Головна
Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва взяла участь у Всеукраїнському семінарі «Впровадження І етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки»Всеукраїнський семінар-тренінг проходив у м. Києві з 28 по 30 листопада поточного року. Організаторами заходу виступили уповноважений Президентом України з прав дітей Микола Кулеба, великобританська Фундація Lumos та Національний офіс ДІ реформи, створений за підтримки проекту EDGE (Канада). З серпня 2017 року в нашій країні розпочато реформу системи інституційного догляду та виховання з метою надати дітям можливість отримувати медичні, освітні та соціальні послуги за місцем проживання незалежно від стану здоров’я, а також забезпечити право дитини на проживання у сімейному оточенні. Тож основною метою заходу було обговорення стратегічних підходів та актуальних проблем у контексті деінституціалізації в Україні. Досвідом проведення деінституціалізації у своїх країнах з учасниками семінару ділилися представники Болгарії, Великої Британії, Молдови та Чехії. Також було представлено результати аналізу соціальних, медичних та освітніх ресурсів, проведеного спеціалістами Національного офісу реформ з деінституціалізації і міжнародного благодійного фонду Lumos Foundation на прикладі Житомирської області. Голова Омельницької ОТГ Олександра Шереметьєва виступила в секції «Рекомендації з впровадження деінституціалізації», де поділилася досвідом підтримки сімей і дітей на рівні ОТГ. У Києві пройшов ІІ Міжнародний саміт мерівЗ 28 по 29 листопада 2017 року в м. Київ проходив ІІ Міжнародний саміт мерів. Захід зібрав близько 150 голів українських міст та селищ, а також лідерів місцевого самоврядування з 8 країн – Бразилії, Великої Британії, Ізраїлю, Канади, Нідерландів, Словаччини, Швеції. Омельницьку громаду на цьому заході представляла перший заступник сільського голови Світлана Неіленко. Протягом 2 днів учасники саміту ділилися досвідом з впровадження інновацій, зокрема, виступили Володимир Гройсман, Прем'єр-міністр України, Володимир Кличко, голова Київської МДА, Бо Франк, лорд-мер міста Векше, Константин Крістоф Фредерікашвін, принц Нідерландів, принц Орансько-Нассауанський, граф фон Амсберг. В рамках саміту працювали воркшопи, було презентовано кілька інноваційних стартапів а також індекс розвитку міст Deloitte, проходили панельні дискусії та зустрічі «без краваток». Для гостей провели екскурсії на інноваційні майданчики «Арт-завод Платформа» та UNIT City. Також мерами-учасниками саміту було підписано маніфест про співпрацю та взаємодію у розвитку інновацій, що має на меті стимулювати інноваційну діяльність та впровадження сучасних технологій. Представники Омельницької об’єднаної територіальної громади взяли участь у семінарі-нараді «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи»
Захід проходив у Миргороді з 22 по 23 листопада 2017 року. Це п’ята за рахунком семінар-нарада з подібних питань, яку організовує Мінсоцполітики при підтримці Дитячого фонду ООН в Україні. Захід зібрав учасників з Полтавщини, Кіровоградщини, Черкащини, Сумщини, Харківщини та Хмельниччини, серед яких були представники органів виконавчої влади, голови ОТГ, керівники департаментів соцзахисту населення, служб у справах дітей ОДА, обласних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби зайнятості та Пенсійного фонду. Нашу громаду представляли Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва та начальник відділу охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення виконкому Омельницької сільської ради Наталія Мельник.
Учасників семінару вітали Олександра Чуркіна – заступник Міністра соцполітики з питань європейської інтеграції, а також Олег Пругло – заступник голови Полтавської ОДА. Також на семінарі-нараді виступали представники Мінсоцполітики, Мінмолодьспорту, Держслужби України з питань праці, Держслужби зайнятості, експерти ПРООН, ЮНІСЕФ, Світового банку. На семінарі під час тематичних дискусій та роботи в групах було обговорено питання забезпечення соцзахисту населення, дотримання законодавства про працю, розвитку молодіжної політики та захисту прав дітей, соціальної підтримки людей з інвалідністю, а також досвід Шишацької ОТГ щодо впровадження моделі надання послуг соціальної підтримки. Також піднімалися питання організації у громадах «фронт-офісів», де центри зайнятості та Пенсійний фонд зможуть вести прийом мешканців. У Києві відбулася конференція «Україна на шляху децентралізації освіти»Захід пройшов 23 листопада 2017 року в у залі «Олімпійський дворик» НСК «Олімпійський» і був присвячений питанням перебігу та перспектив реформи децентралізації у системі загальної середньої освіти України. Конференція зібрала представників міністерств освіти і науки, регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», а також представників установ освіти з усіх областей України. Омельницьку громаду на заході представляла начальник відділу освіти, молоді та спорту Вікторія Надуда. З вітальним словом на відкритті конференції виступили Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України, Мартін Хагстрьом, Посол Швеції в Україні та Ерік Факсгард, керівник шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», Шведська асоціація місцевих влад та регіонів. Учасниками конференції було обговорено такі питання: - перші підсумки децентралізації освіти; - новий закон «Про освіту»; - перші кроки нової української школи; - формула розподілу освітньої субвенції; - інноваційні практики органів місцевого самоврядування; - нова Державна служба якості освіти та методична підтримка в децентралізованій системі освіти; - від оптимізації мережі до місцевих освітніх стратегій. Фото можна переглянути за цим посиланням. У Рокитненському НВК завершується місячник правового вихованняЗгідно з планом виховної роботи у листопаді в Рокитненському НВК проходить місячник правового виховання учнів під гаслом «Я – громадянин. Я – патріот. Я – вихованець своєї школи!». Проведення подібних заходів допомагає учням формувати правову культуру, прищеплює повагу до прав і свобод людини. В рамках місячника, з нагоди Міжнародного дня толерантності, 21 листопада у 6 класі відбулася виховна година на тему «Толерантність». Учні підготували і зачитали тлумачення слова «толерантність», зачитали пам’ятку «Мистецтво спілкування», вислови політиків і філософів про толерантність. Класний керівник Шашкова Тамара Василівна провела з учнями гру «Несимпатична людина», під час якої учні мали пояснити, як толерантна людина поводить себе в різних ситуаціях. Також був проведений текст «Чи вмію я бути толерантним?». Завершилася виховна година підготовленою класним керівником презентацією «Мистецтво спілкування». Фото можна переглянути за цим посиланням. Вітаємо команду Омельницького ліцею, яка зайняла ІІІ місце у районних змаганнях з настільного тенісу!16 листопада 2017 року у с. Піщане відбулися чергові змагання в рамках ІІ етапу обласної Спартакіади школярів. Представники шкіл Кременчуцького району змагалися з настільного тенісу, шахів та шашок. Команді Омельницького ліцею в непростій боротьбі вдалося вибороти ІІІ загальнокомандне місце з настільного тенісу. До складу команди увійшли Сливка Михайло (11 клас), Сохін Максим (8 клас) та Пилипенко Юлія (11 клас). Особливо хочеться відзначити Сохіна Максима, що вже другий рік поспіль займає особисте І місце на цих змаганнях. Вітаємо наших юних спортсменів! Омельницька об’єднана територіальна громада – в числі переможців конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської областіУ вівторок, 21 листопада 2017 року, на засіданні ради конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області було визначено цьогорічних переможців. З 86 проектів, які подали на конкурс 24 райони нашої області та міста обласного значення, було обрано 52, загальна сума співфінансування по яких з обласного бюджету становить 17711,792 тис. грн. Одним з переможців став проект нашої громади – «Дошкільний навчальний заклад «Ромашка» – квітка дивосвіт, дім для маленьких сердець в с. П’ятихатки Омельницької об’єднаної територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області», сума співфінансування по якому з боку обласного бюджету складе 500 тис. грн. Представники Омельницької ОТГ взяли участь у практичному семінарі «Основи створення якісної газети (бюлетеня) для об’єднаної територіальної громади»22 листопада у с. Піщане Кременчуцького району пройшов практичний семінар-тренінг «Основи створення якісної газети (бюлетеня) для ОТГ», який проводив Юрій Ісаєв, журналіст із міжнародним досвідом, експерт Полтавського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування». На тренінгу були присутні представники Глобинської, Недогарківської, Піщанської та Пришибської ОТГ. Омельницьку громаду представляли спеціаліст відділу культури, туризму та інформаційної роботи Сохін Н.Л. і спеціаліст фінансового відділу Петухова М.І. Під час проведення заходу були розглянуті наступні питання: - потенційні видозміни в сучасному медіа-просторі; - принцип наближеності інтересів у роботі засобу масової інформації; - як зробити газету цікавою та корисною; - сучасні тенденції подачі та пропорції інформації у газеті; - як писати, враховуючи потреби аудиторії видання; - ілюстрування матеріалів та види ілюстрацій; - тематичні сторінки, з яких складається типовий тижневик. Також учасники тренінгу мали змогу обмінятися досвідом та виконати практичні завдання, працюючи у групах. Фото можна переглянути за цим посиланням. Вітаємо наших спортсменів – учасників обласної спартакіади серед ветеранів сільського спорту!В суботу, 18 листопада 2017 року в м. Миргород відбулася спартакіада Полтавської області серед ветеранів сільського спорту. Омельнцьку громаду в збірній Кременчуцького району представляли Сохін Наталія (настільний теніс), Носенко В’ячеслав та Харченко Едуард (волейбол). У підсумку омельницька тенісистка посіла особисте 3 місце, що у сумі з 5 місцем у чоловіків дозволило отримати загальнокомандне 4 місце в настільному тенісі. Чоловіча волейбольна команда зуміла пробитися до фіналу змагань, але в поєдинку за 3-4 місце поступилася господарям, команді Миргородського району, виборовши почесне 4 місце. За загальною сумою балів команда Кременчуцького району в цьогорічній спартакіаді серед ветеранів сільського спорту посіла 3 місце. Тиждень української мови у Рокитненському НВК
З 06 по 13 листопада в Рокитненському НВК тривав Тиждень української мови, протягом якого пройшли декілька позакласних заходів: – конкурс стінгазет, присвячених Дню української писемності та мови (переможці нагороджені грамотами: І місце – у 5-го класу, ІІ місце – у 6-го класу); – написання учнями Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності; – І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика. Наймасштабніший захід в рамках Тижня української мови відбувся 13 листопада. Лях Л.П., вчитель української мови та літератури, підготувала літературно-музичну композицію «Слово до слова – зложиться мова». Учні мали змогу ознайомитися з витоками писемності та найдавнішими літературними пам’ятками українського народу. Звучали на святі і сучасні українські пісні та поезія. Вірші про рідну мову підготували учні НВК Дудник М. (7 клас), Онішко С., Ковтонюк Д. (6 клас), Ганжа М., Кучерява В., Тригубенко Р., Кравченко А. (5 клас) та Трусько І. (8 клас), звучали гуморески у виконанні Горобець М. (9 клас). Ведучими заходу були учениці 7 класу А. Мацько та Я. Панфілова. Ерудицію та знання рідної мови демонструвати учні 5-6 класів у мовознавчому конкурсі-грі «Ерудит». Перемогу здобули шестикласники, 5 клас – на другому місці. Обидві команди нагороджено грамотами та призами. Фото можна переглянути за цим посиланням. |
|
|
- В Омельницькій ОТГ відзначили працівників соціальної сфери
- Представники проекту «Запуск регіонів» побували в Омельницькій громаді
- «АвтоКрАЗ» запрошує на роботу жителів сільської місцевості
- Норми споживання природного газу на 2017 рік
- О.І. Шереметьєва на форумі «Залучення ресурсів для розвитку територіальних громад»