Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область


Шановні жителі громади!

У всіх областях України триває кампанія з вибору лікаря. Щодня до електронної системи охорони здоров’я приєднуються нові заклади, які надають первинну медичну допомогу. Сьогодні обрати свого лікаря можна вже у майже 6 тисячах місць надання первинної допомоги. У системі зареєстровані понад 16 тисяч лікарів.

Омельницька територіальна громада не є винятком, і  активно працює над забезпеченням надання якісної та кваліфікованої первинної медичної допомоги населенню громади.

На сьогодні на нашій території діє 2 амбулаторії загальної практики сімейної медицини (далі - АЗПСМ), працює 2 сімейних лікаря, до яких можна звернутися для підписання декларації:


Омельницька АЗПСМ

Адреса: с. Омельник, вул. Леонова, 10


Графік роботи:

Понеділок-п’ятниця     800 – 1600

Субота                           900-1200

Сімейний лікар – Клименко Сергій Іванович


Рокитненська  АЗПСМ

Адреса: с. Рокитне, вул. Шевченка, 2


Графік роботи:

Понеділок, середа, четвер   1300-1600

Вівторок, п’ятниця               800-1200

Сімейний лікар – Маз Наталія Юріївна


Проводиться робота по залученню лікарів до роботи в інших населених пунктах громади.


Крім того, надаємо роз’яснення з найбільш поширених питань стосовно підписання декларації:


Чи має декларація строк дії

Декларація, яку ви підписуєте зі своїм сімейним лікарем або терапевтом - безстрокова. Вона діє доти, доки ви не вирішите укласти декларацію з іншим лікарем. Для дитини декларація з педіатром діє до 18 років. Потім потрібно вибрати сімейного лікаря або терапевта.


Чи можу я підписати декларації з кількома лікарями

Ні, ви можете підписати декларацію лише з одним лікарем. Він має стати вашою довіреною особою у більшості питань щодо здоров’я. При укладанні декларації з новим лікарем, попередня декларація анулюється автоматично

Чи можу підписати декларацію з вузьким спеціалістом, якщо він має спеціальність терапевта або педіатра

Кампанія з вибору лікарів діє лише для фахівців первинної ланки, тому ви не можете підписати декларацію з вузьким спеціалістом. Обирайте лікаря серед тих фахівців, котрі працюють у галузі надання первинної допомоги: для дитини - це педіатр або сімейних лікар. Для дорослого - терапевт або сімейний лікар.


Як розірвати декларацію з лікарем

Якщо вирішили змінити лікаря - нема потреби окремо розривати з ним декларацію. Достатньо підписати декларацію з новим лікарем. Попередня декларація анулюється автоматично.


Чи мушу підписувати декларацію з дільничим лікарем

Ви можете обрати будь-якого лікаря, незалежно від вашої прописки чи місця проживання. Єдина причина, з якої лікар може відмовити вам у підписанні декларації – він вже має оптимальну кількість пацієнтів (для терапевта – 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900). Тому не варто надто довго зволікати з вибором, адже хороші спеціалісти швидко наберуть собі пацієнтів.

Ви можете обрати свого лікаря з іншого району, чи навіть іншого міста. Проте вам буде зручно, якщо він практикує поблизу вашого дому, або місця роботи, адже до нього потрібно буде звертатись не лише за медичною допомогою, але й за довідками, направленням до інших спеціалістів тощо.


Чи можна буде без декларації потрапити до свого дільничного терапевта

Так, навіть без підписання декларації ви можете безоплатно відвідувати лікаря, до якого ходили раніше. Проте рано чи пізно, треба буде всім підписати декларації. Якщо вас влаштовує лікар, до якого ви ходили раніше, підпишіть декларацію з ним під час наступного візиту. Вибір у будь-якому разі за вами.


ЯК ОБРАТИ ЛІКАРЯ, ЯКЩО НЕМАЄ ПАСПОРТА?

Підписати декларацію із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром може кожна людина, яка постійно проживає в Україні, незалежно від місця реєстрації. Якщо у вас немає паспорта громадянина України, ви можна подати інші документи, передбачені законодавством.

Якщо немає можливості подати паспорт громадянина України, щоб підписати декларацію про вибір лікаря, будь-яка людина, що має право на проживання на території України, може подати один із документів:

  • · тимчасове посвідчення громадянина України;
  • · посвідка на постійне проживання в Україні;
  • · посвідчення біженця;
  • · посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Для внутрішньо переміщених осіб немає жодної перешкоди, щоб підписати декларацію з вибраним лікарем, незалежно від місця реєстрації. Якщо ви маєте паспорт громадянина України, ніякі додаткові довідки, окрім індивідуального податкового номеру, не потрібні (довідка ВПО - не потрібна).

Якщо вам відмовляють у праві вільно вибрати лікаря незалежно від місця реєстрації, процитуйте лікарю «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу», затверджений Наказом МОЗ №503 від 19 березня 2018 року. Саме цей документ регламентує процес вибору лікаря, подання та припинення дії декларації з вибору лікаря.


Дані про медичних працівників закладів охорони здоров’я, які знаходяться  на території Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області

№п/п

Назва закладу

Адреса розташування, телефон

Прізвище, ім’я, по батькові керівника

1.

Омельницька амбулаторія загальної практики сімейної медицини

с.Омельник, вул. Леонова,10

758287

Клименко Сергій Іванович

2.

Рокитненська амбулаторія загальної практики сімейної медицини

с. Рокитне, вул.Шевченка,2

Маз Наталія Юріївна

3.

ФАП с.Радочини Демидівського старостинського округу

с. Радочини,

вул. Молодіжна,37

Худенко Світлана Миколаївна

4.

ФАП с. Демидівка

Демидівського старостинського округу

с.Демидівка, вул. Центральна,30

Худенко Світлана Миколаївна

5.

ФАП с.Запсілля

Запсільського старостинського

округу

с.Запсілля, вул.Центральна,57

Гладченко Мар’яна Валеріївна

6.

ФАП с. Варакути

с.Варакути, вул. Нова,32

Клименко Сергій Іванович

Міхальцева Тетяна Василівна

7.

ФАП с.П’ятихатки

Рокитненського старостинського округу

с.П’ятихатки, вул.Центральна,23

Заніздря Юлія Василівна

8.

ФАП с.Щербаки Рокитненського старостинського округу

с. Щербаки, вул.Пушкіна,15

Чудакова Яна ЮріївнаМіністерством охорони здоров’я затверджено Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Порядок визначає правила, за якими українці будуть вибирати терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів, і є обов’язковим для усіх закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу.

З інформацією щодо Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу та підписання з ним договору ви можете ознайомитись за посиланням:

http://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz-moz-ukraini-vid-19032018--503-pro-zatverdzhennja-porjadku-viboru-likarja-jakij-nadae-pervinnu-medichnu-dopomogu-ta-formi-deklaracii-pro-vibir-likarja-jakij-nadae-pervinnu-medichnu-dopomogu?preview=1

ДЛЯ ЧОГО ПІДПИСУВАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ЛІКАРЕМ

Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад.

Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: Ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити Вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюють у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем. Без медичної допомоги не залишиться ніхто. Це питання контролюватиме Національна служба здоров’я України.

ЯК ПІДПИСАТИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ЛІКАРЕМ: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ


Для підписання декларації з лікарем:

1. Зверніться у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати: паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.

Важливо: заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я». Чи підключений заклад до електронної системи охорони здоров'я - уточніть у реєстратурі або у лікаря, або перевірте самостійно на сайті: https://portal.ehealth-ukraine.org/divisions.html#/

2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров‘я». Це зробить уповноважена особа закладу ПМД: в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо.

Важливо: дані вносяться в електронну систему – не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему «Електронне здоров‘я» для підтвердження.

3. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» примірник декларації для перевірки.

Важливо: Уважно перевірте усі свої дані. Якщо помітили помилку – скажіть про це уповноваженій особі медзакладу. Декларацію роздруковуватимуть до тих пір, поки все не буде правильно.

4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» ще один примірник декларації

Важливо: Обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.

5. Пацієнт підписує 2 примірники декларації

Важливо: Уповноважена особа проставляє відмітку з датою на обох примірниках декларації. Один із примірників залишається у вас, інший – у медзакладу.

6. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я»

Важливо: Ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює вибраний вами лікар. Цей процес розпочнеться одразу, коли медзаклад увійде у реформу: автономізується та укладе договір з НСЗУ.

Омельницька сільська рада активно працює над забезпеченням надання якісної та кваліфікованої первинної медичної допомоги населенню громади.  Нас сьогодні вже закуплено та встановлено комп’ютерне обладнання для підключення до системи «Електронне здоров’я», проведено навчання медперсоналу.

Проводиться робота по залученню лікарів до роботи в сільській  місцевості, забезпечення їх житлом та гідними умовами проживання.

Крім того, формується перелік медичних закладів, до яких жителі громади можуть звернутися для отримання кваліфікованої медичної допомоги та підписання декларації із сімейним лікарем.

УВАГА! 

Адміністрація Кременчуцької центральної районної лікарні інформує про зміни телефонних номерів лікарні


Найменування підрозділів

Номер телефону,

код міста (0536)

ГОЛОВНИЙ ЛІКАР

ІГНАТЧУК Марія Володимирівна

72-45-60

75-87-48

СЕКРЕТАР Головного лікаря 75-87-46, факс 72-45-64

Заступник головного лікаря з медичного

обслуговування населення ОЛЕКСІЄНКО Василь Павлович

75-87-54


Заступник головного лікаря з медичної частини

КОВАЛЕНКО Олена Валеріївна

75-87-58


Заступник головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності

ЄРЕМЕНКО Віктор АНАТОЛІЙОВИЧ

75-87-56,

факс 72-45-55

ВІДДІЛ КАДРІВ 75-87-47
ГОЛОВНИЙ БУХГАЛТЕР 75-87-50
БУХГАЛТЕРІЯ

75-87-52, 75-87-53

ЕКОНОМІСТИ 75-87-49
ЮРИСТ 75-87-51
КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНА ЛАБОРАТОРІЯ 75-87-55
РЕЄСТРАТУРА 75-87-59, 72-45-54
ПРИЙМАЛЬНЕ відділення 75-87-60, 72-45-52
Відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії

75-87-62 - пост

75-87-61 - ординаторська

Хірургічне відділення з травматологічними та гінекологічними ліжками

75-87-73 - хірургія (ординаторська)

75-97-72 - хірургія (пост)

75-87-64 - травматологія

ОПІКОВЕ відділення

75-87-70 - завідувач

75-87-71 - пост

НЕВРОЛОГІЧНЕ відділення

75-87-68 - пост

75-87-69 - ординаторська

Терапевтичне відділення з кардіологічними,

гастроентерологічними і ендокринологічними ліжками

75-87-67 - терапія (ординаторська)

75-87-66 - терапія (пост)

75-87-65 - кардіологія (ординаторська)

75-87-63 - кардіологія (пост)

ІНЖЕНЕР 75-87-45
ІНЖЕНЕР з охорони праці 75-87-57