Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Головна


15 лютого відствяткували славне свято Масляної!


На гостину до клубу за інтересами "Надвечір'я" Омельницького КСК "Дивограй", з нагоди святкування Масляного тижня, завітали жителі внутрішніх громад Омельницької ОТГ: сіл Запсілля, Демидівка та Омельника. Це люди різні за віком, професіями, життєвими поглядами та поєднує їх жага до спілкування.

Традиційними стравами Масляної, які приготували господині Троян Олександра, Пустовіт Марія, Наливайко Таїса, Гончар Таїса, Павленко Наталія, Самойленко Антоніна, Гмиря Юлія, Задорожна Галина, частували всіх гостей свята. Своїми піснями зачарували запсіляни - учасники народного аматорського вокального ансамблю "Світанок" Запсільського СК на чолі зі своїм керівником Анатолієм Яременком. Цей колектив є окрасою і гордістю нашої громади. Гумор від демидівського "самородка", аматора Демидівського СК, Володимира  Луценка, змусив посміятися всіх від душі. В конкурсах та іграх, що пропонувала керівник народного аматорського театрального колективу "Дивограй" Гмиря Юлія, всі з задоволенням брали активну участь. Та приз глядацьких симпатій вручили ансамблю "Світанок". На заході також були відзначені приємними подарунками сімейні пари, які прожили 49 років у подружньому житті. Це Наливайко Михайло та Таїса, а також Гончар Павло та Таїса.

Вітали учасників клубу за інтересами: голова Омельницької об'єднаної територіальної громади Олександра Шереметьєва, та особливий гість заходу - голова Мачухівської об'єднаної територіальної громади Валерій Білокінь. Виступали також голова ради ветеранів Запсільської сільської ради Олександра Троян , голова ради ветеранів Демидівської сільської ради Віктор Аленін та депутат Омельницької сільської ради Микола Підгорний.

Захід всім сподобався. Таїса Крамаренко пообіцяла ще зустрічатися!

Більше фото можна переглянути тут


8 лютого 2018 року на базі опорного закладу «Омельницька загальноосвітня школа I-III ступенів» Омельницької ОТГ відбулося ІІ розширене засідання навчально-консультативної робочої групи «Координаційної ради з підтримки та розвитку об’єднаних територіальних громад Полтавської області» з напрямку «Удосконалення мережі освітніх закладів» на тему: «Полтавська платформа інноваційних практик створення сучасного освітнього середовища в об’єднаних територіальних громадах». 
Голова Омельницької об’єднаної територіальної громади Олександра Іванівна Шереметьєва гостинно приймала почесних гостей заходу, зокрема: заступника Міністра освіти і науки України Павла Кузьмовича Хобзею, заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Пругло О. Є., директора Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Харченко О. В., голову Кременчуцької РДА Безкоровайного А. А., голову Кременчуцької районної ради Дрофу А. О., депутата Полтавської обласної ради, голову профспілкового комітету ПАТ "Укртатнафта" Хоменка В. П., експерта шведсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в України" Сеїтосманова Айдера.

Експерти та представники освіти говорили про необхідність створення сучасного освітнього середовища у кожній громаді та кожному освітньому закладі, осучаснення матеріально-технічної бази, оновлення кабінетів та лабораторій, а також про гостру необхідність зміни самого підходу до навчання тощо. Заступник Міністра освіти і науки України, Павло Кузьмович Хобзей розповів про пріоритетність освіти для уряду, розвиток якої планується за рахунок вливань з центрального бюджету держави, але наголосив про необхідність ефективного використання цих коштів, створення нової української школи.

Учасники семінару (представники освіти та влади об'єднаних територіальних громад Полтавської області), користуючись випадком активно обговорювали актуальні питання освіти, а також задавали питання заступнику Міністра освіти і науки, Павлу Хобзею.  Виходячи з цього, гостями семінару було відмічено, що голови та представники громад реформу освіти підтримують та розуміють необхідність її впровадження. Отож, як і передбачено законодавством, 1 вересня першокласники підуть до Нової Української Школи.

Переглянути фото можна за посиланням


З Новим роком та Різдвом привітали ветеранів в Омельницькій ОТГ


5 січня 2018 року ветерани, одинокі та соціально незахищені пенсіонери Омельницької ОТГ приймали вітання та подарунки до новорічних свят. У поїздку по селах громади в рамках акції «Привітай ветерана вдома з Новорічними та Різдвяними святами» вирушили голова ради ветеранів нашої громади Людмила Мельник, завідуюча філією Омельницької сільської бібліотеки Валентина Олешко, директор КСК «Дивограй» Василь Задорожний та учні Омельницького ліцею Тетяна Заїченко і Віталіна Макарічак. Всього щирі побажання та подарунки від спонсора – ПАТ «Кредмаш», – отримали 26 ветеранів із сіл Демидівка, Запсілля, Найденівка, Омельник, П’ятихатки, Рокитне та Щербаки.


Щира шана та низький уклін героям

У наш час твориться історія, учасниками якої є і ми самі. Від кожного з нас залежить доля нашої Батьківщини, від нас залежить, чи Україна і надалі буде незалежною державою. Сьогоднішні події в Україні не дають спати кожному свідомому українцю. Знаємо, що на сході нашої держави проходить антитерористична операція, неоголошена війна. Тож зараз, як ніколи, ми повинні допомагати своїй державі, щоб вона була сильною, згуртованою, щоб ми зберегли свою Батьківщину.

Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні вона на всіх одна, як її не називай – війна чи АТО.

Важка це праця – захищати мир! Багато наших чоловіків знаходяться у лавах збройних сил України. Вони залишили свої домівки і нашу квітучу Кременчуцьку землю, щоб захищати Україну, її волю, її незалежність. Їм болить те, що розривають на шматки нашу землю, і ми віримо, що вони відстоять цілісність нашої держави, відстоять наше право на мирне життя.

Нам є що захищати, нам є що берегти! Цей святий обов’язок гідно виконують військові нашої держави. Вшановуючи їх важку працю, 6 грудня клуб за інтересами «Надвечір’я» зібрав на зустріч жителів Омельницької громади, наших земляків, воїнів-героїв, які брали участь у антитеррористичній операції на сході України. Привітати їх прийшли заступник Омельницького сільського голови Світлана Неіленко, голова ветеранської організації громади Людмила Мельник, депутат Омельницької сільської ради Юлія Гмиря. Хвилиною мовчання вшанували присутні пам’ять наших земляків, що загинули в АТО – Карпенка Олександра Григоровича, Мовчана Дмитра Васильовича, Прохорова Станіслава Миколайовича.

Музичне оформлення заходу забезпечили солісти КСК «Дивограй» Анатолій Коваль, Михайло Петров, Тетяна Романенко, фольклорний ансамбль «Добрийнастрій» та художній керівник КСК «Дивограй» Сергій Литвиненко.

Дорогі наші солдати! Від усього серця ми дякуємо вам за відвагу, мужність та героїзм. Ви – безпосередні учасники подій, про які ми дізнаємося лише із 3MІ. Ви всі – різного віку, у когось є діти, а в когось вже й онуки. Ви жили поряд з нами, працювали, були звичайними господарями. Але сьогодні доля зробила вас воїнами – нашою надією, нашим щитом, нашим захистом. Тож прийміть від нас щиру шану та низький уклін за ваш героїзм і самовіддачу! Повертайтесь живими!


Керівник клубу за інтересами «Надвечір’я» Таїса Крамаренко

Фото можна переглянути за цим посиланням.

В ДНЗ «Казка» пройшло родинне свято «Щасливі діти у дружній родині»

15 грудня у старшій групі Омельницького ДНЗ «Казка» пройшло родинне свято під гаслом «Щасливі діти у дружній родині». Підготували і провели цей веселий захід для малят та їх батьків вихователі Гмиря Ю.А, Трушевська В.І. і музичний керівник Гончар О.Д. На заході також були присутні завідувач ДНЗ «Казка» Пилипенко Л.Г., представники відділу освіти, молоді та спорту, а також жителі села.

Як це чудово, коли батьки і діти

У свято й будні завжди поруч йдуть.

Сьогодні всім нам можна порадіти,

Що в нас родини дружно так живуть.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Відеофрагменти заходу:


Представники Омельницької ОТГ побували з навчальним візитом у Польщі


Представники Полтавської області побували з навчальним візитом «Управління освітою на місцевому рівні» у Опольському воєводстві. Візит тривав з 9 по 16 грудня 2017 року. Омельницьку громаду представляли сільський голова Олександра Шереметьєва та директор Омельницького ліцею Ольга Яроменок.

Програма візиту була дуже насиченою та включала:

10 грудня

- лекцію про трансформацію освітньої системи у Польщі після 1989 року та освітні цілі у новій реформі польської освіти;

- візит до музею польської пісні;

11 грудня

- знайомство з управлінням освіти м. Ополе (рівень області (воєводства);

- знайомство з регіональним центром розвитку освіти та психолого-педагогічною консультацією в м. Ополе;

12 грудня

- візит до управління міста (гміни) Корфантув для ознайомлення з роботою в освітній галузі;

- візит до початкової школи №2 ім. Чеслава Нємена у м. Корфантув (зустріч з директором та представниками батьківського комітету);

13 грудня

- візит до управління гміни Глогувек для ознайомлення з організацією освіти в Польщі у сільській місцевості;

- візит до навчального комплексу у с. Твардава;

- відвідання регіонального музею у м. Глогувек;

- візит до непублічної (недержавної) початкової школи у c. Дитмарув;

14 грудня

- візит до навчального комплексу спеціальних шкіл (для дітей з особливими освітніми потребами) у м. Крапковіце;

- відвідування Крапковіцького будинку культури;

- відвідування гмінної публічної бібліотеки у м. Гоголін;

- відвідування Опольської корогви Союзу польських скаутів;

15 грудня

- відвідування Музею Сілезьких П’ястів у м. Бжег;

- відвідування виправно-терапевтичного комплексу у м. Олава.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Представники Омельницької громади взяли участь у семінарі-практикумі «Запровадження моделі інтегрованої системи соціального захисту населення на рівні об’єднаних територіальних громад»


Семінар, метою якого є формування розуміння суті моделі інтегрованої системи соціального захисту населення (ІССЗН) та шляхів її запровадження на рівні ОТГ, проходив з 5 по 7 грудня 2017 року в м. Київ. Захід відбувся у рамках проекту «Розробка концепції та функціонально-структурної моделі інтегрованої системи соціального захисту в Україні», який реалізується Oxford Policy Management (UK) та МБО «Партнерство «Кожній дитині» на замовлення Міністерства соціальної політики України за підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та зібрав учасників з 40 ОТГ. Омельницьку громаду представляли заступник сільського голови Олена Лагай та начальник відділу охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення Наталія Мельник.

В рамках семінару пройшло декілька пленарних засідань:

- Соціальна відповідальність громади як основа сталого розвитку та благополуччя населення (повноваження ОТГ щодо соціального захисту населення та захисту прав дітей; відповідальність і роль громад в процесі деінституалізації; сімейно-орієнтований підхід у соціальній роботі, громада дружня до дітей; ключові підходи та механізми соціального планування розвитку ОТГ);

- Інтегрована системи соціального захисту населення на рівні ОТГ (основні характеристики та базові параметри моделі ІССЗН; соціальна робота у контексті інтеграції соціальних послуг на рівні ОТГ);

- Джерела фінансування та особливості бюджетування ІССЗН (програмно-цільовий метод бюджетування; залучення інвестицій та проектна діяльність; фінансові механізми розвитку ринку соціальних послуг, соціальне замовлення, платні соціальні послуги, бюджетна установа та комунальне підприємство);

- Модель ІССЗН на рівні ОТГ: ефективне та інтегроване управління, міжсекторальна та міждисциплінарна взаємодія, бюджетування орієнтоване на результат, робота з населенням відповідно до потреб та технології кейс-менеджменту.

Відбулися практичні заняття:

- Модель ІССЗН: визначення потреб та ресурсів громади;

- Модель ІССЗН: визначення стратегічних цілей та індикаторів результативності;

- Модель ІССЗН: забезпечення доступності вразливих груп населення до соціальних послуг відповідно до визначених потреб;

- Модель ІССЗН: практикум застосування програмно-цільового методу бюджетування;

- Модель ІССЗН на рівні людини: кейс-менеджмент, суб’єкти соціальної роботи та надавачі соціальних послуг, робота з випадком;

- Модель ІССЗН на рівні людини: оцінка ефективності прийнятих рішень, аналіз витрат відповідно до алгоритму роботи з випадком.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва взяла участь у регіональній конференції «Етика та прозорість на місцевому рівні: стратегії та інструменти»


Конференція, організована Конгресом місцевих та регіональних влад Європи в рамках тематичної програми «Посилення інституційних основ місцевого самоуправління», проходила з 6 по 7 грудня у грузинській столиці – м. Тбілісі. Захід зібрав близько 140 учасників з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, України.

Мета конференції – обмін думками щодо передових практик та спільних шляхів підвищення якості місцевої демократії в рамках місцевого самоуправління та територіальних реформ. У рамках заходу відбулися 3 пленарні сесії: «Місцеві ініціативи по етичному управлінню та прозорості», «Вимірювання змін – оцінка та засоби забезпечення стійкості», «Стратегії та інструменти по просуванню етичних норм, прозорості та участі громадян».

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Представники бізнесу та місцевого самоврядування Полтавської області навчалися, як провести громадську антикорупційну експертизу регуляторного акту

Тренінг під назвою «Методологія і практика проведення М-тесту та громадської антикорупційної експертизи регуляторних актів місцевого рівня», ініціатором якого є Центр міжнародного приватного підприємництва та Державна регуляторна служба України, відбувся у м. Полтава з 5 по 6 грудня 2017 року. Захід проходив за участі приватних підприємців Полтави, членів Полтавського міжнародного бізнес-центру, депутатів Полтавської міськради, співробітники Полтавської ОДА, Полтавської облради, виконкомів Кременчуцької, Полтавської, Миргородської міськрад, ОТГ, ВНЗ та громадських організацій області. Омельницьку громаду на тренінгу представляла спеціаліст фінансового відділу Марія Петухова.

Мета проведення тренінгу – посилити взаємодію органів місцевого самоврядування і представників бізнесу, покращити можливості бізнесу щодо аналізу місцевої регуляторної політики та формування фахових пропозицій від підприємницького активу для покращення бізнес-середовища.

Всі, хто пройшов тренінг, отримали сертифікати Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

Фото можна переглянути за цим посиланням.

5 грудня Омельницька ОТГ підписала меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з Проектом DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні»

У вівторок, 5 грудня 2017 року, в Полтавській ОДА була проведена зустріч керівництва області з делегацією Швейцарсько-Українського проекту DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні», яку очолювала керівник проекту в Україні Оксана Гарнець.

Під час цієї зустрічі було підписано меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Проектом, Полтавською ОДА та облрадою, а також з Омельницькою та Пирятинською об’єднаними територіальними громадами. Від імені нашої громади меморандум підписала перший заступник сільського голови Світлана Неіленко.

Омельницька громада була відібрана для участі у ІV фазі Проекту, яка передбачає комплексне реформування системи централізованого постачання в ОТГ, що і засвідчив підписаний меморандум. Всього в Україні у даній фазі братимуть участь 16 громад.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва взяла участь у Всеукраїнському семінарі «Впровадження І етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки»

Всеукраїнський семінар-тренінг проходив у м. Києві з 28 по 30 листопада поточного року. Організаторами заходу виступили уповноважений Президентом України з прав дітей Микола Кулеба, великобританська Фундація Lumos та Національний офіс ДІ реформи, створений за підтримки проекту EDGE (Канада).

З серпня 2017 року в нашій країні розпочато реформу системи інституційного догляду та виховання з метою надати дітям можливість отримувати медичні, освітні та соціальні послуги за місцем проживання незалежно від стану здоров’я, а також забезпечити право дитини на проживання у сімейному оточенні. Тож основною метою заходу було обговорення стратегічних підходів та актуальних проблем у контексті деінституціалізації в Україні.

Досвідом проведення деінституціалізації у своїх країнах з учасниками семінару ділилися представники Болгарії, Великої Британії, Молдови та Чехії. Також було представлено результати аналізу соціальних, медичних та освітніх ресурсів, проведеного спеціалістами Національного офісу реформ з деінституціалізації і міжнародного благодійного фонду Lumos Foundation на прикладі Житомирської області.

Голова Омельницької ОТГ Олександра Шереметьєва виступила в секції «Рекомендації з впровадження деінституціалізації», де поділилася досвідом підтримки сімей і дітей на рівні ОТГ.

У Києві пройшов ІІ Міжнародний саміт мерів

З 28 по 29 листопада 2017 року в м. Київ проходив ІІ Міжнародний саміт мерів. Захід зібрав близько 150 голів українських міст та селищ, а також лідерів місцевого самоврядування з 8 країн – Бразилії, Великої Британії, Ізраїлю, Канади, Нідерландів, Словаччини, Швеції. Омельницьку громаду на цьому заході представляла перший заступник сільського голови Світлана Неіленко.

Протягом 2 днів учасники саміту ділилися досвідом з впровадження інновацій, зокрема, виступили Володимир Гройсман, Прем'єр-міністр України, Володимир Кличко, голова Київської МДА, Бо Франк, лорд-мер міста Векше, Константин Крістоф Фредерікашвін, принц Нідерландів, принц Орансько-Нассауанський, граф фон Амсберг. В рамках саміту працювали воркшопи, було презентовано кілька інноваційних стартапів а також індекс розвитку міст Deloitte, проходили панельні дискусії та зустрічі «без краваток». Для гостей провели екскурсії на інноваційні майданчики «Арт-завод Платформа» та UNIT City.

Також мерами-учасниками саміту було підписано маніфест про співпрацю та взаємодію у розвитку інновацій, що має на меті стимулювати інноваційну діяльність та впровадження сучасних технологій.

Представники Омельницької об’єднаної територіальної громади взяли участь у семінарі-нараді «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи»

Захід проходив у Миргороді з 22 по 23 листопада 2017 року. Це п’ята за рахунком семінар-нарада з подібних питань, яку організовує Мінсоцполітики при підтримці Дитячого фонду ООН в Україні. Захід зібрав учасників з Полтавщини, Кіровоградщини, Черкащини, Сумщини, Харківщини та Хмельниччини, серед яких були представники органів виконавчої влади, голови ОТГ, керівники департаментів соцзахисту населення, служб у справах дітей ОДА, обласних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби зайнятості та Пенсійного фонду. Нашу громаду представляли Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва та начальник відділу охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення виконкому Омельницької сільської ради Наталія Мельник.

Учасників семінару вітали Олександра Чуркіна – заступник Міністра соцполітики з питань європейської інтеграції, а також Олег Пругло – заступник голови Полтавської ОДА. Також на семінарі-нараді виступали представники Мінсоцполітики, Мінмолодьспорту, Держслужби України з питань праці, Держслужби зайнятості, експерти ПРООН, ЮНІСЕФ, Світового банку.

На семінарі під час тематичних дискусій та роботи в групах було обговорено питання забезпечення соцзахисту населення, дотримання законодавства про працю, розвитку молодіжної політики та захисту прав дітей, соціальної підтримки людей з інвалідністю, а також досвід Шишацької ОТГ щодо впровадження моделі надання послуг соціальної підтримки. Також піднімалися питання організації у громадах «фронт-офісів», де центри зайнятості та Пенсійний фонд зможуть вести прийом мешканців.

У Києві відбулася конференція «Україна на шляху децентралізації освіти»

Захід пройшов 23 листопада 2017 року в у залі «Олімпійський дворик» НСК «Олімпійський» і був присвячений питанням перебігу та перспектив реформи децентралізації у системі загальної середньої освіти України. Конференція зібрала представників міністерств освіти і науки, регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», а також представників установ освіти з усіх областей України. Омельницьку громаду на заході представляла начальник відділу освіти, молоді та спорту Вікторія Надуда.

З вітальним словом на відкритті конференції виступили Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України, Мартін Хагстрьом, Посол Швеції в Україні та Ерік Факсгард, керівник шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», Шведська асоціація місцевих влад та регіонів.

Учасниками конференції було обговорено такі питання:

- перші підсумки децентралізації освіти;

- новий закон «Про освіту»;

- перші кроки нової української школи;

- формула розподілу освітньої субвенції;

- інноваційні практики органів місцевого самоврядування;

- нова Державна служба якості освіти та методична підтримка в децентралізованій системі освіти;

- від оптимізації мережі до місцевих освітніх стратегій.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Більше статтей...