Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Головна"Неймовірний заряд енергії, творче натхнення та безцінний досвід привезла команда нашої школи у складі Ольги Яроменок, Людмили Карпенко та Юлії Плескач із Всеукраїнської конференції «Демократична школа», що проходила 26-27 червня в м. Київ. Під час заходу 50 шкільних команд з усієї країни ділилися досвідом роботи в Програмі, спрямованих на демократизацію процесів викладання та навчання , розвиток культури демократії та демократичного врядування , формування громадянських компетенцій в рамках освітнього процесу, налагодження партнерства з батьками та громадою.

Участь у конференції взяли понад 200 осіб : вчителі і директори, школярі, батьки, представники місцевих громад, тренери мережі Програми, партнери, експерти . З вітальним словом до учасників заходу звернулися заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, посол Норвегії в Україні Уле Т.Хорпестад, виконавча директорка Європейського центру імені Вергеланда Ана Перона – Ф’єльдстат, заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема. Фінальним акордом відкриття конференції стало підписання Меморандуму про співпрацю між Європейським центром ім. Вергеланда та Міністерством освіти і науки України.

Окрім презентації демократичних змін у школі, учасникам заходу було презентовано нові компоненти Програми освітніх реформ в Україні «Демократична школа», окреслено вектори подальшої роботи .

Наш навчальний заклад отримав сертифікат школи – випускниці другого циклу Програми. Ми вдячні НАШИМ тренерам Світлані Королюк, Світлані Овчаренко та Ірині Целухіній, які так мудро , толерантно і уміло «взяли нас за руку» і допомогли побачити той шлях розвитку, яким хочемо йти і досягати успіху.

«І кожен фініш – це, по суті, старт…». Ці слова Ліни Костенко влучно характеризують нашу готовність продовжувати змінюватися …

PS: По дорозі додому, підсумовуючи почуте, побачене, відчуте, ми створили нотатки до план дій змін на 2018-2019 н.р.

Тож, далі буде…"

                                                                                                                                                                                                                                             Фото та текст  Людмила Карпенко

3 липня 2018 р. пройшло зібрання клубу за інтересами "Надвечір'я" Омельницького КСК "Дивограй" з нагоди Дня працівника торгівлі.7 липня в с. Келеберда Кременчуцького району проходив Другий Келебердянський гастрономічно-фольклорний фестиваль "Рибацький розгуляй". Були раді подарувати чудовий настрій творчі колективи Омельницької громади: фольклорний ансамбль "Добрий настрій" Омельницького КСК "Дивограй" та народний вокальний ансамбль "Світанок" Запсільського СК.


В рамках проекту "Партисипативна демократія та обгрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні", Фінансового МЗС Норвегії, консультунт проекту - Ірина Дудка 19 липня провела перше засідання Робочої групи з актуалізації Стратегії розвитку Омельницької ОТГ та Плану її реалізації. Поговорили про ідентифікацію проблем розвитку ОТГ, їх стуктурування та аналіз. Особливу увагу звернули на стратегічне планування розвитку громади та участь громадськості у бюджетному процесі, партисипативний бюджет.


В с. Омельник провели семінар на тему: "Бюджет участі 2018"

Представники Агенції регіонального розвитку Полтавщини та Освітаінфоком 16 липня завітали в Омельницьку громаду з метою проведення семінару на тему: "Бюджет участі Полтавської області 2018 року". В семінарі також взяв участь Дрофа Андрій Олександрович - голова Кременчуцької районної ради.


Олександро Іванівно, вітаємо Вас з Днем Народження!

Перейдіть, будь-ласка, за посиланням для перегляду відео-привітання: https://www.facebook.com/omelnikotg


Омельницький сільський голова Шереметьєва О.І. знаходиться з навчальною поїздкою в Польщі

За підтримки програми U-LEAD навчальний візит до Польщі розпочався зі знайомства учасників та відвідин Європейського Центру Солідарності.


Для жителів Омельницької об'єднаної громади провели тренінг "Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього"


25-27 липня 2018 року для жителів Омельницької об'єднаної територіальної громади представники програми USAID «Трансформація фінансового сектору» - Петренко Ганна та Кульбака Олена від організації «Український жіночий фонд» провели тренінг на тему «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього».

В ході заходу висвітлювались наступні питання:

- сутність основних фінансових термінів;

- захист прав споживачів;

- як уникнути фінансового шахрайства;

- способи ефективного управління власними коштами

- шляхи додаткового заробітку.

Тренінг був змістовним, а розглянуті питання актуальними для кожного жителя громади. Дякуємо ініціативним тренерам Анні та Олені за отримані знання та ефективно проведений час!

Делегація депутатів ОТГ з Івано-Франківської області відвідала Омельницьку громаду

31.07.2018 року в рамках програми "Добре" Омельницьку об′єднану територіальну громаду відвідала делегація депутатів ОТГ Івано -Франківської області. В Омельницькому опорному закладі проходила конференція по представленню нашої громади.


На чолі з головою Омельницької ОТГ Шереметьєвою Олександрою Іванівною гості відвідали наступні заклади нашої громади, що надають жителям медичні, соціальні, культурні та освітні послуги :

- Опорний заклад «Омельницька загальноосвітня школа I-III ступенів»

- Омельницьку амбулаторію загальної практики сімейної медицини

- Омельницьку філію Полтавського обласного соціального центру матері та дитини

- Омельницький культурно-спортивний комплекс "Дивограй"

- Художню портретну галерею імені В.І. Вернадського

- КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека»

- Школу вихідного дня "Віри, Надії та Любові"

- Дитячі садочки "Казка" та "Веснянка" Омельницької ОТГ.

Підсумовуючи роботу в Омельницький ОТГ, представник міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лілія Григорівна Попова відмітила,що зроблено багато за три роки після утворення ОТГ, але треба наполегливо працювати і надалі, щоб реформа децентралізації не пробуксовувала, а успішно продовжувалася реалізовуватися.

Після проведення заходу, Олександра Іванівна зазначила: «Я, як сільський голова, вдячна всім своїм односельцям за роботу, горджуся Вами!»


ЦНАПу (Центр надання адміністративних послуг) Омельницької сільської ради присвоєнно звання "Кращий ЦНАП в ОТГ" серед сільських та селищних громад.
Про це сповістив Департамент економічного розвитку Полтавської облдержадміністрації на своїй офіційній сторінці у Фейсбук.
Активне посилання на сторінку: https://www.facebook.com/poltavaodague/posts/891406754394783?__tn__=-R

СЬОГОДНІ розпочалося голосування за проекти БЮДЖЕТУ УЧАСТІ.

Від Омельницької ОТГ висунуто 3 проекти: №77 "Дитяча ініціатива озеленення та благоустрою парку імені В.І. Вернадського"; №78 "Реконструкція спортивної споруди в с. Омельник по вул. Одарченківській, 13"; №185  "Встановлення мотузкового парку в парковій зоні села Рокитне Омельницької ОТГ". 
Проголосувати можна через онлайн-платформу «Громадський бюджет» https://poltava-obl-budget.e-dem.in.ua шляхом авторизації особи за допомогою системи «BankID» чи електронного цифрового підпису.

Голосування триває з 9-00 14 вересня до 17-00 30 вересня.
Посилання для голосування за проект № 77: https://poltava-obl-budget.e-dem.in.ua/…
Посилання для голосування за проект № 78: https://poltava-obl-budget.e-dem.in.ua/…
Посилання для голосування за проект № 185: https://poltava-obl-budget.e-dem.in.ua/…
Також можливо підтримати обрані проекти шляхом заповнення паперового бланку в пунктах голосування.
Пункт голосування: с. Омельник, вул. Центральна, 66 (приміщення Омельницької сільської ради).

Громаді потрібна ваша підтримка!


2 вересня 2018 р. був не звичайним днем. В с. Омельник проходив уже ІХ РЕГІОНАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ «ОМЕЛЬНИЦЬКЕ РОЗМАЇТТЯ». На ФЕСТИВАЛЬ завітали поважні гості: ШЕРЕМЕТЬЄВА Олександра - господиня свята та голова Омельницької об'єднаної територіальної громади; ХОЛОД Євгеній - перший заступник Полтавської обласної ради; ІЩЕНКО Інна - директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА; ХАРЧЕНКО Олена - директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА; ТЮТЮННИК Олександр - в. о. голови Кременчуцької РДА; ДРОФА Андрій - голова Кременчуцької районної ради; ТЮТЮННИК Леонід - заступник директора Біланівського ГЗК по земельним питанням; БАЛИБІНА Ірина - директор Полтавського Центру розвитку місцевого самоврядування; СОКОЛОВ Дмитро - директор Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи; БЄЛАКОВА Олена - заступник директора Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи; СУЛАЄВА Наталія - доктор педагогічних наук, професор, заслужена артистка України; ЩЕРБУХА Олексій - голова ради Кременчуцької районної організації ветеранів; ЛЕЩЕНКО Іван - голова Білоцерківської ОТГ; МИЛАШЕВИЧ Людмила - голова Семенівської ОТГ; СТЕПАНЕНКО Юрій - заступник голови Фурсівської ОТГ.

Багато гостей, учасників, талантів як з Полтавської області, так і, навіть, з Київської області (наші постійні та бажані гості з Фурсівської ОТГ) відкривалися та дарували світло своїх сердець глядачам. Величезна кількість (близько 50! майстрів-умільців не лише нашого краю, але й з віддаленіших куточків країни) цього року умільців та майстрів привезли продемонструвати свої вироби, творіння та уміння. Особливо хвилюючим та таким важливим етапом на Фестивалі був Захист звання «народного» аматорських колективів нашої Омельницької об’єднаної територіальної громади. І з радістю та великою гордістю спішимо повідомити, що такі колективи, як: народний аматорський театральний колектив «Маска» Демидівського сільського клубу, народний аматорський театральний колектив «Дивограй» Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» та народний вокальний ансамбль «Світанок» Запсільского сільського клубу УСПІШНО ЗАХИСТИЛИСЯ та ПІДТВЕРДИЛИ свої звання «НАРОДНОГО»! Омельницька ОТГ, Недогарівська ОТГ, Кобеляцький район, Кам'янопотоківська сільська рада, Новознам'янівська ОТГ, Семенівська ОТГ, Фурсівська ОТГ (Київська область), Білецьківська сільська рада, Решетилівська ОТГ, м. Горішні Плавні, Глобинський район, м. Кременчук, Шишацька ОТГ, Білоцерківська ОТГ, Піщанська ОТГ, Пришибська ОТГ, Бондарівська сільська рада – це невеличкий список населених пунктів, звідки приїжджали артисти, колективи для участі в «Омельницькому розмаїтті – 2018». Всі вони стали учасниками Фестивалю, кожен учасник якого отримав почесний диплом в певній номінації, а також в кожній номінації почесним журі Фестивалю було визначено одного переможця, яким разом з дипломом Переможця були вручені брендовані кубки «Омельницьке розмаїття – 2018».

Дякуємо нашому почесному журі конкурсу, що завітали з такою важливою місією на наш Фестиваль: Дмитро Соколов - директор Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи; Наталія Сулаєва - доктор педагогічних наук, професор, заслужена артистка України; Олена Бєлакова - заступник директора Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи; Олександра Шереметьєва - голова Омельницької об'єднаної територіальної громади; Тетяна Литвиненко - начальник відділу культури, туризму та інформаційної роботи виконкому Омельницької сільської ради. Також дипломи про участь у Фестивалі отримали народні умільці, які взяли участь в ІХ РЕГІОНАЛЬНОМУ ФЕСТИВАЛІ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ "ОМЕЛЬНИЦЬКЕ РОЗМАЇТТЯ".

Багаті на фантазію та на умілі руки навчальні заклади Омельницької об'єднаної громади, які на ІХ РЕГІОНАЛЬНОМУ ФЕСТИВАЛІ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ прикрасили своїми незвичайними витворами святкове дійство, зацікавили багатьох гостей фестивалю. А також позмагалися між собою за звання переможця у номінації "Щедрий дар осінньої природи" і всі отримали Диплом учасника фестивалю.

Фотозвіт з Фестивалю доступний за посиланням на офіційну сторінку громади у Фейсбук: https://www.facebook.com/pg/omelnikotg


23 серпня 2018 р. в с. Демидівка Омельницької ОТГ відбувся урочистий мітинг "З Україною в серці" до Дня Прапора та Дня Незалежності України. За доброю традицією по закінченню мітингу його учасники разом  здійснили урочисту ходу з великим полотному прапора від пам'ятника Т. Г. Шевченку до Узвозу, де далі відбувалася святкова концертна розважально-конкурсна програма.

На Узвозі в с. Демидівка відбулося неймовірне свято з нагоди Дня Прапора та 27-ї річниці Незалежності України під назвою "В іменах людей - моя земля"! На свято з'їхалися з усієї громади як гості свята, так і учасники святкової концертно-розважально-конкурсної програми - кращі вокалісти Омельницького КСК "Дивограй" (Вікторія Ясінська, Михайло Петров, Катерина Гончаренко та Анатолій Коваль) та найяскравіші колективи Омельницької ОТГ (вокальний колектив "Динаміка" Рокитненського БК, народний аматорський вокальний ансамбль "Світанок" Запсільського СК, вокальний ансамбль "Горлиця" Омельницького КСК "Дивограй"), а також діамант українського гумору - Володимир Луценко (Демидівський СК). Завітали на свято навіть гості з міста - голова Кременчуцької районної ради ДРОФА Андрій Олександрович.

На святі діяли велика різноманітність атракціонів, батутів для дітей, солодка вата та безалкогольні прохолодні коктейлі, торгівля виробами декоративно-прикладного мистецтва та зона фуд-корту (шашлик, плов, картопля "фрі" та нове зараз "смажене" морозиво)!

Особливістю святкової концертно-розважально-конкурсної програми було відзначення особливих людей нашої громади, адже саме завдяки таким людям - працьовитим, невтомним, які щодня докладають зусиль до нашої спільної справи - розбудови молодої європейської держави України. Тому і свято недаремно мало таку незвичну душевну назву "В іменах людей - моя Земля". Також в своїй промові голова Омельницької сільської ради Олександра Шереметьєва відмітила людей, старанних працівників Омельницької ОТГ за особливу працьовитість та важливу роль у житті громади.

Одним з таких імен стало ім'я СКАКУН Василь Григорович, який був відзначений в номінації "Творити добро легко". Василь Григорович відноситься до тих шанованих в усі часи трудівників, доля яких пов'язана з мистецтвом сіяти і вирощувати хліб, виробляти цінну і якісну продукцію. Ця людина після закінчення інституту працювала головним агроном радгоспу "Кременчуцький", а потім був обраний головою колгоспу "Дружба" в с. Демидівка і був на цій посаді протягом 15 років. За цей час зробив багато гарних справ, продовжує їх робити і зараз, уже працюючи у власному фермерському господарстві.

Наступною перлиною нашого краю є багаторічний автентичний народний ансамбль "Світанок", що родом із с. Запсілля. На початку 70-х рр. в Будинку культури с. Запсілля розпочав свою діяльність пісенний колектив під керівництвом художнього керівника - баяніста Яременка Івана Андрійовича. У 1980 р. колектив поповнився переважно працівницями молочно-товарної ферми, тому й назву здобув "СВІТАНОК". Наприкінці 80-х рр. пісні у виконанні "Світанку" звучали на обласному радіо. В 2002 р. на зміну Івану Яременку прийшов син - талановитий музикант Анатолій Яременко, під керівництвом якого колектив неодноразово ставав лауреатом та дипломантом районних та обласних конкурсів та фестивалів. В 2012 р. хор отримав звання "народного". І все це можливо завдяки повсякденній, наполегливій, самовідданій праці та безмежній любові до творчості.

Одним з елементів конкурсної програми заходу став конкурс поетів нашого краю, які представили свою творчість у номінації «Рідний край – джерело душі поета» з тематикою Дня Незалежності України. В конкурсі взяли участь поети: Прокопенко Юрій з віршем «Україна», Новожилова Яна – з поезією «Україна – мати мільйонів чуйних сердець», Задорожний Василь – з поезією «Мій рідний край, моя Вкраїно», авторську поезію під назвою «Україно моя» Галини Яременко прочитала ведуча Довгань Ольга.

Переможця у конкурсах визначало почесне журі у складі: Олександри Шереметьєвої – голови Омельницької ОТГ; Олени Лагай – заступника сільського голови, старости с. Рокитне; Андрія Пирога – заступника сільського голови, старости с. Демидівка, Миколи Загарова – старости села Запсілля.

У номінації «Рідний край – джерело душі поета» перемогу здобув поет Прокопенко Юрій з поезією «Україна».

Юність та краса Рокитненського Будинку культури – колектив «Динаміка» здобули перемогу у номінації «Взірці українського стилю». Молоді люди вразили журі та всіх присутніх справжнім фен-шоу у патріотичному стилі.

На території святкового дійства діяли цікаві виставки: це книжкова виставка «Що є для тебе Батьківщина?», а також цікава фото виставка під назвою «В обличчях – моя Земля». Кожна з внутрішніх громад представила надзвичайно творчі, самобутні та яскраві 3 фотографії на виставку-конкурс.

Вимогливим журі було визначено переможця і в цьому конкурсі, яким став автор фото з внутрішньої громади с. Рокитне.

Всі переможці конкурсів та номінацій отримали грамоти та відповідні статуетки.
В фото-конкурсі та конкурсі поетів були відзначені всі учасники за проявлену ініціативу та творчість у відповідних номінаціях.

 

Фотоальбом Урочистого мітингу та Урочистої ходи з великим полотном прапора можна переглянути за посиланням на офіційну сторінку громади у Фейсбук: www.facebook.com/omelnikotg

Фотоальбом зі святкування Дня Прапора та Дня Незалежності України можна переглянути за посиланням на офіційну сторінку громади у Фейсбук: www.facebook.com/omelnikotg29 липня 2018 року Омельницька об'єднана територіальна громада провела відкритий турнір з пляжного волейболу пам'яті Леоніда Борисовича Сохіна. Метою проведення турніру є вшанування спортсмена, метра з фізичної культури і спорту не тільки Омельницького краю, а й усієї Полтавщини. Сохін Л. Б. був неперевершеним організатором та належав до тих людей, які могли запалити своєю ідеєю інших. Завдяки йому Омельник славився своїми перемогами у спорті.


Кожен з нас обирає дорогу,
Що стає ніби віччю життя.
Сохіна шлях - це спортивна дорога
І ввійшла вона в наші серця.
Шлях його був нелегким
Та навчати вагомий мотив
Щастя Сохіна - в щирих, відвертих
Вихованцях, які він зростив!


Говорять, що добра пам'ять - найважливіше, що може залишити людина, а ця людина залишила!!! Доказом цього стало те, що команда - переможець з Омельницької ОТГ серед чоловіків посіла І місце та була нагороджена кубком імені Леоніда Сохіна. А представляли команду Сохін Олександр та Чайка Андрій.

Фотозвіт можна переглянути за посиланням: https://www.facebook.com/omelnikotg/posts/1072851656212970

29 липня 2018 року Омельницька об'єднана територіальна громада провела відкритий турнір з пляжного волейболу пам'яті Леоніда Борисовича Сохіна. Метою проведення турніру є вшанування спортсмена, метра з фізичної культури і спорту не тільки Омельницького краю, а й усієї Полтавщини. Сохін Л. Б. був неперевершеним організатором та належав до тих людей, які могли запалити своєю ідеєю інших. Завдяки йому Омельник славився своїми перемогами у спорті.
Кожен з нас обирає дорогу,
Що стає ніби віччю життя.
Сохіна шлях - це спортивна дорога
І ввійшла вона в наші серця.
Шлях його був нелегким
Та навчати вагомий мотив
Щастя Сохіна - в щирих, відвертих
Вихованцях, які він зростив!
Говорять, що добра пам'ять - найважливіше, що може залишити людина, а ця людина залишила!!! Доказом цього стало те, що команда - переможець з Омельницької ОТГ серед чоловіків посіла І місце та була нагороджена кубком імені Леоніда Сохіна. А представляли команду Сохін Олександр та Чайка Андрій.

Чудова новина! Кожен має можливість взяти участь в Програмі "Бюджет участі Полтавської області - 2018" та допомогти виграти кошти на втілення проекту розвитку села!
Якщо у вас є ідеї чи досвід написання проектів, вам не байдуже рідне село (села Омельницької ОТГ), зараз найкращий час! З ідеями та пропозиціями звертатися до Омельницької сільської ради або місцевого старостату.

16 липня Омельницьку ОТГ відвідали представники Агенції регіонального розвитку Полтавщини та Освітаінфоком з метою проведення семінару на тему: "Бюджет участі Полтавської області 2018 року". В семінарі також взяв участь Дрофа Андрій Олександрович - голова Кременчуцької районної ради. Фотозвіт можна переглянути, натиснувши на наступне посилання: https://www.facebook.com/omelnikotg/posts/1057845034380299Більше статтей...