Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська областьЗнову радіємо перемогам наших дорогих аматорів, які долучилися до участі у ІI (двотуровому) Всеукраїнському відкритому конкурсі читців «Театральна Стрілка», присвяченого творчості Тараса Григоровича Шевченка. Організатором конкурсу є дитяча школа мистецтв № 5 ім. І. О. Дунаєвського, м. Харків.
Дипломанти конкурсу: Андрій ПЛЕСКАЧ (Омельницький КСК «Дивограй», керівник Юлія ГМИРЯ) та народний аматорський театральний колектив «Маска», (Демидівський СК, керівник Галина БЕРЕЗОВСЬКА) підготували відеозаписи конкурсних виступів (вірші, уривок із прози, літературно-художню композицію: твір Тараса Григоровича Шевченка; твір на вибір учасника; твір сучасного автора).
За чудове виконання конкурсної програми наші учасники були нагороджені дипломами та книгами сучасних авторів про нинішнє сьогодення. Пишаємося талановитими учасниками та радіємо їх успіхам!Висловлюємо подяку керівникам Юлії ГМИРІ та Галині БЕРЕЗОВСЬКІЙ, які підготували та надихали наших конкурсантів!
Друзі, в нас чудова новина! Маємо підсумки конкурсу «Виконавські мистецтва» Відкритого дистанційного фестивалю-конкурсу традиційної народної культури «КРОКОВЕЄ КОЛО» для дітей та молоді, організованого КЗ “Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва”, ГО “Спілка етнологів і фольклористів міста Харкова” за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації.Конкурс відбувся за чотирма віковими категоріями у 4 номінаціях: «Автентичний солоспів», «Автентичний гуртовий спів», «Народні оповідки», «Фольклористично-етнографічні дійства». Учасниками змагань стали понад 80 конкурсантів.
Отже, повідомляємо про результати конкурсу.
Наші конкурсанти долучилися до участі в Номінації «НАРОДНІ ОПОВІДКИ».
2 вікова категорія - 10 – 13 років:
3 місце – ПИРОГ Мирослава, Демидівський сільський клуб відділу культури, туризму та інформаційної роботи виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, керівник – Березовська Галина Іванівна.
3 вікова категорія - 14 – 17 років:
2 місце – КАРПЕНКО Анна, вихованка Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» відділу культури, туризму та інформаційної роботи виконкому Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, керівник – Гмиря Юлія Анатоліївна.
3 місце – МОСКАЛЕНКО Олексій, Демидівський сільський клуб відділу культури, туризму та інформаційної роботи виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, керівник – Березовська Галина Іванівна.
Щиро дякуємо всім учасникам за чудові призові місця! Зичимо Перемоги, здоров’я, добробуту, щастя, удачі та творчої наснаги! Дякуємо керівникам за високий рівень підготовки учасників!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Вітаємо народний аматорський вокальний ансамбль «Світанок» Запсільського сільського клубу з перемогою (лауреат І премії) у ІІІ всеукраїн
ському двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв "Країна Кобзаря"!
Дякуємо учасникам колективу за співочий талант та жагу до вокального мистецтва, а Анатолію ЯРЕМЕНКУ, к
ерівнику колективу - за високопрофесійну підготовку конкурсантів!
Зичимо успіхів у наступних конкурсах!
Наші перемоги - для нашої України!


Народний аматорський вокальний ансамбль «Світанок» Запсільского сільского клубу взяв участь у Міжнародному двотуровому дистанційному благодійному конкурсі мистецтв «CZECH SPRING – 2024» (Чехія, м. Прага).
І тур проходив з 15.03.2024 р. по 18.03.2024 р., ІІ – з 19.03.2024 р. по 22.03.2024 р.
єЗа результатами другого туру ансамбль «Світанок» отримав диплом лауреата І-го ступеня!
Щиро вітаємо з перемогою колектив та керівника Анатолія ЯРЕМЕНКА!

Зичимо нових звершень на мистецькій ниві та безмежної творчої наснаги!
Всесвітній День поезії відзначили сьогодні в КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека» «Поетична кав’ярня» відкрила свої двері, щоб вшанувати її величність ПОЕЗІЮ.

По всій Україні проходить Національний тиждень читання, тиждень поезії.Тема тижня поезії – ДІМ.

Гаслом став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – «Ріки незмінно течуть додому».

За чашкою чаю читали вірші і говорили про те, що наболіло і нестерпно продовжує боліти й далі…

Усі присутні збагатилися духовно, отримали моральну насолоду.

Увага! Просимо мешканців громади долучитися до реалізації проєкту – акція «Вільні читають українською!»

З метою покращення психоемоційного стану людей, які знаходяться під щоденними обстрілами, а також на підтримку читання українськомовної літератури, просимо долучитися до реалізації проєкту.

Для цього просимо всіх охочих долучитися до акції по збору українськомовних книг (подарувати з домашньої бібліотеки) в заклади громади:

- КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека»

- Демидівська сільська бібліотека-філія

- Запсільска сільська бібліотека-філія

- Рокитненська сільська бібліотека-філія

Всі книги будуть передані до Миколаївської, Херсонської, Донецької, Харківської та Сумської областей. Заздалегідь дякуємо за долученість! Разом переможемо!
«Видзвонюють сумні церковні дзвони,

Розпачливі обличчя й плине кача в небуття…

Небесна Сотня, що пішла на небо,

Туди, звідкіль уже не буде вороття…»

Одним з Героїв Небесної Сотні є наш земляк Сердюк Ігор.

Ігор був мешканцем міста Кременчук. Підприємець, захоплювався дайвінгом. Від 1992 року - активний у громадському житті, брав участь в акціях на підтримку незалежності України. Він був веселою, чесною і порядною людиною, мав друзів по всій Україні.На Майдані Ігор був понад два місяці від самого початку протестів, член 9 Сотні загону самооборони Майдану. Як учасник віче під стінами Верховної Ради 18 лютого 2014 року, на перехресті вулиці Інститутської та Кріпосного провулка, разом з іншими активістами будував барикаду, носив мішки. Під час цього на них напали «тітушки» та «беркутівці». Почалася сутичка, в ході якої хтось впритул вистрелив Ігорю з обрізу в обличчя.В загиблого Героя залишилися дружина й донька...Йому було 44 роки…

Нагороди та відзнаки, якими був нагороджений (посмертно) Ігор - за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України №890/2014 від 21 листопада 2014 року Ігорю Сердюку було надано звання Героя України з відзначенням орденом “Золота Зірка” (посмертно).

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

8 травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Героя було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Вічна Пам'ять та Слава Герою!   

 

Наші аматори та працівники закладів культури розвиваються і продовжують брати участь у конкурсах! Так, народний аматорський театральний колектив «Маска» Демидівського сільського клубу (керівник Галина БЕРЕЗОВСЬКА) взяв участь у VI обласному дистанційному фестивалі сучасних театрів «ЛавАрт», а Омельницький культурно-спортивний комплекс «Дивограй» (директор Вікторія ЯСІНСЬКА) - у Всеукраїнському огляді-конкурсі клубних закладів у сільській місцевості.Вітаємо з отриманням Дипломів та нагород, бажаємо наснаги, невичерпної енергії та високих творчих злетів! Нехай ніколи не згасне творчий вогник у ваших серцях!
 Вже в чотирнадцяте відбувся Регіональний фестиваль народної творчості «Омельницьке розмаїття» (цьогоріч дистанційно). До участі у фестивалі долучилося 137 аматорських колективи з найрізноманітніших куточків Полтавщини, які представили на розсуд журі 238 художніх номери.
 Конкурсна програма проходила у 11 традиційних номінаціях «Омельницького розмаїття».
 Кожен номер – це велика робота учасника чи колективу, підтримка та внесок їх керівників. Вже не перший раз ми приймаємо роботи онлайн, але кожного разу наші учасники перевершують себе.
 Багато номерів підтримують національну ідентичність, западають у серце. Ми цінуємо і поважаємо працю кожного учасника і вдячні вам за довіру!Всіх учасників було нагороджено дипломами.
 Колективи та солісти Омельницької громади показали чудові результати:
І місце аматори Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» - Хомутенко Марія, Куюжуклу Роман, Дует «Мальви» в складі Вікторії Ясінської та Наталії Підгорної;
ІІ місце - солістка Запсільського сільського клубу - Калашник Валентина, драматичний театр Рокитненського сільського будинку культури - «Театр п’ятьох», народний аматорський вокальний колектив «Світанок» Запсільського СК;
ІІІ місце народний аматорський театральний колектив «Маска» Демидівського сільського клубу.
Пишаємося нашими аматорами та їх керівниками і бажаємо їм прихильності долі, нових цікавих ідей та професійних успіхів!Вітаємо з перемогою народний аматорський вокальний ансамбль «Світанок» Запсільського сільського клубу (ДИПЛОМ III СТУПЕНЯ) в обласному дистанційному відкритому регіональному фестивалі-конкурсі хорів і вокальних ансамблів «Червона калина - полтавська земля» імені заслуженого діяча мистецтв України – Григорія Левченка (відповідно до наказу Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА №104 від 09.10.23 р. «Про підсумки проведення дистанційного відкритого регіонального-фестивалю конкурсу хорів і вокальних ансамблів «Червона калина – полтавська земля» імені заслуженого діяча мистецтв України – Григорія Левченка»).Пишаємося вами, шановні артисти, дякуємо керівнику Анатолію ЯРЕМЕНКУ за чудову підготовку учасниць ансамблю та бажаємо всім вам творчої наснаги, міцного здоров’я та нових творчих злетів!Оголошено підсумки обласного-огляду конкурсу, присвяченого творчості народної артистки України Раїси КИРИЧЕНКО!

   Відповідно до Наказу Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА № 119 від 06.11.2023 «Про підсумки проведення обласного огляду-конкурсу народної творчості «Звучи, рідна мово», аматори Омельницької територіальної громади показали високий результат!
  Надзвичайно приємно оголосити результати конкурсу в переддень святкування професійного свята –Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва! Слід зауважити, що даний конкурс в області тривав з лютого по листопад 2023 року і участь в ньому взяли в цілому 749 аматорських колективи області. Наш край багатий на таланти! Отож,
   Дипломом І ступеня:
Тетяну Романенко – солістку Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» (керівник– Сергій Литвиненко);
Богдану Мойсу, Івана Марченка та Єлизавету Шальову – учасників художньої самодіяльності Рокитненського сільського будинку культури (керівник – Олена Марченко);
народний аматорський театр «Маска» Демидівського сільського клубу (керівник – Галина Березовська);
Романа Куюжуклу – соліста Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» (керівник– Сергій Литвиненко);
Вікторію Ясінську – солістку Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» (керівник– Сергій Литвиненко);
Івана Безкоровайного – соліста Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» (керівник – Сергій Литвиненко);
Наталію Підгорну та Вікторію Ясінську – вокальний дует Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» (керівник – Сергій Литвиненко);
фольклорний ансамбль «Добрий настрій» Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» (керівник – Микола Підгорний);
народний аматорський театр «Дивограй» Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» (керівник – Юлія Гмиря);
Вікторію Ясінську, Наталію Підгорну та Дарину Кружко – вокальне тріо Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» (керівник – Сергій Литвиненко).
Дипломом ІІ ступеня:
народний аматорський вокальний ансамбль «Світанок» Запсільського сільського клубу (керівник –Анатолій Яременко);
Наталію Підгорну – солістку Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» (керівник– Сергій Литвиненко);
гурток «Територія творчості» Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» (керівник – Вікторія Ясінська);
Валентину Калашник – солістку Запсільського сільського клубу (керівник – Анатолій Яременко).
Дипломом ІІІ ступеня:
Дарину Кружко – солістку Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» (керівник –Сергій Литвиненко);
Лідію Затинацьку – солістку Запсільського сільського клубу (керівник – Анатолій Яременко);
Марію Хомутенко – солістку Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» (керівник– Сергій Литвиненко).
Грамотою:
Богдану Мойсу – ведучу Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй»;
Дарину Кружко – ведучу Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй».
Подякою:
Литвиненко Тетяну Сергіївну – начальника відділу культури, туризму та інформаційної роботи виконавчого комітету Омельницької сільської ради.
Радіємо, що не дивлячись на такий буремний час, наші артисти, разом зі своїми керівниками,продовжують творити, тим самим підтверджуючи сильнодухість українського народу та утверджуючи незламність, єдність та унікальність нації!
Народ живий, доки живе його культура!
   Володимир ЛУЦЕНКО - аматор Демидівського сільського клубу, під керівництвом Галини БЕРЕЗОВСЬКОЇ, взяв участь у обласному огляді-конкурсі читців-гумористів, присвяченому творчості Леоніда ГЛІБОВА і традиційно (вже кілька років поспіль) отримав ДИПЛОМ І СТУПЕНЯ (відповідно до Наказу Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА №110 від 16.10.2023 р. "Про підсумки проведення обласного конкурсу читців-гумористів")!

   Пишаємося нашим харизматичним талановитим артистом! Зичимо нових перемог на культурній ниві!
КУЛЬТУРА

Мережа закладів культури Омельницької сільської ради налічує 9 установ, в тому числі 4 клубних заклади, 5 бібліотек (включаючи комунальний заклад «Омельницька сільська публічна бібліотека»). Крім того послуги в КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека» за міжмуніципальними угодами протягом минулого року отримували іще 5 бібліотек-філій Пришибської територіальної громади.

У 2022 році діяльність галузі забезпечували 34 працівники, із них творчу діяльність - 11 спеціалістів.

Забезпечено системну роботу з організації змістовного дозвілля населення (включаючи внутрішньо переміщених осіб, яких на території Омельницької територіальної громади з моменту військового вторгнення Російської Федерції проживає в середньому 350 осіб), збереження, розвитку і популяризації  народної творчості та аматорського мистецтва. У 2022 році закладами культури Омельницької ТГ проведено понад 77 культурно-мистецьких заходів (як в офлайн, так і в онлайн режимі), з них більше 20 - для  дітей і підлітків на виконання «Плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2020-2025 роки».

В закладах культури клубного типу діє 25 клубних формувань, учасниками яких є понад 200 чоловік. Із загальної кількості клубних формувань 14 – це колективи самодіяльної художньої творчості. Кращі традиції народного мистецтва продовжують 3 «народних» аматорських колективи.До Дня Української Державності та Дня Хрещення Київської Русі-України в Омельницькій територіальній громаді відбулися заходи:

-        в Демидівському СК - патріотична фотосесія «З Україною в серці»

-        в Омельницькому КСК «Дивограй», у співпраці з КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека»

-        патріотичний музичний флешмоб «Заспіваймо Червону калину!»

-        майстер-клас із виготовлення Пташок миру- в бібліотечних закладах КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека» відбулися інтерактивні вікторини, історичні екскурси, тематичні книжкові експозиції
З нагоди Дня медичного працівника в Омельницькому культурно-спортивному комплексі «Дивограй» відбулося засідання клубу за інтересами «Надвечір’я Омельника» під керівництвом незмінної Крамаренко Таїси Борисівни.
Ветерани медичної галузі разом з діючими працівниками чудово провели час за дружнім спілкуванням, поділилися душевними спогадами та насолодилися українською піснею у виконанні Вікторії Ясінської та Наталії Підгорної.
Сільський голова Андрій ПИРОГ привітав з професійним святом медичних працівників, подякував з роботу і разом з заступником Вікторією НОСУЛЬ та очільником відділу охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення Галиною МЕЛЬНИКОВОЮ, вручили приємні подарунки на згадку про сьогоднішню зустріч.

Відгримів, відлунав в Омельницькому культурно-спортивному комплексі «Дивограй» обласний огляд-конкурс народної творчості «Звучи, рідна мово!» на відзначення 80-річчя від дня народженння народної артистки України Раїси Кириченко.В конкурсній програмі взяло участь 15 колективів та солістів, які представили на розгляд журі 27 номерів. В репертуарі аматорів пролунало 12 пісень славної Раїси Опанасівни.Журі, під головуванням Дмитра СОКОЛОВА - директора Полтавського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, по достоїнству оцінили виступи артистів. Приємним сюрпризом став дебют на омельницькій сцені нашого земляка, професійного баяніста, лауреата численних міжнародних конкурсів та володаря Гран Прі у ІІІ Всесвітніх конкурсах - ОЛЕКСАНДРА ПИЛИПЕНКА.

В Омельницькій громаді відзначили День захисту дітей.Біля Омельницького КСК «Дивограй» в рамках гуртка «Територія творчості» відбувся захід для юних вихованців творчої спільноти (керівник - Вікторія ЯСІНСЬКА).Маленькі учасники активно брали участь в конкурсах та розвагах, а саме: - в естафетах, які підготувала Вікторія ЯСІНСЬКА- створювали іграшку-антистрес разом з Наталією Підгорною (директоркою КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека»)- розучували флешмоб та створювали інсталяцію «Нехай завжди бринить дитячий сміх» з активістами Молодіжної ради.На захід завітали представники сектору ювенальної превенції відділення поліції №2 Кременчуцького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області, привітали дітей зі святом та потурбувалися про їх безпеку подарувавши світловідбиваючі браслети.Фінальними акордами свята було оголошення результатів конкурсу малюнків до Дня захисту дітей «ЛІТО МОЄЇ МРІЇ», оголошеного раніше відділом охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення, спільно з виконавчим комітетом Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області.Призові місця здобули: І місце - КАЛИТА Марія (диплом переможця та грошова винагорода 700 грн.)ІІ місце - ІВАНЕЦЬ Матвій (диплом переможця та грошова винагорода 500 грн.)ІІІ місце - КОМІСАР Вєроніка (диплом переможця та грошова винагорода 300 грн.)Решта учасників, які взяли участь у конкурсі (40 дітей) отримали подяки за участь та солодкі сюрпризи.Велика вдячність депутатам Омельницької сільської ради;Миколі ТРИДУБУ, Олександру КАЛИТІ, Леоніду КАРПЕНКУ, за фінансову підтримку конкурсу малюнків.Дитинство завжди прекрасне. Діти – наші квіти, вони найкращі, вони найрідніші. Завдання кожного з нас – зробити все можливе, щоб діти були здоровими та щасливими!Дякуємо усім, хто долучився до організації чудового, незабутнього свята!14 травня – День Матері, який в Україні відзначається на офіційному рівні в другу неділю травня! Це свято - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина на Землі. Хочеться подякувати Всім українським матерям, які попри безжальність ворогів народжують нових українців, які в найжахливіших умовах стають для своїх дітей справжнім щитом, які навіть серед темної ночі випромінюють світло, щоб не згаснути. Світло материнської любові! Нехай Вас Бог оберігає, дорогі наші матусі! Бажаємо кожній мамі дочекатися свою дитину додому!


20 квітня о 18:00 год. Омельницький культурно-спортивний комплекс "Дивограй" запрошує на благодійний концерт на підтримку ЗСУ!!!До нас завітає фіналістка проєкту "Україна має талант", учасниця шоу Х-Фактор, зірка популярного телепроєкту "Велика різниця по-українськи", акторка театру та кіно - Олена Матюшенко! В ході програми своєю творчістю також порадують аматори Омельницької територіальної громади!Омельницька громада попрощалася із захисником Едуардом АЛБІНОЮ, який загинув на Луганщині…У скорботі схиляємо голови перед мужнім воїном. Розділяємо з рідними біль тяжкої утрати. Вічна пам‘ять…Слава Герою, воїну Збройних сил, який віддав своє життя за те, щоб блакитним і мирним було небо над українцями! 


Поховали загиблого воїна Едуарда на кладовищі в селі Запсілля…Сьогодні, 9 березня, виповнюється 209 років від дня народження українського поета, прозаїка, художника та громадського діяча Тараса Шевченка. До дня народження Тараса Шевченка згадуємо вірші поета, які є надзвичайно актуальними під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.
В бібліотечних закладах комунального закладу «Омельницька сільська публічна бібліотека» відбувся комплекс заходів, присвячених видатному українцю та його неповторній пророчій творчості: Шевченківські читання, історичні години, книжкові виставки, бібліотечні дайджести тощо.В с. Демидівці вшанували Великого Кобзаря покладанням квітів до пам’ятника Т. Г. ШЕВЧЕНКА.Слова Шевченка, коли російські загарбники вчергове намагаються знищити Україну, додають сьогодні сил для протистояння!
9 березня відзначається 209-річниця з Дня народження великого письменника України – Тараса Григоровича Шевченка  Шевченко символ волелюбності та нескореності української нації, полум’яний поборник за права і свободи людини, ревний захисник української мови, безстрашний борець проти кріпацтва, «сатрапів» і «лакеїв».   Сьогодні, коли наш народ героїчно виборює свободу та незалежність, слова Шевченка актуальні, як ніколи. Адже поет, на думку І.Франка, наніс перший потужний удар «на гниль і неправду кріпацтва», «маючи величезний вплив не тільки на українців». Його життя — це боротьба за волю українців, а його творчість — невичерпна скарбниця мудрості, джерело духу та правдива совість української нації.   Шевченкове пророче слово звучить з вуст наших воїнів, волонтерів, письменників, студентів, школярів, усіх тих, хто у своїх серцях плекає любов до рідного українського слова та з вірою в Україну, наближає нашу перемогу.   У такий важкий та історично-важливий момент, коли українці показали всьому світові свою єдність, щомиті утверджуючи свободу і незалежність, неухильно крокуючи до європейського майбутнього України, пам'ятаймо Шевченкові слова:   

«Борітесь – поборете,  Вам Бог помагає! 

 За Вас правда, за Вас слава,  І воля святая!»


Свобода варта того, щоб за неї боротися!!!
Бібліотеки Омельницької громади відсьогодні забезпечені ноутбуками з необхідним програмним забезпеченням. Завдяки ініціативі та активності голови фермерського господарства «Сила природи» Марії Мосейчук у тісній співпраці з Українською Освітньою Платформою, Фундацією Жінок Пасічниць та Омельницькою ТГ даний проєкт став можливий. Ноутбуки можуть використовуватись зранку для навчання в онлайн-школі місцевими жителями та внутрішньо переміщеними особами, а в ввечері - для професійної онлайн-освіти для бджолярів. Щиро дякуємо людині великої сили волі, волонтерці, підприємиці, активістці та партнерці нашої громади Марії Мосейчук за ініціативу, цілеспрямованість та небайдужість до життя громади.Перемоги та блакитного мирного неба нам усім!
День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого, на вшанування подвигу учасників Революції Гідності, увічнення великої людської, громадської і національної відваги, самовідданості, сили духу і стійкості, завдяки яким змінено хід нашої історії. 20 лютого 2014 року – одна із знакових подій у повісті історії України. Революцією Гідності ми в черговий раз довели, що здатні згуртуватися навколо великої мети – Свободи та Незалежності.Сьогодні наша громада, разом з усією Україною, згадує події тих років, схиливши голови, вшануємо хвилиною мовчання пам’ять Героїв Небесної Сотні, загиблих воїнів АТО/ООС та захисників у війні проти російського агресора. Тих, хто загинув за правду, свободу та незалежність України.Свобода варта того, щоб за неї боротися!Слава Україні!Герої не вмирають!
З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГМи - УКРАЇНЦІ!  Нація нескорених, сильних духом, гідних, вільних нащадків славного козацького роду. І сьогодні ми, як ніколи, згуртовані. У День єднання, 16 лютого 2023 року, в опорному закладі «Омельницький ліцей» під гаслом «Об’єднанні Україною» відбувся загальношкільний захід за участі учнів, вчителів та представників місцевої влади. В єдиному порусі душі та серця виконали державний гімн України, вшанували хвилиною мовчання вічну пам’ять загиблих у війні і висловили безмежну вдячність нашим ЗАХИСНИКАМ. Як ніколи потужно прозвучав вірш Павла ТИЧИНИ «Я утверждаюсь». Завдяки мужнім, сміливим патріотам своєї країни ми продовжуємо стояти. За життя! За майбутнє! Ми впевнені: Україна була, є і буде завжди!❤️


https://youtu.be/T05ofW8MsQc«Поетична кав’ярня» в КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека» вітала сьогодні шанованих гостей – місцевих поетес, з нагоди Дня всіх закоханих. Творчі здобутки на заході презентували юні дарування: омельничанка Дарина Кружко та кременчуківка Альона Сороколат.В атмосфері тепла і затишку пройшов захід. Присутні із захопленням слухали поезії дебютантів та підтримували їх оплесками. Дякуємо організаторам (директорка КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека» Наталія Підгорна) та всім учасникам заходу за подаровані хвилини радості та емоційного задоволення!


16 лютого в Україні на державному рівні відзначається державне свято - День Єднання, яке було оголошено з метою об'єднання перед лицем загрози вторгнення РФ.В єдності та згуртованості ми поборемо нещадного ворога та відбудуємо нашу країну. Сьогодні ми творимо і захищаємо нашу державу. День Єднання - це не просто слова! Це відповідальність, боротьба за волю і незалежність і в цей нелегкий час це важливо розуміти, як ніколи. Злагоджені дії та вірність Україні приведуть нас до ПЕРЕМОГИ!Будьмо єдиними і сильними!Слава Україні!Героям Слава!
З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ
В Омельницькій громаді вшанували воїнів-афганців та учасників бойових дій на території інших держав. Ветерани-афганці з Кременчуцького району відвідали захід, зі словами вдячності до них звернулися представники органів місцевого самоврядування. Засвідчили шану і вдячність полеглим воїнам покладанням квітів до могил загиблих на тій страшній війні…Завжди пам'ятаємо...

#ВСЕСВІТНІЙ_ДЕНЬ_ЧИТАННЯ_ВГОЛОС

Книжковий світ - то особливий світ.

Він, як магніт, притягує до себе.

Коли читати вмієш з юних літ,

Для тебе книга - це безкрає небо.

Вона дає від Всесвіту ключі

Й те, без чого людиною не бути.

Читай удень, читай і уночі,

Щоб світ цей незбагненний осягнути.

Життєве невичерпне джерело,

Твоя розрада в пору лихоліття.

Ти знатимеш про все, що вже було,

І навіть те, що буде в цьому світі.

Дарує книга лету відчуття,

Із нею виростають в тебе крила.

Ти з нею відчуваєш смак життя

Й долати перешкоди маєш силу.

Книжковий світ - то особливий світ.

І безкінечний - наче море з небом.

Почати можеш будь-коли політ.

Для цього просто лиш читати треба!

Олександр Афонін.
Сьогодні, 29 січня - день пам’яті героїв Крут. Подвиг студентів, які полягли у бою на Чернігівщині 1918 року, став символом героїзму української молоді у боротьбі за незалежну Україну. Вони призупинили наступ більшовицьких військ на столицю України, що дало можливість евакуювати уряд Української Народної Республіки і продовжити переговори, які завершилися підписання Брестського миру.
Згадаймо мужність молодих людей, які мріяли і боролися за сильну Українську державу. Символічно, що саме у ці важкі для України часи, ми віддаємо данину шани героям Крут, усім, хто в різні роки, та сьогодні, відстоює інтереси українців: інтереси державності, соборності та свободи.Слава Україні!Героям Слава!

У цей день висловлюємо слова співчуття рідним і близьким усіх невинно загиблих, схиляємо голови перед тими, хто, ризикуючи власним життям, рятував в’язнів нацистських концтаборів та дякуємо всім тим, хто захищає людське життя сьогодні.Мирного та блакитного неба над головою
Доброго дня, шановна громадо! 

Вас вітає Університет III віку Центру соціальних послуг, метою якого є покращення якості та тривалості активного життя людей пенсійного віку. Ми прагнемо, щоб люди віком 60+ мали безбар’єрний доступ до освіти та саморозвитку, а тому Університет третього віку — це проєкт, в рамках якого літні люди можуть безкоштовно стати студентами.
Поговоримо про структуру - є два факультети: факультет комп'ютерних технологій і факультет основ психічного здоров'я + базова англійська.
Наприклад, на курсі «Комп'ютерні технології» ви отримаєте навички з таких тем, як: управління Windows, пошук інформації в мережі Інтернет, скачування файлів, робота з текстовими, голосовими і відео програмами в соціальних мережах та чатах, оплата комунальних послуг і т. д. Тобто все необхідне і корисне у повсякденному сучасному житті.
Дисципліна «Основи психічного здоров'я» містить у собі сучасні підходи психології, де учасники матимуть змогу познайомитися з такими напрямками, як: арт-терапія (лікування мистецтвом), кінотерапія, музикотерапія, ароматерапія і т. д. Уже цікаво, чи не так? Дані напрямки сприятимуть покращенню психічного здоров’я, починаючи від можливості спілкування у групі і закінчуючи трансформацією відносин в особистому житті.
Заняття проводить психологиня, яка має творчий підхід до навчання і неодмінно викликає у вас інтерес до процесу. Варто тільки прийти одного разу. Також ви матимете змогу попрацювати тет-а-тет з психологинею, якщо виникнуть питання.
Заняття проходять щосереди о 10:00 год. за адресою: с. Омельник, вул. Центральна, 67, Комунальний заклад «Омельницька сільська публічна бібліотека». Затишна бібліотека, дівчина з приємною усмішкою, чаювання, цікаві завдання, можливість завести нові знайомства – чим не привід завітати до нас? Ми впевнені, що вам у нас сподобається.
Будемо раді бачити кожного!
2022 рік видався надскладним для всіх українців. Робота закладів культури Омельницької ТГ дещо змінила свій формат, проте професійна діяльність продовжувалася (збереження, розвиток і популяризація народної творчості та аматорського мистецтва) і ми маємо певні здобутки на культурній ниві за минулий рік: ХІІІ регіональний фестиваль народної творчості «Омельницьке розмаїття» відбувся в режимі онлайн. До участі в мистецькому заході долучилося 156 творчих колективів з найрізноманітніших куточків Полтавщини, представивши на розгляд журі 276 номерів. На особливу увагу в фестивалі заслужили аматори Дмитрівської територіальної громади Бучанського району Київської області. Своєю неординарністю, високим рівнем виконавської майстерності та професійністю підкорили представників журі та отримали головну нагороду фестивалю – Гран-Прі.Участь в обласному огляді-конкурсі родинних та сімейних ансамблів «Роде наш красний» в режимі онлайн (взяли участь 4 колективи від громади) - 2 дипломи ІІ ступеня (Народний аматорський театральний колектив "Маска" Демидівського СК (художній керівник Галина БЕРЕЗОВСЬКА), Народний аматорський вокальний ансамбль "Світанок" Запсільського СК (художній керівник Анатолій ЯРЕМЕНКО), 2 дипломи ІІІ ступеня (вокальний ансамбль "Горлиця" Омельницького КСК "Дивограй" (художній керівник Сергій ЛИТВИНЕНКО), родинний дует "Чарівна терція" (родина переселенців з м. Сєвєродонецьк долучилася до участі в конкурсі.) Участь в обласному огляді-конкурсі культурно-мистецьких заходів з патріотичного виховання "Україна - колиска нації". Рокитненський сільський будинок культури під керівництвом Олени Марченко здобув почесне ІІІ місце. Народний аматорський театральний колектив "Маска" Демидівського сільського клубу зайняв ІІ місце в обласному конкурсі "Обрядове намисто Полтавщини" (керівник Галина Березовська) та народний аматорський театральний колектив "Дивограй" Омельницького культурно-спортивного комплексу "Дивограй" виборов почесне І місце (керівник Юлія Гмиря) в цьому конкурсі. Аматор народного театрального колективу «Маска» Демидівського СК (керівник Галина Березовська) Володимир Луценко посів ІІ місце у обласному конкурсі читців-гумористів, присвяченого творчості славного земляка – поета-байкаря Леоніда Глібова. У відкритому регіональному конкурсі дуетів, тріо, квартетів та вокальних ансамблів, присвяченого творчості Дмитра Луценка, взяли участь дует "Мальви" (у складі Наталії Підгорної та Вікторії Ясінської) Омельницького КСК "Дивограй" та посіли ІІІ місце (Керівник Сергій Литвиненко); вокальний ансамбль "Горлиця" Омельницького КСК "Дивограй" здобув почесне ІІІ місце (керівник Сергій Литвиненко). Народний аматорський театральний колектив "Маска" Демидівського СК нагороджений дипломом учасника за яскравий виступ на V обласному дистанційному фестивалі сучасних театрів "ЛавАрт" (м. Гадяч) під керівництвом Галини Березовської. У І Відкритому дистанційному багатожанровому марафоні мистецтв (селище Чемерівці Кам'янець-Подільського району Хмельницької області) вокальний дует "Мальви" Омельницького КСК "Дивограй" став лауреатом ІІ ступеня (керівник Сергій Литвиненко). КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека» долучився до участі в обласному заході «Ярмарка бібліотечних інновацій» (до Всесвітнього дня бібліотек). Від нашої бібліотеки було спрезентовано екологічний міні- проєкт «Сортуємо сміття – бережемо життя». Участь народного аматорського вокального ансамблю "Світанок" Запсільського СК (отримали диплом лауреата І премії) у другому всеукраїнському багатожанровому двотуровому онлайн-конкурсі мистецтв "Велика родина - моя Україна", за підтримки міжнародного радіо "RADIO SFERA MUSIC", асоціації діячів естрадного мистецтва України до Дня Незалежності України (м. Київ). Керівник Анатолій Яременко. Керівник народного аматорського вокального ансамблю «Світанок» Запсільського сільського клубу – Анатолій Яременко став Лауреатом ІІ премії у дистанційному Міжнародному двотуровому вокальному конкурсі «Лине пісня чарівна" (м. Дніпро) за напрямком вокального мистецтва «авторська пісня» з «Піснею про Маму» (на слова Т. Строкач, музика А. Яременка). Народний аматорський вокальний ансамбль «Світанок» Запсільського сільського клубу взяв участь у VІ Міжнародному фестивалі-конкурсі народно-хорового співу «Над Собом пісня дзвінко лине» імені Віталія Іжевського в режимі онлайн (м. Іллінці Вінницької області) та отримав Диплом учасника (керівник Анатолій Яременко). Участь народного вокального ансамблю "Світанок" Запсільського СК у Всеукраїнському багатожанровому двотуровому конкурсі мистецтв «Країна Кобзаря», за підтримки міжнародного радіо "RADIO SFERA MUSIC", асоціації діячів естрадного мистецтва України (керівник Анатолій Яременко). Здобули почесне І місце. Брифінг із військовослужбовцями в режимі «запитання-відповідь» відбувся в с. Рокитне. Захід підготовлений місцевим закладом освіти спільно з працівниками Рокитненського СБК. Під час зустрічі випускники школи разом з військовими обговорили питання і проблеми сьогодення. Постійно ведеться робота по організації дозвілля для внутрішньо переміщених осіб, яких на території громади в середньому мешкає 350 осіб:- у Омельницькому КСК «Дивограй» відбулася тематична зустріч та змістовний концерт за участі місцевих аматорів сцени, артистів з числа внутрішньо переміщених осіб з міст Харкова, Сєвєродонецька та м. Часів Яр (Донеччина) під назвою – «З Україною в серці». Спільно з омельничанами створили інсталяцію-оберіг «Ми разом! Ми єдині!»;- творча «здибанка» «Поетична кав’ярня» під гаслом: «Поміж сирен: поезія і музика. Музи не мовчать» для місцевих читців, талановитих поетів та митців з числа внутрішньо переміщених осіб із міст Сєвєродонецьк та Часів Яр (Донецької області);- дітки з родин внутрішньо переміщених осіб долучені до систематичних занять гуртка в Омельницькому КСК «Дивограй» - «Територія творчості». Постійними відвідувачами стали 10 осіб, що мешкають на території нашої громади;- працівники Демидівського сільського клубу та Демидівської СБФ організували цікаву зустріч для переселенців із Харківщини та Донеччини, що проживають зараз в Демидівці (екскурсії мальовничим селом, фотосесія біля місцевих пам’яток, знайомство з діяльністю закладу культури, чаювання). Актуальні навички на онлайн-курсах підвищення кваліфікації директорів та завідувачів сільських закладів культури від кращих викладачів Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І. П. Котляревського здобували працівники культури із усіх 4-х клубних закладів. Постійно ведеться волонтерська діяльність працівниками закладів культури: плетуться масксітки і «кікімори» (Омельницький КСК «Дивограй», Рокитненська сільська бібліотека-філія, Демидівський СК, Запсільський СК), виготовляються свічки (Рокитненський СБК), в’яжуться шкарпетки (в комунальному закладі "Омельницька сільська публічна бібліотека" оголошено благодійну акцію "Подаруй тепло захиснику") Робота клубів за інтересами та творчої вітальні «Калинове гроно Омельника» продовжується, як в режимі онлайн, так і офлайн.
Шановні мешканці Омельницької територіальної громади!Прийміть щирі вітання з нагоди Дня Соборності України!Цей день відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки, об’єднання східних і західних українських земель у єдину Соборну українську державу.22 січня 1919 року навіки вкарбувалося в історію українського народу, як величне свято возз’єднання українського народу. Це історична перемога українців, які віками боролися за свою територіальну цілісність та суспільну єдність, демонструючи перед усім світом неподільність української землі і непохитність української нації.У цей день ми особливо повинні задуматися над істиною: незважаючи на те, де ми народилися або живемо – ми є українцями, нащадками лицарів та запорозьких козаків.Вірно, що територіальна цілісність України, за яку віддавали життя тисячі незламних воїнів в різні часи і продовжують зараз відстоювати нашу незалежність, залишиться незламною.Адже єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших предків.Дякую нашим захисникам, які зараз відстоюють нашу незалежність та свободу, наш мир та спокій.Шановні земляки! Бажаю всім нам миру, злагоди, мудрості і почуття єдиної родини, довголіття, міцного здоров’я та мирного неба над головою! Нехай розум, воля і любов до рідного краю згуртують заради спільної мети «Миру» та «Свободи» нашої країни.Слава Україні!Героям Слава!
З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ
З нагоди Дня Соборності України в Комунальному закладі «Омельницька сільська публічна бібліотека» відбувся майстер-клас з виготовлення янгола-оберега в патріотичному стилі для військовослужбовців ЗСУ. Також учасники майстер-класу долучилися до виготовлення плакату «Долоньки єднання». Всі роботи будуть передані волонтерами на фронт для підтримки морального духу наших воїнів. Працівники і аматори Демидівського сільського клубу, на чолі із старостою В. М. Павленком долучилися до відзначення Дня Соборності покладанням квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку, створивши всі разом «Рушник єднання». Відзначення Дня Соборності дуже символічно зараз, адже боротьба за державну цілісність і суверенітет продовжується. Україна - єдина! Перемога поряд!

Сміливі, сильні та відчайдушні воїни боронять українську землю з моменту повномасштабного вторгнення окупантів. Чимало військових із Омельницької громади стоять на варті захисту держави. Під час благодійної акції «Підтримай місцеву тероборону», оголошеної раніше в Омельнику, було зібрано кошти в сумі 2 590 грн. 40 коп. Всю суму було передано родині Поштар (с. Омельник) на лікування нашого земляка - військовослужбовця Віктора Поштара, що отримав серйозне поранення на фронті. Дякуємо всім за підтримку! Нехай добро повернеться до вас сторицею! Рухаємось до Перемоги разом!