Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

ГоловнаВ рамках туристичного кластеру "П'ять перлин Дніпра" представники Омельницької ОТГ - учасника кластеру, а саме заступник сільського голови Олена Лагай та завідувач сектору туризму Омельницького КСК "Дивограй" Яна Новожилова були на презентації нового туристичного маршруту.


13 вересня 2018 року відбулась презентація туристичного маршруту по території Піщанської та Недогарківської об’єднаних територіальних громад в рамках дії кластеру зеленого туризму «П’ять перлин Дніпра».

Розпочали маршрут з екзотичної страусиної ферми, що знаходиться в с. Піщане.

В селі Кривуші завітали до садиби родини бджолярів Гречаних. Ця родина – приклад того, як із покоління в покоління передається сімейна справа. Голова в сім’ї – Микола Михайлович – бджоляр у третьому поколінні. Медове господарство Гречаних цікаве тим, що крім збору меду, вони облаштували передвижний будинок з вуликів, так звана «Апі-терапія». Навіть 15 хвилин перебування в такому будиночку сприяє поліпшенню настрою, знімає втому, підсилює імунітет.

На історичній території садів і земель відомого садівника 19 століття Карла Бера знаходиться готельно-розважальний комплекс «ВК». Тут можна відпочити від щоденних справ і змінити міський ритм на приємне спілкування з природою; зустріти вранішню зорю прогулянкою на конях, день присвятити рибалці чи охоті, ввечері пограти в більярд і насолодитись стравами ресторанної кухні. Далі екскурсія продовжилась Недогарківською об'єднаною територіальною громадою, відвідали музей при Максимівському НВК, пропливли берегами Кременчуцького водосховища та насолодились його краєвидами.

Більше фото туристичного маршруту можнапереглянути за посиланням: www.facebook.com/omelnikotg


Журналісти телеканалу "Лтава", автори програми "Своя земля" побували в Омельницькій ОТГ. Що вони знайшли тут цікавого, швидше дивіться у відео-записі програми: www.facebook.com


З метою всебічного розвитку та для заохочення обдарованих та активних школярів Омельницької ОТГ 7 учнів Рокитненського НВК та 15 учнів опорного закладу "Омельницька ЗОШ І-ІІІ ступенів" з ознайомчо-науковою поїздкою відвідали Національну академію наук України в м. Київ, а саме факультет мінерології. Поїздка відбулася за сприяння сільського голови Шереметьєвої О. І. та виконавчого комітету Омельницької сільської ради 28 вересня 2018 р.

Переглянути всі фото з поїздки можна, натиснувши на посилання: www.facebook.com/omelnikotg


28-30 вересня 2018 р. в селах Омельник, Демидівка, Запсілля та Рокитне Омельницької об’єднаної громади відзначали 75-ту річницю з Дня визволення Кременчуччини від німецько-фашистських загарбників.

27 вересня в Омельницькій ОТГ традиційно провели акцію "Привітай ветерана на дому". Докладніше - читайте на офіційній сторінці у Фейсбук www.facebook.com/omelnikotg

28 вересня відсвяткували День села Запсілля, якому, до речі, виповнилося цього річ 290 років. На офіційній сторінці громади у Фейсбук можна переглянути фото зі свята, підготовленого Запсільським сільським клубом, для цього натисніть на посилання: www.facebook.com/omelnikotg

29 вересня День села святкували у трьох селах: Омельник, Демидівка та Рокитне.

В Омельнику цей день відзначили урочистим мітингом (фотозвіт за посиланням) та великою святково-розважальною програмою (фото святкування за посиланням), які підготував Омельницький культурно-спортивний комплекс «Дивограй». 

В селі Демидівка пройшов святковий концерт, підготовлений Демидівським сільським клубом,  фотозвіт якого можна також побачити, скориставшись посиланням на офіційну сторінку громади у Фейсбук: www.facebook.com/omelnikotg

Рокитненський сільський будинок культури підхотував аж дві святкові програми: одна 29 вересня в с. Рокитне, а друга - 30 вересня в с. Щербаки.


Під такою назвою пройшла година спілкування в комунальному закладі "Омельницька публічна сільська бібліотека" з учнями 3 класу опорного закладу "Омельницька ЗОШ І-ІІІ ступенів", присвячена Всеукраїнському Дню бібліотек 30 вересня. Діти з захопленням слухали розповідь від Олешко Валентини - завідувача відділом обслуговування про бібліотеку, про створення книги. Відгадували загадки, цікаво та з користю проводили час. Наприкінці дітей пригощали цукерками.4 жовтня 2018 року в рамках кластеру зеленого туризму «П'ять перлин Дніпра» відбулась презентація туристичного маршруту Пришибської ОТГ. Від Омельницької ОТГ – начальник відділу культури, туризму та інформаційної роботи – Литвиненко Тетяна Сергіївна та завідувач сектору туризму – Новожилова Яна Ігорівна відвідали презентацію з метою перейняття досвіду щодо розвитку зеленого туризму.
Туристичний маршрут:
-Історико-етнографічний музей
-Огядова екскурсія на гірничо-збагачувальному комбінаті
-Ставок –розплідник осетрових «Особливості національної рибалки»
-Український гайок – майстер-класи із виготовлення виробів із солоного тіста, лялька-мотанка, вишивка бісером, в’язання гачком

У ході реалізації проекту "П'ять перлин Дніпра" залучені до нього громади одержують необхідні консультації та практичну допомогу експертної групи ЦРМС, Регіонального хабу для Центральної України Програми «U-LEAD з Європою», проект успішно стартував. Нині, як вважають фахівці, належить виконати ще значний обсяг робіт, щоб кластер сільського зеленого туризму запрацював на повну потугу. Але вже зрозуміло, що ідея вчасна та вдала як для любителів туризму, так і для самих ОТГ, які отримають подальший інноваційний розвиток та нові робочі місця.

Більше фото можна переглнути за активним посиланням: www.facebook.com/omelnikotg

31 липня 2018 року перший заступник Омельницького сільського голови Неіленко Світлана Анатоліївна представляла інтереси Омельницької ОТГ на підсумковій конференції Проекту «Підтримка ролі громадськості в управлінні місцевим розвитком в Україні», який був реалізований Асоціацією малих міст України спільно з Асоціацією об’єднаних територіальних громад за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект спрямований на розвиток практики залучення громадськості в діяльність місцевого самоврядування в Україні.


«Під час конференції представники громад поділилися власним досвідом налагодження ефективної взаємодії та нового рівня партнерства між місцевою владою і населенням. Зокрема, вони презентували успішні кейси та практичні інструменти, які мають вражаючі результати, зокрема і у напрямку розвитку економічного потенціалу населених пунктів», - розповіла Валентина Полтавець, виконавчий директор Асоціації ОТГ.

Впевнені, що учасники заходу відкрили для себе нові способи широкого залучення громадськості у процес прийняття рішень на місцевому рівні з метою позитивних змін в громадах.


15 серпня відбулося консультативне засідання Робочої групи зі стратегічного планування в Омельницькій громаді. Після привітального слова Олександри Шереметьєвої, Ірина Дудка розповіла про результат проведення анкетування мешканців громади та представників малого і середнього бізнесу. Далі було проведене обговорення ключового напрямку розвитку Омельницької ОТГ, здійснений SWOT-аналіз громади та обговорені пропозиції від учасників засідання.


Перший заступник сільського голови, Світлана Неіленко, відвідала інформаційно-навчальний захід за підтримки Проект "Партнерство для розвитку міст", що був присвячений використанню ресурсів залучення інвестицій в розвиток громад. Подібні заходи здатні якісно впливати на уявлення учасників, що таке імідж та промоція території, що приваблює інвестора, та як само презентувати свій потенціал.


Посилання на відео-запис виступу: www.facebook.com


Голова Омельницької ОТГ Шереметьєва Олександра Іванівна разом з директором Рокитненського НВК Боярським Дмитром Едуардовичем приймають участь у Всеукраїнській серпневій конференції в м. Київ.


21 серпня на Всеукраїнській серпневій освітянській конференції з теми "Нова українська школа" в умовах Децентралізації" про особливості роботи сфери освіти в ОТГ розповідала Олександра Шереметьєва - голова Омельницької ОТГ (дивитися в кінці відео - близько з 2:52:00 часу запису ефіру). На конференції виступали Петро Порошенко - президент України, Володимир Гройсман - прем‘єр-міністр України, Лілія Гриневич - міністр освіти і науки України.21 серпня 2018 р.  Омельницької ОТГ представила на Національному Сорочинському Ярмарку гумористичний номер Народного аматорського театрального колективу "Маска" Демидівського сільського клубу на Фестивалі "Сміємося разом з Гоголем"


Відео виступу колективу "Маска" можна переглянути за посиланням: www.facebook.com/omelnikotg

Того ж дня Омельницька громада представила номер Народного аматорського театрального колективу «Дивограй» Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» на Фестивалі «Сміємося разом з Гоголем»


Відео виступу колективу "Дивограй" можна переглянути, натиснувши на посилання: www.facebook.com/omelnikotg

Фотоальбом "Національний Сорочинський Ярмарок 2018" доступний для перегляду за посиланням: www.facebook.com/omelnikotg

В м. Полтава 22 серпня пройшла обласна педагогічна конференція «Освіта Полтавщини на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2017/2018 н.р. та основні завдання на 2018/2019 н.р.» за участі представників нашої громади. Голова Омельницької ОТГ ШЕРЕМЕТЬЄВА Олександра Іванівна взяла участь в конференції разом з головним спеціалістом відділу освіти, молоді та спорту виконкому Омельницької сільської ради ДОВГАНЬ Ольгою Петрівною, директором ОЗ «Омельницька ЗОШ І-ІІІ ступенів» ЯРОМЕНОК Ольгою Павлівною та директором Рокитненського НВК БОЯРСЬКИМ Дмитром Едуардовичем.

Представники закладів освіти Омельницької ОТГ разом з працівниками відділу освіти, молоді та спорту виконкому Омельницької сільської ради на чолі з головою Омельницької ОТГ взяли участь у районній серпневій конференції педагогічних працівників під назвою: «Освіта Полтавщини на шляху впровадження нової української школи. Підсумки 2017/2018 н. р. та основні завдання на 2018/2019 н. р.». На конференції, що проходила 29 серпня в с. Максимівка, виступали: голова Омельницької сільської ради Олександра ШЕРЕМЕТЬЄВА та головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту виконкому Омельницької свльської ради Ольга ДОВГАНЬ.

Прогресивні підходи та креативна подача нової інформації у Школі DESPRO відбувалася на теми: роль молоді в управлінні громадою, згуртованість громади, гендерна рівність в місцевому самоврядуванні, чутливість до потенційно конфліктних ситуацій, ідеї економічного зростання громади, грантові можливості, успіхи ОТГ, публічні комунікації та кодекс навчання у Школі DESPRO.Щороку День Конституції України відзначається 28 червня. Власне, саме ця дата стала визначною для нашої країни у 1996 році, коли Верховною Радою була прийнята перша Конституція незалежної України.

Після тривалої та ретельної роботи над головним законом країни, врахування зауважень Президента України, обговорення всіх спірних статей проекту, в ніч з 27 на 28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла Конституцію. Головний закон країни визначив правові основи незалежної України, її територіальну цілісність і суверенітет, принципи організації вищих органів держави і місцевого самоврядування, а також права і свободи людини і громадянина.

Вітаємо всіх українців з державним святом!

                                                                               Виконавчий комітет Омельницької сільської ради

Більше статтей...