Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

32 роки тому, 29 квітня 1992 року відбувся перший матч збірної України з футболу. Гру мали провести на головній арені країни – Республіканському стадіоні в Києві, але через відсутність фінансування Федерація футболу не змогла оплатити гостям проживання та дорогу.

Збірна Угорщини погодилася приїхати в Україну за власний рахунок за умови, що зустріч відбудеться якомога ближче до угорського кордону. Тож було обрано Ужгород та місцевий стадіон – "Авангард". Цей матч започаткував сучасну історію українського футболу.

Гра завершалася поразкою наших футболістів з рахунком 1:3. Першим голеадором національної команди став нападник "Чорноморця" Іван Гецько, який на 90 хвилині забив гол престижу. Відтоді дата 29 квітня відзначається як Всеукраїнський день футболу. Вона нагадує історичне минуле й той шлях, який пройшов футбол України за майже три десятиліття самостійного існування.

Вітаємо всіх любителів найпопулярнішої гри! Зичимо футбольним спортивним клубам Омельницької територіальної громади: «Псьол Плюс» та «МегаСпорт» подальшого процвітання, незламності духу та нових феєричних перемог на спортивній ниві! Дякуємо тренерам за роботу! Здоров’я, миру і спортивної наснаги!