Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Новини

24 вересня 2024 р.

Чи враховуються при визначенні об’єкта оподаткування витрати за договорами про надання автотранспортних послуг у разі відсутності товарно-транспортних накладних?

Відповідно до абзацу першого п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які визначені відповідними положеннями ПКУ.
Визнання витрат здійснюється відповідно до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» (наказ Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 318 зі змінами та доповненнями (далі – НП(С)БО 16), та Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 2 (далі – МСБО 2) «Запаси» від 01.01.2014).
Частиною першою ст. 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зі змінами та доповненнями визначено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи.
Відповідно до глави 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363 зі змінами та доповненнями, товарно-транспортна накладна – єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для списання товарно-матеріальних цінностей, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов’язкові реквізити, передбачені цими Правилами.
Враховуючи зазначене, у разі відсутності товарно-транспортної документації, яка підтверджує отримання послуг з перевезення вантажу, у тому числі товарно-транспортної накладної, які відносяться до первинних документів та на підставі яких ведеться бухгалтерський облік, платник податків при визначенні фінансового результату до оподаткування відповідно до правил бухгалтерського обліку не має підстав для врахування вартості таких послуг при формуванні собівартості придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг.
Більш детально ознайомитися із відповідним роз’ясненням можна на вебпорталі ДПС у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР) за посиланням https://zir.tax.gov.ua/ (категорія 102.02).

Головне управління ДПС у Полтавській області

24 вересня 2024 р.

Отриманий фіскальний чек – запорука захисту прав споживачів

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» із змінами.
Однак не всі платники податків сумлінно дотримуються вимог чинного законодавства.
До ДПС систематично надходять скарги громадян щодо невидачі суб’єктами господарювання розрахункових документів (фіскальних чеків), які гарантують захист прав споживачів та підтверджують легітимне походження товару при продажу побутової техніки, мобільних пристроїв та інших ґаджетів.Наявність розрахункового документа забезпечує, зокрема, можливість обміну (заміни) у разі придбання неякісного товару та післяпродажне (гарантійне) обслуговування товарів сервісними центрами.
Суб’єкти господарювання зобов’язані видати фіскальний чек покупцю. А споживачі повинні знати, що отриманий чек – це їх захист як споживача і підтвердження сплати податків.
Якщо відмовили у видачі фіскального чека – порушили ваші права: вам відмовили у захисті. Розкажіть про це публічно або ж повідомте податкову.Головне управління ДПС у Полтавській області просить громадян бути свідомими та нагадує про можливість у будь-який час доби, 24/7 та в будь-якому місці повідомляти податкову службу через чат-бот «StopViolationBot» у месенджері Telegram про відомі факти порушень законодавства, в тому числі незастосування РРО/ПРРО та невидачу відповідних розрахункових документів.

Головне управління ДПС у Полтавській області

24 вересня 2024 р.

Кременчуцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області надсилає Вам актуальну інформацію, щодо профілактики отруєння грибами.

   Тепла дощова погода, яка відмічається в області, відкрила «грибний сезон» для мешканців регіону. Любителі збору грибів не полишають спроб назбирати врожаї лісових делікатесів. Та не варто забувати, що не всі гриби є безпечними, дикорослі гриби становлять потенційний ризик отруєння.
Не ризикуйте власним здоров’ям і життям та відмовтеся від споживання дикорослих грибів, навіть умовно їстівних. Найкраще замінити їх тими, що вирощені штучно, підлягають контролю та продаються в торговельних мережах. В жодному випадку не варто купувати гриби на стихійних ринках.Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хвилин після споживання, так і протягом декількох днів. Основними ознаками отруєння грибами є: нудота, блювання, різкий біль у животі, діарея, запаморочення, підвищення температури тіла, зниження пульсу, задуха, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), поява галюцинацій та марення.Якщо у вас проявився хоча б один із цих симптомів - негайно викликайте лікаря!
Перша допомога при отруєнні грибами:
- якщо є можливість, промийте шлунок простою водою чи прийміть сорбенти (найменша ефективна доза активованого вугілля - 0,5 г/кг маси тіла).
- до приїзду невідкладної допомоги дотримуйтесь постільного режиму і пийте багато рідини - води, підсоленої води або прохолодного чаю. Це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини.
- категорично заборонено вживати алкоголь, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти – це може прискорити всмоктування токсинів.
Вкотре попереджаємо населення про небезпеку отруєння грибами та нагадуємо, що з метою запобігання потенційного грибного отруєння необхідно дотримуватись наступних порад:
- ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте;
- остерігайтеся пластинчатих грибів;
- не збирайте старих перезрілих, червивих, ослизлих грибів або дуже молодих, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас;
- уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;
- не вживайте сирих грибів;
- не збирайте гриби в посушливу погоду: в цей час гриб пересихає, віддавши воду і збільшивши концентрацію токсинів.
- відібрані гриби спочатку промийте та відваріть декілька разів у підсоленій воді протягом 30 хвилин;
- дотримуйтеся рецептури приготування;- готові страви з грибів зберігайте не більше доби на холоді в емальованому чи скляному посуді.Вживати гриби не рекомендовано вагітним жінкам та літнім людям.
Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей віком до 12 років, адже дитячий організм, як і організм людини старшого віку, не готовий до перетравлення дикорослих грибів.У цей складний період для країни та в житті кожного українця варто поберегти своє здоров’я та здоров’я близьких від ризику грибного отруєння!Закликаємо всіх дотримуватися вищевказанних обмежень, розповсюджуйте інформацію на своїх сторінках в соцмережах!
Будьте здорові! Бережіть себе та своїх близьких!

23 вересня 2024 р.

Сьогодні в Омельницькій сільській раді Кременчуцького району Полтавської області відбулася тридцята сесія VIII скликання.

На порядок денний були винесені наступні питання:

- внесення змін до низки місцевих програм,

- затвердження розпоряджень сільського голови з основної діяльності,

- внесення змін до бюджету та затвердження прогнозу на 2025–2027 роки,

- земельні питання,

- затвердження детального плану території,

- та інші важливі питання.Всі рішення були одноголосно підтримані депутатами.

Засідання розпочалося з хвилини мовчання в пам'ять про полеглих воїнів, які віддали своє життя за Україну. Дякуємо нашим захисникам ЗСУ за захист!

Слава Україні! Героям слава!

23 вересня 2024 р.

На Полтавщині міграційники виявляють факти підробки паспортних документів

Працівниками міграційної служби регулярно виявляються факти підроблення паспортних документів під час надання адміністративних послуг громадянам.Так, з початку поточного року працівники міграційної служби у Полтавській області виявили 3 факти підробки документів під час розгляду заяв про оформлення паспорта громадянина України та закордонного паспорта.
Як приклад, під час вклеювання фотокартки особі по досягненню 45-ти річного віку виявили невідповідність фото у документах заявниці, а саме встановили, що до 3-ї сторінки пред'явленого заявницею паспорта вклеєно інше фото, ніж те, що внесено до заяви про видачу паспорта. Про усі виявлені факти підробки документів надсилаються повідомлення до правоохоронних органів для проведення відповідних перевірок та прийняття рішення згідно чинного законодавства.
Доцільним буде нагадати, що будь-які відмітки в паспортних документах можуть здійснювати виключно відповідальні посадові особи органів державної влади чи місцевого самоврядування. Вкотре наполегливо просимо довіряти виключно офіційним джерелам інформації та не йти на корупційні ризики й не користуватись пропозиціями так званих «посередників».
Отримати консультацію можете за номером телефону «гарячої лінії» Міграційної служби у Полтавській області (0532)60-89-69 та у месенджері соціальної мережі Facebook https://www.facebook.com/udmspl/

УДМС у Полтавській області

21 вересня 2024 р.

Запрошуємо до участі в Обласному конкурсі творів українських композиторів «Музичні перлини України» виконавської майстерності учнів базового підрівня мистецьких шкіл, який відбудеться дистанційно в режимі онлайн 25 листопада 2024 року.

Заявки на участь у Конкурсі приймаються до 18 листопада 2024 р. на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду з відміткою «На конкурс», за формою що додається у текстовому форматі (DOC, DOCX) з активним посиланням на відеозапис власного виступу, який завантажено на YouTube.

До заявки додається: копія свідоцтва про народження або паспорта учасника, копія облікової картки платників податків (або уповноваженої особи).

Учасники Конкурсу беруть участь у номінаціях:

• «Фортепіано»;

• «Струнно-смичкові інструменти (скрипка, альт, віолончель)»;

та розподіляються на вікові групи:

І вікова категорія – 10-12 років;

ІІ вікова категорія – 13-15 років.

Детальніше в Положенні про проведення Конкурсу та за телефоном 0674223021 - Тетяна ЛИТВИНЕНКО.

20 вересня 2024 р.

Інформаційним освітнім ресурсом «http://xn--80ad9amg3j.ua/» складений рейтинг загальноосвітніх шкіл Полтавської області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками НМТ 2024 року.

   Опорний заклад «Омельницький ліцей» виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області в рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області за результатами національного мультипредметного тесту, отриманими випускниками шкіл у 2024 році, посів 64 місце.
Чи є 64 місце у рейтингу за результатами НМТ з 277 шкіл ознакою успіху? Чи можна вважати це досягненням, на яке варто рівнятися? Ці питання спонукають задуматися про те, що насправді визначає перемогу. Якщо порівняти результати закладу із минулими роками, картина стає більш зрозумілою. У 2021 році наш ліцей був на 154 місці, у 2023 — на 133, а цього року вони піднялися до 64 позиції.
Такий прогрес — це не просто статистика, це свідчення постійного руху вперед. Кожен рік наш ліцей стає кращим, і це, безсумнівно, чудовий результат. Він підтверджує, що співпраця закладу освіти з органами місцевого самоврядування, якісна організація освітнього процесу, відданість педагогів, підтримка батьків та прагнення учнів розвиватися дають свої плоди.Перемога не завжди вимірюється місцем у рейтингу, але постійне вдосконалення — ось що заслуговує на справжнє визнання. Саме такий шлях обирає наш опорний заклад, і цей результат лише підтверджує правильність цього вибору.

20 вересня 2024 р.

Доброго дня, шановна громадо! Вас щиро вітає Університет III віку Центру надвння соціальних послуг Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області!
Ми прагнемо покращити якість і тривалість активного життя людей поважного віку. Наш університет – це унікальний проєкт, що дає можливість людям 60+ безкоштовно навчатися і розвиватися в комфортних умовах.
У нас є два захоплюючі факультети:
Факультет комп'ютерних технологій
Факультет основ психічного здоров'я
На курсі "Комп'ютерні технології" ви дізнаєтесь, як:
Керувати операційною системою Windows;
Шукати інформацію в Інтернеті;
Скачувати файли;
Працювати з текстовими, голосовими та відеопрограмами у соцмережах та чатах.
Все найнеобхідніше для сучасного життя! Курс "Основи психічного здоров'я" відкриє для вас цікаві підходи сучасної психології, такі як:
Арт-терапія (лікування мистецтвом)
Кінотерапія
Музикотерапія
Ароматерапія
Ці напрямки допоможуть вам покращити психічне здоров’я, навчать спілкуванню в групах і сприятимуть трансформації особистих стосунків.
Початок нового навчального року – 1 жовтня 2024 року! Заняття проходитимуть щовівторка о 10:00 за адресою: с. Омельник, вул. Центральна, буд. 67 (Омельницька сільська публічна бібліотека).
Запрошуємо всіх, хто був з нами в минулому році, та тих, хто хоче долучитися цього року! Ми впевнені, що вам у нас сподобається! Чекаємо на вас із нетерпінням!
Будемо раді бачити кожного
!

18 вересня 2024 р.

З приходом осені жителі сіл, селищ та міст традиційно починають прибирати сміття, опале листя і суху траву з присадибних і дворових територій, городів і парків і спалювати все це у вогнищах.
Щорічно напередодні осінньо-зимового періоду зі сторінок газет та з екранів телевізорів лікарі та екологи не втомлюються повторювати про шкоду, яку завдає навколишньому середовищу, атмосфері, а в першу чергу здоров’ю людини, спалювання опалого листя. Науково доведено, що забруднення повітря від таких багать набагато сильніше, ніж від промислових викидів та викидів автомобільного транспорту. Наприклад, тонна тліючого листя виділяє близько 30 кг оксиду вуглецю, година знаходження біля багаття з опалого листя дорівнює п’ятигодинному перебуванню на автомагістралі.
Як відзначають експерти, в диму міститься безліч токсичних сполук, так як листя вбирають з атмосфери всі викиди. А при спалюванні листя виділяється одне з найбільш токсичних синтетичних сполук – діоксин. При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму. Разом з димом у повітря потрапляють пестициди та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Крім того, у вогнищах також горять тверді побутові відходи, полімерні матеріали, які є найсильнішими алергенами, що погіршує стан екології.
При горінні гуми утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, що викликають респіраторні захворювання. У димі опалого листя високий вміст сполук свинцю, ртуті, і окису вуглецю, сірчистого ангідриду, сажи, оксиду азоту, бензапірену, вуглеводнів та інших важких металів. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатний викликати у людини ракові захворювання. Подразнювальний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатний протистояти збудникам захворювань. На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні рослинності. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яку люди рясно рятують від колорадського жука шляхом розпилення отрути. Нагадуємо, що спалювання листя на подвір’ях є надзвичайно шкідливим для здоров’я людей та екологічного стану у населених пунктах. Зокрема, багато людей мають алергію на дим, тому з початком осені суттєво зростає захворюваність.
За доведеними даними, крім безпосередньої шкоди людському здоров’ю, спалювання рослинних залишків представляє істотну загрозу природі: з листям згорають зимуючі корисні комахи; руйнується ґрунтовий покрив, відбувається збіднення ґрунту; знищується насіння і коріння трав’янистих рослин; пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту. Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки; зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків; погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП.
Вдихання чадного газу може призвести до головного болю, втрати свідомості, загострення респіраторних захворювань. Найбільш вразливими до дії диму є діти, люди похилого віку і ті, хто страждає захворюваннями серця або легенів. Особливо важко доводиться людям, що страждають на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти. Як зазначають лікарі, за останнє десятиріччя зросла кількість алергіків постраждалих від виділення токсичних речовин, що містяться в димі від вогнищ. Дихати димом з дня на день мало кому приємно, тому єдиний вихід – не палити, підвищувати свідомість населення, щодо шкідливості диму. Кожен з нас має законне право на безпечне для життя і здоров'я навколишнє середовище.
Бережіть своє майно та природу!
Не забувайте щоразу, коли бачите спалювання листя, трави чи побутових відходів повідомляти відповідні служби
.

18 вересня 2024 р.

Пам’ятка для батьків/опікунів, чиї діти були викрадені росією та повернені в Україну.

Як допомогти дитині, яка повернулася з окупації чи депортації?

Якщо ваша дитина повернулася додому після окупації чи російської депортації, важливо знати, що це лише початок її шляху до повного відновлення. Дітям потрібна психологічна, соціальна та юридична підтримка.

Українська мережа за права дитини готова допомогти вашій родині на кожному етапі адаптації дитини. Ми об'єднуємо 33 організації по всій Україні та пропонуємо необхідну допомогу для успішного повернення дитини до нормального життя.

Пам’ятайте, ви не самі в цій боротьбі. Допоможемо разом вашим дітям відчути себе в безпеці вдома.

Українська мережа за права дитини: +38 (050) 015 58 46

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України: +38 (050) 562-03-13

Гаряча лінія Офісу Омбудсмана: 0800-50-17-20

18 вересня 2024 р.

До уваги платників акцизного податку

З 1 вересня 2024 року, у зв’язку з набранням чинності Законом України від 18.07.2024 № 3878-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку» (далі – Закон № 3878), який опубліковано у газеті «Голос України» від 01.09.2024, застосовуються нові ставки акцизного податку на бензин, газойлі (дизельне пальне), скраплений газ, та паливо моторне альтернативне.
Так, з 1 вересня 2024 року до 31 грудня 2024 року включно встановлено наступні ставки акцизного податку: на бензини – 242,6 євро за 1000 літрів; на газойлі (дизельне пальне) – 177,6 євро за 1000 літрів; на скраплений газ – 148 єро за 1000 літрів; на паливо моторне альтернативне – 184,08 євро за 1000 літрів.
Змінами, внесеними Законом № 3878 до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), також передбачено:
- визначення терміну «проміжні продукти» відповідно до Директиви № 92/83/ЄС від 19 жовтня 1992 року про гармонізацію структур акцизного збору на спирт та алкогольні напої (доповнено пункт 14.1 статті 14 Кодексу новим підпунктом 14.1.261);
- збільшення розміру ставки акцизного податку для проміжних продуктів з 8,42 до 12,23 гривні за 1 літр (на 3,81 гривні), тобто на рівні розміру чинної ставки на вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані) (зміни до підпункту 215.3.1 пункту 215.3 статті 215 Кодексу).Відповідно до пункту 1 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону № 3878 зміни стосовно збільшення розміру ставки акцизного податку для проміжних продуктів набирають чинності та починають діяти з 1 грудня 2024 року;
- встановлення нових розмірів ставок акцизного податку на пальне з огляду на їх мінімальний рівень, передбачений Директивою Ради 2003/96/ЄС від 27 жовтня 2003 року про реструктуризацію системи Співтовариства для оподаткування енергетичних продуктів та електроенергії.
Зокрема, на основні види пального з 1 січня 2028 року встановлено такі ставки акцизного податку:на бензини – 359 євро за 1000 літрів;на газойлі (дизельне пальне) – 330 євро за 1000 літрів;на скраплений газ – 250 євро за 1000 літрів;на паливо моторне альтернативне – 272,4 євро за 1000 літрів.
Водночас новим пунктом 48 підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу встановлено графік щорічного збільшення ставок акцизного податку на пальне з 01.09.2024 по 31.12.2027 включно (протягом чотирьох років).

Головне управління ДПС у Полтавській області

17 вересня 2024 р.

Увага всім!
У зв'язку з сильними вітрами та військовим станом в країні, закликаємо бути максимально обережними з вогнем. Кидати недопалки, розпалювати багаття чи використовувати відкритий вогонь у цей час категорично заборонено. Порушення цих правил не тільки становить загрозу для життя і безпеки нашої громади, але й карається законом.
Пам'ятайте: під час військового стану недотримання правил пожежної безпеки підпадає під кримінальну та адміністративну відповідальність. Це може призвести до штрафів або навіть позбавлення волі у випадках, коли недбалість стає причиною масштабної пожежі.
Важливі правила:
Не розпалюйте багаття.
Не кидайте недопалки та сірники.
Утримайтеся від спалювання сміття чи сухої трави.
Дотримуйтеся особливої обережності з мангалами та відкритим вогнем.
Ваша свідомість — це запорука безпеки всієї громади. Бережімо нашу природу, домівки та головне — життя!
Пам’ятайте: навіть один недопалок може стати причиною катастрофи. Будьте пильними, дотримуйтеся закону та допомагайте захистити наш край від поже
ж!

16 вересня 2024 р.

У вересні - жовтні 2024 року на території Кременчуцького району планується проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин шляхом ручного розкладання принад з вакциною на території мисливських угідь всіх форм власності, враховуючи Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».

Прохання не перешкоджати проведенню кампанії з вакцинації диких м'ясоїдних тварин, не підіймати невідомих приманок, особливо не допускати до них дітей.

16 вересня 2024 р.

Особливості оформлення дитячого закордонного паспорта.

Друзі, нагадуємо, що процедура оформлення дитячого закордонного паспорта відрізняється від документування дорослих – такий паспорт може бути оформлений з народження та видається на 4 роки, присутність дитини під час подачі документів не завжди є обов’язковою.
Зазначаємо, оформити закордонний паспорт дитині можна у будь-якому територіальному підрозділі Міграційної служби у Полтавській області незалежно від місця реєстрації. Для оформлення закордонного паспорта треба подати до територіального підрозділу наступні документи: оригінал свідоцтва про народження дитини; реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);фотокартку (якщо дитині до 12 років і вона не буде присутня під час подачі документів).
Звертаємо увагу на вимоги до дитячого фото (розмір 10х15 см, зображено 70% обличчя, чіткі контури, білий фон, ніяких сторонніх предметів, без дефектів);ID-картку (обов’язкова при оформленні, починаючи з 14 років);квитанцію про сплату за послуги. Якщо дитина не досягла 12-річного віку, її особиста присутність не обов’язкова. Для цього можуть бути надані фото дитини, що відповідають встановленим вимогам.
При оформленні документа один із батьків чи опікунів/усиновителів, повинен мати з собою паспорт громадянина України.
Ціна закордонного паспорта в Україні 2024 року встановлена урядом держави: вартість виготовлення закордонного паспорта за 20 робочих днів становить 958 гривень; вартість виготовлення закордонного паспорта за 7 робочих днів – 1598 гривень. Забрати готовий паспорт може один з батьків (зі своїм паспортом та свідоцтвом про народження дитини) або інша особа за наявності нотаріально завіреної довіреності.
Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює: телефон «гарячої лінії» (0532)608969;офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Facebook за якими можна отримати актуальні консультації.