Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Новини

13 грудня 2024 р.

Як безпечно підготуватися до ймовірних блекаутів?

Погодинні графіки відключень електроенергії повернулися. Тож варто переконатися, що альтернативні джерела живлення у помешканні безпечні для використання. Для цього рекомендуємо переглянути онлайн-курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» із порадами від ДСНС та експерта з енергоефективності. Навчання на курсі допоможе розібратися, як:

• заживити квартиру, приватний будинок;

• підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;

• використовувати різні прилади у різних умовах;

• діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Отримані знання та навички допоможуть ефективно реагувати в умовах надзвичайних та кризових ситуацій. Курс, що зміцнить нашу громадянську стійкість, – безоплатний і доступний у будь-який час на Освітній онлайн-платформі Зрозуміло. За його успішне проходження можна отримати сертифікат, що містить 0,2 кредиту ЄКТС, або шість академічних годин, і зараховується як самоосвіта.

Реєструйтеся за посиланням: https://bit.ly/3V3Pf20

12 грудня 2024 р.

Податкова Полтавщини: «круглий стіл» за участі начальника ПОВА та бізнес-спільноти області щодо проєкту «Територія високого рівня податкової довіри»

Побудова відкритих та партнерських взаємовідносин із бізнесом, високий рівень добровільного та свідомого дотримання норм податкового законодавства – мета реалізації проєкту «Територія високого рівня податкової довіри».За ініціативою очільниці податкової служби Полтавщини Алли Рябкової сьогодні в Головному управлінні ДПС у Полтавській області відбулась зустріч, до якої долучились начальник Полтавської військової адміністрації Філіп Пронін, перший заступник начальника ПОВА Богдан Корольчук, заступник начальника ПОВА Володимир Когут. Також участь взяли представники бізнесу Полтавщини, юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які були включені до Переліку відповідно до Закону України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства».

Алла Рябкова привітала присутніх учасників з участю в проєкті «Територія високого рівня податкової довіри» та подякувала за свідоме й сумлінне дотримання норм податкового законодавства, своєчасну та в повному обсязі сплату податків, а тим самим наближення спільної перемоги. Наголосила, щодля фахівців податкової служби області завжди в пріоритеті підтримка, консультування щодо податкового законодавства та допомога кожному платнику. Спільними зусиллями ми можемо зробити більше.

Філіп Пронін відзначив, що попри всі надскладні виклики сьогодення, завдяки єдності та комунікації, партнерським відносинам держави та бізнесу, реалізовуються важливі проєкти, створюються нові робочі місця, забезпечуються стабільні надходження до бюджетів і здійснюється підтримка Сил оборони. Разом зможемо все! Цінуємо внесок кожного, хто пліч-о-пліч з нашою країною! У форматі відкритого діалогу обговорили ключові особливості податкового адміністрування згідно з Законом № 3813: звільнення від переважної частини документальних позапланових, планових і фактичних перевірок; скороченнястроків камеральних та документальних перевірок щодо бюджетного відшкодування; закріплення комплаєнс-менеджера – помічника, який допомагатиме в прийнятті управлінських рішень та виключенні ризиків порушень податкового законодавства. Від кожного з нас залежить перемога над ворогом та вільне майбутнє України! Разом ми подолаємо все!

Головне управління ДПС у Полтавській області

12 грудня 2024 р.

СВЯТКУЄМО БЕЗПЕЧНО: ЯК УНИКНУТИ ХАРЧОВИХ ОТРУЄНЬ НА СВЯТА

Наближаються свята, а з ними й застілля в колі сім’ї та друзів. На столах з’являться різноманітні страви, які потім зберігатимуться в холодильнику в умовах відключень електроенергії. Якщо харчові продукти та готову їжу неправильно зберігати, їх можуть вражати різні патогенні мікроорганізми, що, своєю чергою, призводять до отруєнь. Минулого року в період різдвяних свят фахівці спостерігали збільшення кількості випадків захворювання на ГКІ (гострі кишкові інфекції): 6527 випадків у грудні 2023-го – січні 2024-го року проти 5764 випадків ГКІ у грудні 2022-го – січні 2023-го року. Як уберегтися від отруєнь харчовими продуктами? ОТРУЄННЯ ХАРЧОВИМИ ПРОДУКТАМИ СПРИЧИНЯЮТЬБАКТЕРІЇ, ВІРУСИ ТА ПАРАЗИТИ
Найбільший ризик інфікування цими патогенами мають такі продукти:
- сирі яйця;
- непастеризоване молоко;
- домашня консервація;
- сирі м'ясо, риба та морепродукти;
- м'які сири з непастеризованого молока (наприклад, брі, камамбер, сири з блакитними прожилками);
- кондитерські вироби з кремом.
П’ять порад, щоб запобігти зараженню продуктів мікроорганізмами до та після приготування страв удома:
1. Обов’язково мийте руки з милом перед приготуванням їжі, регулярно очищайте кухонні поверхні та приладдя.
2. Сирі та готові продукти нарізайте на окремих дошках. Заведіть окрему дошку та ніж для м’яса та риби, щоб не забруднювати готову їжу мікроорганізмами, які можуть бути в сирих продуктах.
3. Термічно обробляйте сирі продукти перед вживанням.Переконайтеся, що риба чи м’ясо добре проварилися, пропеклися чи просмажилися перед подачею на стіл та вживанням.
4. Пильнуйте, щоб продукти були свіжі. Перевіряйте термін придатності продуктів. Якщо вигляд чи запах викликають сумніви — викиньте, ризикуватине варто.
5. Не залишайте їжу на столі довше, ніж на дві години.
Після святкування одразу приберіть їжу, яка залишилась, у холодильник, особливо салати з майонезом, кремові десерти та холодець.
У громадських закладах:
- купуйте харчові продукти в перевірених торгівельних мережах та постачальників;
- обирайте перевірені ресторани чи кафе з хорошою репутацією;
- не соромтеся просити персонал замінити вам страву, якщо її якість викликає сумніви.
Що робити у разі отруєння? Найбільш вразливими до харчових отруєнь є діти, вагітні жінки, люди похилого віку та люди з ослабленим імунітетом. Отруєння може проявлятися через нудоту, біль у животі, блювоту чи/та діарею, і мати небезпечні ускладнення з необхідністю ушпиталення через зневоднення, тривалу лихоманку чи навіть порушення зору. Якщо ви або ваші близькі, а надто діти, відчули симптоми харчового отруєння, якнайшвидше зверніться до лікаря — не займайтеся самолікуванням! Дотримання цих порад допоможе провести свята з радістю та без клопотів через здоров'я.Будьте здорові!
Бережіть себе та своїх близьких!

11 листопада 2024 р.

Щодо вартості ліцензій відповідно до Закону України № 3817

Згідно зі статтею 52 Закону України від 18.06.2024 № 3817-ІХ«Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»(далі – Закон № 3817), що набрав чинності 27 липня 2024 року, плата за ліцензії, термін дії яких припадає на наступний 2025 рік, встановлюється в розмірі від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, в якому здійснюється платіж.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, надаються органами ліцензування за кожним місцем роздрібної торгівлі заявника. Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, надаються безстроково, а плата за них справляється щоквартально рівними частинами.

Ліцензії на право оптової торгівлі спиртом етиловим, спиртовими дистилятами, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним надаються безстроково, а плата за них справляється щорічно. Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, на право зберігання пального, на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки надаються безстроково, а плата за них справляється щорічно. Суб'єкт господарювання зобов"язаний забезпечити сплату чергової річної плати або щоквартальної частини річної плати за надану ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності до початку кожного наступного річного (квартального) періоду та повідомити відповідний орган ліцензування про внесення чергового платежу за ліцензію в паперовій або в електронній формі у порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу України , із зазначенням коду класифікації доходів бюджету , суми внесеного платежу, номера і дати платіжної інструкції, що підтверджує внесення річної плати або щоквартальної частини річної плати за відповідну ліцензію. Види ліцензій та їх вартість встановлені у розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, в якому здійснюється платіж.

10 грудня 2024 р.

Зимова підтримка: у 2025 році ліки стануть ще доступніші

У 2025 році буде значно розширена програма реімбурсації «Доступні ліки», завдяки якій українці можуть отримати ліки проти найпоширеніших хронічних хвороб безоплатно або з частковою доплатою. Для цього в бюджеті закладено 6,6 мільярда гривень. Розширення програми відбувається в межах ініціативи «Зимова підтримка», запровадженої Урядом за підтримки Президента України. Держава розуміє складнощі, з якими зіштовхуються українці під час війни та складногозимового періоду, тому надає підтримку всім громадянам, зокрема найбільш вразливим групам населення. До оновленої програми увійде понад 30 нових діючих речовин, зокрема комбіновані лікарські засоби для лікування серцево-судинних захворювань.

А також ревматологічних, неврологічних, очних та ендокринологічних хвороб, таких як гіпотиреоз і мігрень. Це дозволить ще як мінімум 500 тисячам українців заощадити кошти на лікуванні. Вперше будуть доступні препарати для дітей, а також ліки у вигляді крапель і мазей.Зимова підтримка пропонує кожному українцю, який перебуває на території України, отримати одноразову допомогу в розмірі 1000 гривень. Нею можна буде оплатити в тому числі ліки українського виробництва. Також будуть доступні програми субсидій, підтримки ВПО, вчительські доплати, незмінні зимові тарифи та безоплатне харчування в школах.«Лікарські препарати з розширеного переліку програми «Доступні ліки» можна буде отримати з початку 2025 року в усіх законтрактованих з НСЗУ аптеках за електронним рецептом.

Це забезпечить доступ до якісного лікування та зменшить фінансове навантаження для ще як мінімум 500 тисячпацієнтів. Цьогоріч ми зобовʼязали приєднатися до програми «Доступні ліки» всі аптеки, які розміщені в лікарнях. Наступного року плануємо, що отримати препарати за програмою можна буде у кожній аптеці», – розповів міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.Ініціативи спрямовані на покращення не лише фінансової доступності, а і територіальної. Мешканці сіл, прифронтових та віддалених територій можуть отримати ліки Укрпоштою чи за допомогою мобільних аптечних пунктів. За п‘ять років програма «Доступні ліки» розширилася більш ніж удвічі та продовжує діяти в період воєнного стану.

Загалом нею скористалися майже 5 мільйонів українців.

10 грудня 2024 р.

До уваги платників! Актуальні реквізити рахунків для зарахування надходжень до бюджетів

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що 01 грудня 2024 року набрав чинності Закон України від 10 жовтня 2024 року № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану».На вебпорталі ДПС України ( tax.gov.ua ) у розділі «Рахунки для сплати платежів» розміщені актуальні реквізити рахунків для зарахування надходжень до бюджетів за кодами класифікації доходів бюджету:

- 11011500 «Авансовий внесок з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується платниками податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним»;

- 11011600 «Військовий збір, що підлягає сплаті платниками, зазначеними у підпункті 4 підпункту 1.3 пункту 16 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України»;

- 11011700 «Військовий збір, що підлягає сплаті фізичними особами - підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування»;

- 11011800 «Військовий збір, що підлягає сплаті юридичними особами, які перебувають на спрощеній системі оподаткування (III група)»;

- 11021800 «Авансовий внесок з податку на прибуток підприємств, що сплачується платниками податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним».

Головне управління ДПС у Полтавській області

10 грудня 2024 р.

Відсутність податкового боргу – одна з вимог включення до Переліку платників податків з високим рівнем дотримання податкового законодавства

Державна податкова служба України з метою підвищення рівня добровільного дотримання податкового законодавства, створення справедливих і рівних умов оподаткування для платників, реалізує проєкт «Територія високого рівня податкової довіри», в основі якого ідея про те, що бізнес, який відповідає чітко визначеним критеріям, може отримувати підтримку з боку держави.

Законом України від 18 червня 2024 року № 3813-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» визначено формування та затвердження Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (далі – Перелік). Платники податків, які включені до Переліку, мають відповідати чітко визначеним вимогам, зокрема:

а) податковий борг та/або заборгованість з інших платежів, контроль за стягненням яких покладено на контролюючі органи, не перевищує 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та з дня їх виникнення минуло не більше 30 днів;

б) відсутність заборгованості (недоїмки, штрафу, пені) із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

З інформацією про стан розрахунків з бюджетом платники податків мають можливість ознайомитись, скориставшись «Електронним кабінетом платника податків» за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua або мобільним застосунком «Моя податкова». Більше інформації щодо вимог до всіх категорій в інформаційному листі ДПС № 7/2024 за посиланнямhttps://tax.gov.ua/.../000/717/844503/InfoList7_2024.pdf .

Головне управління ДПС у Полтавській області

06 грудня 2024 р.

До уваги платників!

Набрав чинності Закон України №4015-ІХ щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють, що з 01.12.2024 року набрав чинності Закон України від 10.10.2024 № 4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану (далі – Закон № 4015).

Відповідно до Закону № 4015 з 01 грудня 2024 року набула чинності норма про підвищення військового збору (далі – ВЗ) з 1,5 % до 5 %. Виключенням є ставка ВЗ з виплат військовослужбовців: для зазначеної категорії платників ставка ВЗ залишається нарівні 1,5 %.Таким чином, до доходів, нарахованих фізичним особам, з 1 грудня 2024 року застосовується ставка ВЗ – 5 % (пп. 1 пп. 1.3 п. 16 - 1 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ ). Для військових та працівників Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної спеціальної служби транспорту ставка ВЗ складає 1,5 % (пп. 4 пп. 1.3 п. 16 - 1 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ).

Слід зазначити, що згідно з ч. 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 4015: доходи платників ВЗ, нараховані за наслідками податкових періодів до набрання чинності цим Законом № 4015 (включно з листопадом 2024 року), незалежно від дати їх фактичної виплати (надання), крім випадків, прямо передбачених ПКУ, оподатковуються за ставкою ВЗ, що діяла до набрання чинності Законом № 4015, тобто за ставкою ВЗ 1,5 %. Отже, зарплата, яка нарахована в листопаді 2024 року чи в більш ранніх місяцях (у випадку затримки виплати), що виплачується в грудні 2024 року та пізніше, оподатковується за ставкою ВЗ 1,5 %, оскільки саме така ставка діяла на момент її нарахування. При виплаті зарплати у грудні 2024 року потрібно застосовувати ставку ВЗ 5 %.Ставка ВЗ на рівні 5 % буде застосовуватися до початку року, наступного за роком, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного станув Україні» від 24.02.2022 № 2102-IX.

Крім цього, з 01 січня 2025 року змінюються терміни подання звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тобто, починаючи з січня 2025 року Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Податковий розрахунок) повинен подаватися щомісячно. При цьому, за IV квартал 2024 року Податковий розрахунок подаватиметься по терміну квартальної звітності (не пізніше 10.02.2025).Місячний звіт подається у строк для податкового місяця (оновлені редакції п. 51.1 та абз. 1 пп. «б» п. 176.2 ПКУ, які набувають чинності з 01.01.2025), тобто протягом20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця.

Таким чином, вперше щомісячний звіт за січень 2025 року необхідно подати не пізніше 20 лютого2025 року. Довідково інформуємо: з метою покращення сервісів для платників податків ДПС створено окремий субсайт « Територія високого рівня податкової довіри ». Користуючись цим субсайтом, платники мають можливість отримати зручний доступ до актуальної інформації, зокрема, Переліків платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства та розрахованих середніх показників критеріїв у розрізі регіонів, видів економічної діяльності, груп платників податків та періодів.

Головне управління ДПС у Полтавській області

06 грудня 2024 р.

Працевлаштування ветеранів: актуальна пропозиція від DOT - Державний оператор тилу.

Детальна інформація за QR-кодом

05 грудня 2024 р.

Відбулася 33-тя позачергова сесія Омельницької сільської ради

Сьогодні, 05 грудня 2024 року, відбулася 33-тя позачергова сесія Омельницької сільської ради 8-го скликання. Депутати розглянули 34 питання, що стосуються бюджету громади, роботи освітніх та соціальних установ, управління комунальною власністю і земельних питань.

Серед ключових рішень – внесення змін до бюджету на 2024 рік, затвердження плану роботи сільської ради на 2025 рік та питання, що стосуються забезпечення харчування в школах і дитсадках громади.

Також було обговорено кілька програм розвитку інфраструктури, зокрема вуличного освітлення, благоустрою та поводження з твердими побутовими відходами. Сесія пройшла продуктивно, усі рішення прийняті з урахуванням потреб громади.

04 грудня 2024 р.

Діти-свідки домашнього насильства автоматично вважаються постраждалими: як отримати допомогу

Дитина вважається постраждалою від домашнього насильства, навіть тоді, коли є лише його свідком. Юристи системи безоплатної правничої допомоги розповідають, як діяти в такій ситуації і чому важливо звернутися по допомогу. Перебування в домі, де відбувається домашнє насильство, може мати для дитини значні негативні психологічні наслідки. При цьому дитині не обов’язкового бачити бійки, так само травматично для неї буде чути звуки сварки або відчувати напругу у стосунках рідних та просто усвідомлюватиситуацію. Ускладнює ситуацію ще й те, що діти повністю залежать від дорослих, що їх оточують.

Тому якщо вам стало відомо, що дитина систематично є свідком домашнього насильства чи воно вчиняється щодо неї, повідомте про це:

● службу у справах дітей того населеного пункту, де проживає дитина;

● Національну дитячу гарячу лінію 0 800 500 225;

● Національну гарячу лінію з протидії домашньому насильству 116 123 чи 0 800 500 335 (дзвінки безоплатні);

● поліцію 102. Коли поліція виносить адмінпротокол про вчинення домашнього насильства, важливо прослідкувати, щоб там було вказано, що дитина була присутня під час вчинення домашнього насильства, й зазначено її як постраждалу особу. Це потрібно, щоб притягнути кривдника до відповідальності, зокрема для винесення судом обмежувального припису, щоб обмежити спілкування кривдника з постраждалою дитиною.Де отримати юридичну допомогуДіти мають право отримати юридичні послуги безоплатно.

Це право гарантується статтею 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».Надає послуги система безоплатної правничої допомоги (БПД).Юристи системи БПД:

● проконсультують щодо прав та алгоритму дій;

● роз’яснять, які докази потрібні і як їх зібрати;

● за потреби представлятимуть інтереси в суді, в тому числі підготують заяву до суду щодо винесення кривднику обмежувального припису.

Як звернутися до системи БПД https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/

04 грудня 2024 р.

ПІЛЬГИ НА ЖКП ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ: ОСОБЛИВОСТІСПРОЩЕНОГО ПОРЯДКУ

У нинішньому році на виконання урядового рішення «Про реалізацію експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбаннятвердого палива і скрапленого газу» працівники Головного управління прийняли 70 заяв ветеранів війни та членів їхніх сімей.

Основні новації спрощеного порядку такі:

 подати заяву на призначення пільг замість ветерана можуть члени його родини;

 замість існуючих раніше двох окремих подається єдина спрощена заява – про взяття на облік як пільговика і про надання пільг;

 зменшився обсяг необхідної для призначення пільг інформації, яку раніше необхідно було зазначати;

 спрощену заяву, крім паперової, можна подати і в електронній формі, зокрема, через вебпортал Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/) або засобами електронного ресурсу Дія.

Увага! У разі, якщо для отримання пільг на оплату житлово-комунальних послуг ветеран війни (член його сім’ї) звертається до органів Пенсійного фонду України через вебпортал електронних послуг Фонду, для проведення коректного розрахунку розміру пільги слід долучати будь-якийдокумент з інформацією про характеристику житлового приміщення / будинку за адресою отримання пільг, зокрема, інформацію про:

- загальну та опалювальну площу житлового приміщення / будинку / його частини (за наявності розділених особових рахунків);

- характеристику будинку (індивідуальний чи багатоквартирний);

- кількість поверхів у будинку.

Документом, що підтверджує інформацію, може бути, зокрема, квитанція про сплату за житлову послугу та за використання теплової енергії.

Нагадаємо, що до ветеранів війни належать такі категорії осіб:- учасники бойових дій (мають право на пільги у розмірі 75% оплати);- особи з інвалідністю внаслідок війни (мають право на пільги у розмірі 100%);- учасники війни (мають право на пільги у розмірі 50%). До членів сім’ї пільговика належать дружина (чоловік); їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика тапроживає разом з ним. Пільги сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, захисників і захисниць України надаються у розмірі 50% знижки оплати.