Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Новини

9.06.2025р.

Увага! Суб’єктам господарювання всіх форм власності.

Зміни до Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання, та Фітосанітарних заходів щодо дерев’яного пакувального матеріалу
16.01.2025 року набув чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27.05.2024 № 1640 «Про затвердження Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання та Фітосанітарних заходів щодо дерев’яного пакувального матеріалу».
Яким передбачено, що:
• протягом 6 місяців з дати набрання чинності цим наказом особи, зареєстровані відповідно до статті 27 Закону України «Про карантин рослин», зобов’язані до 16 липня 2025 року пройти реєстрацію в Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів відповідно до Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання, затвердженого цим наказом. При цьому реєстраційні номери, надані таким особам до набрання чинності цим наказом, залишаються чинними, а така особа вважається зареєстрованою відповідно до статті 27 Закону України «Про карантин рослин»;
• з дати реєстрації особи відповідно до Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання, затвердженого цим наказом, відомості загальнодержавного реєстру осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання, про відповідну особу втрачають свою актуальність;
• особам, що здійснюють діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу, після реєстрації відповідно до Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання, затвердженого цим наказом, автоматично надається актуальний статус провадження діяльності без необхідності підтвердження можливості здійснення господарської діяльності з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу відповідно до Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання, затвердженого цим наказом.
Детальніше ознайомитись з наказом можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0968-24#n24

6.06.2025р.

Результат превентивних заходів ДПС для виводу з «тіні»: середньомісячний приріст активних РРО зріс втричі

За останніх три місяці сумлінні платники податків додатково зареєстрували близько 20 тисяч активних РРО/ПРРО. Середньомісячний приріст втричі більший, ніж у попередніх періодах. Про це повідомив Голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко в Telegram-каналі. Наразі в Україні загалом офіційно 981,8 тис. реєстраторів. «Активізація зумовлена превентивними та роз’яснювальними заходами податківців. Крім цього, сприяють «детінізації» зміни форми та змісту фіскального чека», – наголосив Руслан Кравченко. Завдяки даним, що надходять до Системи обліку даних РРО, ДПС постійно отримує інформацію про тих, хто систематично отримує кошти за продані товари на свої рахунки, при цьому не проводить їх через касові апарати, та тих, у кого вони відсутні. Застосування РРО та ППРО в Україні має переваги для бізнесу, покупців та держави:
- економічна стабілізація,
- покращення податкових надходжень,
- зменшення ризиків ухилення від оподаткування,
- боротьба з тінню,
- прозорість фінансових операцій,
- захист прав споживачів,
- уникнення штрафів за порушення законодавства.
Звертаємо увагу покупців (споживачів), що на вебпорталі ДПС у розділі «Е-сервіси» функціонує сервіс «Пошук фіскального чека», що розміщений за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check. Він дозволяє здійснити пошук чека РРО/ПРРО, перевірити його справжність та припинити незаконну діяльність окремих торгівців.
Головне управління ДПС у Полтавській області

6.06.2025р.

Три хвилини вашого часу можуть подарувати енергію всій громаді!

Просимо Вас підтримати екоініціативу «Твоя точка підзарядки серед зелені», яка подана на конкурс «Екологічні громадські ініціативи Полтавської області» від Омельницької територіальної громади.
Це сучасний, екологічний та автономний простір просто неба — для відпочинку, навчання, роботи й зустрічей. Центральним елементом стане сонячна зарядна станція з USB-розетками, зручними лавками, тіньовими зонами та ландшафтним дизайном Простір буде:
— безпечним
— доступним
— комфортним
— енергонезалежним
— і головне — натхненним!
Його користувачами стануть місцеві мешканці, ВПО та гості громади. Це приклад, як зелена інфраструктура може поєднувати природу з інноваціями Покрокова відеоінструкція покаже, як проголосувати.
Голосування доступне всім мешканцям Полтавщини від 14 років через https://smartregion.pl.ua/ei/projects/9/78
Авторизація: BankID або ID.GOV.UA
Разом ми зарядимо громаду на зміни

6.06.2025р.

Дистанційне оформлення пенсії – це сучасний, доступний і прозорий спосіб отримати заслужену виплату і розпочати новий етап життя

Із 407,8 тис. пенсіонерів, які перебувають на обліку в регіональному управлінні Пенсійного фонду Полтавщини, 290,8 тис. осіб отримують пенсію за віком. Такий вид пенсії встановлюється громадянам після досягнення певного віку та за наявності необхідного страхового стажу. Нагадаємо, що у 2025 році вікові вимоги до страхового стажу залишаються такими:
60 років — за наявності не менше 32 років стажу
63 роки — якщо стаж становить від 22 до 32 років
65 років — для осіб зі стажем від 15 до 22 років
Якщо при досягненні 65-річного віку людина не має хоча б 15-ти років страхового стажу, пенсія за віком їй не надається. Натомість передбачена державна соціальна допомога — наразі це 2361 грн на місяць.
Пенсії за віком до 60 років призначають особам, які працювали в особливо шкідливих і важких умовах, багатодітним матерям, матерям дітей з інвалідністю, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих і тим, хто був звільнений незадовго до пенсійного віку, постраждалим унаслідок Чорнобильської катастрофи й учасникам її ліквідації.
Розмір пенсії за віком в Україні визначається індивідуально для кожного пенсіонера. Основними чинниками, які впливають на нього, є тривалість страхового стажу та заробітна плата, з якої сплачувалися страхові внески. Пенсія розраховується на основі співвідношення заробітної плати особи за весь період її роботи до середньої заробітної плати в Україні за останні три календарні роки на момент виходу на пенсію.Щомісяця фахівці Пенсійного фонду Полтавської області обробляють за принципом екстериторіальності – тобто із загальнодержавної черги - близько трьох тисяч заяв на призначення пенсії.
А якщо вести мову безпосередньо про мешканців області, то за п’ять місяців нинішнього року майже 13 тисяч наших земляків звернулися до пенсійних установ щодо оформлення пенсії. Зважаючи на те, що через війну або з інших причин близько восьми мільйонів українців перебувають за кордоном і набули там пенсійного віку, вони можуть оформити пенсію дистанційно, за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України.
Разом з тим дистанційно оформити пенсію можуть і всі українці, які перебувають на Батьківщині, і вважають користування електронними сервісами більш сучасною і доступною опцією, ніж особисте відвідування державних установ.
На жаль, на сьогодні лише третина потенційних пенсіонерів крокують у ногу з часом і користуються здобутками диджиталізації. Тож як оформити пенсію ОНЛАЙН? Перш за все – зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua/) та вибрати вкладку «Заява про призначення пенсії». Ознайомитись з інформацією, яка з’явиться на екрані, і перейти за посиланням «Вхід». Увійти до особистого кабінету можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), отримати який теж можна дистанційно і безкоштовно.
Після входу виконати такі кроки:
1. У розділі “Щодо пенсійного забезпечення” натиснути вкладку “Заява на призначення пенсії” і дати згоду на дистанційне інформування, обравши спосіб отримання повідомлень про опрацювання заяви. Потім натиснути “Продовжити” та обрати вид пенсії, наприклад “пенсія за віком”.
2. Дати відповіді на питання анкети-опитування для заповнення звернення та надати згоду на передачу й обробку персональних даних (позначка).
3. Прикріпити сканкопії документів, підготовлених згідно з вимогами щодо сканованих копій (у форматі PDF або JPG розміром не більше 1 МБ, документи з декількох сторінок – одним файлом) за наведеним перед формуванням заяви переліком.
Після цього на екрані з’явиться повна форма заяви про призначення пенсії, яку у разі потреби можна відредагувати.
Процес вважається завершеним, коли заява підписується за допомогою КЕП та відправляється до ПФУ натисканням кнопки «Підписати та відправити до ПФУ».
За результатами опрацювання документів заявник отримає інформацію про стан обробки та відповідне рішення.
Окрім КЕП, для оформлення пенсії на вебпорталі можна використовувати Дія.
Підпис.
Для цього потрібно бути зареєстрованим користувачем мобільного застосунку Дія.
Які документи необхідні для оформлення пенсії онлайн?
Слід підготувати сканкопії таких документів:
• документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства - паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, посвідка на постійне проживання, посвідчення біженця або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України);
• документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;
• документи, що підтверджують страховий стаж (трудова книжка, диплом, військовий квиток);
• довідка про заробітну плату за 60 місяців поспіль до 30 червня 2000 року (за бажанням);
• документи про особливий статус особи;• уточнювальні документи про пільговий характер роботи (у разі звернення за пільговою пенсією);
• свідоцтво про шлюб (при зміні прізвища для жінок);
• інші документи залежно від виду пенсії та правових особливостей;
• реквізити банківського рахунку.
Крокуйте в ногу з часом і бережіть себе!

5.06.2025р.

Профілактика отруєння нітратами при споживанні ранніх овочів та фруктів!

Весна... На полицях магазинів та на ринках з’являється все більше апетитних овочів, які рука так і тягнеться купити. Ми вже скучили за цими свіжими продуктами, плюс вітаміни, яких дуже бракує нашому організму. І все було б добре, якби не одне але – нітрати, які є майже у всіх овочах.
До того ж, ранні овочі, особливо тепличні, містять набагато більше цих речовин, ніж пізні. Тому потрібно бути обережними, щоб не перестаратися з дозою.
З кожним роком все менше і менше овочів і фруктів, про які можна сказати – екологічно чисті на 100 %. Що ж це – «нітрат», як захиститися від нітратів, і наскільки вони можуть бути небезпечні? Нітрат – це сіль або ефір азотної кислоти, який застосовується в якості добрива та у виробництві. Нітрати забезпечують ріст рослин, але завелика їх кількість, яка накопичується в овочах, а потім потрапляє в організм людини, шкодить здоров’ю. Основною причиною росту вмісту нітратів в продукції рослинництва є інтенсивне застосування незбалансованих за живильними речовинами мінеральних добрив. Неправильне зберігання, недотримання прийнятих норм витрат, строків внесення в ґрунт можуть зумовити накопичення в ґрунті, а потім і в продуктах рослинного походження надмірної кількості нітратів. Овочі і фрукти є основним джерелом надходження до організму людини нітратів (70-90 % від загальної кількості), гранично допустимі рівні вмісту яких детерміновані видом та сортом рослинної сировини, способом вирощування, термінами збору врожаю тощо. Різні овочі здатні по-різному накопичувати нітрати.
До високого (1000-7000 мг/кг) рівня накопичення нітратів належать: зелень (салат, шпинат, рукола, кріп, петрушка, щавель, кінза), а також листова капуста, зелена цибуля, редис, буряк; до середнього (200-600 мг/кг): картопля, капуста, морква, огірок, перець, кабачок, гарбуз, редька, хрін; до низького (80-100 мг/кг): бобові, помідор, цибуля, диня, кавун, деякі фрукти. Разом з тим, нітрати нерівномірно накопичуються в різних частинах овочів. А саме:
- найбільша кількість нітратів накопичується поблизу кореня;
- в листі петрушки, кропу, селери їх на 50-60 % менше, ніж у стеблі;
- в листі капусти нітратів на 60-70 % менше, ніж в качані – не давайте його дітям;
- в шкірці кавуна нітратів у 4-8 разів більше, ніж у м’якоті – не заставляйте дітей виїдати кавун близько до шкірки;
- незрілі овочі і фрукти містять у 2-3 рази більше нітратів, ніж спілі;
- огірки, дині, баклажани, кабачки мають постійне розподілення нітратів, яке збільшується від центру плоду до периферії і має найбільшу концентрацію біля шкірки і в самій шкірці.
Зверніть увагу! Шкідливі для здоров’я є не самі нітрати, а їх продукти окислення – нітрити, що утворюються, як під дією високих температур (кип’ятіння), так і безпосередньо в організмі під впливом мікрофлори шлунково-кишкового тракту. Нітрити добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, швидко попадають в кров і розносяться по всьому організму, саме тому при надходженні в організм людини нітратів в дозах, які перевищують допустимі, виникає клінічна картина отруєння. Щодо безпечної для людини дози, однозначно відповісти на це запитання важко. Все залежить від індивідуальних особливостей людського організму. Симптоми отруєння:
- виражена синюшність шкіри і слизових оболонок;
- різка загальна слабкість, сонливість;
- у дітей – неспокійна поведінка;
- головокружіння, сильні головні болі, потемніння в очах;
- задишка;
- порушення координації рухів;
- зниження артеріального тиску, збільшення частоти серцевих скорочень;
- у важких випадках – судоми, втрата свідомості, коматозний стан;
- особливо небезпечна дія нітратів в період вагітності, оскільки вони можуть спричинити загрозу переривання вагітності і бути причиною вроджених вад розвитку у немовлят.
Повністю убезпечити свій організм від вживання нітратів споживач не зможе, бо вони є майже у всіх овочах, фруктах та зелені. Проте вони небезпечні у надмірних кількостях, тому потрібно стежити за тим, що ви споживаєте і скільки. Корисні поради для зниження вмісту нітратів у овочах (редиска, огірки, листя салату, томати, перець, кріп, петрушка, морква, листя капусти, картопля):
1. Замочування в чистій воді у співвідношенні 1:10 протягом не менше 1 години. Це зменшить вміст нітратів в овочах на 25-30 %. Результат буде ще кращим при збільшенні кількості води і продовженні часу вимочування.
2. Бланшування і відварювання овочів у великій кількості води. Одержаний відвар для харчування не використовувати.
3. Вимочування в 1 % розчині аскорбінової кислоти. Це допоможе зменшити вміст нітратів на 36-58 %.
4. Соління і квашення овочів. На 4-й день вміст нітратів починає падати і на 18-й день дана сполука майже не відзначається.
5. Приготовлені зі свіжих овочів салати споживайте відразу, оскільки перетворення менш шкідливих нітратів в більш небезпечні може відбуватися у процесі окислення нарізаних і заправлених овочів в холодильнику.
6. Нітратні сполуки чудово знешкоджуються лимонним або гранатовим соком, на їх основі можна готувати заправки для салатів або додавати їх у воду для замочування овочів та фруктів.
Безпечна продукція – це та продукція, яка пройшла ветеринарно-санітарну експертизу, має експертний висновок і реалізується в місцях санкціонованої торгівлі.
Державні лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках здійснюють дослідження овочів і фруктів на вміст нітратів та в разі виявлення невідповідностей, така продукція в реалізацію не допускається. Саме тому споживач повинен:
- купуючи овочі та фрукти, поцікавитися у продавців наявністю супровідних документів, що засвідчують їх походження, безпечність та якість;
- не купувати овочеву продукцію на стихійних ринках;
- купувати овочі та фрукти натурального вигляду: вони не повинні бути надмірно великі, надзвичайно яскравого забарвлення, блищати, ніби відполіровані;
- під час купівлі овочів мати на увазі, що мінімальний вміст нітратів частіше буває в овочах середнього розміру.
Користуйтеся отриманою інформацією — це не складно!
Залишайтеся здоровими!

4.06.2025р.

Літній підробіток підлітків: що треба знати

Літні канікули — це не лише час для відпочинку, а й можливість для підлітків отримати перший трудовий досвід і власні кошти. Проте працевлаштування неповнолітніх має особливості, про які варто знати й самим підліткам, і їхнім батькам, і роботодавцям.На що потрібно звернути увагу, розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
З якого віку можна працювати
За загальним правилом можна працювати з 16 років. З цього віку неповнолітній може офіційно працевлаштуватися без додаткових дозволів.
Але є винятки:
● в 15 років підліток може працевлаштуватися за згодою одного з батьків або особи, що його замінює
● а для 14-річних, окрім згоди одного з батьків, є умова виконання лише легкої роботи та у вільний від навчання час (наприклад, під час літніх канікул).
Права неповнолітніх працівників
Неповнолітні мають такі ж трудові права, як і повнолітні. Однак вони мають додаткові пільги, зокрема щодо охорони праці, тривалості робочого часу та відпусток. Умови праці неповнолітніх:
● медичний огляд — при прийнятті на роботу і щороку до 21 року
● спеціальний облік на підприємстві із зазначенням дати народження
● заробітна плата на рівні дорослого працівника
● щорічна відпустка, додаткові навчальні відпустки.
Тривалість робочого часу
● від 16 до 18 років — не більше 36 годин на тиждень
● у 14–15 років — не більше 24 годин на тиждень.
Роботи, на яких заборонено працювати неповнолітнім
● важкі роботи та роботи зі шкідливими умовами праці
● підземні роботи
● робота у нічні зміни, понаднормові та у вихідні дні
● підіймання важких речей, понад допустимі норми:
○ 14 років — не більше 5 кг
○ 15 років — 12 кг○ 16 років — 14 кг
○ 17 років — 16 кг.
Оформлення роботи підлітка
Трудовий договір укладається в письмовій формі.
Які документи потрібні:
● паспорт громадянина України або свідоцтво про народження
● картка платника податків
● згода одного з батьків — для підлітків віком 14–15 років
● довідка про проходження медичного огляду.
Де отримати юридичну підтримку
Кожна людина може отримати безоплатно консультацію юриста від системи надання безоплатної правничої допомоги. Юристи проконсультують з якого віку можна офіційно працювати, які документи потрібні для працевлаштування та як діяти, якщо роботодавець порушує трудові права.
Деякі категорії людей також мають право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду. Це ВПО, діти, люди з низьким доходом (працездатні – з доходом до 6056 грн/міс.; пенсіонери (за віком, вислугою років) – 4722 грн/міс.; з інвалідністю – якщо пенсія чи соцдопомога до 6056 грн), ветерани війни (інші категорії наведені у статті 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу»).
Юристи детально вивчать ваші обставини, за потреби складуть та подадуть до суду заяву і представлятимуть ваші інтереси у суді.
Як звернутися до системи надання БПД
https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/

4.06.2025р.

Ящур — надзвичайно заразне вірусне захворювання парнокопитних тварин (велика рогата худоба, свині, вівці, кози, дикі парнокопитні), яке спричиняє серйозні економічні втрати та вимагає жорстких протиепізоотичних заходів.

Вірус ящуру дуже стійкий у зовнішньому середовищі та легко поширюється через повітря, ґрунт, транспорт, інвентар, одяг і навіть корм.
У разі спалаху єдиним ефективним методом боротьби залишається забій хворих і контактних тварин, дезінфекція, карантин і заборона переміщення.
Досвід інших країн: якими можуть бути наслідки Великобританія, 2001 рік
Спалах ящуру охопив понад 2000 фермерських господарств. Уряд був змушений знищити понад 6 мільйонів тварин. Прямі економічні збитки сягнули понад 8 мільярдів фунтів стерлінгів, враховуючи втрати агросектору, туризму та переробної промисловості.
Країна тимчасово втратила статус експортера тваринницької продукції.
Нідерланди, 2001 рік
Було виявлено 26 інфікованих господарств, однак уряд провів забій понад 265 тисяч тварин як превентивний захід. Завдяки цьому вдалося швидко локалізувати спалах.
Південна Корея, 2010–2011 роки
Унаслідок зараження було знищено понад 3,5 мільйони голів худоби. Економічні втрати оцінювалися в 2,7 мільярда доларів США. Після цього країна значно посилила контроль та створила систему раннього реагування.Центральна Європа, 2024–2025 рокиУ 2024–2025 роках у низці країн Центральної Європи (зокрема, у прикордонних регіонах Польщі та Румунії) зафіксовано підозри на ящур, що спричинило тимчасову зупинку торгівлі, запровадження санітарних зон і посилений моніторинг.
Це ще раз доводить, що захворювання може поширитися миттєво — навіть у країнах з високим рівнем ветеринарного нагляду.
Чому це важливо для України?
Наразі Україна має статус країни, вільної від ящуру без проведення вакцинації (відповідно до стандартів МЕБ).
Але ризики залишаються високими, зокрема через:
• нелегальне переміщення тварин і продукції;
• близькість до потенційно небезпечних регіонів;
• недостатню обізнаність населення;
• порушення ветеринарно-санітарних правил.
Як діє
Держпродспоживслужба Полтавщини
Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області:
• здійснюють постійний епізоотичний моніторинг;
• контролюють дотримання ветеринарно-санітарних вимог на фермах, ринках, підприємствах переробки;
• регулярно інформують населення та фермерів про симптоми, шляхи передачі та профілактику;
• беруть участь у всеукраїнських навчаннях і симуляціях на випадок виникнення ящуру;
• співпрацюють з міжнародними партнерами у сфері обміну даними.
На що слід звернути увагу власникам тварин
• підвищення температури тіла;
• утворення виразок у ротовій порожнині, на язикові, вимені, ратицях;
• рясна слинотеча;
• відмова від корму;
• кульгавість.
У разі підозри – негайно зверніться до державного ветеринарного лікаря!
Міжнародна практика показує: у разі спалаху ящуру діяти потрібно негайно. Зволікання може коштувати країні мільярдів гривень, знищення господарств і втрати експортного потенціалу.
Полтавщина – аграрний регіон, тому вчасна профілактика, контроль і свідомість кожного господаря мають вирішальне значення. Спільними зусиллями ми зможемо зберегти стабільність тваринництва та захистити нашу область від загрози.У разі підозри на ящур або появи тривожних симптомів у тварин — негайно зверніться до державного ветеринарного лікаря або зателефонуйте на гарячу лінію
Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області: (0532) 56-99-63.


4.06.2025р.

Ящур — це надзвичайно заразне вірусне захворювання, яке вражає велику рогату худобу, свиней, овець, кіз та диких парнокопитних.

Через високу швидкість поширення, значні економічні збитки та складність ліквідації, ящур належить до особливо небезпечних хвороб тварин. На ранніх стадіях він може мати ознаки, схожі на інші недуги — бешиху, стоматит, віспу тощо. Тому важливо вміти відрізняти ящур від інших хвороб.
Основні ознаки ящуру
Характерними симптомами ящуру є раптове підвищення температури тіла (іноді до 41 °C), рясна слинотеча, поява афт (болісних пухирців) у ротовій порожнині, на язикові, губах, а також на копитах, вимені, сосках. Тварини відмовляються від корму, кульгають, стають млявими, знижується продуктивність, особливо надої. У телят можливе ураження серцевого м’яза, що призводить до раптової загибелі.Чим ящур відрізняється від інших хвороб?
Симптоми ящуру можуть збігатися з ознаками інших захворювань, але є важливі відмінності.
Від афтозного стоматиту ящур відрізняється тим, що афти з’являються не лише в ротовій порожнині, а й на кінцівках, копитах та вимені. Слинотеча при ящурі рясніша, температура тіла вища, а захворювання поширюється стрімко серед усього стада.
На відміну від віспи, при якій на тілі тварини з’являються щільні вузлики або скоринки, при ящурі утворюються м’які пухирці. Крім того, віспа рідко уражає ротову порожнину і не викликає таких значних порушень ходи, як ящур.
Бешиха у свиней спричинена бактерією, а не вірусом. Вона проявляється почервонінням шкіри, характерними плямами, лихоманкою, іноді — кульгавістю.
Але, на відміну від ящуру, бешиху можна лікувати антибіотиками, тоді як при ящурі специфічного лікування не існує.
Чому важливо розпізнати ящур якнайшвидше?
Ящур не лише завдає шкоди здоров’ю тварин, а й має серйозні економічні наслідки для сільського господарства. При підтвердженні випадку ящуру в господарстві запроваджується карантин, знищується інфіковане поголів’я, вводяться обмеження на перевезення тварин, продукції, корми та інвентар. Вірус ящуру надзвичайно стійкий у навколишньому середовищі, виживає в м’ясі, молоці, на одязі та взутті, може переноситися вітром на великі відстані.
Що робити при підозрі на ящур?
• Ізолювати хвору тварину.
• Повідомити ветеринарну службу.
• Не допускати сторонніх осіб до господарства.
• Заборонити будь-яке переміщення тварин і продукції.
Самостійне лікування чи приховування симптомів категорично заборонені — це загрожує не лише вашим тваринам, а й благополуччю всієї області!
Контактний телефон: (0532) 60-66-47 — Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

3.06.2025р.

Як отримати інформацію щодо актуальних рахунків для сплати платежів ?

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє про можливість платникам податків дізнатися про рахунки для сплати платежів через вебпортал ДПС.
Щоб отримати актуальну інформацію про рахунки необхідно:
1.Перейти на вебпортал ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/ ;
2.Натиснути на розділ «Рахунки для сплати платежів»;
3.Обрати Полтавську область;
4.Завантажити таблицю з реквізитами рахунків;
5.Здійснити пошук по коду класифікації доходів бюджету або по назві територіальної громади.
За допомогою цього сервісу платники податків можуть отримувати необхідну інформацію та уникати помилок при здійснення платежів.
Головне управління ДПС у Полтавській області

3.06.2025р.

Щодо заповнення заяв за формами F1308303 та F1308402

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що програмне забезпечення ІКС «Електронний кабінет» доопрацьовано в частині використання еталонних довідників при внесенні заявником до електронних заяв за формами F1308303 та F1308402 відомостей про країну громадянства, країну місця реєстрації та реквізитів рахунків фізичних осіб – благодійників.
Під час формування або заповнення заяви про включення/внесення змін до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації за формою F1308303 (далі – Заява № 1-РВ):
- код та найменування країни громадянства, найменування країни за місцем проживання обирається заявником з еталонного довідника «Класифікатор держав світу» (при заповненні поля «Громадянство» у розділі 1 та поля «Країна» у розділі 3 «Місце проживання» Заяви № 1-РВ). При заповненні рядків «Код ID НБУ», «Найменування банку» та «Валюта рахунка» у розділі 6 «Відомості про рахунки, що призначені для здійснення благодійної діяльності» Заяви № 1-РВ:
- код ID НБУ та найменування банку дані обираються з еталонного довідника «Банківські установи України»;
- код валюти та назва валюти обираються заявником з еталонного довідника «Класифікатор іноземних валют».
Під час формування/заповнення заяви за формою F1308402 через Електронний кабінет «Найменування фінансової установи» та «Валюта рахунка» у розділі 4 «Відомості про рахунки, що використовувались для здійснення благодійної діяльності» необхідно зазначити:
1) найменування фінансової установи, яка обирається заявником з еталонного довідника «Банківські установи України»;
2) валюту рахунка, з довідника «Класифікатор іноземних валют».
Головне управління ДПС у Полтавській області

3.06.2025р.

Коли не нараховується пеня за помилкову сплату податкових платежів?

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, у випадку помилкової сплати податків на неналежний бюджетний рахунок пеня не нараховується, а нарахована анулюється за умови, якщо платник дотримався граничних строків сплати податків та подав заяву до територіального органу ДПС про повернення таких коштів з метою їх зарахування в рахунок погашення податкового зобов’язання або податкового боргу. Що необхідно зробити для подання заяви?
- Здійснити вхід приватної частини Електронного кабінету, де буде доступне електронне інформаційне повідомлення, у якому зазначаються реквізити платіжної інструкції, за якою здійснена така помилкова сплата;
-Перейти в режим «Введення звітності» та заповнити «Заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені» за типом «J(F)13 Запити».
У запропонованій формі необхідно заповнити відповідні поля електронного документа, додати копію платіжного документа, за яким було сплачено податок та обрати ідентифікатор форми: J1302002 — для юридичних осіб, F1302002 — для фізичних осіб;
- Підписати та надіслати заяву до територіального органу ДПС, в якому обліковується помилкова сплата.

3.06.2025р.

Щодо особливостей обчислення акцизного податку з урахуванням гарантованого податкового зобов’язання відповідно до Закону № 4014

Головне управління ДПС у Полтавській області з метою забезпечення належного декларування податкових зобов’язань з акцизного податку з урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з набуттям чинності норм Закону України від 09 жовтня 2024 року № 4014-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування акцизним податком спирту етилового та біоетанолу» (далі – Закон № 4014) повідомляє наступне.
Законом № 4014 внесено зміни як до Кодексу, так і до Закону України від 18 червня 2024 року № 3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 3817), в частині встановлення окремих особливостей обчислення акцизного податку виробниками спирту етилового та біоетанолу, який набрав чинності 01.01.2025 року та введений в дію з 1 квітня 2025 року.
Закон № 4014 запроваджує для виробників спирту етилового та біоетанолу обов'язок визначати податкові зобов'язання з акцизного податку з урахуванням гарантованого податкового зобов'язання (далі – ГПЗ) з акцизного податку.
Також Законом № 4014 доповнено пункт 49 підрозділу 5 розділу ХХ Кодексу, згідно з яким обчислюється акцизний податок з урахуванням ГПЗ за податковий (звітний) період.
Під ГПЗ з акцизного податку розуміється величина податкового зобов'язання з акцизного податку, розрахована виходячи з максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу.
Під максимальною продуктивністю обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу розуміється максимальний обсяг спирту етилового, біоетанолу в літрах 100-відсоткового спирту етилового, який може бути вироблений за добу на обладнанні, що забезпечує повний технологічний цикл виробництва спирту етилового, біоетанолу.
Платник податку в податковій декларації зобов'язаний збільшити суму податкового зобов'язання з акцизного податку із спирту етилового, біоетанолу, визначеного за результатом здійснених протягом податкового (звітного) періоду оподатковуваних операцій, на суму ГПЗ з акцизного податку за відповідний податковий (звітний) період.
Крім цього, передбачається й порядок визначення максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу та порядок обчислення ГПЗ з акцизного податку.
Наказом Міністерства фінансів України від 11.04.2025 № 195 «Про затвердження Змін до форми декларації з акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку» (далі – наказ № 195), зареєстрованим 21 квітня 2025 року за № 605/44011 в Міністерстві юстиції України, приведено у відповідність форми декларації з акцизного податку і Порядку її заповнення та подання, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 26.09.2016 № 841) (далі – Декларація) до вимог Кодексу, з урахуванням змін, внесених Законом № 4014.
Зміни, внесені до форми Декларації, передбачають:
 доповнення розділу А Декларації новим рядком (А 1.2), в якому буде здійснюватися відображення ГПЗ з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу;
 доповнення Декларації новим додатком 15 «Розрахунок суми гарантованого податкового зобов'язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу (пункт 49 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу), в якому виробниками спирту етилового та біоетанолу відображатимуться податкові зобов'язання з акцизного податку з урахуванням ГПЗ з акцизного податку.
Таке податкове зобов'язання з акцизного податку розраховується, виходячи з:
- максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу;
- кількості днів звітного періоду, протягом якого обладнання працювало;
- залишків спирту етилового та біоетанолу на початок та кінець звітного періоду;
- обсягів реалізації спирту етилового та біоетанолу протягом звітного періоду, в тому числі тих, які не підлягали оподаткуванню акцизним податком.
Вимоги щодо визначення ГПЗ з акцизного податку за податковий (звітний) період не поширюються на суб'єктів господарювання, які здійснюють виключно виробництво біоетанолу та мають відповідну ліцензію.
Головне управління ДПС у Полтавській області

3.06.2025р.

Відбулася 39 позачергова сесія сільської ради

Сьогодні пройшла 39 позачергова сесія сільської ради восьмого скликання. Депутати розглянули земельні питання та ухвалили відповідні рішення.Засідання пройшло організовано й конструктивно. Дякуємо всім присутнім за плідну роботу та відповідальне ставлення до справ громади!
Разом робимо нашу громаду кращою!

3.06.2025р.

ДПС фіксує нову хвилю фейкових розсилок від імені податкової

Фіксуємо нову хвилю масового розповсюдження фейкових електронних листів нібито від імені Державної податкової служби. За останній тиждень це вже друга така хвиля. Про це в Telegram-каналі повідомив Голова ДПС Руслан Кравченко.
«Вже отримали сигнали про це від платників низки регіонів. Наголошуємо!!! ДПС не має стосунку до такої розсилки! Вкладення у листах містить шкідливе програмне забезпечення, яке активується після відкриття PDF-файлу. Після переходу запускається програмне забезпечення, яке надає віддалений доступ до вашого комп’ютера зловмисникам», – сказав він.
Всі офіційні адреси електронної пошти ДПС обов’язково мають містити доменне ім’я «tax.gov.ua» після символу «@».
У ДПС радять не відкривати вкладення у підозрілих повідомленнях. «Є сумніви щодо походження листа – звертайтесь напряму до податкової». – додав Руслан Кравченко.
Головне управління ДПС у Полтавській області