Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Новини

15 березня 2024 р.

ENGinGov: мовна ініціатива для публічних службовців від Future Perfect та ENGin.

ENGinGov — спільний проєкт мовної програми Future Perfect та громадської організації ENGin.
Завдяки ENGinGov молоді публічні службовці зможуть спілкуватися з англомовними волонтерами з різних держав світу для покращення розмовної англійської.
Результати дослідження 2023 демонструють, що саме публічні службовці вказували про потребу в розвитку розмовних навичок для комунікації з міжнародними інституціями та можливістю не лише набувати іноземного досвіду, а й ділитися українським.
«Ми маємо говорити про Україну зі світом, обстоювати наші інтереси, вести перемовини про підтримку, залучати іноземний досвід та ділитися своїм. Звучати чітко та впевнено в глобальних комунікацій зараз — наша потреба та обов’язок. Саме тому настільки важливо забезпечити публічних службовців практикою розмовної англійської та стимулювати їх до подальшого використання цих навичок на практиці», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифровоїтрансформації з питань євроінтеграції.
Учасниками програми можуть стати держслужбовці та посадові особи місцевого самоврядування віком від 18 до 35 років. ENGinGov допоможе:
покращити мовні навички з професійних та соціальних тем;
набути досвіду спілкування з іноземними волонтерами;
надихнутися на подальше мовне навчання.
«Цей проєкт спрямований на підтримку тих, хто безпосередньо впливає на функціонування держави та громадянського суспільства. Чим раніше ми зробимо зміни на місцевому рівні через нашу основну програму, тим швидше можемо перейти на рівень більших громад. Я сподіваюся, що ці молоді люди, незважаючи на різноманітні виклики публічної служби, продовжуватимуть самовіддану працю та зможуть підвищити кваліфікацію завдяки цій підпрограмі, що призведе дозмін у майбутньому», — зазначає директор програми ENGin в Україні Микола Попадюк.
Програма ENGinGov розрахована на три місяці для досягнення помітного прогресу учасників.Проєкт спрямований не лише на покращення рівня англійської мови, а й на розширення горизонту комунікації для українських публічних службовців, сприяння професійному зростанню тапідтримку міжнародних відносин України.
Реєстрація та деталі проєкт— https://uk.enginprogram.org/engingovМовна програма Future Perfect втілюється Міністерством цифрової трансформації України в співпраці з Міністерством освіти і науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України, за підтримки USAID / UK Aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державномууправлінні та послугах / TAPAS» та Фонду Східна Європа. Партнер проєкту — міжнародна технологічна компанія Mastercard.

15 березня 2024 р.

В області працюють над створенням Коаліції 1325 Полтавщина.
ОГС запрошують долучитись.

Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” є однією з найбільш важливих резолюцій РБ ООН у сфері політики безпеки, визнає що збройна агресія і кризи по-різному впливають на жінок і дівчат та чоловіків. Так жінки є більш вразливими до проявів фізичне, психологічне, сексуальне й економічне насильство переслідує жінок – і загострюється в часи криз. Цей документ наголошує на важливій ролі жінок у запобіганні і врегулюванні конфліктів та в розбудові миру, а також закликає держави-члени забезпечити більш активну участь жінок на всіх рівнях прийняття рішень в національних, регіональних і міжнародних інститутах, у механізмах запобігання, управліннята вирішення конфліктів. Резолюція стала інституційною рамкою для інтеграції жінок до безпекового сектору. Водночас Радбез відзначив, що коли до врегулювання конфліктів і відбудови мирного життя залучати більше жінок, то мир настає раніше, а постконфліктне і післявоєнне суспільство швидше долає депресію, стає уважнішим до гуманітарних питань (освіта, екологія, права людини, охорона здоров’я і соціальний захист). З метою реалізації завдань Резолюції 1325, відпрацювання практичних заходів та реалізації майбутні грантових проектів та ініціатив, в області ведеться робота над утворенням «Коаліції 1325 Полтавщина», до якої увійдуть ініціативні громадські об’єднання та представники влади. Коаліції 1325 є ефективною формою співпраці влади та громадських організацій шляхом утворення неформалізованого об’єднання, до складу якого входять представники і представниці громадських організацій, влади, секторубезпеки та оборони, медіа, а також людей на рівні регіону. Формування Коаліції 1325 на регіональному рівні дозволяє консолідувати зусилля представників експертного середовища від всіх ланок та структур в питаннях подолання гендерних розривів, протидії насильству, надання психосоціальної підтримки та інших сервісів.
Наразі в області визначено першочергові заходи з утворення Коаліції, а саме:
- формування фокус-активу громадських організацій та фізичних осіб, які здійснюють заходи спрямовані на посилення гендерної рівності, протидії домашньому та гендернозумовленому насильству, психологічній підтримціпостраждалого населення, гуманітарній допомозі, адвокатській та просвітницькій діяльності тощо;
- відпрацювання положень меморандуму та регламенту взаємодії майбутній;
- формування пропозицій та доповнень до Обласного план заходів щодо виконання в області Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" на період до 2025 року та інше.
Тож, якщо Ви представник міжнародної, громадської чи благодійної організації та маєте зацікавленість у активній співпраці в межах майбутньої Коаліції 1325 Полтавщина запрошуємо заповнити анкету учасника робочої групи https://forms.gle/5mAaWu5oEFyZ664GA , яка доступна до 27.04.2024.
Чим це важливо для представників NGO?
В першу чергу від участі в Коаліції виграють маленькі або новостворені організації, адже окрім менторства від іменитих партнерів, вони матимуть можливість напрацювати собі грантову історію і залучити додаткові ресурси для реалізації завдань Резолюції та посилення своєї проєктної діяльності.Також запрошуємо підписатись на новостворену сторінку Коаліції в мережі Facebook https://www.facebook.com/1325poltavaregion

14 березня 2024 р.

Увага, шахраї!!!

Зловмисники розповсюджують через соцмережі фейкові повідомлення про можливість отримати 1000 гривень на банківську проблему від імені популярних мережевих супермаркетів.
Повідомляючи відповідність фішингових посилань на підконтрольні шахрайські ресурси, потрібно ввести персональну інформацію, а потім підтвердити операцію у своєму інтернет-банкінгу або надати підтвердження отриманого пароля. Також при переході за посиланнями система запитує дозвіл на доступ до веб-ресурсу до агента підпису користувача ЦСК.
Надання таких дозволів та інформації дозволяє шахраям отримувати доступ до облікових записів і розпоряджатися грошовими коштами на рахунках громадян.
Закликаємо до наступних порад, щоб не втратити свої гроші :
не переходьте за сумнівними посиланнями;
отримуйте дані про дії лише на офіційному сайті супермаркету або лише на території магазинів;
перевіряйте правильність URL-адреси сайту перед веденням конфіденційних даних - хоча б найменшу невідповідність можна відзначити, що користувач потрапив на фішинговий сайт;
не вводьте на сумнівних сайтах дані банківських карток (CVV-коди, терміни дії картки тощо) для отримання коштів;
не повідомте стороннім особам коди-підтвердження, які приходять у SMS-повідомленнях або випадково у застосунку.
При розголошенні платіжної інформації – знову зверніться до банку та заблокуйте карту.

14 березня 2024 р.

Ветерани та їхні родини можуть отримати 1,5 млн грн гривень на відкриття та розвиток бізнесу.

6 березня Український ветеранський фонд Мінветеранів починає відбір заявок напрограму фінансування ветеранського бізнесу “Варто почати власну справу”.
За умовами конкурсу, на започаткування чи розвиток власної справи можна отримативід 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень. Подавати заявки на фінансування проєктів можуть:
● ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
● дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці, у разі, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я;
● юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисницьУкраїни.
Прийом заявок триватиме з 6 до 18 березня 2024 року. Більше про умови та покрокову інструкцію — на сайті Українського ветеранського фонду: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-pochaty-vlasnu-spravu/
За два роки Український ветеранський фонд підтримав 573 бізнеси ветеранів. Понад 293 мільйони гривень отримали переможці конкурсних програм ВАРТО від фонду. Запитання та уточнення щодо поданого аплікаційного пакета надсилайте на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду з обов’язковим зазначенням теми листа “КонкурсПроєктів “Варто почати власну справу” та номеру заявки.

12 березня 2024 р.

Для яких земельний ділянок, часток (паїв) не визначається мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ)?

Підпунктом 14.1.114 прим. 2 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ) це – мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, розрахована відповідно до ПКУ. Сума МПЗ, визначених щодо кожної із земельних ділянок, право користування якими належить одній юридичній або фізичній особі, у тому числі фізичній особі – підприємцю, є загальним МПЗ. Порядок визначення МПЗ встановлено ст. 38 прим. 1 ПКУ, згідно з п.п. 38 прим. 1.1.4 якого МПЗ визначається за період володіння (користування) земельною ділянкою, який припадає на відповідний податковий (звітний) рік. Відповідно до п. 38 прим. 1.2 ст. 38 прим. 1 ПКУ МПЗ не визначається для:
земельних ділянок, що використовуються дачними (дачно-будівельними) та садівничими (городницькими) кооперативами (товариствами), а також набуті у власність/користування членами цих кооперативів (товариств) у результаті приватизації (купівлі/продажу, оренди) у межах земель, що належали цим кооперативам (товариствам) на праві колективної власності чи перебували у їх постійному користуванні;
земель запасу;
невитребуваних земельних часток (паїв), розпорядниками яких є органи місцевого самоврядування, крім таких земельних часток (паїв), переданих органами місцевого самоврядування в оренду;
земельних ділянок зон відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;
земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування та станом на 01 січня 2022 року знаходилися у межах населених пунктів;
земельних ділянок, земельних часток (паїв), за які не нараховувалися та не сплачувалися плата за землю або єдиний податок четвертої групи, що перебувають у консервації, або забруднені вибухонебезпечними предметами, або щодо яких прийнято рішення про надання податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів на підставі заяв платників податків про визнання земельних ділянок непридатними для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами.
Мінімальне податкове зобов’язання для земельних ділянок, земельних часток (паїв), передбачених абзацом сьомим п. 38 прим. 1.2 ст. 38 прим. 1 ПКУ, не визначається за період, за який не визначається плата за землю або єдиний податок четвертої групи.

Головне управління ДПС у Полтавській області

12 березня 2024 р.

Чи включається до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку сума грошової допомоги (у тому числі в натуральній формі) та/або компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період?

Відповідно до п.п. «и» п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються сума грошової допомоги (у тому числі в натуральній формі), що надається фізичним особам або членам їхніх сімей (діти, дружина, батьки), військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, відповідно до Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», та/або компенсаційні виплати з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Головне управління ДПС у Полтавській області

11 березня 2024 р.

Допомогли скористатися правом на звільнення з військової служби у зв’язку з загибеллю близького родича.

Катерина — мати двох синів: Максима та Олексія. Обоє стали на захист Батьківщини. Старший син Максим загинув, виконуючи бойове завдання на Донеччині. Жінка отримала лікарське свідоцтво про смерть Максима, довідку про причину смерті та свідоцтво про смерть. Катерина знала, що близькі родичі загиблих мають право на звільнення з військової служби під час воєнного стану.

Щоб з’ясувати, що для цього потрібно, вона звернулась до системи БПД — Ізяславського бюро правничої допомоги, що на Хмельниччині. Фахівчиня бюро Зоя Гонтарук проконсультувала жінку. Розповіла про план її подальших дій та які документи потрібно зібрати для підтвердження звернення. «Для початку ми склали рапорт від імені Олексія до командира військової частини про звільнення з військової служби, у зв’язку із загибеллю брата в період воєнного стану. До рапорту додали копії паспорта та ідентифікаційного коду Олексія, довідку про місце реєстрації, копію довідки про склад сім’ї, копії паспорта та ідентифікаційного коду Катерини, а також копії сповіщення про загибель Максима, свідоцтва про смерть, довідки про причину смерті та лікарського свідоцтва про смерть», — розповідає Зоя Гонтарук. Усі документи відправили поштою Олексію. Хлопець підписав їх та подав командиру військової частини. Там їх розглянули та згодом звільнили Олексія з військової служби, у зв’язку із загибеллю брата в період воєнного стану.

Маєте юридичні питання : Звертайтеся до контакт-центру системи безоплатної правничої допомоги 0800213103 або до бюро правничої допомоги. 

11 березня 2024 р.

Де родинам загиблих захисників і захисниць України отриматибезоплатно допомогу юриста чи адвоката.

Родичі загиблих ветеранів війни, Захисників і Захисниць України можуть потребувати допомоги у розв’язанні юридичних питань. Отримати професійну юридичну допомогу можна, звернувшись до системи безоплатної правничої допомоги — це право гарантоване Законом України «Про безоплатну правничу допомогу». Як зазначили у пресслужбі системи БПД, у 2023 році до них надійшло понад 3,1 тисячі звернень членів родин загиблих. У 572 випадках для розв’язання питання доводилось звертатися до суду — допомога зі зверненням до суду також безоплатна. Як звернутися до системи БПД Консультації можна отримати дистанційно або завітати до бюро правничої допомоги.
Усі способи отримати юридичну допомогу перелічені на сайті системи БПД: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/
Приклад допомоги
Син пані Марії був ветераном війни і помер у 2021 році. За життя він не нажив власного майна. Тому пані Марія, не зверталась по відкриття спадщини і нічого не успадковувала. А через рік жінка дізналась, що банк подав на неї до суду, через борг сина. Щоб розв'язати проблему, жінка звернулась до системи безоплатної правничої допомоги. Представляти інтереси пані Марії у суді доручили адвокатці, яка співпрацює з системою БПД Кристині Савюк. Як виявилось, чоловік мав кредитну картку, на якій на момент смерті, накопичилось понад 12 тисяч гривень боргу. Дізнавшись про смерть боржника, банк звернувся до нотаріальної контори з претензією щодо відкриття спадкової справи. Позаяк син пані Марії проживав з нею, то банк подав до суду саме на матір, аби та повернула борг покійного сина. «Родичі померлої особи, успадковують не лише її майнові права, але й обов’язки. Тобто, якщо у покійного були борги, його спадкоємці, коли вступають у спадщину, мають погасити заборгованість спадкодавця, якщо така заборгованість не перевищує вартості успадкованого майна. У випадку ж моєї клієнтки, вона не оформлювала права на спадщину, а відповідно і не має обов’язку сплачувати банку заборгованість свого покійного сина», – зазначила адвокатка. Адвокатка подала до суду відзив на позовну заяву про стягнення боргу кредитором спадкодавця. У відзиві вона наголосила, що згідно копії спадкової справи після смерті чоловіка, спадкоємці не зверталися із заявою про прийняття спадщини, свідоцтва про право на спадщину не видавались. Тобто майно покійного ніхто не успадкував. Взявши до уваги матеріали справи та враховуючи те, що банк не надав належних та допустимих доказів визначення меж відповідальності спадкоємця за борг спадкодавця суд відмовив у позовних вимогах банку до пані Марії.
З повним рішенням суду можна ознайомитися тут.Більше історій захисту прав та інтересів ветеранів війни та членів їхніх родин — у збірці: bit.ly/3NPOPJh

11 березня 2024 р.

Міграційна служба Полтавщини роз'яснює: як забрати замовлені документи у підрозділі міграційної служби, перебуваючи закордоном.

Якщо ви перебуваєте за кордоном й не встигли своєчасно отримати замовлений у підрозділі Державної міграційної служби закордонний паспорт чи ID-картку, то забрати ці документи можливо через закордонні дипломатичні установи України.Наразі працює механізм пересилання паспортів від одного територіального підрозділу міграційної служби до будь-якого в іншому регіоні України, а також через МЗС України до закордонних дипломатичних установ і розміщених за кордоном представництв Центру обслуговування громадян «Паспортний сервіс».
Щоб отримати за кордоном паспортний документ, слід звернутися до закордонної дипломатичної установи України з заявою про отримання у країні перебування закордонного паспорта або ID-картки. Заява має бути адресована тому територіальному підрозділу ДМС в Україні, в якому цей документ оформлювався. До речі, за заявою громадян, у минулому році міграційною службою Полтавщини переслано понад 1000 паспортних документів у різні регіони України та закордон.Треба врахувати, що отримання доставленого до дипломатичної установи документа здійснюється виключно за умови особистої присутності заявника або його законного представника (для дітей віком до 16 років). Доставка документа до установи здійснюється засобами дипломатичної пошти та складає від 3-х місяців. Нагадуємо, відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України "Перевірка стану оформлення документів" https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html 
Для зручності громадян в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/ , за якими можна отримати актуальні консультації.
УДМС у Полтавській області

09 березня 2024 р.

   Український поет і художник, прозаїк і етнограф - Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю.

   Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же рабом, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий.Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати деякі кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії? Але так вже влаштований цей грішний світ ...

   Про його біографію написано немало і ми не будемо повторюватися про це. Зауважимо лише, що за своє коротке життя, а прожив він чимало, 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми - життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість це його душа, в ній він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий.

З Днем народження Тараса Григоровича Шевченка!

08 березня 2024 р.

На Одещині затримано аферистів, які «продавали» в мережі дрони на потреби ЗСУ.

Кіберполіцейської Одещини спільно зі слідчими ГУНП в Одеській області викрили два приводи осіб, які привласнювали кошти громадянам під продаж квадрокоптерів та пригону автомобілів з-за кордону на потреби захисників України.

 Відповідні оголошення розміщувалися на популярному в Україні торговельному онлайн-майданчику.Один із підозрюваних підшукував банківські картки дропів і продавав їх власному спільнику за криптовалюту в еквіваленті 200 доларів США. Останній надав потерпілим реквізити придбаних карток для внесення передплати за неіснучий товар або транспортування автомобілів. З наказом конспірації незаконно отримані гроші виводилися на підконтрольні фігурантам криптовалютні гаманці, і лише після цього – на їхні банківські рахунки. Поліцейські провели сім обшуків за місцями мешкання та реєстрацію фігурантів. Вилучено компʼютерну техніку, смартфони, банківські та сім-картки, а також майже 40 тисяч гривень. До суду направлено клопотання про накладення арешту на вилучені кошти.Двох учасників злочинної схеми затримано на підставі ст. 208 КПК України. Слідчі повідомили фігурантам про враження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство), а одному з них - ще за ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, затриманого злочинним шляхом) ККУ. Останньому обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартість з правом внесення застави у розмірі 19 мільйонів гривень.

Клопотання про поміщення під варту його спільника направлено на розгляд суду.Повне потерпілих колоілих та загальна сума збитків встановлюються.

07 березня 2024 р.

Сьогодні, 07.03.2024 року, відбулася 26 сесія VIII скликання Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області. На порядок денний сесії було винесено 38 питань. Усі питання попередньо розглядалися на відповідних постійних профільних комісіях сільської ради.

В завершення сільський голова Андрій ПИРОГ привітав присутніх жінок з прийдешнім святом та подякував за роботу у цей нелегкий час.

Продовжуємо працювати, боротися за Незалежність та наближувати Перемогу!

07 березня 2024 р.

   З 2019 року за ініціативи голови обласної ради проводиться конкурс екологічних громадських ініціатив Полтавської області (далі – Конкурс) у межах обласної програми «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2022 – 2024 роки», затвердженої рішенням пленарного засідання десятої позачергової сесії восьмого скликання від 24 грудня 2021 року № 371.

   Мета Конкурсу − підвищення рівня поінформованості населення в сфері екології, виховання розумного та дбайливого ставлення до охорони довкілля, формування екологічного мислення громадян у сфері охорони навколишньогосередовища.

Для планування інформаційно-промоційної кампанії та врахування громадської думки щодо умов проведення Конкурсу в 2024 році (далі – опитування), просимо мешканців Полтавської області до 19 березня 2024 року включно пройти опитування за посиланням http://surl.li/rezrn .

06 березня 2024 р.

Полтавщина: надаємо рекомендації з питань фотографування дітей на закордонний паспорт


Після досягнення 12-ти років дитину фотографують у підрозділі під час оформлення документів (безкоштовно).До 12 років можливі два варіанти: безкоштовно сфотографувати дитину у підрозділі — звичайно, якщо вона зможе спокійно дивитися в камеру і не боїться фотоспалаху (працівники роблять кілька спроб, серед яких можна обрати найкращий знімок); подати для сканування одну кольорову матову фотокартку 10×15 см — це стосується, зокрема, немовлят. Фото має бути якісним і відповідати чинним стандартам, тому радимо замовити його у професійному ательє.
До 16 років документи на закордонний паспорт дитини подає один з батьків, при чому після 14 років — виключно на підставі ID-картки, а не свідоцтва про народження. У кожному разі присутність дитини разом з батьками (одним із них) є обов'язковою!Нагадуємо, відстежувати готовність паспорта можна через онлайн-сервіс Державної міграційної служби України https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html "Перевірка стану оформлення документів".
Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532) 60-89-69 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/ , за якими можна отримати актуальні консультації.
Управління ДМС у Полтавській області

06 березня 2024 р.

Здобувай Перемогу разом з нами!
ДОЛУЧАЙСЯ до лав 67 ОМБр ДУКза напрямками:
Рядового особового складу:
- стрільці
- кулеметники
- гранатометники
- артилеристи
- сапери
- пілоти БПЛА
- розвідники
- штурмовики
- автомеханіки
- водії
- електрикита інші важливі професії
Офіцерського складу:
- танкісти
- артилеристи
- розвідники
- психологита інші напрямки
Рекрутинговий центр 67 ОМБр ДУК +38098 097 8638 ЗАЛІЗОМ І ВОГНЕ
М