Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Новини

18.06.2025р.

ПРО ВИДИ І СУЧАСНИЙ СПОСІБ ОДЕРЖАННЯ СТРАХОВИХ ВИПЛАТ ПОТЕРПІЛИМИ НА ВИРОБНИЦТВІ

Відшкодування збитків, завданих працівнику внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання". На сьогодні Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області забезпечує страховими виплатами 4270 осіб, потерпілих внаслідок нещасного випадку та/або професійного захворювання або осіб, які мають на це право (в разі смерті працівника). Середній розмір такої виплати становить 4985 гривень. Окрім того, відшкодування витрат за надання соціальної послуги з догляду вдома одержують 48 громадян. Соціальну послугу з натуральної допомоги - 15 осіб. У зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням постраждалі особи або члени їхніх сімей можуть подавати до Пенсійного фонду такі види заяв:
• про призначення/перерахунок/продовження страхової виплати у зв’язку з нещасним випадком на виробництві (професійним захворюванням);
• про призначення/перерахунок/продовження страхової виплати у зв’язку зі смертю годувальника;
• про відшкодування витрат на поховання потерпілого та пов’язані з цим ри-туальні послуги;
• про здійснення страхової виплати (поновлення або добровільне припинен-ня виплати, виплата недоотриманих страхових сум тощо);
• про компенсацію витрат (на житло, проїзд);
• про призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду жит-тю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.
Сучасний і зручний спосіб подання заяви на страхові виплати – дистанційно через вебпортал ПФУ (https://portal.pfu.gov.ua).
Для подання онлайн-заяви слід виконати такі кроки:
1. Авторизуватися в особистому електронному кабінеті на вебпорталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), засобами інтегрова-ної системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA, зокрема, з використанням технологій BankID чи використовуючи “Дія.Підпис”.
2. У розділі “Комунікації з ПФУ” натиснути вкладинку “Заява на стра-хову виплату”, надати згоду на дистанційне інформування і натиснути “Продов-жити”.
3. Вибрати тип заяви і заповнити необхідні поля.
4. За потреби додати учасника (утриманці, які мають право на виплати).
5. Завантажити сканкопії документів, які є обов’язковими для заяви (у форматі PDF, JPG або JPEG, розміром не більше 1 МБ, документи з декількох сторінок – одним файлом).
6. Перевірити внесені дані, сформувати заяву, підписати КЕП та натис-нути “Відправити до ПФУ”.Стан опрацювання заяви можна переглянути в розділі вебпорталу «Мої звернення» – «Статус звернення».
Бережіть себе і крокуйте в ногу з часом!
Головне управління Пенсійногофонду України в Полтавській області

16.06.2025р.

Увага! Будьте обережними!

Не чіпайте невідомі предмети. У випадку виявлення таких, повідомляйте на лінію 101 чи 102.
Невідомі предмети, які можуть лежати на землі, можуть виявитися вибухонебезпечними. Тому закликаємо вас, шановні мешканці громади, не торкатись невідомих предметів на вулиці та не піднімати їх із землі.
Якщо побачили невідомий предмет – не торкайтесь і не наближайтесь. Просто повідомте рятувальників або поліцію:101 – ДСНС;102 – Національна поліція.
Така обережність може зберегти здоров’я – і ваше, і тих, хто поруч. Тож просимо бути уважними та відповідальними.


13.06.2025р.

Перевірки роздрібної торгівлі електроніки та техніки: порушників оштрафовано на 228 млн гривень

З початку 2025 року ДПС було проведено понад 2 тис. перевірок роздрібної торгівлі технікою та електронікою, під час яких виявлено масштабні порушення. Про це у Telegram-каналі повідомив Голова Державної податкової служби Руслан Кравченко.
За його словами, на порушників вже накладено понад 228 млн грн штрафів. «Перевіряємо як великі мережі, так і онлайн-майданчики. Основні порушення – продаж товарів без фіскалізації чеків, обліку залишків товарів та документів, які підтверджують походження товару, використання спеціального програмного забезпечення, яке формує підроблені чеки», – зазначив Голова ДПС. Під час більшості фактичних перевірок працівники ДПС здійснювали хронометраж господарських операцій. При цьому виторги на торгових об'єктах зростали вдвічі.
Як розповів Руслан Кравченко, в одній невеликій відомій мережі електроніки ДПС розкрито схему ухилення від сплати податків.
Ця мережа вже тривалу годину перебувала під пильною увагою податківців. Торік для ведення діяльності мережу подрібнили на ФОП. Податківці виявили 25 суб'єктів господарювання – платників єдиного податку 2 групи. У 2024 році вже було проведено 35 фактичних перевірок, накладено понад 300 тис. грн. штрафів.
За результатами досліджень матеріали передано до БЕБ. Відповідно до наявних даних, за зазначеними фактами БЕБ розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень.
За оперативною інформацією у 2025 році ця мережа придбана власниками великої мережі магазинів електроніки (до речі, нещодавно її також викрито на ухиленні від сплати податків). З травня 2025 року господарські об'єкти перереєстровуються на юридичну особу.На сьогодні триває 14 фактичних перевірок. ДПС вже фіксує продаж товарів без чеків, обліку та документів. Сеть буде оштрафована.
Крім того, у Києві виявили підприємця, який також продає електроніку без РРО/ПРРО у магазині техніки та через Інтернет-магазин без належного обліку товару. На Рівненщині в одному з магазинів відомої мережі також зафіксовано продаж побутової техніки без належного обліку товару.
«Але штрафи – це не основна мета. Завдання – максимально вивести ринок із тіні. Щоб усі його учасники працювали в рівних умовах та сплачували належні налоги», – наголосив Руслан Кравченко.
Головне управління ДПС у Полтавській області

13.06.2025р.

Особливості використання пестицидів на присадибних ділянках.

Триває інтенсивний період використання засобів захисту рослин (пестицидів) на присадибних ділянках. Але при невмілому їх застосуванні можна нанести значний вред не тільки навколишній природній середовищі, а й своєму здоров'ю та здоров'ю оточуючих. Тому для запобігання відруєння всіх робіт із застосуванням пестицидів на присадибних ділянках необхідно проводити з дотриманням заходів особистої безпеки та санітарно-гігієнічних правил.
Вимоги до проведення робіт із пестицидами регламентовано законодавчими та нормативно-правовими актами, такими як Закон України "Про пестициди та агрохімікати", Закон України "Про захист рослин", Державні санітарні правила "Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві".
Головне управління Держпродспоживслужби у Полтавській області звертає увагу на особливості застосування пестицидів на присадибних ділянках та застерігає:
– купуйте засоби захисту рослин лише у спеціалізованих магазинах, уникайте стихійних точок продажу;
– використовуйте тільки зареєстровані пестициди, які дозволені для роздрібного продажу населення «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» та доповнення до нього;
– перед тим, як розпочати обробку, необхідно вивчити інструкцію щодо використання препарату і все виконувати чітко, дотримуючись вказівок інструкції. Розчини із концентрованих препаратів потрібно готувати на свіжому повітрі або у добре провітрюваному поміщенні;
– роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні (18–22) та ранкові (до 6-10) години, за мінімальних висхідних повітряних потоків;
– у вітряну погоду під час обробки рухайтесь спиною проти вітру. У межах населеного пункту дозволяється обприскування ранцевими обприскувачами при швидкості вітру до 4 м/с; – не можна залишати приготовані розчини для повторних обробок;
– не використовуйте в інших цілях ємкості та інший інвентар, за допомогою якого здійснювалось приготування робочого розчину та застосування пестицидів;
- стежте, щоб пестициди не заносилися до житлових помешкань, до місць утримання тварин та птиці (пестициди потрібно зберігати в оригінальній упаковці можливий і інший варіант, але на кожній посудині з препаратами має бути наклейка з їх назвами у спеціальному поміщенні під замком, або у відведеному для цього місці, що недоступне для дітей;
– обов'язково застосовуйте засоби особистої захисту: це спецодяг (халат, комбінезон), для захисту органів дихання – респіратори або марлеві пов'язки, для запобігання потрапляння на шкіру – гумові рукавиці, сапоги, для захисту очей – герметичні окуляри;
– категорично забороняється розпилювати приготовані розчини віниками, або руками. У межах населеного пункту дозволяється обприскування лише ранцевими обприскувачами. Штанговими обприскувачами ЗАБОРОНЕНО проводити обприскування в межах населеного пункту, такі обробки проводять за межами населеного пункту з дотриманням санітарного розриву від між населеним пунктом – 300 м;
– опасность отруєння препаратами може виникнути через загрязнення ними атмосферного повітря, води з криниці, знаходження на обробленій ділянці сторонніх осіб. Тому на цей період потрібно щільно закривати вікна та двері житлових та господарських приміщень, де знаходяться домашні тварини, прикривати колодязі;
- не обробляйте пестицидами ягоди (полуницю, малину), а також салат, петрушку, ранню капусту, зелений лук та горошок, тому що вони посилено поглинають хімічні речовини і пестицид не встигне розкластися до збирання врожаю;
– дотримуйтесь рядка останньої обробки пестицидами (щодня до збирання врожаю), які вказані на упаковці пестициду;
- не приймайте їжу, напої, не куріть під час проведення обробки пестицидами;
– одяг після обробки замочується у розчині соді, а потім пертися у гарячій воді з миючим засобом.
Варто зазначити, що питання застосування громадянами засобів захисту рослин на присадибних ділянках підпадає під поняття добросусідських відносин і регулюється Земельним кодексом України.
З метою зменшення пестицидного навантаження у межах населеного пункту краще застосовувати біологічні методи боротьби зі вредниками та агротехнічні з бур'янами.
Нехтування запобіжними заходами при роботі з пестицидами може призвести до виникнення отруєнь, основними симптомами яких є поява головного болю, нудоти, блювання, запаморочення, загальної слабкості тощо. При перших ознаках відруєння необхідно негайно припинити роботи, покинути місце обробки, зняти забруднений одяг, вимити руки, обличчя милом, за можливості прийняти душ та обов'язково звернутися до найближчого лікувального закладу для отримання медичної допомоги, або викликати швидку допомогу.
Головне управління Держпродспоживслужби у Полтавській області наголошує, що суворе дотримання зазначених рекомендацій гарантує запобігання відрування населення пестицидами на присадибних ділянках.
Дотримуйтесь вимог законодавства, бережіть своє здоров'я та здоров'я оточуючих!

13.06.2025р.

Обирай СИЛУ - приєднуйся до 11 бригади ім. М. Грушевського НГУ!
Обирай СИЛУ - приєднуйся до 11 бригади ім. М. Грушевського НГУ!
Настав твій час. Не чекай - ДІЙ.

Ти мотивований?
Маєш спеціальність або хочеш навчитись?
Хочеш бути там, де справді важливо?
Тоді тобі до нас.
Ми шукаємо:
• Стрільців і операторів БПЛА
• Водіїв, медиків, інженерів
• Військових психологів, саперів
• І ще десятки інших спеціалістів
Повернення у стрій!
Служив, але пішов у СЗЧ?
Ти можеш повернутись і поновитись саме в нашій бригаді.
Твій досвід - це сила, яка нам потрібна сьогодні!
Ми гарантуємо:
• Професійне навчання й бойову підготовку
• Стабільне грошове забезпечення
• Повний соцпакет і підтримку побратимів
• Реальну справу, за яку не соромно
Ти з нуля?
- Навчимо.
Маєш досвід?
- Дій разом з нами.
Контакти для запису:
+380967173012
+380963010880
+380932517098

12.06.2025р.

Карітас Полтава у рамках проєкту «Багатосекторна допомога постраждалим від війни людям в Україні» продовжує реєстрацію на надання фінансової допомоги на оренду житла терміном на 6 місяців.

Хто може отримати допомогу?
 Новопереміщені ВПО, які нещодавно (менше 30 днів) переїхали до приймаючої громади та обов’язково підпадають, хоча б під одну категорію вразливості:
 Особа з інвалідністю;
 Особа з важким захворюванням;
 Самотня особа старшого віку (55+) або домогосподарство, яке складається з одногочи двох літніх людей, які не мають підтримки рідних;
 Самотні матері/батьки або опікуни неповнолітніх дітей;
 Багатодітні родини (троє або більше неповнолітніх дітей);
 Вагітні жінки або матері з дітьми до 3-х років
Обмеження (допомога не надається у разі)
-Домогосподарство вже отримувало аналогічну грошову допомогу від інших організацій.
-Середній місячний дохід на одну особу становить більше 6318 гривень.
Для реєстрації, заявнику слід надати наступні документи:
- Паспорт (оригінал).
- Ідентифікаційний код
- Довідка ВПО (менше 30 днів)
- Рахунок ІBAN.
- Документи, що підтверджують критерій вразливості.
-Довідка ОК-5 або ОК-7
Консультації та довідки за телефоном: +380503464693

11.06.2025р.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України протягом 2025 року в Україні з підозрою на ботулізм до медичних закладів звернулося 26 людей.

Випадки реєструвалися у Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Тернопільській, Полтавській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Київській областях та у Києві.
Із потеплінням кількість випадків хвороби зростає: лише у квітні з підозрою на ботулізм зафіксували 15 випадків.Причиною хвороби в більшості випадків стали продукти домашнього виробництва – домашні м’ясні консерви, в’ялена риба та м'ясо.
В поточному році в Полтавській області зареєстровано 1 випадок захворювання на ботулізм. Захворів мешканець Полтавського району, який вживав рибу в’ялену, виготовлену самостійно в домашніх умовах.
Нагадуємо, ботулізм - це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Водночас, у більшості випадків можна уникнути ботулізму, якщо дотримуватися простих харчових правил.
Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м'яса, риби, рідше - овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.
Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.
Значно рідше ботулізмом можна заразитись через рани, так само рідко мікроорганізм передається від матері до дитини через грудне молоко.
Наразі невідомі випадки ботулізму, пов’язані із уживанням свіжих промитих та правильно проварених чи обсмажених продуктів.
Щоби вберегтися від ботулізму уникайте споживання:
- в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби;
- м'ясних та грибних консервів;
- консервів домашнього виробництва;
- якщо не впевнені, що продукти зберігали та/або транспортували належним чином;
- якщо сумніваєтесь у якості продуктів.
Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12–24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 години) або значно пізніше (4 доби і більше). Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.
Симптоми ботулізму:
- порушення близького зору - ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;
- сильно виражена сухість у роті; - важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);
- підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;
- запаморочення;
- короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім - стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);
- ураження м’язів шиї та кінцівок.
Симптоми ботулізму найчастіше з'являються поступово, немає різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. У подальшому з'являється порушення зору — одна з найперших ознак ботулізму (хворого турбує "сітка або туман" перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов'язано з паралічем очних м'язів). Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття "грудки" у горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі — усі ці симптоми обумовлені ураженням ковтальних м'язів.
Неврологічна симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом - хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря, тягар в грудній клітці, дихання стає поверхневим. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.
За найменшої підозри на ботулізм негайно зверніться до лікаря! Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості перебігу захворювання!
Лікування ботулізму.Усі хворі на ботулізм незалежно від клінічної форми захворювання підлягають госпіталізації. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики, правильного лікування, у більшості випадків - введення ботулінічного антитоксину (синоніми: сироватка, імуноглобулін).
Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей. Прислухайтесь до вищевказаних порад.

11.06.2025р.

Як діяти, якщо вимагають гроші за сесію

Сесія — це про знання, а не про ціну. Якщо у вас вимагають гроші за залік чи іспит — це корупція. Що таке хабар, яка відповідальність та куди звертатися, щоб захистити свої права — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
Хабар — це різновид неправомірної вигоди. Це не лише гроші.
Хабарем можуть бути:
● матеріальні цінності — подарунки, техніка, коштовності
● право власності на майно або користування ним — наприклад, надання житла без оплати
● будь-які дії майнового характеру — наприклад, безоплатне надання послуг (ремонт, прибирання тощо).
Яка відповідальність
Мінімальна:
● штраф від 17 до 68 тис. грн
● або пробаційний нагляд до 3 років
● або позбавлення волі — від 2 до 4 років.+ заборона обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю — до 3 років.
Максимальна:
● позбавлення волі — від 8 до 12 років.
+ заборона обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю — до 3 років та конфіскація майна.
Хто несе відповідальність
Відповідальність несуть обидві сторони — той, хто дає, і той, хто отримує хабар.Водночас своєчасне добровільне повідомлення про факт хабаря звільняє від кримінальної відповідальності.
Куди звертатися студенту, якщо вимагають гроші за сесію
● орган студентського самоврядування або профспілки навчального закладу
● керівництво навчального закладу
● лінія довіри Міністерства освіти і науки України (МОН)
● поліція
● Національне агентство з питань запобігання корупції.
Як повідомити про факт вимагання грошей на лінію довіри Міністерства освіти і науки України
● електронною поштою на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
● за телефоном 0 800 504 570
● через офіційний вебсайт МОН.
Повідомлення має містити:
● ПІБ та місце проживання заявника
● опис порушення
● ПІБ особи, яка ймовірно вчинила корупційне правопорушення, її посаду та місце роботи.
Як повідомити в правоохоронні органи про вимагання грошей
● підготуйте докази — аудіо або відеозапис, пояснення свідків (друзі, одногрупники, працівники навчального закладу тощо)
● напишіть заяву у поліцію за місцезнаходженням навчального закладу
● або повідомте до Національного агентства з питань запобігання корупції. Це можна зробити:○ за телефоном (044) 200 06 91
○ на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
Чим може допомогти система надання БПД
Викривачі корупції мають право на безоплатну правничу допомогу. Юристи системи надання БПД:
● проконсультують щодо прав викривачів, механізмів захисту та алгоритму дій
● допоможуть скласти заяви, скарги та інші документи правового характеру
● за потреби, призначать адвоката, які представлятимуть інтереси в суді
*Як викривачу корупції отримати безоплатну допомогу зі зверненням до суду
*Потрібно звернутися до найближчого бюро правничої допомоги та подати:
● звернення (допоможуть написати у бюро)
● паспорт чи інший документ, що посвідчує особу
● картку платника податків
● документ, що підтверджує статус викривача корупції (який це може бути документ — підкажуть юристи).
*Допомога зі зверненням до суду надається у справах, пов’язаних із захистом прав викривача, у зв’язку повідомленням ним інформації про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення.
Детальніше про як звернутися до системи надання БПД:https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/

11.06.2025р.

ДПС представила результати реформування сфери податкового адміністрування під час скринінгу Україна – ЄС

Команда ДПС на чолі з Головою Русланом Кравченком спільно з представниками Міністерства фінансів України взяла участь у двосторонній зустрічі України з Європейською Комісією щодо офіційного скринінгу переговорного розділу 16 «Оподаткування», яка проходила в Брюсселі.
Під час заходу було презентовано покроково, що вже зроблено в сфері оподаткування, щоб забезпечити вступ України до ЄС. «Попри повномасштабну агресію росії, Державна податкова служба продовжує працювати та забезпечувати розвиток Служби, адаптуючи свою діяльність до реалій воєнного часу. Бо пріоритет для нас – стабільність у податковому адмініструванні, забезпечення надходжень до бюджету та підтримка бізнесу», – зазначив Руслан Кравченко.
За його словами, європейські колеги вже бачать масштаби змін, які ДПС реалізувала у вкрай стислі терміни попри постійні атаки росіян. Чітко розуміють, що ДПС налаштована на подальшу серйозну трансформацію та подальшу інтеграцію до європейських вимог в межах Нацстратегії доходів.Робота команди ДПС була зосереджена на таких напрямах:
- Функціонування ДПС: структура, підходи, відповідальність
Як ведеться облік і подаються звіти, проводяться перевірки, яку відповідальність несуть платники за порушення, як ДПС співпрацює з правоохоронними та іншими органами.
- Роль ДПС у загальній системі фінансової стабільності
Європейські колеги неодноразово наголошували, що податкова відіграє в цьому процесі одну з ключових ролей. Зокрема, Голова ДПС наголосив на заходах з підвищення ефективності адміністрування податків та роботі з підвищення довіри платників податків до ДПС. «Маємо позитивні результати: перевиконання плану надходжень за 5 місяців на понад 50 млрд грн, зменшення кількості заблокованих податкових накладних та ризикових підприємств. Крім того, відшкодування ПДВ на 23,8 % перевищили минулорічні показники. За 5 місяців цього року вже відшкодовано понад 70,9 млрд грн ПДВ», –наголосив Руслан Краченко.
- Антикорупційні заходи
ДПС реалізує антикорупційну політику в межах діючої системи запобігання та протидії корупції. Активно взаємодіє з державними й міжнародними партнерами. Головні принципи: нульова толерантність до корупції, зручні й законні сервіси, невідворотність відповідальності, прозорість через цифровізацію. Цього року стартував експериментальний проєкту рамках реалізації реформи, передбаченої Національною стратегією доходів до 2030 року. Був створений єдиний незалежний антикорупційний підрозділ ДПС. ДПС активно співпрацює з правоохоронними органами.
- IT системи для оподаткування
Презентовано, як будується цифрова податкова служба. Цифровізація послуг та сервісів – основний пріоритет роботи Служби. Першочергові заходи: покращення комплаєнсу; реформи у сфері доброчесності та ефективне адміністрування; якість даних та управління ними, а також безпека даних. Цифрові сервіси зменшують простір для зловживань. Повноцінна інтеграція з ІТ-системами ЄС потребує значної підтримки міжнародних партнерів. Йдеться як про практичний досвід, так і фінансові та людські ресурси.
- Активна адміністративна співпраця з країнами Європейського Союзу
«Вступ України до ЄС передбачає єдині гармонізовані процедури обміну інформацією між податковими органами задля запобігання фінансовим порушенням та протидії нелегальним діям з метою уникнення оподаткування. Тож запевнили наших колег з Єврокомісії, що з урахуванням Національної стратегії доходів до 2030 року внесемо усі необхідні зміни до законодавства та створимо ефективні інструменти транскордонного контролю платежів та діяльності компаній в єдиному європейському просторі», – повідомив Руслан Кравченко.
Він зазначив, що обсяг робіт, який вже зробила Україна підтвердив, що наша країна готова працювати за європейськими правилами. І віримо у підтримку наших партнерів.
Головне управління ДПС у Полтавській області

11.06.2025р.

Працює Консультаційний центр з питань роботи СМКОР у Головному управлінні ДПС у Полтавській області

У Головному управлінні ДПС у Полтавській області повідомляють про роботу Консультаційного центру з питань роботи системи моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків (далі – СМКОР).
У Консультаційному центрі можна оперативно отримати фахові відповіді щодо:
• зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН;
• алгоритмів подання повідомлень до податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких було зупинено;
• заповнення таблиці даних платника податку на додану вартість;
• процедур виключення з переліку «ризикових» платників;
• інші питання, що стосуються роботи СМКОР.
Контактний телефон Консультаційного центру Головного управління ДПС у Полтавській області:+38(099)3096507 – з питань роботи СМКОР (консультації надаються у робочі дні з 08:00 – 20:00 години).
Також платники податків мають змогу особисто звернутися за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 4 (Головне управління ДПС у Полтавській області).
З понеділка по четвер з 08:00 до 17:00 год, п’ятницю з 08:00 до 15:45 год, обідня перерва: з 12:00 до 12:45 години.
Фахівці податкової служби Полтавщини готові надати кваліфіковані роз’яснення, практичну допомогу та бути партнером для бізнесу!
Головне управління ДПС у Полтавській області

11.06.2025р.

Процедура зняття ФОП з обліку у контролюючих органах: основні вимоги Головне управління ДПС у Полтавській області інформує,

що підставою для зняття з обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — Єдиний внесок) у контролюючих органах є надходження відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Після отримання таких відомостей фізична особа – підприємець (далі — ФОП) знімається з обліку в контролюючих органах після проведення передбаченої законодавством перевірки, здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску та закриття інтегрованих карток платника (далі — ІКП). Відповідно до пункту 3 глави 1 розділу ІІ «Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5 , закриття ІКП в інформаційній системі здійснюється за таких умов:
- погашення сум податкового боргу, недоїмки зі сплати єдиного внеску, штрафних санкцій та пені та/або списання сум податкового боргу, штрафних санкцій та пені;
- повернення платнику помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та/або списання до бюджетів за заявою платника;
- відсутності розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань, податкового боргу або іншої заборгованості, контроль за справлянням якої покладено на податкові органи, яка може бути розстрочена (відстрочена) згідно з чинним законодавством, не погашених на дату закриття ІКП;
- повноти відображення в ІКП результатів контрольно-перевірочної роботи.
Якщо у ФОП є нараховані та/або несплачені суми єдиного внеску або боргу (недоїмки) з єдиного внеску, податковий орган не здійснює подальші процедури щодо зняття платника єдиного внеску з обліку до їх сплати (погашення) або списання такого боргу (недоїмки).
Звертаємо увагу, що при припиненні підприємницької діяльності, ФОП продовжує користуватися правами, виконувати обов’язки та нести відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалась ним як ФОП. Строки давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені по єдиному внеску не застосовується. Така особа повинна забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності.
Головне управління ДПС у Полтавській області

11.06.2025р.

Щодо особливостей і строків подання декларації з акцизного податку за травень 2025 року відповідно до Закону № 4014 Головне управління ДПС у Полтавській області інформує щодо особливостей визначення податкових зобов'язань з акцизного податку з урахуванням внесених змін до Кодексу та відображення у податковій звітності за травень 2025 року, що здійснюють виробники спирту етилового та біоетанолу згідно з пунктом 49 підрозділу 5 розділу ХХ Кодексу.

Починаючи з 01.05.2025 року обчислення податкового зобов'язання з урахуванням гарантованого податкового зобов’язання (далі – ГПЗ) з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу, декларування податкових зобов'язань з акцизного податку необхідно здійснювати наступним чином.
Податкові зобов'язання із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше, необхідно відображати у розділі А Декларації.
У цьому розділі відображається розраховане відповідно до нового додатку 15 «Розрахунок суми гарантованого податкового зобов'язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу (пункт 49 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу) (далі – Додаток 15) ГПЗ з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу, яке проставляється за кодом операції А1.2 у розділі А Декларації.
Обрахунок ГПЗ відбувається в новому Додатку 15 до Декларації для обладнання, на якому відповідно до розрахунку максимальної продуктивності обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу можуть вироблятися декілька видів продукції з різною максимальною продуктивністю такого обладнання, виходячи із кількості днів, протягом яких здійснюється виробництво такого виду продукції на такому обладнанні.Щодо обчислення податкових зобов'язань.
Відповідно до пункту 6 Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку у графі 12 «Гарантоване податкове зобов'язання з акцизного податку за звітний період (ГПЗ) (грн) у рядку «усього» зазначається загальна сума гарантованого податкового зобов'язання з акцизного податку, яка обчислюється, виходячи з обсягу спирту етилового та біоетанолу, який визначається по кожному виду продукції як добуток ставки акцизного податку (графа 11) та обсягу спирту етилового, біоетанолу, обрахованого як сума обсягу за максимальною продуктивністю обладнання для виробництва спирту етилового, біоетанолу (графа 7), та залишку спирту етилового, біоетанолу на початок звітного періоду (графа за мінусом обсягу реалізованого у звітному періоді спирту етилового, біоетанолу (графа 9) та залишку спирту етилового, біоетанолу на кінець звітного періоду (графа 10).
Отже, виробники спирту етилового при обчисленні ГПЗ за звітний податковий період враховують максимальну продуктивність обладнання для виробництва спирту етилового та біоетанолу за мінусом обсягу реалізованого у звітному періоді спирту етилового, біоетанолу та залишку спирту етилового, біоетанолу на кінець звітного періоду.
ГПЗ не обраховується за добу, протягом якої виробництво спирту етилового, біоетанолу не здійснювалося через зупинку виробництва (з початку і до кінця доби), за умови повідомлення про такі обставини в день їх настання в письмовій формі постійного представника контролюючого органу на акцизному складі та в електронній формі, у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу, а саме ДПС, з метою опломбування місць можливого доступу до спирту етилового, біоетанолу, їх розпломбування після закінчення дії обставин.
Строки подання декларації з акцизного податку за травень 2025 року.
Відповідно до положень пункту 46.6 статті 46 Кодексу нові форми декларацій (розрахунків) застосовуються для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення.
Пунктом 2 розділу ІІ Закону № 4014 встановлено, що першим податковим (звітним) періодом, за який розраховується гарантоване податкове зобов'язання з акцизного податку, є календарний місяць, наступний за місяцем введення в дію Закону № 4014.Таким чином, першим податковим (звітним) періодом, за який розраховується гарантоване податкове зобов'язання з акцизного податку, є травень 2025 року, декларація з акцизного податку за який буде подаватись до 20 червня 2025 року включно.
Детальніше в інформаційному листі № 3/2025, який розміщено на вебпорталі Державної податкової служби України за посиланням https://tax.gov.ua/broshuri-ta-listivki/898937.html .
Головне управління ДПС у Полтавській області

9.06.2025р.

ОГОЛОШЕННЯ

Мультиспортивний дитячий табір «АкТИвні»!
Локація здорової України у нашій громаді! 23–24 червня 2025 року запрошуємо дітей віком від 6 до 17 років на футбольний майданчик опорного закладу «Омельницький ліцей», для участі в таборі «АкТИвні» – у межах соціального проєкту«Активні парки – локації здорової України» !
Що чекає на учасників:
• Панна-футбол• Регбі-5
• Флорбол
• Доджбол
• Програма «ШТАМП» – розвиток лідерства, командної роботи та відповідальності
• Веселощі, рух, друзі, емоції!
Участь - БЕЗКОШТОВНА!
Реєстрація обов’язкова: sportforall.gov.ua/test-dlia-formy
Чекаємо всіх бажаючих від 6 до 17 років, які проживають у нашій громаді!

9.06.2025р.

Праця молоді

Роз’яснення надає заступник начальника управління – начальник відділу з питань праці північного регіону управління інспекційної діяльності у Полтавській області Наталія ГУСКА
12 червня світ відзначає Всесвітній день боротьби з дитячою працею. Цей день встановлений Міжнародною організацією праці у 1997 році з метою нагадати суспільству про страждання, з якими стикаються мільйони дітей у всьому світі, які вимушені працювати в небезпечних умовах, позбавлені нормального дитинства та можливості отримати освіту.
Статтею 1 Закону Україну «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 року № 2402-III визначено, що дитиною є особа віком до 18 років. Згідно зі статтею 187 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), неповнолітніми є особи, що не досягли вісімнадцяти років, при цьому у трудових правовідносинах вони прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток і деяких інших умов праці користуються пільгами, установленими законодавством України.
Процедура прийняття на роботу неповнолітнього працівника загалом не відрізняється від процедури прийняття на роботу інших категорій працівників, але має певні особливості. Зокрема необхідно пам’ятати, що з урахуванням вимог статті 188 КЗпП, такій особі має виповнитись щонайменше 16 років, в іншому випадку вимагається обґрунтувати необхідність прийняття такої особи на роботу та до особової справи працівника долучити:
1) копію свідоцтва про народження (замість паспорта),
2) згоду одного з батьків або особи, що його замінює – якщо особі від 14 до 16 років;
3) документ, який підтверджує, що особа буде виконувати роботу у вільний від навчання час – якщо особі від 14 до 15 років.
Пунктом 5 частини першої статті 24 КЗпП встановлено, що з неповнолітніми працівниками трудові договори обов’язково укладаються в письмовій формі.
Потрібно не забувати, що обов’язковою умовою прийняття на роботу неповнолітніх є проходження попереднього медичного огляду (стаття 191 КЗпП). Слід також знати, що для осіб, які не досягли 18 років при прийнятті на роботу не встановлюється випробувальний термін (частина 3 статті 26 КЗпП). Проте в період дії воєнного стану умова про випробування працівника під час прийняття на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників. Встановлення випробувального строку не є обов’язком роботодавця, це його право.
Також для неповнолітніх працівників враховуючи вимоги 51 КЗпП встановлено скорочену тривалість робочого часу, а саме:
- 16–18 років – до 36 годин на тиждень;- 15–16 років – до 24 годин на тиждень;
- учні 14–15 років (під час канікул) – до 24 годин на тиждень.
Якщо у вас працюють учні протягом навчального року, максимальна тривалість їхнього робочого часу удвічі менша, тобто:
- 16–18 років – до 18 годин на тиждень;
- 15–16 років – до 12 годин на тиждень;
- 14–15 років – до 12 годин на тиждень.
При цьому, заробітна плата працівникам молодше вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується в такому ж розмірі, як працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.
Статтею 75 КЗпП та частиною восьмою статті 6 Закону України «Про відпустки» встановлено, що для неповнолітніх працівників, які не досягли вісімнадцятирічного віку, тривалість щорічної основної відпустки становить 31 календарний день. Щорічна основна відпустка повної тривалості надається неповнолітньому працівникові за його бажанням у зручний для нього час. Неповнолітньому працівникові може надаватися щорічна відпустка повної тривалості в перший рік його роботи на підприємстві, навіть якщо він ще не відпрацював шість безперервних місяців на цьому підприємстві. Для цього неповнолітньому працівникові потрібно лише подати заяву (стаття 195 КЗпП України, стаття 10 Закону «Про відпустки»). Крім цього, норми КЗпП та Закон України «Про охорону праці» забороняють:
залучати неповнолітніх працівників до нічних, надурочних робіт та робіт у вихідні дні;
застосовувати працю неповнолітніх осіб на важких роботах та на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах;
залучати неповнолітніх осіб до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.
Крім того, вантажна робота обмежується за часом – не більше однієї третини робочого часу. Іншими словами, якщо працівник працює 7 годин на день, то вантажна робота не повинна тривати більше 2,3 години. Гарантії щодо праці неповнолітніх зберігаються і під час воєнного стану.Звільнення неповнолітніх осіб відбувається за загальними правилами трудового законодавства. Однак передбачено ряд гарантій:
- звільнення працівників молодше 18 років з ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається, крім додержання загального порядку звільнення, тільки за згодою служби у справах дітей (стаття 198 КЗпП);
- якщо продовження роботи неповнолітнього працівника загрожує його здоров'ю або порушує його законні інтереси, батьки, усиновителі і піклувальник неповнолітнього, а також державні органи та службові особи, на яких покладено нагляд і контроль за додержанням законодавства про працю, мають право вимагати розірвання трудового договору з неповнолітнім (стаття 199 КЗпП).
Роботодавець зобов’язаний здійснювати працевлаштування неповнолітніх працівників у випадках їх звільнення:
- у разі виявленої невідповідності працівника займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації або стану здоров'я, які перешкоджають продовженню даної роботи;
- у разі поновлення на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу;
- за умов зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності кадрів або штату працівників, банкрутства.
Додатково інформуємо, що з метою отримання консультаційної та методологічної підтримки з питань, що належать до повноважень Державної служби України з питань праці, зокрема у сфері трудових відносин, охорони та гігієни праці, промислової безпеки, гірничого нагляду та надання адміністративних послуг можна звертатися до Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці за адресою: м. Полтави, вул. Матвійчука Юліана, буд. 119 або за номером телефону: +38(068)400-38-87.