Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Головна


«Підвищення рівня професійної майстерності» – семінар-практикум для завідуючих дошкільними навчальними закладами на базі ДНЗ «Казка»


30 квітня на базі ДНЗ «Казка» Омельницької сільської ради було проведено семінар-практикум для завідуючих дошкільними навчальними закладами по темі «Підвищення рівня професійної майстерності». На даний захід було запрошено вихователів дошкільних навчальних закладів Полтавської області, які проходили курсову перепідготовку при Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

Наші вихователі в черговий раз довели високий рівень своєї педагогічної майстерності. Всі присутні з задоволенням переглянули інтегровані заняття у старшій групі (проведене вихователем Гмирею Ю.А. по темі «Україна – моя Батьківщина»), та в середній групі (проведене вихователем Штефан О.В. по темі «Квітка доброти»). Про роботу дошкільного навчального закладу з презентацією виступила завідуюча дошкільним навчальним закладом «Казка» Пилипенко Л.Г.

Хочеться відзначити, що подібна співпраця колективів дошкільних навчальних закладів сприяє обміну не лише педагогічним досвідом, а й досвідом щодо впровадження в навчально-виховний процес новітніх технологій та забезпечення належного національно-патріотичного виховання дітей.

Більше фото можна переглянути на цій сторінці.


Увага! Не спалюйте опале листя!

Поширеним але ризикованим методом утилізації органічних рештків та побутових відходів є спалювання опалого листя та торішньої трави. В пік весняного і осіннього спалювання відходів повітря в містах стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Невже так і має бути?

Чим шкідливе спалювання опалого листя і сухої трави?

Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна. На превеликий жаль, люди рідко надають цьому належну увагу.

При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.

На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадилля картоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадського жука.

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, скажімо, поліетиленового пакету, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони, як правило, стають причиною першіння в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні полі циклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюються канцерогенна сажа і оксиди сірки, які викликають респіраторні захворювання. Постійно подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і які можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.

Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей – дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми особливо небезпечний.

Не менш важливою проблемою в місті залишається горіння твердих побутових відходів на контейнерних майданчиках, стихійних звалищах  твердих побутових відходів та на міському полігоні твердих побутових відходів на Деївській горі, де несвідомі мешканці навмисне підпалюють відходи чи викидають недопалки від сигарет.  Цим вони наносять невиправну шкоду як своєму здоров’ю, так і здоров’ю своїх дітей і всіх жителів міста.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:

1. В сухому листі згорають зимуючі корисні комахи, такі як сонечка. Їх здобич – попелиці, які лишаються зимувати на стадії яйця на гілках. Спалюючи листя восени ми створюємо умови для розвитку попелиць навесні.

2. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, але гинуть і ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів.

3. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються в грунт. При згорянні ж утворюється зола. Незважаючи на загальноприйняту думку, зола – недуже гарне добриво і, таким чином, спалювання листя щороку призводить до все більшого збіднення грунту.

4. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.

5. Знищення природної листяної підстилки призводить до збільшення в 2-4 рази промерзання грунту.

6. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до загибелі диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж.

7. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.

Що ж робити з опалим листям?

Найбільш дружнім по відношенню до довкілля шляхом утилізації опалого листя є компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Щорічне прибирання листя в парках призводить за 20 років до 50%-го зниження приросту деревини. Те саме відбувається і на присадибних ділянках, в садах.

Для компостування листя складають у купи шириною 2 м і висотою до 1,7 м. в основу купи вкладають до 25 см шар землі. Кожен з шарів листя не має перебільшувати 30 см. На цю ж купу можна скидати пташиний послід, харчові рештки. Кожен з шарів присипають землею. Протягом літа компост 2-3 рази перелопачують. Компост вважається готовим, якщо перетворився на однорідну темну розсипчасту масу. При літній закладці компост дозріває за 2-3 місяці, при осінній – за 6-8. Аналогічно, компостування можна проводити в траншеях глибиною до 1 м і шириною 1,5 м. Траншейне компостування більш зручне з міркувань того, що при ньому компост рівномірно зволожується і не пересихає.

Використовувати компост в якості добрива можна вже через рік після закладки. Його корисні властивості зберігатимуться ще 4 роки. Корисне використання компосту в якості прикореневої підкормки дерев і кущів.

Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя не стійте осторонь, пояснюйте, що цього робити не можна.


Лікар з комунальної гігієни відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики

неінфекційних захворювань Кременчуцького МВП ЛД

ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України»                                                                                                                                                   Л.І. Стеценко


Нещодавно у Львові відбувся Форум місцевого самоврядування


Всеукраїнський Форум місцевого самоврядування, що пройшов цього року 24-25 березня, є п’ятим, в його роботі взяли участь близько 500 учасників. Серед них міські голови, українські та іноземні експерти у сфері місцевого самоврядування, представники муніципалітетів та органів виконавчої влади, представники об’єднаних територіальних громад, а також представники міжнародних донорських організацій та дипломатичного корпусу, представники ініціативних громадських організацій та аналітичних центрів, Верховної Ради, Адміністрації Президента, Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Асоціації міст України, Асоціації малих міст України.

Участь в роботі Форуму взяла і голова нашої громади О.І. Шереметьєва. Вона виступила з доповіддю «Формування соціального простору в Омельницькій ОТГ» у секції «Адміністративні послуги в ОТГ: перспективи та виклики».

Голова Омельницької ОТГ Шереметьєва О.І. взяла участь у засіданні Правління Асоціації міст України


Засідання відбулося 21 березня 2017 року та проходило під головуванням Голови АМУ, Київського міського голови Віталія Кличка. В рамках засідання також відбулася робоча нарада Прем’єр-міністра України В. Гройсмана із міськими, селищними та сільськими головами.

Було обговорено питання подальшого реформування соціальної сфери – пенсійної, медичної та освітньої реформ, проблеми в електроенергетичній та комунальній галузях, фінансові та інші проблемні питання в галузі місцевого самоврядування.

Делегація Кременчуцького району взяла участь у роботі V засідання Ради регіонального розвитку в м. Києві


Делегація Кременчуцького району у складі голови Кременчуцької райдержадміністрації Безкоровайного А.А. та голів чотирьох територіальних громад району – Шереметьєвої О.І. (Омельницька ОТГ), Пащенко В.К. (Недогарівська ОТГ), Городянко В.І. (Пришибська ОТГ) та Красницького О.П. (Піщанська ОТГ), взяла участь у роботі п’ятого засідання Ради регіонального розвитку.

Засідання під головуванням Президента України Петра Порошенка відбулося 20 березня в м. Київ, у приміщенні Міжнародного виставкового центру.

У ході роботи розглянуто та обговорено питання додаткових заходів щодо соціального захисту учасників АТО, ефективності використання бюджетних коштів в регіонах, розбудови міжобласної дорожньої інфраструктури, детінізації економіки. Приділено увагу і таким напрямкам, як програми фінансової допомоги міжнародних інституцій, питанням реформ у системах освіти, надання медичних послуг та соціального захисту населення.

Літературно-музична година «Шевченкове слово в віках не старіє» до 203-річного ювілею Т.Г. Шевченка


17 березня у приміщенні актового залу Омельницького ліцею відбулася літературно-музична година, присвячена 203 річниці з дня народження великого українського поета та художника Тараса Григоровича Шевченка.


Літературно-музична година «Шевченкове слово в віках не старіє»


Захід організовано працівниками Омельницької сільської публічної бібліотеки: Коваленко Раїсою, Сохін Інною, Олешко Валентиною, Михайловою Тетяною за активної участі Сохін Тетяни (оформлення сцени, відеосупровід) і Литвиненка Сергія – художнього керівника КСК «Дивограй» та відповідального за музичне оформлення.


Організатори та учасники заходу


Ну і звичайно, літературно-музична година не відбулася б без учасників народного аматорського театрального колективу «Дивограй»: Жалкої Наталії, Штефан Оксани, Задорожнього Василя, Луценка Володимира, Тріски Анастасії, та ведучих – Ясінської Вікторії і Довгань Ольги.
Показали свої акторські таланти і учні Омельницького ліцею: Плескач Андрій, Москаленко Олексій, Гедзик Євген, Заїченко Тетяна, Демидовець Владислав.

Більше фотоматеріалів та відео можна переглянути на сторінці Омельницької сільської публічної бібліотеки.


Учасники народного аматорського театрального колективу «Дивограй» та учні Омельницького ліцею


Омельницька ОТГ приймала учасників ХVІ Міжнародної науково-практичної конференції «Макаренкознавчий вимір актуальних питань соціальної адаптації особистості»


14 березня у приміщенні Омельницького ліцею відбулося виїзне засідання в рамках спільної роботи науковців ХVІ Міжнародної науково-практичної конференції «Макаренкознавчий вимір актуальних питань соціальної адаптації особистості» та постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки, культури. Метою заходу було вивчення учасниками конференції педагогічного досвіду колективу ліцею та знайомство з його матеріально-технічною базою, адже Омельницький ліцей є єдиним на Полтавщині учасником пілотного проекту «Формування освітньо-культурно-спортивного простору» Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства в Україні «Демократична школа».

З вступними промовами виступили голова Кременчуцької райдержадміністрації Безкоровайний А.А., голова Кременчуцької райради Дрофа А.О. та секретар постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки, культури Крутько В.П. Присутніх також привітали голова Омельницької ОТГ Шереметьєва О.І., директор ліцею Яроменок О.П. та декан факультету природничих наук ППУ ім. В.Г. Короленка Гриньова М.В. Виступаючі відмітили важливу роль співпраці територіальних громад, науковців та органів виконавчої влади для покращення якості та рівня конкурентоспроможності шкільної освіти.

Учасники заходу

В рамках заходу для педагогічного колективу ліцею було проведено презентацію проекту типового навчального плану загальноосвітніх навчальних закладів для 10-11 класів, який зараз виставлений на громадське обговорення Міністерством освіти.

Також представники ПНПУ імені В.Г. Короленка презентували для жителів громади три спеціалізації підготовки магістрів за спеціальністю «Менеджмент» – «Управління навчальним закладом», «Управління проектами та місцеве самоврядування», «Управління інноваційною діяльністю», які забезпечують підготовку керівників для відповідних галузей.

Голова Омельницької ОТГ Шереметьєва О.І. 13 березня 2017 року провела виїзний прийом громадян у селі Демидівка

 

Мешканці села прохали посприяти у наданні субсидій на придбання твердого палива, підключенні електроенергії до будинку, також піднімалося питання оформлення субсидії на електроенергію. У зв’язку з наближенням святкування Дня Перемоги було порушено питання щодо облаштування огорожі біля пам’ятника воїнам-визволителям в с. Демидівка.

За результатами прийому дано доручення відповідним працівникам та структурним підрозділам виконкому територіальної громади.

9 березня в честь дня Народження Тараса Григоровича Шевченка в Демидівській внутрішній громаді біля пам’ятника великого Кобзаря пройшов мітинг пам’яті «Вічний - як народ». Захід був підготовлений Демидівським сільським клубом.

На заході були присутні Омельницький сільський голова Шереметьєва Олександра Іванівна та заступники сільського голови Пирог Андрій Миколайович, Неіленко Світлана Анатоліївна, Лагай Олена Вікторівна. Голова районної ради Дрофа Андрій Олександрович, заступник голови районної ради Скляревський Едуард Іванович та в.о. голови районної державної адміністрації Тютюнник Олександр Іванович.


З нагоди Міжнародного жіночого дня в Омельницькій територіальній громаді відбувся урочистий захід, які пройшов в П’ятихатківському будинку культури, де зібрався весь жіночий актив громади. В заході взяли участь Омельницький сільський голова Шереметьєва Олександра Іванівна, заступники сільського голови Неіленко Світлана Анатоліївна, Лагай Олена Вікторівна, Пирог Андрій Миколайович та депутат районної ради Кравченко Василь Анатолійович.

Урочисті заходи з нагоди Міжнародного жіночого дня пройшли у внутрішні громадах Омельницької сільської ради:

В Демидівці – вечір подружніх пар та вечір працівників соціальної сфери;

В Омельнику – концерт «Жінки яких ми любимо»;

В Рокитному – свято вогник для жінок Омельницької ОТГ;

Запсілля – вечір відпочинку для молоді.
Медики Омельницької ОТГ взяли участь у роботі семінара-діалога «Реформування первинної медицини – перші кроки нових територіальних громад»

 

Питання оптимізації та покращення управління ресурсами для забезпечення надання якісної первинної медичної допомоги – одне з найважливіших для жителів сільської місцевості, тому наша громада приділяє значну увагу цій проблемі.

6-7 березня в м. Харкові відбувся семінар-діалог, присвячений питанням реформування первинної медицини в умовах адміністративно-територіальної реформи, який організували Харківська експертна група підтримки медичної реформи, Міністерство охорони здоров’я України та Програма «U-LEAD з Європою», що реалізується GIZ. У його роботі прийняли участь і представники Омельницької ОТГ – головний лікар Омельницької амбулаторії загальної практики – сімейної медицини Клименко С.І. та спеціаліст відділу охорони здоров’я ОТГ Нєжинська Т.М.

Семінар зібрав близько 100 учасників з 18 областей України. Були присутні представники керівництва Міністерства охорони здоров’я України, Харківської обласної державної адміністрації, міжнародних організацій, проектів та дипломатичних представництв, обласних центрів розвитку місцевого самоврядування і неурядових організацій, а також вітчизняні та міжнародні експерти.

Під час семінару учасники ознайомилися зі станом реалізації реформи первинної ланки медицини а також заходами, що заплановані в цьому контексті Міністерством охорони здоров’я України на 2017 рік, краще зрозуміти суть та механізм функціонування госпітальних округів. Розглядалися також можливості та шляхи отримання коштів для розбудови власної медичної інфраструктури, покращення якості медичних послуг та залучення молодих фахівців до роботи в закладах первинної медичної допомоги ОТГ.

На виконання повноважень в галузі будівництва (ст. 31) виконавчим комітетом протягом 2015 року було отримано дозволи в архітектурно-будівельній інспекції на проведення робіт по будівництву, капітальному ремонту та реконструкції.

1. Реконструкція АЗПСМ з перебудовою покрівлі на ґанку та будівництвом навісу над пандусом та входом в амбулаторію, яка розташована по вул. Леонова, 10 в с. Омельник, Кременчуцького району Полтавської області - загальна вартість проекту 979,854 тис.грн.;

Капітальний ремонт дороги по вулиці Макаренка в с. Рокитне Кременчуцького району Полтавської області. Коригування - загальна вартість проекту 130.277 тис.грн.;

Придбання шкільного автобуса для Омельницької територіальної громади (Кременчуцького району Полтавської області) - загальна вартість проекту 1450,00 тис.грн.;

4.Капітальний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту в с. Запсілля, вул. Центральна (бувша Леніна), буд.57 Кременчуцького району Полтавської області - загальна вартість проекту 338,726 тис.грн.;

5 Реконструкція частини НВК під ДНЗ «Веснянка» з влаштуванням харчового блоку в селі Демидівка по вул. Миру, 5 Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області - загальна вартість проекту 584,692тис.грн.;

6.          Модернізація освітньо-інформаційного простору шляхом придбання інтерактивних дошок з супроводжуючими комп'ютерними комплексами для
Омельницької територіальної громади - загальна вартість проекту 370,417тис.грн.;

7.            Реконструкція покрівлі сільського клубу по вул. Шевченко №3 в селі Демидівка Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області - загальна вартість проекту 380,821 тис.грн.;

8.             Енергозберігаючі заходи в Омельницькому НВК з виконання капітального ремонту (часткова заміна заповнень віконних та дверних
прорізів) Омельницького навчально-виховного комплексу «Ліцей - інтернат - дошкільний навчальний заклад» по вул. Леніна , 65 в с. Омельник, Кременчуцького району, Полтавської області - загальна вартість проекту 339,953тис.грн.

9.             Електронне врядування та принципи прозорості в діях Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області (електронне
голосування та онлайн трансляція) - загальна вартість проекту 163,127 тис.грн.;

10.Капітальний ремонт вимощення та ґанків навколо будинку культури у с. Омельник Кременчуцького району Полтавської області - загальна вартість проект- 253,377 тис.грн.;

11.Капітальний ремонт покрівлі дитячого садка з розробкою навісу над балконом та його внутрішнім опорядженням в с. Омельник, Кременчуцькою району, Полтавської області вул. Леніна №70 - загальна вартість проекту 603,867 тис.грн.;

12.Будівництво водогону системи водопостачання та водовідведення для водозабезпечєння мешканців житлового масиву ОСББ "МРІЯ" с. Омельник Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області -загальна вартість проекту 234,546 тис.грн.;

13.Водовідвід із оздоровчого комплексу "Нафтохімік" (ПАТ "Укртатнафта") до села Запсілля Кременчуцького району Полтавської області - загальна вартість проекту 878,00 тис.грн.;

14.Будівництво водогону системи водопостачання та водовідведення для водозабезпечення мешканців в. Омельник Кременчуцького району Полтавської області 2 черга - загальна вартість проекту 467,809 тис.грн.;

15.Енергозберігаючі заходи з виконанням часткової заміни заповнень віконних прорізів ДНЗ «Казка» по вул. Леніна,70 в с. Омельник, Кременчуцького району, Полтавської області - загальна вартість проекту 189,195 тис.гри.;

16.Капітальний ремонт зала для репетицій та зала для засідань будівлі Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» по вул. Леніна №67 в с. Омельник Кременчуцького району Полтавської області -загальна вартість проекту 127,618 тис.грн.;

17.Капітальний ремонт приміщення клубу у с. Запсілля Кременчуцького району Полтавської області - загальна вартість проекту 118,9 тис. грн.;

18.Капітальне будівництво зовнішнього електроосвітлення від КТП 98, КТП 99 в с. Щербаки Кременчуцького району Полтавської області -загальна вартість проекту 199,424 тис. грн.;

19.Капітальний ремонт приміщення фасаду будинку культури в с. Омельник Кременчуцького району Полтавської області - загальна вартість проекту 199,474 тис. гри.

20.Капітальний ремонт приміщення сільського будинку культури в с. Омельник Кременчуцького району Полтавської області - загальна вартість

проекту 205,9 тис. грн.;

21.           Підвищення медіа грамотності громади. Випуск інформаційного бюлетня Омельницької сільської об'єднаної територіальної громади - загальна
вартість проекту 180,00 тис. грн.;

22.           Реконструкція приміщень будови Омельницької сільської ради - загальна вартість проекту 176,4 тис. грн.;

23.           Капітальне будівництво зовнішнього електроосвітлення КТП 173, КТП 168, КТП 435 в с. Рокитне Кременчуцького району Полтавської області -
загальна вартість проекту 584,645 тис. грн.;

24. Будівництво водогону системи водопостачання та водовідведення для водо забезпечення мешканців с. Омельник Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області по вул. Садовій, Радянської Армії, Першотравневій, Шкільній, Гагаріна, Леонова, Комунарів, Вишневій - загальна вартість проекту 1258,43 тис. грн.


Омельницька сільська рада Кременчуцького району Полтавської області починаючи з минулого 2016 року використовує  систему електронного врядування "Голос", яка дозволяє транслювати сесії онлайн і зробити прозорою процедуру голосування, тим самим підвищити довіру населення до депутатського корпусу та сільської ради.

Більше фото можна переглянути за цим посиланням.
В останню неділю лютого місяця, 26 числа, 75-ий ювілей від дня народження зустрів житель села Демидівка, Базавлук Петро Петрович. Народився Петро Петрович у селі Сари Гадяцького району, але вже близько пів століття живе й трудиться в селі Демидівка.

Це поважна людина для всієї громади, адже на його долю припала велика кількість різних випробувань та життєвих обставин. Після служби армії, він вступив до Полтавського сільськогосподарського інституту, працював у місті Сімферополь на будівництві, а згодом у місті Гадяч. Після закінчення інституту, Петро Петрович розпочав світ трудовий шлях у колгоспі «Дружба» в селі Демидівка, а через десять років очолив це господарство. За високі показники роботи, в 1977 році отримав державну нагороду – орден «Знак пошани». Тут же в колгоспі і зустрів своє кохання – Таїсії Леонтівну, яка працювала бухгалтером. Згодом він займав посаду інженера колгоспу і голови профкому «Дружба», а у 1989 році був обраний головою села Демидівка. А з 1995 по 2001 рік чоловік працював у КСП «Дружба. Згодом, ще рік, Петро Петрович працював начальником відділу управління праці в місті Кременчук, після чого пішов на пенсію.

26 лютого приймав вітання ювіляр в місцевому закладі відпочинку. Для нього був підготовлений захід під головуванням Таїсії Борисівни Крамаренко. Дарували свої теплі пісні Анатолій Коваль, Тетяна Романенко, Ясінська Вікторія та жіночий ансамбль «Ярославна. До привітання долучились друзі, куми колишні колеги, з якими Петро Петрович підтримує досить теплі відносини.

Захід проходив за підтримки Омельницького сільського голови Шереметьєвої Олександри Іванівни, яка давно знайома з іменинником і не за чутками знає наскільки це добра, гарна, та чуйна людина. Особисто від голови Петро Петрович отримував вітання та дякував присутнім  за подаровані приємні емоції.

Більше статтей...