Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Головна


Туристичний квест для учнів провели дитячі заклади відпочинку Омельницької об’єднаної територіальної громади


15 червня 2017 року на базі Омельницького ліцею пройшов туристичний квест, організований для школярів громади дитячими закладами відпочинку «Сонечко» (с. Рокитне) та «Барвінок» (с. Омельник). За перемогу боролися 4 команди – «Кока-кола», «Покемони», «Дружба» та «Капітошки». За підсумками квесту перше місце здобула команда «Дружба», яка набрала 20 балів.






Омельницька сільська публічна бібліотека провела Годину пам’яті «Писати як живеш, а жити, як пишеш...», присвячену життю та творчості Бориса Олійника


13 червня 2017 року Комунальний заклад «Омельницька сільська публічна бібліотека» провів книжкову виставку та Годину пам’яті «Писати як живеш, а жити, як пишеш...», присвячену життю та творчості Бориса Олійника – нашого земляка, видатного українського поета, письменника та державного діяча. Ведучими були аматори Омельницького КСК «Дивограй» – Василь Задорожний, Ірина Кіраль, Валентина Олешко.

На заході звучали вірші та пісні поета, а про основні віхи його біографії та творчості було розказано в презентації, підготовленій методистом КЗ «ОСПБ» Інною Сохін.


Ботулізм – це вкрай небезпечно


Управління Держпродспоживслужби в Кременчуцькому районі повідомляє про небезпеку ботулізму.

На початок літнього сезону 2017 року відмічається погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в Україні серед населення, пов’язаною з реєстрацією випадків захворювання на ботулізм.

На сьогоднішній день в Україні зареєстровано 10 випадків захворювання людей на ботулізм: 3 випадки в м. Києві (один із них летальний), 2 випадки у м. Суми (один летальний), по одному випадку в Херсонській області, у м. Вінниці, Запорізькій області та 2 випадки зареєстровані в Полтавській області (один летальний в м. Горішні Плавні).

За даними управління Держпродспоживслужби у м. Горішні Плавні було зареєстровано випадок ботулізму у чоловіка 1960 р.н. За результатами епідрозслідування було встановлено, що в’ялена риба, з якою пов’язують отруєння, придбана в магазині с. Келеберда Кременчуцького району. Так як протиботулінічна сироватка для нейтралізації токсина в Україні відсутня, чоловік помер.

Усі вищевикладені випадки ботулізму пов’язані з вживанням в’яленої риби.

З метою недопущення виникнення повторних випадків ботулізму на території Кременчуцького району Управління Держпродспоживслужби закликає населення утриматись від вживання в їжу в’яленої та копченої риби.

Що таке ботулізм?

Ботулізм – хвороба, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій і характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи, а ускладнення при ботулізмі можуть привести до летального результату. Тому при перших проявах захворювання слід негайно викликати лікаря, а також утриматись від придбання в’яленої чи копченої в домашніх умовах риби, м’яса, консервів домашнього виготовлення у місцях стихійної торгівлі.

Збудник ботулізму – ботулінічна паличка (клостридія). Вона може розмножуватись в харчових продуктах та інших біологічних субстратах тільки при відсутності або малій кількості кисню в оточуючому середовищі. Саме такі умови створюються при герметизації продуктів в консервних банках, а також у кишечнику сонної риби і тварин після забою, в середині ковбас, окороків та інших продуктів, чималих за об’ємом, або що містяться на дні великих ємностей (бочок, бідонів, великих каструль). Випадки захворювання на ботулізм після вживання овочевих консервів зумовлюються забрудненням овочів землею та пилом, в яких є спори палички ботулізму.

Носієм спор може бути і людина. При розкладанні трупів тварин мікроб проникає у ґрунт і розноситься з пилом та потрапляє на фруктові дерева. В кишечник риби спори можуть потрапляти з водою.

В теперішній час захворювання пов’язується з вживанням продуктів домашнього консервування – соленої, копченої, в’яленої риби, а також грибів, овочів та фруктів в герметично закупорених банках. Дуже важливо не забувати, що консерви, які містять в собі смертоносну отруту ботулінічної палички, зберігають нормальний зовнішній вигляд. Незмінним залишається також запах та смак харчового продукту. Випадки розвитку захворювання після вживання приготованих в домашніх умовах сирокопчених окороків, сала, шинки, герметично закупореного м’яса та риби зустрічаються дуже часто. Також дуже часто захворювання виникає від вживання грибів, консервованих в домашніх умовах, так як будова грибів затрудняє можливість їх детальної обробки перед консервуванням (важко відмити мікрочастинки ґрунту).

Захворювання протікає важко і починається, як правило, через 36 годин після вживання їжі, в якій є паличка ботулізму, але може розвинутись і раніше – через 2-4 години. З’являється загальна слабкість, головний біль, запаморочення, „туман” або „сітка”, подвоєння в очах, опускання повік. Потім наступає параліч м’язів, язика, гортані та м’якого піднебіння, слабкість м’язів шиї та кінцівок – голова хилиться на бік, утруднюється пересування. Тривалість хвороби – від 4 до 8 днів. З кожним днем стан здоров’я хворого погіршується, тому необхідно якнайшвидше (в перший день) звернутися за медичною допомогою. При відсутності відповідного лікування на 2-3 день може настати смерть.

Актуальним питанням залишається те, що для лікування хвороби необхідне введення хворому протиботулінічної сироватки, яка нейтралізує токсин. На жаль Україна сироватку не виробляє. Виробником її є Росія, а з 2014 року сироватка в Україну з Росії не надходить.

Для того, щоб попередити виникнення захворювання, слід пам’ятати:

  1. Не консервуйте з герметичною закупоркою гриби, м’ясо, рибу, а також рослини, що стеляться по землі, а також зелень і овочі, які важко відмити від ґрунту (кріп, морква, петрушка).
  2. Консерви, що приготовані в домашніх умовах та зберігаються герметично закупореними, перед вживанням необхідно прокип’ятити 15-20 хвилин і вжити в той же день.
  3. Сирокопчені окороки домашньої заготовки перед вживанням потрібно відварити та прожарити.
  4. Якщо консерви після відкриття мають зміну запаху, кольору, що вказують на їх псування, то вживати їх не можна!
  5. Забороняється домашнє соління риби осетрових порід.
  6. Не можна купувати на ринках консерви домашнього приготування, рибу домашнього соління.
  7. Живу рибу потрібно якнайшвидше потрошити, небезпечно купувати снулу рибу. З місця вилову рибу необхідно доставляти або в живому, або в охолодженому вигляді.
  8. Зберігати і реалізувати рибу необхідно при температурі не вище +4 °С.
  9. Категорично забороняється герметична закупорка грибів в домашніх умовах, зеленого горошку і інших продуктів лужної реакції.

У разі виявлення в торгівельній мережі риби в’яленої і копченої вищезазначених виробників та постачальників терміново повідомити Управління Держпродспоживслужби в Кременчуцькому районі за тел.: (05366) 5-16-34.


Бажаємо Вам здоров’я!

Управління Держпродспоживслужби в Кременчуцькому районі

Аматори Омельницької ОТГ взяли участь у ІІ Всеукраїнському полуничному фестивалі «Білецьківський край – полуничний рай» та пісенному фестивалі «Лине пісня понад Пслом»


Минулого тижня в Кременчуцькому районі проходили відразу два фестивалі, що зібрали народних аматорів вокального мистецтва.

3 червня 2017 року в с. Білецьківка пройшов Всеукраїнський полуничний фестиваль «Білецьківський край – полуничний рай», де виступили солісти-вокалісти Омельницького КСК «Дивограй» – Ірина Кіраль, Анатолій Коваль, Тетяна Романенко, Вікторія Ясінська та вокальний колектив «Динаміка» Рокитненського СБК.

Наступного дня, 4 червня, учасників пісенного фестивалю «Лине пісня понад Пслом» приймало с. Кияшки Дмитрівської сільської ради. Нашу громаду тут достойно представили вокальний жіночий ансамбль «Горлиця» та фольклорний ансамбль «Добрийнастрій».

Всі учасники фестивалів були відзначені подяками та дипломами, а колектив «Горлиця» удостоївся почесного кубка.

Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми


08 червня 2017 року фахівець БО «СВІТЛО НАДІЇ» Ісаєва Тетяна провела робочу зустріч «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Полтавській області» з представниками Омельницької ОТГ.

«Незважаючи на те, що на даний момент об’єднані територіальні громади не мають чітко прописаних у законодавстві повноважень у сфері протидії торгівлі людьми, вони є важливою ланкою між жителями своєї громади та районними державними адміністраціями (які є відповідальними за процедуру підготовки документів для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми). Тому фахівцям із ОТГ було передано необхідні знання для виявлення осіб, постраждалих від торгівлі людьми, та алгоритму взаємодії із суб’єктами національного механізму (зокрема інформування виявленої особи про можливості отримання допомоги, перенаправлення такої особи до РДА та НУО). Надавши фахівцям необхідні знання, ми зможемо вивести роботу на місцях щодо попередження та ідентифікації осіб, постраждалих від торгівлі людьми, на більш якісний рівень», – сказала Тетяна Ісаєва.

Зустріч провели в рамках проекту «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Полтавській області», що реалізується у партнерстві з представниками Міжнародної організації міграції в Україні за підтримки Держдепартаменту США.


Омельницька та Білозірська об’єднані територіальні громади підписали договір про співробітництво


У п’ятницю, 9 червня 2017 року, представники Омельницької громади відвідали село Білозір’я Черкаського району Черкаської області, адміністративний центр Білозірської об’єднаної територіальної громади. Метою візиту був обмін досвідом та напрацюваннями у роботі.

До складу нашої делегації увійшли сільський голова Шереметьєва О.І, перший заступник Неіленко С.А, заступник голови Пирог А.М., секретар сільської ради Гнєдаш І.В., представники бухгалтерії, фінансового відділу, освіти, охорони здоров’я, ЦНАПу, територіального центру, загального відділу, відділів культури, земельних відносин та надзвичайних ситуацій.

В ході візиту головами громад Шереметьєвою О.І. (Омельницька ОТГ) та Міцуком В.П. (Білозірська ОТГ) було підписано договір про співробітництво між нашими громадами.

Відтепер на нашому сайті доступний розклад руху маршруток та автобусів
за маршрутом Кременчук - Омельник!

Розклад можна переглянути на головній сторінці в розділі "Корисна інформація" або за цим посиланням:

Автобус (маршрутка) Кременчук - Омельник


Основні зупинки маршрутів №105 "Кременчук - Омельник" та "Кременчук - Гришівка" в м. Кременчук:

- "Центральний ринок";

- "Завод "Кредмаш";

- "ПК "КрАЗ";

- "Пивзавод"

- "Героїв України" (колишня "Героїв Сталінграда");

- "Аврора".

Основні зупинки маршрута №135 "Кременчук - Омельник ч/з Щербаки" в м. Кременчук:

- "Центральний ринок";

- "Завод "Кредмаш";

- "ПК "КрАЗ";

- "Пивзавод";

- "ЦРЛ"

- "Хлібзавод".

Святковий захід до Дня захисту дітей «Країна – Дитинство» відбувся у Омельницькій громаді


1 червня Омельницька об’єднана територіальна громада відсвяткувала День захисту дітей.

Святковий захід під назвою «Країна – Дитинство», проведений відділом культури і відділом освіти, молоді та спорту, відбувся в с. Омельник, на території КСК «Дивограй».

Веселим концертом потішили присутніх гурт «Динаміка» Рокитненського СБК, творчі колективи Омельницького КСК "Дивограй" - вокальний ансамбль «Краплинки», молодша група театру танцю «Хрещатий барвінок», вокальний гурт «Melody», колектив сучасного танцю при Омельницькому ліцеї, а також учні Рокитненської ЗОШ та Омельницького ліцею.

Учні 5, 6 та 7 класів Рокитненської ЗОШ та Омельницького ліцею змогли випробувати себе у змаганні, що складалося з конкурсів «Малюнок на асфальті», «Веселі старти», конкурсу для вболівальників, конкурсу «Танцюють всі» та конкурсу-виставки декоративно прикладного мистецтва. Перемогу у цих змаганнях за підсумками всіх конкурсів виборола команда Рокитненської ЗОШ.

Для всіх бажаючих проведено майстер-класи: вироби з солоного тіста, орігамі, настільний теніс, «мехенді». Також на дітей чекали батути та надувні атракціони.

Більше відео - на нашому YouTube-каналі.

Випускний у ДНЗ "Казка"


Сьогодні, 31 травня, у дитячому садочку "Казка" (с. Омельник) відбувся випускний.

Тож вітаємо майбутніх першокласників!

Сьогодні у вашому житті зворушлива і урочиста дата - закінчення дитячого саду, сьогодні ви зробили перший крок до дорослого життя. Бажаємо вам на цій новій стежині відкрити нові знання, вміння, навички, знайти нових друзів і нові захоплення! Успіхів вам у найяскравішій пригоді життя!

Більше відео - на нашому офіційному YouTube-каналі.





Омельник приймав футбольний турнір на кубок агропромислової групи «Арніка»


В суботу, 20 травня, на стадіоні с. Омельник пройшов турнір серед сільських дитячих команд, організований агропромисловою групою «Арніка». У змаганнях взяли участь юні футболісти Глобинського, Кременчуцького і Семенівського районів.

У цікавій та напруженій боротьбі перемогу в турнірі вибороли представники нашої громади – команда «Псьол Плюс». Переможці отримали кубок та приз від організаторів змагань – комплект футбольної форми для команди.

Честь нашої громади захищали:

- Андрущенко Роман;

- Гавура Іван;

- Гришко Віталій;

- Гришко Максим;

- Калашник Едуард;

- Калашник Михайло;

- Кірілов Олександр;

- Коваль Костянтин;

- Клименко Ігор;

- Куць Віктор;

- Мочайло Олександр;

- Романенко Руслан;

- Середа Іван;

- Сиротенко Євгеній;

- Соловей Денис;

- Янчук Володимир;

- Ясінській Владислав.

Тренер команди – Михайлов Денис.

Вітаємо переможців!

Низький уклін і глибока шана Вам, ветерани


Клуб за інтересами «Надвечір’я» Омельницького КСК «Дивограй» 17 травня провів зустріч під назвою «Низький уклін і глибока шана Вам, ветерани», приурочену до Дня Перемоги та Дня матері. На цю вже традиційну травневу зустріч зібралися жителі нашого села – ветерани війни та праці, діти війни, на чиї плечі лягли всі тягти воєнних та повоєнних років.

Присутніх привітали голова громади Олександра Іванівна Шереметьєва, голова первинної ветеранської організації при Омельницькій сільській раді Людмила Анатоліївна Мельник та депутат Омельницької сільської ради Сергій Михайлович Литвиненко.

Також щирі та зворушливі вітання, вірші та пісні для наших ветеранів пролунали від ведучої заходу Таїсії Борисівни Крамаренко та артистів самодіяльних колективів громади – сімейного дуету Світлани та Ірини Кіраль, Тетяни Романенко, Михайла Петрова.


Омельницька громада відтепер у соціальних мережах

За життям нашої громади відтепер можна стежити і в соціальних мережах (для переходу натисніть на посилання):

- Facebook;

- Twitter;

- Google+.

Відеоматеріали можна переглянути на нашому YouTube-каналі.

Сімейний дует Кіраль отримав диплом ІІ ступеня на 24-му обласному огляді-конкурсі "Роде наш красний"


В смт. Шишаки, в районному будинку культури, пройшов 24-й обласний огляд-конкурс родинних та сімейних ансамблів «Роде наш красний», де Омельницьку громаду представляв сімейний дует Кіраль Світлани Юріївни та Кіраль Ірини Володимирівни із с. Запсілля. Судді гідно оцінили виступ дуету матері та доньки, тож вітаємо їх з дипломом ІІ ступеню!

Фото можна переглянути на цій сторінці.

Відеозйомка - Тетяна Литвиненко.

Шановні жителі громади!

Розпочато збір земельного податку!


З 1 травня 2022 року розпочато збір земельного податку. Сплатити збір можна через установи банку, поштовому відділенні або іншим зручним для Вас способом. Обов’язково зазначайте ПІБ та ідентифікаційний код платника!


Земельний податок з фізичних осіб:

Назва установи банку – ГУК у Полт.обл/тг с.Омельник/18010700

Код ЄДРПОУ отримувача – 37959255

МФО банку – 899998

Розрахунковий рахунок отримувача – UA 048999980334179813000016585


Прізвище, ім’я, по батькові та ідентифікаційний код платника – ВКАЗАТИ ОБОВ’ЯЗКОВО!

Повідомлення по сплаті земельного податку 2022 


Омельницька об’єднана територіальна громада ефективно співпрацює з організаціями Євросоюзу

Омельницька ОТГ від самого свого створення орієнтована на співпрацю з усіма, кому небайдужа доля нашої громади, небайдужі питання підвищення її економічного та культурного потенціалу, розвитку інфраструктури. Ми завжди відкриті до пропозицій та зауважень, готові знаходити найбільш оптимальні рішення, що принесуть користь усій громаді. Ми переконані, що лише спільна ініціативність та відповідальність дасть громаді змогу втілювати необхідні реформи та принесе у майбутньому вагомі результати.

За два з половиною роки існування у громаді реалізовано близько 50 інфраструктурних проектів, вагому частку фінансування яких надано організаціями, що представляють програми Євросоюзу з підтримки реформ в Україні. Наша громада співпрацювала і продовжує співпрацювати з такими проектами, як GIZ, DESPRO, ПРООН/ЄС. За минулі роки в Омельницькій ОТГ у співпраці з ними реалізовано:

- GIZ – проект створення Центру надання адміністративних послуг (також планується фінансування ремонту приміщення ЦНАП та купівля оргтехніки), заходи з підвищення медіаграмотності громади (в тому числі йде підготовка до випуску інформаційного бюлетня громади);

- DESPRO – будівництво водогону в селах Омельник, Запсілля, П’ятихатки;

- ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» – заміна вікон в Омельницькому ліцеї, вуличне освітлення в с. Роктне.

GIZ – абревіатура, утворена від Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit. GmbH підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини з 1993 року. З 2009 року GIZ має постійне бюро в Києві. GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу, Департаменту міжнародного розвитку уряду Великої Британії (DFID), Міністерства закордонних справ та у справах співдружності Великої Британії (FCO), а також Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO). Пріоритетними напрямами німецько-української співпраці є демократія, громадянське суспільство, державне управління, регіональний розвиток та децентралізація, енергетика, сталий економічний розвиток.

Крім того, GIZ допомагає українському уряду подолати кризову ситуацію на сході країни. За дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) GIZ підтримує, насамперед, громади, що прийняли внутрішньо переміщених осіб. Також продовжується співпраця з Міністерством охорони здоров’я України з метою запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу та підтримка всеукраїнської інформаційної кампанії «Не дай СНІДу шанс!»

Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» (скорочено DESPRO) фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарську Агенцію Розвитку та Співробітництва(ШАРС/ADS) та впроваджується Швейцарським ресурсним та консультативним центром з питань розвитку (Skat). Діяльність цієї організації спрямована на покращення системи державного управління шляхом підвищення ролі місцевого самоуправління та передбачає розбудову ефективних механізмів надання якісних публічних послуг на рівні громади та посилення національного діалогу щодо реформ місцевого самоврядування і децентралізації.

Спільний проект ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) – це довготривала і комплексна ініціатива зі зміцнення потенціалу, спрямована на пропагування сталого місцевого розвитку в Україні.

Проект підтримує врядування за участі громад та ініціативи, впроваджувані громадами, щоб покращити умови проживання людей у сільській і міській місцевості по всій країні. МРГ приділяє особливу увагу відновленню соціальної та комунальної інфраструктури у пріоритетних сферах охорони здоров’я, екології, управління водними ресурсами, покращення управління житловим сектором, енергоефективності і місцевого економічного розвитку.

МРГ надалі сприятиме розвитку малих ферм і нефермерського бізнесу в сільській місцевості, підтримуватиме Уряд України у розробці політичних принципів у сфері децентралізації та ділитиметься інноваційними підходами та прогресивними практиками з врядування за участі громад і місцевого сталого розвитку.