Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Головна


Вітаємо команду Омельницького ліцею, яка зайняла ІІІ місце у районних змаганнях з настільного тенісу!

16 листопада 2017 року у с. Піщане відбулися чергові змагання в рамках ІІ етапу обласної Спартакіади школярів. Представники шкіл Кременчуцького району змагалися з настільного тенісу, шахів та шашок.

Команді Омельницького ліцею в непростій боротьбі вдалося вибороти ІІІ загальнокомандне місце з настільного тенісу. До складу команди увійшли Сливка Михайло (11 клас), Сохін Максим (8 клас) та Пилипенко Юлія (11 клас). Особливо хочеться відзначити Сохіна Максима, що вже другий рік поспіль займає особисте І місце на цих змаганнях.

Вітаємо наших юних спортсменів!


Омельницька об’єднана територіальна громада – в числі переможців конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області

У вівторок, 21 листопада 2017 року, на засіданні ради конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області було визначено цьогорічних переможців. З 86 проектів, які подали на конкурс 24 райони нашої області та міста обласного значення, було обрано 52, загальна сума співфінансування по яких з обласного бюджету становить 17711,792 тис. грн.

Одним з переможців став проект нашої громади – «Дошкільний навчальний заклад «Ромашка» – квітка дивосвіт, дім для маленьких сердець в с. П’ятихатки Омельницької об’єднаної територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області», сума співфінансування по якому з боку обласного бюджету складе 500 тис. грн.

Представники Омельницької ОТГ взяли участь у практичному семінарі «Основи створення якісної газети (бюлетеня) для об’єднаної територіальної громади»


22 листопада у с. Піщане Кременчуцького району пройшов практичний семінар-тренінг «Основи створення якісної газети (бюлетеня) для ОТГ», який проводив Юрій Ісаєв, журналіст із міжнародним досвідом, експерт Полтавського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

На тренінгу були присутні представники Глобинської, Недогарківської, Піщанської та Пришибської ОТГ. Омельницьку громаду представляли спеціаліст відділу культури, туризму та інформаційної роботи Сохін Н.Л. і спеціаліст фінансового відділу Петухова М.І.

Під час проведення заходу були розглянуті наступні питання:

- потенційні видозміни в сучасному медіа-просторі;

- принцип наближеності інтересів у роботі засобу масової інформації;

- як зробити газету цікавою та корисною;

- сучасні тенденції подачі та пропорції інформації у газеті;

- як писати, враховуючи потреби аудиторії видання;

- ілюстрування матеріалів та види ілюстрацій;

- тематичні сторінки, з яких складається типовий тижневик.

Також учасники тренінгу мали змогу обмінятися досвідом та виконати практичні завдання, працюючи у групах.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Вітаємо наших спортсменів – учасників обласної спартакіади серед ветеранів сільського спорту!

В суботу, 18 листопада 2017 року в м. Миргород відбулася спартакіада Полтавської області серед ветеранів сільського спорту.

Омельнцьку громаду в збірній Кременчуцького району представляли Сохін Наталія (настільний теніс), Носенко В’ячеслав та Харченко Едуард (волейбол). У підсумку омельницька тенісистка посіла особисте 3 місце, що у сумі з 5 місцем у чоловіків дозволило отримати загальнокомандне 4 місце в настільному тенісі. Чоловіча волейбольна команда зуміла пробитися до фіналу змагань, але в поєдинку за 3-4 місце поступилася господарям, команді Миргородського району, виборовши почесне 4 місце.

За загальною сумою балів команда Кременчуцького району в цьогорічній спартакіаді серед ветеранів сільського спорту посіла 3 місце.

Тиждень української мови у Рокитненському НВК

З 06 по 13 листопада в Рокитненському НВК тривав Тиждень української мови, протягом якого пройшли декілька позакласних заходів:

– конкурс стінгазет, присвячених Дню української писемності та мови (переможці нагороджені грамотами: І місце – у 5-го класу, ІІ місце – у 6-го класу);

– написання учнями Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності;

– І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика.

Наймасштабніший захід в рамках Тижня української мови відбувся 13 листопада. Лях Л.П., вчитель української мови та літератури, підготувала літературно-музичну композицію «Слово до слова – зложиться мова». Учні мали змогу ознайомитися з витоками писемності та найдавнішими літературними пам’ятками українського народу. Звучали на святі і сучасні українські пісні та поезія. Вірші про рідну мову підготували учні НВК Дудник М. (7 клас), Онішко С., Ковтонюк Д. (6 клас), Ганжа М., Кучерява В., Тригубенко Р., Кравченко А. (5 клас) та Трусько І. (8 клас), звучали гуморески у виконанні Горобець М. (9 клас). Ведучими заходу були учениці 7 класу А. Мацько та Я. Панфілова.

Ерудицію та знання рідної мови демонструвати учні 5-6 класів у мовознавчому конкурсі-грі «Ерудит». Перемогу здобули шестикласники, 5 клас – на другому місці. Обидві команди нагороджено грамотами та призами.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

«Універсал-онлайн» - проект сьогодення

 

Новий закон «Про освіту» пропонує новий підхід до розвитку вчителя та його педагогічної свободи, стимулює педагогів оволодівати новими методиками навчання через зовнішню незалежну сертифікацію.

Саме так в Омельницькій громаді з 9 листопада 2017 року почав втілюватися в життя стартовий семінар по впровадженню сервісу «Універсал-онлайн». Розробники позиціонують його як засіб управління освітнім процесом, що надає інтегрований інструментарій для всебічного розвитку особистості та пропонують користувачам унікальну функцію – щосеместрове визначення задач особистісного розвитку для кожного учня.

Чотири дні педагогічні працівники Рокитненського НВК та Омельницького ліцею з великою увагою і зацікавленістю слухали лекції керівників даного проекту.

За їх словами, в основу проекту покладено наступні міркування. Кожна людина – це цілісність, має свої плюси і мінуси, в кожній є позитив і негатив. Вся робота, увага системи навчання направлена на те, як ліквідувати негативні сторони в дитині, в класному колективі. Необхідно давати дітям більше задоволення і любові. Адже саме любов впливає на життя людини. Любов має ще значення «прийняття», а щоб прийняти – треба знати. Вчителі прагнуть знати потенційні можливості своїх учнів, їх фізичний, психологічний, духовний, соціальний розвиток, проблеми класу.

У відповідності до проекту «Універсал-онлайн» створюється певна програма, за якою проводиться діагностика класу. Проводиться цільова робота:

- індивідуальна (окремо з кожним учнем);

- групова (з групою учнів);

- колективна (з класом);

- з батьками.

Програма видає варіанти рішення проблем кожної дитини, що треба робити з цією дитиною, як спілкуватися з батьками, які причини обумовлюють ту чи іншу проблему, тобто надає вчителю всю необхідну інформацію: що робити, як робити, яким чином. Все це допоможе педагогам краще виконувати свою роботу, адже справжній вчитель має працювати на мету, дати учню розуміння, де та як можна застосувати отримані знання на практиці.

Керівники проекту «Універсал-онлайн» провели цікаві зустрічі з батьками Рокитненського НВК та Омельницького ліцею, на яких розповіли батькам про сутність даного проекту, його цілі і завдання, серед яких головним є вирішення проблем дитини.

 

Заступник директора з виховної роботи Рокитненького НВК       А.А. Суднеко

Омельницький сільський голова О.І. Шереметьєва ділилася на семінарі у м. Харків досвідом з організації надання соціальних послуг в ОТГ

 

10 листопада у Харкові відбувся семінар «Організація соціального захисту населення в об'єднаних територіальних громадах», організаторами якого виступили Німецьке товариство міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», Харківська ОДА та Харківський відокремлений підрозділ Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Захід проводився з метою опрацювання моделі надання у громаді необхідних соціальних послуг сім’ям з дітьми, молоді, людям похилого віку. Також учасники семінару мали можливість покращити знання законодавства у сфері соцзахисту та обмінятися досвідом організації надання соціальних послуг в ОТГ.

Наша громада вже має позитивний досвід роботи у соціальній сфері – діє Територіальний центр соціального обслуговування населення, Омельницька ОТГ, однією з перших в Україні, отримала розширені повноваження з надання соціальних послуг. Тож О. І. Шереметєва презентувала на цьому семінарі практичний досвід організації надання соцпослуг в об’єднаній територіальній громаді.

Експерти проекту “Сучасні управлінські компетенції у об’єднаних громадах” побували з дводенним візитом в Омельницькій ОТГ


8 та 9 листопада 2017 року Омельницька громада приймала експертів з Польщі. Вони завітали до нашої ОТГ у рамках проекту “Сучасні управлінські компетенції у об’єднаних громадах”, який реалізується Фундацією менеджерських ініціатив (м. Люблін, Республіка Польща). До Омельника завітали Павел Прокоп – Голова правління Фундації менеджерських ініціатив, радник мера Любліна, Ярослав Черв – керуючий справами гміни Гощерадув Люблінського воєводства та Богдан Юрчук – консультант Фундації менеджерських ініціатив.

В рамках візиту гості з Польщі провели тренінги для керівництва та службовців громади щодо управління основними сферами компетенцій в ОТГ (управління освітніми і медичними закладами, формування і виконання місцевого бюджету, функціонування комунального господарства, енергетичної ефективності і розвитку туризму).

Також були проведені консультації для керівництва ОТГ щодо розробки і впровадження рішень, які стосуються головних сфер функціонування громади, та обговорені інструменти, що можуть бути застосовані в управлінні цими сферами.

Проведені тренінги та консультації спрямовані на формування навичок вибору оптимальних рішень організаційно-управлінського характеру.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Триває Всеукраїнський конкурс молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» під гаслом «Збережемо енергію – збережемо Планету!»

 

Участь у конкурсі можуть прийняти учні загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів віком до 17 років, що мають досягнення у впровадженні енергозбереження, використанні поновлюваних джерел енергії для місцевих потреб, у підвищенні енергоефективності шкільних будівель. Подати проекти можуть також студенти ВНЗ віком до 23 років, що мають досягнення у практичній та проектній діяльності в сфері змін клімату та біоінженерії.

Окрім учнів та студентів, організатори запрошують до участі в конкурсі педагогічних працівників загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів та ПТУ, що мають напрацювання у розвитку освіти школярів та просвітницькій роботі серед населення щодо ефективного використання і заощадження енергії.

Зараз триває перший, заочний етап цього всеукраїнського конкурсу, що закінчиться в січні 2018 року.

Шкільні заклади Омельницької ОТГ вже мають успішний досвід участі в цьому конкурсі. У 2017 році проект під назвою «Зберігаймо тепло і світло у нашому домі!» у номінації «Інформування суспільства, пропаганда енергоефективності» підготували дві учениці Рокитненсьої ЗОШ – Кириченко Анна та Чинчик Анна. Дана робота, виконана під керівництвом вчителя фізики Рокитненської ЗОШ Берези Тетяни Василівни, стала однією з 52, що вийшли до фіналу конкурсу. У м. Києві, де проходив фінал, рокитненські учениці стали фіналістками очного туру та були нагороджені грамотами і корисними призами (більш детально – за посиланням).

Тож маємо надію, що і цьогоріч на Всеукраїнському конкурсі молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» наша громада буде представлена не менш гідно!

Дієве юне покоління – запорука щасливого майбутнього країни

 

На сучасному етапі становлення та зростання економіки України неможливо переоцінити роль енергозбереження. Законодавство нашої країни визначає це поняття як організаційну, наукову, практичну та інформаційну діяльність, спрямовану на раціональне використання та економне витрачання енергії і природних енергетичних ресурсів в національному господарстві.

Дві тринадцятирічні учениці Рокитненської школи узялися докласти й свій маленький, але такий важливий гвинтик до серйозного та масштабного механізму енергозбереження. І зробили це доволі успішно.

На уроках фізики діти періодично вивчали питання енергозбереження і, коли почули про проведення Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище», не задумуючись, відгукнулись на пропозицію взяти участь. Разом із своїм керівником, учителем фізики, Березою Тетяною Василівною восьмикласниці Кириченко Аня та Чинчик Аня підготували проект у номінації «Інформування суспільства, пропаганда енергоефективності». Вони дібрали низку цікавих матеріалів, підготували інформаційні плакати, буклет «Зберігаймо тепло і світло у нашому домі!» та ознайомили з їх змістом учнів та вчителів своєї школи, донесли інформацію у родини своїх однокласників.

11 січня 2017 року конкурсна робота наших школярок скромно і ще невпевнено полетіла віртуальними шляхами Інтернету на розгляд серйозного журі. Дівчата, їх наставниця, учителі та однокласники з нетерпінням чекали результатів І етапу. Якою ж була радість, коли, за рішенням компетентного журі, наша робота стала однією з 52-х робіт, відібраних для участі у фіналі очного етапу конкурсу.

До захисту залишилось не так багато часу, тому робота закипіла: друкувалися кольорові буклети та фото, готувалася мультимедійна презентація роботи над проектом, дівчата разом із керівником формували стендову доповідь, оформлювали плакат для захисту. Однокласники, батьки, вчителі та адміністрація школи допомагали, чим могли. З великою вдячністю згадуємо і допомогу в організації поїздки до Києва адміністрації Омельницької територіальної громади, яка підтримала ентузіазм дівчат, усвідомлюючи, що саме підростаюче покоління є майбутнім нашого села, майбутнім того освітньо-культурно-спортивного простору, що нині формується на території громади, а отже, і майбутнім нашої країни.

Уночі 16 січня 2017 року Кременчуцький залізничний вокзал зустрічав наших схвильованих дівчат, які того ж дня разом із своїм керівником долучилися у Полтаві до групи дітей-учасників від області та представників Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, одного з організаторів поїздки, щоб разом вирушити до столиці для захисту робіт.

Захід відбувався в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді м.Києва та пройшов під гаслом «Збережемо енергію – збережемо Планету». Під час постерного захисту робіт представники шкіл, коледжів, технікумів, позашкільних закладів освіти доводили переваги своїх проектів, що мали теоретичне або практичне спрямування, інформували суспільство та привертали увагу до вирішення енергетичних проблем без шкоди довкіллю. Наші дівчатка, за словами Тетяни Василівни, виступали впевнено, компетентно відповідали на запитання журі. У результаті наші учасниці стали фіналістками очного туру та були нагороджені не лише сертифікатами учасників, але й грамотами та отримали корисні призи.

Звичайно ж, на цьому цікавинки для дівчат у Києві не завершились. Разом із учителькою вони відвідали пам’ятні та знаменні для історії нашої країни місця – Майдан Незалежності, Арку дружби народів, Монумент Слави, Алею Героїв Небесної Сотні… Повернувшись увечері до гуртожитку, дівчатка отримали масу позитивних емоцій під час знайомства та спілкування з іншими учасниками конкурсу. Діти з різних куточків України – Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Полтавської областей – ділилися власним досвідом, ідеями, будували спільні плани щодо подальших досліджень та створення нових проектів з енергоефективності.

Наступного дня дітей чекало ознайомлення з електромобілем компанії AUTOINTERPRISE, участь у пізнавально-розважальній програмі «Екомарафон», а їх керівників – інтерактивний тренінг «Формування екологічної компетенції школяра за допомогою інтерактивних методів навчання».

Отже, всі присутні не лише пройшли складні та хвилюючі випробування, а й отримали можливість розширити горизонти пізнання і загорітися новими ідеями щодо раціонального використання енергії та дружнього ставлення до довкілля.

З поїздки наші конкурсантки повернулися задоволені, щасливі та сповнені нових ідей щодо впровадження енергозберігаючих технологій у життя своїх родин та життя односельців. Для дівчаток – це шанс повірити у свої сили, знання та здібності. І все це стало можливим завдяки небайдужості оточуючих – батьків та односельців, однокласників та учителів, адміністрації школи та керівництва громади.

Заступник директора з НВР Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ст.

Опанасюк Наталія Вікторівна

З нагоди Дня соціального працівника в Омельницькій ОТГ відзначили працівників відділу охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення


На урочистих зборах з нагоди Дня соціального працівника, що відбулися 6 листопада 2017 року в приміщенні актової зали Омельницького ліцею, з професійним святом працівників соціальної сфери Омельницької ОТГ привітали Омельницький сільський голова О.І. Шереметьєва та начальник відділу охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення Н.І. Мельник.

Відзначаючи сумлінне та добросовісне виконання обов'язків, наполегливість, старанність, особистий внесок в організацію соціального захисту населення, активну участь у громадському житті, наказом начальника відділу охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області відзначено соціальних робітників нашої громади.

Грамотами нагороджено:

- Чаленко Валентину Іванівну;

- Фатич Марію Степанівну;

- Щербак Ірину Василівну;

- Омельченко Лідію Олексіївну;

- Капустян Людмилу Миколаївну;

- Кармазін Людмилу Володимирівну;

Чинник Олену Вікторівну.

Подяку відділу охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення оголошено:

- Лимаренко Наталії Григорівні;

- Шальовій Вікторії Миколаївні;

- Приваліхіній Лідії Йосипівні;

- Фисун Світлані Петрівні.

Також прозвучали пісенні вітання від вокалістів Омельницького КСК «Дивограй» Вікторії Ясінської, Михайла Петрова та Тетяни Романенко.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Представники проекту «Запуск регіонів» провели зустріч з активом Омельницької громади


2 жовтня 2017 року Омельницька ОТГ приймала представників проекту Українського інституту міжнародної політики «Запуск регіонів». До нашої громади завітали експерти УІМП Надія Афанасьєва і Марина Хромих, незалежний консультант зі стратегічного планування та місцевого економічного розвитку Ірина Ковра та експерт з регіонального розвитку Вадим Штефан.

Метою ініціативи «Запуск регіонів», яка стартувала у 2015 році, є підтримка реформи децентралізації та збільшення інвестиційної привабливості областей України. У рамках проекту проводяться консультації та тренінги для об’єднаних територіальних громад, що мають на меті покращення їх конкурентоспроможності та привабливості для інвесторів. Ще одним напрямком роботи експертів проекту є налагодження контактів і розвиток партнерства з метою використання кращого практичного досвіду для розвитку територій.

В липні 2017 року представники Омельницької громади Коваль В.А., Литвиненко Т.С., Петухова М.І. та Степанюк Т.А. пройшли 3-денний семінар-тренінг “Запуск регіонів: Планування та менеджмент”, де навчалися використовувати засоби стратегічного планування а також проектного методу організації роботи при розробці проектів.

Зустріч, що відбулася сьогодні в приміщенні Омельницького КСК «Дивограй» – це продовження роботи в рамках ініціативи «Запуск регіонів». Зараз виконавчим комітетом виконується активна робота щодо покращення туристичної привабливості громади, тож гостям презентували туристичний потенціал нашого краю, та розповіли про досягнення і проблеми громади в розвитку інфраструктури сіл ОТГ. В свою чергу експерти проекту розповіли про успішні ініціативи, реалізовані в інших куточках України, досвід яких можна використати і для розвитку нашої громади.

На зустрічі також були презентовані 2 нові проекти Омельницької ОТГ – «Благоустрій парку ім. В.І. Вернадського в с. Омельник», який представила учениця 7-го класу Омельницького ліцею Діана Нестеренко, та проект «Хочеш бути щасливим, повернися до початку» по відновленню і збереженню у с. Рокитному парку ім. М.М. Калачевського (автор – бібліотекар Рокитненської сільської бібліотеки Надія Дмитренко).

Завтра, 3 листопада, представники «Запуску регіонів» проведуть зустріч з представниками громади м. Кременчук.

Фото зустрічі можна переглянути за цим посиланням.

ПрАТ «АвтоКрАЗ» запрошує на роботу жителів сіл Кременчуцького району

 

Приватне акціонерне товариство «АвтоКрАЗ», з метою збільшення кількості автомобілів, що випускаються підприємством, провадить політику по залученню до роботи в компанії працівників різних спеціальностей.

Зокрема, розгядадається можливість прийому на роботу жителів сіл Кременчуцького району.

ПрАТ «АвтоКрАЗ» запрошує на роботу робітників та інженерно-технічних працівників (орієнтований перелік вакансій наведено далі), а також осіб, що не мають відповідних спеціальностей.

Необхідну професійно-технологічну освіту чи перепідготовку можна отримати в Центрі з підготовки та навчання персоналу безпосередньо на робочому місці.

Підприємство гарантує офіційне працевлаштування, повний соціальний пакет, професійне і кар'єрне зростання, гідну зарплату.

Можлива оплата проїзду до місця роботи.

Самотнім надається гуртожиток.

 

Орієнтовний перелік вакансій ПрАТ «АвтоКрАЗ»

Інженерно-технічні працівники:

– начальник відділу головного енергетика;

– начальник служби електромереж та підстанцій;

– заступник начальника електротехнічного цеху;

– начальник котельного цеху;

– заступник начальника котельного цеху;

– начальник служби механіка-енергетика котельного цеху;

– майстер виробничої дільниці;

– заступник начальника сталеливарного цеху з підготовки виробництва;

– начальник виробничо-диспетчерського бюро;

– енергетик цеху;

– механік цеху;

– інженер-конструктор;

– інженер-технолог;

– провідний інженер-технолог ГТВ цеху інструментального виробництва;

– провідний інженер бюро технагляду за будівлями та спорудами;

– менеджер з реалізації автомобілів;

– інженер з постачання;

– начальник дільниці управління відвантажень;

– провідний інженер з якості;

– інженер-лаборант;

– провідний інженер з комп'ютерних систем;

– адміністратор систем;

– начальник бюро підтримки користувачів;

– інженер електрозв'язку;

– головний редактор газети «АвтоКрАЗ»;

– перекладач (англійська, французька);

– водій автотранспортних засобів;

Робітничі професії:

– налагоджувальник автоматичних ліній і агрегатних верстатів;

– слюсар з ремонту автомобілів;

– зуборізальник;

– верстатник широкого профілю;

– маляр;

– налагоджувальник деревообробного устаткування;

– старший комірник;

– тракторист;

– електрогазозварник;

– слюсар-ремонтник;

– електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

– монтажник санітарно-технічних систем і устаткування;

– водій електро- та автовізка;

– слюсар з механоскладальних робіт;

– паяльщик;

– згинальник труб;

– комплектувальник виробів та інструменту;

– слюсар-інструментальник;

– токар;

– тесляр;

– транспортувальник;

– різальник металу на ножицях і пресах;

– налагоджувальник зварювального та газоплазморізального устаткування;

– оператор проекційної апаратури та газорізальних машин;

– штампувальник;

– машиніст крану;

– фрезерувальник;

– мастильник;

– налагоджувальник устаткування лакофарбових покриттів;

– налагоджувальник холодно-штампувального устаткування;

– налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з ПК;

– електромонтер охоронно-пожежної сигналізації;

– свердлувальник;

– терміст;

– формувальник з виплавлюваних моделей;

– формувальник машинного формування;

– стрижневик машинного формування;

– гальванік;

– чистильник металу, відливок виробів та деталей;

– шихтувальник;

– обрубувач;

– слюсар з такелажу і вантажозахватних пристроїв;

– водій автотранспортних засобів;

– оброблювач поверхневих дефектів металу;

– токар-напівавтоматник;

– муляр;

– асфальтобетонник;

– робітник зеленого будівництва (можливо інвалід 3 групи);

– заливальник металу (з/п від 10000 грн.);

– ковшевий (з/п від 10000 грн.)

Контактні особи:

Олена Анатоліївна, т.+38(0536)76-64-69, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Тетяна Анатоліївна, т. +38(0536)76-64-69; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Управління соціального захисту населення інформує про соціальні норми споживання природного газу, які застосовуються для розрахунку розмірів житлових субсидій та пільг

Соціальні норми, у межах яких надаються субсидії та пільги з оплати житлово-комунальних послуг, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2017 №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

З поточного року змінені соціальні нормативи споживання природного газу на опалення, приготування їжі та підігрів води, а саме:

– у разі використання природного газу для індивідуального опалення – 5,0 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі (в межах соціальної норми житла) на місяць в опалювальний період (коригуючий коефіцієнт для 1-2 поверхових будинків – 1,073, для будинків на 3 і більше поверхів – 0,783);

– на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу;

– на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 м3 на особу;

– на газову плиту і водонагрівач – 10,5 м3 на особу.

Звертаємо увагу, що визначення соціальних норм споживання комунальних послуг належить до компетенції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Таким чином, оскільки нарахування плати за користування житлово-комунальними послугами здійснюється організаціями-надавачами відповідних послуг – то за роз’ясненнями щодо застосування соціальних норм слід звертатися до вказаних організацій.

Виступ голови Омельницької ОТГ О.І. Шереметьєвої на регіональному форумі «Залучення ресурсів для розвитку територіальних громад» у Черкасах


Форум пройшов 26 жовтня 2017 року у м. Черкаси, в актовій залі Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Тут зібралися близько 200 представників місцевого самоврядування з різних областей України та експерти з питань регіонального розвитку.

Основною метою форуму організатори визначили обмін досвідом щодо залучення ресурсів, необхідних для реалізації проектів розвитку ОТГ та підготовки проектних заявок. Почесними гостями заходу стали голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, голова Черкаської облради Олександр Вельбівець, керівник Регіонального хабу Програми «U-LEAD з Європою» для центральної України Владислав Синицький, директор Черкаського ЦРМС Сергій Слинько та народний депутат Максим Поляков.

У своєму виступі на форумі Омельницький сільський голова О.І. Шереметьєва поділилася досвідом з розвитку комунального господарства у сільській громаді в рамках децентралізації.

Фото можна переглянути за цим посиланням.



Більше статтей...