Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Головна


В ДНЗ «Казка» пройшло родинне свято «Щасливі діти у дружній родині»

15 грудня у старшій групі Омельницького ДНЗ «Казка» пройшло родинне свято під гаслом «Щасливі діти у дружній родині». Підготували і провели цей веселий захід для малят та їх батьків вихователі Гмиря Ю.А, Трушевська В.І. і музичний керівник Гончар О.Д. На заході також були присутні завідувач ДНЗ «Казка» Пилипенко Л.Г., представники відділу освіти, молоді та спорту, а також жителі села.

Як це чудово, коли батьки і діти

У свято й будні завжди поруч йдуть.

Сьогодні всім нам можна порадіти,

Що в нас родини дружно так живуть.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Відеофрагменти заходу:


Представники Омельницької ОТГ побували з навчальним візитом у Польщі


Представники Полтавської області побували з навчальним візитом «Управління освітою на місцевому рівні» у Опольському воєводстві. Візит тривав з 9 по 16 грудня 2017 року. Омельницьку громаду представляли сільський голова Олександра Шереметьєва та директор Омельницького ліцею Ольга Яроменок.

Програма візиту була дуже насиченою та включала:

10 грудня

- лекцію про трансформацію освітньої системи у Польщі після 1989 року та освітні цілі у новій реформі польської освіти;

- візит до музею польської пісні;

11 грудня

- знайомство з управлінням освіти м. Ополе (рівень області (воєводства);

- знайомство з регіональним центром розвитку освіти та психолого-педагогічною консультацією в м. Ополе;

12 грудня

- візит до управління міста (гміни) Корфантув для ознайомлення з роботою в освітній галузі;

- візит до початкової школи №2 ім. Чеслава Нємена у м. Корфантув (зустріч з директором та представниками батьківського комітету);

13 грудня

- візит до управління гміни Глогувек для ознайомлення з організацією освіти в Польщі у сільській місцевості;

- візит до навчального комплексу у с. Твардава;

- відвідання регіонального музею у м. Глогувек;

- візит до непублічної (недержавної) початкової школи у c. Дитмарув;

14 грудня

- візит до навчального комплексу спеціальних шкіл (для дітей з особливими освітніми потребами) у м. Крапковіце;

- відвідування Крапковіцького будинку культури;

- відвідування гмінної публічної бібліотеки у м. Гоголін;

- відвідування Опольської корогви Союзу польських скаутів;

15 грудня

- відвідування Музею Сілезьких П’ястів у м. Бжег;

- відвідування виправно-терапевтичного комплексу у м. Олава.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Представники Омельницької громади взяли участь у семінарі-практикумі «Запровадження моделі інтегрованої системи соціального захисту населення на рівні об’єднаних територіальних громад»


Семінар, метою якого є формування розуміння суті моделі інтегрованої системи соціального захисту населення (ІССЗН) та шляхів її запровадження на рівні ОТГ, проходив з 5 по 7 грудня 2017 року в м. Київ. Захід відбувся у рамках проекту «Розробка концепції та функціонально-структурної моделі інтегрованої системи соціального захисту в Україні», який реалізується Oxford Policy Management (UK) та МБО «Партнерство «Кожній дитині» на замовлення Міністерства соціальної політики України за підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ та зібрав учасників з 40 ОТГ. Омельницьку громаду представляли заступник сільського голови Олена Лагай та начальник відділу охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення Наталія Мельник.

В рамках семінару пройшло декілька пленарних засідань:

- Соціальна відповідальність громади як основа сталого розвитку та благополуччя населення (повноваження ОТГ щодо соціального захисту населення та захисту прав дітей; відповідальність і роль громад в процесі деінституалізації; сімейно-орієнтований підхід у соціальній роботі, громада дружня до дітей; ключові підходи та механізми соціального планування розвитку ОТГ);

- Інтегрована системи соціального захисту населення на рівні ОТГ (основні характеристики та базові параметри моделі ІССЗН; соціальна робота у контексті інтеграції соціальних послуг на рівні ОТГ);

- Джерела фінансування та особливості бюджетування ІССЗН (програмно-цільовий метод бюджетування; залучення інвестицій та проектна діяльність; фінансові механізми розвитку ринку соціальних послуг, соціальне замовлення, платні соціальні послуги, бюджетна установа та комунальне підприємство);

- Модель ІССЗН на рівні ОТГ: ефективне та інтегроване управління, міжсекторальна та міждисциплінарна взаємодія, бюджетування орієнтоване на результат, робота з населенням відповідно до потреб та технології кейс-менеджменту.

Відбулися практичні заняття:

- Модель ІССЗН: визначення потреб та ресурсів громади;

- Модель ІССЗН: визначення стратегічних цілей та індикаторів результативності;

- Модель ІССЗН: забезпечення доступності вразливих груп населення до соціальних послуг відповідно до визначених потреб;

- Модель ІССЗН: практикум застосування програмно-цільового методу бюджетування;

- Модель ІССЗН на рівні людини: кейс-менеджмент, суб’єкти соціальної роботи та надавачі соціальних послуг, робота з випадком;

- Модель ІССЗН на рівні людини: оцінка ефективності прийнятих рішень, аналіз витрат відповідно до алгоритму роботи з випадком.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва взяла участь у регіональній конференції «Етика та прозорість на місцевому рівні: стратегії та інструменти»


Конференція, організована Конгресом місцевих та регіональних влад Європи в рамках тематичної програми «Посилення інституційних основ місцевого самоуправління», проходила з 6 по 7 грудня у грузинській столиці – м. Тбілісі. Захід зібрав близько 140 учасників з Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови, України.

Мета конференції – обмін думками щодо передових практик та спільних шляхів підвищення якості місцевої демократії в рамках місцевого самоуправління та територіальних реформ. У рамках заходу відбулися 3 пленарні сесії: «Місцеві ініціативи по етичному управлінню та прозорості», «Вимірювання змін – оцінка та засоби забезпечення стійкості», «Стратегії та інструменти по просуванню етичних норм, прозорості та участі громадян».

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Представники бізнесу та місцевого самоврядування Полтавської області навчалися, як провести громадську антикорупційну експертизу регуляторного акту

Тренінг під назвою «Методологія і практика проведення М-тесту та громадської антикорупційної експертизи регуляторних актів місцевого рівня», ініціатором якого є Центр міжнародного приватного підприємництва та Державна регуляторна служба України, відбувся у м. Полтава з 5 по 6 грудня 2017 року. Захід проходив за участі приватних підприємців Полтави, членів Полтавського міжнародного бізнес-центру, депутатів Полтавської міськради, співробітники Полтавської ОДА, Полтавської облради, виконкомів Кременчуцької, Полтавської, Миргородської міськрад, ОТГ, ВНЗ та громадських організацій області. Омельницьку громаду на тренінгу представляла спеціаліст фінансового відділу Марія Петухова.

Мета проведення тренінгу – посилити взаємодію органів місцевого самоврядування і представників бізнесу, покращити можливості бізнесу щодо аналізу місцевої регуляторної політики та формування фахових пропозицій від підприємницького активу для покращення бізнес-середовища.

Всі, хто пройшов тренінг, отримали сертифікати Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

Фото можна переглянути за цим посиланням.

5 грудня Омельницька ОТГ підписала меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з Проектом DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні»

У вівторок, 5 грудня 2017 року, в Полтавській ОДА була проведена зустріч керівництва області з делегацією Швейцарсько-Українського проекту DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні», яку очолювала керівник проекту в Україні Оксана Гарнець.

Під час цієї зустрічі було підписано меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Проектом, Полтавською ОДА та облрадою, а також з Омельницькою та Пирятинською об’єднаними територіальними громадами. Від імені нашої громади меморандум підписала перший заступник сільського голови Світлана Неіленко.

Омельницька громада була відібрана для участі у ІV фазі Проекту, яка передбачає комплексне реформування системи централізованого постачання в ОТГ, що і засвідчив підписаний меморандум. Всього в Україні у даній фазі братимуть участь 16 громад.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва взяла участь у Всеукраїнському семінарі «Впровадження І етапу Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки»

Всеукраїнський семінар-тренінг проходив у м. Києві з 28 по 30 листопада поточного року. Організаторами заходу виступили уповноважений Президентом України з прав дітей Микола Кулеба, великобританська Фундація Lumos та Національний офіс ДІ реформи, створений за підтримки проекту EDGE (Канада).

З серпня 2017 року в нашій країні розпочато реформу системи інституційного догляду та виховання з метою надати дітям можливість отримувати медичні, освітні та соціальні послуги за місцем проживання незалежно від стану здоров’я, а також забезпечити право дитини на проживання у сімейному оточенні. Тож основною метою заходу було обговорення стратегічних підходів та актуальних проблем у контексті деінституціалізації в Україні.

Досвідом проведення деінституціалізації у своїх країнах з учасниками семінару ділилися представники Болгарії, Великої Британії, Молдови та Чехії. Також було представлено результати аналізу соціальних, медичних та освітніх ресурсів, проведеного спеціалістами Національного офісу реформ з деінституціалізації і міжнародного благодійного фонду Lumos Foundation на прикладі Житомирської області.

Голова Омельницької ОТГ Олександра Шереметьєва виступила в секції «Рекомендації з впровадження деінституціалізації», де поділилася досвідом підтримки сімей і дітей на рівні ОТГ.

У Києві пройшов ІІ Міжнародний саміт мерів

З 28 по 29 листопада 2017 року в м. Київ проходив ІІ Міжнародний саміт мерів. Захід зібрав близько 150 голів українських міст та селищ, а також лідерів місцевого самоврядування з 8 країн – Бразилії, Великої Британії, Ізраїлю, Канади, Нідерландів, Словаччини, Швеції. Омельницьку громаду на цьому заході представляла перший заступник сільського голови Світлана Неіленко.

Протягом 2 днів учасники саміту ділилися досвідом з впровадження інновацій, зокрема, виступили Володимир Гройсман, Прем'єр-міністр України, Володимир Кличко, голова Київської МДА, Бо Франк, лорд-мер міста Векше, Константин Крістоф Фредерікашвін, принц Нідерландів, принц Орансько-Нассауанський, граф фон Амсберг. В рамках саміту працювали воркшопи, було презентовано кілька інноваційних стартапів а також індекс розвитку міст Deloitte, проходили панельні дискусії та зустрічі «без краваток». Для гостей провели екскурсії на інноваційні майданчики «Арт-завод Платформа» та UNIT City.

Також мерами-учасниками саміту було підписано маніфест про співпрацю та взаємодію у розвитку інновацій, що має на меті стимулювати інноваційну діяльність та впровадження сучасних технологій.

Представники Омельницької об’єднаної територіальної громади взяли участь у семінарі-нараді «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи»

Захід проходив у Миргороді з 22 по 23 листопада 2017 року. Це п’ята за рахунком семінар-нарада з подібних питань, яку організовує Мінсоцполітики при підтримці Дитячого фонду ООН в Україні. Захід зібрав учасників з Полтавщини, Кіровоградщини, Черкащини, Сумщини, Харківщини та Хмельниччини, серед яких були представники органів виконавчої влади, голови ОТГ, керівники департаментів соцзахисту населення, служб у справах дітей ОДА, обласних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби зайнятості та Пенсійного фонду. Нашу громаду представляли Омельницький сільський голова Олександра Шереметьєва та начальник відділу охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення виконкому Омельницької сільської ради Наталія Мельник.

Учасників семінару вітали Олександра Чуркіна – заступник Міністра соцполітики з питань європейської інтеграції, а також Олег Пругло – заступник голови Полтавської ОДА. Також на семінарі-нараді виступали представники Мінсоцполітики, Мінмолодьспорту, Держслужби України з питань праці, Держслужби зайнятості, експерти ПРООН, ЮНІСЕФ, Світового банку.

На семінарі під час тематичних дискусій та роботи в групах було обговорено питання забезпечення соцзахисту населення, дотримання законодавства про працю, розвитку молодіжної політики та захисту прав дітей, соціальної підтримки людей з інвалідністю, а також досвід Шишацької ОТГ щодо впровадження моделі надання послуг соціальної підтримки. Також піднімалися питання організації у громадах «фронт-офісів», де центри зайнятості та Пенсійний фонд зможуть вести прийом мешканців.

У Києві відбулася конференція «Україна на шляху децентралізації освіти»

Захід пройшов 23 листопада 2017 року в у залі «Олімпійський дворик» НСК «Олімпійський» і був присвячений питанням перебігу та перспектив реформи децентралізації у системі загальної середньої освіти України. Конференція зібрала представників міністерств освіти і науки, регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», а також представників установ освіти з усіх областей України. Омельницьку громаду на заході представляла начальник відділу освіти, молоді та спорту Вікторія Надуда.

З вітальним словом на відкритті конференції виступили Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України, Мартін Хагстрьом, Посол Швеції в Україні та Ерік Факсгард, керівник шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», Шведська асоціація місцевих влад та регіонів.

Учасниками конференції було обговорено такі питання:

- перші підсумки децентралізації освіти;

- новий закон «Про освіту»;

- перші кроки нової української школи;

- формула розподілу освітньої субвенції;

- інноваційні практики органів місцевого самоврядування;

- нова Державна служба якості освіти та методична підтримка в децентралізованій системі освіти;

- від оптимізації мережі до місцевих освітніх стратегій.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

У Рокитненському НВК завершується місячник правового виховання

Згідно з планом виховної роботи у листопаді в Рокитненському НВК проходить місячник правового виховання учнів під гаслом «Я – громадянин. Я – патріот. Я – вихованець своєї школи!». Проведення подібних заходів допомагає учням формувати правову культуру, прищеплює повагу до прав і свобод людини.

В рамках місячника, з нагоди Міжнародного дня толерантності, 21 листопада у 6 класі відбулася виховна година на тему «Толерантність». Учні підготували і зачитали тлумачення слова «толерантність», зачитали пам’ятку «Мистецтво спілкування», вислови політиків і філософів про толерантність.

Класний керівник Шашкова Тамара Василівна провела з учнями гру «Несимпатична людина», під час якої учні мали пояснити, як толерантна людина поводить себе в різних ситуаціях. Також був проведений текст «Чи вмію я бути толерантним?».

Завершилася виховна година підготовленою класним керівником презентацією «Мистецтво спілкування».

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Вітаємо команду Омельницького ліцею, яка зайняла ІІІ місце у районних змаганнях з настільного тенісу!

16 листопада 2017 року у с. Піщане відбулися чергові змагання в рамках ІІ етапу обласної Спартакіади школярів. Представники шкіл Кременчуцького району змагалися з настільного тенісу, шахів та шашок.

Команді Омельницького ліцею в непростій боротьбі вдалося вибороти ІІІ загальнокомандне місце з настільного тенісу. До складу команди увійшли Сливка Михайло (11 клас), Сохін Максим (8 клас) та Пилипенко Юлія (11 клас). Особливо хочеться відзначити Сохіна Максима, що вже другий рік поспіль займає особисте І місце на цих змаганнях.

Вітаємо наших юних спортсменів!


Омельницька об’єднана територіальна громада – в числі переможців конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області

У вівторок, 21 листопада 2017 року, на засіданні ради конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області було визначено цьогорічних переможців. З 86 проектів, які подали на конкурс 24 райони нашої області та міста обласного значення, було обрано 52, загальна сума співфінансування по яких з обласного бюджету становить 17711,792 тис. грн.

Одним з переможців став проект нашої громади – «Дошкільний навчальний заклад «Ромашка» – квітка дивосвіт, дім для маленьких сердець в с. П’ятихатки Омельницької об’єднаної територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області», сума співфінансування по якому з боку обласного бюджету складе 500 тис. грн.

Представники Омельницької ОТГ взяли участь у практичному семінарі «Основи створення якісної газети (бюлетеня) для об’єднаної територіальної громади»


22 листопада у с. Піщане Кременчуцького району пройшов практичний семінар-тренінг «Основи створення якісної газети (бюлетеня) для ОТГ», який проводив Юрій Ісаєв, журналіст із міжнародним досвідом, експерт Полтавського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

На тренінгу були присутні представники Глобинської, Недогарківської, Піщанської та Пришибської ОТГ. Омельницьку громаду представляли спеціаліст відділу культури, туризму та інформаційної роботи Сохін Н.Л. і спеціаліст фінансового відділу Петухова М.І.

Під час проведення заходу були розглянуті наступні питання:

- потенційні видозміни в сучасному медіа-просторі;

- принцип наближеності інтересів у роботі засобу масової інформації;

- як зробити газету цікавою та корисною;

- сучасні тенденції подачі та пропорції інформації у газеті;

- як писати, враховуючи потреби аудиторії видання;

- ілюстрування матеріалів та види ілюстрацій;

- тематичні сторінки, з яких складається типовий тижневик.

Також учасники тренінгу мали змогу обмінятися досвідом та виконати практичні завдання, працюючи у групах.

Фото можна переглянути за цим посиланням.

Вітаємо наших спортсменів – учасників обласної спартакіади серед ветеранів сільського спорту!

В суботу, 18 листопада 2017 року в м. Миргород відбулася спартакіада Полтавської області серед ветеранів сільського спорту.

Омельнцьку громаду в збірній Кременчуцького району представляли Сохін Наталія (настільний теніс), Носенко В’ячеслав та Харченко Едуард (волейбол). У підсумку омельницька тенісистка посіла особисте 3 місце, що у сумі з 5 місцем у чоловіків дозволило отримати загальнокомандне 4 місце в настільному тенісі. Чоловіча волейбольна команда зуміла пробитися до фіналу змагань, але в поєдинку за 3-4 місце поступилася господарям, команді Миргородського району, виборовши почесне 4 місце.

За загальною сумою балів команда Кременчуцького району в цьогорічній спартакіаді серед ветеранів сільського спорту посіла 3 місце.

Більше статтей...