Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Головна


26 січня о 11.00 в селі Запсілля, в приміщенні Запсільської сільської ради, був проведений круглий стіл на тему:  «Ефективна інформаційна політика, як можливість налагодження ефективного діалогу між владою та громадою». Захід проводився в рамках реалізації проекту «Підвищення медіа грамотності громади. Випуск інформаційного бюлетеня Омельницької сільської об’єднаної територіальної громади», який реалізується у рамках Співфінансування ЄС – Підтримка реформи децентралізації за сприяння Німецького Товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Ешборн, Німеччина. Були присутні 14 осіб: Шереметьєва Олександра Іванівна - сільський голова, Петухова Марія Іванівна - начальник відділу доходів, Приволіхіна Лідія Йосипівна та Фатич Марія Степанівна – соціальні працівники, Загаров Микола Олександрович – заступник сільського голови, в.о. старости с. Запсілля, Андрущенко Микола Петрович, Ткаченко Микола Анатолійович, Разно Павло Юрійович,  Токар Сергій Михайлович – водії, Жежела Олена Григорівна – завідуюча дитячим садочком, Михайлова Тетяна Григорівна – бібліотекар Запсільської бібліотеки, Мазур Валентина Михайлівна – адміністратор ЦНАП села Запсілля, Бублик Валентина Іванівна – бухгалтер по завезенню питної води.

Круглий стіл проводили  Коба Лариса Юріївна  - головний редактор газети «Село Полтавське» - медіа – експерт, та Дудка Ірина Анатоліївна, експерт з питань PR, розвитку місцевого самоврядування.

В кінці було проведено анкетування, за яким присутні висловили власні думки з приводу випуску інформаційного вісника.17 лютого 2017 року до Омельницької територіальної громади, завітала поважна делегація Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), яка фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарську Агенцію Розвитку та Співробітництва(ШАРС/ADS) та впроваджується Швейцарським Центром Ресурсів , Консультацій з питань Розвитку (Skat).

Директор проекту DESPRO у Швейцарії, пан Юрг, висловив своє бажання, у рамках робочого візиту до Полтавської області,  відвідати Омельницьку об’єднану територіальну громаду. Тут його з радістю зустріли та показали результати своєї плідної праці.

Складу делегації складав сам Крістен Юрг –директор проекту DESPRO, Сороковський Вячеслав Євгенійович та Козак Вячеслав Іванович – експерти проекту DESPRO , Локшина Юлія Вячеславівна.

За рахунок коштів проекту DESPRO у Омельницькій територіальній громаді будується системи водопостачання та водовідведення для мешканців сіл громади.

Омельницький сільський голова, Олександра Іванівна Шереметьєва, продемонструвала гостям презентацію, у якій було відображено хід реалізації проекту. Показала куди пішли кошти та що було досягнуто.

Всяко підтримували дорогу, по якій рухається Омельницька ОТГ запрошені голова районної державної адміністрації Андрій Анатолійович Безкоровайний, та голова районної ради Дрофа Андрій Олександрович, а також голова профспілкового комітету ПАТ «Укртатнафта» Хоменко Василь Петрович.

17 січня о 12.30 в селі Демидівка, в Демидівській сільській раді, був проведений круглий стіл на тему:  «Ефективна інформаційна політика, як можливість налагодження ефективного діалогу між владою та громадою». Захід проводився в рамках реалізації проекту «Підвищення медіа грамотності громади. Випуск інформаційного бюлетеня Омельницької сільської об’єднаної територіальної громади», який реалізується у рамках Співфінансування ЄС – Підтримка реформи децентралізації за сприяння Німецького Товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Ешборн, Німеччина. Були присутні 10 осіб: Шереметьєва Олександра Іванівна - сільський голова, Петухова Марія Іванівна - начальник відділу доходів, Шитова Марія Миколаївна – спеціаліст відділу доходів,  Кайда Світлана Володимирівна – завідуюча Демидівським сільським клубом, Кармазін Людмила Володимирівна – пенсіонер, Коваль Ольга Леопольдівна – бібліотекар першої категорії, Радочин Олена Миколаївна – директор Демидівського НВК,  Мошик Світлана Олексіївна – адміністратор ЦНАП села Демидівка Омельницької сільської ради, Пирог Андрій Миколайович – заступник сільського голови, в.о. старости села Демидівка, Аленін Віктор Володимирович – голова первинної організації ради ветеранів с. Демидівка.

Круглий стіл проводили  Коба Лариса Юріївна  - головний редактор газети «Село Полтавське» - медіа – експерт, та Дудка Ірина Анатоліївна, експерт з питань PR, розвитку місцевого самоврядування.

В кінці було проведено анкетування, за яким присутні висловили власні думки з приводу випуску інформаційного вісника.
1 лютого 2017 року у Центрі за сприяння Центру розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області проведено круглий стіл на тему «Створення єдиного освітньо-культурно-спортивного округу в об’єднаній територіальній громаді».
Учасниками заходу були голови об’єднаних територіальних громад області, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, керівники освітніх закладів, закладів спорту та інші зацікавлені особи.

Актуальність Круглого столу підтверджується тим, що під такою назвою реалізується пілотний проект в Омельницькій об’єднаній територіальній громаді (голова Шереметьєва Олександра Іванівна). Тема є надзвичайно актуальною, оскільки передача повноважень у галузі освіти, культури, спорту, дозвілля до сфери відповідальності новостворених громад, трансформація їх освітньо-культурного простору в умовах децентралізації породжує багато приводів для дискусій. Мешканців громад турбують проблеми та виклики оптимізації шкільної мережі, створення опорних шкіл та ін. Крім того, на порядку денному стоять питання покращення стандартів надання освітніх, культурних, дозвільних послуг для населення з одночасним розумінням і спроможністю утримувати численні об’єкти інфраструктури.

Відтак, у новостворених спроможних громад виникає необхідність такого стратегічного підходу, використання такої моделі облаштування єдиного простору, який би задовольняв також і культурні та інші потреби людей.
У рамках Круглого столу презентовано низку європейських підходів до організації в громадах єдиних освітньо-культурно-спортивних округів, було розглянуто різні підходи до реалізації цієї моделі, відбулася зацікавлена дискусія, яка в подальшому дасть свої результати.


Рішення про затвердження проекту «Формування єдиного освітньо-культурно-спортивного округу «ЗЛАГОДА» Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області»

19  січня 2017 року у місті Київ, в готелі «Амарант», відбувся круглий стіл на тему: «Стан та перспективи розвитку інфраструктури регіонів України» на якому також був присутній голова Омельницької об’єднаної територіальної громади, Шереметьєва Олександра Іванівна.

Круглий стіл проводило Регіональне Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні у партнерстві з Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень і Асоціацією регіональних аналітичних центрів.

Метою даного заходу була ціль привернути увагу та ознайомити з особливостями інфраструктурного розвитку регіонів України, її оцінкою та пошуками шляхів розвитку.

Представники Асоціації регіональних аналітичних центрів проаналізували поточний стан складових інфраструктури, виявили регіональні особливості її функціонування та можливі перспективні напрямки розвитку проектів інфраструктури в кожній області України.  Результати дослідження показали, що найсильнішими областями в інфраструктурному розвитку були: Кіровоградська, Тернопільська, Чернівецька, Житомирська та Черкаська; найгірші показники розвитку інфраструктури належали таким областям: Сумська, Хмельницька, Закарпатська, Івано-Франківська та Одеська. Найсильнішими складовими інфраструктури за досліджуваний період стали: складова житлово-комунального господарства, складова зв’язку та рекреаційна складова. Також були виділені проблемні та «слабкі місця», серед складових інфраструктури, насамперед це стосується транспортної складової, природоохоронної (екологічної) складової, освітньої та медичної складової. Також були запропоновані рекомендації для української влади та органів самоврядування щодо проектів, які слід врахувати при розробці стратегій регіонального розвитку та цільових регіональних програм.

Омельницька сільська рада Кременчуцького району Полтавської області висловлює щиру вдячність місцевим товаровиробникам, фермерським господарствам та одноосібникам, які допомагали громаді у боротьбі зі сніжними заметами, а саме:

-        Магері Ользі Василівні - ФГ «Май» ;

-        Шкірку Володимиру Михайловичу – ПП «Агрофірма ім. Т.Г.Шевченка»;

-        Карпенку Леоніду Андрійовичу – одноосібнику;

-        Кошевому Олегу Олександровичу – СФГ «Валентина»;

-        Худенко Світлані Миколаївні – ФГ «Дружба»;

-        Кравченку Василю Анатолійовичу – СФГ «Атланта»;

-        Скакуну Василю Григоровичу – СФГ «Арбат»

17 січня на території Омельницької сільської ради в селах громади( Рокитне, Запсілля, Демидівка, Омельник) проходили круглі столи на тему « Ефективна інформаційна політика, як можливість налагодження ефективного діалогу між владою та громадою»

Захід проходив в рамках реалізації проекту «Підвищення медіа грамотності громади. Випуск інформаційного бюлетеня Омельницької сільської об’єднаної територіальної громади», який рналізується в рамках Співфінансування ЄС – Підтримка реформи децентралізації  (UDU ) за сприянням Німецького Товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Ешборн, Німеччина.

На заході були присутні сільський голова Омельницької ОТГ Шереметьєва О.І, медіа-експерт Коба Л.Ю та експерт з питань PR, розвитку місцевого самоврядування Дудка І.А. та небайдужі мешканці громади.