Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Головна


Проведено шістнадцяту сесію Омельницької сільської ради сьомого скликання


20 квітня 2017 року відбулася шістнадцята сесія Омельницької сільської ради сьомого скликання. Депутати розглянули 55 питань, внесених до порядку денного.

Детальніше про прийняті рішення можете дізнатися тут. Із затвердженими на 2018 рік ставками земельного податку, податку на нерухоме майно, єдиного та транспортного податків на території Омельницької об’єднаної територіальної громади можна ознайомитись на цій сторінці.


ОМЕЛЬНИЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

КРЕМЕНЧУЦЬКОГО РАЙОНУ

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ



39713, с. Омельник, Кременчуцького району, Полтавської області, Тел. (0536) 73-89-31


Голові Полтавської обласної

державної адміністрації

В.А. Головку


Копія: Голові Полтавської обласної ради

О.Ю. Біленькому

Директору ПАТ «Кременчукгаз»

Б.В. Оксененку

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

Про порушення ПАТ «Кременчукгаз» Методики приведення об’єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу


Згідно з Наказом Міністерства палива та енергетики України від 26.02.2004 року № 116, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.03.2004 р. за № 346/8945 було затверджено Методику приведення об’єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу, дія якої поширюється на споживачів газу – юридичних осіб та громадян – підприємців без статусу юридичної особи, які у своїй господарській діяльності використовують лічильник для визначення об’єму спожитого газу.

З лютого 2017 року ПАТ «Кременчукгаз», направляючи мешканцям нашої громади квитанції на оплату за об’єм спожитого газу, застосовує коефіцієнт корегування показів лічильника в розмірі 1,05 або 1,03, посилаючись на вищеназваний Наказ, хоча згідно з ним газопостачальна організація до фізичних осіб – не підприємців не може його застосовувати. Тобто людей вводять в оману.

Наші виборці звернулися до нас з запитанням – чому ПАТ «Кременчукгаз» згідно з пунктом 5.1.7, як газопостачальна організація з мешканцями (якщо вона рахує їх всіх фізичними особами – підприємцями), тобто споживачами газу, не провела обстеження на місці розташування лічильника, не склали двохсторонній акт про фактичне розміщення лічильника з внесенням до нього номера додатка, який буде використовуватись під час розрахунків об’єму спожитого газу. Згідно з підпунктом 3) пункту 30 та підпунктом 4) пункту 31 Типового договору про надання послуг населенню з газопостачання, затвердженим Постановою КМУ від 5.07.2006 року № 938, виконавець несе відповідальність за ненадання, несвоєчасне надання або надання споживачеві недостовірної інформації – а мешканці нашої громади не були попередженні ні в усній, ні в письмовій формі про введення коефіцієнта корегування за спожитий газ, в черговий раз людей ввели в оману. До типового договору газопостачальна організація не розробила і не уклала з споживачами послуги по газопостачанню додаткової угоди, де б вказала зміни механізму оплати за об’єм спожитого газу. Такими неправомірними та не виваженими діями ПАТ «Кременчукгаз» створило соціальну напругу у соціумі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 2, 11 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», як представники інтересів територіальної громади, виборців наших округів вимагаємо:

- дати доручення відповідним територіальним службам Полтавської області, до компетенції яких входить вирішення питання, піднятого нами у депутатському запиті;

- дати правову оцінку діям посадових осіб ПАТ «Кременчукгаз», які дозволили собі порушити Постанову Кабінету Міністрів України від 5.07.2006 року № 938 та Наказ Міністерства палива та енергетики України від 26.02.2004 року № 116, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.03.2004 р. за № 346/8945, яким нанесли втрати іміджу влади перед народом України.

Про результати розгляду депутатського запиту, прийняті рішення проінформуйте депутатів Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області в установлений законом строк (за адресою: 39713, вул. Центральна, буд. 66, с. Омельник, Кременчуцького району, Полтавської області).


20 квітня 2017 року.

Депутати Омельницької сільської ради:


Буглак Максим Дмитрович

Гмиря Юлія Анатоліївна

Гнєдаш Інна Володимирівна

Григоров Віталій Петрович

Жежела Олена Григорівна

Зивар Марія Іванівна

Карпенко Леонід Андрійович

Карпенко Людмила Вікторівна

Клименко Сергій Іванович

Кугій Ганна Василівна

Литвиненко Сергій Михайлович

Мошик Світлана Олексіївна

Панфілова Світлана Станіславівна

Підгорний Микола Андрійович

Прядко Ігор Олександрович

Рак Наталія Валентинівна

Самойленко Світлана Василівна

Сєров Володимир Вікторович

Татарко Наталія Миколаївна

Худенко Світлана Миколаївна

Чорнуха Ганна Іванівна

Яроменок Ольга Павлівна

Відкрито оновлені навчальні кабінети у Рокитненській ЗОШ


19 квітня 2017 року в Рокитненській загальноосвітній  школі І-ІІІ ступенів відбулося урочисте відкриття оновлених кабінетів інформатики та математики.

До цього свята старанно готувалися як учні, так і педагогічний колектив. Школа була прикрашена різнокольоровими кульками і декоративними квітами. На І поверсі була організована виставка робіт учасників гуртка декоративно-прикладного мистецтва «Оберіг», а учні 1-4 класів виготовили разом із своїми класними керівниками картину в стилі витинанки, на якій зображені пасхальні писанки.


В цей день до Рокитненської ЗОШ завітали почесні, бажані гості:

— голова Кременчуцької райдержадміністрації Безкоровайний Андрій Анатолійович;

— заступник Омельницького сільського голови, виконуюча обов’язки старости села Рокитне Лагай Олена Вікторівна;

— директор підприємства ТОВ «Абсолют Монтаж» Литвиненко Віталій Олегович, працівники якого виконували ремонтні роботи в кабінетах;

— методист відділу освіти Омельницької громади Костенко Поліна Марківна;

— директор Омельницького ліцею Яроменок Ольга Павлівна;

— завідуюча дитячим садочком «Ромашка» Литвиненко Світлана Іванівна;

— член батьківського комітету школи Данильченко Ріта Павлівна.

Урочиста лінійка з нагоди відкриття навчальних кабінетів інформатики та математики відбулася на другому поверсі школи, де зібралися святково одягнені школярі, вчителі та запрошені гості.


Пролунали фанфари і ведучі Анна Чинчик та Анна Кириченко — учениці 8 класу, привітали всіх присутніх. Школярі подякували за оновлені кабінети, за ту красу, яку створено завдяки турботі дорослих.

Директор Рокитненської ЗОШ Боярський Дмитро Едуардович висловив подяку виконавчому комітету Омельницької сільської ради в особі голови Шереметьєвої Олександри Іванівни за те, що школа не залишається наодинці зі своїми проблемами.


До слова були запрошені і гості, які висловили теплі слова та побажання учням і педколективу школи. Дівчатка у вишиванках вручили коровай дорогим гостям.



І ось настав урочистий момент, заради якого всі зібралися. Ведучі запросили перерізати символічну стрічку почесних гостей — Безкоровайного Андрія Анатолійовича, Лагай Олену Вікторівну та директора школи Боярського Дмитра Едуардовича.

Першими в оновлений кабінет на урок інформатики зайшли учні 4 класу та їх вчителька Данилко Марина Василівна.



Хочеться відзначити, що це свято — ніби справжній день народження, день народження оновлених навчальних кабінетів. Воно знаменує початок досягнення нових знань і підкорення нових вершин учнями. Ніщо так не тішить серце, як діти, особливо коли вони здорові, щасливі, веселі і дарують нам свою радість!


Заступник директора Рокитненської ЗОШ з виховної роботи         А.А. Суднеко

Відбулися збори уповноважених осіб за місцем проживання


У селах Демидівка та Омельник відбулися збори уповноважених осіб за місцем проживання. Жителі громади обговорили звернення громадян та питання, включені в порядок денний чергової, 16-ї сесії 7-го скликання сільської ради. Проекти рішень, що виносяться на розгляд сесії, можна переглянути тут.

Нагадуємо, що засідання сесії відбудеться 20 квітня в приміщенні Омельницької сільської ради.

Відкриття ДНЗ «Веснянка» у с. Демидівка


14 квітня у селі Демидівка після капітальної реконструкції відкрито ДНЗ «Веснянка». Цей дитячий садочок, розрахований на 21 дитину, за оснащеністю цілком відповідає сучасному рівню. На юних вихованців чекають кімната для розваг та спортивна зала, роздягальня при вході, є пральня та кухня. Підлога в кімнатах обладнана підігрівом.


На відкриття закладу завітали голова Полтавської ОДА Головко В.А., директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Харченко О.В., директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Іщенко І.С., голова Кременчуцької РДА Безкоровайний А.А., голова Кременчуцької районної ради Дрофа А.О., керівник агрофірми ім. Т.Г. Шевченка Шкірко В.М., представники освітніх закладів Омельницької громади, жителі села. Гості привезли з собою подарунки – розвиваючі ігри, іграшки, ну і звичайно солодощі. А ще дітлахів потішив виставою ляльковий театр Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Більше фото можна переглянути на цій сторінці.


Делегація освітян нашої громади відвідала смт Семенівка


Делегація Омельницької громади у складі голови ОТГ Шереметьєвої О.І., директорів шкіл громади – Боярського Д.Е. (Рокитненська ЗОШ) та Яроменок О.П. (Омельницький ліцей) зустрілися з представниками Семенівщини – головою РДА Федоренком В.І., головою селищної ради Милашевич Л.П. та працівниками Семенівського НВК №2.

На зустрічі було обговорено питання реалізації освітньої реформи, яка триває в Україні.

Для поглиблення подальшої співпраці представники громад домовилися про проведення у травні цього року тижня по обміну досвідом.

Тиждень сталої енергії в Омельницькій ОТГ


Ще 2015 року Омельницька сільська рада розпочала новий етап роботи у напрямку енергоефективності, поставивши свій підпис під ініціативою Європейського Союзу – «Угодою Мерів». У рамках цього проекту у квітні 2017 року було проведено Тиждень сталої енергії «Наша енергоефективна громада».

Під егідою проекту проведено різні види цікавих для дітей інформаційних заходів з популяризації енергозбереження: інтерактивні ігри, анкетування, інформаційні хвилинки, конкурси малюнків та виготовлення «вітрячків».

Заходи пройшли в ДНЗ «Казка» (с. Омельник), ДНЗ «Ромашка» (с. Рокитне), Рокитненській ЗОШ I-III ступенів та Омельницькому ліцеї.


У дитячих садочках та школах проведено конкурс малюнків на тему: «З промінчиком світла у майбутнє». Крім того, у дитячих садочках пройшли інтегровані заняття на тему енергоресурсозбереження.


Грамоти та подарунки переможцям і учасникам заходів від імені голови ОТГ Шереметьєвої О.І. вручала її перший заступник Неіленко С.А.


Енергоменеджер Омельницької ОТГ Ядоманко Ю.Ю. відзначає, що конкурсна комісія довго не могла визначитися з переможцями, оскільки кількість талантів, як виявилося, дуже велика. Цей факт є доказом того, що росте чудове покоління, чудова зміна, яка зможе зберегти нашу планету, її природні багатства. Саме енергозбереження допоможе нашому небу залишитися чистим та блакитним, повітрю – чистим та свіжим.

Від імені всієї громади вітаємо з 35-річчям Литвиненка Віталія Олеговича!

В Омельницькій громаді завершився І етап конкурсу молодіжної творчості «Наша спадщина» в рамках Всеукраїнського патріотичного культурно-освітнього проекту «Всесвітня спадщина в руках молоді»


Цей конкурс для читачів бібліотек віком від 14 до 30 років організовано відділом культури Полтавської облдержадміністрації разом з Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва імені Олеся Гончара.

До КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека» надійшло понад 20 конкурсних робіт (витинанки, ляльки-мотанки, вишивка, малюнки) від читачів бібліотек-філій із сіл Демидівка, Рокитне та Омельник.

Вісім робіт-переможців направлено на ІІ етап конкурсу, який відбудеться в м. Полтава, у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара.

Консультаційно-методичний центр ПОІППО при Кременчуцькому педагогічному коледжі висловлює подяку


Завідувач КМЦ ПОІППО Штефан Л.Ю. висловила подяку голові Омельницької громади Шереметьєвій О.І., завідуючій ДНЗ «Казка» Пилипенко Л.Г. та методисту відділу освіти Омельницької громади Костенко П.М. за підготовку та проведення 30 квітня 2017 року практичної частини для слухачів курсів підвищення кваліфікації категорії «Вихователі дошкільних навчальних закладів».

Вона також зазначає, що презентація закладу і проведені вихователями заняття заслужили високої оцінки слухачів та методиста ПОІППО, а вихованці дитячого садочка продемонстрували гарні знання, почуття поваги до України, рідного села та дошкільного закладу.

ОБЕРЕЖНО, НІТРАТИ !

Нітрати є речовинами,  які виникають на певному етапі обміну азоту в біосфері. Джерелом надходження їх в грунт є природні продукти розпаду органічних речовин, а також мінеральні добрива, що широко використовуються в сільському господарстві.

На Полтавщині родючий шар грунту природно збагачений органічними речовинами, до того ж в результаті нераціональної діяльності людини виникло порушення екологічного балансу утворення азоту. Що спричинило накопичення нітратів в рослинних продуктах та питній воді.

Шкідливі для здоров’я є не самі нітрати, а продукти їхнього окислення – нітрити, що утворюються безпосередньо в організмі під впливом мікрофлори шлунково-кишкового тракту, так і під дією високих температур (кип’ятіння).

Нітрати з шлунково-кишкового тракту, перетворившись на нітрити, потрапляють у кров. Гемоглобін крові, який повинен переносити кисень до клітин організму, замість кисню зв’язується з нітритами утворюючи сполуку - метгемоглобін, яка не здатна живити клітини. Через що розвивається кисневе голодування – гіпоксія.

У нормальному стані у людини в крові міститься близько 2% метгемоглобіну. При вмісті метгемоглобіну до 30% виникає гостре отруєння, 50% - смерть.

Пам’ятайте, що при вживанні забрудненої нітратами питної води та рослинних продуктів можливе розвинення хронічної або гострої нітратної інтоксикації.

Для дорослої людини смертельна доза нітратів 8-14г. Гостре отруєння виникає при прийомі 1-4г нітратів. Для немовляти токсичною є доза 10 мг (0,001г).

Вода забруднена нітратами надзвичайно небезпечна саме для дитячого  організму, а особливо – для дітей перших місяців життя. Це пов’язано з тим, що у дітей віком 0-3 місяці життя, ще не виробляється фермент, який відповідає за відновлення метгемоглобіну в гемоглобін - метгемоглобінредуктаза.

Також, в зв’язку з тим, що кислотність шлунку дитини знижена це надає змогу нітратам активніше трансформуватися в нітрити.

А сам гемоглобін новонароджених зважаючи на те, що є незрілим більш легко та активно з’єднується з нітритами, а не киснем. Дане з’єднання є стійким і нездатним переносити до тканин кисень.

Якщо дитині віком 0-3 місяці водою, яка містить 80-100 мг/л нітратів розвести суміш, у неї виникне гостре отруєння.

Отруєння розпочинається з слабкості, нудоти, блювання, проносу, з’являється задишка, ціаноз (посиніння), серцебиття. Чим більше кисневе голодування (гіпоксія) чіткіше проявляються симптоми ураження серцево-судинної та нервової систем.

Також нітрати і нітрити негативно впливають на організм вагітної та її плід. Ці сполуки проникають крізь плацентарний бар’єр. Доведена їх тератогенна, ембріотоксична дія, вплив на нервову систему.

Якщо мати вживала багато насичених нітратами продуктів та води під час вагітності про це може свідчити жовтяниця новонароджених та підвищена концентрація білірубіну в крові.

Нітрати потрапляють у материнське молоко. Надходження нітратів і нітритів з материнським молоком коливається в залежності від періоду року. Максимальне їх надходження спостерігається восени, коли частка овочів в харчуванні найбільша, але не слід забувати про їх надходження з забрудненою нітратами питною водою. Тому, стан гіпоксії у дитини після народження може підтримуватися за рахунок надходження нітратів з грудним молоком.

Не використовуйте для пиття та  приготування їжі воду вміст нітратів в якій перевищує 45-50мг/л.

Слід запам’ятати, що кип’ятіння забрудненої нітратами води збільшує їх  токсичність на 39-86%.

Реакції перетворення нітратів в нітрити дещо запобігає вітамін С. Тому, для зниження негативного впливу на здоров’я нітратів потрібно споживати овочі, фрукти та соки багаті на вітамін С, або саму аскорбінову кислоту.

Забруднена нітратами вода – звичайна за смаком, без запаху, прозора і чиста. Будьте  обачні! Бережіть здоров’я своє і своїх дітей!


Лікар з комунальної гігієни відділення епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Кременчуцького МВП ЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України»                                                                                                     Л.І.Стеценко

Вітаємо з ювілеєм Молодецьку Ніну Яківну!


Омельницький сільський голова Шереметьєва О.І. та виконавчий комітет Омельницької сільської ради від імені всієї громади щиро вітають Молодецьку Ніну Яківну з 85-річним ювілеєм!


Ніна Яківна користується великою повагою у наших односільчан. Все її життя – в Омельнику, в щоденній праці на користь громади, тож не даремно вона чотири рази була обрана депутатом сільської ради. Була членом виконкому, працювала в комісії по роботі з сім'ями, що опинилися в складних життєвих обставинах. А з 2007 по 2015 рік була головою первинної ветеранської організації при Омельницькій сільській раді. За свою багаторічну працю на благо жителів села нагороджена нагрудним знаком «За особливі заслуги перед Омельницькою територіальною громадою».


Шановна Ніна Яківна! Від імені усієї громади зичимо Вам довгих років життя, міцного здоров'я, радості від дітей, онуків та правнуків, добра і затишку!

Нехай наснаги додає життя,

Десятки літ і мріяти й творити

Хай ваші чуйність, щедрість, доброта,

Вам допоможуть до ста літ дожити.

Більше фото можна переглянути на цій сторінці.


Візит представників Групи підтримки України в структурі Єврокомісії та Програми «U-LEAD з Європою»


7 квітня до Омельника завітали керівник Групи підтримки України в структурі Єврокомісії Пітер Вагнер, керівник відділу фінансового співробітництва цієї групи Штефан Шльойнінг, представники Програми «U-LEAD з Європою» – керівник програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Беренд де Гроот, директор Програми U-LEАD від GIZ Бастіан Файгель, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, обласної та районної влади.


Програма «U-LEAD з Європою» фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і надає підтримку українському уряду в здійсненні важливої реформи децентралізації в Україні. «U-LEAD з Європою» виконується в 2016-2020 роках Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Шведським агентством міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.


Гості ознайомилися з досягненнями Омельницької ОТГ, які стали можливими завдяки процесу децентралізації, спільним зусиллям влади і громадян та допомозі міжнародних організацій. Також вони поспілкувалися з представниками громади – цікавилися змінами, які принесла децентралізація, питаннями соціального захисту, зокрема медициною та проблемами внутрішньо переміщених осіб.

Більше фото можна переглянути на цій сторінці.



Відбувся ІІ етап обласного конкурсу «Найкращий читач Полтавщини»


7 квітня у приміщенні бібліотеки Омельницького ліцею проведено ІІ етап обласного конкурсу «Найкращий читач Полтавщини» в рамках Всеукраїнського конкурсу «Книгоманія-2017». На звання кращого читача претендували учні 6-7 класів з навчальних закладів сіл Недогарки, Рокитне, Омельник, бібліотеки яких входять до складу КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека».

Юні любителі книги розповідали про прочитані твори, відповідали на запитання членів журі.

Журі у складі голови – Литвиненко Т.С. (завідувача сектору культури та туризму виконкому Омельницької сільської ради), та членів Коваленко Р.О. (директора КЗ «ОСПБ») і Карпенко Л.В. (вчителя української мови та літератури Омельницького ліцею) визначило переможців заходу.

Грамоти за перемогу у ІІ етапі конкурсу та звання "Суперчитач бібліотеки" отримали:

• серед учнів 6 класів - Заїченко Тетяна (Омельник) та Пашко Вячеслав (Недогарки);
• серед учнів 7 класів - Чабаненко Анна (Рокитне).

Після закінчення заходу працівники КЗ «ОСПБ» пригостили всіх учасників солодощами та запашним чаєм.

Учасники та організатори конкурсу

Більше фото можна переглянути тут.

Плануємо візит «Сільського ревізора»

«Сільський ревізор» – унікальний всеукраїнський проект, метою якого є підняття на національному рівні проблеми інфраструктури українського села. Автори проекту хочуть показати, що село може бути комфортним місцем для життя та перевірити, як про нього піклуються аграрії та держава.

У кожному селі, яке буде відвідано, «Сільський Ревізор» оцінює об`єкти соціальної інфраструктури: школу, дитячий садок, фельдшерський пункт, амбулаторію, пошту, сільську раду, будинок культури, бібліотеку, музей, стадіон, магазин, ферми, підприємства. Досліджує стан доріг, вуличного освітлення, чистоти узбіч, водойм та ін. Публікує сільський бюджет, показує звідки приходять «соціальні кошти», куди і як витрачаються.

Наша територіальна громада вирішила у поточному році взяти участь у цьому проекті, тож чекаємо на гостей!