Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Новини

05 серпня 2024 р.

Як не зірвати подорож за кордон: перевірте термін дії своїх документів.

Біометричні документи, що посвідчують особу чи дають право подорожувати, є майже в кожного українця, але не усі знають, що вони не безстрокові, тобто мають певний термін дії, по закінченню якого стають недійсними.
Розпочнемо з ID-картки:
- особи віком від 14 до 18 років отримують паспорт громадянина України зі строком дії 4 роки;
- після досягнення 18-річного віку – на 10 років (при цьому відсутня обов’язкова для паспортів-книжечок вклейка фото у документи по досягненню 25-ти та 45-ти років);
- термін дії ID-картки вказаний в документі над відцифрованим підписом;
- якщо строк дії наближається до закінчення - потрібно протягом місяця (не раніше) до визначеної дати, звернутися до підрозділу Міграційної служби для оформлення нової.
Паспорт для виїзду за кодон:
- оформити закордонний паспорт дитині можна починаючи від народження;
- до 16 років такий документ має термін дії 4 роки;
- громадянам України, які досягли 16 років, паспорт оформлюється зі строком дії аналогічним дорослому - на 10 років (кінцева дата дії зазначена у паспорті).
Важливо! Деякі країни, керуючись власними правилами, відмовляють у перетині їхнього кордону тим, у кого за пів року (і менше) спливає термін дії паспорта.
Радимо перед подорожжю обов’язково ознайомитися з умовами до дії документа, які висуває обрана вами країна.
Звертаємо увагу! Під час повітряної тривоги надання адмінпослуг зупиняється. Не ігноруйте повітряні тривоги, бережіть себе і своїх близьких!
Виникли питання - в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.
УДМС у Полтавській області

05 серпня 2024 р.

Дорогі друзі!
Запрошуємо вас взяти участь у грантовому конкурсі, де є можливість отримати стипендію у розмірі 20000 гривень!
Тема конкурсу: "Діджиталізація Навчання: Шлях до Цифрової Грамотності" Для участі ознайомтеся з умовами на сторінці гранту: https://svitua-grant.com/
Мета конкурсу: сприяти цифровізації освіти в Україні , залучаючи студентів та учнів до розробки та впровадження інноваційних проектів.
Ми знаємо як онлайн освіта впливає на якість навчання, але віримо, що свідомо підійшовши до налаштування цього процесу можливо добитися високих результатів.
Участь у конкурсі допоможе віднайти кращі рішення для успішної цифровізації освіти в Україні адаптуючись до сучасних викликів.
Деталі, правили та будь-які зміни доступні на офіційній сторінці конкурсу: https://svitua-grant.com/
Дякуємо вам за участь!

05 серпня 2024 р.

Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут здійснює підготовку фахівців за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» для проходження військової служби за контрактом на посадах сержантського та старшинського складу у Збройних Силах України.
Переваги навчання:
Приймаємо на навчання чоловіків та жінок;
Право вступу мають громадяни України віком від 17 до 30 років;
Спеціальності які отримують наші випускники мають великий попит також і в цивільній сфері діяльності;
Під час навчання курсанти коледжу мають імунітет від участі в бойових діях;
Навчання, 3х разове харчування, лікування, проживання, отримання військового майна, форми одягу здійснюється за державний кошт;
Після проходження навчання випускники коледжу отримують диплом державного зразка Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут;
Термін навчання в коледжі складає 2 роки.
Спеціальності, за якими здійснюється підготовка:
- 122 "Комп’ютерні науки";
- 172 "Електронні комунікації та радіотехніка";
Контактна інформація: +38(068)9729752; +38(050)1921404; +38(063)9603057 +38(066)493980
4

02 серпня 2024 р.

02 серпня 2024 р. в Омельницькому культурно-спортивному комплексі «Дивограй» відбулася зустріч з народним депутатом України Олексієм Мовчаном. Під час заходу народний депутат прозвітував про свою роботу за останні 5 років.

Олексій Мовчан є заступником голови Комітету з питань економічного розвитку, а також головою підкомітету з питань регулювання публічних закупівель та ефективного управління державним і комунальним майном Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку.

На зустрічі обговорювалися ключові досягнення та виклики, які стояли перед депутатом упродовж його каденції. Усі присутні мали можливість задати питання та висловити свої пропозиції.

Дякуємо всім, хто взяв участь у цьому заході і особлива подяка Олексію Мовчану за відкритий діалог і продуктивну зустріч.

02 серпня 2024 р.

Полтавщина: міграційники підбили підсумки операції «Мігрант»

На Полтавщині у період з 29 квітня по 26 липня тривали оперативно – профілактичні заходи під назвою «Мігрант», під час яких міграційники у співпраці з працівниками правоохоронних органів перевіряли хостели, гуртожитки, розважальні заклади, ринки тощо.

Мета заходів - боротьба з нелегальною міграцією та перевірка дотримання іноземцями і особами без громадянства правил перебування в країні.

За підсумком операції «Мігрант» працівники міграційної служби Полтавщини виявили 173 порушника міграційного законодавства, з них 38 нелегальних мігрантів. Крім цього, прийняли 36 рішень про примусове повернення іноземців до країн походження та 19 рішень про заборону в’їзду в Україну.Нараховано штрафів у розмірі 558 тисяч грн., з яких 507 тисяч грн. вже сплачено до державного бюджету.

Закликаємо іноземців, які знаходяться на території області, дотримуватися встановлених законодавством правил перебування на території нашої держави, та не порушувати міграційне законодавство України!

Управління ДМС у Полтавській області

01 серпня 2024 р.

Як шахраї маніпулюють: дивіться чергову серію проєкту «Кібербезпека UA» про соціальну інженерію
???? Про розповсюджені прийоми аферистів і як не піддатися їх психологічному впливу та маніпуляціям розкажуть кіберполіцейський Віталій Кузьменко, реп-виконавиця Alyona Alyona, фахівець у сфері інформаційних технологій та захисту даних Віталій Якушев і директорка Центру медіааналітики «Cyber Media Track» Анастасія Кондрико.
???? Соціальна інженерія вивчає людську поведінку та фактори, які на неї впливають, і сама по собі не є видом шахрайства. Однак шахраї використовують напрацювання соцінжеренерії, щоб спонукати жертв самих, завдяки маніпуляціям, віддавати гроші, надавати потрібну інформацію або вчиняли певні дії.

«Перехід за тим чи іншим посиланням, завантаження того чи іншого файлу та подальше його відкриття. Тобто це все ті заходи, які спонукають людину до дій, які без маніпулювання вона би не вчинила», - зазначає заступник начальника управління оперативного забезпечення та аналізу Департаменту кіберполіції Національної поліції України Віталій Кузьменко.
Також, фахівці виділяють метод «зворотної соціальної інженерії». 
Цей тип атаки спрямований на створення такої ситуації, в якій жертва змушена буде сама звертатися до зловмисника за допомогою. Наприклад, шахрай може заздалегідь вислати лист з телефонами й контактами, нібито від служби підтримки, після чого, через деякий час, може спровокувати проблеми в комп’ютері жертви і просто чекати на її дзвінок.
????Як протидіяти зловмисникам, які використовують методи соцінженерії в мережі:
???? ставтеся критично до будь-яких пропозицій від незнайомців, особливо до заманливих;
???? не лякайтеся і не поспішайте робити те, що вас просять, або тим більше вимагають від вас;
???? будьте пильними з невідомими посиланнями й вкладеннями – не відкривайте їх без необхідності;
???? не працюйте в присутності незнайомців з персональними даними, особливо з реквізитами карток (номер, термін дії, CVV-код, пін-код), паролями для входу в онлайн-банкінг чи будь-якими іншими паролями та кодами, надісланими в СМС-повідомленнях;
???? встановіть та оновлюйте антивірус;
???? використовуйте різні паролі для доступу до особистої та корпоративної пошти, соцмереж і банківських додатків.
???? Навіть такий мінімальний набір порад і правил значно підвищить вашу кібербезпеку!

31 липня 2024 р.

Гостинна Хмельниччина запрошує на відкриті змагання.

З 17 по 18 серпня 2024 року в м. Хмельницький за адресою: вул. Проскурівська, 81, СК «Поділля» та вул. Прибузька, 3/1, Хмельницька дитячо-юнацька спортивна школа № 3 заплановано проведення відкритих обласних змагань «Сила духу Поділля» (далі – змагання), метою яких є:
– увічнення пам’яті Захисників та Захисниць України;
– соціальна адаптація та реінтеграція в цивільне життя;
– залучення військовослужбовців, ветеранів війни і членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України до розвитку спортивних осередків в громадах;
– фізкультурно-спортивна та психологічна реабілітація військовослужбовців, ветеранів війни і членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
– залучення військовослужбовців, ветеранів війни і членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України до популяризації спорту, як інструменту реабілітації та соціальної інтеграції.
Реєстрація учасників змагань до 15 серпня 2024 року за посиланням: https://forms.gle/LDugiFscGK64U3WQ8
Контактна особа: Ольга ПОЛІЩУК, заступник начальника – начальник відділу фізичної культури і спорту управління молоді, фізичної культури і спорту Хмельницької ОДА (тел: 068-010-71-60).


31 липня 2024 р.

Платники Полтавщини спрямували понад 600 млн грн військового збору для підтримки обороноздатності країни

«З початку 2024 року сумлінні платники податків Полтавської області сплатили до державного бюджету 613,0 млн гривень військового збору, надходження перевищили показник шести місяців минулого року на 102,7млн грн, або на 20,1 відсотка», – повідомила представникам місцевих медіа в. о. начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Алла Рябкова.Висловлюємо щиру подяку платникам податків за підтримку Збройних Сил України.
Нагадуємо, актуальні рахунки для зарахування податкових платежів до бюджетів знаходяться на вебпорталі ДПС України.
Головне управління ДПС у Полтавській області

31 липня 2024 р.

Зручні послуги від ДПС:Як дізнатися про останні зміни у податковому законодавстві?

Щоб завжди бути в курсі останніх змін та найактуальніших новин податкового законодавства:
- переходьте за посиланням https://tax.gov.ua/ на вебпортал Державної податкової служби України;
- клікайте на «Загальнодоступний інформаційно довідковий ресурс»;
- за посиланням https://zir.tax.gov.ua/ натискайте «Останні зміни в законодавстві».
Ви також маєте можливість перейти за посиланням https://zir.tax.gov.ua/main/lastupdate/ та підписатись на отримання інформації про останні зміни в законодавстві засобами електронної пошти, заповнивши Форму зворотного зв’язку.
Після завершення реєстрації ви систематично отримуватимете на свою електронну адресу останні новини з ЗІР.
Додаткову інформацію можна отримати: на субсайті Головного управління ДПС у Полтавській області вебпорталу ДПС України https://poltava.tax.gov.ua/
Більше інформації на офіційній сторінці у соціальній мережі FacebookДПС у Полтавській області https://www.facebook.com/TaxUkraine/Підписуйтесь на канал інформування YouTube ГУ ДПС у Полтавській області https://www.youtube.com/channel/UCJ-aNYbzifm8Ib0fnBx8xAA
Головне управління ДПС у Полтавській області

31 липня 2024 р.

Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку І та ІІ груп мають право на щорічну відпустку

Відповідно до п. 295.2 статті 295 Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця. Крім того, не сплачується єдиний податок за період хвороби, підтверджений копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
Інформація про період щорічної відпустки і терміни втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається до територіального органу ДПС у вигляді заяви у довільній формі. З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів фахівці Головного управління ДПС у Полтавській області рекомендують подавати до контролюючих органів заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки, а заяву щодо терміну втрати працездатності з обов'язковим додаванням копії листка непрацездатності - одразу після закінчення лікарняного.
Завантажуй зручний мобільний застосунок «Моя податкова» - простий і зручний інструмент для отримання електронних сервісів податкової служби для громадян,а також сплати податків з використанням платіжних систем.
Додаткову інформацію можна отримати: на субсайті Головного управління ДПС у Полтавській області вебпорталу ДПС України https://poltava.tax.gov.ua/
Більше інформації на офіційній сторінці у соціальній мережі FacebookДПС у Полтавській області https://www.facebook.com/TaxUkraine/
Підписуйтесь на канал інформування YouTube ГУ ДПС у Полтавській області https://www.youtube.com/channel/UCJ-aNYbzifm8Ib0fnBx8xAA
Головне управління ДПС у Полтавській області

31 липня 2024 р.

Податковий календар на 31 липня 2024 року!
Останній день сплати авансового внеску з податку на прибуток підприємств з пунктів обміну іноземних валют за липень 2024 року.
Останній день сплати сум податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначених у річній декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність та громадянами.

Головне управління ДПС у Полтавській області

30 липня 2024 р.

Порядок державної реєстрації потужностей

З 24 липня 2024 року набрав чинності наказ Мінагрополітики від 15.02.2024 № 431, відповідно до якого діє новий Порядок державної реєстрації потужностей (далі - Порядок). Державна реєстрація потужності здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби безоплатно.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку харчових продуктів, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та обігу. Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку, в тому числі транспортний засіб, що використовується як потужність з реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам.
Транспортні засоби, що використовуються оператором ринку виключно для перевезення харчових продуктів, яке не пов’язане з експлуатацією належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл, підлягають кумулятивній державній реєстрації, для якої подається одна заява (незалежно від кількості відповідних транспортних засобів) та за результатами якої присвоюється один особистий реєстраційний номер. Не підлягає державній реєстрації як окрема потужність транспортний засіб, що використовується оператором ринку у зв’язку з експлуатацією іншої належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл.
Адресою потужності, яка є транспортним засобом або іншим рухомим майном, вважається місцезнаходження (для юридичної особи) або задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) (для фізичної особи) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність. Для державної реєстрації потужності оператор ринку подає до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності, у тому числі через центр надання адміністративних послуг, заяву про державну реєстрацію потужності за формою згідно з додатком до цього Порядку (далі - заява). Заява в письмовій формі може бути подана шляхом особистого звернення оператора ринку або через уповноважену ним особу, надіслана поштовим відправленням або подана в електронній формі, у тому числі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) (за наявності технічної можливості).
У разі подання заяви засобами Порталу Дія, така заява подається у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, з урахуванням відомостей, визначених формою заяви. Заява, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг». У разі невідповідності заяви вимогам, встановленим Законом України «Про адміністративну процедуру», а також Порядком посадова особа територіального органу Держпродспоживслужби, яка розглядає справу, приймає рішення про залишення заяви без руху відповідно до статті 43 цього Закону. Достовірність інформації, наведеної в заяві, забезпечує оператор ринку. Заява подається оператором ринку не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку роботи потужності. Територіальному органу Держпродспоживслужби забороняється вимагати для державної реєстрації потужності будь-які інші документи, крім заяви. Виробники ремісничих харчових продуктів та харчових продуктів тваринного походження на малих потужностях з виробництва харчових продуктів тваринного походження до заяви додають також інформацію, яка дає змогу ідентифікувати такі харчові продукти, та декларують обсяги виробництва на тиждень у середньому протягом року. У разі подання заяви в паперовій формі державна реєстрація потужності здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби протягом 10 календарних днів після отримання заяви.
Рішення про державну реєстрацію потужності або про відмову в державній реєстрації з обґрунтуванням причин оформлюється наказом територіального органу Держпродспоживслужби та не пізніше 3 робочих днів з дня його прийняття доводиться до відома оператора ринку або уповноваженої ним особи шляхом:
- вручення або надсилання його поштою (реєстрованим поштовим відправленням);
- надсилання на адресу електронної пошти чи передачі з використанням технічних засобів електронної комунікації.
Інформація про зареєстровану потужність, вноситься до державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей (далі - Реєстр) посадовою особою територіального органу Держпродспоживслужби не пізніше наступного робочого дня з дати прийняття рішення про державну реєстрацію потужності. У разі подання заяви засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) або через інші електронні інформаційні ресурси територіального органу Держпродспоживслужби державна реєстрація потужності здійснюється автоматично в режимі реального часу, шляхом внесення передбаченої Порядком інформації до Реєстру.
При цьому внесення інформації про державну реєстрацію потужності до Реєстру здійснюється програмними засобами Реєстру на підставі даних про перевірку відомостей, зазначених операторами ринку в заяві. Перевірка достовірності відомостей проводиться на підставі даних отриманих у порядку електронної інформаційної взаємодії Порталу Дія (за наявності технічної можливості) або інших інформаційних ресурсів територіального органу Держпродспоживслужби із іншими електронними інформаційними ресурсами, зокрема з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. У разі подання заяви в електронній формі повідомлення про державну реєстрацію потужності із зазначенням її особистого номера або про відмову в державній реєстрації надсилається автоматично за допомогою засобів Порталу Дія (за наявності технічної можливості) або інших інформаційних ресурсів територіального органу Держпродспоживслужби шляхом направлення в особистий кабінет, на електронну адресу або інші засоби зв’язку обрані оператором ринку у заяві. Територіальний орган Держпродспоживслужби відмовляє у державній реєстрації потужності у таких випадках: - відсутність у заяві повної інформації, передбаченої частиною третьою статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»; - наявність раніше прийнятого рішення про державну реєстрацію цієї потужності. Відмова у державній реєстрації потужностей з інших підстав не дозволяється. У рішенні про відмову в державній реєстрації потужності обов’язково зазначаються підстава для відмови та фактичні обставини, що підтверджують наявність такої підстави.
У разі усунення причин, що стали підставою для відмови у державній реєстрації потужності, оператор ринку має право на повторне звернення до територіального органу Держпродспоживслужби із заявою про державну реєстрацію такої потужності. Оператор ринку може оскаржити рішення територіального органу Держпродспоживслужби про відмову у державній реєстрації потужності відповідно до законодавства. Оператор ринку має право розпочати експлуатацію потужності за принципом мовчазної згоди, якщо протягом 15 робочих днів після подання ним заяви територіальний орган Держпродспоживслужби не прийняв рішення про відмову у державній реєстрації потужності або не надав копії такого рішення оператору ринку.
Оператор ринку зобов’язаний протягом 10 робочих днів повідомити територіальний орган Держпродспоживслужби про зміни у своїй діяльності, що зумовлюють необхідність внесення змін до відомостей Реєстру, а також про припинення використання потужності. Звертаємо увагу операторів ринку, що згідно зі ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» забороняється обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, повідомлення про реєстрацію яких не зроблено.

30 липня 2024 р.

Дорогі друзі!
Триває грантовий конкурс, де учасники можуть отримати призову стипендію у розмірі 20000 гривень!
Тема конкурсу: "Діджиталізація Навчання: Шлях до Цифрової Грамотності"
Для участі у конкурсі виконайте умови на сторінці гранту: https://svitua-grant.com/
Мета конкурсу: сприяти цифровізації освіти в Україні шляхом залучення студентів та учнів до розробки та впровадження інноваційних проектів.
Терміни, правили та зміни на офіційній сторінці конкурсу.
Дякуємо Вам за участь! Слава Україні!

30 липня 2024 р.

Democracy Reporting International розпочинає прийом заявок на участь у конкурсі стипендій для стажування молоді у органах державної влади та місцевого самоврядування

Програма має на меті залучити молодих людей (віком 18-35 років) до процесів державного управління та розвитку України, ознайомити їх із втіленням реформ та допомогти створити кадровий резерв органів влади.
Програма стажування охопить такі напрямки: освітній, організаційний (підготовка заходів і робота зі ЗМІ), економічний (робота з грантовими проектами, робота з проєктами МТД та міжнародними донорами, енергетичний менеджмент), юридичний (підготовка проєктів нормативних актів та супровідних документів), культура і туризм, молоді і спорту тощо.
Вимоги до кандидатів:
· Вік від 18 до 35 років, громадянство України.
· Вища або незакінчена вища освіта (перевага надається спеціальностям у сфері державного управління, права, економіки або суміжних дисциплін).
· Висока мотивація, прагнення до саморозвитку, готовність працювати для суспільства.
Програма триватиме 3 місяці (повний робочий день протягом трьох місяців у проміжку з вересня по грудень 2024 року).
Для участі в конкурсному відборі необхідно заповнити заявку, додавши мотиваційний лист та резюме онлайн, за посиланням: http://surl.li/yantou
Кінцевий термін подачі заявок – 15 серпня 2024.

30 липня 2024 р.

Фізичні особи мають можливість сплатити податки, збори, платежі через Електронний кабінет

Головне управління ДПС у Полтавській області повідомляє, що платники податків – фізичні особи мають можливість сплатити податки, збори, платежі у приватній частині Електронного кабінету платника на вебпорталі ДПС за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua .
Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету надає користувачу доступ до його особових рахунків із сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до зазначеного пункту меню відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить наступні дані по кожному виду платежу:
- назва територіального органу ДПС;
- код платежу;
- стаття;
- назва платежу;
- надміру сплачені суми та суми, які будуть нараховані в наступних звітних періодах «+» (надміру сплачені суми єдиного внеску (авансові платежі) для ЄВ);
- податковий борг «-» (без врахування пені) (заборгованість «-» з ЄВ);
- залишок несплаченої пені;- не застосована штрафна санкція (передбачена відповідно норм ПКУ);
- термін сплати.
Обравши один із податків (зборів, платежів), фізичні особи, після ідентифікації, мають можливість за допомогою платіжної системи платіжною картою сплатити податки, збори, платежі. При цьому заповнення усіх необхідних платіжних реквізитів на сайті платіжної системи здійснюється автоматично, а користувачу достатньо зазначити суму та реквізити платіжної карти.
При цьому нагадуємо, що робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.З інформацією щодо сплати податків, зборів, платежів фізичними особами можна ознайомитись в меню «Стан розрахунків з бюджетом» розділу «Допомога» Електронного кабінету платника за посиланням http://cabinet.tax.gov.ua/help/
Головне управління ДПС у Полтавській області