Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Новини

Безоплатна англійська для дітей.

Безоплатна англійська для дітей: онлайн-школа All Right приєдналася до мовної програми Future Perfect

  Онлайн-школа з вивчення англійської мови All Right відкрила безоплатний доступ для українських дітей віком від 4 до 12 років. У межах мовної програми Future Perfect школа надасть доступ до освітніх можливостей на два роки. Це допоможе більшій кількості дітей опанувати англійську мову тарозширить перспективи їхнього розвитку й самореалізації. «За результатами дослідження рівня володіння іноземними мовами серед українців, понад 90% опитаних батьків хочуть, щоб їхні діти вивчали та підвищували рівень знань з англійської мови. Саме тому в межах мовної програми Future Perfect разом з онлайн-школою All Right ініціювали безоплатне навчання для дітей упродовж двох років. Це ще одна можливість допомогти українським дітям вивчати англійську, яка є мовою міжнародного спілкування. Адже в майбутньому здобуті знаннядопоможуть молодому поколінню створювати глобальні проєкти та впроваджувати інновації», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
Онлайн-школа надасть безоплатний доступ до різних типів навчальних матеріалів, серед яких:
- онлайн-заняття в групах, сформованих за віком та рівнем знань дитини, двічі на тиждень;- інтерактивна платформа для самостійного вивчення англійської;
- бібліотека навчальних матеріалів: настільні ігри, кросворди, розмальовки тощо;
- добірка з тематичними відеоматеріалами: пісні, мультфільми та ігрові відео.
«За власним досвідом я рекомендую починати вивчення англійської з раннього віку. Я бачив, як світилися від захоплення очі моїх дітей, коли вони почали розуміти фільми в оригіналі та спілкуватися з англомовними друзями. Бажаю, щоб більше людей могли відчути цю радість. Це надихає», — ділиться засновник компанії All Right Олег Оксюк. Також викладачі All Right адаптують методику викладання під інтереси кожної дитини, наприклад, для навчання залучають відеоігри. Понад 65 тисяч студентів із 46 країн світу використовують All Right для вивчення англійської мови. Зараз на платформі працюють більш ніж 600 професійних вчителів, які мають відповідні сертифікати та досвід.До речі, вебплатформу All Right створено з урахуванням деяких вимог для забезпечення часткової безбар’єрності для осіб з інвалідністю. Щоб скористатися можливістю, реєструйтеся на сторінці «Безкоштовна англійська для дітей з України» за посиланням — https://allright.com/diia-osvita-future-perfect
Мовна програма Future Perfect втілюється Міністерством цифрової трансформації України в співпраці з Міністерством освіти і науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України, за підтримки USAID / UK Aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» та Фонду Східна Європа. Партнер проєкту — міжнародна технологічна компанія Mastercard.
Міністерство цифрової трансформації України

Як цифровізуються регіони: показник інституційної спроможності.

Як цифровізуються регіони: показник інституційної спроможності.

Щорічно Мінцифра досліджує Індекс цифрової трансформації регіонів. Це дає змогу оцінити ефективність цифрових рішень на місцях та визначити рівень цифрової культури громадян. Індекс містить 8 субіндексів, 28 індикаторів та 88 показників. Субіндекс — це показник у загальному індексі, який формується на основі середніх значень індикаторів з урахуванням коефіцієнтів. Його використовують для оцінки рівня розвитку цифровізації в кожному регіоні.
За результатами дослідження у 2023 році, одне з найвищих значень субіндексу в категорії Інституційної спроможності — 0.678 бала з 1 можливого. Субіндекс інституційної спроможності дає змогу формувати візію та стратегію цифрової трансформації на місцях, а також досліджувати діяльність CDTO й цифрових команд ОВА.Серед індикаторів, які формують субіндекс Інституційна спроможність:
Затвердження Стратегії цифрової трансформації регіону або зарахування напряму цифрової трансформації до Стратегії регіонального розвитку.
Затвердження Регіональної програми інформатизації, яка містить аналіз про поточний стан цифровізації регіону та конкретні заходи із цифрової трансформації.
Створення структурного підрозділу із цифрової трансформації в ОВА.
Формування допоміжних організацій, а саме комунального підприємства та Проєктного офісу з питань цифровізації.
Вони надають послуги населенню, реалізують інвестиційні проєкти та розвивають цифрові технології.У 2023 році 16 областей внесли напрям цифрової трансформації в Регіональну стратегію розвитку на 7 років, 15 областей затвердили та успішно реалізують завдання регіональної програми інформатизації. Також у 17 регіонах створено Управління чи Департамент цифрової трансформації в ОВА, а 6 регіонів сформували допоміжні організації, які долучені до розвитку цифрової трансформації.
Серед лідерів виконання субіндексу Інституційна спроможність — Дніпропетровська, Тернопільська та Одеська області.
Нагадаємо, нещодавно Міністерство цифрової трансформації України презентувало результати дослідження Індексу цифрової трансформації регіонів за 2023 рік.
Ознайомитися можна за посилання https://thedigital.gov.ua/.../%D0%86%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D0...
Міністерство цифрової трансформації України

Нова послуга в дії.

Нова послуга в Дії: знаходьте найближче укриття в кілька кліків.

Відтепер у застосунку Дія можна в кілька кліків знайти найближче укриття, переглянути про нього інформацію та прокласти маршрут. Так українці зможуть швидко знаходити безпечне та зручне місце під час повітряних тривог.
«З початку повномасштабного вторгнення ми адаптувалися до умов воєнного часу та майже щотижня запускали в Дії найнеобхідніші послуги для українців. Зокрема, єДокумент, військові облігації, єВідновлення, Дія.TV та Дія.Радіо тощо. Загалом у застосунку доступні понад 30 сервісів, а на порталіДія — більш ніж 100 послуг.
Кожен сервіс став реакцією на виклики реальності. За цим же принципом восени ми запустили Мапу пунктів незламності. Тепер додали й укриття, щоб українці в кілька кліків могли знайти безпечне місце під час повітряної тривоги», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.На інтерактивній мапі також можна переглянути адресу, вид, рейтинг, фото укриття та інформацію про доступ. А ще дізнатися, скільки людей воно вміщує. Крім того, у застосунку можна оцінити стан укриття, залишити відгук, повідомити, якщо воно зачинене. Відгуки передадуть до органів місцевогосамоврядування, де надалі відреагують і вирішать питання. Також зможете поділитися локацією з родичами або друзями.
«На сьогодні майже 84 % з понад 60 тисяч укриттів на підконтрольній Україні території відповідають нормам. На момент початку повномасштабного вторгнення цей показник був утричі меншим.Водночас наявна кількість захисних споруд усе ще недостатня. Адже може вмістити лише близько половини населення України, тому робота щодо збільшення їх кількості триває. Фахівці ДСНС та працівники поліції проводять моніторинг та щоквартальні обстеження, щоб мати завжди актуальнідані щодо стану укриттів і головне — їх доступності для населення. Зокрема, наприкінці 2023 року кількість укриттів, які відповідають усім нормам, збільшилася на майже 2 тисячі», — наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.
Щоб знайти найближче укриття в Дії:
авторизуйтеся в застосунку;
натисніть на розділ Незламність;
виберіть категорію — Укриття;
натисніть кнопку — фільтрувати, якщо хочете вказати необхідні параметри.
Наприклад, ви шукаєте укриття для людей з інвалідністю; виберіть потрібне укриття на мапі, перегляньте інформацію про нього та прокладіть маршрут.«Знати про найближче укриття, де можна перечекати повітряну тривогу, критично важливо для всіх мешканців України вже два роки поспіль. Особливо для родин з дітьми, людей похилого віку та людей з інвалідністю.
Пишаюся, що Фонд Східна Європа в межах швейцарсько-української Програми EGAP долучився до запуску мапи укриттів у Дії. Це черговий приклад гарної синергії зусиль міжнародних донорів, держави та громадського сектору», — зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.
У Дії також можна завантажити мапу вашої області. Для цього треба перейти в розділ Незламність і натиснути — Завантажені мапи. Це дасть змогу шукати укриття, навіть якщо у вас не буде зв’язку чи інтернету.«З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну Проект USAID “ГОВЕРЛА” налагодив міцні стосунки з ДСНС. Це дало змогу створити Мапу укриттів у Дії. Вона містить майже 60 000 об’єктів по всій Україні. Завдяки сервісу українці зможуть дізнатися, де розташоване найближче укриття і як отримати до нього доступ. А це може врятувати їхні життя. Це одна з кількох ініціатив USAID та Проекту “ГОВЕРЛА”, які спрямовані на підтримку цифрової трансформації України задля підвищенняефективності державного управління та розширення доступу громадян до електронних держпослуг», — зазначив керівник Проекту USAID «ГОВЕРЛА» Габріель Абрагам.Зверніть увагу: укриття в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Херсонській областях недоступні в застосунку з міркувань безпеки. Їх адреси можна дізнатися в органів місцевого самоврядування.Послугу розроблено Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ та ДСНС, за підтримки Проекту USAID «ГОВЕРЛА» (у частині створення інформаційної системи обліку укриттів), а також швейцарсько-української Програми EGAP Фонду Східна Європа (щодо інтеграції інформаційної системи з Дією).

Урядовий портал

Приклад булінгу.

До Дрогобицького бюро правничої допомоги звернулась пані Марія і просила довести факт вчинення булінгу.

Її доньку Юлію впродовж 3 років цькує тренерка спортивної школи Надія Іванівна.Останній інцидент трапився у 2023 році: Надія Іванівна відмовилась включати дівчинку до списку учасників змагань, попри рекомендацію іншої тренерки. Коли та тренерка все ж наполягла, Надія Іванівна організувала відбірковий заплив, де треба було пливти дистанцію у 200 метрів, що не передбачено змаганнями.Через це між тренерками виник конфлікт, вони лаялися при всіх дітях. Юля зрозуміла, що причиною конфлікту є її участь у змаганнях і розплакалась. Лише після звернення до дирекції школи і у відділ освіти міської ради Юля таки взяла участь у змаганнях.Мама з іншою тренеркою звернулися до поліції.
На Надію Іванівну склали адмінпротокол за булінг.Однак вона своєї вини не визнала і разом з адвокатом подала клопотання про закриття провадження через відсутність складу адміністративного правопорушення і намагалась спростувати факт цькування та наводила свої докази.
Юлю при розгляді цієї справи представляла адвокатка, Віра Карпінець, яка співпрацює з системою БПД.Вона навела низку доказів:протокол про адміністративне правопорушення;письмові пояснення свідків цькування та Надії Іванівни;копію скарги матері іншої дівчинки;копію колективного звернення;заяву іншої тренерки щодо організації проведення змагань;довідку від психолога.Суд, розглянувши докази обох сторін, таки визнав винною та оштрафував тренерку за булінг на 850 грн.Надія Іванівна не погоджувалась з таким рішенням та вирішила оскаржувати його в апеляційному суді. Однак суд вирішив залишити апеляційну скаргу без задоволення.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://surl.li/qgzik
Інофрмація про те, як отримати безоплатну правничу допомогу https://linktr.ee/legalaid.gov.ua...

Булінг.

Що робити, якщо ти зіштовхнувся з булінгом.

Не тримай це у секреті. Розкажи друзям, батькам, вчителям про те, що тебе ображають у школі. Не звинувачуй себе у тому, що тебе цькують. Для цькування достатньо просто якось відрізнятись від інших (частіше у хорошому сенсі). Якщо цькування у школі перетворились зі словесних на фізичні – йди до директора школи або завуча та докладно розкажи їм про це.

Також повідом про ситуацію батьків. Не соромся, захисти себе. Також можна звернутись до шкільного психолога. Разом з психологом ти зможеш відновити відчуття впевненості та зрозуміти, як діяти далі.

Якщо ви потребуєте консультації юриста та роз’яснень ваших прав, звертайтеся до системи безоплатної правничої допомоги. Телефон контакт-центру системи безоплатної правничої допомоги 0 800 213 103 Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює у будні з 8:00 до 18:00. Усі контакти та сервіси системи БПД за посиланням у шапці профілю.

Поділись цим дописом з друзями, булінг боїться розголосу.

Важлива інформація.

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ !

Під час повені існує ризик спалахів інфекційних хвороб. Прості правила гігієни допоможуть зменшити ризик підчепити збудник інфекції.

ВОДА

Перш за все, звертайтесь до органів місцевої влади з проханням забезпечити Вас питною водою та продуктами харчування гарантованої якості. За відсутності привізної питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць тому, що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити із скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ хвороботворні мікроби - збудники туберкульозу, лептоспірозу, черевного тифу, сибірки, вірусних гепатитів і т.д., яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій, дизентерійних амеб, балантидія кишкового. Якщо постачання якісної привізної води для пиття неможливе, можна користуватися тільки добре прокип'яченою водою. Для господарських цілей також слід користуватися тільки добре прокип'яченою водою.

ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ

Споживати слід лише продукти гарантованої якості. Їжа повинна проходити обов'язкову термообробку (варіння, смаження, запікання, обробка парою). Овочі та фрукти ретельно мийте кип'яченою водою (бажано щіткою тагосподарським милом), потім обдавайте окропом.У зв'язку з теплим періодом року збільшується ризик швидкого псування продуктів, а тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу. Перед їжею ретельно мийте руки з милом, руки також можна протирати зволоженими дезінфікуючими серветками.

КОМАХИ ТА ГРИЗУНИ

Комахи та гризуни можуть бути переносниками та носіями збудників інфекційних хвороб. Звертайтесь до органів місцевої влади з проханням про знищення комах та гризунів, а також проведення дезінфекції на підтоплених територіях. ҐРУНТ Використання землі для сільськогосподарських робіт рекомендується після проведення дослідження ґрунту за мікробіологічними показниками. Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:

-провести рекультивацію земель (очистити поверхню ґрунту від сторонніх предметів (гілля, будівельних конструкцій тощо) та перекопати городи і присадибні ділянки на глибину 20-25 см;

- індивідуальні вигреби та вбиральні (туалети) в разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном, або іншим дезінфекційним засобом призначеним для цього;

- колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду за допомогою хлорвмісних патронів;

- провести дератизацію в місцях можливого скупчення гризунів;

- трупи загиблих тварин та птиці зібрати і здати на утилізацію спеціалізованим закладам.

ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

У разі підозри розвитку ознак інфекційних захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, недопускайте самолікування тому, що перебіг багатьох інфекційних хвороб змінний і може бути незвичним.

Пам'ятайте, що зберегти здоров'я Вам і Вашим рідним допоможуть дуже прості правила гігієни!!!

Медична маска

Медична маска в епідсезон ГРВІ, грипу та COVID-19: кому і в яких випадках рекомендована?

Медичні маски, дотримання дистанції та введення «локального карантину» в окремих містах чи областях під час значного підйому рівня захворюваності на гострі респіраторно-вірусні захворювання - це одні з основних протиепідемічних та профілактичних норм, які, попри скасування загальнонаціонального карантину через COVID-19, діють в Україні на постійній основі. Такі протиепідемічні заходи можуть вживати в областях чи окремих районах, містах, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу, або у разі спалаху респіраторно-вірусних інфекцій в окремих установах чиорганізаціях, навчальних закладах тощо.Рівень захворюваності для оголошення перевищення епідпорогу різний для кожної області. Він вираховується залежно від кількості населення та інтенсивності поширення респіраторно-вірусних інфекцій під час епідсезону,який починається в Україні у жовтні та закінчується навесні.Маска призначена для зменшення виділення збудників інфекційних хвороб з дихальних шляхів.
Одягати захисну маску рекомендовано:
- якщо відчуваєте ознаки застуди, кашляєте або чхаєте та не можете залишатися вдома;
- пацієнтам із симптомами застуди або з підозрою на інфекцію, що передається повітряно-крапельним шляхом, маска обмежить потенційне поширення респіраторних виділень;
- якщо доглядаєте за хворим на ГРВІ, COVID-19 та грип;
- здоровим людям, які перебувають у місцях великого скупчення, з метою додаткового захисту;-
лікарям та медичним працівникам під час огляду пацієнтів, які мають респіраторні симптоми, та під час процедур і маніпуляцій, які вимагають стерильності, щоб захистити пацієнта від можливих інфекцій.
Як правильно використовувати медичні маски?
- Медичну маску потрібно одягати чистими руками, бажано перед цим їх помити з милом або очистити розчином для рук на спиртовій основі.
- Не можна використовувати маски, які одягали повторно та ті захисні чи медичні маски, які мають пошкодження.
Також не можна носити чужі маски.
Маски – це індивідуальний засіб захисту.
-Правильно одягнена маска має закривати ніс та рот таким чином, щоб між обличчям та маскою не було щілин. Вона також повинна давати змогут людині вільно дихати.
-Знімати медичну маску варто не торкаючись її передньої частини.
-Змінювати медичні маски варто кожні 2 години та тоді, коли вони стали вологими або ж забруднились.
- Викидати використані маски бажано у закриті контейнери.
Вірусні інфекції передаються не тільки повітряно-крапельним шляхом, а й контактним. Тому використання лише маски буде недостатньо. Найбільш ефективними методами профілактики у період респіраторно-вірусних захворювань й епідемій є комплекс з вакцинації, дотримання правил особистої гігієни (миття рук, обробка рук антисептиками, особливо після контакту з поверхнями, як дверні ручки, поручні в транспорті, тощо), правильного харчування, регулярного провітрювання приміщень, уникнення тривалого перебування у місцях скупчення людей, ізоляції вдома у разі появи симптомів застуди.За офіційною інформацією Міністерства охорони здоров’я України, з жовтня в Україні на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 1,9 млн людей, 56% — діти. За перших ознак захворювання необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).Найефективнішим способом посилення імунітету проти грипу та COVID- 19 у світі визнана вакцинація. Наразі усі області забезпечені безоплатною вакциною проти COVID-19. Вакцинуватися можна в пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Щеплення проти грипурекомендовано робити щосезону. Вакцину проти грипу можна придбати в аптеці.Бережіть себе та своїх близьких!

Перший терапевтичний кабінет.

У Рокитненській гімназії відкрили перший на Кременчуччині терапевтичний кабінет іграшки, який започатковано в межах волонтерського проєкту арттерапевткині Вікторії Назаревич «Toy Therapy Room».

Метою функціонування даної кімнати є створення безпечного простору з іграшками для дітей, де вони можуть відволіктися, виразити свої почуття, знайти підтримку психолога та обрати ту іграшку, яка допоможе прожити наслідки війни. Іграшки, канцелярію та ігри передали небайдужі учасники освітнього процесу, дидактичні матеріали отримали від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Головною іграшкою в кімнаті є Хібукі. Хібукі (у перекладі «обійми») – це унікальна терапевтична іграшка, яка виникла в 2006 році в Ізраїлі. Сьогодні Хібукі намагається якомога більше обійняти дітей в Україні, допомагає дітям і дорослим пережити травму, впоратися з болем, втратою й руйнуваннями.

Сподіваємося, що в даному просторі для відновлення діти зможуть знайти ресурс впоратися з важкими емоціями, повернути хороший настрій, надію і посилити стійкість до травм.

Юридична допомога родинам полонених та зниклих безвісти: як і де отримати безоплатно.

Юридична допомога родинам полонених та зниклих безвісти: як і де отримати безоплатно.

Сім’ї полонених чи зниклих безвісти, які потребують юридичної підтримки, можуть отримати її, звернувшись до системи безоплатної правничої допомоги. Юристи можуть допомогти звернутися до установ, що займаються пошуком чи обміном, а також щодо встановлення відповідного статусу члена родини зниклого/полоненого, отримання виплат та інших питань. Минулого року по такі послуги звернулася майже тисяча українців. Юристи системи БПД зазначають, що до них звертаються люди з різними життєвими питаннями, що виникли внаслідок зникнення близької людини, але найпоширенішими є:
● алгоритм пошуку зниклих;
● отримання посвідчення члена сім’ї особи, що зникла безвісти за особливих обставин;
● отримання одноразової грошової допомоги та соціальних пільг;
● механізм внесення даних до реєстру зниклих безвісти й порядок визнання людини зниклою безвісти;
● порядок зміни статусу зі зниклого безвісти на полоненого;
● право на звільнення з військової служби близьких родичів зниклих безвісти військовослужбовців;
● порядок встановлення опіки над майном фізичної особи, яка визнана зниклою безвісти тощо.
Які послуги можуть отримати родичі полонених та зниклих безвісти від системи БПД.
Кожна людина може отримати безоплатно консультацію та допомогу в складанні різних документів, крім документів до суду. Зокрема юристи:
● пояснять, що робити та куди звертатися, щоб відшукати зниклих;
●нададуть контакти установ, які займаються пошуком зниклих та обміном військовополонених та допоможуть скласти звернення до них
● проконсультують щодо прав, пільг та соціальних гарантій для членів сімей зниклих безвісти та полонених та алгоритму дій для їх отримання.
Деякі люди можуть отримати безоплатно допомогу юриста чи адвоката для звернення до суду (представництво інтересів і складення заяв до суду), зокрема це люди з низьким доходом, внутрішньо переміщені особи тощо. Це право їм гарантує стаття 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».Звернутися по правничу допомогу можна телефоном, онлайн або особисто прийти в бюро. Усі контакти тут: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Як посвідчити особу, поки оформляється паспорт громадянина України?

Як посвідчити особу, поки оформляється паспорт громадянина України? – відповідаємо на актуальне запитання.

В Україні для посвідчення особи можна використовувати наступні документи:
-закордонний паспорт (у випадку втрати ID-картки або паспортної книжечки);
-водійське посвідчення;
-цифрові документи в мобільному застосунку «Дія», адже вони мають таку ж юридичну силу, як їх паперовий чи пластиковий аналог;
-«єДокумент» – це тимчасовий документ для посвідчення особи у період воєнного стану, він створюється автоматично на підставі даних із BankID або даних біометричного документа.
Принагідно нагадуємо, що оформити паспортні документи можна у будь-якому підрозділі УДМС у Полтавській області у порядку «живої черги», чи скористатись сервісом «Електронна черга» https://dmsu.gov.ua/services/online.html та зареєструватись на зручний для вас час.З переліком підрозділів можна ознайомитися на сайті ДМС за посиланням : https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html

Управління ДМС у Полтавській області

реалізація проєкту «Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей»

На Полтавщині триває реалізація проєкту «Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей»

У сучасних умовах ветерани, ветеранки та члени їх сімей стикаються з основною проблемою – самозабезпечення родини шляхом пошуку нового місця зайнятості, відновлення бізнесу або започаткування власної справи. Саме тому виникає потреба у перекваліфікації та підвищені кваліфікації цієї категорії осіб, реінтеграції суспільно-економічного середовища громад, у яких вони проживають.Реагуючи на потреби ветеранів/ветеранок і членів їх сімей, Федеральне Міністерство закордонних справ Німеччини виділило кошти на реалізацію в 7-ми областях України проєкту «Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей». В Полтавській області проєкт реалізовує ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини» на базі Полтавського університету економіки і торгівлі. Розрахований він до 1 грудня 2024 р.
Даним проєктом передбачається організація та проведення безкоштовних освітніх курсів для ветеранів та ветеранок (учасників/ць бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни), членів їх родин, членів родин загиблих (померлих), безвісті зниклих Захисників та Захисниць, а також членів родин діючих військовослужбовців, за такими напрямками:
1) Експлуатація та управління дронами (2 гр. по 32 години)
2) 3D графіка та 3D друк (2 групи по 32 години)
3) Побудова бренду в соціальних мережах та Інтернеті для залучення клієнтів ( 1 група 32 години)
4) Кухар ( 1 група 74 години)
5) Майстер нігтьового сервісу ( 1 група 48 годин);
6) Піцайоло ( 1 група 48 годин)
7) Майстер кондитерської майстерності ( 1 група 50 годин); Перукар – барбер (2 групи по 48 годин);
У межах проєкту планується змішано - інтеграційний формат навчання на всіх навчальних курсах окрім «Майстер нігтьового сервісу». Тобто у кожній групі курсу крім цієї буде передбачена певна кількість осіб, які не належать до категорії військових та їх родин. Для тих, хто проживає за межами м.Полтава, є можливість безкоштовного проживання у гуртожитках Полтавського університету економіки і торгівлі на час проведення навчального курсу. Також для тих, хто має бажання навчатися, але не має можливості лишити дитину на когось на час занять у ПУЕТі, де проходять курси, є облаштована дитяча кімната з різними іграшками та розвагами та під наглядом соціального педагога.
Крім того проєктом передбачено надання консультаційних послуг за чотирма напрямками:
- Психологічне консультування
- Юридичне
- Профорієнтаційне
- Бізнес консультування
Також DVV International дає можливість ветеранам, ветеранкам, а також їх сім’ям виграти бізнес- грант на суму до 10 000 євро та фаховий супровід для започаткування власної справи.Консультаційні послуги за потреби можуть надаватися з виїздом консультантів у межах всієї області.
Детальну інформацію стосовно проєкту можна дізнатися за номером +380950594430, сторінці у Facebook https://www.facebook.com/veteran.dvv , або за адресою м. Полтава, вул.Івана Банка, 3 (кол.Коваля), ПУЕТ
Реєстраційна форма для проекту«Реінтеграція ветеранів та ветеранок війни через створення освітніх можливостей»https://docs.google.com/forms/d/19EVIDFXdeUuTg1v4sYXEqSYfkwedVe9-yRESmPtE8W8/edit?pli=1&edit_requested=true&fbclid=IwAR3ir0B02uGbbR4yrBGMAPv5jgHIb99f_AUnR3Npscg0vbCmGFhiQgh1cdc

До уваги аграріїв Полтавщини.

До уваги аграріїв Полтавщини: Пропонується насіння сільськогосподарських культур.

Для проведення посівної кампанії у 2024 році Інститут сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України пропонує високоякісне насіння гречки та конопель посівних сільськогосподарським товаровиробникам усіх форм власності.Комерційна пропозиція щодо сортового складу культур та генерацій насіння, з детальною характеристикою додається.

За більш детальною інформацією з питань придбання насіння звертатись за адресою: Сумський р-н., с. Сад, вул. Зелена 1, контактні тел. 0501746794 Микола Собко, 0660482025 Володимир Шахов.За інформацією Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України.

Національний конкурс "Благодійна Україна"

Асоціація благодійників України та Оргкомітет Національного конкурсу «Благодійна Україна» оголошують 17-тий конкурс із відзначення доброчинних ініціатив України – Національний конкурс «Благодійна Україна-2023». Вдруге за свою історію, конкурс проходитиме під девізом «Благодійність на захисті України».

Понад півтора року ми живемо в умовах повномасштабної війни. Всі українці з різних областей та з-за кордону об’єдналися задля допомоги один одному в боротьбі зі спільним ворогом.У конкурсі можуть брати участь благодійники/волонтери, волонтерські, благодійні та громадські організації, молодіжні об’єднання, представники медіа, соціально відповідальний бізнес та інші – всі, хто надавали благодійну чи волонтерську допомогу задля вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2023 року. Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, отримувачі благодійної допомоги (за згодою благодійника) та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства.

Додаткова інформація щодо проведення Національного конкурсу «Благодійна Україна – 2023» розміщена на офіційному сайті https://blagoukraine.org/news/blago_konkyrs_2023-1980.html

Термін "Дитина війни".

Термін “дитина війни” донедавна асоціювався з тими, хто народився до закінчення Другої світової війни, і побачити його ми могли здебільшого у посвідченні літніх людей або у книжках з історії.
Але тепер, під час російської збройної агресії, українці зіткнулися з цим терміном в реальному житті, що залишає відбиток на покоління. Чинне законодавство визначає цей статус як "дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів"
ХТО МАЄ ПРАВО НА СТАТУС?
Право на отримання статусу мають діти до 18 років, які внаслідок агресії росії: -отримали поранення, контузії, каліцтво;
-зазнали фізичного, сексуального, психологічного насильства;
-були викрадені;
-незаконно вивезені за межі України;
-залучалися до участі у військових формуваннях;
-незаконно утримувалися, включаючи полон.
КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ?
Для отримання статусу потрібно звернутися із заявою до найближчої служби у справах дітей.
Хто може подати заяви для оформлення статусу? Які документи необхідно підготувати? Який термін розгляду звернення?
Ознайомтеся з повним текстом про отримання статусу “дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів” на нашому сайті. Про це докладніше читайте на нашому - http://bit.ly/3OrhPXP Як отримати безоплатну правничу допомогу - https://bit.ly/3vvp0Yv
Контакт-центр системи безоплатної правничої допомоги (будні з 8:00 до 18:00) 0 800 213 103.  Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.