Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Головна


 

Паспортні послуги на Гіді з державних послуг

Бажаєте обміняти старий паспорт на ID, оформити біометричний для виїзду за кордон або відновити у зв’язку з втратою? Гід з державних послуг підкаже, як це зробити, за який час та які документи із собою взяти.

Зібрали для вас добірку послуг паспортного столу на Гіді.

Внутрішній паспорт громадянина України:

Закордонний паспорт громадянина України:

Більше про те, де отримати державні послуги, дивіться на платформі Дія.Центрів. Тут можна знайти найближчий Центр, залишити відгук, дізнатися робочі години, а також є навчання для адміністраторів та працівників Центрів.

Міністерство цифрової трансформації України

 

Основні відомості про об’єднання водокористувачів (ОВК) Законопроєкт № 5202-д

Уже наступного тижня Верховна Рада має розглянути у другому читанні законопроект №5202-д «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» (ОВК), який дасть старт реформі зрошення в Україні.

Закон про об’єднання водокористувачів – це адаптований під унікальні потреби та меліоративну інфраструктуру України світовий досвід з управління меліоративною мережею, це не «сліпа копія» іноземного законодавства.

Головна мета закону: дати можливість користувачам самим керувати меліоративними об’єктами та забезпечити ощадливе використання води та коштів на її подачу або відведення.

Закон про ОВК запроваджує децентралізацію управління водними ресурсами – це продовження вже існуючої політики децентралізації.

Закон стимулює надходження інвестицій у сферу водокористування. Це збільшить економічне зростання, підвищить конкурентоздатність української аграрної продукції у світі.

Закон стимулює всіх водокористувачів застосовувати нові енерго- та водозаощадливі технології.

Всі екологічні питання регулюються екологічним законодавством.

Закон про ОВК жодним чином не зменшує значимість екологічних законів, а підсилює їх значимість.

Закон закріплює відповідальність за проведення гідротехнічної меліорації.

У законі прописано, що будівництво нових систем здійснюють у межах існуючого екологічного законодавства.

Завдяки закону скиди води будуть зменшуватися через запровадження сучасних заощадливих технологій.

Закон запроваджує систему голосування в ОВК.

1-й ключ – захищає інтереси маленьких водокористувачів, 2-й ключ – інтереси великих користувачів води.

1-й ключ рахують за кількістю учасників ОВК. 2-й ключ рахують за обсягом землі у користуванні водокористувачів.

Ніхто не зможе нав’язувати іншим учасникам умови ані за кількістю користувачів, ані за кількістю землі.

Міністерство аграрної політики та продовольства України

 

Усі 60 громад Полтавщини підключені до системи електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ)

Відтепер органи місцевого самоврядування, державної влади, підприємства та організації можуть обмінюватися електронними документами  швидко, зручно, безпечно та без зайвих паперів.

«Перехід Полтавщини в режим paperless – одна з цілей, визначених Стратегією розвитку області на 2021-2027 роки. Наразі всі 60 громад регіону підключені до системи електронної взаємодії органів виконавчої влади. Завдяки підключенню скоротяться витрати бюджету, підвищиться ефективність  й оперативність прийняття управлінських рішень», — розповів CDTO Полтавської області Ігор Панченко.

Крім Полтавської області до системи е-взаємодії вже підключені місто Київ та 11 областей — Київська, Черкаська, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська, Херсонська, Миколаївська, Полтавська, Одеська області.

СЕВ ОВВ, окрім миттєвого обміну документами, допоможе підвищити ефективність прийняття рішень у громадах. А також оперативно погоджувати проєкти нормативних правових актів між центральними органами виконавчої влади. Окрім цього, перехід на безпаперовий документообіг допоможе витрачати менше бюджетних коштів.

 

Міністерство цифрової трансформації України


Найпопулярніші послуги ДРАЦС на Гіді

Отримати адміністративні послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану можна у відділі державної реєстрації актів цивільного стану або ЦНАП.

Де та як швидко отримати потрібну послугу, підкаже Гід з державних послуг.

Для вашої зручності підготували добірку найпопулярніших держпослуг із реєстрації актів цивільного стану:

Реєстрація народження дитини

єМалятко

Реєстрація шлюбу

Розірвання шлюбу

Зміна імені

Реєстрація смерті

Зміни до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання

Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

Повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану

Більше про те, де отримати державні послуги, дивіться на платформі Дія.Центрів. Тут можна знайти найближчий Центр, залишити відгук або дізнатися робочі години.

Міністерство цифрової трансформації України

Послуги, пов’язані з працевлаштуванням на Гіді

Як отримати допомогу з безробіття? Чи можна влаштувати на роботу іноземця або людину без громадянства? Скільки часу знадобиться, щоб перереєструватися в центрі зайнятості?

Усі прості відповіді на складні запитання на Гіді з державних послуг! Для вашої зручності підготували добірку найпопулярніших держпослуг, пов’язаних із працевлаштуванням.

Для іноземців та людей без громадянства:

Детальніше...

Україна без бар'єрів у серіалі «Безбар’єрна грамотність»

Міністерство культури та інформаційної політики України реалізує інформаційну кампанію «Україна без бар'єрів». Цей проєкт покликаний популяризувати у суспільстві культуру безбар’єрності як філософію гідності та прийняття. Його ключова мета – підвищення обізнаності маломобільних груп населення про свої права та можливості їх реалізації, а також забезпечення толерантного ставлення до таких груп з боку суспільства.

Детальніше...

Послуги для військовозобов’язаних та призовників на Гіді

Як стати на облік у військкоматі? Чи можна пройти альтернативну (невійськову) службу? Де дізнатися більше інформації про умови та строк надання цих послуг?

Усі прості відповіді на складні запитання на Гіді з державних послуг! Для вашої зручності підготували добірку держпослуг для військовозобов’язаних та призовників, які українці найчастіше шукають.

Для військовозобов’язаних:


Детальніше...

Зустрічайте  грудневий  випуск

юридично-просвітницької газети

«Правовий вісник»

 

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області продовжує  випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».  Найбільш актуальні та цікаві події з життя системи БПД області, роз’яснення норм чинного законодавства, цікаві юридичні коментарі  читайте у черговому випуску видання.

Грудень  місяць багатий  на професійні свята, тому  ми не могли залишитися осторонь цих свят та оминути увагою винуватців свят.

Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги відзначається  вже третій  рік поспіль. Це свято приурочене до Дня прав людини, яке  відзначається 10 грудня.  Саме в цей день Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році прийнято Загальну декларацію прав людини.   І такий збіг не є випадковим, адже захист прав людини – першочергове завдання системи БПД. Про активності фахівців системи БПД Полтавщини у рамках відзначення цього свята читайте у черговому випуску видання.

7 грудня в Україні відзначається  День місцевого самоврядування - свято людей, які щодня своєю клопіткою працею покращують життя у селах. Селищах на містах нашої держави. Про  правові аспекти регулювати діяльності органів місцевого самоврядування у грудневому випуску газети розповідає заступниця виконавчого директора Асоціації «Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування», Ганна Кондратьєва.

Органи місцевого самоврядування є багаторічними та надійними партнерами системи безоплатної правової допомоги Полтавщини.  Яким чином здійснюється співпраця представників територіальних громад та правників читайте у  свіжому випуску видання.

Нашу співпрацю можна розділити на декілька напрямів – це надання безоплатної правової допомоги мешканцям громади, проведення активної правопросвітницької роботи та прийняття Програм правової освіти та правової допомоги. Її результатом має стати посилення правової спроможності територіальних громад Полтавщини.

19 грудня своє професійне свято відзначають адвокати і   про особливості співпраці системи БПД з адвокатською спільною читайте у грудневому випуску газети.

Подовжуємо знайомити читачів з досвідом роботи територіальних громад Полтавщини.  Успіхами, реалізованими проєктами, ключовими напрямами у роботі. Співпрацею з системою БПД  ділиться  голова Диканської селищної ради Сергій Давиденко.

Поліція Полтавщини -  на захисті прав осіб, постраждалих від домашнього насильства або як завдяки правоохоронцям області проводилася акція «16 днів проти насильства», які ключові заходи були проведені в області. Про все це читайте у рубриці «Партнерська співпраця» від наших партнерів представників Головного управління поліції у Полтавській області

У рубриці «Думка експерта» читайте про те, які новації у законодавстві щодо податку на землю про це розповідає кандидат наук з державного управління, експерт з земельних питань, співзасновник Громадського об’єднання «Земельний фонд України» Вадим Чувпило.

У рубриці «Адвокат консультує» дізнавайтеся про  захист від домашнього насильства. Консультує адвокат Олена Альшкіна.

Керівниця Полтавського бюро правової допомоги Тетяна Ражик у рубриці «Людина права»   ділитися своїми шляхом до професії юриста та особливостями роботи у системі БПД області.

Про успішні історії захисту прав клієнтів, коментарі юристів читайте у постійній рубриці газети «Приклади успішного захисту».

Серед постійних рубрик видання: сторінка  регіонального представництва  Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, фахівці системи БПД консультують та консультації «WIKILEGALAID».

До уваги читачів «Правового вісника» зразки документів правового та процесуального характеру, приклади успішної практики системи БПД.

Також можна переглянути медіагалерею з найцікавішими відеоконсультаціями за участю фахівців  системи БПД.

Щоб бути у курсі найцікавіших подій, цікавих заходів та  новин у чинному законодавстві підписуйтеся на сторінки системи БПД у соціальних мережах.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут.

Приємного читання!

Засідання круглого столу на тему: « Роль суб’єктів взаємодії з гендерних питань та проблем сім'ї в Омельницькій ОТГ», 10.06.2019
На виконання листа Міністерства соціальної політики України від 28.05.2019 року № 10323/0/2-19/47, листа Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації та реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, керуючись Законом України « Про запобігання та протидію домашньому насильству» та постановою Кабінету Міністрів України № 658 від 22.08.2018 року « Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» 10 червня 2019 року о 13:00 в приміщенні художньої галереї академіка В.І. Вернадського (2 поверх) по вулиці Центральна, 67, с. Омельник відбулося засідання круглого столу на тему: « Роль суб’єктів взаємодії з гендерних питань та проблем сім'ї в Омельницькій ОТГ».


Метою проведення заходу було узагальнення роботи спеціалізованих служб підтримки постраждалих з гендерних питань та проблем сім'ї в Омельницькій ОТГ. У засіданні «круглого столу» приймали активну участь: Шереметьєва О.І. – голова Омельницької ОТГ; Пирог А.М., Загаров М.О., Лагай О.В. – заступники сільського голови; Литвиненко Л.В. – начальник відділення соціальної роботи для сім'ї, дітей та молоді; Новожилова Я.І. – голова координаційної ради з гендерних питань, сімейної політики, запобігання та протидії домашньому насильству і протидії торгівлі людьми; Мельник Н.І. – начальник відділу охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення; Солод Ю.В. – психолог ІРЦ «Надія»; Надуда В.В. – начальник відділу освіти, молоді та спорту; Степанюк Т.А. – уповноважений представник із захисту прав дитини; Неіленко С.А. – голова опікунської ради; Мельник Л.А. – голова Ради Ветеранів; Поколота Л.Я. – директор ПОСЦ МД.

Також були присутніми  Представники депутатського корпусу Омельницької сільської ради VI-го скликання, громадських організацій та активні громадяни Омельницької громади. На засіданні було розглянуто такі питання: види насилля та протидія всім його проявам; профілактика, виявлення та запобігання домашньому насильству; профілактика, виявлення та запобігання порушень прав дітей, хворих людей та людей похилого віку; допомога особам, які постраждали з гендерних питань та проблем сім'ї; проведення просвітницької роботи з різними верствами населення; щодо взаємодії спеціальних служб з гендерних питань та проблем сім'ї.

За підсумками роботи круглого столу було прийнято резолюцію з таких напрямків:
-          створення на офіційному веб-сайті рубрику «Протидія домашньому насильству» з подальшим відповідним наповненням.
-          перегляд та за необхідності доповнення порядку по взаємодії спеціалізованих служб у відповідності до чинного законодавства.

Вечір пам’яті – «Життя, як свіча…», присвячений світлій пам'яті талановитих творчих людей Омельницького краю відбувся 22 березня 2019 року, котрі своєю невтомною працею, талантом, вмінням організувати навколо себе однодумців, робили наше життя світлішим, добрішим, красивішим, звеличували і прославляли рідний край.

Вони жили поруч із нами, працювали, творили, навчали дітей, раділи життю, усміхалися небу і сонцю, своєю долею тішили рідних і близьких їм людей. Невблаганна жорстока смерть зненацька увірвалась у нашу свідомість і ми втратили Коваленко Раїсу Олександрівну – керівника народного аматорського театрального колективу «Дивограй»; Коробову Тетяну Василівну – аматора, активну учасницю всіх заходів театрального колективу; Трушевського Миколу Васильовича – керівника та гармоніста фольклорного ансамблю «Добрий настрій»; Сохіна Леоніда Борисовича – очільника громадського формування «Псьол Плюс».

В нашій пам’яті ніколи не згаснуть спогади про талановитих та відданих своїй справі односельців…

Бути в тренді - це модно та сучасно, особливо, якщо цей тренд змінює наше життя та життя всієї Планети на краще!

Ми долучились до світового челенджу щодо прибирання сміття! Омельницька об'єднана територіальна громада - її працівники, активісти, а також просто класні та небайдужі люди сьогодні працювали на благо чистоти! ДОЛУЧАЙТЕСЬ!!!


Сьогодні в Омельницька громада відбувся урочистий захід з нагоди Дня працівників житлово-комунального господарства та сфери побутового обслуговування населення.

Працівників даної сфери привітали зі сцени Омельницький сільский голова Олександра Шереметьєва та директор Омельницького КП – Марія Зивар та аматори Омельницького КСК «Дивограй»: Лариса Бабич; Ольга Довгань; Наталія Підгорна та Ольга Бакіна.

Дякуємо вам, трудівники галузі, за самовіддану, відповідальну та почесну працю на благо людей!

Почесне II місце зобула Екологічна агітбригада «Лунарія» ОЗ « Омельницька ЗОШ І- ІІІ ступенів» Омельницька громада - «Моя маленька Батьківщина», а діти громади – наша гордість та майбутнє!

18 березня 2019 року в Глобинському районному будинку культури з метою активізації екологічного руху в Україні, було проведено зональний етап обласного огляду - конкурсу екологічних агітбригад, театрів ( шоу) закладів загальної середньої та позашкільної освіти Глобинського, Кременчуцького, Семенівського районів, м. Кременчук, Глобинської, Новознам‘янської, Омельницької, Піщанської, Семенівської об’єднаних територіальних громад.

Програмою конкурсу було передбачено творчий виступ колективу, що мав відображати тему: «Моя маленька Батьківщина».

Екологічна агітбригада «Лунарія» ОЗ « Омельницька ЗОШ І- ІІІ ступенів» виконавчого комітету Омельницької сільської ради підготувала цікавий і насичений виступ та впевнено здобула ІІ місце.Тож вітаємо нашу команду та бажаємо творчих успіхів!

Цікаве та активне життя молоді Омельницька громада проходить в  Молодіжному ХАБі разом із його керівником Ольгою Довгань та школою вихідного дня «Віри, Надії та Любові» - керівник Вікторія Ясінська.


14 лютого 2019 року  старшокласники закладів, учні 7-11 класів загальної середньої освіти Омельницької громади змагались в інтелектуально-розважальному шоу  «Хто розумніший?».  Цікаві конкурси, каверзні запитання для учасників та вболівальників, завдання на швидкість, танцювальні батли, всі учасники пройшли достойно.


05 березня 2019 року  учні 5-7 класів закладів загальної середньої освіти Омельницької громади активно та весело провели час, долучились до конкурсно–розважальної програми «Між нами дівчатами», що була присвячена Міжнародному дню 8 березня.

Природа щедро обдарувала омельницький край родючими землями, мальовничими краєвидами, які ми безмежно любимо і якими пишаємось, але найцінніший скарб нашого краю – талановиті та працьовиті люди, які набули від рідної батьківської землі волелюбного характеру, наполегливості та щирості душі і стали спадкоємцями слави та величі українського народу.

Сьогодні, 25 березня, рівно 10 років тому, Омельницьку сільську раду очолила мудра, рішуча, цілеспрямована та ініціативна жінка – Олександра Іванівна Шереметьєва!!!

Нам випала нагода, шановна Олександро Іванівно, разом з Вами працювати по розбудові Омельницької об’єднаної територіальної громади. Ви - керівник, який згуртовує всіх навколо себе, враховує думку та напрацьований досвід кожного. Ваша відданість справі, високе почуття відповідальності за кінцевий результат – запорука успіху у роботі. Використовуємо цю нагоду, щоб висловити нашу глибоку повагу і шану до Вас, як до всебічно обдарованої, мудрої, чуйної людини, наполегливого, талановитого керівника, здатного виділити невідкладні і перспективні задачі, мобілізувати колектив і громадськість на їх вирішення.


Щиро зичимо Вам, шановна Олександро Іванівно, міцного здоров’я на довгі літа, особистого щастя і благополуччя, добробуту і невичерпного джерела оптимізму.
Хай доля буде прихильною до Вас, дарує здійснення найзаповітніших мрій і сподівань, нових здобутків і звершень, радість і задоволення від щирої людської вдячності за добрі справи, які Ви зробили на благо людей.

З повагою та найкращими побажаннями, депутатський корпус та працівники виконавчого комітету Омельницької сільської ради.


Більше статтей...