Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Головна


На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 30.03.2018 №259 "Про обласний План заходів на 2018 рік з реалізації Стратегії подолання бідності", розповсюджуємо інформаційні матеріали:


РЕГІОНАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ "ОМЕЛЬНИЦЬКЕ РОЗМАЇТТЯ" - ареал сучасного побутування елемента нематеріальної культурної спадщини.

http://virtmuseum.uccs.org.ua/ua/site/post/7

У 2018 році в рамках проекту «Створення віртуального музею елементів нематеріальної культурної спадщини України» відбувся Всеукраїнський відкритий конкурс програм збереження і розвитку елементів нематеріальної культурної спадщини «ЖИВА ТРАДИЦІЯ», організатором якого є Український центр культурних досліджень за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Конкурс проводився протягом вересня – листопада 2018 року у два етапи з метою обрання найбільш релевантної, комплексної та узгодженої програми (механізмів використання інструментів) збереження і розвитку елемента нематеріальної культурної спадщини України. Основним завданням конкурсу був пошук та представлення елементів нематеріальної культурної спадщини локальних спільнот; привернення уваги до елементів нематеріальної культурної спадщини, які не ввійшли до Національного переліку елементів НКС України. До участі були запрошені представники та колективи локальних спільнот, територіальних громад, обласних центрів народної творчості, громадських організацій, загальноосвітніх шкіл, спеціалізованих навчальних закладів та інші зацікавлені особи та інституції. Оцінювання номінантів здійснювала Експертна комісія, яка була сформована на конкурсній основі через open call. За підсумками конкурсу на адресу Українського центру культурних досліджень надійшло 43 заявки, з яких технічний відбір пройшли 23. Експертною комісією було обрано 10 найбільш релевантних програм та визначено трьох переможців. Найкращі практики живих традицій локальних спільнот будуть опубліковані в мережі Інтернет на електронному ресурсі «Віртуального музею елементів НКС України», до яких увійшов і наш фестиваль "ОМЕЛЬНИЦЬКЕ РОЗМАЇТТЯ".

ДОКЛАДНІШЕ - http://virtmuseum.uccs.org.ua/ua/site/history


З нагоди Дня місцевого самоврядування в Україні 7 грудня 2018 р. в стінах Омельницького опорного закладу пройшов святковий концерт з метою привітання та відзначення працівників органів місцевого самоврядування, депутатів та ветеранів місцевого самоврядування Омельницької об'єднаної територіальної громади.

Переглянути фотозвіт з заходу за активним посиланням: https://www.facebook.com/pg/omelnikotg/photos


В День Збройних сил України 6 грудня 2018 р. раді були привітати наших дорогих захисників - учасників АТО Омельницької об‘єднаної територіальної громади на зустрічі клубу «Надвечір‘я» Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй» під керівництвом Таїси Крамаренко. Для привітання на захід завітали перший заступник Омельницького сільського голови Светлана Неиленко та голова ради ветеранів Людмила Мельник. Аматори Омельницького КСК «Дивограй» подарували учасникам пісенні привітання.

Олександра Шереметьєва - голова Омельницької об‘єднаної територіальної громади про участь у форумі: «Мені особисто випала велика честь приймати участь у третьому форумі об'єднаних громад, який проходить під патронатом Прем'єр-міністра та Уряду України. Виступає Президент України Петро Олексійович Порошенко.»


У Києві триває Форум місцевого самоврядування та ІІІ Форум об’єднаних громад, в якому бере участь Омельницький сільський голова Олександра ШЕРЕМЕТЬЄВА.

Щойно завершив свій виступ Президент України Петро Порошенко. Президент наголосив, що кожна громада має визначити свої пріоритети самостійно, без втручання Києва. Детальніше у матеріалі порталу Децентралізаціяhttps://decentralization.gov.ua/news/10244

Трансляції заходу можна переглянути за посиланнями:

Форум - https://youtu.be/Me8i7_1QlJk
Студія Еспресо.TV - https://youtu.be/8Cw7W_6W0S8


Спорт - це неспинна боротьба та рух вперед. Спорт - це жага до своєї справи, до духу суперництва, до перемог.

Так, саме так до перемог, з якою повернулися учні Рокитненського НВК Омельницької об’єднаної територіальної громади 29 листопада 2018 року, які брали участь  у районних змаганнях з баскетболу серед команд юнаків та дівчат закладів загальної середньої освіти шкіл I-III ступенів у залік Спартакіади школярів.

Учитель фізичної культури Рокитненського НВК  Кагал Олексій Олексійович прикладає максимум зусиль проводячи тренування по підготовці до змагань. Тож вітаємо юнаків із зайнятим I  місцем, та дівчат із зайнятим II місцем та їх керівника і бажаємо перемоги 6 грудня 2018 року у фінальних змаганнях, які будуть проходити в с. Садки Кременчуцького району.

Також 1 грудня 2018 року відбувся VI тур Чемпіонату Кременчука з футзалу 2018-2019 р., між командами «Мегаспорт» та ООО «ИЗ», яка принесла команді «Мегаспорт» 1 очко.

Наші спортсмени в черговий раз продемонстрували  свій професіоналізм та незламність командного духу. Бажаємо  їм не зупинятися на досягнутому.


                                                                                                                                                                Автор Ольга Довгань

«Пам’ять голоду - пам’ять серця!»
Тоді нас міг врятувати хліб, 
тепер нас врятує Пам’ять...


З нагоди 85-х роковин Голодомору в Україні на території Омельницької сільської ради відбулися заходи по вшануванню пам’яті всіх, хто не пережив 33-го, великих мучеників нашої історії, жертв небаченого варварства і жорстокості.
О 12.00 год. в с. Запсілля відбувся мітинг-реквієм біля пам’ятника Жертвам Голодомору 1932-33 років, відновленого Біланівським ГЗК в якості благодійної допомоги. Участь у мітингу взяли староста с. Запсілля Загаров М. О., заступник генерального директора по земельним питанням Біланівського ГЗК Тютюнник Л. О. та громадськість.
О 15.00 год. в с. Омельник біля пам’ятника Жертвам Голодомору 1932-33-го років відбувся мітинг-реквієм «Пам’ять голоду - пам’ять серця!», до якого активно долучилися учні та педагогічні колективи навчальних закладів Омельницької ОТГ, працівники сільської ради та громадськість. З проникливими словами та історичними фактами до присутніх звернулася заступник сільського голови, староста с. Рокитне – Лагай О. В. Учні ОЗ «Омельницька ЗОШ І-ІІІ ст.» взяли активну участь у заходах, виступивши з тематичними віршами у мітингах, відбулася поминальна панахида, покладання квітів. 
Немає серед українців такої сім’ї, якої б не торкнулася ця страшна трагедія. І хоч з тих пір пройшло багато часу, але не загоїв він рану на душі українського народу! Болить вона, болить…

Всі фото з заходу можна переглянути за активним посиланням: https://www.facebook.com/omelnikotg/posts/1157532781078190?__tn__=-R

Омельницька об’єднана територіальна громада була представлена на World Forum for Democracy / Forum mondial de la Démocratie
Світовому Форумі за демократію 2018 року, що проходив 19-21 листопада у місті СтрасбургCouncil of Europe Рада Європи.


Цей ознайомчий візит організовано в рамках проекту «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. 
Проект надає підтримку процесу децентралізації та впровадженню кращих практик місцевої демократії шляхом залучення міжнародної та місцевої експертизи для проведення заходів, спрямованих на інституційний розвиток, включаючи навчання, семінари, ознайомчі візити, обмін досвідом за участі членів делегацій у Конгресі з України та інших країн-членів Ради Європи, які представлені 47-ма країнами світу. 


У складі делегації від України, представниця Омельницької ОТГ - Iana Novozhylova Новожилова Яна, яка є активним учасником громадської діяльності, а також долучена до роботи Молодіжного ХАБу відвідала Світовий Форум за демократію 2018, з метою перейняття найкращих практик світового досвіду щодо демократії на місцевому рівні. Омельницька громада має на меті впровадження цих практик у рамках «Стратегічного розвитку Омельницької ОТГ на 2019-2029 роки» за напрямком: «Розвиток людського і культурного капіталу громади», стосовно стратегічної цілі «Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (гендерна рівність)».
Делегація від України мала зустріч з послом Постійне представництво України при Раді Європи
Дмитром Кулебою.
Світовий Форум за демократію 2018 присвячений темі гендерної рівності та прав жінок, фокусуючись на участі жінок в суспільному, політичному та економічному житті, а також боротьбі з усіма видами насильства проти жінок. Це – унікальна платформа для активістів щодо обговорення рішень та пошуку відповідей на головні виклики демократії в країнах світу.


Продовжуючи обговорення теми World Forum for Democracy / Forum mondial de la Démocratie
Світового Форуму за демократію 2018, на практиці учасники делегації з України та Грузії працювали над темою: «Гендерна рівність на місцевому рівні: сприяння участі та рівним можливостям», під час якого обмінялись досвідом та розробляли шляхи впровадження гендерного підходу та гендерно-чутливої політики на місцевому рівні. 
22 листопада 2018 року в European Youth Centre Європейському Молодіжному Центрі м. Страсбург, Франція – пройшов семінар для делегатів від України та Грузії.
У складі делегації від України, представниця Омельницької ОТГ - Новожилова Яна Iana Novozhylova, що є активістом публічної діяльності, а також долучена до розвитку культурних та соціальних проектів громади мала можливість приєднатись до обговорення теми.

Олександра Шереметьєва про участь в Школі місцевого самоврядування DESPRO: «Шановна Омельницька громадо! Гордіться нашою командою, що отримала перемогу і в нашій громаді з'явиться геоінформаційна система. Я особисто вдячна Дудці Ірині Анатоліївні, яка працювала разом з робочою групою над актуалізацією стратегії громади. Нашим учнівських колективам, які вносили свої пропозиції у вигляді ессе та малюнків, нашій молоді, яка розглядала стратегічні цілі під час роботи світового кафе у Молодіжному ХАБі. Робочій групі, яку Ви бачите на фото, за узагальнення інформації. Світлані Анатоліївні ми вдячні за успішне представлення нашої стратегії під час презентації в школі місцевого самоврядування DESPRO.
З черговою перемогою нас! Моя дорога команда - молодих, креативних, унікальних, добрих людей, дякуємо Вам. Подальших Вам успіхів і перемог! Ми гордимося Вами.»

«Школа місцевого самоврядування DESPRO II сесія. Надзвичайно цікаво, адже не щодня потрапляєш на Маркет (Ярмарку) ідей, вивчаєш шляхи маркетингового просування територій, розробляєш стратегічні дії для досягнення гендерної рівності та намагаєшся знайти ідеї для активізації громадян у вирішенні спільних проблем» - перший заступник Омельницького сільського голови Світлана Неіленко натхненна зараз перебуває на навчанні разом з представниками Омельницької ОТГ: Олександра Шереметьєва, Марія Петухова, Юлія Ядоманко, Юлія Гмиря.Футбол - це чоловічі змагання, в яких битва – свято, а перемога – щастя.

Тому 18 листопада 2018 року для команди ФСК «МегаСпорт» Омельницької об'єднаної територіальної громади це було – щастя, адже «Мегаспортівці» знову вибороли перемогу у IV турнірі Чемпіонату Кременчука з футзалу 2018-2019 року.

Гра відбулася на СК «Граніт» в м. Кременчук між командами «Титан» - «Мегаспорт», і завершилася з рахунком 1:2.

Голи: авт. Садовий В.; Демиденко К., Шаповал Ю.

Також вітаємо громадську організацію "ФСК "МегаСпорт" з їх третьою річницею та бажаємо їм творчих злетів та спортивних здобутків.


                                                                                                                                                                       Автор  Довгань Ольга


Омельницька ОТГ стала учасником проекту, який ініціювала Асоціація ОТГ «Повноваження і послуги соціального захисту в ОТГ».

Метою участі є вдосконалення системи надання послуг соціального захисту в громаді.

В рамках участі в проекті начальник Відділу охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення Наталя Іванівна МЕЛЬНИК відвідала навчальні семінари в м. Київ (30.08.2018 р.) та м. Полтава (19.11.2018 р.), представила модель роботи у сфері соціального захисту в громаді. Як результат, Омельницька ОТГ увійшла до переліку кращих практик в сфері соціального захисту серед інших ОТГ, презентація якої відбулася на навчальному семінарі 19.11.2018 р. у м. Полтава.


Пізня осінь – традиційна пора завершення сільськогосподарських робіт, а ще на цей час припадає професійне свято аграріїв.

16 листопада в кафе «Хутір» відзначили День працівників сільського господарства України учасники клубу за інтересами «Надвечір’я» - в минулому працівники сільського господарства. Зустріч провела незамінний керівник клубу "Надвечір'я" Таїса Крамаренко.

Тож щиро вітаємо людей цієї професії – хліборобів, виноградарів, овочівників, тваринників, механізаторів, переробників сільгосппродукції, управлінців галузі зі святом. Бажаємо всім успіхів у праці, енергії, здоров’я міцного, нехай кожному з вас щедро віддячує професійна нива. Тепла і затишку вашим родинам, щедрого святкового застілля.


Голова Омельницької об’єднаної громади Олександра ШЕРЕМЕТЬЄВА 15 листопада 2018 р. взяла участь в конференції «Інструменти забезпечення гендерної рівності в контексті децентралізації». Захід проводили Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з офісом ООН-жінки в Україні. На заході обговорили зміни, які відбулися за останні півтора роки у сфері впровадження політики гендерної рівності.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що реформа децентралізації, яка сьогодні реалізується в Україні, дає величезні можливості, але, разом з тим, несе серйозну кількість викликів та ризиків, зокрема, в спроможному забезпеченні політики рівності чоловіків та жінок.


Секретар Омельницької сільської ради І. В. ГНЄДАШ 15-16 листопада 2018 р. приймала участь в дводенному тренінгу для керуючих справами виконкомів рад ОТГ у рамках Проекту Асоціації ОТГ «Розроблення ефективної організаційної структури для ОТГ» за підтримки Програма DOBRE. На тренінгу основним питанням була розробка ефективної організаційної структури органів місцевого самоврядування ОТГ. Інна Володимирівна разом з іншими учасниками тренінгу вчилися моделювати оргструктури, знайомились з новими інструментами підвищення інституційної спроможності громади та інше.


За результатами фінального етапу чемпіонату Полтавської області з футболу сезону 2018 року серед юнацьких команд (2001, 2002 та 2003 роки народження), який із 7-го по 9-те листопада цього року проходив у м. Полтава, наш земляк, уродженець та мешканець с. Рокитне, вихованець ФСК «Мегаспорт» (с. П’ятихатки) Заніздря Владислав виборов звання чемпіону області у складі команди «Нафтохімік».

Обласні змагання тривали з весни цього року. На першому етапі всі команди зіграли між собою в одне коло, за результатами чого були поділені на першу та вищу ліги. Команда Владислава Заніздрі виборола право участі на другому етапі змагань в когорті колективів «вишки». За результатами цього етапу три перших команди вищої ліги («Нафтохімік», «Легіон» м. Полтава та ще один представник обласного центру «Інваспорт»), а також п’ять представників двох груп першої ліги (ФК «Чорнухи», «Псел» м. Гадяч, «Колос» м. Кобеляки, ФК «Пирятин» та «Маяк» смт Котельва) сформували чвертьфінальні пари.

За сумою двох ігор (вдома та на виїзді) «Нафтохімік» здобув путівку до фінального етапу змагань у протистоянні з представником обласного центру командою «Інваспорт». Чвертьфінальну стадію також подолали команди «Колос» м. Кобеляки, ФК «Пирятин» та «Легіон» м. Полтава.

Фінал «чотирьох» проходив за системою «кожен з кожним» в одне коло. «Нафтохімік» із рахунком 2:0 переміг колектив із м. Кобеляки, був сильнішим за ФК «Пирятин» (гра закінчилась із рахунком 4:2) та розділив очки в останньому турі з полтавським «Легіоном» (рахунок матчу 0:0).

В підсумку команда Владислава Заніздрі, здобувши 7 залікових балів, здобула чемпіонство, другим став колектив із м. Пирятин, а бронзові нагороди дістались полтавському «Легіону».

Вітаємо Владислава зі здобуттям престижного титулу, бажаємо міцного здоров’я та нових успіхів. Висловлюємо подяку керівництву, тренеру ФСК «Мегспорт» за гідну роботу з підготовки та виховання підростаючого покоління.

У свою чергу, команда ФСК «Мегаспорт» вже вчетверте стартувала у відкритій першості м. Кременчука з футзалу. В двох стартових турах наші земляки здобули перемоги. Спочатку з рахунком 3:1 «Мегаспорт» виявився сильнішим за колектив «Командор» (забитими голами у складі нашої команди відзначились граючий тренер Олег Бєлоконь та двічі Владислав Заніздря). В другому турі «Мегаспорт» переміг «Нафтохімік-юніор» із рахунком 9:3 (за «Мегаспорт» тричі забивав Юрій Шаповал, двічі – Віталій Москвін, по одному м’ячу на рахунку Юрія Долини, Владислава Заніздрі, Миколи Душка та Костянтина Демиденка). Вже цих вихідних наші земляки у принциповому протистоянні поміряються силами з командою «Титан».