Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Головна


Україна без бар'єрів у серіалі «Безбар’єрна грамотність» 

Міністерство культури та інформаційної політики України реалізує інформаційну кампанію «Україна без бар'єрів». Цей проєкт покликаний популяризувати у суспільстві культуру безбар’єрності як філософію гідності та прийняття. Його ключова мета – підвищення обізнаності маломобільних груп населення про свої права та можливості їх реалізації, а також забезпечення толерантного ставлення до таких груп з боку суспільства.

За ініціативи Першої леді України Олени Зеленської в межах кампанії створений освітній серіал «Безбар’єрна грамотність». Над ним працювала велика команда - Міністерство цифрової трансформації України, Національне агентство України з питань державної служби, громадська організація «Безбар’єрність», представники громадянського суспільства та експерти з доступності за підтримки ПРООН «Права людини для України». Автори прагнуть ознайомити громадян з темою безбар’єрності та долучити їх до просування цінностей інклюзії та різноманіття. За кожною серією стрічки стоять особисті історії у подоланні бар’єрів, життєвий шлях та досвід людей, які змогли сказати «ні» бар’єрам, світогляд людей, які це розуміють і вміють будувати інший доступний світ довкола.

Про що курс?

  • що таке безбар'єрність
  • що саме спричиняє бар'єри
  • кого стосується безбар'єрність
  • чому варто уникати стереотипів та упереджень
  • чи готові українці долати бар’єри
  • чому ми як суспільство потребуємо безбар’єрності
  • чому безбар’єрність — це спільна справа

Долучайтесь до перегляду серіалу  «Безбар’єрна грамотність» . Цікавого перегляду!

Міністерство культури та інформаційної політики України.

Послуги для військовозобов’язаних та призовників на Гіді

Як стати на облік у військкоматі? Чи можна пройти альтернативну (невійськову) службу? Де дізнатися більше інформації про умови та строк надання цих послуг?

Усі прості відповіді на складні запитання на Гіді з державних послуг! Для вашої зручності підготували добірку держпослуг для військовозобов’язаних та призовників, які українці найчастіше шукають.

Для військовозобов’язаних:

  1. Взяття на військовий облік
  2. Зняття з військового обліку
  3. Відшкодування витрат та збитків за використання транспортних і плавучих засобів
  4. Матеріальна допомога звільненим з військової строкової служби

Для призовників:

  1. Взяття на військовий облік
  2. Зняття з військового обліку

Інше:

  1. Проходження альтернативної (невійськової) служби
  2. Дострокове припинення альтернативної служби

Гід з державних послуг — єдиний портал, де можна знайти інформацію про понад 2 тисячі держпослуг. 1,8 млн українців вже скористалися Гідом, а щодня його відвідують у середньому 10 тисяч нових користувачів.

 

Міністерство цифрової трансформації України


 

Про профілактику отруєнь людей нітратами води.

Кременчуцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області інформує, що не зважаючи на те, що останнім часом в ЗМІ з’явилась велика кількість інформації про небезпеку нітратів питної води, особливо для немовлят, в Україні продовжують реєструватись випадки отруєння дітей раннього віку з летальними випадками.

В поточному році на території м. Кременчука (район приватної забудови вулиці Виноградна та Насосна на Правобережній частині міста) зареєстровані  надзвичайно високі показники вмісту нітратів в питній воді колодязів, якими користуються вагітні жінки. Вміст нітратів сягнув більше, як 500 мг/куб дм  - при нормі 50 мг/куб дм.

Нітрати — це солі азотної кислоти, багато з яких під назвою «селітри» широко використовуються як мінеральні добрива в сільському господарстві,  а також у промисловості. Крім того, нітрати є природним продуктом кругообігу азоту в біосфері та головною формою неорганічного азоту в ґрунті. На жаль, в результаті нераціональної і необдуманої діяльності людини виникло порушення його екологічного балансу, яке спричинило накопичення нітратів в рослинних продуктах, питній воді, що, в свою чергу, призвело до різкого збільшення нітратного навантаження на організм людини.
Чим небезпечні нітрати для Вашого організму? Нітрати добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, швидко попадають в кров і розносяться по всьому організму, саме тому при надходженні в організм людини нітратів в дозах, які перевищують допустимі, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння. Безпечною для дорослої людини дозою нітратів є 150—200 мг на добу, гранично допустимою — 500 мг, токсичною може бути доза більша за 600 мг.

За яких умов може виникнути отруєння нітратами?
Пам'ятайте, що Ви можете зазнати хронічної або гострої нітратної інтоксикації, якщо будете вживати забруднені нітратами овочі та питну воду!


Які ж ознаки гострого отруєння нітратами?


Виражена синюшність шкіри та слизових оболонок (дуже рідко може бути різка блідість); різка загальна слабкість, сонливість, (у дітей неспокійна поведінка); запаморочення голови, сильні головні болі, потемніння в очах;
задишка; порушення координації; зниження артеріального тиску, збільшення частоти серцевих скорочень; у важких випадках – судоми, втрата свідомості, коматозний стан. Гостре отруєння, як правило, виникає при одноразовому попаданні в організм високих доз нітратів.

Пам'ятайте! Вода, забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці життя. Якщо дитині віком 0—3 місяці розвести дитячу суміш водою, яка містить 80—100 мг/л нітратів, у неї може виникнути гостре отруєння.

При тривалому вживанні забрудненої нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація. У Вашому організмі виникає цілий ряд порушень: підвищується концентрація метгемоглобіну крові — більше 2%, а це спричинить кисневе голодування органів і тканин;
можливий розвиток хронічних гастритів, гастродуоденітів, виразкової хвороби, захворювань печінки і жовчовидільних шляхів; дистрофічні зміни в серцевому м'язі; захворювання і порушення функції нирок;
порушення зі сторони нервової і серцево-судинної систем: дратівливість, швидка втомлюваність, зниження працездатності та розумової активності тощо.

З метою запобігання виникнення отруєнь серед населення, ведеться лабораторний контроль за вмістом нітратів в питній воді. За результатами досліджень виявлено, що 41% з працюючих колодязів не відповідають вимогам санітарних норм по вмісту нітратів. Рівень нітратів у деяких колодязях сягає 213,0 мг/дм3.

Постійно контролюється вода колодязів, якими користуються вагітні жінки та діти до 3-х років життя, які обстежуються при постановці вагітної на облік до жіночої консультації, або дитини до дитячої консультації.

При вживанні води з джерел децентралізованого водопостачання будьте дуже обережними! Перевіряйне воду, яку п’єте ви, та ваші діти, на вміст нітратів.

 

Послуги для аграріїв на Гіді з держпослуг

Плануєте зайнятись сільськогосподарською діяльністю? Гід з державних послуг підкаже, як це зробити. Підготували для вас добірку послуг для аграріїв на Гіді.

Державна підтримка аграріїв:

Гід з державних послуг — єдиний портал, де можна знайти інформацію про те, як отримати понад 2 тисячі держпослуг. А оцінити державний сервіс можна на мапі платформи Дія.Центрів.

Міністерство цифрової трансформації України

 

Перший номер 2022року щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник»

 

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області вже третій рік поспіль  випускає щомісячну юридично-просвітницьку газету «Правовий вісник».

Новий випуск видання розповість читачам про найцікавіші новини із життя системи безоплатної правової допомоги Полтавщини, ініціативи, новації чинного законодавства, новини від партнерів та найактуальніші юридичні консультації.

Сфера захисту прав людини — одна із тих, які належать до компетенції Міністерства юстиції. Про діяльність у 2021році в напрямі забезпечення громадян до правосуддя розповідає заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць.

Про реалізацію Програми відновлення для неповнолітніх розповідає в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

З 01 лютого прийняття та оброблення повідомлень про випадки затримання осіб, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою по всій Україні буде здійснюватися двома регіональними центрами у Чернівецькій та Тернопільській областях. Детально про зміни  інформує начальник відділу організації надання БВПД у Полтавській області Людмила Армеєва.

Про результати моніторингу процедур закупівель дізнайтеся від  Управління  Північно-східного офісу Держаудит служби в рубриці ”Новини від партнерів”

Продовжуємо знайомити  читачів з успішним досвідом розвитку громад Полтавщини. У  рубриці «Життя ОТГ»  читайте про  досвід роботи Піщанської об’єднаної територіальної громади.

26 січня світова спільнота святкує Міжнародний день митника. Про підсумки роботи митників Полтавщини читайте у рубриці ”Актуальні тема”.

1 січня 2022 року в Україні набув чинності Закон “Закон про електронні комунікації”. Про зміни які очікують споживачів у рубриці Новації у законодавства

Сертифікація вчителів один з чинників, що сприяє підвищенню якості освіти. У розділі “Партнерська співпраця” знайомимо з досвідом Полтавщини.

Правова культура є невід'ємним елементом механізму реалізації конституційних прав громадян нарівні з нормами, які закріплюють ці права, їх гарантіями, юридичними обов'язками та правосвідомістю. Про  досвід правопросвітництької діяльності  розповідає  начальника  начальник відділу безоплатної правової допомоги Світлана Терещенко  у рубриці «Людина права»

У рубриці «Адвокат консультує» дізнавайтеся про алгоритм дій для збільшення військової пенсії, в тому числі пенсії по втраті годувальника. Консультує адвокат Інна Билим.

Про успішні історії захисту прав клієнтів, коментарі юристів  та адвокатів читайте у постійній рубриці газети «Приклади успішного захисту».

Найцікавіші консультацій та напрацювання  дізнавайтеся з постійних рубрик видання: сторінка адвокат консультує, сторінка Регіонального представництва Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, фахівці системи БПД консультують та консультації «WIKILEGALAID».

Також можна ознайомитися із зразками документів, переглянути медіагалерею з найцікавішими відеоконсультаціями за участю фахівців системи БПД.

До уваги читачів «Правового вісника» зразки документів правового та процесуального характеру , приклади успішної практики системи БПД.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут.

Приємного читання!

 

Михайло Федоров разом з операторами перевірив якість 4G на дорогах: результати поїздки

Віцепрем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та представники двох найбільших операторів України, Київстар та Vodafone у межах робочої поїздки перевірили якість 4G на трасі Київ – Пирятин.

Український державний центр радіочастот на спеціальному обладнанні провів тестування якості послуг під час поїздки. Найближчим часом вони будуть оброблені та оприлюднені.

«Ще рік тому я, їдучи в Полтаву, не міг не те що проводити онлайн-дзвінок, але й навіть відправляти повідомлення в месенджерах. А зараз ми проводили зустрічі у Zoom, понад годину спілкувалися онлайн із громадянами та працювали на повну. Зв’язок зникав лише декілька разів. Це можна вважати прогресом, порівнюючи з минулим роком. Утім, ще є над чим працювати. Впевнений, що наша спільна робота з операторами дасть значні результати, і вже не буде проблем зі зв’язком у віддалених населених пунктах та під час подорожей Україною», – сказав Федоров.

Федоров підкреслив, що нещодавно був ухвалений закон про регулятора, який буде контролювати виконання операторами зобов’язань. Це необхідно для того, щоб інформація про покриття населених пунктів і доріг збігалася з фактичними результатами, бо часто буває інакше.

Також міністр додав, що команда Мінцифри, Держспецзв’язку та оператори напрацювали певне бачення, як покрити 4G залізничні шляхи. Для цього треба запропонувати зміни до бюджету, які допоможуть сфокусуватися на будівництві базових станцій та розгалуженні покриття.

Два оператори, Київстар та Vodafone, достроково у 2021 році покрили чотири міжнародні траси якісним звʼязком 4G: Київ – Львів, Київ – Одеса, Київ – Харків та Київ – Дніпро. До кінця 2022 року оператори мають покрити всі міжнародні шляхи в Україні якісним 4G.

Нагадаємо, влітку 2020 року стартував проєкт LTE900. Відповідно до нього мобільні оператори покривають сільську місцевість та автомобільні шляхи до середини 2024 року. Унаслідок цього понад 2,7 млн українців отримали 4G вперше (у близько 8,2 тис. населених пунктах). Покращений 4G або нового оператора отримали 9,3 млн українців.

Мінцифра стала першим міністерством, що комплексно підійшло до розв'язання питань із покриття інтернетом в Україні. Команда провела аудит стану інтернет-послуг України, підготувала дорожню карту, поставила конкретну ціль і систематично працює над її досягненням.

Держспецзв’язку підтримала ініціативу Мінцифри з покриттям якісним мобільним звʼязком населених пунктів та автодоріг в Україні. Саме тому 20 вересня 2021 року Адміністрація Держспецзвʼязку видала наказ «Про затвердження Вимог щодо рівня якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку», який встановлює сучасні показники якості звʼязку.

Міністерство цифрової трансформації України

https://www.adm-pl.gov.ua/news/mihaylo-fedorov-razom-z-operatorami-pereviriv-yakist-4g-na-dorogah-rezultati-poyizdki

 

Земельні послуги на Гіді з державних послуг

Плануєте зареєструвати земельну ділянку, затвердити проєкт землеустрою або внести відомості про межі частини ділянки до Державного земельного кадастру? Гід з державних послуг підкаже як та за який час це можна зробити.

Для вашої зручності підготували добірку земельних дозвільних послуг на Гіді.

Більше про те, де отримати державні послуги, дивіться на платформі Дія.Центрів. Тут можна знайти найближчий Центр, залишити відгук, дізнатися робочі години, а також є навчання для працівників Центрів.

1 лютого об 11:00 відбудеться вебінар з представниками регіонів України на тему: «Впровадження е-ТТН в Україні».

 

За ініціативи Міністерства інфраструктури України та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України й Інституту аналітики та адвокації відбудеться вебінар із представниками регіонів щодо впровадження е-ТТН в Україні.

Спікерами будуть:

Іван Затварський – керівник проєктів цифрової трансформації Мінцифри у сфері інфраструктурних проєктів;

Антон Зінченко – керівник проєктів у сфері цифровізації Інституту аналітики та адвокації;

Під час заходу спікери чітко та кваліфіковано пояснять особливості переходу з паперової на електронну форму товарно-транспортної накладної та дадуть відповіді на питання учасників.

Посилання на онлайн зустріч:

https://us02web.zoom.us/j/87453103179 .

Зазначимо, що на період пілоту команда ГО "Інститут аналітики та адвокації" є адміністратором системи е-TTН.

Впровадження системи е-TTН здійснюється за підтримки USAID/UK aid проєкту “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS”.

 

БЕЗОПЛАТНА ПРАВОВА ДОПОМОГА 
“Безоплатна правова допомога- гарантована Конституцією України можливість для кожного отримати безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії громадян отримати безкоштовну вторинну правову допомогу у передбачених законом випадках.”
Безоплатна первинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації , відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Безоплатна первинна допомога включає такі види правових послуг:надання правової інформації;надання консультацій і роз'яснень з правових питань;складання заяв , скарг та інших документів правового характеру ( крім процесуального характеру) надання консультацій, роз`яснень та підготовка проєктів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) для сільського населення- власників земельних ділянок;надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Хочеться зазначити, що право на отримання безкоштовної правової допомоги мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.
Безоплатна вторинна правова допомога - це вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу до правосуддя та включає такі види правових послуг:захист; здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;складання документів процесуального характеру.
Право на отримання безоплатної вторинної допомоги мають певні категорії осіб, які визначені ст.14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу”. Насамперед це малозабезпечені особи та особи з інвалідністю, дохід ( пенсія тощо) яких не перевищує двох розмірів відповідного прожиткового мінімуму, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, діти, особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, викривачі корупції, засуджені особи, власники земельних ділянок, які проживають в сільській місцевості та інші категорії.

Отримати правову допомогу можна:звернувшись до місцевих центрів та бюро правової допомоги (Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременчук вул. Небесної Сотні,54; тел.: (0536) 75-75-20, 0635089705. Прийом громадян щоденно з 09.00-18.00 без перерви. Субота, неділя — вихідний.) Зателефонувавши за єдиним номером системи БПД (дзвінки безкоштовні) 0 800 213 103 Онлайн у месенджері  Viber  legalaid.gov.ua/viber.html Онлайн у месенджері  Telegram  legalaid.gov.ua/telegram.html Онлайн у кабінеті клієнта на офіційному сайті системи БПД cabinet.legalaid.gov.ua Звернувшись до консультаційних пунктів доступу до БПД, графік роботи на сайті legalaid.gov.ua

Завантаживши мобільний застосунок “Безоплатна правова допомога” bit.lu/3hwwgqRНа довідково-інформаційній платформі “WikiLegalAid”wiki.legalaid.gov.ua
ЗНАЙТЕ ТА ЗАХИЩАЙТЕ СВОЇ ПРАВА!

 

Протягом минулого тижня фахівці Держпродспоживслужби Полтавщини перевірили майже 500 об’єктів

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області здійснюють контролю за виконанням обмежень, визначених постановою КМУ від 09.12.2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним погіршенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом» та постановами Головного державного санітарного лікаря України.

Спільно із органами влади та місцевого самоврядування, Національної  поліції, фахівці Управління щоденно проводять перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, громадського харчування,  закладів освіти та іншими об’єктами по виконанню встановлених карантинних заходів.

У період з 17.01.2022р. по 23.01.2022р. Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області перевірено майже 500  об’єктів.

Порушення протиепідемічних вимог  встановили  на 65  об’єктах  (14,6 %). До порушників застосовувалися відповідні заходи реагування, зокрема надано 65 приписів, складено 41 протокол про адміністративне правопорушення.

Зокрема перевірено:

  • 180 об’єктів торгівлі продовольчими товарами (окрім ринків), порушення встановили на 28 об’єктах (15,5%). За недотримання вимог протиепідемічних заходів надали 28 рекомендацій. Склали 16 протоколів про адмінправопорушення.
  • 150 об’єктів торгівлі непродовольчими товарами, на 23 встановили порушення (15,3%). Надали 23 рекомендації. Склали 16 протоколів про адмінправопорушення.
  • 24 заклади громадського харчування, на 8 встановили порушення (33,3%). Надали  8 рекомендацій. Склали 6 протоколів про адмінправопорушення.
  • 12 перукарень та салонів краси, порушення встановили на 1 об’єкті (8,3%). Склали 1 протокол про адмінправопорушення.
  • 2 агропродовольчі ринки, виявили 1 порушення. Склали 1 протокол про адмінправопорушення.
  • Перевірили 14 дитячих дошкільних закладів, порушення дотримання вимог протиепідемічних заходів не виявили.
  • Перевірили 11 освітніх закладів, порушення дотримання вимог протиепідемічних заходів не виявили.
  • 8 торговельно-розважальних центри, порушення протиепідемічних вимог встановили на 1 об’єкті (12,5%). Протокол не складали, надали рекомендації щодо усунення порушення.
  • 11 аптек, оптик, порушення протиепідемічних вимог не встановили.
  • 1 кінотеатр, встановили порушення протиепідемічних вимог, склали  1 протокол про адміністративне правопорушення.
  • 5 спортивних заклади, порушення дотримання вимог протиепідемічних заходів не виявили.
  • 1 готель, порушення дотримання вимог протиепідемічних заходів не виявили.
  • 24 інших об’єкти нагляду (об’єкти побутового обслуговування населення, адміністративні та офісні приміщення, заклади ветеринарної медицини, АЗС,  поштові  відділення, об’єкти водопостачання, банківські відділення, ломбарди тощо), порушення протиепідемічних вимог встановили на 2 об’єктах  (8,3%).

Перевірки тривають. Дотримуйтеся елементарних протиепідемічних заходів, піклуйтеся один про одного! Всім здоров’я!

За матеріалами Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

 

Паспортні послуги на Гіді з державних послуг

Бажаєте обміняти старий паспорт на ID, оформити біометричний для виїзду за кордон або відновити у зв’язку з втратою? Гід з державних послуг підкаже, як це зробити, за який час та які документи із собою взяти.

Зібрали для вас добірку послуг паспортного столу на Гіді.

Внутрішній паспорт громадянина України:

Закордонний паспорт громадянина України:

Більше про те, де отримати державні послуги, дивіться на платформі Дія.Центрів. Тут можна знайти найближчий Центр, залишити відгук, дізнатися робочі години, а також є навчання для адміністраторів та працівників Центрів.

Міністерство цифрової трансформації України

 

Основні відомості про об’єднання водокористувачів (ОВК) Законопроєкт № 5202-д

Уже наступного тижня Верховна Рада має розглянути у другому читанні законопроект №5202-д «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» (ОВК), який дасть старт реформі зрошення в Україні.

Закон про об’єднання водокористувачів – це адаптований під унікальні потреби та меліоративну інфраструктуру України світовий досвід з управління меліоративною мережею, це не «сліпа копія» іноземного законодавства.

Головна мета закону: дати можливість користувачам самим керувати меліоративними об’єктами та забезпечити ощадливе використання води та коштів на її подачу або відведення.

Закон про ОВК запроваджує децентралізацію управління водними ресурсами – це продовження вже існуючої політики децентралізації.

Закон стимулює надходження інвестицій у сферу водокористування. Це збільшить економічне зростання, підвищить конкурентоздатність української аграрної продукції у світі.

Закон стимулює всіх водокористувачів застосовувати нові енерго- та водозаощадливі технології.

Всі екологічні питання регулюються екологічним законодавством.

Закон про ОВК жодним чином не зменшує значимість екологічних законів, а підсилює їх значимість.

Закон закріплює відповідальність за проведення гідротехнічної меліорації.

У законі прописано, що будівництво нових систем здійснюють у межах існуючого екологічного законодавства.

Завдяки закону скиди води будуть зменшуватися через запровадження сучасних заощадливих технологій.

Закон запроваджує систему голосування в ОВК.

1-й ключ – захищає інтереси маленьких водокористувачів, 2-й ключ – інтереси великих користувачів води.

1-й ключ рахують за кількістю учасників ОВК. 2-й ключ рахують за обсягом землі у користуванні водокористувачів.

Ніхто не зможе нав’язувати іншим учасникам умови ані за кількістю користувачів, ані за кількістю землі.

Міністерство аграрної політики та продовольства України

 

Усі 60 громад Полтавщини підключені до системи електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ)

Відтепер органи місцевого самоврядування, державної влади, підприємства та організації можуть обмінюватися електронними документами  швидко, зручно, безпечно та без зайвих паперів.

«Перехід Полтавщини в режим paperless – одна з цілей, визначених Стратегією розвитку області на 2021-2027 роки. Наразі всі 60 громад регіону підключені до системи електронної взаємодії органів виконавчої влади. Завдяки підключенню скоротяться витрати бюджету, підвищиться ефективність  й оперативність прийняття управлінських рішень», — розповів CDTO Полтавської області Ігор Панченко.

Крім Полтавської області до системи е-взаємодії вже підключені місто Київ та 11 областей — Київська, Черкаська, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська, Херсонська, Миколаївська, Полтавська, Одеська області.

СЕВ ОВВ, окрім миттєвого обміну документами, допоможе підвищити ефективність прийняття рішень у громадах. А також оперативно погоджувати проєкти нормативних правових актів між центральними органами виконавчої влади. Окрім цього, перехід на безпаперовий документообіг допоможе витрачати менше бюджетних коштів.

 

Міністерство цифрової трансформації України


Найпопулярніші послуги ДРАЦС на Гіді

Отримати адміністративні послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану можна у відділі державної реєстрації актів цивільного стану або ЦНАП.

Де та як швидко отримати потрібну послугу, підкаже Гід з державних послуг.

Для вашої зручності підготували добірку найпопулярніших держпослуг із реєстрації актів цивільного стану:

Реєстрація народження дитини

єМалятко

Реєстрація шлюбу

Розірвання шлюбу

Зміна імені

Реєстрація смерті

Зміни до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання

Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

Повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану

Більше про те, де отримати державні послуги, дивіться на платформі Дія.Центрів. Тут можна знайти найближчий Центр, залишити відгук або дізнатися робочі години.

Міністерство цифрової трансформації України

Послуги, пов’язані з працевлаштуванням на Гіді

Як отримати допомогу з безробіття? Чи можна влаштувати на роботу іноземця або людину без громадянства? Скільки часу знадобиться, щоб перереєструватися в центрі зайнятості?

Усі прості відповіді на складні запитання на Гіді з державних послуг! Для вашої зручності підготували добірку найпопулярніших держпослуг, пов’язаних із працевлаштуванням.

Для іноземців та людей без громадянства:

Детальніше...