Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Головна


Під такою назвою 7 березня 2019 року відбувся мітинг пам'яті , присвячений 205 річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.


Захід проходив в селі Демидівка Омельницької сільської ради та був підготовлений і проведений працівниками та аматорами Демидівського сільського клубу, за участі соліста Омельницького КСК «Дивограй» - Анатолія Коваля. Які своїм виступом викликали в присутніх почуття гордості за Україну, за її національного генія - Т.Г. Шевченка.


Майсер-класи для дітей та підлітків – сучасне фото від Катерини Радченко ( 6-7 березня 2019)

Дводенний майстер-клас для дітей та підлітків Омельницька ОТГ 6-7 березня 2019  року - основи сучасної мистецької фотографії. Катерина Радченко на майстер-класах показала дітям іншу фотографію, незвичну для всіх нас, фотографію творчу, фотографію як мистецтво. Завдяки проекту «Tandem Ukraine”,  в якому приймала участь Наталія Салтикова,  та організатору Ольга Коцька , діти та молодь Омельницької громади мали унікальну можливість отримати цікаві та корисні знання з історії фотографії та на практиці застосувати теорію щодо фото зйомки.Велика подяка за організацію  майстер-класу Ользі Довгань та всебічну підтримку і довіру  Омельницькому сільському голові Олександрі Шереметьєвій. Дякуємо дітям, які приймали участь, ви молодці! Віримо, що ви - творчі, розумні і можете мислити не шаблонами!

Омельницька об'єднана територіальна громада була представлена на Фестиваль крафтових виробників та туризму Україна & Франція, Kremen Food Fest, 3 березня, 2019р.


«Омельник – козацьке містечко» - локація, що гостинно запрошувала гостей почастуватись традиційними стравами з пилу-жару від господарів садиби «У Галі в садочку» - Галини та Василя Задорожних. На фестивалі були представлені оригінальні вироби місцевих народних майстрів, буклети та фото нашого краю.


Музики  ансамблю «Добрий настрій» вигравали так, що ноги самі просились до танцю! Омельницька громада була презентована, як привабливе місце для туриста, де можна відпочити від міської метушні, оздоровитись та духовно збагатитись.


Найбільша цінність України та Омельницького краю зокрема - це народ - безмежно талановитий, неймовірно творчий, дуже веселий, чуйний, добрий та трудящий!  Велика подяка аматорам Омельницького КСК «Дивограй» у презентації нашої громади на  Фестиваль крафтових виробників та туризму Україна & Франція, Kremen Food Fest, зокрема: Василю та Галині Задорожнім; Оксані Штефан; Підгорному Миколі; Ользі Бакіній; Тетяні Романенко; Володимиру Сіренко; Володимиру Гиричу; Анатолію Ковалю; Тарасу Тацяку.


Бібліотекар року 2019

27 лютого, в приміщенні КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека» відбувся конкурс «Бібліотекар року 2019».

Боролися за звання кращого бібліотекаря шість учасниць конкурсу: Андрощук А.М. (Пришибська СБФ),


Дмитренко Н. М. (Рокитненська СБФ),


Коваль О. Л. (Демидівська СБФ),


Копшурова С. Г. (Кобелячківська СБФ),


Михайлова Т. Г. (Запсільська СБФ),


Олешко В. М. (Завідуюча відділу абонементу КЗ «Омельницька сільська публічна бібліотека»).


Загалом, конкурс змусив наших бібліотекарів проявити свої різноманітні творчі здібності, дотепність, кмітливість.


Всі учасниці конкурсу були відзначені подяками, а кращим бібліотекарем року стала Андрощук А.М. (Завідуюча Пришибської СБФ).


Маємо надію, що бібліотечні працівники отримали сильну мотивацію й надалі підвищувати свій професійний рівень й все краще будуть проводити соціокультурну і просвітницьку діяльність у своїх бібліотеках.


Цікаві факти та невеличка вікторина, примірка бронежилету та знайомство з патрульним автомобілем - сьогоднішній день запам'ятається школярам ОЗ "Омельницька ЗОШ І-ІІІ ступенів" надовго. Не залишилися діти і без презентів - патрульні вручили всім першачкам чудові брелоки зі світловідбиваючими елементами - флікери. Про необхідність наявності світловідбиваючих елементів на верхньому одязі в зимовий період доступно розповіли дітлахам. А ми можемо побачити на малюнку, що прикріплено.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/omelnikotg


В дошкільному навчальному закладі "Казка" (с. Омельник) відбулося урочисте відкриття повністю оновленої старшої групи. Вітаємо ДНЗ "Казка" з чудовою подією! Бажаємо педагогічному колективу ще більше наснаги до виховання розумних та добрих особистостей, а діткам - рости здоровими та щасливими!

Фоторепортаж заходу, а також знімки прекрасної нової групи можна переглянути за посиланням: www.facebook.com


25.01.2019 р. завідувачем Омельницької АЗПСМ було проведено робочу нараду з питань запобігання розповсюдженню інфекційних хвороб (кір, дифтерія, правець) та їх профілактиці на території Омельницької ОТГ.

На нараді були присутні заступник директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Пришибської сільської ради» Нестерчук Г.В., начальник Відділу охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Омельницької сільської ради Мельник Н.І,, спеціаліст даного Відділу Ніжинська Т.М., медичні працівники Омельницької АЗПСМ, завідуючі ФАПів с. Запсілля та с. Радочини, медичні сестри ДНЗ «Казка» та ОЗ «Омельницька ЗОШ І-ІІІ ступенів».

Сімейний лікар Омельницької АЗПСМ, Клименко С.І., проінформував присутніх про ситуацію із захворюваністю на кір в Україні та регіоні, наголосив на необхідності вакцинації дитячого та дорослого населення.

Крім того, було заслухано доповіді медичної сімейної сестри Міхальцевої Т.В. на тему: «Дифтерія та правець. Симптоми, лікування, вакцинація» та медичної сімейної сестри Корнієнко Л.І. на тему: «Кір. Патогенез. Епідеміологія. Клінічна картина. Лікування. Профілактика. Вакцинація».

Присутні заслухали та обговорили інформацію стосовно рівня вакцинації дітей відповідно до календаря щеплень, проаналізували ситуацію стосовно вакцинації дорослого населення громади.

Результатом робочої наради було прийняття рішення про проведення спільних заходів медичних закладів та органів місцевого самоврядування, націлених на запобігання розповсюдженню інфекційних хвороб на території громади, сприяння  підвищення рівня вакцинації населення.

                                                                                         Автор Наталя Мельник

«Соборність України – соборність наших душ» - урочистий захід з нагоди 100-річчя Соборності України відбувся 22.01.2019 року в селі Демидівка, біля пам’ятника Т.Г. Шевченка. Незважаючи на лютий мороз, тепло людських душ та сердець об’єдналось у єдиний спільний рушник, довжиною 24 метри. Таким чином всі учасники заходу долучились до акції Омельницької ОТГ «Вишиті обереги єднання». В святкуванні взяли участь керівництво громади, жителі та учні навчальних закладів.25 січня 2019 р. в приміщенні Омельницької бібліотеки з метою виховання почуття національної гідності, гордості за свою Батьківщину та народ, повагу до історії власного народу, було проведено історичну годину присвячену 100 річчю Соборності України – «Соборна і свята ти, мати Україно». В заході взяли участь учні 9 та 11 класів, а також представники педагогічного колективу Омельницького опорного закладу.

Також для відвідувачів була представлена книжкова виставка «Соборність, єдність, неподільність».

Бібліотекарем Запсільської сільської бібліотеки також були проведені книжкова виставка з нагоди 100-річчя Соборності України, а також проведена історична година під назвою "Волі народної дзвін".Фотозвіт з Новорічного святкового концерту в селі Омельник можна переглянути за активним посиланням: https://www.facebook.com/pg/omelnikotg
Як проходила "Новорічна казка" 29 грудня 2018 р. для дітей від Демидівського сільського клубу можна переглянути на фото: https://www.facebook.com/pg/omelnikotg

Фото з запального Новорічного концерта Рокитненського сільського будинку культури, що відбувся 28 грудня 2018 р.: https://www.facebook.com/pg/omelnikotg

Новий рік вже сміливо ступає Омельницькою землею!.. А наша дружна команда з місією "Привітай ветерана вдома з Новорічними та Різдвяними святами" прямувала 4 січня селами Омельницької об'єднаної громади з метою привітання ветеранів та людей з обмеженими можливостями. Команді у складі Людмили Мельник (голова ради ветеранів), Валентини Олешко (завідувач відділу обслуговування Омельницької сільської бібліотеки), Василя Задорожного (в. о. директора Омельницького КСК "Дивограй"), та учениць Омельницького опорного закладу Віталіни Макарічак та Діани Чистокол надавали допомогу Тетяна Михайлова (бібліотекар, с. Запсілля), Ольга Мацько (соціальний робітник, с. Рокитне) та Ірина Щербак (соціальний робітник, с. Щербаки). Ветеранам вручили подарунки та побажали їм добра, міцного здоров'я на довгі літа, щастя та злагоди. А діти особливо порадували літніх людей увагою та новорічними колядками. https://www.facebook.com/pg/omelnikotg

З Новорічними та Різдвяними святами та з нагоди Старого Нового року 14 січня в Омельницькій ОТГ відбулися віншування колядників - аматорів Омельницького КСК "Дивограй". Зі святами привітали працівників бюджетних установ, організацій та інших підприємств на території сіл Омельницької об'єднаної територіальної громади. Аматори, не боячись холоду та вітру, дарували тепло своїх сердець в щирих українських піснях та щедрівках, чудовий настрій глядачів розпалювали гумором в театралізованих постановках. https://www.facebook.com/pg/omelnikotg


Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. В Омельницькій ОТГ дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

На виконання обласного плану заходів щодо проведення акції «16 днів проти насильства» та рішення виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, на території Омельницької сільської ради здійснювалися заходи із попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом;

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня - Міжнародний день волонтера;

6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня - Міжнародний день прав людини.

 

Відділом охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Омельницької сільської ради було розроблено план заходів, які проводилися за участю представників Центру соціальних послуг,  відділення соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді, Відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Омельницької сільської ради, Відділу культури, туризму та інформаційної роботи та інших структур.

До акції в громаді долучилися загальноосвітні школи, які взяли участь у запланованих заходах. Це і проведення конкурсу дитячого малюнку «Світ без насильства очима дітей», флеш-моб «Наші долоньки проти насилля», проведення виховних годин на тему «Я маю право жити без насильства», «Зупини насильство», «Не будь байдужим», «Здоров’я – найбільша цінність життя», бесіди з учнями та вчителями на тему: «Насилля над дітьми: ознаки та дії педагогів», «Безпечна школа».

В бібліотеках проходили тематичні виставки літературних джерел з теми «16 днів проти насильства», Тематична виставка в бібліотеці «Я не хотів би померти від СНІДу».

З метою попередження домашнього насильства фахівцями з соціальної роботи проводилося відвідування сімей з групи ризику, роз’яснювальна та інформаційна робота на тему: «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання».

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом Відділом охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Омельницької сільської ради проведено акцію «Червона стрічка», в рамках якої працівники органів місцевого самоврядування одягли червоні стрічки як символ солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.

З метою привернення уваги громадськості до актуальної проблеми подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок  та чоловіків на території громади розповсюджено тематичні листівки з правилами, які допоможуть запобігти насильству в сім’ї, оновлено інформаційні матеріали на стендах та інформаційних куточках.

                                    Начальник відділу охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення                                                                                               

                                                                                                                                         Наталя Мельник

14 листопада 2018 р. в м. Полтава голова Омельницької об'єднаної територіальної громади Олександра Шереметьєва брала участь у VIII ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ З МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ "СУЧАСНА ЕКОНОМІЧНА НАУКА: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА". Конференція проходить в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка.

Омельницький сільський голова на Сьомому засіданні Ради регіонального розвитку

Олександра Шереметьєва - голова Омельницької сільської ради взяла участь в Сьомому засіданні Ради регіонального розвитку 12 листопада 2018 р.

Відеозапис Засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=UcCbV8XE3_M

Інформація про захід: https://decentralization.gov.ua/news/10072?fbclid=IwAR1whzat-8Aj4BzcpOJ4ttomrZzKNBWmCIViVQL5HL3FDO2BlXgOhKqdSzY11 -12 грудня 2018 року на базі старостинських округів Омельницької об’єднаної територіальної громади Кременчуцького району, Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, провів тренінг «Становлення інституту старост в Україні». У тренінгу взяли участь: Директор ЦРМС Ірина Балибіна, радники Полтавського ЦРМС Олександр Ісип, Володимир Божко, Геннадій Фасій, радник Дніпропетровського ЦРМС Ольга Кірєєва, старости об’єднаних територіальних громад Полтавської та Дніпропетровської областей. 
Щиро приймали учасників тренінгу голова Омельницької об’єднаної територіальної громади Олександра Шереметьєва, її перший заступник Світлана Неіленко та старости громади. Від Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування та з нагоди Дня місцевого самоврядування, директор центру – Ірина Балибіна вручила Подяку Олександрі Шереметьєвій.
Зі старостами було обговорено актуальні питання професійної діяльності керівної ланки ОМС, презентовано кращі практики їх роботи, проведено зустрічі на старостинських округах Омельницької громади щодо вивчення практики впровадження інструментів управлінської діяльності старост.
За два дні учасники ознайомилися із тим що зроблено у старостинських округах з часу об’єднання. Звернули увагу, що центр громади, с. Омельник та старостинські округи розвиваються рівномірно. А ще побачили багато системної роботи, проведеної по залученню коштів на реалізацію місцевих проектів та їх раціональному використанню.
Старости отримали можливість обговорювати найактуальніші питання розвитку старостинських округів та перспектив децентралізації, визначити роль і місце старости у процесах розвитку об’єднаної громади, сприяти усвідомленню специфіки його діяльності та започаткувати систему обміну професійним досвідом роботи старост. Також вони отримали консультації від фахівців двох центрів ЦРМС!
Відповідно до особистої ініціативи Олександри Шереметьєвої та старост Омельницької ОТГ відбулася презентація можливостей та були обрані керівні органи Клубу старост об’єднаних територіальних громад Полтавської області - добровільної громадської організації, що згуртує на добровільних засадах старост об’єднаних територіальних громад Полтавської області та координуватиме, сприятиме роботі старостатів, організовуватиме обмін досвідом та кращими практиками між старостами.
Учасники тренінгу, а це старости Мачухівської, Білоцерківської, Руденківської, Семенівської, Глобинської, Пришибської, Піщанської, Новогалещанської, Козельщинської, Недогарківської, Нехворощанської ОТГ подякували організаторам та керівництву Омельницької ОТГ за цінний досвід, увагу та можливість створити систему обміну професійним досвідом роботи старост громад.
Особиста подяка колегам із Дніпропетровського ЦРМС та старостам Дніпропетровщини за години корисного спілкування.

                                                                                     Геннадій Фасій
                                                                                     радник Центру розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області

Більше статтей...