Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Освіта


Пишаємося талановитою ученицею 11 класу Омельницького опорного закладу Анною КАРПЕНКО, яка стала срібною призеркою ІV (фінального) етапу XІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка!Дякуємо ліцеїстці, вчителю української мови та літератури Володимиру СИВОКОНЮ та батькам за високий результат!Щиро вітаємо Анну з перемогою та бажаємо, щоб Тарасове слово й надалі вело її до духовного удосконалення і творчих висот!
Висловлюємо слова щирої вдячності меценатам Омельницької територіальної громади, що завжди поруч з нами: Миколі ТРИДУБУ, Максиму ЮЩЕНКУ та Олександру ЯРОВОМУ за щедру допомогу в обладнанні групи для маленьких мешканців села Запсілля (вихованців ЗДО «Оленка») в стінах ЗДО «Казка» с. Омельник.

Затишний ремонт, новенькі рушнички та яскраві розвиваючі іграшки – все це придбано за кошти спонсорів. Дуже приємно жити і працювати з людьми, які вболівають за життя і здоров’я наших діток. Поки такі люди живуть і працюють, то буде жити і нація українців.

Дякуємо за вашу підтримку та за ваші щирі і чуйні серця!


Цими днями відбувся другий етап XXIV Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика. Мета конкурсу – забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді. У конкурсі взяли участь учні Омельницького ліцею та Рокитненської гімназії.
Щиро вітаємо учнів, які вибороли призові місця !
- Карпенко Анна, 11 клас - 1 місце опорний заклад "Омельницький ліцей" ;
- Крижановська Дар'я, 10  клас - 1 місце, опорний заклад "Омельницький ліцей";
- Коломоєць Катерина, 9 клас - 1 місце, Рокитненська гімназія;
- Терентьєва Вікторія,  9 клас - ІІ місце опорний заклад "Омельницький ліцей";
- Комісар Вероніка, 8 клас - І місце, Рокитненська гімназія;
- Логвиненко Ольга, 8 клас - ІІ місце, опорний заклад "Омельницький ліцей";
-   Мацола Анна, 7 клас - І місце, Рокитненська гімназія;
- Діброва Віталій, 7 клас - ІІ місце, опорний заклад "Омельницький ліцей";
- Мельник Марія, 6 клас - І місце, опорний заклад "Омельницький ліцей";
- Калита Марія, 6 клас - ІІ місце, Рокитненська гімназія;
- Куценко Уляна,   5 клас - І місце,  опорний заклад "Омельницький ліцей";
- Пирог Мирослава, 5 клас - ІІ місце,   опорний заклад "Омельницький ліцей";
- Андрущенко Олександра, 5 клас - ІІ місце,  Рокитненська гімназія;
- Мельник Артем, 4 клас - І місце,  опорний заклад "Омельницький ліцей";
- Донченко Олена, 4 клас -  ІІ місце,  Рокитненська гімназія;
- Шубін Андрій, 3 клас  -  І місце,  Рокитненська гімназія;
- Петрушенко Софія, 3 клас - ІІ місце,   опорний заклад "Омельницький ліцей".
Глибока повага педагогам-наставникам Омельницького ліцею : Сивоконю В. В., Карпенко Л. В., Коваль К. О., Кононовій С. В., Рокитненської гімназії: Данилко М. В., Шашковій Т. В., Скоробогатій Т. М., Кожухар Д. Д.
Пишаємося нашими талановитими учнями, які демонструють високий рівень знань з української мови! Бажаємо й надалі плекати в серці любов до українського слова!   

ВОРОБЙОВ Максим, учень 9 класу Рокитненської гімназії, взяв участь та здобув диплом ІІ ступеня у ХVІ Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції учнівської та студентської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття» (секція " Війна в Україні 2014-2023 років очима молоді") у м. Кропивницький (онлайн).Щиро вітаємо Максима та його наукового керівника - учителя історії Наталію Володимирівну ТУРІК, з перемогою! Зичимо талановитому учню нових наукових успіхів і наснаги, максимального розвитку своїх творчих здібностей. Висловлюємо вдячність вчителю за підготовку та гідний виступ учня.

В освітніх закладах Омельницької ТГ відбулися випускні для учнів 11 класів. Ці діти закінчували школу в надзвичайно складний час, проте серед них є і ті, що отримали свідоцтва з відзнакою. Пишаємося! Дякуємо дітям та їх наставникам! Бажаємо легких життєвих доріг! А головне: якнайшвидшої ПЕРЕМОГИ!!!

Вітаємо ученицю 9 класу Рокитненської гімназії Заніздрю Віолетту та її наукового керівника Ірину Ступку із заслуженим ll місцем у lll етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів МАН України у 2022- 2023 навчальному році.Дякуємо всім небайдужим мешканцям, які підтримали Проєкт Віолетти під час відкритого голосування! Учениці ж та її керівнику зичимо нових звершень та перемог!

В закладах освіти Омельницької територіальної громади відлунало свято останнього дзвоника.

Свято Останнього дзвоника - це особливо урочистий, зворушливий і незабутній день. Хвилюючі почуття переповнюють сьогодні наймолодших: взято першу сходинку на шляху пізнання. Передзвін останнього дзвоника відкриває нову сторінку дорослого життя наших випускників.

Для школярів сьогоднішній дзвінок – це старт літніх канікул. Тож бажаємо нашим учням добре і змістовно відпочити, набратися незабутніх вражень та сил перед початком нового етапу навчання. Впевнені, що, повернувшись восени за шкільні парти та сівши за студентські лави  вам буде про що розповісти друзям та вчителям. Шановні вчителі, дякуємо вам за вашу самовіддану працю, невтомний творчий пошук, за турботу і знання, які ви віддавали своїм вихованцям.

По-особливому урочистий цей день і для батьків, дідусів та бабусь. Вони пройшли роки шкільного життя разом з випускниками, раділи їх успіхам, переймалися невдачами. Цінуйте їхню любов і підтримку.

Тож вітаємо усіх зі святом, з успішним закінченням ще одного навчального року, який кожному подарував нові знання, нові враження, нові думки  та почуття!

26 травня відбувся випускний бал для учнів 4-х класів ОЗ «Омельницький ліцей".
Зовсім нещодавно ці учні починали вчитися читати і писати, рахувати і малювати, але за 4 роки початкової школи вони встигли списати вже не один зошит, прочитати багато підручників, подорослішати, знайти нових друзів.
Вітаємо випускників і бажаємо їм гарного літнього відпочинку, піднесеного настрою та якнайбільше приємних подій!

25 травня в ОЗ «Омельницький ліцей» відбувся виїзний семінар Полтавської академії неперервної освіти для директорів та їх заступників з навчально-виховної роботи.
Тема зустрічі: «Індекс інклюзії як інструмент розвитку закладу освіти».
Учасників семінару привітав сільський голова Андрій ПИРОГ. В ході роботи доповідали: Вадим Пилипенко к.п.н., заступник директора ПАНО імені М. В. Остроградського, Ірина Калініченко, к.п.н., доцент, завідувачка кафедри педагогічної майстерності та інклюзивної освіти ПАНО та Катерина Павлушенко - директор опорного закладу «Омельницький ліцей».
Під час заходу учасники семінару мали змогу детально познайомитися з розвитком  інклюзивної компетентності педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. Відбулися панельні дискусії на тему: «Інклюзивна культура», «Інклюзивна політика», «Інклюзивна практика».
Семінар вийшов корисним, цікавим та інформативним!
Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
Ми продовжуємо наші тренінги в рамках проєкту "Лабораторія творчого діалогу в громадах". Ініціатор та організатор сьогоднішньої зустрічі - мешканка Омельника Дарина КРУЖКО у тісній співпраці зі спеціалістом І категорії відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Омельницької сільської ради Юлією ПЛЕСКАЧ. Молодь, спільно з представниками органів місцевого самоврядування, розповіла своє бачення стосовно очікуваних дій від молодіжної ради, поділилася своїми ідеями та чудовим настроєм. Зустріч пройшла енергійно, весело та цікаво! Всім дякуємо за чудово проведений час!!!


????4 квітня у Рокитненській гімназії відбулося відкриття класу безпеки. Клас відкривали начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег ЛЄДНІК, керівник Кременчуцького управління ДСНС Олексій СТЕЦЕНКО, Омельницький сільський голова Андрій ПИРОГ, директор Рокитненської гімназії Дмитро БОЯРСЬКИЙ та представники виконавчого апарату Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області. Головне завдання класу безпеки навчити дітей уникати небезпечних ситуацій та вміти правильно поводитися у випадках, коли вони виникають.Після урочистого відкриття в новому класі пройшов перший урок, який для школярів провели працівники національної поліції та ДСНС.Щиро дякуємо всім, хто долучився до створення класу безпеки!Безпека – це пріоритет сьогодення!Мирного та блакитного неба над головою всім!????????Омельницький ліцей активно долучається до цікавих проєктів.Так у закладі реалізується пілотний проєкт «Прозора школа» (запроваджений офісом доброчесності Національного агентства з питань запобігання корупції), головна мета якого – допомогти українським школам якісно трансформувати освітнє середовище й запровадити навчання з антикорупції та доброчесності. 
До участі в проєкті було відібрано 16 закладів освіти з різних регіонів України. Це школи, гімназії та ліцеї з великих міст та невеличких сіл. Утім є дещо, що їх усіх об’єднує: шалена енергетика, абсолютна любов до учнів та бажання якісних змін. 
????Завдяки перемозі в національній кампанії «Велосипедом до школи», яку в Україні реалізує громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» U-CYCLE, Омельницький освітній заклад отримав два новенькі спортивні велосипеди із замками до них та два велошоломи. На черзі - встановлення новенької велопарковки на шкільному подвір’ї. Метою даного проєкту є сприяння сталій мобільності та покращення безпеки дорожнього руху для дітей та молоді в Україні.
????Тож, рухаємося разом до нових звершень! Бажаємо нових злетів та перемог у нових захопливих проєктах!


Пишаємося талановитими та амбітними учнями Омельницької громади!


За результатами ІІ і ІІІ етапів інтелектуально-предметних та творчих конкурсів, конкурсу-захисту НДР в системі МАН, учні ОЗ «Омельницький ліцей» та Рокитненської гімназії отримали призові місця:1) учениця 10 класу ОЗ «Омельницький ліцей» КАРПЕНКО Анна:  - І місце (ІІ етап мовно-літературного конкурсу ім. Т. Г. Шевченка), - І місце (ІІ етап конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика),- І місце (ІІІ етап конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика),- І місце (ІІ етап творчого конкурсу на написання дитячої казки).      Учитель СИВОКІНЬ Володимир Васильович
- ІІІ місце (обласний етап конкурсу-захисту НДР в системі МАН, секція «Релігієзнавство»,      науковий керівник ТРУШЕВСЬКА Оксана Борисівна
2) учениця 5 класу ОЗ «Омельницький ліцей» МЕЛЬНИК Марія - І місце (ІІ етап конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика), - ІІІ місце (ІІІ етап конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика). Учитель ТРУШЕВСЬКА Оксана Борисівна
3) учениця 9 класу ОЗ «Омельницький ліцей» ОГИР Анна (ІІ місце, обласний етап конкурсу-захисту НДР в системі МАН, секція «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології», науковий керівник НІКІТІНА Альона Вікторівна)
4) учень 10 класу ОЗ «Омельницький ліцей» МОСКАЛЕНКО Олексій (ІІІ місце, обласний етап конкурсу-захисту НДР в системі МАН, (секція «Історичне краєзнавство», науковий керівник ПИЛИПЕНКО Катерина Іванівна)
5) учень 5 класу ОЗ «Омельницький ліцей» БЕЗКОРОВАЙНИЙ Іван (І місце у І етапі VІ обласного конкурсу читців «Тарасовими шляхами». Учитель ТРУШЕВСЬКА Оксана Борисівна)
6) учень 8 класу ОЗ «Омельницький ліцей» ПЛЕСКАЧ Андрій (І місце у І етапі VІ обласного конкурсу читців «Тарасовими шляхами». Учитель СИВОКІНЬ Володимир Васильович) 
7) учениця 9 класу Рокитненської гімназії ЗАНІЗДРЯ Віолетта (І місце у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України (секція медицина. Учитель СТУПКА Ірина Анатоліївна).
Дякуємо вчителям за якісну підготовку учнів та високий рівень знань, який ви даєте дітям! Зичимо переможцям конкурсів нових досягнень у наступних цікавих "баталіях", а їхнім наставникам - терпіння, витримки та наснаги у процесі навчання учнів! Нехай завжди робота вам приносить насолоду, а життя дарує щастя, радість та мирне небо! Нехай ваша цілеспрямована кропітка праця увінчується успіхом та визнанням!Цікавим та захоплюючим видався сьогоднішній день. ☀️У Рокитненську гімназію завітали студенти із «Кременчуцької гуманітарно-технологічної академії імені А.С. Макаренка» Полтавської обласної ради зі спеціальності «Початкова освіта». Разом із студентами прибули Павлова Т.В. - завідувач навчально-виробничої практики обласного коледжу «Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А.С. Макаренка», Барда С.І. - керівник практики, викладач, Радченко О.В. - секретар. Екскурсію закладом розпочав директор гімназії - Боярський Д.Е. із захисного укриття, де студенти першого курсу отримали інформацію про корисність децентралізації.Розмову продовжили у затишному кафе нашого закладу за горнятком кави, разом з тим ознайомилися із оснащенням харчоблоку. Директор розповів гостям про волонтерську діяльність гімназії, показавши фотовиставку «Разом до Перемоги!». Сорока Н.В. продемонструвала для гостей традиційну ранкову зустріч, розповіла про навчальні осередки та їх наповнення.Практичний психолог Рокитненської гімназії - Шаврова Л.І. показала студентам кінезіологічний комплекс «Лісова казка», розповіла про роботу з учнями з ООП. Заступник директора з НВР - Абросімова С.А. представила матеріально-технічну базу початкової школи, розповіла про вимоги до оформлення навчальних осередків, ознайомила з освітньою програмою. Екскурсію завершили спільним фото на згадку. Чекаємо нових зустрічей!

ЗВІТ ВІДДІЛУ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ЗА 2022 РІК


Освіта в Омельницькійтериторіальній громаді представлена 2 загальноосвітніми закладами,в яких  навчається 385  учнів та 3 закладами дошкільної освіти, в яких виховується 82 дітей:

Дошкільна освіта

Дошкільна освіта є невід’ємною складовою частиною  освіти в Україні,  -першою сходинкою у великий світ маленького громадянина нашої держави.

По Омельницькій сільській раді на обліку дітей дошкільного віку від 0 до 6 років перебуває185, з них 82  - відвідують наші заклади дошкільної освіти.

ЗДО «Казка».


Проектна потужність -100 місць

Кількість вихованців – 48.

Завантаженість – 49%

ЗДО «Оленка».

Проектна потужність -20 місць

Кількість  вихованців – 10.

Завантаженість – 50%

Дошкільний підрозділ Рокитненської гімназії


Проектна потужність -30 місць

Кількість вихованців – 24.

Завантаженість - 80%

В закладах дошкільної освіти освітній процес проходивдистанційно згідно річних планів роботи

Протягом 2022 року проведено такі основні заходи:

1.День Знань «Добрий день, наш дитсадок»

2.БЖД  «Не все корисне, що красиве»

3.Тематичні заняття «Мова наша, солов’їна» (до  Дня рідної мови)

4. Поетичні читання серед вихованців  та педагогів «Поетичні перлинки для Тарасика й Даринки» (вірші українських поетів для дошкільнят)

5. «Будь обережний на дорозі»   ляльковий театр                                                                        

6. Тиждень безпеки дорожнього руху.                                                                            

7. Виставка малюнків «Дорога, я тебе не боюся»

8.«Св. Миколай, до нас в гості завітай!»

9. БЖД «Зимові несподіванки».

10.Різдвяні забави  «Щедрівочка щедрувала».

11. БЖД   «Безпека побуту», «Невидимий ворог».

12. «Весну будемо закликати, зиму проводжати»  Народно-обрядове свято  Стрітення.

13 .БЖД «Захисти себе сам».

14. Тематичні заняття «Мова наша, солов’їна» (до міжнародного Дня рідної мови (21 лютого).

15.  «Разом з Тарасом  рідними стежками» (тематичні заняття до днянародження Т. Шевченка. )

16.      День Землі.

Загальна середня освіта

На обліку дітей шкільного віку  від 6 до 18 років по сільській раді перебуває 652 учнів з них 385 відвідують наші ЗЗСО, що становить 59% від загальної кількості учнів.

Опорний заклад «Омельницький ліцей»


Проектна потужність – 464 місць

Кількість учнів – 235

Рокитненська гімназія з дошкільним структурним підрозділом


Проектна потужність – 320 місць

Кількість учнів – 150 учнів

Пріоритетні завдання для освітньої галузі– продовження упровадження однієї із ключових реформ сьогодення – Нової української школи та створення нового освітнього та інклюзивного середовищ.

 

ОЗ «Омельницький ліцей»


Вид звітності

Звіт по кожному окремому пункту

Участь у конкурсах та олімпіадах

Конкурс "Олімпіс" осіння сесія:

«Олімпіс 2021 – Весняна сесія» з української мови і літератури для учнів 1-11 класів

Всеукраїнськийвідкритий марафон з українськоїмовинаплатформі HUMAN

Всеукраїнськаукраїнознавчагра «Соняшник 2022» (координатор гри вшколі

Німецько-український проєкт «Молодь дебатує»

Радіодиктантнаціональноїєдності

Проведення масових виховних тижнів

Олімпійський тиждень

Тиждень толерантності

Благодійний марафон «Тепло дитячих сердець»

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Тиждень безпеки дорожнього руху

Тиждень безпечного інтернету

Тиждень з профорієнтації «Моя професія –мій вибір»

Волонтерський рух «Хвиля доброти»

Тиждень патріотичного виховання

Всеукраїнський тиждень права «Великі права маленької дитини»

Місячник козацької слави

Місячник «Наше здоров’я в наших руках»

Місячник родинного виховання

Рокитненська гімназія:

Вид звітності

Звіт по кожному окремому пункту

1

Участь у конкурсах та олімпіадах

XІІ Міжнародний

мовно-літературний конкурс

учнівської та студентськоїмолоді

імені Тараса Шевченка

 

3

Проведення масових виховних тижнів

1.Тиждень безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!»

2. Участь у Всеукраїнському тижні з протидії булінгу).

3. Тиждень добра і толерантності.

4. Тиждень доброчесності.

5. Акція «16 днів проти насильства»

6. Місячник боротьби з туберкульозом.

Інклюзивна освіта


Запровадження інклюзивного навчання створило передумови для інтегрування дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітній простір. Щороку в закладах загальної середньої освіти кількість таких дітей збільшується. З метою забезпечення кваліфікованої допомоги в засвоєнні навчального матеріалу учнями з особливими освітніми потребами, в цих інклюзивних класах у штатні розписи  введено 3 посади асистента вчителя. Для дітей, які за станом здоров’я не відвідують ЗНЗ, організоване  в Рокитненській гімназії індивідуальне навчання (1) та домашня освіта (1).