Омельницька об'єднана сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. В Омельницькій ОТГ дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

На виконання обласного плану заходів щодо проведення акції «16 днів проти насильства» та рішення виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, на території Омельницької сільської ради здійснювалися заходи із попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.

Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня - Всесвітній  день боротьби зі СНІДом;

2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня - Міжнародний день волонтера;

6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня - Міжнародний день прав людини.

 

Відділом охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Омельницької сільської ради було розроблено план заходів, які проводилися за участю представників Центру соціальних послуг,  відділення соціальної роботи для сім’ї, дітей та молоді, Відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Омельницької сільської ради, Відділу культури, туризму та інформаційної роботи та інших структур.

До акції в громаді долучилися загальноосвітні школи, які взяли участь у запланованих заходах. Це і проведення конкурсу дитячого малюнку «Світ без насильства очима дітей», флеш-моб «Наші долоньки проти насилля», проведення виховних годин на тему «Я маю право жити без насильства», «Зупини насильство», «Не будь байдужим», «Здоров’я – найбільша цінність життя», бесіди з учнями та вчителями на тему: «Насилля над дітьми: ознаки та дії педагогів», «Безпечна школа».

В бібліотеках проходили тематичні виставки літературних джерел з теми «16 днів проти насильства», Тематична виставка в бібліотеці «Я не хотів би померти від СНІДу».

З метою попередження домашнього насильства фахівцями з соціальної роботи проводилося відвідування сімей з групи ризику, роз’яснювальна та інформаційна робота на тему: «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання».

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом Відділом охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Омельницької сільської ради проведено акцію «Червона стрічка», в рамках якої працівники органів місцевого самоврядування одягли червоні стрічки як символ солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД.

З метою привернення уваги громадськості до актуальної проблеми подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок  та чоловіків на території громади розповсюджено тематичні листівки з правилами, які допоможуть запобігти насильству в сім’ї, оновлено інформаційні матеріали на стендах та інформаційних куточках.

                                    Начальник відділу охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення                                                                                               

                                                                                                                                         Наталя Мельник