Омельницька об'єднана сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

В Омельницькій громаді ЦРМС програми U-LEAD навчав старост об'єднаних громад


11 -12 грудня 2018 року на базі старостинських округів Омельницької об’єднаної територіальної громади Кременчуцького району, Полтавський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, провів тренінг «Становлення інституту старост в Україні». У тренінгу взяли участь: Директор ЦРМС Ірина Балибіна, радники Полтавського ЦРМС Олександр Ісип, Володимир Божко, Геннадій Фасій, радник Дніпропетровського ЦРМС Ольга Кірєєва, старости об’єднаних територіальних громад Полтавської та Дніпропетровської областей. 
Щиро приймали учасників тренінгу голова Омельницької об’єднаної територіальної громади Олександра Шереметьєва, її перший заступник Світлана Неіленко та старости громади. Від Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування та з нагоди Дня місцевого самоврядування, директор центру – Ірина Балибіна вручила Подяку Олександрі Шереметьєвій.
Зі старостами було обговорено актуальні питання професійної діяльності керівної ланки ОМС, презентовано кращі практики їх роботи, проведено зустрічі на старостинських округах Омельницької громади щодо вивчення практики впровадження інструментів управлінської діяльності старост.
За два дні учасники ознайомилися із тим що зроблено у старостинських округах з часу об’єднання. Звернули увагу, що центр громади, с. Омельник та старостинські округи розвиваються рівномірно. А ще побачили багато системної роботи, проведеної по залученню коштів на реалізацію місцевих проектів та їх раціональному використанню.
Старости отримали можливість обговорювати найактуальніші питання розвитку старостинських округів та перспектив децентралізації, визначити роль і місце старости у процесах розвитку об’єднаної громади, сприяти усвідомленню специфіки його діяльності та започаткувати систему обміну професійним досвідом роботи старост. Також вони отримали консультації від фахівців двох центрів ЦРМС!
Відповідно до особистої ініціативи Олександри Шереметьєвої та старост Омельницької ОТГ відбулася презентація можливостей та були обрані керівні органи Клубу старост об’єднаних територіальних громад Полтавської області - добровільної громадської організації, що згуртує на добровільних засадах старост об’єднаних територіальних громад Полтавської області та координуватиме, сприятиме роботі старостатів, організовуватиме обмін досвідом та кращими практиками між старостами.
Учасники тренінгу, а це старости Мачухівської, Білоцерківської, Руденківської, Семенівської, Глобинської, Пришибської, Піщанської, Новогалещанської, Козельщинської, Недогарківської, Нехворощанської ОТГ подякували організаторам та керівництву Омельницької ОТГ за цінний досвід, увагу та можливість створити систему обміну професійним досвідом роботи старост громад.
Особиста подяка колегам із Дніпропетровського ЦРМС та старостам Дніпропетровщини за години корисного спілкування.

                                                                                     Геннадій Фасій
                                                                                     радник Центру розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області