Омельницька об'єднана сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Святкування Дня Прапора та Дня Незалежності України


23 серпня 2018 р. в с. Демидівка Омельницької ОТГ відбувся урочистий мітинг "З Україною в серці" до Дня Прапора та Дня Незалежності України. За доброю традицією по закінченню мітингу його учасники разом  здійснили урочисту ходу з великим полотному прапора від пам'ятника Т. Г. Шевченку до Узвозу, де далі відбувалася святкова концертна розважально-конкурсна програма.

На Узвозі в с. Демидівка відбулося неймовірне свято з нагоди Дня Прапора та 27-ї річниці Незалежності України під назвою "В іменах людей - моя земля"! На свято з'їхалися з усієї громади як гості свята, так і учасники святкової концертно-розважально-конкурсної програми - кращі вокалісти Омельницького КСК "Дивограй" (Вікторія Ясінська, Михайло Петров, Катерина Гончаренко та Анатолій Коваль) та найяскравіші колективи Омельницької ОТГ (вокальний колектив "Динаміка" Рокитненського БК, народний аматорський вокальний ансамбль "Світанок" Запсільського СК, вокальний ансамбль "Горлиця" Омельницького КСК "Дивограй"), а також діамант українського гумору - Володимир Луценко (Демидівський СК). Завітали на свято навіть гості з міста - голова Кременчуцької районної ради ДРОФА Андрій Олександрович.

На святі діяли велика різноманітність атракціонів, батутів для дітей, солодка вата та безалкогольні прохолодні коктейлі, торгівля виробами декоративно-прикладного мистецтва та зона фуд-корту (шашлик, плов, картопля "фрі" та нове зараз "смажене" морозиво)!

Особливістю святкової концертно-розважально-конкурсної програми було відзначення особливих людей нашої громади, адже саме завдяки таким людям - працьовитим, невтомним, які щодня докладають зусиль до нашої спільної справи - розбудови молодої європейської держави України. Тому і свято недаремно мало таку незвичну душевну назву "В іменах людей - моя Земля". Також в своїй промові голова Омельницької сільської ради Олександра Шереметьєва відмітила людей, старанних працівників Омельницької ОТГ за особливу працьовитість та важливу роль у житті громади.

Одним з таких імен стало ім'я СКАКУН Василь Григорович, який був відзначений в номінації "Творити добро легко". Василь Григорович відноситься до тих шанованих в усі часи трудівників, доля яких пов'язана з мистецтвом сіяти і вирощувати хліб, виробляти цінну і якісну продукцію. Ця людина після закінчення інституту працювала головним агроном радгоспу "Кременчуцький", а потім був обраний головою колгоспу "Дружба" в с. Демидівка і був на цій посаді протягом 15 років. За цей час зробив багато гарних справ, продовжує їх робити і зараз, уже працюючи у власному фермерському господарстві.

Наступною перлиною нашого краю є багаторічний автентичний народний ансамбль "Світанок", що родом із с. Запсілля. На початку 70-х рр. в Будинку культури с. Запсілля розпочав свою діяльність пісенний колектив під керівництвом художнього керівника - баяніста Яременка Івана Андрійовича. У 1980 р. колектив поповнився переважно працівницями молочно-товарної ферми, тому й назву здобув "СВІТАНОК". Наприкінці 80-х рр. пісні у виконанні "Світанку" звучали на обласному радіо. В 2002 р. на зміну Івану Яременку прийшов син - талановитий музикант Анатолій Яременко, під керівництвом якого колектив неодноразово ставав лауреатом та дипломантом районних та обласних конкурсів та фестивалів. В 2012 р. хор отримав звання "народного". І все це можливо завдяки повсякденній, наполегливій, самовідданій праці та безмежній любові до творчості.

Одним з елементів конкурсної програми заходу став конкурс поетів нашого краю, які представили свою творчість у номінації «Рідний край – джерело душі поета» з тематикою Дня Незалежності України. В конкурсі взяли участь поети: Прокопенко Юрій з віршем «Україна», Новожилова Яна – з поезією «Україна – мати мільйонів чуйних сердець», Задорожний Василь – з поезією «Мій рідний край, моя Вкраїно», авторську поезію під назвою «Україно моя» Галини Яременко прочитала ведуча Довгань Ольга.

Переможця у конкурсах визначало почесне журі у складі: Олександри Шереметьєвої – голови Омельницької ОТГ; Олени Лагай – заступника сільського голови, старости с. Рокитне; Андрія Пирога – заступника сільського голови, старости с. Демидівка, Миколи Загарова – старости села Запсілля.

У номінації «Рідний край – джерело душі поета» перемогу здобув поет Прокопенко Юрій з поезією «Україна».

Юність та краса Рокитненського Будинку культури – колектив «Динаміка» здобули перемогу у номінації «Взірці українського стилю». Молоді люди вразили журі та всіх присутніх справжнім фен-шоу у патріотичному стилі.

На території святкового дійства діяли цікаві виставки: це книжкова виставка «Що є для тебе Батьківщина?», а також цікава фото виставка під назвою «В обличчях – моя Земля». Кожна з внутрішніх громад представила надзвичайно творчі, самобутні та яскраві 3 фотографії на виставку-конкурс.

Вимогливим журі було визначено переможця і в цьому конкурсі, яким став автор фото з внутрішньої громади с. Рокитне.

Всі переможці конкурсів та номінацій отримали грамоти та відповідні статуетки.
В фото-конкурсі та конкурсі поетів були відзначені всі учасники за проявлену ініціативу та творчість у відповідних номінаціях.

 

Фотоальбом Урочистого мітингу та Урочистої ходи з великим полотном прапора можна переглянути за посиланням на офіційну сторінку громади у Фейсбук: www.facebook.com/omelnikotg

Фотоальбом зі святкування Дня Прапора та Дня Незалежності України можна переглянути за посиланням на офіційну сторінку громади у Фейсбук: www.facebook.com/omelnikotg