Державне підприємство "Інформаційне агенство"РЕ-ІНФОРМ" виготовило ряд відеороликів з метою інформування населення стосовно небезпеки, пов'язаної з вибухонебезпечними предметами та переліком правил безпечної поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.Матеріали доступні за посиланням:
https://drive.google.com/.../1j5k8J6fL383oV4FMpJRjxVbcRKP...
Фахівці податкової служби Полтавщини проводять перевірки суб’єктів господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів.
Працівниками управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Полтавській області було проведено перевірки Інтернет-служб таксі. Під час проведення фактичних перевірок встановлено та зафіксовано два факти здійснення господарської діяльності з перевезення пасажирів (надання послуг такс) без державної реєстрації суб’єкта господарювання. Замовлення послуг здійснювалось через Інтернет.У ході перевірок на винних осіб складено протоколи про адміністративну відповідальність за статтею 164 КУпАП, які направлено для розгляду до відповідного судового органу. Головне управління ДПС у Полтавській області наголошує, що здійснення господарської діяльності можливе лише за умови Державної реєстрації суб’єктом господарювання із зазначенням відповідного виду діяльності. Окремо звертаємо увагу платників податків щодо необхідності дотримання вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями), зокрема, суб’єкти господарювання, при наданні послуг таксі повинні обов’язково застосовувати РРО та/або ПРРО при здійсненні розрахунків із споживачами. Головне управління ДПС у Полтавській області

Чи можна отримати компенсацію за зруйновану житлову нерухомість? Благодійний фонд «Право на захист» презентувало серію відео, у яких ви дізнаєтеся про компенсацію за пошкоджену чи знищену житлову нерухомість через війну. Адвокаційна координаторка БФ «Право на захист» Ксенія Гедз відповість на найпоширеніші запитання українців щодо зруйнованого житла й розкаже, які кроки необхідно зробити для отримання компенсації.У першому відео ви дізнаєтеся про основні правила, викладені в Законі про компенсацію. У цьому відео ви дізнаєтеся: Які умови отримання компенсації? Хто може претендувати на компенсацію? Якщо дім знищено, людина отримає кошти на купівлю нового житла чи їй допоможуть відбудувати будинок? Як нададуть компенсацію, якщо будинок пошкоджено частково? Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» №2923-IX від 23.02.2023 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2...
Що таке унікальний номер запису в ЄДДР?– Міграційна служба Полтавщини відповідає на актуальне запитання від громадян.
У громадян часто виникає питання, що таке унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та де його знайти на паспорті громадянина України в формі картки. Тож, інформуємо, що унікальний номер запису в реєстрі (УНЗР) знаходиться на титульній стороні ID-картки з правого боку знизу (над номером паспорта).УНЗР – це цифровий, незмінний ідентифікатор людини, який допомагає швидко та достовірно встановити особу. Він складається з послідовності восьми та п’яти цифр, які розділені символом «-». Перші вісім цифр – це дата народження особи у форматі – рік народження, місяць та дата. Далі йде чотиризначний код від 0001 до 9999. Остання цифра контрольна та унікальна. Для її обчислення використовується метод розрахунку контрольних цифр у машинозчитуваній зоні паспортів за спеціальною формулою. УНЗР присвоюється при оформленні одного з біометричних документів, чи то ID-картка, чи то паспорт громадянина України для виїзду за кордон.Унікальний номер запису в реєстрі є незмінним протягом усього життя (не змінюється у разі зміни прізвища, імені або будь-яких інших відомостей).Виникли питання - в Управлінні міграційної служби Полтавщини працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969 та офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/ , за якими можна отримати актуальні консультації.
Запрацював оновлений короткий номер «гарячої лінії» Міноборони.
1 січня запрацювала лінія для військовослужбовців та членів їхніх сімей за коротким номером 1512.Також продовжує роботу номер гарячої лінії МОУ 0-800-500-442, який доступний для користувачів усіх операторів мобільного зв’язку. Консультування військових та членів їхніх родин щодо складних та болючих питань, реєстрацію їхніх звернень цілодобово здійснюватимуть десятки високопрофесійних працівників Урядового контактного центру. Для Уряду та МОУ є дуже важливим надати максимально якісні послуги та підтримку, адже йдеться про вирішення проблем наших захисників та захисниць. Відповідати на запити будуть найкращі спеціалісти Урядового контактного центру, серед них і психологи, які зможуть надати необхідну допомогу.За новим номером гаряча лінія доступна для користувачів всіх національних операторів, окрім «Київстар», у звʼязку з технічними налаштуваннями, які виправлять найближчим часом.
Для внутрішньо переміщених осіб діє цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги Міжнародною організацією DRC (Представництво Датської ради у справах біженців в Україні) розроблено цифрову платформу безоплатної правової допомоги для внутрішньо переміщених осіб.У сучасному світі доступ до якісної юридичної допомоги - це не просто можливість, а, безперечно, право. Edopomoha.org – цифрова платформа, яка перевизначає концепцію безкоштовної юридичної допомоги для ВПО.Edopomoha.org – це не просто платформа, це ініціатива, спрямована на забезпечення ВПО доступом до якісної юридичної допомоги.Edopomoha.org – це інноваційний інструмент, призначений для тих, хто шукає якісні відповіді на юридичні питання. Цифрова платформа пропонує повний спектр юридичних послуг абсолютно безкоштовно.Що саме Ви зможете знайти на платформі:Відповіді на Юридичні Питання: Знайомтеся з роз'ясненнями та отримуйте чіткі відповіді на ваші правові питання.Аналітичні Матеріали: Цікаві та зрозумілі статті, які розкривають складні юридичні теми.Перелік Юристів: Мережа досвідчених юристів, готових надати вам консультацію безкоштовно.Інформаційні Матеріали: Новини та інформація про важливі зміни в законодавстві.Процес отримання консультації на платформі – це швидко та легко. Зареєструйтеся, оберіть зручний час для консультації та використовуйте доступний онлайн-чат для взаємодії з вашим юристом.
Вам потрібна правнича консультація?
Практикуючі юристи на відстані одного дзвінка 0 800 213 103 — контактний центр системи безоплатної правничої допомоги. Щодня на лінії консультують до 80 юристів, досвід яких дозволяє надавати практичні, дієві правничі поради для вирішення ваших питань.Зателефонувавши до контактного центру: ви вільно розповісте суть вашого питання юристи поставлять вам уточнюючі питання ви отримаєте покрокову, просту консультацію. Консультуємо щодо різних життєвих ситуацій: розлучення, аліментів, спадщини, мобілізації, трудових прав тощо.Якщо у вас є правниче запитання, або потрібна порада юриста - телефонуйте: 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні, контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00. ) +38(044) 363 10 41 (для дзвінків з-за кордону, вартість за тарифами оператора) https://t.me/+380677213103 (безкоштовні дзвінки з мобільного застосунку Telegram)
Міністерство молоді та спорту України запускає опитування щодо залучення населення, у тому числі внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та членів їхніх сімей до оздоровчої рухової активності та спорту.Мета опитування – визначити кількості населення залучених до рухової активності та спорту, а також створення та покращення умов для занять фізичною культурою та спортом.За результатами соціологічного дослідження буде сформовано пропозиції щодо удосконалення системи залучення населення до занять руховою активністю та спортом, а також розроблено обґрунтовані рекомендації для прийняття державних управлінських рішень, спрямованих на покращення якості залучення населення до занять руховою активністю.Для участі в опитуванні потрібно перейти за посиланням та авторизуватися з використанням КЕП або Дія.Підпис. Якщо використовуєте Дія.Підпис, то після авторизації поверніться з додатку Дія до браузеру.Заповніть анкету та надішліть відповіді.Ви можете заповнити дані по руховій активності також і членів вашої родини, створивши записи по ним на першому кроці.Пройдіть опитування вже зараз – це займе лише 5 хвилин вашого часу!
Міністерство молоді та спорту України

Головне управління ДПС у Полтавській області: контроль за діяльністю закладів «швидкого харчування».Податківцями Полтавщини розглянуто звернення громадянина відповідно до вимог Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян». За результатами розгляду та доперевірочного аналізу було схвалено рішення про доцільність проведення фактичної перевірки закладу громадського харчування у м. Полтаві, в якому здійснювалась реалізація страв швидкого приготування (fast food). Під час проведення фактичної перевірки встановлено та зафіксовано факт здійснення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій, суб’єкт господарювання не забезпечив можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані товари з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв. Також встановлено факт використання даним суб’єктом праці найманого працівника без належного оформлення трудових відносин відповідно до чинного законодавства.За результатами перевірки до суб’єкта господарювання за виявлені порушення, в установленому законом порядку, будуть застосовані штрафні (фінансові) санкції. На винних осіб складено протоколи про адміністративну відповідальність за ч. 1 статті 1551 та ч. 1 статті 16315 КУпАП.Матеріали щодо встановленого порушення вимог законодавства про працю скеровано для розгляду та прийняття відповідного рішення до Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.Головне управління ДПС у Полтавській області вкотре наголошує, що суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері громадського харчування, відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями), при здійсненні розрахункових операцій повинні обов’язково застосовувати РРО/ПРРО, а також офіційно працевлаштовувати найманих працівників. Головне управління ДПС у Полтавській області.
|
Підприємство ТОВ "АТП-15307" повідомляє, що автобуси будуть працювати за наступним розкладом:
01.01.24 р. - за маршрутом "Кременчук-Омельник ч/з Молодіжний" у звичайному режимі; - за маршрутом "Кременчук-Омельник ч/з Щербаки" та за маршрутом "Кременчук-Нижня Майнулівка ч/з Манжелію" відновлять свою роботу у звичному режимі з 02.01.24 р.

Холодна пора року — той самий період, коли наш організм особливо відчуває дефіцит вітамінів. Їх брак називається гіповітамінозом. Якщо який-небудь вітамін надходить в організм у вкрай малому обсязі, тоді прийнятоговорити про авітаміноз. Щоб запідозрити дефіцит вітамінів, мікроелементів в організмі, досить звернути увагу на: 1.Стан шкірних покривів. На тлі авітамінозу шкіра стає сухішою,спостерігається лущення. Іноді можуть з'являтися невеликі тріщинки, які доставляють дискомфорт і можуть довго гоїтися. 2.Волосся, нігті. Якщо в організмі не вистачає вітамінів, мікроелементів нігтьова пластини може розшаровуватися, ставати тонкою. Крім того, волосся втрачає гладкість, набуває тьмяний колір, з'являються посічені кінчики. Також не виключено випадання волосся, їх підвищена ламкість, що особливо помітно під час розчісування. Шкіра голови стає сухою, підвищується ризик появи лупи. 3.Ясна. Під час чищення зубів людина може помітити підвищенукровоточивість ясен, чутливість емалі, що вказує на авітаміноз. Крім цього, на слизовій порожнини рота можуть з'являтися виразкові дефекти. 4.Загальне самопочуття. При дефіциті вітамінів, мікроелементів людина стає млявою. Вона відчуває нездужання, слабкість, відсутнє бажання що-небудь робити. При цьому настрій пригнічений, може з'являтися плаксивість, нервозність. Також людині складніше концентруватися на певному завданні, вночі погано спить, а вдень — сонлива. 5.Частоту застуд, загострень хронічних захворювань. На тлі авітамінозу людина може хворіти респіраторною патологією до 5-6 разів за сезон, при чому тривалість хвороби може затягуватися до 3-х тижнів. Не виключено розвиток ускладнень захворювань при значному ослабленні імунного захисту.Зауважимо, що одужання в таких випадках настає значно повільніше. Для боротьби з інфекцією потрібно прийом антибіотиків, які, в свою чергу, порушують мікрофлору кишечника. 6.Дисбактеріоз також погіршує імунітет, через що виходить замкнуте коло. Чим собі допомогти?Наситити організм вітамінами і тим самим підтримати імунну систему можна «зимовими» овочами, такими як гарбуз, редька, морква. Не варто також забувати про ківі, цитрусові, гранат, хурму. Ось кілька корисних порад: - подрібнити блендером можна банан, хурму (без кісточок), після чого додати трохи тертого імбиру, кориці і мінеральної води до консистенції коктейлю. - заготівля з обліпихи - джерела вітаміну А. Свіжозаморожену обліпиху необхідно помити, просушити, подрібнити м'ясорубкою і змішати з цукром (1:1). Таку масу можна зберігати в закритій банці і використовувати для заварювання чаю. - варення з горобини, журавлини, калини. - відвар шипшини. - крупи, житній хліб, нежирне м'ясо, як джерело вітаміну В. - горіхи, насіння, морська риба, молоко, рослинне масло — джерело вітаміну Е. - солодощі можна замінити сухофруктами, медом. - зелений чай з лимонною цедрою, мєятою, чорною смородиною. Не потрібно чекати появи перших ознак авітамінозу, краще заздалегідьтподбати про свій організм і влітку зробити вітамінні заготівки (зварити варення, засушити шипшину). Бережіть себе та своє здоров'я !!! З початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну до органів поліції надійшло понад 11 тисяч звернень щодо зникнення дітей. Наразі поліція розшукує 1214 дітей. В Україні запрацював мобільний застосунок, створений для пошуку дітей. Основною функцією «Reunite Ukraine» є пошук дітей, які безвісти зникли, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, виїхали за межі України або були незаконно депортовані до Російської Федерації, Білорусі чи тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим.
Олександр Кубраков: Відсьогодні розпочинаємо виплату компенсацій тим українцям, чиє житло зруйнували росіяни
Тепер кожен, хто вже отримав житловий сертифікат, через застосунок Дія може забронювати кошти для купівлі будинку або квартири. Що значить «забронювати кошти»? Це необхідно, щоб система знала, що ви плануєте здійснити покупку житла. Протягом 5 робочих днів надійде підтвердження в застосунку Дія про те, що кошти заброньовані. Після цього у вас є 30 днів, щоб оформити угоду купівлі-продажу нового житла. Якщо ви не встигнете за цей час – потрібно буде повторно подавати заяву на бронювання коштів у Дії.Важливо! До укладання угоди про придбання житла за сертифікатом, вам потрібно припинити право власності на той об’єкт нерухомості, який був зруйнований.Це можна зробити у нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора або в ЦНАПі. Ця процедура не вимагатиме від вас складних дій.З вашого боку: - заява- документ, що засвідчує право власності, -- техзвіт про повне знищення майна, який видає комісія органівмісцевого самоврядування. На даному етапі команда проекта провела навчання по роботі з сертифікатами для першої частини державних нотаріусів. Знайти їх перелік можна за посиланням.До речі, для цієї послуги наша команда створила спеціальний сайт, на якому ви можете знайти відповіді на найпоширеніші запитання, оновлення програми чи дати свій зворотній зв'язок. Також зауважу, що ви можете придбати будь-яку квартиру чи будинок – первинку або вторинку, в будь-якому регіоні країни, незалежно від того, де знаходиться зруйнована нерухомість. Якщо вартість обраної вами нерухомості вища, ніж вартість сертифікату ви можете доплатити з власних коштів.Разом з тим, можливо об’єднати кілька сертифікатів для придбання одного об’єкту нерухомості. Якщо вартість нерухомості менша, ніж номінал сертифікату — різницю ви зможете отримати вже з прийняттям процедури стягнення репарацій з рф.Станом на сьогодні сформовано 1636 сертифікатів на суму понад 3 мільярди гривень. Компенсації будуть здійснюватися в межах наявного обсягу коштів на небюджетному рахунку Мінінфраструктури до його закриття. На цьому етапі на сертифікат можливо тільки купити квартиру або будинок. Але вже в січні-лютому очікуємо можливості реалізації сертифікату на придбання будматеріалів та замовлення робіт – для тих, хто хоче побудувати новий будинок самостійно, на власній земельній ділянці.Також триває експериментальний проєкт по обстеження житла на тимчасово окупованих територіях. У першому кварталі очікуємо перших результатів, які стане можливо масштабувати на інші ТОТ. Просимо із розумінням поставитися до можливих технічних збоїв — система є унікальною, взаємодіє з кількома існуючими реєстрами та максимально спрощує бюрократичні процедури, однак для попередження зловживань повнеспрощення, як у випадку з державною грошовою допомогою на ремонти, поки що ускладнено. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Громадянин звернувся із заявою про недотримання норм податкового законодавства суб’єктом господарювання: проведено перевірку, підтверджено та зафіксовано порушення.Податківцями Полтавщини розглянуто звернення громадянина відповідно до вимог Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян» зі змінами. За результатами розгляду та доперевірочного аналізу було схвалено рішення про доцільність проведення фактичної перевірки, з метою перевірки фактів порушення чинного законодавства, зазначених у зверненні.Під час проведення перевірки магазину популярної мережі, дездійснюється торгівля вживаним одягом (second-hand), встановлено факт здійснення розрахункових операцій без наявності реєстратора розрахункових операцій чи програмного РРО, що підтвердило інформацію, наведену в зверненні громадянина. Крім того, встановлено факт використання праці двох найманих працівників без належного оформлення трудових відносин у рамках чинного законодавства.За результатами проведеної перевірки до суб’єкта господарювання за виявлені порушення, в установленому Законом порядку, будуть застосовані штрафні (фінансові) санкції. На винних осіб складено протоколи про адміністративну відповідальність за ч. 1 статті 155 1 КУпАП, які направлено для розгляду до відповідного судового органу.Матеріали щодо встановленого порушення вимог законодавства про працю скеровано для розгляду та прийняття відповідного рішення до Північно- Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.Головне управління ДПС у Полтавській області наголошує, щодотримання вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР«Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами) при здійсненні торгівельної діяльності, а також офіційне оформлення трудових відносин з найманими працівниками – це здійснення господарської діяльності в межах правового поля, уникнення штрафів, зокрема, репутація сумлінного платника податків.
Головне управління ДПС у Полтавській області
|
|