Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область

Омельницька об’єднана територіальна громада ефективно співпрацює з організаціями Євросоюзу

Омельницька ОТГ від самого свого створення орієнтована на співпрацю з усіма, кому небайдужа доля нашої громади, небайдужі питання підвищення її економічного та культурного потенціалу, розвитку інфраструктури. Ми завжди відкриті до пропозицій та зауважень, готові знаходити найбільш оптимальні рішення, що принесуть користь усій громаді. Ми переконані, що лише спільна ініціативність та відповідальність дасть громаді змогу втілювати необхідні реформи та принесе у майбутньому вагомі результати.

За два з половиною роки існування у громаді реалізовано близько 50 інфраструктурних проектів, вагому частку фінансування яких надано організаціями, що представляють програми Євросоюзу з підтримки реформ в Україні. Наша громада співпрацювала і продовжує співпрацювати з такими проектами, як GIZ, DESPRO, ПРООН/ЄС. За минулі роки в Омельницькій ОТГ у співпраці з ними реалізовано:

- GIZ – проект створення Центру надання адміністративних послуг (також планується фінансування ремонту приміщення ЦНАП та купівля оргтехніки), заходи з підвищення медіаграмотності громади (в тому числі йде підготовка до випуску інформаційного бюлетня громади);

- DESPRO – будівництво водогону в селах Омельник, Запсілля, П’ятихатки;

- ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» – заміна вікон в Омельницькому ліцеї, вуличне освітлення в с. Роктне.

GIZ – абревіатура, утворена від Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit. GmbH підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини з 1993 року. З 2009 року GIZ має постійне бюро в Києві. GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу, Департаменту міжнародного розвитку уряду Великої Британії (DFID), Міністерства закордонних справ та у справах співдружності Великої Британії (FCO), а також Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO). Пріоритетними напрямами німецько-української співпраці є демократія, громадянське суспільство, державне управління, регіональний розвиток та децентралізація, енергетика, сталий економічний розвиток.

Крім того, GIZ допомагає українському уряду подолати кризову ситуацію на сході країни. За дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) GIZ підтримує, насамперед, громади, що прийняли внутрішньо переміщених осіб. Також продовжується співпраця з Міністерством охорони здоров’я України з метою запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу та підтримка всеукраїнської інформаційної кампанії «Не дай СНІДу шанс!»

Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» (скорочено DESPRO) фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарську Агенцію Розвитку та Співробітництва(ШАРС/ADS) та впроваджується Швейцарським ресурсним та консультативним центром з питань розвитку (Skat). Діяльність цієї організації спрямована на покращення системи державного управління шляхом підвищення ролі місцевого самоуправління та передбачає розбудову ефективних механізмів надання якісних публічних послуг на рівні громади та посилення національного діалогу щодо реформ місцевого самоврядування і децентралізації.

Спільний проект ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) – це довготривала і комплексна ініціатива зі зміцнення потенціалу, спрямована на пропагування сталого місцевого розвитку в Україні.

Проект підтримує врядування за участі громад та ініціативи, впроваджувані громадами, щоб покращити умови проживання людей у сільській і міській місцевості по всій країні. МРГ приділяє особливу увагу відновленню соціальної та комунальної інфраструктури у пріоритетних сферах охорони здоров’я, екології, управління водними ресурсами, покращення управління житловим сектором, енергоефективності і місцевого економічного розвитку.

МРГ надалі сприятиме розвитку малих ферм і нефермерського бізнесу в сільській місцевості, підтримуватиме Уряд України у розробці політичних принципів у сфері децентралізації та ділитиметься інноваційними підходами та прогресивними практиками з врядування за участі громад і місцевого сталого розвитку.