Дієве юне покоління – запорука щасливого майбутнього країни
На сучасному етапі становлення та зростання економіки України неможливо переоцінити роль енергозбереження. Законодавство нашої країни визначає це поняття як організаційну, наукову, практичну та інформаційну діяльність, спрямовану на раціональне використання та економне витрачання енергії і природних енергетичних ресурсів в національному господарстві.
Дві тринадцятирічні учениці Рокитненської школи узялися докласти й свій маленький, але такий важливий гвинтик до серйозного та масштабного механізму енергозбереження. І зробили це доволі успішно.
На уроках фізики діти періодично вивчали питання енергозбереження і, коли почули про проведення Всеукраїнського конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище», не задумуючись, відгукнулись на пропозицію взяти участь. Разом із своїм керівником, учителем фізики, Березою Тетяною Василівною восьмикласниці Кириченко Аня та Чинчик Аня підготували проект у номінації «Інформування суспільства, пропаганда енергоефективності». Вони дібрали низку цікавих матеріалів, підготували інформаційні плакати, буклет «Зберігаймо тепло і світло у нашому домі!» та ознайомили з їх змістом учнів та вчителів своєї школи, донесли інформацію у родини своїх однокласників.
11 січня 2017 року конкурсна робота наших школярок скромно і ще невпевнено полетіла віртуальними шляхами Інтернету на розгляд серйозного журі. Дівчата, їх наставниця, учителі та однокласники з нетерпінням чекали результатів І етапу. Якою ж була радість, коли, за рішенням компетентного журі, наша робота стала однією з 52-х робіт, відібраних для участі у фіналі очного етапу конкурсу.
До захисту залишилось не так багато часу, тому робота закипіла: друкувалися кольорові буклети та фото, готувалася мультимедійна презентація роботи над проектом, дівчата разом із керівником формували стендову доповідь, оформлювали плакат для захисту. Однокласники, батьки, вчителі та адміністрація школи допомагали, чим могли. З великою вдячністю згадуємо і допомогу в організації поїздки до Києва адміністрації Омельницької територіальної громади, яка підтримала ентузіазм дівчат, усвідомлюючи, що саме підростаюче покоління є майбутнім нашого села, майбутнім того освітньо-культурно-спортивного простору, що нині формується на території громади, а отже, і майбутнім нашої країни.
Уночі 16 січня 2017 року Кременчуцький залізничний вокзал зустрічав наших схвильованих дівчат, які того ж дня разом із своїм керівником долучилися у Полтаві до групи дітей-учасників від області та представників Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, одного з організаторів поїздки, щоб разом вирушити до столиці для захисту робіт.
Захід відбувався в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді м.Києва та пройшов під гаслом «Збережемо енергію – збережемо Планету». Під час постерного захисту робіт представники шкіл, коледжів, технікумів, позашкільних закладів освіти доводили переваги своїх проектів, що мали теоретичне або практичне спрямування, інформували суспільство та привертали увагу до вирішення енергетичних проблем без шкоди довкіллю. Наші дівчатка, за словами Тетяни Василівни, виступали впевнено, компетентно відповідали на запитання журі. У результаті наші учасниці стали фіналістками очного туру та були нагороджені не лише сертифікатами учасників, але й грамотами та отримали корисні призи.
Звичайно ж, на цьому цікавинки для дівчат у Києві не завершились. Разом із учителькою вони відвідали пам’ятні та знаменні для історії нашої країни місця – Майдан Незалежності, Арку дружби народів, Монумент Слави, Алею Героїв Небесної Сотні… Повернувшись увечері до гуртожитку, дівчатка отримали масу позитивних емоцій під час знайомства та спілкування з іншими учасниками конкурсу. Діти з різних куточків України – Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Полтавської областей – ділилися власним досвідом, ідеями, будували спільні плани щодо подальших досліджень та створення нових проектів з енергоефективності.
Наступного дня дітей чекало ознайомлення з електромобілем компанії AUTOINTERPRISE, участь у пізнавально-розважальній програмі «Екомарафон», а їх керівників – інтерактивний тренінг «Формування екологічної компетенції школяра за допомогою інтерактивних методів навчання».
Отже, всі присутні не лише пройшли складні та хвилюючі випробування, а й отримали можливість розширити горизонти пізнання і загорітися новими ідеями щодо раціонального використання енергії та дружнього ставлення до довкілля.
З поїздки наші конкурсантки повернулися задоволені, щасливі та сповнені нових ідей щодо впровадження енергозберігаючих технологій у життя своїх родин та життя односельців. Для дівчаток – це шанс повірити у свої сили, знання та здібності. І все це стало можливим завдяки небайдужості оточуючих – батьків та односельців, однокласників та учителів, адміністрації школи та керівництва громади.
Заступник директора з НВР Рокитненської ЗОШ І-ІІІ ст.
Опанасюк Наталія Вікторівна