Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область


Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості

Адреса: проїзд Арсенальний, 1, м. Кременчук, Полтавська область, 39600

Телефон:(0536)75-88-31,(0536)75-88-32, (0536)75-88-25, (0536)75-88-35,
(0536) 75-88-23, (0536) 75-88-24, (0536)75-88-36

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Web-портал: https://pol.dcz.gov.uahttps://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/

Директор:Калашник Віктор Васильович

Графік роботи:           Понеділок-Четвер – 08:00 до 17:15 год ,

                                      П’ятниця – 08:00 до 16:00 год.




Кременчуцька філія Полтавського обласного центру зайнятості інформує, що 23.03.2023 о 10-00 в Кременчуцькій філії Полтавського обласного центру зайнятості буде проведена Презентація ПРАТ "ДТЕК Павлоградвугілля" щодо працевлаштування.

На захід запрошуються громадяни, які мають досвід в гірничодобувній галузі та вмотивовані особи без вимог до освіти та досвіду роботи, які згодні пройти навчання на підприємстві.

Додатково   ПРАТ "ДТЕК Павлоградвугілля" повідомляє про  можливість забезпечення житлом.

 

Посилання на відео-конференцію:

Zoom https://us02web.zoom.us/j/7228259925 Ідентификатор конференцІЇ: 722 825 9925  Код доступа: 1111);

 

Щодо тематики та дати проведення наступних заходів Кременчуцька філія Полтавського обласного центру зайнятості буде інформувати додатково.




ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ!

Роботодавці можуть отримати компенсацію ЄСВ та часткову компенсацію витрат на оплату праці (але не більше розміру мінімальної зарплати за працевлаштованих безробітних).

Деталі за посиланням

https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-za-pracevlashtuvannya-zareyestrovanyh-bezrobitnyh?fbclid=IwAR0bWGMfi4XU8YezeTMasdaJnms9fVDYOouiKzPPVsTq0ZOeud6u6lt5xZk

Звертатись за адресою: м.Кременчук, проїзд Арсенальний, 1.

Відділ рекрутингу та взаємодії з роботодавцями Кременчуцької філії Полтавського ОЦЗ, т.0536758823, 0536758824


Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/







Пропонуємо вам скористатись нагодою - отримати ваучер на навчання.


Ваучер - документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку або підготовку за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.

Ваучер на навчання видається центрами зайнятості особам, які не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, та відповідають певним вимогам.

Право на отримання ваучера мають:

- особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення ними пенсійного віку;

- особи, звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

- особи, звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у

Донецькій та Луганській областях, з числа осіб з інвалідністю до отримання права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

- внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

Навчання здійснюється закладами професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на освітню діяльність, за затвердженим Мінекономіки переліком професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/


Найбільше пропозицій роботи – у сільському господарстві і переробній промисловості

Попит і пропозиція на ринку праці Полтавщини

З початку року роботодавці надали Полтавській обласній службі зайнятості понад 20 тисяч вакансій


Протягом січня-листопада 2022 року роботодавці заявили до служби зайнятості 20,6 тисячі вільних робочих місць.

Найбільше - у сільському господарстві, в переробній промисловості, торгівлі, на транспорті.

За професійними групами, найвищий попит роботодавців -  на кваліфікованих робітників з інструментом - 25% всіх поданих вакансій (швачка, слюсар-ремонтник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування,); робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 16% (водій автотранспортних засобів, оператор котельні, машиніст крана автомобільного, токар, виробник сиру, тракторист, машиніст бульдозера); професіоналів - 15% (інженер, інженер-технолог, вчитель закладу загальної середньої освіти, лікар загальної практики – сімейний лікар); працівників сфери торгівлі та послуг - 14% (продавці, охоронник, кухар, поліцейський патрульної служби, офіціант); некваліфікованих працівників - 10% (підсобний робітник, укладальник-пакувальник, комірник, прибиральник територій, прибиральник службових приміщень); фахівців - 9% (бухгалтер, сестра медична (брат медичний), фахівець, механік, технік-лаборант, майстер виробничого навчання).

У січні-листопаді 2022 року послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися 47,1 тисячі зареєстрованих безробітних.

Серед безробітних, які мали професійний досвід: 21% раніше працювали у сільському господарстві; 19% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 15% – на підприємствах переробної промисловості, 11%  – у державному управлінні й соціальному страхуванні.

Зараз послуги Полтавської обласної служби зайнятості отримують 9,9 тисячі осіб, які мають  статус безробітних. Це на 28% менше, ніж на відповідну дату минулого року.

Серед зареєстрованих безробітних – 2,8 тисячі чоловіків (29%),  7,1 тисячі жінок (71%). Молоді до 35 років – понад 20%.  Половина безробітних мають вищу освіту.

Станом на 1 грудня 2022 року, в середньому по Полтавській області, на одне вільне робоче місце претендує 10 безробітних (торік на таку ж дату – 7 осіб). Найбільша невідповідність попиту і пропозиції робочої сили – серед технічних службовців (34 особи), службовців та керівників (19 осіб), кваліфікованих робітників сільського господарства (18).

Найбільша нестача вакансій – для представників таких професій: продавець продовольчих товарів, листоноша (поштар), підсобний робітник, продавець непродовольчих товарів. Водночас не вистачає швачок, поліцейських патрульної служби, машиністів автокрана, сімейних лікарів,  інспекторів пенітенціарної системи тощо.

Більше аналітичної і статистичної інформації тут: https://pol.dcz.gov.ua/analitics/65

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/





Послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися майже 55 тисяч людей

Протягом січня-листопада поточного року послуги обласної служби зайнятості отримали 54,8 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 47,1 тисячі –  мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 4,6 тисячі роботодавців за цей період надійшло 20,6 тисячі  пропозицій роботи.

Роботу знайшли понад 16 тисяч людей

Обласна служба зайнятості за 11 місяців року допомогла в працевлаштуванні 16,1 тисячі осіб, зокрема 13,8 тисячі зареєстрованих безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовані 210 безробітних: із них 30 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 180 - працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

До профнавчання залучені 3 тисячі безробітних

Участь у громадських та інших тимчасових роботах у січні-листопаді  2022 року на Полтавщині взяли  3,1 тисячі людей.

За направленням служби зайнятості 3,1 тисячі безробітних пройшли професійне навчання.

Зокрема 2,2 тисячі слухачів опанували нові професії або підвищили кваліфікацію у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, у тому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.

26 громадян, старших 45 років, з метою кращої конкурентоспроможності на ринку праці, отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».

На обліку – близько 10 тисяч безробітних

У регіональній службі зайнятості, станом на 1 грудня 2022 року, на обліку перебувають 9,9 тисячі безробітних. Допомогу по безробіттю отримують 5,3  тисячі клієнтів.

Підприємства та організації заявили до обласної служби зайнятості близько тисячі актуальних вакансій.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (20,7%), представники найпростіших професій (15,3%), фахівці (11,8%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування та машин (10,8%),  законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,6%).

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (25,4%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування та машин (16,1%), професіоналів (15 %) та працівників сфери торгівлі та послуг (14,1%).

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/ 





ТОП 5 регіонів по кількості вакансій у листопаді

За даними “Єдиного порталу вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua/ п’ятірку лідерів серед регіонів щодо наявних пропозицій роботи очолює Київська область (разом з м. Київ) - 31,7 тис. одиниць, далі Львівська - 9,5,

Дніпропетровська - 8, Одеська - 5,5 та Вінницька - 3.

Наразі на порталі налічується вже майже 124 тисячі вакансій з усієї країни.

Нагадуємо, що роботодавці та HR-менеджери можуть додати вакансію через заповнення форми у персональному кабінеті на нашому сайті https://is.gd/JA9T4N.

На сьогодні топ 5 вакансій з найвищими зарплатами в Україні за даними "Єдиного порталу вакансій" виглядає так:

менеджер з тендерних продажів професійного інструмента - 305 тис.грн

медіабайєр - 287 тис грн.

агент з нерухомості, ріелтор - 240 тис грн.

зубний технік - 140 тис грн.

лікар-ендоскопіст - 120 тис грн.

Більш детальніше - на нашому сайті за посиланням: https://is.gd/qGXgeg

"Єдиний портал вакансій": https://is.gd/l7oXbf


Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/


Послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися понад 50 тисяч громадян

За оперативними даними, протягом січня-вересня 2022 року, послуги обласної служби зайнятості отримали 51 тисяча людей, які шукали роботу. Із них 44,3 тисячі –  мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 4,1 тисячі роботодавців загалом за цей період надійшло 18,1 тисячі  пропозицій роботи.

Працевлаштовані 13,5 тисячі людей

За допомогою обласної служби зайнятості у січні-вересні 2022 року отримали роботу 13,5 тисячі осіб. Зокрема працевлаштовані 12 тисяч зареєстрованих безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані 189 безробітних: із них 22 особи недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 167 - працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Профнавчання пройшли близько 3 тисяч безробітних

Участь у громадських та інших оплачуваних роботах тимчасового характеру  за 9 місяців року взяли  2,3 тисячі осіб.

За направленням служби зайнятості у січні-серпні 2022 року 2,9 тисячі  безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 2 тисячі слухачів опанували нові професії або підвищили кваліфікацію у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, у тому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.

26 громадян, старших 45 років, з метою кращої конкурентоспроможності на ринку праці, отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».

На обліку – 13,6 тисячі безробітних

У регіональній службі зайнятості, станом на 1 жовтня 2022 року, перебуває на обліку 13,6 тисячі безробітних.  Допомогу по безробіттю отримують 11,8 тисячі клієнтів.

За професійними групами, серед безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (19,8%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування (14,8%),  представники найпростіших професій (13,5%), фахівці (11,4%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,2%).

Роботодавці заявили до обласної служби зайнятості 1,1 тисячі актуальних вакансій.

Найбільший попит спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (23,6%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання (19,5%), працівників сфери торгівлі та послуг (15,6%), представників найпростіших професій (12,4%).

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/






Інформаційні ресурси Державної служби зайнятості


Полтавський обласний центр зайнятості інформує про офіційні інформаційні ресурси Державної служби зайнятості для оперативного інформування, консультацій та комунікації з клієнтами.

Тож, до вашої уваги корисні посилання.


Сайт Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/

Освітній портал ДСЗ https://skills.dcz.gov.ua/all-courses/

Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри http://profi.dcz.gov.ua/

Фейсбук-сторінка ДСЗ: https://www.facebook.com/zaniatist

Чат бот ДСЗ @DCZWorknowBbot

Ютуб-канал ДСЗ: https://www.youtube.com/channel/UCzchYdwO8nMJ3I21f089unw

Сайт Полтавського обласного центру зайнятості: https://pol.dcz.gov.ua/news

Фейсбук-сторінка Полтавського обласного центру зайнятості: https://www.facebook.com/PoltavaOCZ

Телеграм-канал Полтавського обласного центру зайнятості: https://t.me/Polt_robota

Вакансії по Україні Телеграм канал ДСЗ:  https://t.me/worknowdcz

Вакансії по Полтавській області: https://t.me/Polt_robota

Гаряча лінія ДСЗ: 0800337020.

Гаряча лінія Полтавського обласного центру зайнятості: 066 8423187.

Користуйтеся офіційними перевіреними джерелами!


Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/





Понад 43 тисячі громадян скористалися послугами Полтавської обласної служби зайнятості

У січні-червні нинішнього року послуги обласної служби зайнятості отримали 43,3 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 38,2 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 3,2 тисячі роботодавців за цей період надійшло 13,5 тисячі  пропозицій роботи.

Роботу знайшли близько 10 тисяч людей

За півроку обласна служба зайнятості працевлаштувала 9,8 тисячі  осіб,  зокрема 9 тисяч зареєстрованих безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані 127 безробітних: із них 20 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 107 - працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.


Профнавчання пройшли 2,6 тисячі безробітних


До громадських та інших оплачуваних тимчасових робіт за півроку  долучилася більше тисячі осіб.

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів  вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості у січні-червні 2022 року 2,6 тисячі  безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 1,8 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, у тому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.

26 громадян, старших 45 років, для кращої конкурентоспроможності на ринку праці отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».


На обліку – 17,7 тисячі безробітних

У регіональній службі зайнятості, станом на 1 липня 2022 року, на обліку  перебуває 17,7 тисячі безробітних.  Допомогу по безробіттю отримує 16 тисяч клієнтів.


За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (19,1%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю технологічного устаткування та машин (17,1%),  представники найпростіших професій (12,8%), фахівці (11,5%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,4%).


Найбільший попит роботодавців зберігається на кваліфікованих робітників з інструментом (22,4%),  робітників з обслуговування та експлуатації технологічного обладнання  (20,1%), працівників сфери торгівлі та послуг (14,3%), представників найпростіших професій (11,6%) та  професіоналів (10,1%).


Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Наказом Мінекономіки від 12.04.2022 № 827-22 оновлено форму звітності 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».


Відтепер роботодавець, повідомляючи про наявність потреби у кадрах, зазначатиме спосіб укомплектування вакансій - за сприяння Державної служби зайнятості або ж самостійно.

Також розширено додаток до форми згаданого звіту, наразі він містить більше інформації про вимоги до кандидата, умови праці, особливості вакансії.
Подавати форму № 3-ПН потрібно буде не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії.

Розширено способи подання форми звіту:
традиційно - в паперовій (із засвідченням підписом)
в електронній формі (з накладенням чи без накладення електронного підпису або печатки, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів).

Наказ набуде чинності через місяць з дня офіційної публікації, з 7 липня 2022 року.

Детальніше тут: https://is.gd/Bo2XOl

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Близько 40 тисяч громадян скористалися послугами Полтавської обласної служби зайнятості

У січні-травні нинішнього року послуги обласної служби зайнятості отримали  39,6  тисячі людей, які шукали роботу. Із них 34,8 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 2,8 тисячі роботодавців надійшло 11,6 тисячі  пропозицій роботи.

Роботу знайшли понад 8 тисяч людей

За підтримки обласної служби зайнятості отримали роботу 8,2 тисячі  осіб,  зокрема 7,6 тисячі безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані 84 безробітних: із них 9 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 75 осіб працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності. 

Професійне навчання пройшли 2,5 тисячі безробітних

До громадських та інших оплачуваних тимчасових робіт за 5 місяців року долучилася 791 особа.

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів  вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості 2,5 тисячі безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 1,7 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, утому числі в Полтавському ЦПТО ДСЗ.

26 громадян, старших 45 років, для кращої конкурентоспроможності на ринку праці отримали ваучери на підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «водій автотранспортних засобів».

На обліку – 18,7 тисячі безробітних

У регіональній службі зайнятості, станом на 1 червня 2022 року, на обліку в регіональній службі зайнятості перебуває 18,7 тисячі безробітних.  Допомогу по безробіттю отримують 16,9 тисячі осіб.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (19,1%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю роботою технологічного устаткування та машин (17,7%),  представники найпростіших професій (13,5%), фахівці (10,9%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (10,8%).

Роботодавці пропонують понад тисячу вакансій, найбільше - для кваліфікованих  робітників

До обласної служби зайнятості, станом на 1 червня, підприємства та установи заявили 1,1 тисячі актуальних вакансій.

Найбільший попит роботодавців зберігається на кваліфікованих робітників з інструментом (24%),  робітників з обслуговування, експлуатації обладнання та машин  (21,9%), представників найпростіших професій (16,1%),  працівників сфери торгівлі та послуг (12,2%) та професіоналів (11,6%).

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Запитання - відповідь

Чи можна стати на облік у центр зайнятості, якщо людина виїхала зі свого постійного місця проживання і не звільнялася з роботи?

Так, на облік у центрах зайнятості внутрішньо переміщені особи можуть ставати, не звільнившись з попередньої роботи. Для цього треба заповнити заяву, затверджену Державним центром зайнятості

Державні гарантії зайнятості та соціального страхування на випадок безробіття поширюється на громадян, які виїхали з місць ведення бойових дій і не були звільнені з попереднього місця роботи.

Відтепер законодавство дозволяє таким людям припинити трудові відносини в односторонньому порядку, поінформувавши про це роботодавця. Для цього треба заповнити відповідну заяву і надіслати будь-яким доступним способом комунікації.  Тоді людина зможе перебувати на обліку в службі зайнятості, отримувати допомогу по безробіттю і влаштовуватись на іншу роботу.

Норма діє в період воєнного стану, оголошеного в країні.

Закон  України  «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» від 21.04.2022 року № 2220 IX (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2220-IX#Text)  набрав чинності 7.05.2022 року.

У зв’язку з цим Державний центр зайнятості затвердив форми заяв про припинення трудових відносин і лист-повідомлення.

Форма заяви доступна за посиланням: https://bit.ly/3L4NA4u.

Тож на час дії воєнного стану статус безробітного надається внутрішньо переміщеним особам без застосування усіх звичайних вимог, зокрема за відсутності трудової книжки. У службі зайнятості  зможуть зареєструватися  ВПО, які не звільнялися з попередньої роботи через початок війни.

Служба зайнятості має повідомити роботодавця, Пенсійний фонд та територіальний орган Державної податкової служби про факт звільнення громадянина, який подав заяву про припинення трудових відносин або іншого виду зайнятості. Датою звільнення вважатиметься наступний день після подання такої заяви.

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Прес-реліз

про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення

безробітним у січні-квітні 2022 року

Послуги служби зайнятості за чотири місяці отримали понад 33 тисячі людей

Роботу знайшли близько 7 тисяч громадян

За підтримки обласної служби зайнятості отримали роботу 6,8 тисячі  осіб,  зокрема 6,4 тисячі зареєстрованих безробітних.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) працевлаштовані 84 безробітних: із них 9 осіб недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 75 осіб працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Професійне навчання пройшли 2,4 тисячі безробітних, на громадських роботах працювали близько півтисячі осіб

До участі в громадських та інших оплачуваних роботах тимчасового характеру у першому кварталі нинішнього року залучені 497 громадян.

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів  вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості 2,4 тисячі  безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 1,7 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

25 громадян, старших 45 років, у січні-квітні отримали ваучери для підвищення кваліфікації за спеціальностями «бджоляр» і «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

На обліку – 17,5 тисячі безробітних

Станом на 1 травня 2022 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебуває 17,5 тисячі людей. Отримують допомогу по безробіттю 15,7  тисячі клієнтів служби зайнятості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (18,4%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування  та машин (17,9%), представники найпростіших професій (14,3%), фахівці (10,6%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (10,5%).

Роботодавці пропонують 1 тисячу вакансій, найбільше – для  робітників 

До обласної служби зайнятості, станом на 1 травня, підприємства та установи заявили 1 тисячу актуальних вакансій.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації обладнання та машин (22,2%), кваліфікованих робітників з інструментом (17,3%), представників найпростіших професій (16,7%),  професіоналів (13,%), працівників сфери торгівлі та послуг (11,8%). 

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/





Нове в реєстрації внутрішньо переміщених осіб  внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, які проживають в Кременчуцькому регіоні та бажають звернутися в Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості

07 травня 2022 року набрав чинності Закон України від 21.04.2022 № 2220-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану“ -https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1279685

Внутрішньо переміщені особи, які не мали можливості припинити трудовий договір (інший вид зайнятості) України у зв’язку з неможливістю продовження роботи за таким трудовим договором (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю і соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття мають право припинити такий трудовий договір в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи (відповідно довідки взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи) заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору.

Одночасно, при зверненні в службу зайнятості внутрішньо-переміщена особа пред’являє такі документи:

-паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

- довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);

- довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Центр зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи (відповідно довідки взяття на облік внутрішньо-переміщеної особи) у день припинення трудового договору повідомляє про це:

- роботодавця (будь-якими засобами комунікації, у тому числі електронними);

-територіальний орган Пенсійного фонду України;

-територіальний орган Державної податкової служби.

Датою припинення трудового договору є день, наступний за днем подання такої заяви.

Тільки після цього особа має можливість подати заяву про надання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю.

До отримання відомостей, допомога по безробіттю призначається  у мінімальному розмірі, а загальна тривалість виплати такої допомоги не може перевищувати 180 календарних днів; після надходження необхідних відомостей тривалість виплати допомоги по безробіттю та її розмір переглядаються відповідно до законодавства.

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Постановою КМУ від 20.03.2022 р. № 331 визначений Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.


Компенсацію таких витрат надають роботодавцю за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, за таких умов:

- роботодавець перебуває на обліку як платник ЄСВ;

- розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати;

- подання в установленому законодавством порядку податкової звітності за IV квартал 2021 року або річної звітності за 2021 рік.


Особа з числа внутрішньо переміщених осіб може бути працевлаштована на вказаних умовах лише один раз.


Компенсацію витрат надають у розмірі 6500 грн щомісяця за кожну працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачує ЄСВ, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.


Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.


Для отримання такої компенсації роботодавець не раніше, ніж через 5 календарних днів після працевлаштування особи подає до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат:


- в електронній формі - через Єдиний державний вебпортал електронних послуг;

- в паперовій формі - особисто під час відвідування центру зайнятості або на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості.


Заяву подає роботодавцець до центру зайнятості, розташованого за місцезнаходженням роботодавця.


До заяви, поданої до центру зайнятості в паперовій формі (зокрема на адресу електронної пошти), додають:

- копію наказу про працевлаштування особи;

- документ, що підтверджує працевлаштування на встановлених умовах;

- відомості про працівників, які є застрахованими особами;

- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

  • Звертатись до  Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості, за адресою: проїзд Арсенальний, 1 або за контактними телефонами 0536758823, 0536758824, 0536758836. Графік роботи: Понеділок-Четвер – 08:00 до 17:15 год.,  П'ятниця – 08:00 до 16:00 год.


Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/






Послуги служби зайнятості за перший місяць року отримали 23 тисячі людей

У січні 2022 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 23,4 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 21,8 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного. 

За перший місяць року від 1,1 тисячі роботодавців надійшло 3 тисячі пропозицій роботи.

У січні знайшли роботу 682 клієнта служби зайнятості

За сприяння обласної служби зайнятості в січні 2022 року отримали роботу 682 особи, з них 581 – в статусі безробітного.

До  участі в оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру в перший місяць поточного року залучили більше 50 людей.

Більше  900 безробітних  пройшли  професійне  навчання

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів  на посади вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості 914 безробітних  проходили у січні професійне навчання.

Зокрема 578 слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Заради кращої конкурентоспроможності на ринку праці 6 осіб отримали ваучер для підвищення кваліфікації за спеціальністю «бджоляр».

На обліку перебуває 19,8 тисячі безробітних

Станом на 1 лютого 2022 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 19,8 тисячі безробітних. Отримують допомогу по безробіттю 18,1  тисячі клієнтів служби зайнятості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування (29,6%), працівники сфери торгівлі та послуг (13,8%), представники найпростіших професій (13,3%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (9,8%), фахівці (9,4%), професіонали (8,2%).

Роботодавці пропонують  близько 2 тисяч вакансій 

Кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, на 1 лютого 2022 року, становила 1,9 тисячі одиниць.

Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 0,9 тисячі  пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (26,9%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування (21 %), професіоналів (13,7%), працівників сфери торгівлі та послуг (12%).

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/







Ринок праці Полтавщини: попит і пропозиція

У 2021 році роботодавці поінформували службу зайнятості області  про наявність 30,3 тисячі вакансій.

Найбільше вакансій -  29%  - пропонувалися у сільському господарстві; 19% вакансій – на підприємствах переробної промисловості; 11% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 7% – у будівництві.

У професійному розрізі найбільше пропозицій роботи мали  робітники з обслуговування та експлуатації устаткування – 32%, кваліфіковані робітники з інструментом – 14%, представники найпростіших професій – 14%; сери торгівлі та послуг – 12%.

***

Станом на 1 січня 2022 року роботодавці заявили до Полтавської обласної служби зайнятості становила 1,8 тисячі актуальних вакансій, це на 15% більше, ніж на таку ж дату минулого року.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічується на підприємствах переробної промисловості (34%), у транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності (11%), у оптовій та роздрібній торгівлі (10%), у будівництві (9%) і у охороні здоров’я та наданні соціальної допомоги (6%).

За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігався на:

- кваліфікованих робітників з інструментом - 27% всіх поданих вакансій (швачка, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник),

- робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин - 21% (водій автотранспортних засобів, токар, машиніст екскаватора, фрезерувальник, машиніст розфасувально-пакувальних машин);

- професіоналів - 13% (інспектор (пенітенціарна система), інженер-конструктор, вчитель закладу загальної середньої освіти);

- працівників сфери торгівлі та послуг - 12% (продавці, поліцейський (за спеціалізаціями), охоронник, кухар);

- некваліфікованих працівників - 9% (підсобний робітник, вантажник, жилувальник м'яса та субпродуктів, комірник, двірник, прибиральник виробничих приміщень);

- фахівців - 8% (бухгалтер, електромеханік, сестра медична (брат медичний), майстер виробничого навчання, інспектор воєнізованої охорони, фахівець, механік, асистент вчителя).

***

У 2021 році послугами Полтавської обласної служби зайнятості скористалися 64,2 тисячі зареєстрованих безробітних.

Серед безробітних, які мали професійний досвід, 27% раніше працювали у сільському господарстві; 16% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 15% – на підприємствах переробної промисловості; 13% - у державному управлінні й соціальному страхуванні.

Станом на 1 січня 2022 року послуги Полтавської обласної служби зайнятості отримували 17,9 тисячі  зареєстрованих безробітних, що на 36% менше, ніж на цю ж дату минулого року.

Серед безробітних  Полтавщини чоловіків і жінок майже порівну: 8,8 тисячі осіб (49%) – чоловіки,  9,1 тисячі (51%) – жінки.

За віковими групами: 25% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 28% – від 35 до 44 років; 30% –  від 45 до 55 років; 17% – понад 55 років.

За освітою: 46% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 42% – професійно-технічну, 12% – загальну середню.

На одне вільне робоче місце претендувало 10 безробітних (на 1 січня 2021 року – 18 осіб).

Найбільша нестача вакансій спостерігалася для представників таких професій: водій автотранспортних засобів, продавець продовольчих товарів, бухгалтер, кухар, спеціаліст державної служби. Не вистачає роботодавцям швачок, поліцейських, кондукторів громадського транспорту, фрезерувальників, інспекторів пенітенціарної системи,  електромеханіків.

***

У  2021 році професійне навчання за направленням Полтавської  обласної служби зайнятості пройшли близько 4 тисяч людей за 131 професією і напрямком. Безпосередньо на виробництві за індивідуальною формою навчалися 366 осіб, із них 326 пройшли стажування на робочих місцях.

Стажування здійснювалося під конкретне замовлення роботодавців за понад 60 напрямками. Зокрема, шукачі роботи стажувалися на посади менеджерів, фармацевтів, економістів, товарознавців, педагогів, медичних сестер, обліковців, кухарів, адміністраторів, продавців -консультантів, електрогазозварників та іншими.

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/





Послуги служби зайнятості отримали близько 80 тисяч людей

Протягом січня-листопада 2021 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 79,3 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 57,8 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.

За 11 місяців поточного року від 5,9 тисячі роботодавців надійшло 29,3 тисячі пропозицій роботи.

Більше 22 тисяч жителів Полтавщини знайшли роботу за допомогою служби зайнятості

Обласна служба зайнятості допомогла в працевлаштуванні 22,2 тисячі людей, зокрема знайшли роботу 19,3 тисячі зареєстрованих безробітних.

6 громадян отримали допомогу по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 353 безробітних: із них 54 недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 299 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Професійне навчання пройшли 3,6 тисячі безробітних

За сприяння обласної служби зайнятості до участі в громадських та інших оплачуваних роботах тимчасового характеру залучені 2,4 тисячі людей.

Для відповідності професійно-кваліфікаційного рівня претендентів  вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості протягом січня-листопада 3,6 тисячі безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 2,6 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

7 осіб старше 45 років отримали ваучер для підвищення кваліфікації за спеціальностями «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» та «водій автотранспортних засобів».

На обліку – 13,7 тисячі безробітних

Станом на 1 грудня 2021 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 13,7 тисячі безробітних. Отримують допомогу по безробіттю 12,1  тисячі клієнтів служби зайнятості.

За професійними групами, серед безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (17,6%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (14,8%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (14,4%), представники найпростіших професій (13,7%), фахівці (11,8%), професіонали (11,4%).

Роботодавці запропонували  2 тисячі вакансій

Станом на дату 1 грудня роботодавці заявили до обласної служби зайнятості 2 тисячі актуальних вакансій.

Крім того, у базі даних служби зайнятості міститься інформація про 0,8 тисячі  пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (27,2%), робітників з обслуговування, експлуатації та контролю технологічного устаткування (21,9%), працівників сфери торгівлі та послуг (12,1%), професіоналів (11,9%).

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Послугами обласної служби зайнятості за 10 місяців  скористалися більше 75 тисяч людей

Протягом січня-жовтня 2021 року послуги обласної служби зайнятості отримали 75,5 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 54,7 тисячі мали статус зареєстрованого безробітного.

За 10 місяців поточного року від 5,6 тисячі роботодавців надійшло 28,1 тисячі пропозицій роботи.

Понад 20 тисяч мешканців області знайшли роботу за допомогою служби зайнятості

За допомогою обласної служби зайнятості працевлаштовані 21,1 тисячі осіб, зокрема знайшли роботу 18,5 тисячі зареєстрованих безробітних.

6 безробітних громадян отримали допомогу по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 276 безробітних: із них 45 недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 231 особи, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.

Професійне навчання пройшли 3,5 тисячі безробітних

За сприяння обласної служби зайнятості до участі в громадських та інших оплачуваних роботах тимчасового характеру залучені 2,3 тисячі людей.

Для того, щоб професійно-кваліфікаційний рівень шукачів роботи відповідав вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості протягом січня-жовтня 3,5 тисячі безробітних проходили професійне навчання.

Зокрема 2,6 тисячі слухачів навчались у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

7 осіб старше 45 років отримали ваучер для підвищення кваліфікації за спеціальностями «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» та «водій автотранспортних засобів», що слугує кращій конкурентоспроможності на ринку праці.

На обліку – 13,3 тисячі безробітних

Станом на 1 листопада 2021 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 13,3 тисячі безробітних. Отримують допомогу по безробіттю 11,3 тисячі клієнтів служби зайнятості.

За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають

працівники сфери торгівлі та послуг (18,2%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (15,7%), представники найпростіших професій (13%), фахівці (12,6%), професіонали (11,8%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування (11,6%).

Роботодавці пропонують 2,2 тисячі вакансій

Станом на 1 листопада 2021 року роботодавці заявили до обласної служби зайнятості 2,2 тисячі актуальних вакансій.

Крім того, у базі даних служби зайнятості міститься інформація про 0,9 тисячі  пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (26,5%), кваліфікованих робітників з інструментом (26 %), працівників сфери торгівлі та послуг (11,1%), професіоналів (10,5 %).

 

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/



Курси для роботодавців на Освітньому порталі

На Освітньому порталі Державної служби зайнятості доступні три безкоштовні дистанційні курса для роботодавців :

https://bit.ly/30dB0i8

Покрокові дії щодо добору працівників.

Підготовка професійних кадрів на запити роботодавців.

Особливості працевлаштування іноземців та осіб без громадянства.

Загалом їх пройшли близько 7 тисяч слухачів.

Детальніше тут: https://bit.ly/3DaaBjf


Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Навесні на ринку праці Полтавщини найбільше не вистачало медсестер, лікарів, інспекторів пенітенціарної системи, токарів і фрезерувальників!

За 4 місяці нинішнього року роботодавці поінформували службу зайнятості Полтавської області про наявність 16,4 тисячі вакансій.

40% пропозицій роботи  –  у сільському господарстві; 17% вакансій на підприємствах переробної промисловості; 9% – у будівництві; 8% – в оптовій та роздрібній торгівлі.

Тож знайти роботу цілком реально навіть в умовах карантину! За деякими професіями спостерігається навіть нестача кадрів: це медсестра і медбрат стаціонару, інспектор пенітенціарної системи, начальник відділу поштового зв’язку, лікар медицини невідкладних станів, лікар загальної практики-сімейний лікар, токар-розточувальник, фрезерувальник, електромеханік з ліфтів тощо.

Дефіцит вакансій існує за  спеціальностями: продавець-консультант, спеціаліст державної служби (місцевого самоврядування), кухар, прибиральник, бухгалтер та іншими.

Найбільша невідповідність попиту і пропозиції робочої сили - у службовців та керівників (33 особи), кваліфікованих робітників сільського господарства (30 осіб), технічних службовців (19 осіб), працівників сфери торгівлі та послуг (18 осіб).

У середньому в області, станом на 1 травня, на одне вільне робоче місце претендувало 11 безробітних (торік на цю ж дату – 12).

На початку травня послуги Полтавської обласної служби зайнятості отримували 21,8 тисячі  зареєстрованих безробітних, що на 14% менше, ніж у минулому році.

Серед загальної кількості зареєстрованих безробітних чоловіків -  8,9 тисячі (або 41%), жінок – 12,9 тисячі (або 59%).

28% безробітних – молоді люди до 35 років; 27% –  віком від 35 до 44 років; 27% – від 45 до 55; 18% – понад 55 років. Цікаво, що половина безробітних Полтавщини має вищу освіту, 37% – професійно-технічну, 13% – загальну середню.

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/





Проєкти завершуються – робота триває!

Регіональна служба зайнятості Полтавщини за два роки взяла участь у трьох міжнародних програмах.

Складні життєві ситуації, до яких належить і безробіття, часто пригнічують людину, вселяють апатію і зневіру. Дуже важливо, щоб у цей період нас підтримали ті, хто поверне віру у власні сили, налаштує на позитивні зміни. Служба зайнятості постійно вдосконалюється в наданні соціальних послуг, допомагає безробітним, використовуючи сучасні підходи, міжнародний досвід  і програми визнаних світових донорів.

Протягом останніх років служба зайнятості Полтавської області долучилася до реалізації кількох великих проектів, які фінансуються за сприяння  Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.

Підтримка жінок соціально вразливих категорій

У 2019 році на Полтавщині реалізовувався важливий проект. Спрямований на тих, хто дуже потребував підтримки.

Складна назва і дієвий результат - "Інноваційна модель інтеграції послуг з навчання, перекваліфікації та соціальної підтримки у Полтавській області". В межах більш масштабної ініціативи «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні», ця програма  виконувалася товариством Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Втілювали цю ідею у нашій області громадська організація «Центр освіти дорослих Полтавщини разом з Департаментом економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА, ГО «Інститут аналітики та адвокації», Полтавським обласним центром зайнятості та Полтавським центром професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) .

Підсумовуючи результати цієї роботи, директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва відзначила:

«Служба зайнятості області – активний учасник програм з навчання дорослого населення. Саме в цьому проєкті навчали швачок, кравців і закрійників. Працюємо в тісній зв’язці з соціальними партнерами, з міжнародними організаціями та підприємцями».

«Цей проєкт націлений на підтримку внутрішньо переміщених осіб і людей, які потребують соціалізації, – зазначив директор проєкту «Професійна інтеграція ВПО в Україні», представник товариства GIZ Йенс Адам.

За кошти GIZ придбані техніка і програмне забезпечення для оволодіння  швейними професіями на базі Полтавського ЦПТО ДСЗ і ГС «Соціальне підприємство «Навчально-виробничий центр».

До речі, для того, щоб професійно обслуговувати таку техніку, майстер виробничого навчання Полтавського ЦПТО ДСЗ Юрій Трясій, на запрошення проєкту GIZ «Професійна орієнтація ВПО», підвищив в Одесі кваліфікацію за фахом механіка з ремонту та налагодження швейного обладнання. Тепер  навчальний заклад планує запровадити подібні короткотермінові курси цільового призначення.

Реалізуючи названий проєкт, Полтавська обласна служба зайнятості відібрала і направила навчатися за професією «Швачка» представниць соціально вразливих груп населення. Насамперед залучали тих жительок Полтавщини, які опинилися в складних життєвих обставинах: це зокрема, жінки, постраждалі від домашнього насильства, звільнені з місць позбавлення волі, клієнтки програми замісної підтримувальної терапії, особи з інвалідністю та матері дітей з інвалідністю, внутрішні переселенці.

Крім навчання професії, виробничої практики на швейному виробництві і робочого місця, слухачкам незахищених категорій запропонували  участь у програмі «Особистісний розвиток ВПО та інших соціально вразливих груп населення». Такі послуги отримали 80 учасниць проекту. 30 жінок пройшли навчання за професією «Швачка».

Слово – учасницям проєкту.

Ірина, переселенка з Луганська, розповіла: Полтава стала її новою домівкою. Жінка вже брала участь у соціальних програмах для ВПО. Саме в цей проєкт прийшла, відчувши, що їй не вистачає саме швейних навичок, які отримала під час професійного навчання:

– Вдячна нашим викладачам, тренерам, і нашим чудовим дівчатам з групи.  Окрім додаткових можливостей працевлаштування, таке навчання дає шанс змінити себе і своє мислення, – підсумовує дівчина.

Олександра залишилася одна, без житла і професії, з малою дитиною на руках. Не було за що жити. Звернулася до благодійної організації «Світло надії». Їй запропонували житло в кризовому центрі для жінок, навчання на швейних курсах, надали тимчасову оплачувану громадську роботу.

– Мені все дуже сподобалося, і програма навчання, і викладачі. Цікаво те, що ми вчили техніки моделювання одягу. Дякую за те, що потрапила в проект! – каже молода жінка.

Хоча названий проєкт на Полтавщині успішно реалізований і завершений, закуплене обладнання продовжує використовуватись для навчання безробітних, слугувати полтавській громаді.

Так, полтавка Юлія після опанування швейної професії на базі Полтавського ЦПТО ДСЗ стала підприємцем:

«Відкрила свою справу, планую шити на замовлення, зараз розглядаю різні ідеї – з чого почати. Навчання на професійному сучасному обладнанні дуже допомогло в оволодінні навичками. Це високий рівень, на таких машинах хочеться працювати».

Інша Юлія, жителька Миргородського району, нині опановує за індивідуальною програмою професію «Швачка».

«Подобаються навчання, новітнє обладнання, швейні машинки, і я рада, що тепер маю потрібні навички та зможу працювати в подальшому, – відзначила молода жінка. – У нашому селі роботи немає, тож хочу набути професію і спробувати відкрити свою майстерню з пошиву та ремонту одягу. Попит на такі послуги є. У мене двоє маленьких дітей, їздити кудись далеко на роботу незручно, тому треба створити робоче місце вдома».

Загалом у 2019-2021 роках професії «Швачка», «Кравець» і «Закрійник» на обладнанні, закупленому завдяки участі в проєкті GIZ, опанували 124 безробітних з Полтавської області.

Навчання для майбутніх фермерів

Наприкінці минулого року Полтавщина долучилася до проєкту «Школа фермерства 2.0». Цю ініціативу реалізує громадська організація «Покоління ЗЕД».

Спільна робота розпочалася підписанням Меморандуму про співробітництво між Полтавським обласним центром зайнятості, Полтавським центром професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та ГО «Покоління «ЗЕД». Документ підписали директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, заступник директора Полтавського ЦПТО ДСЗ Валерія Коваль, голова громадської організації  Галина Посвалюк.

Навчальному закладу передали ноутбуки з ліцензійним програмним забезпеченням, відеокамери та іншу оргтехніку, необхідну для втілення проєкту «Школа фермерства 2.0».

«Цей проєкт цікавий і затребуваний в Україні, адже дуже важливо дати людям шанс і можливість реалізувати себе», – наголосила з цього приводу Катерина Клавдієва.

Розрахована «Школа…» на жителів чотирьох областей України, у тому числі Полтавської. Бажаючим пропонувався онлайн-курс з основ сільського господарства. Прослухавши лекції з різних напрямків – вирощування овочів, фруктів, ягід, птиці, з бджільництва, квітникарства тощо – людина може зорієнтуватися й зрозуміти, в якому напрямку розвивати свою діяльність.

Викладачі навчальних пройшли підготовку як тренери й надалі самі проводять  заняття для всіх бажаючих.

«Мені особисто цей курс дуже цікавий, – поділилася враженнями одна з таких викладачів, Тетяна Лукашенко, учасниця і тренер «Школи фермерства», майстер виробничого навчання Полтавського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. – Ми спочатку навчалися як тренери, дізналися  багато цікавого і корисного для себе. Тепер можемо навчати інших».

«Школа…» дала поштовх до створення нових освітніх програм. На основі онлайн-курсу у Полтавському ЦПТО ДСЗ започаткували короткостроковий цикл «Фермерство - школа успішного аграрія».

Викладач спецдисциплін, майстер виробничого навчання ЦПТО ДСЗ, тренер «Школи фермерства» Лілія Шкреба читає лекції цього циклу.

«Щойно завершили заняття дві групи слухачів із Вінницької області, з якими працюємо дистанційно, – розповіла вона. – Тепер навчаються групи безробітних з Кіровоградщини. Люди цікавляться цим курсом, тому що він прикладний, дає змогу навчитися вирощувати сільськогосподарську продукцію і реалізовувати її».

Усього до проєкту «Школа фермерства» доєдналися на різних етапах близько 600 людей. 40 осіб були задіяні в тренінгу для майбутніх тренерів. Лекції на різних модулях відвідували близько 400 охочих.

«227 слухачів «Школи фермерства» успішно завершили повний курс навчання та отримають сертифікати і цікаві корисні посібники, – розповіла керівник  організації - виконавця Галина Посвалюк. – Надалі плануємо провести «круглий стіл» у режимі онлайн, де підбити попередні підсумки реалізації проєкту і почути враження людей від участі в ньому. Запропонуємо відзняти короткі відеоісторії успіху: що їм дала школа, чого навчила, до чого мотивувала.

Співрозмовниця відзначила плідну співпрацю «Школи фермерства» з Державною службою зайнятості. Багато людей, реєструючись на онлайн-курс, написали в анкетах,  що дізналися про нього саме в нашій службі.

Працівники служби зайнятості підвищують професійні компетенції

У 2021 році на Полтавщині стартував новий проєкт: «Покращення інституційного потенціалу Державної служби зайнятості для посилення якості послуг, що надаються безробітним, включаючи ВПО та представників вразливих  груп населення».

Реалізують його громадська організація «Фонд «Професійний розвиток Харкова» за підтримки GIZ у партнерстві з ДСЗ.

Названий проєкт має три напрямки. Перший крок - це анкетування керівників і спеціалістів служби зайнятості, роботодавців та безробітних, й визначення – що саме потрібно вдосконалити, аби надавати більш якісні послуги. Другий – обговорення та оцінка результатів опитування професійними фокус-групами.

І зрештою третій – тренінги з підвищення кваліфікації та професійних навичок кар’єрних радників і консультантів роботодавців, які працюють у службі зайнятості, та індивідуальні консультування експертами програми.

Так, у квітні розпочався цикл тренінгів в онлайн-режимі для фахівців служби зайнятості Полтавської області – 19 кар’єрних радників і 15 консультантів роботодавців. Це прекрасна можливість спеціалістам, які працюють із клієнтами, поглибити свої знання і навички з психології, вирішення конфліктів, з різних видів консультування, сучасного рекрутингу тощо.

«Зараз, у період пандемії, питання працевлаштування дуже актуальне для людей. Ми маємо багаторічний досвід роботи у напрямі підвищення компетенцій населення для пошуку роботи, у тому числі вразливих верств. Саме тому вважаємо цінним інтегрувати напрацьовані методи та підходи до роботи із дорослими в державні інституції», – зазначає керівник проєкту Наталія Кругла.

Тож проєкти успішно завершуються, але люди продовжують використовувати  обладнання, знання і навички, які були набуті в рамках реалізації цих ініціатив.

Служба зайнятості Полтавщини сподівається й надалі поглиблювати співпрацю з міжнародними партнерами.


Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/






Прес-реліз

про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення

безробітним у січні-квітні 2021 року

Послугами обласної служби зайнятості за чотири місяці року скористалися майже 60 тисяч громадян

Протягом січня - квітня 2021 року послуги обласної служби зайнятості отримали 59,8 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 42,7 тисячі людей мали статус зареєстрованого  безробітного.

Від 3,5 тисячі роботодавців за цей період надійшло 16,4 тисячі пропозицій роботи.

Роботу знайшли більше 11 тисяч людей

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 11,4 тисячі осіб, зокрема 10,6 тисячі зареєстрованих безробітних.

5 безробітних громадян отримали допомогу по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 33 безробітних.

687 громадянам забезпечена тимчасова зайнятість.

Професійне навчання пройшли 2,9 тисячі безробітних 

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості 2,9 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 2,1 тисячі людей навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Для кращої конкурентоспроможності на ринку праці 5 осіб старше 45 років отримали ваучер на навчання за спеціальністю «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

На обліку – 21,8 тисячі безробітних

На обліку в регіональній службі зайнятості станом на 1 травня 2021 року перебуває 21,8 тисячі безробітних. Допомогу по безробіттю отримують 19,7  тисячі клієнтів служби зайнятості.

За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (17,3%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (16,6%), представники найпростіших професій (13,9%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (12,7%).

Роботодавці пропонують понад 2 тисячі вакансій

Станом на 1 травня кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, становила 2,1 тисячі одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про понад 400   пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (25,1%), робітників з обслуговування та експлуатації технологічного устаткування (24,4%), професіоналів (12,3%), працівників сфери торгівлі та послуг (10%), представників найпростіших професій (9,7%).

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/






Прес-реліз

про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення

безробітним у січні-березні 2021 року

Послугами обласної служби зайнятості за перший квартал року скористалися 56,5 тисячі громадян

Протягом січня-березня 2021 року послуги обласної служби зайнятості отримали 56,5 тисячі громадян, які шукали роботу. Із них 39,6 тисячі людей мали статус зареєстрованого  безробітного.

Від 2,8 тисячі роботодавців надійшло 12,2 тисячі пропозицій роботи.

Роботу знайшли більше 6 тисяч людей

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 6,6 тисячі осіб, зокрема 6 тисяч зареєстрованих безробітних.

4 безробітних громадян отримали допомогу по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 33 безробітних, з яких 9 недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, та 24 особи, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

Професійне навчання пройшли 2,8 тисячі безробітних

За сприяння обласної служби зайнятості у першому кварталі року організовані тимчасові і громадські роботи для 293 громадян.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості 2,8 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 2 тисячі людей навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці 5 осіб старше 45 років отримали ваучер на навчання за спеціальністю «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

На обліку – близько 26 тисяч безробітних

Станом на 1 квітня 2021 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебуває 25,9 тисячі безробітних. Отримують  допомогу по безробіттю 23,1 тисячі клієнтів служби зайнятості.

За професійними групами серед безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (22,7%), працівники сфери торгівлі та послуг (15,4%), представники найпростіших професій (14,4%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11%).

Роботодавці пропонують 3,3 тисячі вакансій

Станом на 1 квітня 2021 року кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, становила 3,3 тисячі одиниць.

Крім того, у базі даних служби зайнятості є інформація про 0,8 тисячі  пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців зараз спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (39,7%), кваліфікованих робітників з інструментом (16,7%), представників найпростіших професій  (10,5%), та професіоналів (8,4%).

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/





Прес-реліз

про підтримку бізнесу в період карантину

Влада та служба зайнятості: підтримка бізнесу в період карантину

Завдяки участі в урядових проєктах з надання фінансової підтримки бізнесу в області збережено більше 25 тисяч робочих місць

У 2020 році Полтавський обласний центр зайнятості спільно з органами влади реалізував дві державні програми, спрямовані на фінансову підтримку бізнесу та збереження робочих місць.

Перша для роботодавців із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності;

Друга для суб’єктів господарювання – юридичних осіб на період здійснення обмежуваних заходів, запроваджених з метою запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Загалом сума виплаченої допомоги роботодавцям і найманим працівникам на Полтавщині перевищила 125 мільйонів гривень.

У рамках підтримки бізнесу в області з квітня 2020 року тривала активна робота з надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Упродовж 2020 року по ній ухвалено 7,9 тисячі позитивних рішень про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, з них 6,9 - фізичним особам-підприємцям та 950 роботодавцям для виплати 7,1 тисячі найманих працівників. Загальна сума виплаченої за минулий рік допомоги по частковому безробіттю на період карантину - 84,6 мільйона гривень.

Допомогу по частковому безробіттю отримали співробітники таких знаних в області підприємств як зокрема «Миргородкурорт» (461 працівник, сума допомоги – понад 7 мільйонів гривень), лохвицьке ПАТ «Склоприлад» (423 працівника, суцма допомоги – 1,5 мільйона гривень), кременчуцьке ТОВ «АВМ Ампер» (206 працівників, 336 тисяч гривень) тощо.

Загалом на Полтавщині завдяки виплатам по частковому безробіттю збережено понад 15 тисяч робочих місць.

У грудні минулого року запрацювала ще одна державна програма, спрямована на підтримку роботодавців і працівників під час дії карантину, відповідно до Постанови Кабінету міністрів України № 1231 від 9.12.2020 року.  Це програма надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання – юридичним особам для здійснення виплати найманим працівникам на період обмежувальних протиепідемічних заходів.

Так, 288 роботодавців отримали від Полтавської обласної служби зайнятості одноразову матеріальну виплату в сумі 40,6 мільйона гривень для фінансової підтримки 10,2 тисячі працівників, робочий час яких скорочений через посилення у грудні 2020-го – січні 2021-го року карантинних обмежень і запровадження локдауну.

Така допомога сприяла гарантованому збереженню близько 10 тисяч робочих місць. Із них понад 6 тисяч робочих місць - на провідних промислових підприємствах області, зокрема: ПАТ Крюківський вагонобудівний завод  (3911 осіб), ПП ВТК «Лукас» (601 особа), ПРАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин» (535 осіб), ПрАТ «Завод «Лтава» (517 осіб), ПРАТ «Полтавський машинобудівний завод» (166 осіб) та інші.

 

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Державна служба зайнятості – надійний надавач соціальних послуг

За три десятиліття своєї роботи Полтавська обласна служба зайнятості працевлаштувала близько мільйона шукачів роботи

Служба зайнятості відзначила 30-річчя з часу створення.

Бюро по працевлаштуванню населення, які діяли на той час, перетворилися на  спеціалізовані установи, завданнями яких стали  регулювання зайнятості, професійна орієнтація, працевлаштування, соціальна підтримка тимчасово непрацюючих громадян.

Нині служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи. На безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, професійного навчання,  здійснює виплату матеріального забезпечення безробітним.

За 30 років діяльності  Державної служби зайнятості:

*впроваджена система соціального захисту населення від безробіття на страхових засадах;

*створена система соціального партнерства;

*розроблені та введені новітні технології у сфері надання соціальних послуг, у тому числі Єдину інформаційно - аналітичну систему служби зайнятості, зокрема єдиний банк даних вакансій по всій Україні.

За 30 років роботи Полтавської обласної служби зайнятості:

*скористалися послугами – 2 420 тисяч незайнятих громадян;

*працевлаштовано – 948 тисяч шукачів роботи;

Зокрема, працевлаштовано на новостворені робочі місця:

-з наданням дотації роботодавцю для покриття витрат на заробітну плату прийнятих працівників – 12,8 тисячі осіб;

-з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 5,1 тисячі людей;

-з компенсацією роботодавцю витрат на оплату праці прийнятих працівників з числа внутрішньо переміщених осіб  – 133 громадян.

*професійну підготовку та перепідготовку пройшли – 154,2 тисячі  безробітних;

*взяли участь в оплачуваних громадських роботах – 382,2 тисячі осіб;

*започаткували власну справу за рахунок отримання допомоги по безробіттю одноразово для заняття підприємницькою діяльністю – 9,6 тисячі людей.

 

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/

 





Кременчуцький МРЦЗ нагадує, що згідно пп. 4 п. 4 ст. 36 Закону України «Про зайнятість населення» підприємства, які займаються посередництвом у працевлаштуванні, повинні надавати службі зайнятості за місцем ведення діяльності у встановленому порядку відомості про чисельність працевлаштованих ними осіб.


Форму звітності № 1-ПА «Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні»  та Порядок її подання затверджено Наказом Міністерства соціальної політики України від 03.06.2019 року № 851.

Форма звітності 1-ПА подається щоквартально, не пізніше 15 числа місяця після звітного кварталу, в електронному (з накладанням електронного цифрового підпису) чи паперовому вигляді (із засвідченням підписом керівника або уповноваженої ним особи) міським, районним і міськрайонним центрам зайнятості.

За більш детальною інформацією звертатись до Кременчуцького МРЦЗ за адресою: проїзд Арсенальний, б. 1, каб. 207 або за тел. (0536)758823


Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/






Хто може отримати допомогу?

Роботодавці, основна діяльність яких (1-й КВЕД в Свідоцтві про Держреєстрацію) НЕ ВХОДИТЬ до Переліку основних видів економічної діяльності https://diia.gov.ua/news/kvedy та які скоротили або можуть скоротити робочий час працівників через карантинні обмеження.

Що необхідно подати?

  • Заява https://is.gd/iijaDW
  • Копія наказу про скорочення або можливе скорочення нормальної тривалості робочого часу
  • Копія відомості про найманих працівників https://is.gd/iijaDW

Коли?

До 21 грудня 2020 року (включно)

Як?

1 Варіант: безпосередньо звернутись до центру зайнятості за місцем державної реєстрації підприємства. https://is.gd/IUIT5n

2 Варіант: надіслати пакет документів (скан-копії) на електронну адресу відповідного центру зайнятості. https://is.gd/yroT0I

Хто не може отримати допомогу?

Юридичні особи (роботодавці), які:

  • не сплатили ЄСВ за найманих працівників за всі місяці III кварталу 2020 року;
  • отримують допомогу по частковому безробіттю та/або допомогу по частковому безробіттю на період карантину.
  • припинили діяльність станом на 10.12.2020 р. або перебувають у стані припинення діяльності/банкрутства.

На отримання допомоги не можуть розраховувати робітники-сумісники та робітники, за яких роботодавцем не сплачено ЄСВ за всі місяці III кварталу 2020 року. Тому їх роботодавець не вносить у відомість https://is.gd/iijaDW, подаючи пакет документів до служби зайнятості.

Покрокова інструкція щодо отримання такої допомоги: https://is.gd/5kXXs1

 

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/



Одноразова допомога роботодавцю: покрокова інструкція та перелік необхідних документів


Уряд ухвалив рішення підтримати ініціативу  Президента України про виплату  одноразової матеріальної допомоги роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин.

Отримання допомоги регламентується Порядком надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми, з яким ви можете ознайомитися на сайті державної служби зайнятості:

Хто має право на отримання одноразової матеріальної допомоги?

Юридичні особи (роботодавці), які використовують працю найманих працівників. Важливо: основний вид економічної діяльності таких роботодавців не входить до Переліку видів економічної діяльності щодо яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Як подати необхідні для отримання одноразової допомоги документи?

Юридичні особи (роботодавці) можуть надати пакет документів в один із способів:

  1. Безпосередньо до центру зайнятості;
  2. Не електронну адресу центру (скановані копії).

Важливо! Пакет документів можна подати до центру зайнятості до 21 грудня 2020 року включно.

Перелік необхідних документів:

  • заява за формою згідно з додатком 1 Порядку;
  • копія наказу про скорочення чи можливе скорочення тривалості робочого часу;
  • копія відомостей про найманих працівників за формою згідно з Додатком 2 до Порядку.

До вашої уваги інфографіка “Як суб’єкту господарювання отримати одноразову матеріальну допомогу”: https://is.gd/HbMQXN

покрокова інструкція щодо отримання такої допомоги: https://is.gd/5kXXs1

бланк заяви тут: https://is.gd/iijaDW

бланк відомості про найманих працівників тут: https://is.gd/iijaDW

електронні скриньки центрів зайнятості тут: https://is.gd/7z3gMM

За більш детальною інформацією звертайтесь за адресою:

м. Кременчук, проїзд Арсенальний, 1, кабінет № 207

тел. 0536758823, 0536758824

Відділ взаємодії з роботодавцями Кременчуцького МРЦЗ

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/





Послугами обласної служби зайнятості за 10 місяців 2020 року скористалися більше 88 тисяч громадян


Протягом січня-жовтня 2020 року послуги обласної служби зайнятості отримали 88,1 тисячі громадян, які шукали роботу. З них 57,4 тисячі людей  мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 8,3 тисячі роботодавців за цей період надійшло 43,7 тисячі пропозицій роботи.

Роботу отримали більш як 30 тисяч мешканців Полтавщини.

За сприяння обласної служби зайнятості за 10 місяців нинішнього року отримали роботу 31,5 тисячі осіб, зокрема 19,4 тисячі зареєстрованих безробітних.

7 клієнтів служби зайнятості отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 367 безробітних. З них 61 особа недостатньо конкурентоспроможна на ринку праці та 306 осіб, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

На громадських роботах працювали 4,7 тисячі  охочий. 

За сприяння обласної служби зайнятості забезпечена тимчасова зайнятість 4,7 тисячі громадян. Найбільш поширені види громадських робіт: екологічний захист навколишнього середовища, благоустрій, інформування про субсидії, робота із соціально вразливими верствами населення.  

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості 4,7 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 3,3  тисячі безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Для кращої конкурентоспроможності на ринку праці 77 осіб отримали ваучери на підвищення кваліфікації за спеціальностями «медсестринство» та «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

На обліку – 20 тисяч безробітних.

Станом на 1 листопада 2020 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебували 20,1 тисячі безробітних, із них отримували допомогу по безробіттю 17,7 тисячі осіб.

За професійними групами, серед зазначеної чисельності зареєстрованих безробітних, переважають працівники сфери торгівлі та послуг (18,9%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (14,9%), представники найпростіших професій (13,5%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (12,5%).

Роботодавці пропонують 2,8 тисячі вакансій.

Кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 листопада 2020 року, становила 2,1 тисячі  одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 1,9 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (24,9%), робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (23,8%),  працівників сфери торгівлі та послуг (12,6%).

 

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/


Прес-реліз

про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення

безробітним у січні - серпні  2020 року

Послугами обласної служби зайнятості за 8 місяців року скористалися  більше 80 тисяч громадян

Протягом січня-серпня 2020 року послуги обласної служби зайнятості отримали 81,7 тисячі громадян, які шукали роботу. З них 51,9 тисячі людей  мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 7,6 тисячі роботодавців за цей період надійшло 38,6 тисячі пропозицій роботи.

Роботу отримали більше 27 тисяч мешканців Полтавщини

За сприяння обласної служби зайнятості за 8 місяців року знайшли роботу 27,7 тисячі осіб. У тому числі 11,8 тисячі людей, (або 42,6%), працевлаштовані оперативно, до набуття статусу безробітного.

7 клієнтів служби зайнятості отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 278 безробітних. Із них 53 особи недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 225 працевлаштовані суб’єктами малого підприємництва в пріоритетних видах економічної діяльності.

На громадських роботах працювали 4 тисячі  бажаючих 

За сприяння обласної служби зайнятості забезпечена тимчасова зайнятість 4 тисяч громадян. Найбільш поширені види громадських робіт: екологічний захист навколишнього середовища, інформування про субсидії, благоустрій, робота із соціально вразливими верствами населення.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості 4,1 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 2,9 тисячі безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Для кращої конкурентоспроможності на ринку праці 77 осіб отримали ваучери на підвищення кваліфікації за спеціальностями «медсестринство» та «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

На обліку – 23 тисячі безробітних

Станом на 1 вересня 2020 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебували 23 тисячі безробітних, із них отримували допомогу по безробіттю 19,8 тисячі осіб.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних, переважають працівники сфери торгівлі та послуг (18,5%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (17,3%), представники найпростіших професій (13,6%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,9%).

Роботодавці пропонують 2,8 тисячі вакансій

Кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, станом на 1 вересня 2020 року, становила 2,8 тисячі  одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості є інформація про 2,7 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (23,1%), працівників сфери торгівлі та послуг (17%),

робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (14,4%).

Web-портал:

https://pol.dcz.gov.ua/

https://pracyakremen.com.ua/

Facebook:

https://www.facebook.com/KremenMRCZ/





Збільшення звернень  до служби зайнятості

В Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості в поточному році значно зросла кількість зареєстрованих безробітних. На початок 2020 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 1349 безробітних, на початок квітня 2020 року чисельність безробітних склала 1291 осіб. Але через ситуацію із карантинними заходами, які були запроваджені для протидії поширенню пандемії коронавірусу COVID-19, змінами введеними рішенням Уряду щодо реєстрації, перереєстрації безробітних, надання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю у період встановлення карантину, на кінець квітня вже мали статус безробітного 3454 громадянина. Максимальна чисельність безробітних досягла 4076 осіб на кінець червня. На сьогодні на обліку в Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості перебувають 3710 безробітних.
Суттєво погіршилась ситуація на ринку праці. Ринкоутворюючі підприємства регіону, які вели активний пошук працівників на існуючі вакансії, припинили прийом на роботу.
Відсутність обсягів робіт та низька заробітна плата на підприємствах призвели до скорочення та звільнення працівників.
Закриття кордонів та негативні тенденції в економіках європейських країн, помножені на наслідки пандемії коронавірусу, також збільшили зворотній потік українських заробітчан додому.
Тому, люди втрачаючи роботу, масово звертаються до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості з намірами стати на облік, щоб отримати статус безробітного.
Варто зауважити, що навантаження на фахівців збільшилось в 3 рази. Штат працівників при цьому залишився без змін.
Проте, щоб заспокоїти громадян, які не потрапили на прийом до фахівців, нагадуємо про альтернативні варіанти, як можна зареєструватися в Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості.

Реєстрація через портал «Дія»

Безробітні мають змогу зареєструватися на прийом у мобільному додатку «Дія».
Онлайн послуга надає можливість спростити процедуру звернення безробітних до центрів зайнятості для реєстрації і призначення допомоги по безробіттю.
Для отримання послуги необхідно лише 3 кроки:
1.  авторизуватись у кабінеті користувача на порталі «Дія» за допомогою електронного підпису, електронної системи ідентифікації Bank ID чи Mobile ID;
2.  заповнити онлайн-анкету, питання якої визначатимуть перелік документів  (паспорт, документи про освіту, трудова книжка тощо);
3.  отримати підтвердження на електронну пошту або на телефон про надання статусу безробітного та виплати допомоги із безробіття /або сповіщення про необхідність доопрацювання / або аргументована відмова.
 
Запис на реєстрацію за допомогою електронної черги

Також можна зареєструватися через електронну чергу на сайті Державного центру зайнятості – https://www.dcz.gov.ua.

Допомога по безробіттю
Звертаємо увагу! Відповідно до чинного законодавства не існує жодних обмежувальних термінів щодо звернення до служби зайнятості після звільнення з роботи.

Якщо вас звільнено за скороченням чисельності штату (ч.1 ст.40 КЗпП), відповідно до ст.44 КЗпП  при припиненні трудового договору, працівникові виплачується вихідна допомога. При зверненні в службу зайнятості  та наданні статусу безробітного, допомога по безробіттю буде нараховуватись через місяць після звільнення з роботи, тож можна не поспішати.
Змінами визначено, що на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не  застосовуються вимоги щодо скорочення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів. При цьому загальна тривалість виплат допомоги по безробіттю для таких осіб не може перевищувати 270 календарних днів.
Наголошуємо! Вказана норма законодавства поширюється виключно на осіб, які втратили роботу в період карантину. Якщо звільнення відбулось 11.03.2020 і раніше, то скорочення тривалості виплати допомоги по безробіттю здійснюється за раніше діючими нормами.
Нагадуємо, що Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості працює у  звичайному режимі роботи –  відновлений особистий прийом громадян щодо надання комплексу послуг зі сприяння у працевлаштуванні. Обслуговування клієнтів служби зайнятості здійснюється з дотриманням усіх карантинних правил та рекомендованих обмежень.

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Інформаційно-роз’яснювальна робота по легалізації зайнятості

На Полтавщині проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо легалізації зайнятості задля попередження працівників про негативні наслідки, які тягне за собою безвідповідальне ставлення до питання працевлаштування, і роботодавців про можливе застосування санкцій за порушення законодавства про працю.

Упродовж трьох тижнів, починаючи з 12 серпня, триватиме активна фаза цієї інформаційної кампанії, а з 1 вересня заплановано розпочати інспекційну роботу з питань виявлення неоформлених трудових відносин. Фактично планується охопити усі сфери діяльності, але в першу чергу увага буде приділена сферам сільського господарства і будівництва, торгівлі, громадського харчування, готельно-ресторанного бізнесу, які є найбільш критичними в плані використання незадекларованої праці.

14 серпня, у Кременчуці пройшов рейд з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Під час  рейду  проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з 30 роботодавцями та їх працівниками з питань легалізації працевлаштування населення, надавались буклети та пам’ятки.

 

До складу робочої групи  увійшли представники: управління економіки виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, Кременчуцького управління ГУ ДПС у Полтавській області,  Департаменту соціального захисту населення та питань АТО, ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області, Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості.

Шановні роботодавці! Закликаємо Вас відмовитись від використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин, адже отримання заробітної плати «в конвертах» негативно впливає на стаж роботи та пенсію, яку працівники будуть отримувати в майбутньому.

Шановні працівники! Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства.

 

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Чому нелегальна зайнятість залишається популярною? А легальна зайнятість, що передбачає оформлення трудових відносин, сплату податків, дотримання соціальних гарантій, багатьма роботодавцями сприймається не як прямий обов’язок, а як бонус чи конкурентна перевага? Відповідь на ці запитання криється в самому понятті «легальна зайнятість». Спробуємо розібратись.

Легальна – означає визнана і дозволена законом. Законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником.

Про які ж гарантії йдеться? Для працівників держава гарантує, що у разі офіційного працевлаштування, окрім запису в трудовій, працююча особа отримає:

чітко визначені і закріплені трудовим договором умови праці (місце роботи, режим роботи, посадові обов’язки, заробітна плата);

- виплату заробітної плати двічі на місяць, у розмірі не менше ніж мінімально встановлений законодавством;
можливість навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця;

- страховий стаж для отримання допомоги на випадок безробіття, пенсії;

- право на оплачувані відпустки: щорічну (не менше 24 календарних днів), соціальні та додаткові відпустки, передбачені КЗпП України;

- право на оплату листка непрацездатності у разі хвороби;

- соціальні послуги і виплати у разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання;

- захист від незаконного звільнення, переведення на іншу посаду, зміну умов праці (без попередження та згоди працівника);

- вихідну допомогу у разі звільнення за ініціативою роботодавця;

- цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Багато це чи мало стає зрозуміло, коли є можливість порівняти.

Реальність така, що чимало роботодавців будують свій бізнес на максимальному використанні нелегальної праці. Пояснення дуже просте - надто дорого платити податки і виконувати трудові зобов’язання. Настільки дорого, що з працівниками забувають розрахуватися або виплачують не в повній мірі обіцяні зарплати, або пропонують забути про оплачувані відпустки і «лікарняні» та інші соціальні гарантії.

На перший погляд ухилення роботодавця від офіційного працевлаштування і сплати ЄСВ за своїх працівників не виглядає катастрофою. «Головне, щоб гроші платив за роботу,» - міркують більшість нелегалів, забуваючи про те, що сплата ЄСВ забезпечує їх страховими виплатами на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасних випадків на виробництві, врешті, під час виходу на пенсію.

Запровадження карантинних заходів в зв’язку з поширенням в Україні коронавірусу змусило замислитись всіх, хто зневажав соціальним благополуччям і громадянською відповідальністю в інтересах короткострокового економічного ефекту. І роботодавці, і працівники, які підтримували нелегальну зайнятість, ухилялись від офіційного оформлення трудових відносин і сплати податків, опинились один на один перед загрозою зубожіння. І переваги офіційного працевлаштування вже не видавались пережитком минулого.

Для остаточного подолання стереотипів, варто зазначити, що кожен хто підтримує цивілізовані трудові відносини, має можливість звернутись до Державної служби зайнятості за безоплатною допомогою: роботодавець - в розв’язанні кадрових питань (підбору персоналу, компенсації ЄСВ), а працівник - за допомогою у пошуку нової роботи і отриманні матеріальних виплат на період безробіття.

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/



Прес-реліз

про надання соціальних послуг і матеріального забезпечення безробітним у січні – липні 2020 року

Послугами обласної служби зайнятості за сім місяців скористалися 79 тисяч громадян

Протягом січня-липня 2020 року послуги обласної служби зайнятості отримали 79,0 тис. громадян, які шукали роботу, з них 49,5 тис. мали статус зареєстрованого безробітного.

Від 7,1 тисячі роботодавців надійшло 35,9 тисяч пропозицій роботи.

Роботу отримали більше 26 тисяч мешканців Полтавщини

За сприяння обласної служби зайнятості отримали роботу 26,4  тисячі осіб. У тому числі 11,7 тисячі людей, (або 44,3%), працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного.

7 клієнтів служби зайнятості отримали виплату допомоги по безробіттю одноразово для зайняття підприємницькою діяльністю.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовані 255 безробітних, з яких 45 недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 210 працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності.

На громадських роботах працювали більше 3 тисяч бажаючих

За сприяння обласної служби зайнятості забезпечена тимчасова зайнятість 3,6 тисячі громадян. Найбільш поширені види громадських робіт: екологічний захист навколишнього середовища, благоустрій, інформування населення про субсидії, роботи із соціально вразливими верствами населення.

Для забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за направленням обласної служби зайнятості 4,1 тисячі безробітних проходили професійне навчання. Зокрема 2,8 тисячі безробітних навчались у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Для кращої конкурентоспроможності на ринку праці 77 осіб отримали ваучер на підвищення кваліфікації за спеціальностями «медсестринство» та «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва». 

На обліку – понад 24 тисячі безробітних

Станом на 1 серпня 2020 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 24,6 тисяч безробітних, із них отримували допомогу по безробіттю 21,4 тисячі осіб.

За професійними групами, серед вищезазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (18,5%), робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (17,7%), представники найпростіших професій (14,0%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (11,4%).

Роботодавці пропонують 2,3 тисячі вакансій

Станом на 1 серпня 2020 року кількість актуальних вакансій, заявлених роботодавцями до обласної служби зайнятості, становила 2,3 тисячі одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 1 тисячу пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом (26,3%), робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (15,0%), працівників сфери торгівлі та послуг (14,1%).

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/





Протидія торгівлі людьми

У 2013 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. Цей день відзначається проведенням масштабних інформаційних компаній з метою привернення уваги до проблеми сучасного рабства та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьби із злочинцями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, надання підтримки і допомоги потерпілим.

Один з найбільших міфів про трудове рабство: «Людьми торгують за кордоном, а не в моїй країні». Проте кожного разу, коли обманом і маніпуляціями вас примушують погодитися на нову роботу без оформлення трудових відносин, без обговорення умов праці, оплати виконаної роботи, все закінчується рабством. Адже подальше ваше благополуччя і безпека тепер будуть залежати від «хазяїв» та від того, як вони вирішать будувати свої стосунки з наймитами. Під натиском фізичного і психічного тиску ви навіть самі не помітите як перетворитесь з працівника в жертву.

За даними соціологічного дослідження, в Україні кожна 5 людина знаходиться в групі ризику, оскільки схильна погодитись на ризиковане працевлаштування. Це число росте щороку. Ні освіта, ні вік, навіть соціальний статус не гарантують захисту від цієї небезпеки. Її можна уникнути тільки знаючи про цей ризик, про свої права та про те, як себе захистити.

Реальність така, що чимало роботодавців будують свій бізнес на максимальному використанні нелегальної праці. Пояснення дуже просте - надто дорого платити податки і виконувати трудові зобов’язання. Настільки дорого, що з працівниками забувають розрахуватися або виплачують не в повній мірі обіцяні зарплати, або пропонують забути про оплачувані відпустки та «лікарняні». І взагалі забути про гарантовані державою соціальні гарантії.

На перший погляд ухилення роботодавця від офіційного працевлаштування і сплати ЄСВ за своїх працівників не виглядає катастрофою. «Головне, щоб гроші платив за роботу»,– міркують більшість нелегалів, забуваючи про те, що сплата ЄСВ забезпечує їх страховими виплатами на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасних випадків на виробництві, врешті, під час виходу на пенсію.

Запровадження карантинних заходів у зв’язку з поширенням в Україні коронавірусу змусило замислитись всіх, хто зневажав соціальним благополуччям і громадянською відповідальністю в інтересах короткострокового економічного ефекту. І роботодавці, і працівники, які підтримували нелегальну зайнятість, ухилялись від офіційного оформлення трудових відносин і сплати податків, опинились один на один перед загрозою зубожіння.

Державна допомога у вигляді виплат на випадок безробіття і часткового безробіття довела переваги легальних трудових відносин.

За урядовою програмою підтримки малого і середнього бізнесу, роботодавці – з числа юридичних і фізичних осіб, та підприємці без найманих працівників, які були вимушені призупинити або скоротити діяльність на час запровадження карантинних обмежень, мали змогу з травня 2020 року звернутися до Державної служби зайнятості за допомогою по частковому безробіттю.

Полтавський обласний центр зайнятості для інформування населення про можливість отримання допомоги організував мобільні консультаційні пункти, що працювали за місцем ведення підприємцями діяльності: у торговельних центрах, на ринках, у магазинах, перукарнях, на спортивних об’єктах тощо. Водночас на території установ обласної служби зайнятості були створені місця, де фахівці служби надавали консультації зацікавленим особам з процедури надання допомоги по частковому безробіттю, порядку заповнення документів та приймали звернення від претендентів на отримання державних виплат.

До обласної служби зайнятості звернулось за отримання допомоги по частковому безробіттю понад 8 тисяч роботодавців і підприємців. Наразі прийнято більше 7 тисяч рішень. Це дозволило здійснити виплати понад 12,5 тисячі особам, загальною сумою в 46,2 мільйона гривень.

Пік звернень, що припав на середину червня-початок липня, йде на спад і кількість заяв на отримання допомоги по частковому безробіттю зменшується. Адже багато підприємців відновили свою діяльність в зв’язку з послабленням карантинних заходів і поступово повертаються до звичного режиму роботи.

Проте служба зайнятості завжди відкрита до співпраці! Як сервісна установа вона має значний перелік послуг, що може зацікавити як роботодавців, так і шукачів роботи. Потужна база резюме та вакансій, безоплатні консультації з питань зайнятості, трудових відносин, підбору персоналу, професійне навчання та перенавчання – це далеко не повний спектр послуг установи. Варто лише звернутись у найближчий центр зайнятості, незалежно від місця реєстрації.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями pol.dcz.gov.ua та /адреса сторінки відповідної філії на Facebook/






УВАГА!  ВАЖЛИВА  ІНФОРМАЦІЯ  ДЛЯ  БЕЗРОБІТНИХ!

ОБСЛУГОВУВАННЯ

Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості клієнтів, які перебувають на обліку як безробітні, та шукають роботу

У період послаблення протиепідемічних заходів під час карантину, з дотриманням вимог постанови КМУ від 20.05.2020 № 392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів" (далі – Постанова 392)

здійснюється особистий прийом громадян,

який передбачений Порядком реєстрації, перереєстрації

безробітних  та ведення обліку осіб, які шукають роботу

(постанова КМУ від 19.09.2018 р. № 792):

-           У разі запрошення безробітного для підбору підходящої роботи. Безробітні запрошуються на відвідування центру зайнятості, дотримуючись усіх запобіжних заходів

-           Якщо зареєстрований безробітний відмовляється від відвідування центру зайнятості або роботодавця за направленням на працевлаштування, рішення по такій особі приймається центром зайнятості (скорочення виплати допомоги по безробіттю та зняття з обліку)

ЗВЕРТАЄМО  УВАГУ!

При відсутності зв’язку із зареєстрованим безробітним у призначений та погоджений з ним час (до кінця робочого дня), приймається рішення про скорочення виплати допомоги по безробіттю до 90 календарних днів у день запланованого відвідування.

При підтвердженні безробітним поважної причини відсутності зв’язку з центром зайнятості протягом 30 робочих днів від дати останнього фактичного зв’язку, рішення щодо накладення санкцій може бути переглянуте.

У разі не підтвердження безробітним наміру перебування у статусі безробітного протягом 30 робочих днів з дати відсутності зв’язку із зареєстрованим безробітним у призначений та погоджений з ним час, реєстрація припиняється з наступного дня після останнього фактичного зв’язку з фахівцем центру зайнятості.

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/





Шановні роботодавці, нагадуємо Вам, що прийом документів на оформлення допомоги по частковому безробіттю на період карантину ПРОДОВЖУЄТЬСЯ‼!!

Якщо через карантин Ви були змушені зупинити (скоротити) свою діяльність, тоді у Вас є можливість отримати компенсацію по частковому безробіттю на період карантину, відповідно до Порядку затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №453 від 03.06.2020 року. 
Більш детально тут - https://is.gd/00vmhE

Для цього потрібно надати пакет таких документів:
- заява на отримання допомоги в довільній формі;
- копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
- довідка про сплату ЄСВ за останніх 6 місяців;
- відомості до Додатку 2 Порядку.

Документи необхідно подати до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості.
Зробити це можна в один із способів:
- надіслати електронною поштою за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
- або ж через скриньку для кореспонденції на території центру зайнятості за адресою проїзд Арсенальний 1.

Ми працюємо з понеділка – по четвер, з 8.00 – до 17.15 години та у п’ятницю з 8.00 – до 16.00 години.
Телефони для довідок - 0675564825, (0536)758823, (0536)758836, (0536)758824

Чекаємо на Вас!

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Шановні роботодавці, нагадуємо Вам, що прийом документів на оформлення допомоги по частковому безробіттю на період карантину ПРОДОВЖУЄТЬСЯ‼!!

Якщо через карантин Ви були змушені зупинити (скоротити) свою діяльність, тоді у Вас є можливість отримати компенсацію по частковому безробіттю на період карантину, відповідно до Порядку затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №453 від 03.06.2020 року. 
Більш детально тут - https://is.gd/00vmhE

Для цього потрібно надати пакет таких документів:
- заява на отримання допомоги в довільній формі;
- копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
- довідка про сплату ЄСВ за останніх 6 місяців;
- відомості до Додатку 2 Порядку.

Документи необхідно подати до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості.
Зробити це можна в один із способів:
- надіслати електронною поштою за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
- або ж через скриньку для кореспонденції на території центру зайнятості за адресою проїзд Арсенальний 1.

Ми працюємо з понеділка – по четвер, з 8.00 – до 17.15 години та у п’ятницю з 8.00 – до 16.00 години.
Телефони для довідок - 0675564825, (0536)758823, (0536)758836, (0536)758824

Чекаємо на Вас!

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/






УВАГА! ТЕРМІНОВА ІНФОРМАЦІЯ!

Шановні роботодавці,

фахівці відділу взаємодії з роботодавцями Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості працюватимуть

20 та 21 червня 2020 року

з 8.00 до 14.00 годин

Спеціалісти прийматимуть документи лише у роботодавців щодо оформлення допомоги по частковому безробіттю на період карантину

Телефон для довідок 0675564825

 






ДОПОМОГА ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБІТТЮ

на період карантину (зміни)

На позачерговому засіданні Верховної Ради України 13 травня 2020 року було прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України з приводу додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" (законопроект № 3329-д).

Законом передбачено, що з 02.04.2020 року  до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО не включаються доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Тобто, допомогу по частковому безробіттю звільнили від оподаткування податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Крім того, вирішено надати можливість отримувати допомогу по частковому безробіттю на період карантину фізичним особам-підприємцям, які є застрахованими особами (не мають найманих працівників).

Збільшено термін для звернення роботодавцями або  ФОПами за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину з 30 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності до  90 календарних днів.

Прикінцеві положення Закону:

1. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тижневий строк з дня набрання чинності цим Законом: привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Нагадуємо! Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження розміру, порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину» від 22.04.2020 № 306 передбачено механізм надання допомоги суб’єктам малого та середнього підприємництва для виплати її працівникам (за виключення осіб, які отримують пенсію та працюють за сумісництвом) у разі втрати ними частини зарплати внаслідок зупинення (скорочення) діяльності.

Телефони для довідок відділу взаємодії з роботодавцями Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості: (0536)758823, (0536)758836, 0675564825

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/ Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/






Допомога по частковому безробіттю для підтримки бізнесу на період карантину

Постанова КМУ № 306 «Про затвердження розміру, порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину» від 22.04.2020 р.

Для кого передбачена допомога?

Цією Постановою визначено механізм надання допомоги суб’єктам малого та середнього підприємництва для виплати її працівникам (за виключення осіб, які отримують пенсію та працюють за сумісництвом) у разі втрати ними частини зарплати внаслідок зупинення (скорочення) діяльності.

Який розмір та термін надання допомоги?

Постановою визначено розмір допомоги по частковому безробіттю за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку 2/3 тарифної ставки, але не більше розміру мінімальної зарплати.

Допомога надаватиметься на період карантину, а також протягом 30 днів після його завершення.

Куди та з якими документами слід звернутись?

Для отримання допомоги роботодавець звертається до Кременчуцького МРЦЗ протягом 30 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності та має надати наступні документи:

1. Заяву у довільній формі (у якій також зазначається інформація про належність роботодавця до суб’єктів малого або середнього підприємництва, та до якої додаються копії підтверджуючих документів, завірених в установленому порядку, щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за попередній календарний рік);

2. Засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням дати початку зупинення(скорочення) діяльності;

3. Відомості про працівників (П. І. Б., реєстраційний номер облікової картки платника податків);

4. Довідку про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, виданою ДПС.

Рішення про надання допомоги

Рішення про надання допомоги приймається Полтавським ОЦЗ протягом 3-х робочих днів. Після цього у 3-денний строк укладається договір, в якому визначаються права та обов’язки сторін.

 

Телефони для довідок:

0536 75 88 23, 0536 75 88 24, 067 556 48 25

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/





Особливості роботи центрів зайнятості в умовах карантину

в запитаннях і відповідях

Які особливості реєстрації безробітних в службі зайнятості в період карантину?

На період карантину та встановлення обмежувальних заходів Державна служба зайнятості запровадила тимчасові особливості обслуговування клієнтів:

1.При вході до кожного центру зайнятості розміщене оголошення про тимчасовий порядок роботи установи, адреса електронної пошти центру зайнятості, номери телефонів гарячої лінії та забезпечена організація місць для самостійної роботи громадян, які мають намір зареєструватися як безробітні, з мінімальним контактом для клієнтів та фахівців центру зайнятості.

2. У центрах зайнятості тимчасово обмежений особистий прийом громадян. Тому прийом документів, які фіксують намір клієнта щодо реєстрації як безробітного, можливий через засоби електронного зв’язку або скриньок для кореспонденції, розміщених біля входу в приміщення центру зайнятості.

Зразки заяв та перелік документів необхідних для реєстрації як безробітного можна отримати у чергового фахівця центру зайнятості або на сайті обласного центру зайнятості https://cutt.ly/MtLO3fF.

В заявах необхідно зазначити актуальні контактні дані, за якими ви перебуваєте на постійному зв’язку (номер телефону, електронна адреса).

3. У період встановлення карантину реєстрація безробітного здійснюється з першого дня після подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного за визначеною формою та відповідних документів.

В день реєстрації документів фахівець центру зайнятості зв’язується з вами для підтвердження та уточнення необхідної інформації. Якщо для реєстрації будуть необхідні додаткові документи, передбачені для окремих категорій громадян, вас буде окремо повідомлено у телефонному режимі або засобами електронного зв’язку.

4. Опрацювання та реєстрація документів, що надійшли через електронну пошту чи скриньку для кореспонденції, відбувається відповідно до режиму роботи Полтавської обласної служби зайнятості:  Пн-Чт з 8.00 до 17.15, Пт з 8.00 до 16.00.

Обласний центр зайнятості не проводить реєстрацію осіб! З цією метою в Полтавській області працюють базові центри зайнятості (районні, міські, міськрайонні філії, Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості). Їх контакти і адреси можна знайти за посиланням https://cutt.ly/ntLD6PiНагальне прохання: подавайте документи, у тому числі електронною поштою,  у робочі години робочих днів!

Відповідно до вимог Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, після завершення карантину або надзвичайної ситуації, впродовж 10 робочих днів ви маєте подати до центру зайнятості оригінали документів, необхідні для надання статусу безробітного (пункти 17-19 Порядку). Цей період може бути продовжений з урахуванням поважної причини, передбаченої пунктом 28 Порядку.

Звертаємо вашу увагу! Заявник несе відповідальність за достовірність та повноту поданих відомостей та документів. В свою чергу, служба зайнятості виконує свої повноваження щодо здійснення верифікації поданих вами документів та розслідування страхового випадку.

Як в період карантину подати документи в службу зайнятості через скриньку для кореспонденції?

  1. Оберіть базовий центр зайнятості, зручний для вашого обслуговування  https://cutt.ly/ntLD6Pi.
  2. У центрі зайнятості біля скриньки для кореспонденції розміщені форми заяв про надання статусу безробітного та про призначення виплати допомоги по безробіттю. Форми заяв також можна знайти та завантажити з сайту  https://cutt.ly/ntLD6Pi.
  3. Заповніть заяви особисто та підпишіть. В заявах обов’язково зазначте актуальні контактні дані, за якими ви перебуваєте на постійному зв’язку (номер телефону, електронна адреса).
  4. Зберіть пакет документів, необхідних для реєстрації. Перелік документів тут: https://is.gd/TvFMXN.  Зробіть копії документів та завірте власним підписом.
  5. Заяви разом із копіями усіх документів складіть у конверт і покладіть у скриньку для кореспонденції обраного вами центру зайнятості.
  6. Далі – чекайте відповідь від центру зайнятості щодо ухваленого рішення та тримайте зв’язок із вашим кар’єрним радником.

Як в період карантину подати документи для реєстрації в службі зайнятості он-лайн?

  1. На сайті служби зайнятості www.dcz.gov.ua оберіть рубрику «Електронне подання документів» https://is.gd/2efViC та ознайомтесь із загальною інформацією.
  2. Оберіть базовий центр зайнятості, у якому ви плануєте перебувати на обліку як безробітний https://cutt.ly/ntLD6Pi.

Завантажте із сайту дві заяви https://cutt.ly/ntLD6Pi,  роздрукуйте їх  та заповніть  власноруч. У разі відсутності можливості роздрукувати заяви, просто за зразком перепішіть їх власноруч. Поставте підпис. Зробіть скан- чи фото-копію







ШАНОВНІ  КЛІЄНТИ  СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ!!!


ДОВОДИМО  ДО  ВАШОГО ВІДОМА

 

-         на період карантину статус безробітного надаватиметься з дня подачі відповідної заяви до центру зайнятості

-         допомога по безробіттю буде призначатися з першого дня реєстрації безробітного 

-         ГАРАНТОВАНО:

Кількість днів виплати допомоги по безробіттю призначається у відповідності до діючого законодавства та не залежить від дати звернення до центру зайнятості

Всі звернення будуть опрацьовані!

 

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/






Шановні мешканці Кременчука та регіону!


Звертаємо вашу увагу, що не дивлячись на обмеження фізичного відвідування центру зайнятості, ми продовжуємо працювати в штатному режимі! Якщо ви шукаєте роботу, фахівці Кременчуцького МРЦЗ прийдуть вам на допомогу і  вирішать ваші питання щодо працевлаштування. При цьому варто зауважити, що деякі підприємства, не зважаючи на складну економічну ситуацію, продовжують працювати і мають нагальну потребу в робітниках. Про що ви можете дізнатися на нашій сторінці у Фейсбук - https://www.facebook.com/KremenMRCZ/ та сайті Кременчуцького МРЦЗ — https://pracyakremen.com.ua/, де постійно та оперативно оновлюється інформація щодо актуальних вакансій. Більш того, ви можете звернутися до працівників центру зайнятості за допомогою електронної пошти - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду   та за номером телефону - (0536) 758824, щоб знайти відповіді на питання, які вас цікавлять. 

Чекаємо на вас!

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями :Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/, https://pracyakremen.com.ua/   Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/





Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості запрошує всіх до співпраці!

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ І ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

Важливою проблемою в трудових відносинах між роботодавцем і найманим працівником на даний час є легалізація зайнятості населення. Як свідчить практика, багато роботодавців  (в основному це малий та середній бізнес) не укладають трудові договори з найманими працівниками.

Можна з упевненістю сказати, що не лише роботодавець винен у такому стані справ, а й сам працівник не завжди розуміє на що він погоджується.

За дорученням Уряду, фахівці Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості  самостійно та спільно з представниками Держпраці проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

Протягом лютого 2020 року проведено 8 семінарів з роботодавцями на тему «Легалізація зайнятості – крок на зустріч Вашим працівникам!», залучено близько 70 роботодавців, переважно, зі сфери торгівлі та надання послуг.

У лютому здійснені виїзні заходи до  Омельницької та Новознам'янської територіальних об’єднаних громад щодо донесення інформації про положення чинного законодавства в питаннях легалізації трудових відносин.

Постійно проводяться інформаційні семінари з метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості та застереження від проявів шахрайства при працевлаштуванні.

Роз'яснювальна робота з роботодавцями буде продовжена й надалі. Зокрема, протягом 2020 року планується охопити підприємства сфери будівництва (березень - квітень), сільського господарства (червень-серпень), транспорту та кур’єрської діяльності (жовтень-листопад).

Шановні роботодавці! Закликаємо Вас відмовитись від використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин, адже отримання заробітної плати «в конвертах» негативно впливає на стаж роботи та пенсію, яку працівники будуть отримувати в майбутньому.

Шановні працівники! Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства.

 

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/


 

Міністерство соціальної політики України

ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01601, тел. (044) 284-38-94, факс (044) 289-76-28

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Web: http://www.dcz.gov.ua, Код ЄДРПОУ 03491079

 

Прес-реліз

Зростання безробіття чи сезонні коливання:

ситуацію коментує служба зайнятості

Ситуація на ринку праці характеризується позитивною динамікою. Зокрема, за останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, кількість зайнятого населення у віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні відповідним періодом 2018 року, зросла на 219 тис. осіб та становила 16,6 млн осіб. Рівень зайнятості зріс з 57,2% до 58,3%.

Кількість безробітного населення (за методологією МОП) віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні з відповідним періодом 2018 року, скоротилася на 88 тис. осіб та становила 1,5 млн осіб. Рівень безробіття (за методологією МОП) знизився з 8,6% до 8,1% робочої сили.

Поліпшенню ситуації на ринку праці сприяла діяльність державної служби зайнятості.

Так, у 2019 році кількість роботодавців, які співпрацювали  з центрами зайнятості, збільшилася на 4 тис. та становила 206 тисяч. Клієнтами служби є представники як малого, так і великого бізнесу, які представляють різні галузі економіки. Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості, у порівнянні з 2018 роком, збільшилася на 39 тис. та становила 1,2 млн одиниць.

Безпосередньо в центрах зайнятості послуги державної служби зайнятості в 2019 році отримали 2,1 млн громадян, які шукали роботу, з них 1 млн мали статус безробітного.

У 2019 році кількість унікальних користувачів сайту державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) становила 1,9 млн осіб. На початок 2020 року створено 197 тис. електронних кабінетів роботодавців та 248 тис. електронних кабінетів шукачів роботи.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості, становила 826 тис. осіб. Більше половини з них були працевлаштовані протягом семи днів з дати звернення до служби зайнятості. Зокрема, на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовано 11,4 тис. осіб, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу 2,4 тис. осіб. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 200 тис. осіб.

У 2019 року за сприяння державної служби зайнятості 139 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 14% та становила 54 тис. осіб. Після закінчення професійного навчання 96% безробітних працевлаштовано.

Станом на 1 січня 2020 року  кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становила 338 тис. осіб та, у порівнянні з відповідною датою 2019 року, зменшилася на 4 тис. осіб. 

При цьому, звертаємо увагу, що інформація, поширена у ЗМІ щодо різкого зростання обсягів безробіття у грудні 2019 року, є некоректною, оскільки ринку праці притаманні сезонні коливання. Щорічно влітку потреба роботодавців на працівників, у порівнянні з зимовим періодом, суттєво зростає (у  сільському господарстві, переробній промисловості, транспорті, готельному та ресторанному бізнесі тощо) та, відповідно, скорочується кількість безробітних. Тому порівняння коректно проводити до показників відповідного періоду минулого року.

Детальна інформація  щодо ситуації на ринку праці та діяльності державної служби зайнятості розміщена на офіційному вебсайті державної служби зайнятості у рубриці «Аналітична та статистична інформація» (https://www.dcz.gov.ua/analitics/67).

Крім того, звертаємо увагу на методологічні особливості, які необхідно враховувати при використані даних щодо зареєстрованого ринку праці та безробіття за методологією Міжнародної організації праці (https://www.dcz.gov.ua/sites/default/files/infofiles/porivnyannya_bezrobitnyh.pdf).

 

Державний центр зайнятості

 

тел: (044)-289-40-79

тел моб.:  (098) 637-76-82





Шановний роботодавцю!

Ви створюєте нові робочі місця!

Ви потребуєте фінансової підтримки для розвитку власного бізнесу?

Ви бажаєте розширити коло своїх партнерів?

Ми, служба зайнятості, чекаємо на Вас!

Ми зацікавлені у Вашому розвитку, бо завдяки Вашій діяльності українці мають змогу працювати легально в рідній країні!

Ми надаємо фінансову допомогу при створенні нових робочих місць!

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 року №347 затверджено Порядок компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яким передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць.

Сьогодні служба зайнятості компенсує 1039,06  гривень страхового внеску з мінімальної заробітної плати за кожного працівника, якого працевлаштовано за направленням центру зайнятості на нове робоче місце, то,  погодьтеся, протягом року роботодавець зможе зекономити чималу суму.

У 2019 році 81 роботодавець одержав компенсації  ЄСВ з ФЗДССУ на випадок безробіття у розмірі 1842282  грн.  за працевлаштування 315 осіб безробітних на новостворені робочі місця.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості за адресою: м. Кременчук, проїзд Арсенальний, 1, кабінет 207 – відділ взаємодії з роботодавцями або  за тел.758836, 758823, 758824.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/







Клієнтоорієнтованість послуг Державної служби зайнятості

В умовах соціально-економічних змін ринок послуг висуває нові вимоги до роботи сервісних установ. Тепер для залучення та утримання споживачів їм необхідно відходити від однакових для всіх рішень, звертаючись до індивідуальних запитів клієнтів, будуючи з ними ефективну взаємодію на принципах партнерства.

Відносно нове і дуже модне слово «клієнтоорієнтованість» визначає одну з істотних характеристик стосунків з клієнтами.

Хтось вважає, що клієнтоорієнтованість – це певні поодинокі дії, спрямовані на виявлення і задоволення потреб клієнтів для підвищення їх прихильності до організації. Так званий маркетинговий хід, що надає конкурентні переваги.

Проте клієнтоорієнтованість це не одноразова акція чи подія, це більше ніж напрям діяльності… це спосіб мислення та життя. Це ставлення до людей, як раніше називалось, «по-людськи»: з уважністю та доброзичливістю, з готовністю вислухати і допомогти, вчасно й у повному обсязі виконати взяті на себе зобов’язання.

Запровадження інститутів  «Консультант роботодавця» та  «Кар’єрний радник», електронних сервісів «Електрона черга для безробітних», «Електронний кабінет роботодавця» та «Електронний кабінет шукача роботи», а також нового «Освітнього порталу» skills.dcz.gov.ua говорять про те, що Державна служба зайнятості налаштована змінюватися відповідно до потреб своїх клієнтів, щоб залишатись конкурентоспроможним учасником ринку праці.

Клієнтоорієнтованість служби зайнятості виявляється в індивідуальному підході до кожного клієнта, підборі для нього унікального комплексу послуг та способів їх отримання. Коли робиться все, щоб спростити та полегшити життя клієнту, цінується його час, задовольняються  потреби, враховуються можливості. Коли кожен клієнт – споживач послуг, відчуває себе особливим.

Наш сервіс – це спільна праця цілої команди,  де залучені абсолютно всі працівники, вмотивовані та свідомі ідеєю зробити послуги служби зайнятості сучасними і наближеними до споживачів. Ми цікавимось вашими враженнями, думками і пропозиціями, що допоможе зробити нашу роботу кращою, послуги ефективними, а обслуговування комфортним для вас.

В розділі «Електронне звернення» сайту служби dcz.gov.ua,  розділі «Відгуки» освітнього порталу skills.dcz.gov.ua,  на сторінках служби у  мережі Фейсбук ви можете лишити своє запитання чи зауваження, коментар чи пораду. На всі запитання будуть надані відповіді в межах компетенції роботи служби, а коментарі  обов’язково братимуться до уваги. В свою чергу команда Державної служби зайнятості через електронні ресурси знайомить роботодавців та шукачів роботи з останніми новинами і своїми напрацюваннями, пропонує доступ до всеукраїнської бази актуальних вакансій та бази резюме кандидатів на роботу.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями :

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/






Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал


У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/).

«Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

Новий сервіс дозволить:

-         розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;

-         отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;

-         навчитися складати резюме сучасного формату;

-         підготуватися до співбесіди з роботодавцем;

-         обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.

На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.

Завдяки новому сервісу зможуть також підвищувати свою кваліфікацію і працівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей.

Довідково.

Освітній портал ДСЗ розроблено на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Указу Президента України №837/2019.

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/, https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/





Шановні роботодавці!


Нагадуємо Вам, що згідно пп. 4 п. 4 ст. 36 Закону України «Про зайнятість населення» підприємства, які займаються посередництвом у працевлаштуванні, повинні надавати службі зайнятості за місцем ведення діяльності у встановленому порядку відомості про чисельність працевлаштованих ними осіб.

Форма звітності № 1-ПА «Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб’єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні»  та Порядок її подання затверджено Наказом Міністерства соціальної політики України від 03.06.2019 року № 851.

Форма звітності 1-ПА подається щоквартально, не пізніше 15 числа місяця після звітного кварталу, в електронному (з накладанням електронного цифрового підпису) чи паперовому вигляді (із засвідченням підписом керівника або уповноваженої ним особи) міським, районним і міськрайонним центрам зайнятості.

За більш детальною інформацією звертатись до Кременчуцького МРЦЗ за адресою: проїзд Арсенальний, б. 1, каб. 207 або за тел. (0536)758823

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/



ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ!

Нагадуємо про необхідність надати не пізніше 01 лютого 2020 року до Кременчуцького МРЦЗ інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, яка подається підприємствами, установами та організаціями з чисельністю штатних працівників від 8 осіб.

Порядок  надання звітності затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 16 травня 2013 року №271 «Про затвердження Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню» (зі змінами).

За більш детальною інформацією звертатись до Кременчуцького МРЦЗ за адресою: проїзд Арсенальний, б. 1, каб. 207 або за тел. (0536)758824 

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/







Консультант роботодавця: ваш помічник на ринку праці!

Державна служба зайнятості сьогодні діє на відкритому ринку праці, який висуває високі вимоги до учасників. Щоб конкурувати з численними приватними агентствами, Службі необхідно мати суттєві переваги і не лише безоплатність послуг, а клієнторієнтованість, швидкість і зручність обслуговування, доступність і різноплановість сервісів.

Саме тому в серпні 2019 року був запущений пілотний проект «Інститут «Консультант роботодавця», що став другим етапом стратегічного розвитку сервісів державної служби зайнятості. Його мета: оптимізація процесів укомплектування вакансій на замовлення роботодавців і працевлаштування осіб, що звернулись за допомогою у пошуку роботи; профілактика довготривалого безробіття.

Досягнення зазначених цілей можливе завдяки переорієнтації фахівців служби зайнятості з формальної реалізації своїх функцій на якісне обслуговування кожного клієнта, задоволення його індивідуальних потреб. Як наслідок – побудова ефективної взаємодії ДСЗ з роботодавцями та особами, які шукають роботу, доведення переваг співпраці зі Службою.

Побудова довірливих стосунків з роботодавцем, обізнаність про його кадрові потреби, специфіку економічної діяльності; підбір унікального комплексу послуг відповідно до його запиту; надання послуг на високопрофесійному рівні з залученням сучасних засобів комунікації - таке функціональне навантаження має посада «консультант роботодавця».

Планувалось, що запровадження службою зайнятості інституту консультанта роботодавця дозволить:

-  суттєво розширити канали пошуку вакансій та шукачів роботи, сформувати найбільшу, а головне актуальну і достовірну базу даних, єдину для всієї України;

-  надавати адресні, спеціалізовані та ефективні послуги з використанням зручних електронних сервісів;

-  дієво вирішувати кадрові проблеми роботодавців та скоротити терміни укомплектування вакансій;

-  підвищити зацікавленість громадян у легальному працевлаштуванні в Україні;

-  оперативно налагоджувати співпрацю з новоствореними підприємствами;

-  удосконалити систему професійного навчання безробітних для результативного працевлаштування;

-  підвищити обізнаність роботодавців щодо вимог трудового законодавства, нюансів регіонального ринку праці, сучасних світових практик в роботі з персоналом тощо.

Очікування виправдалися і пілотний проект дав гарні результати, що й обумовило подальше запровадження  інституту «консультанта роботодавця» по всій мережі центрів зайнятості в Україні. З цією метою викладачами ІПК ДСЗ був розроблений тренінг та організовано навчання фахівців для підвищення їх компетентності у взаємодії з потенційними клієнтами: керівниками підприємств, працівниками кадрових служб, фізичними особами-підприємцями.

В рамках програми передбачено виконання численних кейсових завдань, відпрацювання вправ на активне залучення роботодавців до співпраці, обговорення проблемних ситуацій, що можуть виникнути під час взаємодії,  робота з запереченнями та усуненням бар’єрів тощо.

Проте головне в підготовці консультантів не оволодіння певним набором методів і технологій, а зміна погляду кожного фахівця Служби на взаємодію з роботодавцями, усвідомлення ними того факту, що кожна особа, яка звернулась до ДСЗ – це клієнт з унікальними потребами, які необхідно задовольнити якнайкраще. В решті – розуміння особистої відповідальності за реалізацію всіх етапів співпраці: від першої комунікації до остаточного вирішення питання.

Державна служба зайнятості запроваджує зміни в обслуговуванні. Та це не заміна старих вивісок на нові. Зміни потрібні, щоб стимулювати довіру, ентузіазм, залученість в загальну справу перш за все співробітників Служби. Зміни потрібні, що повернути довіру і соціальну відповідальність у клієнтів. Налагодити з ними ефективну взаємодію, щоб акумулювати ресурси для забезпечення благополуччя громади, регіону, країни.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями https://pol.dcz.gov.ua/









Як не порушити порядок перебування на обліку в службі зайнятості?

Досить часто громадяни, які звернулися до державної служби зайнятості, опиняються в ситуації, коли з певних причин припиняється їх реєстрація як безробітних і вони одночасно втрачають право на матеріальне забезпечення. Уникнути непорозумінь, допоможуть наші роз’яснення.

Законодавство про зайнятість населення передбачає широкий спектр безоплатних послуг для осіб, які втратили роботу. Проте, окрім наданих прав держава покладає на безробітних такі зобов’язання:

1.Своєчасно подавати достовірні дані, документи, відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм матеріального забезпечення та надання соціальних послуг

Особа, яка користується послугами служби зайнятості, як безробітна, має вчасно повідомляти про зміну обставин, які впливають на можливості її працевлаштування. Наприклад, про необхідність санаторно-курортного лікування, наявність нових результатів огляду МСЕК, переїзд в іншу місцевість, народження дитини, отримання диплому про освіту тощо.

Крім того, протягом 3-х робочих днів безробітний повинен повідомити кар’єрного радника про свою зайнятість: працевлаштування чи вступ на навчання за денною формою.

Встановлення факту зайнятості особи чи недостовірності документів, на підставі яких надано їй статус безробітного і призначено матеріальне забезпечення (п.8-9 ст.45 Закону № 5067-VI https://uay.me/P2pSU) передбачає:

-     припинення обліку в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю.

-     стягнення суми допомоги, отриманої незаконно (п.3 ст 36 Закону № 1533-III https://uay.me/p2rGS ).

2. Виконувати заходи, зафіксовані в індивідуальному плані працевлаштування.

Індивідуальний план є  спільною програмою дій кар’єрного радника та зареєстрованого безробітного, що сприяє працевлаштуванню особи. Серед них: пошук підходящої роботи, відвідування тематичних семінарів, проходження співбесіди з потенційними роботодавцями, професійне навчання (перенавчання) тощо.

Індивідуальний план складається на основі поглибленого профілювання (діагностики): мотивації безробітного до праці, попиту на його професію на ринку праці, можливості працевлаштування, ризику тривалого безробіття тощо.

Положення індивідуального плану обговорюються особою і кар’єрним радником, які власними підписами підтверджують доцільність кожного з обраних заходів та строки їх виконання.

Встановлення факту невиконання без поважних причин індивідуального плану працевлаштування (п.п.3 п.30 Порядку 792 https://uay.me/Trq52), а також дворазова відмова від пропозиції підходящої роботи або від проходження професійного навчання (для безробітних, які вперше шукають роботу та не мають професії (спеціальності) (п.4 ст.45 Закону № 5067-VI https://uay.me/P2pSU ) передбачають припинення обліку в службі зайнятості та виплат по безробіттю

3. Відвідувати центр зайнятості не рідше ніж 1 раз на 30 календарних днів та дотримуватись письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню.

Варто зазначити, що поняття «відвідування центру зайнятості» передбачає зустріч безробітного з кар’єрним радником в зазначений день і час.

Участь особи у тематичних семінарах, зустрічах з роботодавцем, проходження навчання (перенавчання) в центрі професійно-технічної освіти служби зайнятості та інші заходи, що сприятимуть зайнятості безробітного, відбуваються в окремо визначені строки, про що робиться позначка в індивідуальному плані працевлаштування. Згода на участь у зазначених заходах підтверджується особистим підписом безробітного, отже вважається обов’язковим до виконання.

Невідвідування без поважних причин центру зайнятості протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування (п. 7 ст.45 Закону
№ 5067-VI https://uay.me/P2pSU) передбачає припинення обліку в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю.

Недотримання письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню, а саме невідвідування безробітним центру зайнятості у визначений і погоджений час (п.п.1 п.4 р. ІV Порядку № 613 https://uay.me/hm7 ) передбачає скорочення виплати допомоги по безробіттю до 90 календарних днів. За перше порушення виплата скорочується на 15 календарних днів. За кожне наступне збільшується ще на 15, але не більше як на 90 календарних днів.

4. У разі направлення центром зайнятості на професійне навчання до навчального закладу чи роботодавця, успішно пройти повний курс навчання, виконувати правила внутрішнього розпорядку навчального закладу (роботодавця), та дотримуватися письмових індивідуальних рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню

Успішно пройти повний курс навчання – означає 100% відвідування занять, виконання всіх видів робіт, передбачених навчальним планом, оволодіння освітньо-професійною програмою на рівні не нижчому ніж «задовільно».

Професійне навчання безробітних організовується службою зайнятості за погодженням з особою з урахуванням її побажань, поточної та перспективної потреби ринку на замовлення роботодавця або для провадження підприємницької діяльності. Отже кінцевою метою професійного навчання є працевлаштування безробітного, а не навчання заради навчання. Тому рекомендації кар’єрного радника щодо вирішення питання подальшої зайнятості особи є обов’язковими до виконання.

Припинення навчання за направленням служби зайнятості без поважних причин або дворазова відмова від пропонованої підходящої роботи за набутою професією (спеціальністю) (п.5-6 ст.45 Закону № 5067-VI  https://uay.me/P2pSU) передбачають:

-     припинення обліку в службі зайнятості та виплати допомоги по безробіттю;

-  стягнення суми витрат на навчання, проїзд та проживання у період навчання (п.2.10.р.ІІ Порядку № 1029/23561 https://uay.me/oFxhd )

Які ж причини вважаються поважними? Порядок № 792 (абз. 3 п. 28 https://uay.me/Trq52 визначає, що поважними причинами, наявність яких підтверджена відповідними документами, є

-     хвороба громадянина або догляд за хворою дитиною віком до 14 років ;

-     смерть членів його сім’ї та родичів;

-     відвідування лікарні, судових та правоохоронних органів, районних військкоматів, інших державних установ;

-     інші обставини, які унеможливлюють відвідування центру зайнятості.

Безробітна особа для підтвердження поважної причини з відповідними документами має звернутися до центру зайнятості не пізніше ніж у перший робочий день, що настає після закінчення дії обставин.

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/








Як започаткувати власний бізнес за допомогою служби зайнятості

Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.

Безробітним, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, за їх бажанням, допомога по безробіттю може виплачуватись одноразово для організації підприємницької діяльності.

* Безробітний, який зацікавився можливістю організації підприємницької діяльності, обов’язково залучається до участі в консультаційному семінарі з основ підприємництва та (або) до професійного навчання з основ підприємницької діяльності.

  • Претендент на отримання допомоги розробляє бізнес-план. Розробка бізнес-плану безробітним може здійснюватись як у процесі професійного навчання, так і самостійно.
  • Фахівці центру зайнятості або філії центру зайнятості готують документи безробітного для розгляду на засіданні комісії з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
  • У разі прийняття позитивного рішення безробітний здійснює державну реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності (фізичної особи-підприємця, юридичної особи або громадської організації).
  • Якщо особа протягом 30 календарних днів після прийняття рішення про надання виплати допомоги по безробіттю одноразово не пройшла державну реєстрацію без поважних причин, вона втрачає право на отримання виплати допомоги по безробіттю одноразово.
  • Поважними причинами продовження строку, протягом якого має відбутися державна реєстрація, є хвороба громадянина, смерть членів його сім’ї та родичів, догляд за хворою дитиною віком до 14 років, відвідування закладів охорони здоров’я, судових та правоохоронних органів, військових комісаріатів, інших державних установ та інші обставини, які об’єктивно унеможливлюють реєстрацію, що підтверджується відповідними документами.
  • Зареєстрований підприємець отримує витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і подає до центру зайнятості.

Рішення про виплату допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності приймається протягом 14 робочих днів після дня здійснення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи – підприємця.

  • Одноразова виплата допомоги по безробіттю здійснюється в межах коштів, передбачених для цього бюджетом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на поточний рік.
  • Перерахунок належної до виплати суми коштів допомоги по безробіттю здійснюється на особовий рахунок безробітного протягом 30 календарних днів з дня подання ним до центру зайнятості відповідних документів.

Державна служба зайнятості пропонує майбутнім підприємцям навчальні тренінги за найсучаснішими методологіями Міжнародної організації праці.

  • Якщо ви тільки мрієте розпочати власну справу,  думаєте, яку бізнес-ідею обрати, допоможе тренінг «Генеруй бізнес-ідею».
  • Якщо ідея вже є і ви хочете скласти бізнес-план,  правильно спланувати роботу, у нагоді вам стане курс «Розпочни свій бізнес».
  • Участь у тренінгах «Вдосконалюй свій бізнес» та «Розвивай свій бізнес» допоможе отримати нові знання та навички для досягнення успіху у власній справі.
  • Отже, якщо Ви перебуваєте в пошуку роботи, звертайтесь до служби зайнятості для отримання детальної інформації про можливості започаткування власної справи.
  • Більше інформації за посиланнями: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vidkryty-vlasnu-spravu

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/

Як започаткувати власний бізнес за допомогою служби зайнятості




Інформація Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості

про стан ринку праці за 9 місяців2019 року

 

Протягом січня-вересня 2019 року в Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості перебувало на обліку   4100  безробітних, з них жінок – 2292 (55,9%), чоловіків – 1808 (44,1%), молодь у віці до 35 років – 1619 (39,5%), особи передпенсійного віку – 651 (15.9%). Станом на 01 жовтня 2019 року кількість безробітних склала 1247 осіб.

За 9 місяців  працевлаштовані 6424 осіб.

Особи працевлаштовуються на посади:  інженери різних напрямків,  економіст, бухгалтер, вихователь, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах, слюсар із складання металевих конструкцій, слюсар з механоскладальних робіт, слюсар-ремонтник, комірник, сторож, прибиральники, двірник та інші.

Середній розмір запропонованої заробітної плати,  найоплачуваніший,  був за посадами: електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах – 18460 грн, помічник машиніста електровоза - 11514,71 грн., токар та зуборізальник — 15000,0 грн.,, слюсар-електромонтажник – 11000 грн.

До найменш оплачуваних посад мають відношення найпростіші професії: двірник, сторож,  молодша медична сестра,  прибиральники та інші, у яких заробітна плата відповідає розміру мінімальної заробітної плати відповідно до чинного законодавства. Відсоток укомплектування вакансій від загальної кількості поданих роботодавцем за професійною групою «найпростіші професії» складає близько 15 %.

Станом на 01 жовтня 2019 року кількість актуальних вакансій – 1257 одиниць. Найбільший попит в Кременчуцькому регіоні  залишається на кваліфікованих робітників із інструментами; професіоналів; працівників у сфері торгівлі та послуг; працівників найпростіших професій; робітників із обслуговування, експлуатації та контролювання технологічного устаткування; фахівців та інших професійних груп.  Значний час відсутності роботи, а також зневіра знайти роботу призводять до того, що деякі люди по суті втрачають кваліфікацію і навіть бажання регулярно працювати.

Центр зайнятості постійно інформує населення про стан ринку праці, послуги, які надає служба зайнятості безробітним та роботодавцям та інші питання, що входять до компетенції служби зайнятості.


Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Змінюється світ, змінюємось і ми. Так і діджиталізація сервісів стала вже звичною справою. Наразі вона сприймається користувачами як ознака зручності й доступності послуг, виявлення до них лояльності та турботи. Служба зайнятості теж прагне наблизити соціальні послуги до потенційних клієнтів: роботодавців та шукачів роботи, тому активно впроваджує електронні сервіси з використанням інтернет-технологій.

Згідно з останніми соціологічними дослідженнями* 5% населення хоча б раз скористалися адміністративними послугами он-лайн. Найбільш популярними серед респондентів виявилися цифрові сервіси таких державних установ:

  • Міністерства соціальної політики ( 47,4% респондентів)

  • Міністерства юстиції (30,3% респондентів)

  • Державної фіскальної служби (22,6% респондентів).

Державна служба зайнятості на своєму сайті https://www.dcz.gov.ua/ також надає громадянам можливість самообслуговування та швидкого пошуку необхідної інформації з питань зайнятості: вакансій та резюме по всій Україні, подання звітності, реєстрації на прийом до фахівців, профорієнтаційне  тестування  тощо. В залежності від потреб клієнта, доступні такі корисні дистанційні он-лайн-сервіси як «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет безробітного», «Електронна черга», профорієнтаційна платформа «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа».

«Електронний кабінет роботодавця» передбачає:

  • подання звітності до центру зайнятості в режимі он-лайн,

  • перегляд стану укомплектування заявлених вакансій та кількості направлень центром зайнятості претендентів на роботу,

  • моніторинг договорів на організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру та працевлаштування після професійного навчання,

  • самостійний пошук актуальних резюме шукачів роботи та інше.

«Електронний кабінет безробітного» дає змогу зареєстрованому безробітному :

  • створити власне резюме;

  • здійснити підбір роботи;

  • ознайомитись з інформацією про тимчасову зайнятість;

  • дізнатися про можливість професійного навчання;

  • отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю;

  • переглянути дані про заплановані та фактичні відвідування центру зайнятості;

  • дізнатися про заходи, які заплановані у центрах зайнятості, та записатися на ті з них, що зацікавили.

«Електронна черга» дозволяє, не виходячи із дому та не витрачаючи часу та коштів на проїзд, записатися на прийом до спеціаліста будь-якого центру зайнятості України. Якщо особа успішно пройшла  реєстрацію, їй потрібно просто в зазначені дату і час звернутися до відповідного центру зайнятості, маючі при собі документи, необхідні для вирішення питання.

«МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» онлайн-платформа профорієнтації та розвитку кар’єри стане у нагоді тим, хто потребує допомоги у вирішенні таких питань як:

  • вибор або зміна професії;

  • побудова свого кар’єрного шляху;

  • визначення власних професійних інтересів, здібностей, психологічних схильностей.

Для зручності своїх клієнтів, служба зайнятості представлена також в найпопулярніший на сьогодні соціальній мережі Facebook. До речі, на сторінці Полтавського обласного центру зайнятості у  Facebook можна ознайомитись з новинами служби та отримати цікаву інформацію.

Facebook Jobs - додаток з пошуку роботи. Ви можете самостійно обирати регіон пошуку вакансій та категорію. Цей додаток дозволяє одразу переглядати профіль роботодавця та швидко надсилати йому свої дані.

Не обминула увагою служба зайнятості і популярний відеохостинг YouTube. На каналі служби є можливість переглянути Відеорезюме та Відеовакансії. А всім зацікавленим в поширенні власної інформації в даному форматі, радимо звернутися до найблищого до вас центру зайнятості. Його фахівців допоможуть у створенні відеороліка та розміщенні його на YouTube-каналі служби.

Звертайтесь до служби зайнятості! Ми допоможемо вам заявити про себе, знайти цікаву роботу або потрібних працівників!

*Згідно дослідження «Оцінки населенням України якості надання адміністративних послуг» проведенего Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 12 по 17 липня  2019 року.

Більше інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/https://pracyakremen.com.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Так сталось, що ви втратили роботу. При чому не заплановано, коли звільняєшся, і не маєш іншого варіанту працевлаштування. Це завжди стрес і розпач, що не дозволяють реально оцінити свої можливості. А вихід є !

Перш за все, звернення до центру зайнятості, який надасть безоплатні послуги з пошуку нової роботи, плануванні кар’єри шляхом професійної підготовки чи перепідготовки, призначить матеріальну допомогу по безробіттю тощо.

Облік осіб, які шукають роботу, проводиться найближчим до вас центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування. Якщо працевлаштувати вас не вдалося, то вам може бути надано статус безробітного, а з 8 дня призначено допомогу по безробіттю.

Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Звичайно є виключення з цього правила. Так молодь, що закінчила чи припинила навчання у навчальних закладах і потребує сприяння у працевлаштуванні на перше робоче місце отримує допомогу протягом 180 календарних днів. А особи передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію) – 720 календарних днів.

Допомога по безробіттю виплачується не рідше ніж два рази на місяць. Її розмір напряму залежить від страхового стажу і середньої заробітної плати за останнім місцем роботи.

Якщо ви маєте страховий стаж менше ніж 6 місяців за 12 місяців, що передували реєстрації вас як безробітного, то можете розраховувати лише на допомогу у мінімальному розмірі. В 2019 році це складає – 610 грн. Такий розмір допомоги призначать і особам, які звільнені з роботи за систематичне невиконання посадових обов’язків,  прогул, появу на роботі в нетверезому стані, вчинення за місцем роботи розкрадання (п. 3,4,7,8 ст. 40 КЗпП України).

Застрахованим особам, страховий стаж яких складає понад 6 місяців за останні 12 місяців, що передували реєстрації як безробітного, розмір допомоги визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати залежно від страхового стажу, але не менше ніж 1630 грн. (мінімальний розмір допомоги по безробіттю для цієї категорії встановлений на 2019 рік). Максимальний розмір допомоги не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 01.07.2019 він складає 8028 грн. (4 х 2007 грн.).

Так, якщо ви маєте страховий стаж до 2 років, то розмір допомоги буде складати 50 % від середньої заробітної плати ; від 2 до 6 років – 55%; від 6 до 10 років – 60% ; понад 10 років – 70 %.

Допомога по безробіттю виплачується перші 90 календарних дні у розмірі 100 %. Наступні 90 днів розмір допомоги зменшується до 80% від призначеної суми. У подальшому до 70 %.

Допомога по безробіттю може виплачуватися також одноразово для організації підприємницької діяльності у розмірі допомоги по безробіттю у розрахунку на рік. Такий варіант допомоги досить ефективний у випадку, коли безробітна особа не може бути працевлаштована  через відсутність на ринку праці підходящої роботи, і в той же час має намір, компетенції, ідею для організації власної справи.






ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ ТА
ШУКАЧІВ РОБОТИ!

Наголошуємо, що для Вашої зручності ми запускаємо сайт Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості.

На сайті Ви зможете ознайомитися з корисною інформацією:

  • БЕЗКОШТОВНО розмістити своє резюме або актуальну вакансію;
  • ознайомитися з загальною інформацією, керівництвом ДЦЗ, нормативно-правовими документами;
  • слідкувати за цікавими новинами;
  • знайти корисні посилання, поради щодо працевлаштування, тощо та скористатися ними;

Сайт легкий та зручний в користуванні. Постійно підтримується нашими спеціалістами.

Приємного користування –––>http://pracyakremen.com.ua/






Інформуємо Вас, що відповідно до рішення першого пленарного засідання двадцять шостої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання від 19 липня 2019 року № 1103, передбачено надання безповоротної фінансової допомоги суб’єктам господарювання для працевлаштування учасників бойових дій, які брали участь в АТО, операції об’єднаних сил, членів їх сімей, а також членів сімей загиблих (померлих внаслідок поранення, контузії або каліцтва) учасників бойових дій, які брали участь в АТО, операції об’єднаних сил.

Розмір фінансової допомоги становить не більше 40 тисяч гривень за працевлаштування однієї особи з числа учасників бойових дій. В разі працевлаштування декількох учасників бойових дій загальна сума фінансової допомоги є пропорційною кількості працевлаштованих учасників бойових дій.

Щоб скористатись даними сервісами зверніться за посиланням:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Рекрутинг від служби зайнятості: реальні переваги для роботодавців

Останнім часом в нашій мові з’являється багато запозичених слів, які не тільки складні у вимові, а й не зрозумілі за значенням. Наприклад, «рекрутинг» і похідні від нього «рекрутер», «рекрутинговий». Ці поняття напряму пов’язані з пошуком і підбором персоналу. Але як розібратись роботодавцю в нюансах рекрутингових послуг, що пропонують численні агентства? І які переваги має рекрутинг від державної служби зайнятості?

Новомодне поняття рекрутинг має досить давнє коріння. Підбір персоналу як такий з’явився ще до нашої ери в епоху рабовласників. У вельмож були спеціально навчені слуги (прототип сучасних рекрутерів), до обов’язків яких входив відбір найбільш сильних і здорових рабів. При цьому оцінювався не лише зовнішній вигляд, а й набуті навички роботи.

Рекрутинг, як індустрія, почав розвиватись в середині 19 сторіччя в період промислових революцій. Заводам і фабрикам потрібно було багато працівників. Це спричинило появу численних приватних фірм, що займались підбором персоналу за винагороду роботодавця.

В часи СРСР планова економіка знехтувала значенням рекрутингу в регулюванні питань зайнятості населення. Працівників на робочі місця направляла сама держава шляхом рознарядки. Такий підхід був подібний до лотереї: керівник не мав жодної уяви про те, чи підійде йому співробітник і як ним керувати. Вимоги роботодавця до кандидата нікого не цікавили, рівно як і особисті побажання працівника до майбутнього місця роботи. Тому рекрутинг як вид діяльності на пострадянській території почав розвиватися тільки після 1991 року.

Що розуміють під рекрутингом зараз?

Рекрутинг (від фр. Recruit – «набирати», «вербувати») – підбір персоналу в штат організації. Підбір персоналу в свою чергу передбачає пошук кандидатів + їх відбір + мотивація до роботи саме на цьому робочому місці (посаді).

Рекрутер – людина, яка займається пошуком і відбором працівників. До його безпосередніх функцій можна віднести:

  • визначення/уточнення вимог до кандидата (заявка на вакансію),
  • формування критеріїв оцінки кандидата,
  • вибір способу закриття вакансії,
  • складання і розміщення оголошень про вакансії,
  • пошук і аналіз резюме кандидатів,
  • проведення телефонних співбесід,
  • проведення особистих співбесід, ознайомлення кандидатів з особливостями й перевагами роботи у даного роботодавця;
  • анкетування і тестування претендентів,
  • перевірка рекомендацій,
  • вибір кандидатів-фіналістів, формування у них позитивного враження про вакансію і роботодавця, мотивація їх до працевлаштування;
  • організація зустрічей кандидатів з керівником підрозділу і керівником компанії;
  • надання відмов кандидатам, які не пройшли співбесіду, занесення їх резюме до бази даних за певною професією (кадровий резерв);
  • контроль виходу нового співробітника на роботу, знайомство кандидата з історією компанії, особливостями роботи та перевагами працевлаштування.

Як видно визначення поняття «рекрутер» просте, а ось функцій у нього хоч відбавляй. Адже підбір персоналу досить складний процес. Від його якості залежить успіх будь-якого бізнесу. Дуже важливо не помилитись у виборі, щоб потрібні люди опинились на потрібних місцях.

У багатьох маленьких компаніях, а подекуди і не маленьких, підбір працівників здійснюють або начальники підрозділів, або навіть самі власники. Але яка вірогідність ефективності такого рекрутингу? Напевно, що не висока. Вони не мають необхідних ресурсів для якісного підбору персоналу: компетенції (знань і досвіду пошуку й відбору кандидатів), часу (адже потрібно займатись паралельно з рекрутингом своїми безпосередніми обов’язками), бази даних кандидатів (на її формування знову ж таки потрібен час і знання про канали пошуку).

Безперечно є свої плюси в самостійному рекрутингу, такі як:

  • особистий контроль процесу оцінки і відбору кандидатів;
  • створення чіткого уявлення про стан ринку праці, що позитивно позначається на формуванні вимог до кандидатів і визначенні умов роботи;
  • підбір фахівців, які будуть максимально гармонійно відповідати іміджу компанії (адже роботодавець чи його помічники краще розуміють атмосферу і настрій в колективі).

Але  якщо для компанії важливо швидко і якісно закрити вакансію чи набрати одночасно велику кількість працівників, а свої рекрутери в штаті відсутні, то все говорить за доцільність звернення до послуг рекрутингових агентств. Це дозволить керівнику підприємства чи підрозділу не витрачати час на «невідповідних» кандидатів, а займатися вирішенням стратегічних бізнес-завдань. Швидкість підбору персоналу в середньому збільшується в 2 рази. Перш за все через наявність в рекрутингового агентства потужної бази резюме, багатого досвіду в справі пошуку і підбору персоналу різного рівня.

А якщо компанія не хоче афішувати відомості про свої вакансії через свої канали, наприклад у випадку пошуку заміни певного фахівця, звернення до зовнішніх рекрутерів є найкращим способом задоволення кадрових потреб.

Крім економії часу доречно згадати і про економію коштів. Особливо коли мова йдеться про рекрутингові послуги Державної служби зайнятості. Можна заперечити, що якісні послуги не можуть бути безоплатними. Як аргумент: кожен роботодавець вже заплатив за них сплачуючи податки. Тож вправі скористатися тими благами, на які має право згідно з законодавством як добросовісний громадянин, підприємець, роботодавець. А щодо якості послуг служби зайнятості в пошуку й підбору персоналу варто зазначити таке:

1)державна служба зайнятості з обласними центрами і районними філіями по суті є найбільшим і найпотужнішим рекрутинговим агентством в Україні;

2)розгалуженість мережі служби зайнятості й численність звернень громадян дозволяє мати їй найбільшу базу даних резюме кандидатів за різними професіями і сферами діяльності.

3)кваліфікація фахівців служби зайнятості постійно підтримується професійним навчанням, що організовується на місцях (регіональних центрах зайнятості) і централізовано на базі Інституту підвищення кваліфікації ДСЗ;

4)використовуючи сучасні технології і способи підбору персоналу, власну базу резюме та інші канали пошуку кандидатів фахівці служби мають можливість оперативно запропонувати перевірених кандидатів провести їх оцінку й відбір відповідно до вимог роботодавця.

5)якщо роботодавець хоче перевірити кандидата-фіналіста в роботі, у взаємодії з колегами і клієнтами, служба зайнятості етап адаптації  може організувати як стажування працівника на робочому місці. Такий варіант дозволить працівнику не втратити свій статус і виплати по безробіттю, а роботодавцю придивитись до кандидата без укладання трудового договору.  У разі ж не проходження випробувального терміну рекомендованим кандидатом гарантовані заміни іншим претендентом;

6)загальна для всієї України  база даних, постійний моніторинг ринку праці дозволяють фахівцям служби вийти на тих кандидатів, які потрібні роботодавцю. У випадку, коли роботодавець має можливість вирішення питання підвезення працівників чи забезпечення їх житлом, то служба зайнятості може підібрати  персонал відповідної кваліфікації в суміжних районах чи областях.

Зокрема в Полтавському обласному центрі зайнятості вже напрацьований подібний досвід підбору персоналу. Так вакансії роботодавців нашого регіону  укомплектовуються працівниками з сусідніх областей чи навпаки. Чи роботодавцю, який має виробничі потужності в одному районі області,  фахівці обласної служби зайнятості, укомплектували вакансії працівниками з найблищих районів

Володіючи такими ресурсами, державна служба зайнятості має безперечні переваги для роботодавців, що потребують персонал для впровадження і розвитку свого бізнесу.

Матеріал підготовлений відділом інформаційної роботи Полтавського обласного центру зайнятості тел. (0532) 51-84-38.

Щоб скористатись даними сервісами зверніться за посиланням:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Легальна трудова зайнятість: можливість чи обмеження?

Чому нелегальна зайнятість залишається популярною, особливо серед молодих шукачів роботи? А легальна зайнятість, що передбачає оформлення трудових відносин, сплату податків, дотримання соціальних гарантій, багатьма роботодавцями сприймається не як прямий обов’язок, а як бонус чи конкурентна перевага? Відповідь на ці запитання криється в самому понятті «легальна зайнятість». Спробуємо розібратись.

Легальна – означає визнана і дозволена законом. Законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником. Про які ж гарантії йдеться? Для працівників держава гарантує, що у разі офіційного працевлаштування, окрім запису в трудовій, працююча особа отримає

  • чітко визначені і закріплені трудовим договором умови праці (місце роботи, режим роботи, посадові обов’язки, заробітна плата);
  • виплату заробітної плати двічі на місяць, у розмірі не менше ніж мінімально встановлений законодавством;
  • можливість навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця;
  • страховий стаж для отримання допомоги на випадок безробіття, пенсії;
  • право на оплачувані відпустки: щорічну (не менше 24 календарних днів), соціальні та додаткові відпустки, передбачені КЗпП України;
  • право на оплату листка непрацездатності у разі хвороби;
  • соціальні послуги і виплати у разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання;
  • захист від незаконного звільнення, переведення на іншу посаду, зміну умов праці (без попередження та згоди працівника);
  • вихідну допомогу у разі звільнення за ініціативою роботодавця;
    • цілу низку інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Багато це чи мало – стає зрозумілим, коли є можливість порівняти.

Реальність така, що чимало компаній будують свій бізнес на максимальному використанні праці неоформлених працівників, або підміняючи трудові відносини господарськими. Пояснення дуже просте - надто дорого мати легальних працівників. Настільки дорого, що з працівниками забувають розраховуватися або не виплачують в повній мірі обіцяні зарплати, або пропонують забути про оплачувані відпустки та «лікарняні». Така практика руйнує трудові відносини і показує, наскільки бізнес нехтує правом працівників бути повноцінною стороною цих відносин.

Проте чимдалі фінансові проблеми відступають на задній план перед наростаючим кадровим голодом. І те й інше завдають збитків або недоотримання прибутку підприємцю. Тому розмови про те, що трудові відносини - це залежні відносини, сьогодні вже недоречні й не вигідні жодній стороні. Роботодавець і працівник зацікавлені один в одному і співпрацюють для досягнення взаємовигідного результату.

Варто визнати, що український бізнес починає замислюватися як вийти з порочного кола і утримати кадри в Україні. Оскільки роботодавцям все складніше зацікавлювати працівників своєю пропозицією про роботу, зневага соціальним благополуччям громадян в інтересах короткострокового економічного ефекту є невиправданим ризиком. 

І вже не видаються пережитком минулого ті переваги офіційного працевлаштування, що надає законодавство роботодавцям, а саме вимагати від працівників:

  • виконання посадових обов’язків і дотримання тих умов праці, що визначені в трудовому договорі;
  • попереджати роботодавця про намір звільнитися не менше ніж за два тижні;
  • відшкодування збитків, нанесених роботодавцю;
  • відпрацювання чи відшкодування оплати за навчання, підвищення кваліфікації;
  • підтвердження рівня кваліфікації, знань, умінь і навичок, виконання запланованих показників шляхом процедури атестації;
  • проходження випробування при прийнятті на роботу;

А у разі порушення трудової дисципліни - притягати працівників до відповідальності: дисциплінарної, матеріальної. 

Для остаточного подолання стереотипів варто зазначити, що кожен роботодавець, який підтримує цивілізовані трудові відносини зі своїми працівниками, має можливість звертатись до державної служби зайнятості за безоплатною допомогою в розв’язанні кадрових питань (підбору персоналу, компенсації ЄСВ).

Державна служба зайнятості активно співпрацює з роботодавцями, зокрема із застосуванням інноваційних підходів на засадах рекрутингу, що сприяло збільшенню чисельності підприємств, які звернулись до служби зайнятості за допомогою в укомплектуванні вакансій (9,4 тисячі).

Значно розширилася база вільних робочих місць і вакантних посад, яка у 2018 році налічувала рекордні за останні 10 років 72,3 тисячі пропозицій працевлаштування.

По всіх вакансіях, поданих до обласної служби зайнятості, гарантовані офіційне працевлаштування та соціальні гарантії для працюючих осіб. Позитивна динаміка зберігається і у поточному році: кількість наявних вакансій за І півріччя 2019 року зросла у порівнянні з відповідним періодом 2018 року на 8,8% і становить 44,6 тисячі пропозицій роботи.

Наявна база вакансій дала можливість у 2018 році працевлаштувати за сприяння служби зайнятості 48,2 тисячі осіб (рекорд за 1991-2018 рр.).

У поточному році працевлаштовані з офіційним оформленням трудових відносин 26,5 тисячі людей.





 

Державна служба зайнятості — служба, створена для реалізації політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій на всій території України. Діяльність центру зайнятості здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України і місцевих органів державної влади.

До Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні можуть звертатися усі громадяни, які бажають працювати або змінити місце роботи, працевлаштуватися за сумісництвом чи у вільний від навчання час.

Послуги громадянам та роботодавцям надаються Кременчуцьким міськрайонним центром зайнятості безкоштовно(шукачам роботи – незалежно від зареєстрованого місця проживання або місця перебування, роботодавцям – незалежно від місцезнаходження).

Види послуг, які надає роботодавцям державна служба зайнятості:

  • Інформування про стан, основні тенденції та процеси на локальному ринку праці.
  • Інформування роботодавців відповідно до профілю підприємств про професійно-кваліфікаційний склад осіб, які зареєстровані в центрі зайнятості (далі ЦЗ), в тому числі про осіб, які шукають роботу і мають унікальні (рідкісні) професії, спеціальності або особисті якості.
  • Вивчення потреб роботодавця та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом.
  • Здійснення на замовлення роботодавця підбору необхідних працівників із використанням психодіагностичнихметодик: проведення тестування, оцінка та інтерпретація результатів.
  • Задоволення потреб роботодавців у тимчасових працівниках для виконання громадських та інших робіт тимчасового характеру.
  • Допомога в оперативному підборі необхідних кадрів шляхом представлення вакансій для потенційних працівників в ході проведення ярмарок вакансій.
  • Організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреби роботодавців у навчальних закладах, так і безпосередньо на виробництві.
  • Стимулювання діяльності роботодавців, спрямованої на створення нових робочих місць шляхом щомісячної компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
  • Надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з числа внутрішньо переміщених осіб та компенсації витрат роботодавця, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, на перепідготовку та підвищення кваліфікації.
  • Зняття з реєстрації трудових договорів між фізичними особами-підприємцями та найманими працівниками, зареєстрованими в СЗ до 01.01.2015 року.
  • Надання комплексу спеціальних послуг у розв’язанні проблеми роботи із трудовим колективом в ситуації запланованого вивільнення працівників.
  • Допомога у підготовці текстів оголошень про вільні робочі місця (вакансії) для їх розміщення у ЄІАС, засобах масової інформації і пошук кадрів.
  • Сприяння у проведенні роботодавцями співбесід із кандидатами на робочі місця та організація зустрічей з шукачами роботи, у тому числі у центрах зайнятості.
  • Проведення семінарів для роботодавців, у тому числі з питань працевлаштування інвалідів.
  • Надання консультацій щодо виконання певних норм законодавства про працю і зайнятість, державне соціальне страхування на випадок безробіття, у тому числі з питань вивільнення працівників, працевлаштування громадян, які не здатні конкурувати на ринку праці, з питань використання праці іноземців тощо.
  • Надання консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності.

Види послуг, які надає громадянам державна служба зайнятості:

Відповідно до статті 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» видами соціальних послуг за цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення» є:

  • Професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, у тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях.
  • Профорієнтація.
  • Пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі шляхом організації громадських та інших робіт тимчасового характеру у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
  • Надання роботодавцям, які працевлаштовують громадян, зазначених у частині першій статті 14 Закону України «Про зайнятість населення», компенсації відповідно до статті 26 Закону України «Про зайнятість населення».
  • Надання роботодавцям - суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних, компенсації відповідно до статті 27 Закону України «Про зайнятість населення».
  • Надання ваучера для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності відповідно до статті 30 Закону України «Про зайнятість населення».
  • Здійснення заходів сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб відповідно до статті 24-1 Закону України «Про зайнятість населення».
  • Інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням.

Послуги громадянам та роботодавцям надаються державною службою зайнятості безкоштовно.




Інформація Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості


Інформуємо, що за підтримки компанії «Кімонікс Інтернешнл Інк.» з 22 квітня 2019 року розпочала дію програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України (далі – КЕУ), що надає грантову підтримку малим та середнім підприємствам та поширюється на всій території України.
КЕУ надає гранти підприємцям, які працюють у нових галузях або галузях, що розвиваються, та мають потенціал для швидкого зростання, створення інвестицій та збільшення зайнятості. Особливу увагу зорієнтовано на роботу в галузях IT-послуг та виробництва меблів.
КЕУ націлена на збільшення обсягів інвестицій в український малий та середній бізнес, збільшення обсягів їх продажу та створення постійних робочих місць для громадян України.
Для отримання грантів необхідно подати заявку. Середній час між подачею заявки та отриманням грантової допомоги становить два місяці. Цей термін може змінюватися в залежності від складності запропонованої діяльності.
Грантові спеціалісти КЕУ допомагатимуть заявникам зрозуміти процедуру подання заявок в режимі електронного листування. Всі запитання щодо цього запиту необхідно надсилати на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
Кінцевий термін подачі заявок – 29 лютого 2020 року. З формою концепції грантового проекту можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/…/1s8a_gR4htDdLyyQzg6wRhDw7rE9K0r2…
За більш детальною інформацією звертатись до Кременчуцького МРЦЗ за адресою: проїзд Арсенальний, 1; тел. (0536)75-88-31, (0536)75-88-32.
Щоб скористатись даними сервісами зверніться за посиланням:
Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/
Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/



Інформація Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості

про стан ринку праці за 5 місяців 2019 року


Протягом січня-травня 2019 року в Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості перебувало на обліку 2724 безробітних, з них жінки – 1561 (57, 3%), чоловіки – 1163 (42,7 %), молодь у віці до 35 років – 1065 (39,1 %), особи передпенсійного віку – 613 ( 22,5 %). Станом на 01 червня 2019 року кількість безробітних склала 1320 осіб.

За 5 місяців  працевлаштовані 3147 осіб.

Особи працевлаштовуються на посади: інженери різних напрямків, економіст, бухгалтер, вихователь, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах, слюсар із складання металевих конструкцій, слюсар з механоскладальних робіт, слюсар-ремонтник, комірник, сторож, прибиральники, двірник та інші.

Станом на 01 червня 2019 року кількість актуальних вакансій – 1302 одиниці. Найбільший попит в Кременчуцькому регіоні залишається на кваліфікованих робітників із інструментами; професіоналів; працівників у сфері торгівлі та послуг; працівників найпростіших професій; робітників із обслуговування, експлуатації та контролювання технологічного устаткування; фахівців та інших професійних груп. Значний час відсутності роботи, а також зневіра знайти роботу призводять до того, що деякі люди по суті втрачають кваліфікацію і навіть бажання регулярно працювати.

Центр зайнятості постійно інформує населення про стан ринку праці, послуги, які надає служба зайнятості безробітним та роботодавцям та інші питання, що входять до компетенції служби зайнятості.

Щоб скористатись даними сервісами зверніться за посиланням:

Web-портал: https://pol.dcz.gov.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/KremenMRCZ/




Рекрутинг — нова послуга Служби зайнятості


У міру розвитку ринок праці зазнає безліч перетворень. Якщо колись основною проблемою був пошук підходящої роботи, то зараз все складніше стає знайти не хорошу посаду, а грамотного фахівця.

Фахівці Державної служби зайнятості завжди йдуть у ногу з часом і  постійно запроваджують нові форми та методи роботи для найбільш ефективного задоволення сподівань та потреб тих, хто звертається за допомогою як у підборі працівників, так і у пошуку роботи.

Задля цього у Кременчуцькому  міськрайонному центрі зайнятості впроваджено новітній сервіс – послуги з рекрутингу. Фахівці, які виконують функції з рекрутингу, насамперед займаються пошуком і відбором персоналу для роботодавців, розширюючи коло пошуку за межі центру зайнятості.

Роботодавець, який звернувся до фахівців із рекрутингу, не витрачає час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб, оскільки попередня співбесіда за вимогами роботодавця проводиться рекрутерами. Не потрібно витрачати кошти, адже така послуга надається в центрі зайнятості безкоштовно. Також роботодавцю не обов’язково розміщувати свої вакансії на платних ресурсах, він може скористатися ресурсами центру зайнятості.

Ми намагаємося задовольнити кадрові потреби компаній. Для нас неважливо, чи ця людина безробітна, який в неї статус, ми шукаємо тих людей, які дійсно хочуть працювати, які готові змінюватись, які готові навчатися, які небайдужі до свого життя. І саме таких людей ми намагаємося працевлаштувати!

За більш детальною інформацією просимо звертатися до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості за адресою: проїзд Арсенальний,1 або за телефоном: 0675564825. 

Посилання на сторінку у Фейсбуці

www.facebook.com/Кременчуцький-міськрайонний-центр-зайнятості-668044736659523/




Інформація Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості

Комплексна співпраця – запорука успішної діяльності.


Роботодавці є найважливішими партнерами служби зайнятості у реалізації державної політики зайнятості населення. Саме роботодавець створює нові робочі місця, наповнює державну скарбницю, допомагає державі забезпечувати соціальні гарантії для населення шляхом сплати страхових внесків, зокрема до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Чим же зможе допомогти служба зайнятості підприємствам, які вже існують певний час в умовах ринкової економіки, а також тим, які тільки-но стають на шлях розвитку? Для покращення співпраці з роботодавцями міста в Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості створено відділ взаємодії з роботодавцями, який має на меті надання всіх видів соціальних послуг, забезпечення роботодавців інформацією про тих, хто шукає роботу, та професійний склад незайнятих громадян, що перебувають на обліку в службі зайнятості.

Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості надає такі види послуг, які надаються роботодавцям на безкоштовній основі:

Підбір персоналу: «Кадри вирішують все». Це гасло не втратило своєї актуальності й сьогодні. Вдало підібрана команда великого чи малого підприємства, організації, установи допомагає реалізувати найсміливіші плани та проекти, і навпаки, випадкові люди, прийняті на роботу, можуть швидко довести до краху навіть успішну фірму. Тому при підборі претендентів на вільні робочі місця чи вакантні посади рекомендуємо звернутися до центру зайнятості. Ми запропонуємо широкий вибір послуг з підбору потрібних працівників. У стислий термін будуть відібрані претенденти, котрі найбільше відповідають потрібним кваліфікаційним вимогам.

Професійна орієнтація. Для кожного керівника завжди є актуальним питання дієздатності його колективу. Від правильного підбору колег, однодумців, їх уміння злагоджено працювати, залежить ефективність роботи підприємства. Сучасна ситуація на ринку праці призводить до того, що охочих влаштуватися на роботу буде все більше. Щоб уникнути помилок під час підбору персоналу, пропонуємо керівникам звертатися до спеціаліста-профконсультанта центру зайнятості. Провівши діагностичне обстеження, він зможе виявити професійні, ділові та особисті якості претендентів на робочі місця з урахуванням конкретних вимог та побажань роботодавців.

Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації за направленням служби зайнятості для потреб роботодавців. Одним із основних напрямів діяльності центру зайнятості є організація професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних громадян. Професійне навчання фахівців з числа безробітних проводиться відповідно до потреб місцевого ринку праці. На замовлення роботодавця на підставі угоди, за рахунок коштів Фонду, служба зайнятості організовує підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації громадян за тими спеціальностями, в яких є потреба. До послуг роботодавця пропонується і підвищення кваліфікації безробітних за робітничими професіями. Одним із різновидів підвищення кваліфікації є стажування, яке може проводитися безпосередньо на робочому місці. Матеріальна допомога слухачам у період професійної підготовки та стажування здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Компенсування фактичних витрат при сплаті єдиного внеску. Одним із видів соціальних послуг є компенсування фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений, протягом одного року при працевлаштуванні безробітних строком не менш ніж на два роки на нові робочі місця.

Тимчасова зайнятість. Перспективним напрямком взаємовигідної співпраці центру зайнятості з підприємствами, установами та організаціями міста є організація оплачуваних громадських робіт. Громадські роботи є видом суспільно корисних оплачуваних робіт в інтересах територіальної громади, які організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах. Безробітним, які виявили бажання взяти участь в оплачуваних громадських роботах, служба зайнятості видає направлення на підприємство, де з ними укладається тимчасовий трудовий договір.

Для вдосконалення взаємодії з роботодавцями служба зайнятості розвиває нові напрями та форми послуг. За більш детальною інформацією просимо звертатися до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості за адресою: проїзд Арсенальний,1  або за телефонами: (0536) 758823, 758824, 758836.




Увага !

Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості запрошує всіх бажаючих до  спілкування у мережі Фейсбук з метою отримання інформації щодо соціальних послуг, які на безкоштовній основі надає громадянам України державна служба зайнятості.

Назва сторінки на Фейсбуці «Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості».

www.facebook.com/Кременчуцький-міськрайонний-центр-зайнятості-668044736659523/