Омельницька сільська територіальна громада

Кременчуцький район, Полтавська область


3 грудня – день, який нагадує нам, що серед нас є люди, котрі потребують особливої уваги і турботи – Міжнародний день людей з обмеженими можливостями.

Цей день не є святом, а покликаний привернути увагу до ваших проблем, захисту прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на тому, що права всіх людей, які мають певні особливості – рівні. Люди з обмеженими можливостями кожного дня долають труднощі та виявляють стійкість духу та непохитну віру в життя, якій можуть позаздрити більшість людей.

Тож хочеться побажати вам, дорогі друзі, витримки, мужності, оптимізму, віри та щастя і достатку у ваших оселях. Користуючись нагодою хочу подякувати всім, хто опікується цими людьми, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги — реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Від усього серця зичу вам міцного здоров'я, щастя, успіхів у всіх ваших справах.

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ




1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику. Проблема ВІЛ-СНІДу, наркоманії сьогодні актуальна, як ніколи. У світі мільйони людей живуть із цією недугою і помирають. Серед численних хвороб, від яких нині страждає людство, синдром набутого імунодефіциту (скорочено СНІД) є однією з найтяжчих. Сьогодні захворювання, в тому числі і серед дітей, зареєстровано практично в усіх країнах світу. Але люди зважають на проблему лише тоді коли інфікується хтось з близьких.Кожен повинен усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну родину.

Тож, бережіть себе і своїх близьких!



 

Днями у Львові у Гарнізонному храмі апостолів Петра і Павла вшанували загиблих військовослужбовців 24 ОМБр ім. короля Данила.
24 Окрема механізована бригада імені короля Данила одна з перших прийняла удар від переважаючих сил противника на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Підрозділи бригади вели бої за Попасну, Гірське, Золоте, Лисичанськ, Сіверськодонецьк, Комишуваху, Вовчоярівку, Соледар та Бахмут, брали участь у звільненні Херсона.
У межах заходу командир бригади вручив родинам 50 загиблих воїнів ордени "Хрест Героя". Орденами «Хрест Героя» посмертно були нагороджені полеглі за Україну мешканці Омельницької територіальної громади - Вадим ЯСІНСЬКИЙ та Роман ГРИМАК, які проживали в селі Омельник. Отримали ордени вдови Вікторія та Марина.
Вадим Миколайович Ясінський з квітня 2021 служив командиром гармати 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України м. Яворів Львівської області, мав звання сержанта.
Гримак Роман Юрійович у жовтні 2021 року пішов служити за контрактом механіком-водієм 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила Оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України м. Яворів Львівської області, яку вірно ніс разом з побратимом, свояком Вадимом Ясінським.
Загинули герої 22 квітня 2022 року на одному полі бою.
Слава Героям і Світла пам’ять полеглим нашим Захисникам!




Щороку вся Україна схиляє голови у жалобі за нашими співвітчизниками – мільйонами українців, які стали жертвами Голодоморів 1921-1922; 1932-1933; 1946-1947 рр.
Для українців голодомор – не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять його очевидців та сучасне покоління. І наш святий обов’язок закарбувати в серцях пам’ять про невинно убієнних наших братів та сестер, зробити все можливе, щоб вшанувати пам’ять жертв Голодомору-геноциду. Хай найвищим пам’ятником мільйонам жертв України буде світлий храм нашої душі, сповненої скорботи та молитвою за їх упокоєння!
У спільній молитві згадаймо усіх жертв голодоморів, запалімо свічу пам’яті у власній оселі та у своїй душі! Ми повинні зробити належні висновки з трагічних подій історії, щоб не допустити їх у майбутньому. Складаємо співчуття нащадкам, родинам загиблих. Нехай Господь Бог прийме їхні душі до Царства Божого, а нас укріпить у вірі, надії, любові.

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ.




Шановні жителі Омельницької громади!

Сьогодні, 21 листопада, ми відзначаємо День Гідності та Свободи, вшановуваємо громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави. Цей день є символом двох революцій, які змінили Україну, назавжди закарбувалися в її історії та стали беззаперечним доказом відродження єдиної, соборної та незалежної держави. У День Гідності та Свободи ми вшановуємо пам`ять Героїв Небесної Сотні, вклоняємося всім захисникам української державності, бійцям-патріотам, які беруть участь у війні, всім, хто власним життям та своїми вчинками демонструють бажання українців жити у вільній, демократичній державі.Вітаю всіх з Днем Гідності і Свободи, зичу міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сил та наснаги в усіх ваших справах. Нехай для кожного з вас свобода й гідність будуть життєвими принципами, а не просто словами. Нехай любов до Вітчизни єднає нас у боротьбі за право на світле майбутнє для нас і наших нащадків.

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ




До уваги мешканців Омельницької територіальної громади!

На виконання протокольного рішення засідання комісії з найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів розташованих на території Омельницької територіальної громади від 16.11.2023 р. №3 «Протокол засідання комісії з найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів розташованих на території Омельницької територіальної громади (перейменування назв топонімів, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують державу-окупанта або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику та практику)» щодо електронного голосування під час громадського обговорення стосовно питань перейменування бульварів, вулиць, провулків та площ, розташованих на території Омельницької територіальної громади.Електронне голосування за подані пропозиції здійснюватиметься на Веб-платформі e-DEM за посиланням https://consult.e-dem.ua/5322483200 , в паперовому вигляді можна залишити свій голос у ЦНАПі с. Омельник та в офісі старости (с. Демидівка, с. Запсілля, с. Рокитне).Період голосування – з 09:00 20.11.2023 по 09:00 05.12.2023.Кожен голосуючий може обрати лише 1 варіант із запропонованих серед відповідей на запитання.Встановлення підсумків голосування передбачає створення списків із результатами, які передаються на розгляд робочої групи з питань присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій на території Омельницької територіальної громади для узагальнення і подальшого затвердження на засіданні комісії з найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів розташованих на території Омельницької територіальної громади.Рекомендованими до найменування є варіанти відповідей, які набрали найбільшу кількість голосів за результатами голосування у кожному запитанні.У випадку виникнення труднощів з голосуванням, зауважень та пропозицій звертайтеся до Відділу культури, туризму та інформаційної роботи виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду (детально та покроково опишіть внаслідок чого виникла проблема! Бажаємо успіхів!







Шановні мешканці Омельницької територіальної громади!

В зв’язку з необхідністю внесення змін до переліку варіантів назв вулиць та з метою уточнення даних; враховуючи громадську думку жителів громади; керуючись «Положенням про перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших обєктів топономіки на території Омельницької територіальної громади Кременчуцького району Полтавської області», виникла необхідність внесення змін до Пропозицій щодо перейменування вулиць у Омельницькій сільській раді Кременчуцького району Полтавської області винесених на голосування. Тому, враховуючи вищезазначене, та беручи до уваги протокольне рішення засідання комісії з найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів розташованих на території Омельницької територіальної громади (перейменування назв топонімів, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують державу-окупанта або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику та практику) №3 від 16.11.2023 року:

1. Процес громадського обговорення (голосування) на платформі е-DEM в електронному вигляді та у ЦНАПах в письмовому вигляді ПРИЗУПИНИТИ СЬОГОДНІ 16.11.2023 р. о 18:00 год.

2. Результати попереднього голосування, розпочатого 15.11.2023 р. о 9:00 год., АНУЛЮВАТИ.

3. ВНЕСТИ ЗМІНИ до переліку ПРОПОЗИЦІЙ щодо перейменування вулиць у Омельницькій сільській раді Кременчуцького району Полтавської області та затвердити їх в новій редакції.

4. ПРИЗНАЧИТИ ДАТУ голосування 20.11.2023 о 9:00 год. - 05.12.2023 о 9:00 год.





До уваги мешканців Омельницької територіальної громади!

На виконання протокольного рішення засідання комісії з найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів розташованих на території Омельницької територіальної громади від 06.11.2023 р. №2 «Протокол засідання комісії з найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів розташованих на території Омельницької територіальної громади (перейменування назв топонімів, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують державу-окупанта або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику та практику)» щодо електронного голосування під час громадського обговорення стосовно питань перейменування бульварів, вулиць, провулків та площ, розташованих на території Омельницької територіальної громади.

Електронне голосування за подані пропозиції здійснюватиметься на Веб-платформі e-DEM за посиланням https://consult.e-dem.ua/5322483200 , в паперовому вигляді можна залишити свій голос у ЦНАПі с. Омельник та в офісі старости (с. Демидівка, с. Запсілля, с. Рокитне).Період голосування – з 09:00 15.11.2023 по 09:00 30.11.2023.Кожен голосуючий може обрати лише 1 варіант із запропонованих серед відповідей на запитання.Встановлення підсумків голосування передбачає створення списків із результатами, які передаються на розгляд робочої групи з питань присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій на території Омельницької територіальної громади для узагальнення і подальшого затвердження на засіданні комісії з найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів розташованих на території Омельницької територіальної громади.

Рекомендованими до найменування є варіанти відповідей, які набрали найбільшу кількість голосів за результатами голосування у кожному запитанні.У випадку виникнення труднощів з голосуванням звертайтеся до Відділу культури, туризму та інформаційної роботи виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Бажаємо успіхів!



Шановні працівники культури і майстри народного мистецтва!


Щиро вітаю вас з професійним святом, а також усіх, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби українського народу.
Споконвіку пісня і танець, музика і слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками української національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Вони підживлювали і зміцнювали надію народу на краще майбутнє.
Саме завдяки нашим митцям, співакам, художникам, письменникам, поетам українська культура змогла зберегти свою самобутність, незважаючи на потужні натиски багатьох агресорів, і зайняла провідне місце серед світових культур.
Наша громада багата творчими людьми. Наші співаки, артисти, всі діячі культури своєю щоденною працею збагачують українську культуру. Бажаю всім працівникам сфери культури теплоти у серці, міцного здоров’я, щастя, благополуччя, великих творчих успіхів і невичерпної наснаги. Нехай здійсняться всі ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день вашого життя буде світлим і сонячним, дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.
Мирного неба над головою!

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ



Щиро вітаю з професійним святом людей, чия праця сповнена милосердя і тепла – працівників соціальної сфери Омельницької територіальної громади!
Ви, шановні наші, постійно опікуєтеся проблемами людей, забезпечуєте їх потреби. Вашу чуйність відчувають широкі верстви населення і, насамперед, внутрішньо-переміщені особи, пенсіонери та інваліди, діти-сироти, малозабезпечені та багатодітні сім’ї.
Дякую вам за сумлінну працю: ми з вами єдині у прагненні соціальної справедливості, людяності та добра. Ваша праця скромна і не завжди помітна, але завжди сповнена душевного тепла. За це вам шана і повага в народі.
Зичу вам міцного здоров’я, злагоди та домашнього затишку, звершення задумів, невтомного творчого пошуку, подальших успіхів у поліпшенні соціального захисту населення. Нехай ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло і надалі служитимуть людям, а свято принесе усвідомлення своєї причетності до великої справи соціального захисту людини.


З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ.



Сьогодні в Україні відзначається день ракетних військ та артилерії!


Після повномасштабного вторгнення росії, українські ракетники та артилеристи довели всім, що вони найкращі. Показали на практиці, як з меншою кількістю озброєння, з меншим вогневим потенціалом, українські ракетники та артилеристи нищать ворога, який прийшов до наших домівок. Ви дійсно основа та міць нашої армії.
Щиро дякуємо нашим ракетникам-бійцям протиповітряної оборони. Завдяки вам знищуються більше 95% російських ракет та дронів, які б’ють по мирних українських містах.
Висловлюємо вам глибоку подяку за вашу мужність і самовідданість у справі оборони Української держави.
Пророчі Шевченкові слова «Вогонь запеклих не пече» – це саме про ВАС – мужніх та сильних, готових дивитися у вічі небезпеці заради свого народу, заради України!
Слава воїнам-артилеристам!
Слава Україні!






9 жовтня відбулося відкриття нового навчального року 2023-2024 в Університеті третього віку Омельницької територіальної громади. Носуль Тетяна Володимирівна, викладач УТВ, привітала всіх присутніх з цією подією і побажала міцного здоров'я та приємного спілкування, успіхів і натхнення у пізнанні нового, а головне - мирного неба над головою. Пані Тетяна, разом зі студентами, згадали матеріал, який вони вивчали минулого року, задіяли у спілкування метафоричні картки та обговорили очікування від нового начального року.
Вітаємо наших студентів з початком нового навчального року!




Людина нібито не літає... 
А крила має. А крила має!

(Ліна КОСТЕНКО)

Відбулася церемонія нагородження почесними нагородами славних людей Омельницької територіальної громади! Це люди, які своєю щоденною працею, своїм талантом, любов’ю до людей та до неньки –України, і, найголовніше, своїм щоденним пориванням зробити цей світ краще, прославляють рідний край, працюють на благо розвитку рідної землі! Почесний громадянин Омельницької територіальної громади, відповідно до рішення двадцять другої позачергової сесії VIII скликання Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області від 14 вересня 2023 року «Про присвоєння звання «Почесний громадянин Омельницької територіальної громади» – Кравченко Василь Анатолійович (директор селянського (фермерського) господарства «Атланта»). Підприємство «Атланта», на чолі з Василем Анатолійовичем, робить вагомий внесок у соціально-економічний розвиток Омельницької територіальної громади, активно займається доброчинністю та всебічно підтримує збройні сили України!
Відзнакою «За особливі заслуги перед Омельницькою територіальною громадою», згідно розпорядження сільського голови Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області №84 від 28 серпня 2023 року «Про нагородження нагрудним знаком «За особливі заслуги перед Омельницькою територіальною громадою», нагороджені: 
-  Литвиненко Світлана Іванівна – заступник директора дошкільного структурного підрозділу з навчально-виховної роботи Рокитненської гімназії (працює на даній посаді з 1971 року);
- Щербуха Олексій Васильович – пенсіонер, уродженець хутора Ковалі Демидівської сільської ради, який значну частину своєї професійної діяльності присвятив роботі очільником Кременчуцької районної організації ветеранів; 
- Литвиненко Сергій Михайлович – художній керівник Омельницького культурно-спортивного комплексу «Дивограй», самодіяльний композитор (автор «Гімну Омельника», «Величальної Кременчуцького краю» та ін. творів);
- Гришко Віра Іванівна – пенсіонерка, мешканка с. Запсілля, яка самовіддано займається волонтерською діяльністю, допомагаючи ЗСУ, з 2014 року. 
Щиро вітаємо з відзнаками! Бажаємо невичерпної творчої енергії, сил та наснаги, нових професійних досягнень, міцного здоров’я, плідної праці та нових звершень. Все буде Україна!




В Омельницькій громаді 26 вересня оголошено День жалоби за загиблим земляком-військовослужбовцем Олександром НЕЛІПОЮ. Розпорядженням голови Омельницької сільської ради 26 вересня 2023 року оголошено в Омельницькій громаді Днем жалоби у зв’язку із похованням командира 2-го механізованого взводу 4-ї механізованої роти 2-го механізованого батальйону 47-ї окремої механізованої бригади «МАГУРА» - НЕЛІПИ Олександра Олександровича. 26 вересня 2023 року об 11:00 год. відбудеться поховання Героя, що загинув 16 вересня на Запорізькому напрямку (село Роботине) при виведенні групи з позицій. Поховають бійця у селі Омельник. Відповідно до даного розпорядження, 26 вересня 2023 року, на всій території Омельницької громади на будинках і спорудах органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ, організацій будуть приспущені Державні Прапори України. Голова громади, депутатський корпус та працівники виконавчого комітету висловлюють щирі співчуття родині загиблого військовослужбовця.




В Омельницькій громаді 26 вересня оголошено День жалоби за загиблим земляком-військовослужбовцем Олександром НЕЛІПОЮ. Розпорядженням голови Омельницької сільської ради 26 вересня 2023 року оголошено в Омельницькій громаді Днем жалоби у зв’язку із похованням командира 2-го механізованого взводу 4-ї механізованої роти 2-го механізованого батальйону 47-ї окремої механізованої бригади «МАГУРА» - НЕЛІПИ Олександра Олександровича. 26 вересня 2023 року об 11:00 год. відбудеться поховання Героя, що загинув 16 вересня на Запорізькому напрямку (село Роботине) при виведенні групи з позицій. Поховають бійця у селі Омельник. Відповідно до даного розпорядження, 26 вересня 2023 року, на всій території Омельницької громади на будинках і спорудах органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ, організацій будуть приспущені Державні Прапори України.Голова громади, депутатський корпус та працівники виконавчого комітету висловлюють щирі співчуття родині загиблого військовослужбовця.




Сумна звістка сколихнула всю Омельницьку громаду! На війні загинув справжній патріот своєї Батьківщини, мешканець Омельника - НЕЛІПА ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ, залишивши по собі СВІТЛУ ВІЧНУ ПАМ’ЯТЬ і в смутку родину і всю громаду…. Щирий українець, СПРАВЖНІЙ ЧОЛОВІК, хороший батько, кращий син, брат та захисник рідної Батьківщини… Немає слів, щоб описати біль, який рве на шматки душу, паморочить голову і підкошує ноги…. Війна забирає найкращих! СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЮ! ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! Висловлюємо щирі співчуття родині загиблого. Нехай Господь Бог допомагає вам перенести цю важку біль втрати близької людини. Вічна пам’ять Захиснику України!




Важлива інформація!!!

Шановні мешканці Омельницької ТГ, повідомляємо вас про те, що у разі виникнення пожежі, вам необхідно звернутися на телефон пожежної служби -101. Повідомте оператору своє ім'я, прізвище та адресу події, коротко поясніть проблему. Бажано ще оцінити і рівень небезпеки, адже в будинку, де горить приміщення, є і газ. Вся інформація буде передана працівникам Омельницької місцевої пожежної охорони, які оперативно нададуть необхідну допомогу. Шановні громадяни! Хочемо наголосити, що пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Дуже часто спалення сухої трави переростає у велико-масштабні пожежі. Окрім того, НА ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ СПАЛЮВАННЯ СУХОСТОЮ МОЖУТЬ ПРИРІВНЮВАТИ ДО ДИВЕРСІЇ. ЦЕ ПЕРЕДБАЧАЄ КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!





Уродженця села Майбородівка, випускника Омельницької школи Омельницької територіальної громади Євгенія Тайнолюба, нагородили "Золотим хрестом". Це відзнака від Головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Боєць нині на фронті, несе віддану службу в артилерійського дивізіоні окремої штурмової бригади «Азов», що захищають Україну на Донецькому напрямку. Пишаємося, що наш земляк Євгеній Тайнолюб, боронить кордони рідної України саме в цьому дивізіоні. Двічі горді, що він отримав таку високу нагороду."Золотим хрестом" нагороджують військових Збройних сил України за сумлінне й успішне виконання бойових завдань і за високі показники бойової підготовки. Горді за славного земляка! Разом до Перемоги!





Сьогодні у навчальних закладах України розпочинається новий навчальний рік. 1 вересня завжди особливо хвилюючий день, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Україна сьогодні веде боротьбу з жорстоким та підступним ворогом за право на існування. За своє майбутнє. І хтось з батьків дітей, які пішли у школу, зараз зі зброєю в руках захищає нашу державу від російської навали. Захищає майбутнє наших дітей і внуків. Їх право здобувати освіту українською мовою, знати історію своєї країни та отримувати знання в українській школі. Особливим і дуже важливим у житті цей день є для першокласників, які, тримаючись за батьківські руки, вперше ступають на незвіданий шлях пізнання. Не менш важливим цей день є і для одинадцятикласників, майбутніх випускників, яким доведеться вже незабаром обирати свій професійний шлях. Дорогі учні! У школі перед вами відкриваються тисячі доріг у Країну Знань і вічних істин Справедливості та Добра. Нехай збудуться всі ваші мрії та сподівання ваших батьків, які бажають бачити своїх дітей сумлінними, розумними, вихованими й освіченими. Шановні освітяни! Вам довірено найбільше багатство нашої країни - діти. Дякуємо Вам за щоденну самовіддану працю, розуміння, турботу, мудрість і терпіння. Ми вдячні вам за те, що ви виховали багато поколінь свідомих українців і щиро ділитеся своїми знаннями, любов'ю та теплом з молодою генерацією. Щастя вам, міцного здоров'я, натхненної праці та творчих успіхів! Миру й злагоди українській землі!

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ




Шановні жителі та гості громади! Запрошуємо Вас взяти участь в акції «Всесвітній День прибирання», що відбудеться 30-го серпня. Збір та реєстрація учасників о 09:00 на таких локаціях:

Омельник - КСК «Дивограй» (будинок культури)

Запсілля - пляж біля старої понтонної переправи

Демидівка - Шевченка, 3 (будинок культури)

Рокитне - парк КолачевськогоРадочини - магазин

З собою радимо взяти: Інструменти для прибирання: граблі, пилки, рукавиці, простирадла)

Простирадла для пікніку

Головні убори

Вода

Друзів

Для учасників до 18 років необхідна згода від батьків(за зразком на фото). Після прибирання пригощаємо смачною кашею! Будемо раді бачити саме вас! Зробимо Україну чистішою разом!






29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану тим, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності. Омельницька громада втратила….Олександра Карпенка, Ігоря Іванця, Євгена Садовничого, Романа Гримака, Вадима Ясінського, Сергія Гавуру, Едуарда Албіну, Тараса Тацяка. Низько вклоняємося родинам загиблих! Їхній подвиг житиме у віках… В громаді відбулися заходи, присвячені Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України:- відвідали місця поховань на цвинтарях, поклали квіти до почесних поховань загиблих військовослужбовців;- долучилися до Всеукраїнської акції пам’яті «Сонях» (виготовлення копій квітки соняшника в пам'ять про захисників, що загинули на соняшниковому полі під Іловайськом);- вшанували пам’ять хвилиною мовчання; - провели щорічний забіг в пам’ять про загиблих воїнів «ШАНУЮ ВОЇНІВ, БІЖУ ЗА ГЕРОЇВ УКРАЇНИ». Не злічити життів Героїв, що протягом століть покладені за право жити у вільній країні, сьогодні наші сучасники гідно продовжують справу своїх дідів і прадідів. Доземний уклін їм за це! Єдності нам всім і порозуміння, Миру Україні та Слави її захисникам! Пам’ятаємо і будемо пам’ятати…





Шановні мешканці та гості Омельницької територіальної громади!
29 серпня ми вшановуємо пам’ять про Захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Кожен із загиблих заплатив за свою рідну землю найвищу ціну – віддав власне життя.
Не вмирає пам’ять про них, яку ми маємо плекати із вдячністю за можливість жити під мирним небом. Своїми грудьми вони закрили країну від ворожих “градів”, від ворожих “куль”, і наш обов’язок перед ними — зробити все, щоб ці тисячні жертви не були марними.
Наш святий обов’язок зберегти пам’ять про полеглих за неньку-Україну!
Герої не вмирають, вони живуть у нашій пам’яті, вони живуть у тих, хто продовжує їх справу, вони живуть доти, доки жива їх Слава.

Герої не вмирають!
Слава Україні!
Героям Слава!

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ






23 серпня – День державного Прапора України!Шановні мешканці Омельницької територіальної громади! Від щирого серця вітаю вас зі святом! Символом нашої незалежної Батьківщини є Державний Прапор, – втілення національної єдності, честі та гідності. Під його знаменом багато поколінь українців йшло до проголошення самостійної України. Під ним український народ утвердив віковічну ідею про державність і самостійність. Це Прапор миролюбства. Його барви – блакить неба і зерновий лан, він нагадує наше літо. Його ми маємо берегти і шанувати, як найвищу національну святиню. Під час збройної агресії, українські воїни захищають суверенітет країни і Державний Прапор України майорить на передовій. Його підіймають, коли наші спортсмени стоять на найвищих сходинках світових змагань. Він є на кожній державній будівлі і в кожній українській родині.Зичимо кожній родині благополуччя і процвітання, здійснення мрій та сподівань. Нехай у ваших домівках панує спокій та взаєморозуміння.

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ





Омельницька громада попрощалася із захисником Тарасом ТАЦЯКОМ, який загинув на Луганському напрямку 31 липня 2023 року. У скорботі схиляємо голови перед мужнім воїном. Розділяємо з рідними біль тяжкої утрати. Вічна пам‘ять…Тарас - народився 9 липня 1980 року у м. Надвірна, Надвірнянського району Івано-Франківської області. З 1998 р. по 2000 р. Тарас виконував свій конституційний обов’язок, несучи строкову службу в Романівському (колишньому Дзержинському) районі Житомирській області. 7 березня 2023 року був призваний до лав Збройних сил України, проходив навчання по залученню до зони бойових дій, спочатку в Чернігівській області, потім – направлений на Житомирщину. 9 липня Тарас разом з однополчанами був направлений до Харківської області. Загинув 31 липня біля населеного пункту Новоселівське Луганської області під час бою, де до останньої хвилини життя, самовіддано захищав країну, її незалежність, свободу і суверенітет. 43 роки, як мало прожив він на Землі.  Та прожив, як справжній українець, добрий син своїх батьків, вірний друг та хороший товариш. І загинув, як воїн-захисник – на полі бою. Сумно, боляче, тривожно.Слава Герою, воїну Збройних сил, який віддав своє життя за те, щоб блакитним і мирним було небо над українцями! Поховали загиблого воїна Тараса на кладовищі в селі Омельник…





В Омельницькій громаді 9 серпня оголошено День жалоби за загиблим земляком-військовослужбовцем Тарасом ТАЦЯКОМ. Розпорядженням голови Омельницької сільської ради 9 серпня 2023 року оголошено в Омельницькій громаді Днем жалоби у зв’язку із похованням військовослужбовця ТАЦЯКА Тараса Васильовича Завтра, 9 серпня 2023 року, відбудеться поховання Героя, що загинув 31 липня 2023 року на Луганщині. Поховають бійця у селі Омельник. Відповідно до даного розпорядження, 9 серпня 2023 року, на всій території Омельницької громади на будинках і спорудах органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ, організацій будуть приспущені Державні Прапори України.Голова громади, депутатський корпус та працівники виконавчого комітету висловлюють щирі співчуття родині загиблого військовослужбовця.








6 серпня – професійне свято захисників повітряних просторів нашої держави – День Повітряних Сил Збройних Сил України. Повітряні Сили незалежної України пройшли складний шлях становлення, реформування і розвитку, стали повноправним та боєздатним видом Збройних Сил України. Сьогодні Повітряні Сили виконують бойові завдання з охорони державного кордону України у повітряному просторі, протиповітряної оборони важливих державних об’єктів України та бойові завдання на Сході і Півдні України. Сучасний розвиток Повітряних Сил здійснюється з урахуванням викликів загроз сьогодення, які постали перед нашою державою з 2014 року. Саме командний дух, взаємодопомога та взаємодія у поєднанні з високою громадянською свідомістю стали запорукою чіткого виконання поставлених перед вами завдань та отриманих перемог.Висловлюємо вам, шановні захисники неба нашої Батьківщини, слова щирої вдячності за патріотизм, міцний бойовий дух, вірність славним бойовим традиціям, які допомагають з честю виконувати військовий обов’язок. Бажаємо чистого неба, вдалих злетів і перемог, міцного здоров’я, довголіття, щастя, добробуту у ваших родинах та впевненості у дні прийдешньому.

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ



Сумна звістка сколихнула всю Омельницьку громаду! На війні загинув мешканець Омельника - ТАЦЯК ТАРАС ВАСИЛЬОВИЧ, залишивши по собі СВІТЛУ ВІЧНУ ПАМ’ЯТЬ і в смутку родину і всю громаду….Щирий українець, справжній козак, кращий син та захисник рідної Батьківщини…Немає слів, щоб описати біль, який рве на шматки душу, паморочить голову і підкошує ноги….Війна забирає найкращих! СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЮ! ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!Висловлюємо щирі співчуття родині загиблого. Нехай Господь Бог допомагає вам перенести цю важку біль втрати близької людини. Вічна пам’ять Захиснику України!






Шановні мешканці та гості Омельницької територіальної громади! Прийміть щирі вітання з нагоди Дня Української Державності, започаткованого Указом Президента України від 24 серпня 2021 року. В цей день в Україні відзначають також День Хрещення Київської Русі-України і вшановують пам’ять про видатного державотворця, Святого рівноапостольного князя Київського - Володимира Великого.Українська державність — унікальне явище у світовій історії. Крізь тисячоліття ми стверджуємо свою самостійність, свободу та право на самовизначення. Зараз в умовах повномасштабної війни з російським ворогом, якому ми чинимо опір вже сотні років, ми доводимо, що наша держава і наша суверенність — непорушні!Попри намагання знищити наш народ та окупувати нашу землю — Українська держава була, є і буде. Тому цей день є надважливим сьогодні і назавжди.Згадаймо історію, коли наші предки творили Україну. Тепер — це наша робота.Вітаю всіх українців з Днем Хрещення Київської Русі-України та Днем Української Державності!Вистоїмо і переможемо! Слава Україні! Героям Слава!

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ





Шановні працівники медичної галузі! Щиро вітаємо вас професійним святом – Днем медичного працівника! Зараз ми, як ніколи, усвідомлюємо важливість вашої нелегкої роботи, адже саме вам довелося взяти на себе неабияке навантаження у боротьбі проти країни-агресора, ризикуючи власним здоров’ям, а часто й життям, ви продовжуєте залишатися на передовій та рятувати наших захисників! Ви оберігаєте найбільший дар Господній – людське життя! У цьому жертовному, щоденному служінні часто не маєте права на спокій, відпочинок, власні емоції чи навіть страх. Бажаю вам міцного здоров’я, благополуччя, родинного затишку, професійних успіхів і людської шани. Нехай здійснюються мрії і задуми, а віра та оптимізм будуть вірними супутниками на все життя. Кожен із вас виконує надважливу функцію лікування та порятунку українців: чи то на прийомі в амбулаторії, чи в операційній, чи на фронті. Нехай же Господь за вашу мужність пошле міцного здоров'я та сил.Низький уклін та слова подяки вам, дорогі медпрацівники, за ваші добрі серця та золоті руки, високий професіоналізм та щоденну виснажливу працю.

Миру та Перемоги!

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ




19 липня в Україні відзначається день тренера! Тренер – це друга сім’я для тих, хто йде до вершин спорту. Тренер – натхненник, наставник, мотиватор, стимул, який щодня працює, як над собою, так і над своїми підопічними. Він розділяє злети і падіння, сльози радості і нагороди, готує фізично і морально майбутніх спортсменів до масштабних змагань. Тренер робить свій вклад у розвиток спорту та здоров’я нації. Бажаємо, усім тренерам нашої громади та тренерам-ветеранам міцного здоров’я, відданих і старанних вихованців, терпіння, успішної реалізації їхнього таланту і, звичайно ж процвітання вашої тренерської кар’єри. Хай у вашому житті буде якомога більше кубків і нагород, а головне, сил і здоров’я, енергії та успіху вам. Разом до перемог!




Рокитненська гімназія у червні 2023 року взяла участь у ІІ обласному етапі огляду-конкурсу на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи у закладах загальної середньої та професійної професійно-технічної освіти Полтавської області з метою пошуку та впровадження оптимальних форм роботи щодо попередження правопорушень серед учнівської молоді.Педагогічний колектив Рокитненської гімназії з дошкільним структурним підрозділом виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області посів почесне ІІІ місце.Вітаємо!!! Та дякуємо педагогічному колективу за чудову підготовку та натхненну роботу! Більше перемог!



Інформація

щодо створених кол-центрів при місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування для прийому, обробки та оперативного реагування на звернення громадян з питань стану об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту


№ з/п

Назва місцевого органу виконавчої влади (органу місцевого самоврядування)

Прізвище, ім’я та по батькові відповідальної особи

Номер телефону гарячої лінії (міської, селищної, сільської ради, відповідального чергового тощо)

Адреса електронної пошти (чат-бот)

1

2

3

4

5

1

Омельницька територіальна громада

Свиріпа Дмитро Валерійович

Номер телефону гарячої лінії

(0536) 75-82-89

Адреса електронної пошти сільської ради Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду




Шановні бухгалтери Омельницької територіальної громади, дорогі ветерани бухгалтерської ниви!16 липня в Україні відзначається день бухгалтера та аудитора!Від щирого серця вітаю вас з професійним святом! Бухгалтер – це професія, яка вимагає неабиякого старання, ретельності та відповідальності. У світі не існує такої галузі економіки, в якій би не знадобились ваші знання та досвід. Ви – справжнє серце будь-якого підприємства чи установи.Бажаємо вам гарних світлих буднів, радісних, вільних від роботи, свят і дякуємо вам за точність, грамотність і професіоналізм! Бажаю вам завжди зберігати баланс та терпіння, не втрачати уваги й отримувати задоволення від обраної професії. Будьте радісними, щасливими та успішними! Міцного здоров’я, завзяття, запалу вам, шановні бухгалтери та дорогі ветерани!Мирного та блакитного неба над головою!
З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ




Шановна громадо!Інформуємо вас, що на виконання протокольного рішення комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області здійснюються заходи по ліквідації наслідків надзвичайної події, яка склалася в районі річки Псел. Омельницьким КП, із залученням спеціальної техніки підприємств, що розташовані на території Омельницької ТГ, здійснено обвалування земельної ділянки, яка розташована за межами населеного пункту с. Гуньки, що унеможливлює потрапляння стічних вод до русла річки Псел. Також працівниками Омельницького КП, спільно з Управлінням Державного агентства меліорації та рибного господарства у Полтавської області та місцевою пожежною охороною забезпечується вилов загиблих гідробіонтів для подальшої їх утилізації на спеціалізованому підприємстві. Роботи по подоланню наслідків надзвичайної події тривають!





Друзі, у нас чудова новина! Нарешті автомобіль вартістю 6000 доларів США для артилерійського дивізіону окремої штурмової бригади «Азов», що захищають Україну на Донецькому напрямку, у складі якої віддано несе свою службу наш земляк - Євгеній ТАЙНОЛЮБ, придбано та передано хлопцям для виконання бойових задач. Значну частину коштів, а саме 66 341,50 грн. було зібрано під час благодійного концерту Олени МАТЮШЕНКО, за участі аматорів Омельницької територіальної громади, на підтримку ЗСУ, що відбувся в громаді кількома місяцями раніше. Щиро дякуємо родині СЕРЕДІВ Вадима та Людмили за самовіддану волонтерську діяльність та ініціативу й організацію збору коштів для придбання такої необхідної техніки (до речі, пані Людмила особисто пригнала цей автомобіль з Польщі, аби скоротити загальні витрати). Висловлюємо подяку всім небайдужим мешканцям, меценатам та аграріям за допомогу, активну позицію та щирий внесок у нашу майбутню перемогу! Нашим же воїнам бажаємо швидкого повернення додому живими і неушкодженими! Разом ми сила!




В зв’язку з виявленням у річці Псел речовини, яка згубно вплинула на життєдіяльність річкових «жителів» (риба, ракоподібні), на території Омельницької ТГ введені певні обмеження. 
Велике прохання до мешканців громади та прилеглих територій, зокрема, населених пунктів, розташованих вниз за течією річки Псел, суворо дотримуватися нижченаведених правил, аби зберегти власне життя і здоров’я!

  • заборона на відвідування громадян забрудненої території до відповідного рішення комісії


  • тимчасова заборона на купання
  • заборона на вилов риби
  • заборона на використання води для господарських потреб із р.Псел, від с. Запсілля і нижче за течією
  • з обережністю використовувати воду зі свердловин та колодязів
  • не купувати рибу в невстановлених місцях

Про причини забруднення та зняття обмежень буде повідомлено додатково. Бережіть себе та своїх рідних!




Мультидисциплінарна мобільна команда Полтавської області м. Кременчук прибула до Омельницької ТГ, аби надати багатодітним родинам громади та багатодітним родинам ВПО, які цього потребують:

-        першу психологічну допомогу та психосоціальну підтримку;

-        юридичну допомогу (консультування)

-        гуманітарні набори (в Омельнику – дитячий одяг, у Рокитному

–       набори побутової хімії)Мобільна команда веде свою діяльність в рамках фондів USAID, UNICEF, «Спільно» та «Української фундації громадського здоров’я».

У разі виникнення потреби, ви можете скористатися цими та іншими послугами (юридична допомога (консультування), соціальна підтримка та соціальне обслуговування, медична допомога (консультування, онлайн зв’язок з лікарями) та ін.) мультидисциплінарної мобільної команди у м. Кременчук.«Ми там, де потребують допомоги» - основне гасло команди.
Контактні телефони: 09820719310958361168.




"Де народився, там і згодився" - саме ця фраза одного з мешканців громади (учасника тренінгу, що відбувся 12 липня 2023 року в с. Омельник) стала девізом другої діалогової зустрічі у рамках проєкту "Лабораторії творчого діалогу ". Даний Проєкт реалізується за підтримки програми U-LEAD з Європою і спрямований на посилення діалогового підходу, як важливого інструменту реалізації місцевого самоврядування в громаді.Активні громадяни, старости, представники ОМС, депутати, ВПО обговорювали тему "Інтереси периферійних громад». Першочергово у сформованих командах визначилися з "найболючішими" потребами у старостинських округах, а вже далі напрацьовували "кроки", за допомогою яких можна вирішити ту чи іншу проблему.Всі учасники мали можливість висловити свою позицію та головне, що після зустрічі отримали чітке усвідомлення, що про все потрібно говорити і тоді все можна вирішити, а отже, зробити наші населені пункти ще кращими.Щиро вдячні модератору нашої зустрічі Ксенії ЛИТВИШКО, з якою 3 години "пролетіли", як одна мить, але з величезною користю для подальшого розвитку нашої громади. Далі буде…




Відкриття місцевої пожежної охорони - визначна подія в громаді! Відтепер у розпорядженні мешканців пожежний автомобіль та надійні працівники, що об’єднали свої зусилля з командою добровольців. Під керівництвом Володимира КОВАЛЯ, за підтримки сільського голови Андрія ПИРОГА, «крига скресла»! І ось сьогодні стрічку було перерізано! На свято завітали: заступник голови Кременчуцької РВА - Артем ДАЦЕНКО та начальник Кременчуцького міськрайуправління ДСНС Олексій СТЕЦЕНКО. Відтепер Омельницька громада в руках людей, які не підведуть! Будьмо пильними та обачними!!!

Фото: Кременчуцька газета




В зв’язку з надзичайною екологічною ситуацією, що склалася в громаді щодо забруднення річки Псел та з метою вжиття невідкладних екологічних заходів пов’язаних з забезпеченням безпеки населення, проведення незалежного розслідування та притягнення винних осіб до передбаченої законом відповідальності, Омельницька сільська рада Кременчуцького району Полтавської області провела позачергове засідання сесії. Розглянуто питання «Про звернення Омельницької сільської ради до уповноважених державних органів щодо надзвичайної екологічної ситуації на річці Псел», в якому йдеться про направлення звернень до Офісу генерального прокурора, Державної екологічної інспекції України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Полтавської обласної військової адміністрації, Полтавської обласної ради, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів. Депутати одноголосно підтримали дане рішення. Після з’ясування всіх обставин щодо виникнення даної ситуації, населення буде додатково проінформовано.




Громадська організація «Проліска» - Кременчук, що працює за підтримки УВКБ ООН, надала гуманітарну допомогу 38 сім’ям з числа внутрішньо переміщених осіб в с. Омельник та 40 - в с. Рокитне. Даний проєкт відбувся за підтримки виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області та відділу охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення. Вимушені переселенці отримали набори для здорового сну: матраци, подушки, комплекти постільної білизни; набори миючих засобів та предмети побутового вжитку.Дякуємо ГО «Проліска» за чудову благодійну акцію та яскравий прояв доброти, що так важливо у цей надскладний час! Разом ми сила!




Щиро дякуємо команді гуманітарного центру «Пролісок» м. Кременчук за оперативну та щедру допомогу власникам пошкоджених будівель, постраждалих внаслідок збройної агресії російської федерації 27 червня 2023 р. Гуманітарна допомога від UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні була надана у вигляді: тарпауліну (покриття) для екстреного ремонту житла 300 кв. м, каністри для води, гігієнічні набори, ковдри, подушки та матраци, сонячні лампи тощо. Дякуємо за добро!




27 років тому, 28 червня 1996 року на засіданні 5-ї сесії Верховної Ради України 2-го скликання, був ухвалений основний закон нашої держави, Конституція України, яка набула чинності в той же день. Відтоді українці щорічно відзначають цю пам’ятну дату, як державне свято – День Конституції України. В с. Демидівка відбувся мітинг з нагоди свята біля пам’ятника Тарасу ШЕВЧЕНКУ, за участі працівників виконавчого комітету та мешканців, підготовлений працівниками та аматорами Демидівського сільського клубу.





Шановні мешканці та гості Омельницької територіальної громади! Сердечно вітаю з надзвичайно важливим святом нашої держави – Днем Конституції України!Конституція це найважливіший правовий документ будь – якої держави, яка єднає людей, перетворюючи населення на народ, а територію на державу. З нагоди визначного державного свята щиро зичу всім впевненості та сили, міцного здоров’я та щастя, миру та свободи, гідності та усвідомлення захищеності своїх прав, всього того, що дає нам Конституція і високе звання громадянина Української держави.Нехай скінчиться війна та запанує спокій та злагода на нашій землі. Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім’ї. І нехай демократичні засади, що були закріплені Конституцією, стануть реаліями нашого сьогодення, а дух законності прийде до серця кожному громадянину нашої держави. Добробуту нам усім, миру, добра і процвітання. З Днем Конституції України, громадо!

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ




22 червня український народ вшановує пам’ять мільйонів співвітчизників, життя яких обірвала Друга світова війна. Наш священний обов’язок – зберегти пам’ять про воїнів-визволителів, які вигнали ворога з нашої землі та здобули перемогу в цій жахливій війні. Пам'ять про ті страшні події, колосальні жертви, тисячі дощенту зруйнованих міст і десятки тисяч спалених сіл мали б застерегти цивілізований світ від небезпеки повторення цієї жахливої катастрофи. «Ніколи знов!» – говорили ми і весь прогресивний цивілізований світ. Світ, до якого Росія, як виявилося, не належить. Як наслідок – 2014 і 2022 рік – анексія українського Криму, українського Донбасу, Луганщини та повномасштабна війна проти нашої країни. Ми переконані, що переможемо ворога. Уся наша тисячолітня історія доводить нашу незламність. Зберегти себе, свою країну та Незалежність – наш обов’язок перед усіма Героями України, які полягли за те, щоб ми жили у вільній та незалежній Україні! Зичимо Всім нам миру в небі, домівках та душі. Цього скорботного дня схилимо голови у хвилині мовчання перед пам’яттю мільйонів полеглих воїнів, невинних жертв, чиє життя забрала та продовжує забирати нещадна війна…

Вічна пам’ять і слава полеглим захисникам! Слава Україні!  Героям Слава!

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ



20 червня команда гуманітарна місія «Пролісок» обговорила плідну співпрацю з керівництвом Омельницької ТГ. Підтримка вимушених переселенців, число яких в Україні, на жаль, зростає, наразі є нагальною проблемою, яка потребує вирішення. Саме комплексна підтримка вимушених переселенців, що оселилися не території Омельницької громади стала метою зустрічі команди гуманітарного центру «Пролісок» - Кременчук з головою громади Андрієм ПИРОГОМ та Галиною МЕЛЬНИКОВОЮ начальником відділу охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення. На даний час на території громади проживає 234 ВПО. Учасники зустрічі обговорили подальшу співпрацю громади з командою «Пролісок». З метою налагодження надання необхідної підтримки внутрішньо переміщеним особам та іншим категоріям населення, що потребують допомоги! Сподіваємося на плідну співпрацю зі спільнотою однодумців!




ЗАРАЗ САМЕ ЧАС ПІДТРИМАТИ ПРОЄКТ ОМЕЛЬНИЦЬКОЇ ГРОМАДИ, поданий на конкурс екологічних громадських ініціатив Полтавської області 2023 року.

Віддати свій голос за цей проєкт можна до 20 червня.Проєкт №24 «ЗРОБИ СВОЮ ГРОМАДУ ЧИСТОЮ! ОМЕЛЬНИЦЬКА ГРОМАДА».

У межах проєкту планується придбання 36 сміттєвих баків, які будуть розподілені по Омельницькій громаді Повний опис проєкту за посиланням: https://smartregion.pl.ua/ei/projects/5/24

ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ГОЛОСУВАННЯ :

1. Заходимо на сайт https://smartregion.pl.ua/

2. У правому верхньому кутку екрана натискаємо значок «три горизонтальні рисочки» (зі смартфону) або схематичний значок людини (з комп’ютера). З випадаючого меню натискаємо «Увійти».

3. У вікні «Polt-id Єдиний обліковий запис полтавця» натискаємо «Реєстрація» (не «увійти», оскільки реєстрація попередніх років не актуальна).

4. На вказану вами у вікні «Реєстрація» електронну пошту прийде лист із підтвердженням. За 2 посиланням переходите на сторінку верифікації через BankID.

5. У вікні (всі поля заповнювати не обов’язково, дані підтягнуться з додатку банку), яке відкрилося, натискаємо значок BankID, обираємо зручний банк, верифікуємося згідно інструкцій на екрані.

6. Після успішного підтвердження профілю вас автоматично повертає на сайт https://smartregion.pl.ua/ Ура! Можна голосувати!)

7. Екологічні ініціативи – проєкт - №24 – підтримати (після повного опису проєкту).

ПІДТРИМАЙ СВОЮ ГРОМАДУ!!!




Відділом охорони здоров'я, праці та соціального захисту населення, спільно з виконавчим комітетом Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, організовано зустріч з фахівцем Кременчуцької філії Полтавського обласного центру зайнятості Іриною ДОРОШЕНКО. Зустріч відбулася для зацікавлених місцевих жителів, внутрішньо переміщених осіб та представників виконавчого апарату. Учасники заходу отримали інформацію про безкоштовне навчання, участь у суспільно корисних роботах та інші послуги Служби зайнятості.  Дякуємо за корисне інформування!




Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати.Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду. Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення правил поведінки на воді дітям.

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:

  • діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;
  • не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;не можна запливати за обмежувальні знаки;
  • слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;
  • не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;
  • не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;не подавайте без потреби сигналів про допомогу;
  • не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;
  • купатися рекомендовано вранці i ввечері;
  • не слід купатися наодинці;
  • не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;
  • не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.

НЕ ЗАБУВАЙТЕ, що вода несе й небезпеку! Шторм, повінь, сильна злива можуть завдати шкоди не тiльки навколишньому середовищу, але й людині!




4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Діти найбільш вразливі під час виникнення збройних конфліктів. Вони не лише втрачають радість дитинства через довгі і складні процеси вирішення конфліктів, а ще й стають жертвами таких правопорушень і злочинів. Порушуючи тему дітей і їх майбутнього, неможливо сьогодні не згадати про те, що є діти, у яких немає сьогодення – це діти, що перебувають у зоні воєнних конфліктів.Всесвітній день безвинних дітей – жертв агресії – нагадування дорослим про їхні невиправні помилки, жертвами яких стають невинні діти. Це благання отямитися, зупинити конфлікти та не ламати життя дітям! Діти повинні жити в мирі!Немає слів, щоб висловити всю тугу та скорботу, щоб передати крик душі від страхіть, які довелося пережити та й досі переживати маленьким дітям…Ваш вічний сон – наш вічний сум.




Щороку в перший день літа ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми бачимо здійснення мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.Кожна дитина повинна мати дитинство, яке має бути під захистом: захистом прав, здоров’я і життя, діти повинні мати відчуття повної безпеки, любові та підтримки. Бути частиною повноцінної сім’ї, бавитися та пустувати, не боятись тривог…На жаль, війна забрала в українських дітей не лише ці можливості. У багатьох – навіть здоров’я та життя.Сьогодні День захисту дітей – особливе свято. Бо вся країна стоїть одним фронтом за те, щоб побороти загарбника та захистити наше найцінніше. Щоб спочатку повернути на вулиці всієї України щирий дитячий сміх. Тож будьмо сильними, щоб захистити майбутнє, що живе у наших дітях. Нехай вони ростуть під мирним Божим захистом.Дорогі хлопчики та дівчатка, прийміть найщиріші вітання від нас, всієї громади. Нехай у вашому житті ніколи не буде розчарувань. Міцного здоров’я вам, успіхів, добра, безмежного щастя та мирного неба!З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ



1 червня відбулася чергова сесія Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області.Було ухвалено ряд питань: питання бюджету Омельницької ТГ, переважна кількість питань стосувалась сфери земельних відносин, соціального захисту окремих категорій населення, також вирішувалися фінансові питання та інші.В завершення секретар Омельницької сільської ради Вікторія КОЗАК привітала присутніх з святом Дня захисту дітей, також присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Продовжуємо працювати, боротися за Незалежність та наближувати Перемогу!







Сьогодні начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег ЛЄДНІК здійснив особистий прийом громадян у приміщенні Омельницької сільської ради та в офісі старости с. Рокитне, під час якого з різними проблемними питаннями звернулися громадяни Омельницької ТГ.Олег Вікторович розглянув всі звернення, взявши на особистий контроль вирішення тих питань, що належать до компетенції районної військової адміністрації.



Щороку у третю неділю травня в Україні вшановують усіх репресованих, що стали жертвами нещадної радянської системи. У цей день нас об'єднує пам'ять про трагічні сторінки в історії країни, коли тисячі людей були необґрунтовано піддані репресіям, звинувачені в злочинах, відправлені на заслання, позбавлені життя. День пам'яті жертв політичних репресій раніше був сумною датою-нагадуванням про трагічне минуле нашого народу. Зараз окупанти так само знищують українців за любов до своєї землі, прагнення жити вільно, за те, що народилися з Україною в серці. Але українці вистояли тоді, переможемо і зараз! Вічний спокій тим, хто загинув унаслідок політичних репресій. Вічна пам’ять безневинно загиблим та закатованим українцям! Вічна пам'ять героям!





Шановні сімейні лікарі: Володимир МАРЧЕНКО (Рокитненська АЗПСМ) та Сергій КЛИМЕНКО (Омельницька АЗПСМ)!
Щиро вітаємо вас з професійним святом!
З нагоди Всесвітнього дня сімейного лікаря висловлюємо вам безмежну вдячність за високий професіоналізм та відданість справі.
Сімейна медицина – це той вид медичної допомоги, який стосується кожного, починаючи від самого початку життєвого шляху людини.
Щиро дякуємо вам за витримку, самовідданість і сумлінну працю, вміння підтримувати та бути уважними до кожного, хто потребує вашої допомоги.
Від усього серця бажаємо вам невичерпного оптимізму, натхнення й терпіння! Нехай примножуються плани і прагнення, а зусилля і справи сприяють розквіту нашої громади.
Нехай кожен ваш день буде наповнений корисними справами і теплом людських відносин.



Нагрудний знак "Золотий хрест" від Головнокомандувача Збройних сил України генерала Валерія ЗАЛУЖНОГО отримав мешканець с. Запсілля – Олег Олександрович РАЗНО. За сумлінне та успішне виконання бойових завдань, за високі показники бойової підготовки! Олег РАЗНО 12 березня 2015 року пішов добровольцем до лав ЗСУ та протягом року брав участь в АТО. В 2019 році знов пішов боронити кордони України і по цей день продовжує нести службу у військовій частині А0693, 54-а бригада, 25-й батальйон «Київська Русь». Дякуємо Олегу Олександровичу за мужність та героїзм! Пишаємося!Зичимо подальших успіхів та звершень! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!






Конкурс дитячих малюнків «Літо моєї мрії»Умови дуже прості:

1. Дитина (віком від 6 до 14 років) малює малюнок на тему «Літо моєї мрії»

2. Ви робите фото малюнка та надсилаєте на ВАЙБЕР (0961594192)

3. Фото приймаються з 19.05-24.05.

4. Голосування розпочнеться з 25.05-31.05 на офіційній сторінці Омельницької громади фейсбук.

5. Переможці, яких визначить журі отримають грошові сертифікати.1- Місце 700 гривень2- Місце 500 гривень3- Місце 300 гривень

6. Переможців оголосимо 1 червня 2023 року.

7. Надсилаючи нам фото ви погоджуєтесь на його використання у наших соціальним мережах та на нашому сайті

8. За використання програм для накручування лайків фото автоматично вибуває з конкурсу!!!



Шановні мешканці та гості Омельницької територіальної громади, прийміть вітання з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури — з Днем вишиванки! Вишивану сорочку українці одягали з давніх-давен, адже свято вірили, що вона захищає від усього злого та є оберегом. Вишиванка — наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію. Мудрість і сила тисячолітньої традиції дає нам натхнення до праці та боротьби. Національна сорочка слугує укріпленню української ідентичності заради перемоги і процвітання нашої країни! Зі святом! https://youtu.be/wvTiDgBZrN0





Від пекаря до дата-аналітикині: Мінцифра запускає Дія.Освіта за підтримки Google.org та Фонду Східна Європа

17 травня Міністерство цифрової трансформації запустило масштабний проєкт Дія.Освіта. Це національна едьютейнмент-платформа актуальних знань і навичок, де можна безоплатно навчатися, опанувати нову професію та ознайомитися з актуальними вакансіями.

Дія.Освіта — це наступний етап еволюції проєкту Дія.Цифрова освіта, який стартував у 2020-му і був зосереджений на цифрових навичках і цифровій грамотності. Відтоді на платформі зареєструвалися майже 2 млн українців, а близько 75% користувачів подивилися всі випуски обраного курсу й отримали сертифікати. Тепер ця ініціатива стає ще глобальнішою.

«Поки в Україні триває війна, світ не стоїть на місці й активно розвивається. Наш головний виклик — розвиток людського капіталу. Наразі в Україні зареєстровані майже 5 млн вимушених переселенців. За міжнародними оцінками — близько 7 млн людей. Мільйони людей втратили роботу чи закрили бізнес і вимушені починати життя з нуля. Завдання держави — створити для цього сприятливі умови. Саме тому за підтримки Google.org ми запускаємо оновлену платформу Дія.Освіта. Щоб кожен мав можливість розвинути нові навички та зробити крок назустріч новій професії», — зазначив  Віцепрем’єр міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Тепер на Дія.Освіта — сотні нових освітніх серіалів: від ландшафтного дизайну до баристи, від графічного дизайнера до пекаря, від проєктного менеджера до пакувальника. Також на платформі залишаються доступними освітні серіали із цифрової грамотності чи кібербезпеки. Абсолютно всі вони є безоплатними та доступними всім охочим. І завжди такими залишатимуться.

«Ми раді зробити свій внесок в успішний перезапуск платформи Дія.Освіта за підтримки гранту в розмірі 2 млн доларів США та команду Google.org Fellows. Ця ініціатива допоможе мільйонам українців працевлаштуватися в цей складний час — від розвитку нових навичок до відкриття нових кар’єрних можливостей», — коментує Каран Бхатія, Віцепрезидент Google з питань публічної політики та взаємодії з органами державної влади.

Кожен освітній продукт фахівці із сучасної освіти та практики готували з урахуванням нового європейського порядку денного з навчання дорослих на 2021–2030 рр. — важливого документа, затвердженого Радою Європейського Союзу.

Повний список професій та напрямів можна подивитися на порталі osvita.diia.gov.ua, і цей перелік постійно поповнюватиметься. Пріоритет становлять професії, що мають попит на ринку праці. Після успішного завершення навчання кожен отримує сертифікат, який можна додати в резюме.

Актуальні знання на Дія.Освіта викладаються у форматі серіалів едьютейнмент-формату, мікронавчання з обов’язковими стоп-уроками, подкастів, вебінарів, гайдів, а обличчями багатьох курсів стають експерти, відомі діячі та лідери думок. Користувач може вибрати персональну траєкторію навчання, щоб не лише лінійно навчатися, а й вирішувати, які серії з яких серіалів йому було б корисно пройти. Освітні серіали орієнтовані на всі ключові цільові аудиторії будь-якого віку.

На додаток до теоретичної частини можна проходити симулятори з реальними завданнями, з якими стикаються працівники в різних сферах. Симулятор — це інструмент, який імітує реальну робочу ситуацію та дозволяє користувачу спробувати себе в ролі професіонала, відповівши на запитання експерта. Після обраної відповіді експерт пояснить, яка з них була правильною.

Ми віримо в ефективну співпрацю держави з бізнесом і громадськістю, й особливо це актуально, коли йдеться про ринок праці. Важливо, щоб контент відповідав запитам роботодавців. Саме тому всі симулятори та серіали було створено спільно з провідними представниками індустрій. Серед них — технологічні компанії: Ajax Systems, EPAM, Ciklum, ЛУН, Stfalcon, SendPulse, UnitCity, Vaimo, SupportYourApp, SEO for Media; освітні ініціативи: Bazilik, Projector Creative & Tech Institute, Beetroot Academy; представники екосистеми розвитку бізнесу: Офіс з розвитку підприємництва та експорту, Дія.Бізнес; медіа та комунікаційний бізнес: TWO MORE ROWS, Quadrate 28, Dentsu Ukraine, Куншт; бренди одягу: Etnodim, RITO, Motrya; ресторанний та гастробізнес: Lviv Croissants, «Сільпо», СПЕЛЬТА, Культура ринку, 1708 Pizza di Napoli; громадські організації: АФНУ, CФНУ; б’юті-індустрія: G.Bar, FIRM; сайти з пошуку роботи: Jooble, Work.ua, Robota.ua. А також Анастасія Степанова, SOCAR Energy Ukraine, МХП, Нова пошта, Botanic Market, національна мережа магазинів плитки та сантехніки «АГРОМАТ», платформа Ліга майстрів, Balbek bureau, Uberem, Audit of Sales, зоомагазин і грумінг салон «Пухнастий», Клініка Заблоцького та Кловський сад.

На сайті також буде доступний профорієнтаційний тест, який допоможе тим, хто ще не визначився з роботою своєї мрії, та для тим, хто шукає для себе нову кар’єрну можливість. Відповівши на 94 запитання, користувач отримає орієнтир, за яким треба рухатися назустріч професії, що відповідає його здібностям і талантам.

«За даними Організації Об’єднаних Націй, майже 60% українських внутрішніх переселенців — люди працездатного віку, і багато з них є непрацевлаштованими. Зміна діяльності, розвиток нових навичок для початку чи продовження кар’єрного шляху зараз є вкрай актуальними. Наша платформа ознайомить з новими цифровими професіями, допоможе розвинути чи покращити навички за конкретними темами, а також знайти відкриті вакансії в цільовому для користувача регіоні», — говорить заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

Увесь контент платформи Дія.Освіта оптимізований як для комп’ютерів, так і для мобільних пристроїв. Сама платформа відповідає принципам вебдоступності. Інтерфейс розроблений із чіткими, розбірливими шрифтами, високим колірним контрастом і простим компонуванням, щоб полегшити навігацію для людей з когнітивними або зоровими порушеннями. Платформа також надає альтернативний текст для зображень, субтитри для відео та аудіоописи для мультимедійного контенту, щоб зробити його доступним для користувачів з порушеннями зору або слуху.

«Фонд Східна Європа завжди намагається швидко реагувати на нагальні потреби суспільства та підтримувати ініціативи, які ефективно долають гострі виклики. Запуск оновленої Дія.Освіта — одна з таких ініціатив. Сподіваюся, що платформа допоможе мільйонам українців здобути нові знання, розвинути навички та знайти роботу, а Україні — поділитися зі світом ефективними цифровими рішеннями», — зазначив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Після перегляду серіалів можна ознайомитися з актуальними вакансіями за обраною професією. Партнерами нової секції пошуку роботи стали сайти Jooble, Work.ua та Robota.ua. Вакансії із цих сайтів інтегровані в платформу, що дозволяє користувачам, які пройшли певні серіали, працевлаштуватися на першу роботу за новим фахом.

«Консультативна місія Європейського Союзу вітає перезапуск платформи Дія.Освіта. Це важлива ініціатива, яка, зокрема, приділяє увагу цифровій безпеці. Ми всі щоденно користуємось інтернетом для вирішення найрізноманітніших питань: від роботи до відпочинку, від навчання до спілкування з близькими. Завдяки інтернету ми залучаємо благодійні кошти та рятуємо життя. На жаль, онлайн-простір також приваблює кібезлочинців. Саме тому превенція є важливим та ефективним способом зменшення негативного впливу злочинів і шкідливого контенту в інтернеті. Багатомільйонна аудиторія Дія.Освіта отримає доступ до актуальних порад про те, як не стати жертвою кібезлочинів. Консультативна місія Європейського Союзу готова й надалі підтримувати ініціативи українських партнерів, що посилюють цифрову безпеку українців», — підкреслив Мікко Ґроенберґ, в.о. керівника операційного департаменту КМЄС в Україні.

Дія.Освіта — це платформа, яка може бути корисною не лише для українців. Весь контент доступний також англійською мовою. Безоплатне навчання на платформі для іноземців — це наш спосіб допомогти платникам податків з інших країн, які підтримують Україну в цей складний час. Для українців це додаткова можливість покращити свою англійську.

Платформу оновлено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації за підтримки Google.org та Фонду Східна Європа.


Мінцифри






В Полтавській області розпочався конкурс екологічних громадських ініціатив. Що це таке?
Це проєкти, що залучають мешканців громади до вирішення проблеми екологічної компетентності та культури.
Долю території України на яких відбуваються бойові дії зараз вирішують українські військові.
А життя та майбутній розвиток іншої частини України залежить від кожного громадянина України, від вчасно прийнятого якісного управлінського рішення, до швидкого реагування на зміни. Цьогоріч Омельницька ТГ приймає участь в конкурсі екологічних громадських ініціатив Полтавської обласної ради, що проводиться в рамках обласної програми «Екологічні ініціативи Полтавської області» з проєктом:

№ 24 «ЗРОБИ СВОЮ ГРОМАДУ ЧИСТОЮ! ОМЕЛЬНИЦЬКА ГРОМАДА».

Метою проєкту є покращення санітарного стану нашої громади. Впровадження системи поводження з твердими побутовими відходами, шляхом закупівлі і встановлення металевих сміттєвих контейнерів для збору, накопичування, зберігання сміття, та подальшого їх обслуговування Омельницьким КП.

Із повним описом проєкту можна ознайомитися за посиланням:
https://smartregion.pl.ua/ei/projects/5/24

Тож поданий проєкт від нашої громади має всі шанси опинитися в числі переможців!  
Для цього потрібно одне: з 25  ТРАВНЯ  ПО 5 ЧЕРВНЯ всім мешканцям громади ПРОГОЛОСУВАТИ ОНЛАЙН  за ПРОЄКТ №24!!!

Підтримаймо екологічні ініціативи нашої громади! Важливим є кожен голос,  який наблизить наш проєкт до перемоги!




Нагрудний знак "Золотий хрест" від Головнокомандувача Збройних сил України генерала Валерія ЗАЛУЖНОГО отримав мешканець с. Омельник – Тарас ШЕВЧЕНКО. Справедлива та висока оцінка майстерності та відваги нашого співгромадянина, який був мобілізований до лав ЗСУ 25 квітня 2022 року. Певний час виконував бойові завдання під Бахмутом в підрозділі, що входив до складу 5-ї Окремої Штурмової Бригади, та наразі перебуває у резерві ЗСУ. Дякуємо Тарасу за мужність у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.Пишаємося!Зичимо подальших успіхів та звершень! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!




Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України звернулось до ВАОМС «Асоціація міст України» з проханням максимально поширити навчальні відеоролики з мінної безпеки серед мешканців громад.

З метою інформування населення Мінреінтеграції підготувало 39 флешвідеороликів з мінної безпеки, які є доступними для вільного скачування та перегляду за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1uRVyIo49HVIQMshsDa3G4GM_QCAS9ndN




Завантажити додатки



Захистимо рослину - збережемо життя



Організація Об’єднаних Націй (ООН) оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин. Заходи, які проводяться цього дня, спрямовані на те, щоб підвищити глобальну обізнаність населення про те, як захист здоров’я рослин може ліквідувати голод на планеті, знизити рівень бідності, захистити навколишнє природне середовище та стимулювати економічний розвиток.

Рослини - це джерело повітря, яким ми дихаємо, їжа, яку ми споживаємо, і кожен з нас має дбати про їхнє здоров’я.

Рослинам постійно загрожують шкідники та хвороби, вони щорічно завдають великі  збитки сільському господарству. Захист флори від шкідників та хвороб з економічного погляду набагато ефективніший, ніж усунення наслідків повномасштабних надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі здоров‘ям  рослин. Нерідко шкідники та хвороби рослин, після того як вони адаптувалися, викорінити неможливо, а на боротьбу з ними йде багато засобів, коштів та часу.

Забезпечення здоров’я рослин має важливе значення для життя на землі, і кожен з нас має відігравати в цьому  певну роль. Основним гаслом Міжнародного дня захисту рослин є «Захистимо рослину – збережемо життя».

Головне Управління Держпродспоживслужби

в Полтавській області




Квітневий випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» доступний для читачів


Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області презентує черговий випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».

У квітневому випуску видання читайте про роботу Полтавської обласної ради, про захист прав землевласників, правовий захист військовослужбовців, надання послуг з проставлення апостилю на офіційних документах, виданих Державною податковою службою України та їх територіальними органами.

Про особливості укладення трудового договору інформація за матеріалами Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.

У рубриці «Думка експерта» Про право постійного користування земельними ділянками - роз’яснює Вадим Чувпило, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри землеробства та агрохімії ім. В.І. Сазанова, Полтавського державного аграрного університету.

У рубриці «Новини від партнерів» читайте інформацію для абітурієнтів — Особливості вступу до Полтавського юридичного інституту в 2023 році — інформує його очільник Ігор Криницький, директор Полтавського юридичного інституту, доктор юридичних наук, професор, старший науковий співробітник, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України.

Історії успіху діяльності органів місцевого самоврядування продовжуємо висвітлювати у рубриці «Життя ОТГ». Про співпрацю бюро правової допомоги з Глобинською громадою в умовах воєнного стану ознайомлюйтеся у новому випуску газети.

Про свій життєвий шлях та професійний досвід у системі безоплатної правової допомоги Полтавщини у рубриці «Людина права» головний юрист Глобинського бюро правової допомоги Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Мельниченко.

Успішні історії захисту прав клієнтів, коментарі юристів та адвокатів читайте у постійній рубриці газети «Приклади успішного захисту».

Серед постійних рубрик видання: сторінка адвокат консультує, фахівці системи БПД консультують та консультації «WIKILEGALAID».

До уваги читачів «Правового вісника» зразки документів правового та процесуального характеру.

Щоб бути у курсі найцікавіших подій, цікавих заходів та новин у чинному законодавстві підписуйтеся на сторінки системи БПД у соціальних мережах Фейсбук, Інстаграм та Ютуб.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися за посиланням: https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vR9dwh6Es-iUCWpdo5tBeHWRgwefphMFR4wF3oDK5U7vAuMZruqBvoYUVtSO5-kF98gYTdKKlNKpCyi/pub?start=false&loop=false&delayms=3000&fbclid=IwAR28W6DlS0WrnjpdfZveNeGP05ImpzT3Q6wewejKzmyJWELs7ns7PkZDPsM&slide=id.p

Приємного читання!





8 травня, в День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни. Згадуємо та вшановуємо подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками. Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ. В Омельницькій громаді вшанували пам’ять про загиблих покладанням квітів до братських могил, могил невідомих солдатів та Героїв сучасної війни. В бібліотечних закладах відбулися майстер-класи з виготовлення символу памʼяті про Другу світову війну в Україні та Європі - маку памʼяті; інформаційні години, тематичні полички та книжкові виставки.Відділом охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення, спільно з виконавчим комітетом Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області, вручено продуктові набори ветеранам Другої світової війни, родинам загиблих у російсько-українській війні та матерям-героїням (з нагоди прийдешнього Дня матері).З Днем пам'яті та перемоги над німецьким нацизмом! Бажаємо всім нам незабаром відсвяткувати ще один великий День перемоги. Слава Україні!





Шановні мешканці Омельницької територіальної громади, дорогі ветерани, гості!В ці травневі дні відзначаємо День Пам‘яті та примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.Українські родини зустрічають ці свята з особливими почуттями. Друга світова війна забрала мільйони людських життів. Минають роки, але залишається живою пам’ять про страшну трагедію, яка залишила слід чи не в кожній родині в Україні, Європі та багатьох країнах по всьому світу. У День Пам’яті та примирення із великим сумом та вдячністю згадуємо усіх, хто наближав довгоочікуваний мир шляхом боротьби з ворогом та своїми стражданнями впродовж років. З відчуттям глибокої пошани та безмежної вдячності вшановуємо наших найповажніших громадян – людей покоління, яке перемогло нацистів у довготривалій боротьбі. Дякуємо вам, дорогі ветерани, за Перемогу! Сьогодні мир в світі знову під загрозою. Проти України здійснюється військова агресія. І ми, на жаль, дорогою ціною знову змушені відстоювати нашу незалежність і європейські цінності. У ці травневі дні, шановні ветерани, воїни-захисники, які захищають нас сьогодні, дякуємо та бажаємо вам та вашим родинам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, любові і шани, ясного неба та віри у славне майбутнє України! Нехай на нашій благословенній землі завжди панує мир, спокій та добро! Вічна пам'ять Героям України!

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ





Днями Омельницьку територіальну громаду відвідав заступник голови Полтавської ОВА Максим КАЛІНІН. Основною метою візиту було знайомство з освітніми заклади, зокрема перевірка захисних споруд, адже безпека дітей в умовах воєнного стану понад усе!
Один з найбільших виробників в області в сфері овочівництва  – Кременчуцька овочева фабрика, організували екскурсію підприємством, розповіли про обсяги діяльності. Із керівником громади Андрієм ПИРОГОМ заступник обговорив перспективи розвитку Омельницької ТГ. Пріоритетним напрямком розвитку очільник громади вбачає у використанні джерел альтернативної енергії.





4 травня представники освітянської галузі Омельницької ТГ, на чолі із заступником сільського голови Вікторією НОСУЛЬ, відвідали Нехворощанську територіальну громаду, з метою обміну досвідом з облаштування укриттів в дошкільних навчальних закладах. В ході зустрічі було обговорено питання безпеки та комфорту дітей в захисних спорудах. Слід відмітити, що приязне ставлення нехворощанських колег, відкритість та доброзичливість, сприяли обміну досвідом та були корисними для обох сторін.



Сьогодні своє професійне свято відзначають наші мужні прикордонники!
У цей нелегкий час, вони гідно боронять кордони нашої України, не даючи ворожим силам захопити рідну землю. Вони стоять на захисті безпеки та миру усієї країни.
Дякуємо кожному охоронцю кордону за мужність, професіоналізм, відважність і відданість своїй Батьківщині! 
Все буде Україна!
З Днем прикордонника України!




Відділ охорони здоров’я, праці та соціального захисту населення разом з виконавчим комітетом Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області вручили 27 продуктових наборів ліквідаторам Чорнобильської АЕС, що проживають на території Омельницької територіальної громади. Щиро дякуємо нашим дорогим ліквідаторам за сміливість і мужність, яку вони виявили 37 років назад, жертвуючи власним здоров’ям, а хтось навіть життям. Наш обов’язок берегти пам’ять про тих, хто врятував свого часу світ від техногенної катастрофи. А сьогодні ми ще й дякуємо усім тим, хто захищає кордони нашої країни!








Україна відзначає Всесвітній день охорони праці в умовах війни


28 квітня в Україні та більше ніж у ста країнах світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Цей день є нагодою для привернення уваги громадськості до проблем безпеки та здоров’я на роботі.

У 2023 році Міжнародна організація праці (МОП) визначила тему цього дня – «Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип і основне право у світі праці».  Делегати Міжнародної конференції праці (ILC) ухвалили також резолюцію щодо включення принципу безпечного та здорового робочого середовища до Основних принципів і прав на працю МОП.

Питання безпечних умов праці завжди було важливим. Перші закони про охорону праці з’явилися у Великобританії ще у XIX столітті в результаті Індустріальної революції. З того часу, правила та стандарти безпеки постійно вдосконалюються, а країни зміцнюють міжнародну співпрацю для захисту прав працівників.

Проте, за статистикою, у світі щороку внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань гине понад 2 мільйони працівників, а близько 160 мільйонів – зазнають ушкоджень.

У Конституції України закріплено право кожного громадянина на працю у безпечних та здорових умовах. Однак, через збройну агресію російської федерації тисячі українських працівників втрачають це право. На виробництві, за час повномасштабної війни, постраждали понад 3 тисячі працівників, 520 з них – загинули. Безпосередньо внаслідок ракетних обстрілів та дії вибухових предметів травмувалися понад 700 працівників, 254 з них – загинули. Тобто майже кожен другий працівник загинув внаслідок бойових дій.

Такі дані підкреслюють важливість забезпечення безпеки праці на роботі, особливо в умовах війни.

Держпраці активно працює над поширенням інформації про організацію безпечних умов праці та здорового середовища на робочому місці, використовуючи різні канали комунікації. Зокрема громадяни можуть отримати роз’яснення через веб-сайт Служби, інформпортал pratsia.in.ua, соціальні мережі, сервіс онлайн консультацій «інтерактивний інспектор» тощо. Ми також відвідуємо роботодавців та надаємо їм технічні консультації безпосередньо на робочих місцях. З міжнародними партнерами розробляємо спільні проекти, працюємо над зміцненням законодавчої бази та застосуванням передових технологій, щоб забезпечити безпечні та здорові умови праці для усіх працівників.

Закликаємо роботодавців та працівників бути відповідальними, дотримуватись правил безпеки праці та пам’ятати про свої права та обов’язки.

Сьогодні, у Всесвітній день охорони праці, ми віддаємо шану пам’яті працівникам, які загинули як у мирний час, так і під час війни. Бажаємо зцілення та витримки усім українцям, які постраждали внаслідок російської агресії.

Пам’ятаймо, безпека праці є запорукою збереження найціннішого – людського життя! Разом ми зможемо забезпечити безпечне та здорове майбутнє для українських працівників та відновити країну після війни!

Державна служба України з питань праці





Нітрати в ранніх овочах: поради фахівців як їх позбутися

Перші в цьому сезоні овочі, фрукти та зелень вже з’явилися на прилавках. Але купуючи ранні фрукти та овочі варто пам’ятати про потенційну небезпеку, яку вони можуть в собі містити - нітрати та пестициди. Рання продукція, вирощена в парниках і теплицях, містить у 2-3 рази більше нітратів, ніж сезонні зелень та овочі з грядки. Купуючи овочі та фрукти цікавтесь у продавців наявністю документів, що засвідчують їх походження, безпечність та якість, - радять фахівці Держпродспоживслужби. Важливо знати, що під час зберігання та приготування їжі вміст нітратів в овочах може змінюватися. Наприклад, під час варіння, бланшування, консервування, соління, маринування, квашення, рівень нітратів в овочах зазвичай знижується. Тож перед тим, як класти на стіл ранні овочі та зелень, в Держпродспоживслужбі радять вдатися до порад, які допоможуть зменшити в них вміст шкідливих речовин.


Корисні поради для зниження вмісту нітратів у овочах (редиска, огірки, листя салату, томати, перець, кріп, петрушка, морква, листя капусти, картопля):

• Замочування в чистій воді у співвідношенні 1:10 протягом не менше 1 години. Це зменшить вміст нітратів в овочах на 25-30 відсотків. Результат буде ще кращим, якщо води буде більше, а час вимочування довший.

• Бланшування і відварювання овочів у великій кількості води. Отриманий відвар для харчування не використовувати.

• Вимочування в легкому розчині аскорбінової кислоти. Це допоможе зменшити вміст нітратів на 36-58 відсотків.

• Соління і квашення овочів. На 4-й день вміст нітратів починає падати, на 18-й день ця сполука майже не фіксується.

• Приготовлені зі свіжих овочів салати споживайте одразу, оскільки перетворення менш шкідливих нітратів в більш небезпечні може відбуватися у процесі окислення нарізаних і заправлених овочів в холодильнику.

• Нітратні сполуки чудово знешкоджує лимонний або гранатовий соки, тож саме на їхній основі варто готувати заправки для салатів або додавати їх у воду для замочування овочів та фруктів.


Симптоми отруєння нітратами:

• виражена синюшність шкіри та слизових оболонок;

• різка загальна слабкість, сонливість;

• у дітей – неспокійна поведінка;

• запаморочення, сильні головні болі, потемніння в очах;

• задишка;

• порушення координації рухів;

• зниження артеріального тиску, збільшення частоти серцевих скорочень;

• у важких випадках – судоми, втрата свідомості;

• особливо небезпечна дія нітратів в період вагітності, оскільки вони можуть спричинити загрозу переривання вагітності та бути причиною вроджених вад розвитку у немовлят.

Фахівці додають, що повністю убезпечити свій організм від вживання нітратів споживач не зможе, бо вони є майже у всіх овочах, фруктах та зелені. Проте вони небезпечні у надмірних кількостях, тому, потрібно стежити за тим, що ви споживаєте та скільки.

Саме тому Кременчуцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області рекомендує:

• купуючи овочі та фрукти, поцікавтеся у продавців наявністю супровідних документів, що засвідчують їх походження, безпечність та якість; • не купуйте овочеву продукцію на стихійних ринках;

• купуйте овочі та фрукти натурального вигляду: вони не мають бути надмірно великі, надзвичайно яскравого забарвлення, блищати, ніби відполіровані;

• під час купівлі овочів майте на увазі, що мінімальний вміст нітратів частіше буває в овочах середнього розміру;

• і, звісно ж, якщо вирощуєте їх самі, то з обережністю використовуйте мінеральні добрива.


Користуйтеся отриманою інформацією — це не складно. Залишайтеся здоровими!







1) Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО  продовжує приймати заявки на отримання співфінансування для розвитку елеваторних потужностей, в рамках проекту «Підтримка ММСП зернового напрямку в збільшенні потужностей зберігання та сушки зерна»:

10 найкращих бізнес-проєктів отримають співфінансування на суму по 18,5 млн грн, яке буде спрямоване на:

- закупівлю обладнання для доробки, сушіння та зберігання зерна;

- закупівлю лабораторного обладнання для визначення якісних показників зерна.

Бюджет проекту: 185 млн грн

Дедлайн подачі заявки: 12.06.2023 Детально: https://bit.ly/3ldYwpx

2) Програма USAID АГРО співфінансує дієві бізнес-плани з надання сервісних послуг для аграрних мікро, малих, середніх підприємств (ММСП).

Мета програми – забезпечити сільськогосподарські ММСП своєчасними та якісними послугами, які підтримають їх конкурентоспроможність і сталість виробництва, збільшать додану вартість продукції та сприятимуть впровадженню нових технологій.

Програма USAID АГРО готова співфінансувати 8 проєктів із загальним бюджетом до 122,5 млн грн (з розрахунку від 10,8 до 18 млн грн на проєкт).

Бюджет проекту: 122,5 млн грн

Дедлайн подачі заявки: 24.05.2023 Детально: https://cutt.ly/P5uPSen

3) Програма USAID АГРО має на меті покращити доступ невеликих виробників сільгосппродукції до потужностей з доробки, переробки зернових, олійних та бобових культур на продовольчі, кормові, промислові продукти та біопаливо, з метою створення потенціалу для виробництва продуктів з доданою вартістю та забезпечення розширення каналів та ринків збуту.

USAID АГРО планує надати до 367 млн грн співфінансування в межах 20 (двадцяти) проєктів, терміном впровадження до двох років. Очікується, що сума кожного субгранту буде становити від 10 до 36 млн грн та обговорюватиметься індивідуально. 

Бюджет проекту: 367 млн грн

Дедлайн подачі заявок: 12.10.2023 Детально: https://cutt.ly/C5uHn45

У разі виникнення додаткових питань, в підготовці грантової заявки. Для отримання консультації необхідно заповнити Google – форму за посиланням https://forms.gle/6Yinay9sQDMqHNZC7





37 років біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й…Хоча скільки років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці.26 квітня – День пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.Сьогодні ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм та самовідданість всім ліквідаторам страшної аварії. Адже ціною власного життя та здоров'я без вагань та роздумів, ви ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Усвідомлюючи всю складність ситуації, ви, нехтуючи власною безпекою, ступили назустріч неприборканому смертоносному лиху, щоб зберегти життя мільйонів людей не лише у нашій державі, а й на всій планеті.Ми схиляємо голови перед пам‘яттю тих, хто загинув у цій боротьбі.Ми закликаємо зберігати пам‘ять Чорнобиля і вшанувати мужність тих ліквідаторів, які живуть сьогодні поряд з нами.Шановні учасники ліквідації на Чорнобильській атомній станції!Сердечно бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, життєвої енергії та наснаги, сімейного затишку, щастя, миру, добра та злагоди. Нехай щира людська подяка зігріває ваші серця, обпалені загравою Чорнобильської катастрофи.Мирного та блакитного неба над головою!

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ



Графік

проведення ветеринарно-санітарних заходів на пасіках

Назва району

Назва територіальної громади

Назва населених пунктів, що входять до територіальної громади

Назва установи, що буде проводити заходи, контактний телефон відповідального фахівця

Дата проведення ветеринарно-санітарних заходів на пасіці

Час проведення ветеринарно-санітарних заходів на пасіці

Кременчуцький

Омельницька сільська територіальна громада

с. Омельник

Кременчуцька районна дільнична лікарня ветеринарної медицини Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини

тел. 096-307-36-19

02.05.2023 р.

1000-1500

с. Гуньки

02.05.2023 р.

1000-1500

с. П'ятихатки

02.05.2023 р.

1000-1500

с. Литвиненки

03.05.2023 р.

1000-1500






На Полтавщині продовжують набір до «Гвардії наступу»

Українці об'єднані однією метою – перемогою. Наші захисники і захисниці вдень і вночі боронять країну від російської навали.

У межах кампанії добровільного рекрутингу «Гвардія наступу» в Україні продовжують набір до штурмових бригад.

Як повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, набір проводять і до нового підрозділу під назвою «Хартія».

Подати анкету добровольця, як і раніше, можна двома способами: на офіційному сайті  «Гвардії наступу» або у центрах надання адмінпослуг.

Час повертати своє!





В Омельницькому культурно-спортивному комплексі «Дивограй» відбувся благодійний концерт Олени МАТЮШЕНКО, за участі аматорів Омельницької територіальної громади, на підтримку ЗСУ.Захід відбувся за ініціативи депутата Омельницької сільської ради Андрія БРИЛЬОВА та за підтримки місцевої влади. Аматори Омельницького КСК «Дивограй», спільно з Оленою МАТЮШЕНКО, дарували свою яскраву творчість, запалили концерту залу неймовірним талантом та жагою підтримати наших ангелів-охоронців. В ході концерту було оголошено благодійний аукціон, де глядачі за донат мали можливість отримати прапор окремої штурмової бригади «Азов», декоровану гільзу в стилі Петриківського розпису та шеврон окремої штурмової бригади «Азов». Під час благодійного заходу було зібрано 66 341,50 грн на придбання автомобіля вартістю 270 000 грн, для артилерійського дивізіону окремої штурмової бригади «Азов», що захищають Україну на Донецькому напрямку, у складі якої віддано несе свою службу наш земляк - Євгеній ТАЙНОЛЮБ. До внесків долучилися вдячні глядачі, меценати-благодійники: підприємці, аграрії; працівники виконавчого комітету, учні Омельницького опорного закладу та Рокитненської гімназії. Кошти, виручені під час благодійної ярмарки – 27 794,50 грн., організованої учасниками освітнього процесу, було передано до загальної скриньки. Всю суму в офіційній обстановці передано родині СЕРЕДІВ Вадима та Людмили - місцевим волонтерам. Разом ми сила! Вперед до ПЕРЕМОГИ!






Є така поширена думка: доки людина відкрита для нового, доки їй цікавий навколишній світ – старість не має влади над нею, скільки б років їй не було.Адже вік – це не кількість років, а стан душі. Яскравий доказ тому – студенти Університету третього віку в Омельницькій територіальній громаді! Днями відбувся випускний вечір Університету ІІІ віку 2022-2023 року і пройшов він на одному диханні. Неймовірні емоції, відчуття радості та гордість за нашу СУПЕР МОЛОДЬ.Наші студенти пройшли ІІ курси «Комп’ютерні технології», «Психічне здоров’я» та отримали відповідні сертифікати. Дякуємо нашим сміливим, активним та позитивним студентам і чекаємо всіх у новому навчальному році 1 жовтня 2023 року.Мирного та блакитного неба над головою!




Розпочато прийом пропозицій до проєкту Програми комплексного відновлення Полтавщини

Розпорядженням начальника обласної військової адміністрації від 12.04.2023 № 206 затверджено рішення „Про розроблення Програми комплексного відновлення територій Полтавської областіˮ, яким затверджено склад робочої групи, а також розпочато прийом пропозицій громадськості до проєкту Програми.

Пропозиції прийматимуться протягом 60 календарних днів, починаючи з 17 квітня 2023 року, з наступним розглядом на черговому засіданні робочої групи та оприлюдненням результатів розгляду в офіційних медіа. Жителі області можуть подавати пропозиції щодо відновлення громади та регіону в електронному вигляді на офіційну адресу облвійськадміністрації: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Перше установче засідання робочої групи відбудеться 17.04.2023.

Відповідальним за розроблення Програми комплексного відновлення є Департамент будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської обласної військової адміністрації.

Довідково: Програма відновлення – це документ, який визначає основні просторові, містобудівні та соціально-економічні пріоритети політики відновлення і включає в себе комплекс заходів для забезпечення відновлення території відповідної області, території громади (її частини), яка постраждала внаслідок збройної агресії проти України або в якій сконцентровані соціально-економічні, інфраструктурні, екологічні чи інші кризові явища.




Шановні мешканці та гості Омельницької територіальної громади!Щиро вітаю усіх вас з найвеличнішим святом - світлим Воскресінням Христовим!У цей непростий час Великдень ще більше об'єднує нас у щирій молитві за мир і спокій у рідній державі, згуртовує у патріотичному пориві бачити свою землю вільною, квітучою і незалежною.Це свято пробуджує в нас прагнення бути добрішими і милосерднішими. Своїм воскресінням Христос довів: найбільші труднощі, найважчі біди, які випадають на нашу долю, можуть і будуть переможені! Це особливо важливо пам’ятати в часи важких випробувань.Відзначаючи перемогу життя над смертю, не забудьмо згадати всіх Героїв, які полягли за Україну. Особливо уклінно просимо Божої ласки для кожного, хто сьогодні захищає Україну, для усіх тих, хто став на порятунок людських життів та вкладає всі свої зусилля і час в наближення Перемоги.Нехай це свято принесе кожному з вас весняне відродження і міцне здоров’я, додасть сили і натхнення в усіх добрих справах! Христос воскрес! Воістину воскрес! Мирного та блакитного неба над головою!

З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ





За інформацією Українського гідрометеорологічного центру 13-14 квітня, внаслідок пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду, відмічатиметься затоплення заплавних територій та можливе початкове затоплення низьких ділянок у ряді прирічкових населених пунктів Черкаської, Полтавської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Запорізької областей (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).





Полтавщина – у п’ятірці областей, жителі яких найбільше долучилися до штурмових бригад «Гвардії наступу»


Основний штат підрозділів уже укомплектований. Формується резерв. Подати анкету добровольці, як і раніше, можуть двома способами: на офіційному сайті рекрутингової кампанії (https://storm.mvs.gov.ua/) або у центрах надання адмінпослуг.

Міць України – у її людях. Мотивованих та відважних. Саме вони – основа нових підрозділів.

Час повертати своє! Слава Україні!





«Жодних рішень про молодь без молоді»


Саме під таким меседжем відбувся сьогодні тренінг для посилення згуртованості між молоддю та органами місцевого самоврядування в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу в громадах», що реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Заступник сільського голови Вікторія НОСУЛЬ та головний спеціаліст І категорії відділу освіти, молоді та спорту Юлія ПЛЕСКАЧ попередньо пройшли навчання практикам проведення діалогів та отримали відповідні сертифікати, що надає їм право координувати даний проєкт в подальшому.
Тренери Олег ОВЧАРЕНКО, Ксенія ЛИТВИШКО та Аліна БАЗЕЛЕВСЬКА організували зустріч таким чином, що запрошена молодь сама подавала ідеї та пропонувала шляхи їх реалізації. В ході активного спілкування молода мама Дарина КРУЖКО виявила бажання стати ініціатором та організатором наступної такої зустрічі, що свідчить про те, що процес пішов і молодіжному руху в громаді бути!!!





Всеукраїнський спортивний марафон “Крок”


Благодійний фонд “Відсоток Небайдужих” є одним з засновників Національного Фестивалю “Код Нації”, його благодійним партнером та організатором заходів фестивалю.

За півроку діяльності у рамках фестивалю, фонд залучив фінансування для закриття запитів на медикаменти, амуніцію та інші речі військовим, які просто зараз боронять нашу державу, загальною вартістю понад п’ятдесят тисяч гривень.

Нещодавно було ініційовано проведення Всеукраїнського спортивного марафону “Крок”, присвяченого Міжнародному дню спорту, на благо миру та розвитку, у рамках Національного Фестивалю “Код Нації” навесні 2023 року.

Метою марафону є проведення благодійних заходів, присвячених Міжнародному дню спорту у 2023 році заради популяризації ідеї здорової нації та рухомого способу життя; спонукання до підвищення та розвитку українського духу в сучасному українському суспільстві.

Усі кошти, залучені під час марафону, будуть передані на потреби Збройних Сил України.

Марафон проводиться з 6 квітня по 31 травня на налічує чотири етапи:

- реєстрація учасників - з 6 квітня по 30 квітня;

- реєстрація результатів участі - з 6 квітня по 7 травня;

- оголошення результатів - 12 травня;

- надсилання дарунків переможцям - до 31 травня.

Щоб взяти участь у марафоні необхідно виконати п’ять кроків:

1. Перейти на сайт події за покликанням: https://krok.kod-natsii.com/;

2. Сплатити благодійний внесок за участь;

3. Заповнити форму реєстрації на участь у марафоні;

4. Подолати забіг/заїзд відповідно до обраної дисципліни;

5. Завантажити свій результат у форму подання результату. Більш детальні умови проведення марафону містяться у Положенні, яке розміщено на сайті події за покликанням: https://krok.kod-natsii.com/



Інформуємо, що за сприяння Державної служби зайнятості внутрішньо переміщені особи та інші незахищені верстви населення Вашої громади мають можливість одноразово отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці шляхом підвищення кваліфікації або навчання за спеціальністю для здобуття ступеня магістра.


Ваучер на навчання – документ встановленого зразка, що дає особі право безоплатно пройти навчання: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Запрошуємо зацікавлених осіб для:

1)            підвищення кваліфікації за такими курсами: «Кондитерська справа як бізнес-ідея»; «Крафтові технології»; «Технологія напоїв з основами барної справи»; «Комп’ютерна графіка та 3-D моделювання об’єктів готельної індустрії»; «Автоматизація систем управління готелем за допомогою SERVIO HMS»; «Основи ресторанного бізнесу»; «Графічний дизайн»; «Основи мережевих технологій та їх адміністрування»; «Основи сучасного програмування»; «Цифрові техн ології в маркетингу»; «3D графіка та 3D друк»; «Програмування мікроелектроніки/робототехнічних пристроїв»;

2)           отримання ступеню магістра за однією із спеціальностей: «Комп'ютерні науки», «Готельно-ресторанна справа», «Харчові технології» на базі Полтавського університету економіки і торгівлі.

Посилання для реєстрації на курси підвищення кваліфікації: https://cutt.ly/C7nUhJ0

Посилання для реєстрації на магістратуру: https://cutt.ly/J7nUnBS

Просимо Вас поширити дану інформацію серед внутрішньо переміщених осіб та інших незахищених верств населення Вашої громади шляхом розміщення на сайті громади, на Facebook – сторінці, у Viber – чатах, Telegram – каналах.

У разі виникнення запитань – телефонуйте пані Світлані 0977493159





Міграційна служба Полтавщини нагадує: як відновити паспорт під час війни


Нажаль під час війни нерідко трапляються такі ситуації як втрата паспорта громадянина України чи закордонного паспорта.

У   такій ситуації можна користуватися застосунком “ДІЯ”. Паспорти у "Дії" — ID-картка та закордонний — мають таку саму юридичну силу, що й звичайні паперові аналоги. Така можливість передбачена статтею 14¹ Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

Оформити ID-картку та закордонний паспорт і відновити втрачені документи можна у будь-якому підрозділі Міграційної служби у Полтавській області НЕЗАЛЕЖНО від місця реєстрації. Крім того, з 23 травня можна одночасно оформлювати ID-картку і закордонний паспорт. На сьогодні адміністративні послуги доступні в усіх 28 підрозділах служби.

Якщо паспорт втрачено за кордоном спочатку необхідно написати заяву до найближчого відділення поліції, а далі звернутися до дипломатичної чи консульської установи України для оформлення нового закордонного паспорта (актуально для громадянам України, які постійно проживають або тимчасово перебувають на території відповідної країни) або ж для отримання посвідчення особи на повернення в Україну. Після повернення додому потрібно звернутися до Міграційної служби, щоб повідомити про втрату документа та оформити новий.

Нагадуємо, внутрішньо переміщені особи можуть отримувати соціальні послуги та виплати на основі довідки від Державної міграційної служби України або Є-документа. Тобто переселенці можуть ставати на облік, реєструватися та отримувати допомогу від держави як внутрішньо переміщені особи навіть без наявності паспорта.

Виникли питання - в Управлінні працює телефон «гарячої лінії» (0532)608969, офіційна сторінка Міграційної служби Полтавської області у соціальній мережі Фейсбук https://www.facebook.com/udmspl/, за якими можна отримати актуальні консультації.

УДМС у Полтавській області





Історія ще однієї героїні з #МістаГероїв.


Юлія Кацімон – жителька села Литвинівка, Димерської громади Київщини.

Вона працювала диспетчером пожежної частини. Із перших днів повномасштабного вторгнення почала надавати власними силами гуманітарну допомогу людям, які цього потребували. Евакуювала людей із північних населених пунктів.

«Щодня переводили на безпечну територію близько 1,5 – 2 тис. людей. У цілому було виведено до 15 тисяч людей. Евакуація тривала, доки нас не взяли в полон, 20-го березня».

Під час полону, в окремій кімнаті Юлії Кацімон нанесли тяжкі тілесні ушкодження, били безжально по тілу, обличчю, погрожували трибунальним судом від російської федерації. Наступного дня жінку привели в інше приміщення, де перебували ще 33 українських військових. Рашисти пропонували писати зобов'язання про співпрацю з росією, хто не написав – руки в наручники та дорога до Сибіру. Спочатку полонених привезли до Білорусі, а потім до Брянської області, у СІЗО N°2. Катували, зобов'язали говорити про те, що росія переможе, змушували писати звернення до українських матерів.

9 квітня повернулася по обміну з полону. Але ні на день не припиняла допомогу тим, хто того потребував, організовувала надання гуманітарної допомоги та товарів першої необхідності.

Зараз Юлія організовує благодійні ярмарки, збори, перевозить допомогу на передову військовим та цивільним людям, їздить за кордон з гуманітарною місією, перевозить автомобілі для військових та військове обладнання.



22 та 23 квітня в полтавському центрі підтримки підприємців Дія.Бізнес відбудеться інтенсив «Експорт для виробників Полтавщини». Організатори заходу: Дія.Бізнес та Міжнародна організація з міграції (МОМ).


Ця подія — для виробників крафтової продукції з Полтавської області. На учасників чекає 16 годин навчання з топспікерами України. Це 8 освітніх модулів про експорт: від підготовки до перших поставок за кордон.

Виробники дізнаються про нові ринки, логістику, документообіг, фінанси та багато іншого. Два дні повного занурення у світ експорту та безліч корисних знайомств — все, що потрібно, щоб почати експортувати.

Програма інтенсиву:

1. Підготовка до експорту: перші кроки.

2. Стратегія та моделі виходу на експортний ринок.

3. Використання маркетплейсів в експортній діяльності.

4. Оцінка відповідності продукції для експорту.

5. Юридичні аспекти експорту.

6. Логістика і митне оформлення товарів.

7. Фінансові аспекти експорту.

8. Маркетингові онлайн-інструменти для експортерів.

Для кого ця подія?
Долучитися до інтенсиву зможуть 50 виробників крафтової продукції, які працюють у Полтавській області і які хочуть розширити географію продажів на закордонні ринки. Це можуть бути ФОПи, власники та керівники малого та середнього бізнесу, менеджери з розвитку бізнесу та спеціалісти з експорту.


Які умови?
Участь в інтенсиві є безоплатною. Організатори забезпечують учасників житлом та харчуванням. Долучитися до події зможуть 50 крафтових виробників, що відповідатимуть вимогам щодо їхнього виробництва та продукції.


Як долучитися?
Аби взяти участь у конкурсному відборі, треба заповнити коротку анкету про себе та свій бізнес. Дедлайн — 10 квітня. А до 17 квітня кожен зареєстрований отримає відповідь на пошту.


Допоможемо разом локальному бізнесу вийти на міжнародний ринок та почати експортувати свої товари.


Захід реалізується в рамках проєкту «Розвиток МСП: економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та відновлення бізнесу» (грудень 2021 року – травень 2024 року), що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Німецький банк розвитку (KfW).



Набір добровольців до «Гвардії наступу» продовжується, — Ігор Клименко


Про це 31 березня заявив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко під час прямого ефіру на телемарафоні «Єдині новини».

«На сьогодні сформовано вісім бригад і ми вже готові до активних наступальних заходів на території нашої держави. Також паралельно ми готуємося до проведення стабілізаційних заходів на цих територіях», — розповів Ігор Клименко.

Міністр відзначив, що вже отримано кілька десятків тисяч заявок для вступу до «Гвардії наступу». Люди звертаються з усіх регіонів нашої країни, тому практично вдалося сформувати відповідні бригади.

МВС України вирішило продовжити набір добровольців, аби сформувати резервні підрозділи: «Ми вирішили продовжити формування наших резервних підрозділів для того, щоб за кілька місяців ми змогли добре навчити, екіпірувати та озброїти добровольців, аби надалі [їх] також залучати до штурмових заходів», — розповів Ігор Клименко.

Нагадуємо, що рекрутингова кампанія до штурмових бригад «Гвардії наступу» мала завершитися 1 квітня.





#Міста Героїв: Буча

Із початку повномасштабного російського вторгнення Буча однією з перших опинилася у гарячій фазі наступу ворожих військ.

Місто зазнало страшних руйнувань і втрат – багато жертв серед мирного населення. Місцеві жителі стали свідками численних звірств російських загарбників.

Масштаби насильства й військової агресії в Бучі облетіли і вразили весь світ. Він зрозумів, що ті звірства, які ми побачили в Бучі після її деокупації, неодноразово повторюються й в інших, тимчасово окупованих росіянами містах та селах. Тому іншого варіанту, як повернути всі наші території не існує.

31 березня – день звільнення Бучі від російських окупантів.

Але Буча не одна. Бородянка, Ірпінь, Гостомель, Мощун. Ці населені пункти Київщини першими зустріли велику війну. Там були запеклі бої, та попри все українські міста, селища і села не скорилися.

Міста Героїв – це міста конкретних людей, які проявили сміливість, не залишили ближніх і вірили в Україну,  а тому перемагали і перемагають. #МістаГероїв




#Міста Героїв: Ірпінь


Оборона Ірпеня тривала з початку повномасштабного російського вторгнення по 28 березня 2022 року. За цей час бойових дій у місті постраждали 70% міської забудови – від житлових будинків до шкіл, садочків та інших інфраструктурних об'єктів.

Але Ірпінь не скорився. Ірпінь вистояв. Ірпінь – це Україна.

Від перших годин повномасштабного вторгнення війна для українців стала дійсно народною. Наші міста стали містами героїв – людей, які допомагали вистояти одне одному і державі.

Народ, який стоїть до кінця за свою державність і цінності, є непереможним.

Міста Героїв – це міста конкретних людей, які проявили сміливість, не залишили ближніх і вірили в Україну,  а тому перемагали і перемагають. #МістаГероїв



Нацсоцслужбою в межах компетенції опрацьовано лист Всеукраїнської благодійної організації „Асоціація Благодійників України” від 09.03.2023 № 14 щодо сприяння в проведенні щорічного Національного конкурсу „Благодійна Україна-2022” під гаслом „Благодійність на захисті України” (далі – Конкурс), засновником та організатором якого є зазначена організація. Метою Конкурсу є всебічна підтримка волонтерського та благодійного руху України, визнання українського волонтерства як унікального явища сьогодення; сприяння розвитку благодійництва, як національної традиції, узагальнення і поширення інформації про кращі практики у сфері благодійництва. Завданнями Конкурсу є: популяризація благодійництва та волонтерства, їхніх організацій та ефективних практик; відзначення кращих благодійників та волонтерів, їхніх організацій та ефективних практик, інших колективів та організацій, які реалізували значні благодійні проекти та акції в Україні протягом звітного року; інформування суспільства про кращі практики благодійноcті; популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності та волонтерства, актуальність та суспільна значущість різнопланових реалізованих доброчинних проектів.


Основні колективні номінації:

1. Благодійність великого бізнесу;

2. Благодійність середнього та малого бізнесу;

3. Корпоративна благодійність;

4. Колективне волонтерство;

5. Всеукраїнська благодійність;

6. Регіональна доброчинність;

7. Місцева доброчинність;

8. Доброчинність в охороні здоров’я;

9. Доброчинність у освіті та науці;

10. Доброчинність у культурі та мистецтві;

11. Доброчинність у соціальній сфері;

12. Доброчинність у сфері екології та охорони довкілля;

13. Доброчинність у захисті України;

14. Доброчинність неурядового сектору;

15. „Добро починається з тебе”;

16.„Молодіжні доброчинні ініціативи”;

17. Доброчинна акція року;

18. Платформа добра”;

19. „Інновації в доброчинній діяльності”.

Індивідуальні номінації:

20. Благодійник року.

21. Волонтер року.

22. Менеджер року у сфері доброчинності.

Спеціальні номінації:

23. Народний доброчинець.

24. Медіа і доброчинність.

25. Допомога з-за кордону.

Останній термін подачізаявок для участі в Конкурсі „Благодійна Україна2022” – 30 квітня 2023 року (включно). Додаткову інформацію про конкурс можна отримати на офіційному сайті: https://blagoukraine.org, facebook: BlagodijnaUkraina, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Оргкомітет конкурсу: тел. +380671640411 (у робочий час). Відповідно до Закону України „Про волонтерську діяльність”, реалізація державної політики у сфері волонтерської діяльності здійснюється, зокрема, органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Враховуючи зазначене, просимо посприяти в інформаційній підтримці Конкурсу, шляхом розміщення оголошення на офіційних веб-сайтах обласних, Київської міської, районних, районних у містах військових адміністрацій, міських, сільських та селищних територіальних громад та розповсюдження інформації щодо проведення Конкурсу серед громадськості, закладів соціальної сфери, благодійників, волонтерів, меценатів тощо.





В Україні поновлено програму «Рука допомоги» – кредити непрацюючим громадянам з малозабезпечених сімей на початок чи розвиток власної справи. Однією з цілей соціальної політики в Україні є максимальна допомога особам і родинам, які опинились у складних життєвих обставинах, та забезпечення умов для подолання цих обставин. З початком повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією, створення механізмів підтримки для організації підприємницької діяльності і здобуття економічної самостійності для таких родин набуло особливої актуальності. В рамках цієї політики Мінсоцполітики перезапускає програму «Рука допомоги», яка спрямована на допомогу малозабезпеченим особам у відкритті власної справи. Програму було розроблено спільно зі Світовим банком, у 2016 -2018 рр. вона була пропілотована у Львівській, Полтавській, Харківській, Донецькій, Житомирській, Чернігівській областях і зарекомендувала себе як успішний соціальний проєкт. За цей період 237 підприємців змогли започаткувати власну справу. Наразі, тимчасово згорнуту з початком повномасштабної війни, програму «Рука допомоги» поновлено. На реалізацію програми державою виділено 9,6 млн грн. У чому суть програми? Програма дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття чи розвитку власного бізнесу. На що дається фінансова допомога? На придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи На яких умовах дається кредит? Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи Умови повернення допомоги? • Або після закінчення трирічного строку з дати її отримання, однією сумою (протягом 30 календарних днів) • Або достроково, частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості. Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ. Фінансова допомога не повертається, якщо підприємцем: • сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги; • у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки. Як скористатися цією можливістю? Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого Центру зайнятості. Там подати до створеної при Центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї: - заяву про надання фінансової допомоги - бізнес-план - довідку про несудимість. До складу Комісії включаються представники центру зайнятості, представники органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС,організацій (об'єднань) роботодавців і профспілок (за згодою). Комісія розглядає документи і – після засідання – надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення. Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.



Як перевірити стан готовності документа: покрокова інструкція


Перевірити, чи готовий  паспорт, он-лайн можна за допомогою електронного сервісу «Перевірка стану оформлення документів» на сайті Державної міграційної служби https://dmsu.gov.ua/services/docstate.html :

  • перейдіть за посиланням;
  • оберіть тип документа – паспорт громадянина України (ID), паспорт для виїзду закордон тощо;
  • оберіть, на підставі якого документа оформлюється новий паспорт – паспорта України (книжечки) або ж паспорта у вигляді картки;
  • введіть серію та номер документа, на підставі якого здійснено оформлення;
  • натисніть «Знайти».

Перед вами з’явиться інформація стосовно готовності вашого паспорта.

Нагадуємо, оформити паспорт громадянина України чи закордонний під час воєнного стану можна незалежно від місця реєстрації у будь-якому територіальному підрозділі Міграційної служби у Полтавській області.

З переліком підрозділів можна ознайомитися на сайті ДМС за посиланням: https://dmsu.gov.ua/poltava/pidrozdily.html

Виникли питання - отримати консультацію можна за номером телефону:

-         «гаряча» лінія ‒ (0532) 60-89-69;

-         сторінка facebook Міграційної служби у Полтавській області https://www.facebook.com/udmspl/



УДМС у Полтавській області




Триває набір до лав «Гвардії наступу»: охочі приєднатися – робіть свій вибір уже сьогодні


Залишилося лише 2 тижні, щоб зробити свій остаточний вибір на користь боротьби та свободи.

Гвардія наступу – це вісім штурмових бригад МВС України, шість з яких створюються в складі Національної гвардії України й по одній бригаді – в складі Національної поліції та Державної прикордонної служби.

Призначення новостворених бригад – остаточне звільнення окупованих територій нашої держави від російських загарбників.

Найкращі серед найбільш мотивованих уже тренуються, команда Гвардії наступу щодня більшає і стає сильнішою. Не втрачайте свій шанс приєднатися до тих, хто звільнить Україну. Долучайся до Гвардії наступу!

Нагадуємо, записатися можна онлайн на сайті (https://storm.mvs.gov.ua/) кампанії та у шести центрах надання адмінпослуг у регіоні, зокрема:

Полтава, вул. Соборності, 36;

Кременчук, вул. Покровська, 14;

Горішні Плавні, просп. Героїв Дніпра, 40;

Миргород, вул. Гоголя, 171/1;

Пирятин, пл. Героїв Майдану, 2;

Лубни, просп. Володимирський, 23.






Міграційна служба Полтавщини: паспорти з різною транслітерацією залишаються чинними до закінчення строку їх дії


Написання прізвища та імені особи як в ID-картці, так і в закордонному паспорті громадянина України, здійснюється українською мовою з транслітерацією латинськими літерами, які є невід’ємною їх складовою.

Транслітерація прізвища та імені латиницею, відповідно до вимог українського алфавіту, в паспортних документах застосовується в Україні з 2015 року.

На прохання особи під час подання заяви для оформлення паспортів, транслітерація може бути змінена і виконана відповідно до написання у раніше виданих на її ім’я паспортних документах або документах, виданих компетентними органами іноземної держави.

При кожному оформленні паспортів людина власним підписом підтверджує правильність написання своїх персональних даних, у тому числі й написання транслітерації.

Використовуючи таку можливість громадяни України змінювали транслітерацію написання своїх прізвища та ім’я. У зв’язку з чим виникала ситуація, коли людина могла декілька разів змінювати транслітерацію.

Проте, у разі зміни персональних даних (прізвища, імені, по батькові, дати народження або місця народження), раніше видані документи потребують обміну після отримання нового документа.

У 2022 році Україна отримала рекомендації Європейської Комісії з застереженням щодо необхідності врегулювання питання визнання недійсними паспортів, виданих одній особі у зв‘язку зі зміною нею своїх персональних даних (у тому числі й транслітерації).

Це також викликано тим, що громадяни України, перебуваючи в країнах ЄС, змінюючи персональні дані у своїх документах, вдаються до шахрайських дій.

На сьогодні паспорти, у яких різна транслітерація написання прізвища або імені, Є ЧИННИМИ до закінчення строку їх дії. Такі документи будуть визнаватися недійсними або змінюватися лише за особистим зверненням особи за отриманням або обміном паспорта.

Перевірити стан дійсності документів можливо на сайті Державної міграційної служби https://dmsu.gov.ua/services/nd.html

УДМС у Полтавській області




У Полтаві стартує цикл  вебінарів  у рамках  правопросвітницької акції «Право знати»


Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області  вже другий рік поспіль продовжує практику правопросвітницьких вебінарів «Право знати».

Ініціатива має на меті поінформувати громадян про найбільш актуальні питання сьогодення, навчити вирішувати  свої повсякденні питання у правовий спосіб.

У якості спікерів до участі у вебінарах запрошені профільні експерти з числа партнерів системи безоплатної правової допомоги у Полтавській області: представники  правоохоронних органів, органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, адвокати.

До участі в акції запрошуються всі бажаючі.

Вебінари проводитимуть щочетверга.

23 березня  2023 року о 15.00. стартує перший такий вебінар із відповідного циклу на тему:  «Державний ринковий нагляд та надання адміністративних послуг».

Питання, які будуть висвітлені під час заходу:

  1. У чому полягає важливість та необхідність роботи відділу надання адміністративних послуг Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.
  2. Основні завдання відділу з питань надання адміністративних послуг:

-   інформація щодо суб’єкта надання адміністративної послуги, центрів надання адміністративних послуг;

-   нормативні акти, якими регламентується відділ під час надання адміністративних послуг;

-   умови отримання адміністративної послуги.

  1. Які відбулись основні зміни в законодавстві ( в тому числі на період дії воєнного стану в Україні) з питань надання адміністративних послуг.
  2. Державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції.
  3. Повноваження органів ринкового нагляду під час здійснення заходів державного ринкового нагляду.
  4. Загальні вимоги щодо безпечності нехарчової продукції та її відповідність Технічним регламентам.

У якості  спікерів: заступниця начальника відділу надання адміністративних послуг Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Анна Корсун та заступник начальника відділу ринкового нагляду Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Микола Папуга.


Для участі у вебінарі необхідно зареєструватися до 18:00 22 березня за наступним посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSebV0klSCbSNRWOHdY8M4gxUy0M_MMNYS8VsHTplrYOXGb17A/viewform?usp=sf_link

Запрошуємо на  правопросвітницькі вебінари буде цікаво, корисно та пізнавально!

До зустрічі на вебінарі!




Всеукраїнський щорічний конкурс "Молодий правник року" 2021-2022: продовжується прийом анкет
Оголошено прийом анкет до 16.04.2023 на Всеукраїнський щорічний конкурс "Молодий правник року".
Організатор: Рада молодих юристів України.
Метою Конкурсу є сприяння:
підвищенню кваліфікації та професійного росту молодих юристів та престижу їх праці;
сумлінному виконанню молодими юристами їхніх службових обов’язків, постійному вдосконаленню організації роботи, розвитку ініціативності та творчості;
удосконаленню системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації правників;
розширенню участі правничої молоді у науково-дослідній роботі;
визначенню найвагомішого вкладу молодих правників у професійний розвиток та професійну підготовку;
утвердженню поваги до права через довіру до правників.
Учасники Конкурсу: юристи, які на момент 2022 року досягли не більше 35-и років, мають вищу юридичну освіту (крім номінації студент-правник) та досягли найкращих результатів за фахом протягом 2021 та 2022 років. Оцінюються досягнення лише за 2021-2022 роки та дані, подані учасником в анкеті.
Визначає переможців Експертне журі конкурсу, до якого входять юристи, які здійснили значний внесок у розвиток юридичної професії та мають авторитет серед юридичної спільноти.
Для участі в Конкурсі необхідно:
1) заповнити анкету за посиланням;
2) надіслати пакет сканованих документів у форматі PDF (не більше 200 mb), що підтверджують вказані в анкеті досягнення на e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду (вказавши у темі повідомлення "Молодий правник" та ваше прізвище).
Номінації:
молодий державний службовець;
молодий адвокат;
молодий помічник адвоката;
молодий науковець;
молодий юрисконсульт;
молодий правник - громадський діяч;
молодий працівник судової системи;
молодий нотаріус;
студент-правник;
молодий правник із системи БПД;
молодий правник - арбітражний керуючий;
юридична волонтерська організація;
молодий правник - захисник військовослужбовців.
Оргкомітет:
Тетяна Корчак, член оргкомітету,
тел.: 066 931 13 53;
Євген Которобай, координатор,
тел.: 093 733 47 88 (Telegram), е-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
Партнери: Юридична газета, Юридичний вісник України, Нотаріальна палата України, Асоціація правників України, Молодіжний комітет НААУ "UNBA NextGen", Інститут політико-правових та релігійних досліджень, Law & Events, неформатне юридичне видання "Lойер", видавництво "Юрінком Інтер", маркетингова агенція Stasy Passion, Ліга студентів АПУ.
Деталі про Конкурс: https://www.facebook.com/molodipravnik/




Щороку у третю неділю березня, а цьогоріч 19-го числа, Україна відзначає День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. Отож,
Шановні друзі!
Завдяки вашій наполегливості, працьовитим рукам та мудрості, незважаючи на всі негаразди сьогодення, населення Омельницької територіальної громади стабільно забезпечується водою, підтримується безперебійна робота інженерних комунікацій, благоустрій та озеленення вулиць і скверів, надаються послуги з вивезення твердих побутових відходів тощо.
Тому ваша праця надзвичайно потрібна людям, адже ви невтомно піклуєтесь, щоб створити та підтримати комфортні умови для проживання наших мешканців.
Ви робите все можливе, щоб обсяг та якість цих послуг відповідали запитам наших співгромадян. Від вашого професіоналізму і сумлінності залежить загальний соціальний настрій суспільства. Будемо вірити, що ми разом подолаємо всі негаразди і зробимо нашу рідну громаду справді гарною і затишною.
Дякую всім за щоденну напружену працю. Бажаю вам миру, наснаги, злагоди, щастя і світлого майбутнього, ініціативи й діловитості у виконанні професійних завдань.
Хай завжди поруч з вами буде людська подяка за ваші добрі справи!
Зі святом!
З повагою, сільський голова Андрій ПИРОГ



Полтавщина – серед лідерів за формуванням бригад «Гвардії наступу»

Полтавщина – в першій п’ятірці регіонів за формуванням штурмових бригад у межах національної кампанії добровільного рекрутингу «Гвардія наступу». Про це під час онлайн-брифінгу з редакторами ЗМІ Полтавщини повідомив начальник обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

За його словами, в області формують 8 бригад. Серед добровольців, які готові захищати Україну, є і жінки.

Нагадаємо, у Полтавській області прийом документів від кандидатів до штурмових бригад здійснюється:

У центрах надання адміністративних послуг за адресами:

м. Полтава, вул. Соборності, 36;

м. Кременчук, вул. Покровська, 14;

м. Миргород, вул. Гоголя, 171/1

м. Лубни, просп. Володимирський, 23.

м. Горішні Плавні, просп. Героїв Дніпра, 40;

м. Пирятин, пл. Героїв Майдану, 2.

Долучитися до лав обраної бригади можна також самостійно, подавши заявку на сайті https://storm.mvs.gov.ua/ або звернутися на гарячу лінію 0-800-10-00-20.

Час повертати своє! Слава Україні!



❗❗Сімейні форми виховання, а це усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім’і, дитячі будинки сімейного типу є тимчасовою формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
❗Що таке усиновлення, прийомна сім’я, ДБСТ, опіка/піклування – ?
Усиновлення – є найкращою із всіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної. Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих має наслідком втрату дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей. Дитина може бути усиновлена з будь-якої форми влаштування: опіки, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, інтернатного закладу, якщо вона перебуває на обліку як дитина, котра підлягає усиновленню.
Прийомна сім’я (далі - ПС) - сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Діти, уражені ВІЛ-інфекцією, можуть влаштовуватися для виховання та спільного проживання у прийомні сім’ї за наявності відповідних висновків органів опіки та піклування і закладів охорони здоров’я, а їх загальна кількість не повинна перевищувати чотирьох осіб. У разі утворення ПС прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.
Дитячий будинок сімейного типу (далі - ДБСТ) - окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. До ДБСТ в першу чергу влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках. 
Опіка та піклування над дітьми в Україні — влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів.Опіка та піклування встановлюється з метою виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав або з інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів цих дітей. Опіка та піклування оформлюється переважно родичами дитини.
Прийомними батьками та батьками-вихователями можуть бути працездатні особи, які перебувають у шлюбі, крім випадків, коли хоча б одна з них:
не пройшов курс підготовки потенційних кандидатів у прийомні батьки, батьки – вихователі;

визнана в установленому порядку недієздатною або обмежено дієздатною;

позбавлена батьківських прав;

була усиновлювачем, опікуном, піклувальником, прийомним батьком, батьком-вихователем іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним, опіку, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу було припинено з її вини;

за станом здоров’я не може виконувати обов’язки щодо виховання дітей (інваліди I і II групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують стороннього догляду, особи, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства);

перебуває на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами;

страждає на хвороби, перелік яких затверджений МОЗ щодо осіб, які не можуть бути усиновлювачами;

була засуджена за злочини проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.
❗❗❗Не можуть бути прийомними батьками, батьками-вихователями особи, з якими на спільній житловій площі проживають члени сім’ї (у тому числі малолітні та неповнолітні діти), які мають глибокі органічні ураження нервової системи, хворі на СНІД (крім сімей, які беруть на виховання дітей, уражених ВІЛ-інфекцією), відкриту форму туберкульозу, психологічні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства, а також особи, які не мають постійного місця проживання та постійного доходу.
Кандидатури у прийомні батьки та кандидатури дітей, які передаються на виховання, погоджуються з органами опіки та піклування.
Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками, батьками – вихователями в обов’язковому порядку мають пройти навчання, організоване обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.Як правило навчання проводяться в тренінговій формі та передбачають зустрічі з досвідченими тренерами обласного центру, спеціалістами інших структур, які працюють з дітьми.




Шановні мешканці Омельницької територіальної громади!!!

Висвітлюємо ГРАФІК вивезення твердих побутових відходів на березень та квітень. Велике прохання дотримуватися графіку, задля чистоти та комфорту мешканців нашої громади!!!
Також запрошуємо вас укласти договори по наданню послуг із вивезення твердих побутових відходів в Омельницькому комунальному підприємстві, за адресою:с. Омельник, вул. Центральна, 67

Тел. для довідок: 0969502202 Зивар Марія Іванівна Всім гарного та вдалого дня!





15 березня 2023 року в Омельницькій ТГ відбувся семінар-нарада з представниками загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів, відповідальних осіб за охорону праці. Даний захід був проведений північно-східним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці.Тематикою семінару було висвітлення питань щодо дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці в закладах освіти під час освітнього процесу.Учасники заходу детально обговорили питання організації роботи з охорони праці, зокрема, атестації робочих місць.Присутніх ознайомили з причинами виникнення нещасних випадків та порядком їх розслідування, розмірами штрафів за порушення законодавства з питань охорони праці. Навели приклади елементарних дій щодо запобігання травмуванням.





ШУКАЄМО ТИХ, ХТО МАЄ БАЖАННЯ СТВОРИТИ ПРИЙОМНУ СІМ`Ю


Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.Часто прийомну сім`ю плутають із сім`єю, в якій живуть усиновлені діти або діти, взяті під опіку. Насправді це зовсім інша форма сімейного устрою. Основні особливості прийомних сімей:

♦️дитина в прийомній сім`ї зберігає статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування і користується відповідними пільгами (на відміну від усиновленої дитини);

♦️прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів;

♦️прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримують щомісячні виплати на утримання прийомних дітей;

♦️прийомні батьки і батьки-вихователі в обов'язковому порядку мають пройти відповідне навчання;

♦️прийомна сім`я за весь час свого існування супроводжується соціальними працівниками, які допомагають долати труднощі;

♦️відсутня «таємниця усиновлення», прийомні діти можуть вільно спілкуватися зі своїми біологічними батьками, якщо це не завдає їм шкоди;

♦️у разі відновлення батьківських прав біологічних батьків діти можуть бути вилучені з прийомної сім`ї або дитячих будинків сімейного типу.
Прийомними батьками можуть бути:

♦️особи працездатного віку, що пояснюється в першу чергу захистом інтересів прийомної дитини (слід враховувати, що дитина не повинна ще раз переживати втрату близьких людей);

♦️як пари, які перебувають у шлюбі, так і одинокі особи, які отримали згоду всіх повнолітніх членів сім’ї на влаштування прийомної дитини в сім’ю.

Прийомні батьки влаштовують дитину на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов (належного стану житлового приміщення, необхідної житлової площі, належного санітарного стану, наявності необхідних меблів, побутової техніки та інших предметів тривалого вжитку, наявності умов для проживання, виховання та розвитку дитини). Ще однією вимогою щодо кандидатів у прийомні батьки/батьки-вихователі є достатній рівень матеріального забезпечення, який встановлений законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення. З боку держави на утримання кожної прийомної дитини виплачується щомісячна державна соціальна допомога на дітей, яка становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю - 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Прийомним батькам встановлюється державне грошове забезпечення на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи на кожну прийомну дитину і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги на кожну прийомну дитину.Період функціонування прийомної сім’ї зараховується до їх загального і безперервного трудового стажу. Найбільш сприятливий прогноз ефективного функціонування прийомної сім`ї буває у випадках, коли батьки беруть дитину, тому що хочуть її любити, піклуватися про неї, дати їй сім`ю, підготувати її до дорослого життя. Якщо у Вас саме такі мотиви, то завдяки Вам може з`явитися прийомна сім`я, здатна замінити дитині втрачену біологічну сім`ю! За більш детальною інформацією про сімейні форми виховання дітей звертайтесь до служби у справах дітей виконавчого комітету Омельницької сільської ради Кременчуцького району Полтавської області.





Настрій бойовий – доброволець штурмової бригади Нацполіції «Лють» Микола Наливайко пройшов перший етап навчання

Полтавець Микола Наливайко ще місяць тому був серед перших добровольців, які подали заявку на участь у відборі до Об’єднаної штурмової бригади «Лють».

Сьогодні він – поліцейський, який отримав базові навички з тактики, бойової та домедичної підготовки, склав іспити та перейшов на наступний рівень бойового залагодження. А далі те, заради чого він разом з побратимами долав перешкоди, загартовував дух і тіло, – звільнення українських територій від ворога.

Нагадаємо, на першому етапі бійців готували до виконання бойових завдань, відточували навички вогневого ураження противника, доводили до автоматизму тактику надання невідкладної допомоги пораненим у військово-польових умовах тощо. Нещодавно новобранці підтвердили готовність до наступного етапу спеціальної підготовки, склавши комплексний іспит за основними дисциплінами.

Микола Наливайко наголосив, що бійці готові дати гідну відсіч ворогові. Він висловив спільну думку побратимів: «Настрій бойовий! Будемо звільняти українські території, перетворивши нашу лють на зброю».

https://www.youtube.com/watch?v=IaGXjINoHEM

Відділ комунікації поліції Полтавщини




Дмитро Лунін: Разом із начальником поліції Полтавщини Євгеном Рогачовим говорили в ефірі телеканалу «ІРТ» (https://irt.pl.ua/rozmova/343/) про «Гвардію наступу». Про специфіку відбору в межах національної кампанії добровільного рекрутингу, підготовку майбутніх бійців бригад.

Висока мотивація була і є запорукою нашої перемоги. Добровольці – наша сила і гордість.

Слава Україні! Героям слава!




«Навіть у тилу ворог не почувається безпечно», — розвідник бригади «Спартан» розповів про бойові зіткнення


Підрозділ нацгвардійця знищує логістичні вузли та артилерійські розрахунки противника на Бахмутському напрямку.

Військовослужбовець служить у Нацгвардії три роки. Нині він – розвідник. Працює в одній із бойових груп. За відсутності командира очолює її. Пройшов ряд гарячих точок, брав участь у звільненні Руської Лозової.

«У Руській Лозовій на Харківщині ми спільно з «Кракеном» проводили стабілізаційні заходи. Населений пункт був звільнений. Дуже складна ситуація була на Дементіївці. Там ми зазнали певних втрат. Проте задача, яка була поставлена вищим керівництвом, була виконана. Я евакуював звідти за один день 17 поранених. На щастя всі вижили. Як водія моя кар’єра там була завершена, – розповідає гвардієць. – На майорському напрямку ми пробули місяць. Робили так, щоб навіть у себе в тилу ворог не почувався безпечно. Ми влаштовували засідки на шляху їхнього переміщення по окупованій території, знищували живу силу та техніку ворога, руйнували шляхи сполучення в тилу. Що стосується бахмутського напрямку, то ми деморалізували росіян, знищуючи їх у місцях ротації особового складу, адже вони бачили, що у нібито безпечній зоні вони втрачають своїх бійців».

Підрозділ, де воює військовослужбовець, крім наземної розвідки, займається аеророзвідкою. Гвардійці виявляють цілі, передають їхні координати артилеристам, а ті їх знищують.

«Коли противник відступив трішки далі від Харкова, ми знаходили місця, де дислокувалася російська артилерія. Здійснювали вилазки в тил противника, мінували шляхи відходу ворога. Коли його підтискали наші підрозділи, він відступав і натрапляв на вже підготовлені нами «сюрпризи», – ділиться гвардієць і додає, що у Бахмуті доводиться найчастіше працювати проти піхоти. – Одна з російських бригад стояла проти нас біля Харкова, на Дементіївці, на Прудянці, потім перемістилася на Майорськ, і ми знову з ними зустрілися вже тут в приватному секторі Бахмута».

Гвардієць вважає, що не варто недооцінювати ворога. Адже він використовує не лише слабко навчених мобілізованих, які часто працюють без зв’язку і без належної розвідки.

Військовослужбовці бригади «Спартан» Нацгвардії є питомою складовою Сил Оборони України. Вони – професіонали, які ліквідовують російських загарбників на східних рубежах, борються за волю та суверенітет українських земель.

Національна гвардія України




Євген Рогачов: На Полтавщині новобранці «Люті» успішно склали комплексний екзамен та готові до наступного етапу спеціальної підготовки


Протягом двох тижнів добровольці, які перші пройшли відбір до Об’єднаної штурмової бригади Національної поліції України «Лють», пройшли навчання із тактичної, домедичної та вогневої підготовки. 13 березня штурмовики успішно склали комплексний екзамен та готові до наступного етапу спеціальної підготовки.

Навчальний курс з бойової підготовки та злагодження добровольців проходив під наставництвом кваліфікованих інструкторів поліції Полтавської області.

Євген Рогачов, начальник поліції Полтавщини, зазначив: «Протягом двох тижнів перші новобранці навчалися тактиці у малих та середніх групах, готувалися до виконання бойових завдань на тренажерному комплексі ручного протитанкового гранатомета, тренувалися управляти вогнем та наносити вогневі ураження противнику, а також відпрацювали тактику та пріоритезацію надання допомоги пораненим у воєнно-польових умовах. Наразі штурмовики успішно здали комплексний екзамен та готові до наступного етапу спеціальної підготовки».

Нагадаємо, об’єднана штурмова бригада «Лють» – це воєнізований підрозділ поліції нового зразка, що складається з двох штурмових полків, батальйону особливого призначення, артилерійського полку та роти спеціальних операцій. В арсеналі силовиків –  бойові машини піхоти (БМП), бронетранспортери (БТР), бронеавтомобілі «КОЗАК», а також артилерійське, зенітне, протитанкове та снайперське озброєння.

Серед основних завдань підрозділу: проведення штурмових дій, знешкодження диверсійно-розвідувальних груп і незаконних збройних формувань ворога, аеророзвідка, виявлення позицій ворога та знищення противника.

У Полтавській області прийом документів від кандидатів до штурмової бригади «Лють» здійснюється:

1. У центрах надання адміністративних послуг за адресами:

м. Полтава, вул. Соборності, 36;

м. Кременчук, вул. Покровська, 14;

м. Миргород, вул. Гоголя, 171/1

м. Лубни, просп. Володимирський, 23.

м. Горішні Плавні, просп. Героїв Дніпра, 40;

м. Пирятин, пл. Героїв Майдану, 2.

2. В Управлінні кадрового забезпечення ГУНП в Полтавській області (вул. Пушкіна, 83 (Спорткомплекс), інформація за номером (0532)51-75-05.

3. У підрозділах кадрового забезпечення районних управлінь (відділів) поліції, відділів (відділень) поліції на території проживання кандидата.

Долучитися до лав обраної бригади можна також самостійно, подавши заявку на сайті https://storm.mvs.gov.ua/, сайті Система відбору кадрів для Національної поліції України або звернутися на гарячу лінію 0-800-10-00-20.

Час повертати своє! Слава Україні!

Відділ комунікації поліції в Полтавській області





14 березня День Українського добровольця, день героїв, які у скрутний час для нашої країни стали на захист суверенітету та територіальної цілісності України. Сьогодні наші добровольці своїми героїчними вчинками та самовідданою службою постійно доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Україну та її народ віддати найдорожче – своє життя.Щира подяка вам, бійці-добровольці, за мужність, відвагу, патріотизм та незламність бойового духу. Хай Господь дає вам здоров’я, злагоду й благополуччя у ваших родинах, сил для завершення російсько-української війни! Вічна пам’ять тим, хто поклав своє життя за Україну, її незалежність та цілісність.








Оголошено прийом заявок на Національний конкурс «Благодійна Україна-2022» – «Благодійність на захисті України»


Друзі, ми оголошуємо 16-тий конкурс із відзначення доброчинних ініціатив України – Національний конкурс «Благодійна Україна-2022». Девіз цьогорічного конкурсу – «Благодійність на захисті України». Всі ми вже дев’ятий місяць повномасштабної війни робимо все можливе для нашої Перемоги, незламності, допомоги тим, хто її найбільше потребує у цей час.

Цього року маємо чимало нових викликів у всіх сферах життєдіяльності нашої країни, які закриваються силами волонтерів, благодійників, доброчинців та усіх небайдужих громадян як в Україні, так і за кордоном. Допомога ЗСУ, ТРО, вимушеним переселенцям, дітям, школам, культурі чи лікарням, всі наші донати – це доброчинність на захист нашої країни, з головною метою зупинити та подолати агресора і відстояти свою свободу та незалежність.

Запрошуємо всіх подавати заявки на участь у Національному конкурсі «Благодійна Україна-2022» – «Благодійність на захисті України».

У конкурсі можуть брати участь благодійники/волонтери, волонтерські, благодійні та громадські організації, молодіжні об’єднання, представники медіа, соціально відповідальний бізнес та інші – всі, хто надавали благодійну чи волонтерську допомогу для вирішення актуальних суспільних проблем у період з 1 січня по 31 грудня 2022 року. Заявки на участь у конкурсі можуть подавати безпосередньо самі благодійники, отримувачі благодійної допомоги (за згодою благодійника) та будь-які неурядові організації та фізичні особи (окрім органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій), незалежно від громадянства.

Заявку можна завантажити за посиланням (завантажити заявку). Заповнену заявку необхідно надіслати електронною поштою на адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду до 30 квітня 2023 року (включно). До неї також доцільно додати фотографії (не більше 5 шт.), лінки на інформацію про благодійну чи волонтерську діяльність учасника конкурсу, що розміщена в інтернеті, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які краще характеризують діяльність учасника конкурсу.

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВКУ

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВКУ (англійська версія) – COMPETITION APPLICATION

ЗАВАНТАЖИТИ ЗАЯВКУ– Менеджер року у сфері доброчинності

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС

ВИТЯГ З ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС – КОНКУРСНІ НОМІНАЦІЇ

Оргкомітетом Національного конкурсу «Благодійна Україна-2022» було прийнято рішення приймати заявки в 19 колективних, 3 індивідуальні та 3 спеціальні конкурсні номінації. Заповнюючи заявку необхідно обрати одну, або декілька номінацій під які підпадає діяльність номінанта, організації чи проєкт:

Колективні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2022»:

  1. Благодійність великого бізнесу;
  2. Благодійність середнього та малого бізнесу;
  3. Корпоративна благодійність;
  4. Колективне волонтерство;
  5. Всеукраїнська благодійність;
  6. Регіональна доброчинність;
  7. Місцева доброчинність;
  8. Доброчинність в охороні здоров’я;
  9. Доброчинність у освіті та науці;
  10. Доброчинність у культурі та мистецтві;
  11. Доброчинність у соціальній сфері;
  12. Доброчинність у сфері екології та охорони довкілля;
  13. Доброчинність у захисті України;
  14. Доброчинність неурядового сектору;
  15. «Добро починається з тебе»;
  16. «Молодіжні доброчинні ініціативи»;
  17. Доброчинна акція року;
  18. «Платформа добра»;
  19. «Інновації в доброчинній діяльності».

Індивідуальні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2022»:

  1. Благодійник року;
  2. Волонтер року;
  3. Менеджер року у сфері доброчинності (окрема заявка – завантажити).

Спеціальні номінації Національного конкурсу «Благодійна Україна-2022»:

  1. Народний доброчинець;
  2. Медіа і доброчинність;
  3. Допомога з-закордону.

Кожна конкурсна заява буде оцінена незалежною Національною експертною радою конкурсу, до складу якої входять експерти з різних галузей, запрошені Організатором до участі. У кожній із вищезазначених номінаціях визначатиметься по три лауреати конкурсу, переможець буде оголошений на церемонії нагородження, що відбудеться в червні 2023 року у Києві.  Відзнака переможця Національного конкурсу «Благодійна Україна» – диплом та унікальна бурштинова статуетка «Ангел добра». Лауреати, які посядуть  друге та третє місце нагороджуються спеціальними дипломами.

Кінцевий термін подачі заявок – 30 квітня 2023 року (включно). Заявку можна завантажити за лінком. Детальніша інформація за телефоном: 067-164-04-11 (в робочі дні та години), e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ; офіційні сайти конкурсу: http://vboabu.org.ua/http://blagoukraine.org/, фб.: https://www.facebook.com/BlagodijnaUkraina

Основні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2022»:

  • організація, підготовка та розповсюдження матеріалів про конкурс, оголошення конкурсу (до 31 грудня 2022 року);
  • прийом заявок (з листопада 2022 року – до 30 квітня 2023 року);
  • оцінювання заявок Національною Експертною радою (до початку червня 2023 року);
  • оголошення лауреатів Конкурсу (червень 2023 року);
  • нагородження переможців (середина червня 2023 року).

Можливість проведення регіональних конкурсів у 2022 – 2023 роках узгоджуватиметься з регіональними партнерами і буде залежати від зони проведення бойових дій на території України та відповідних областей, дозволів військової адміністрації та позицій місцевої влади. Про регіональні конкурси ми додатково інформуватимемо на сайті конкурсу та на офіційних сторінках у соціальних мережах.

Благодійна Українаугору ↑